1 |
MARTIN Nicolas |
3h02'01 |
SEM |
Team Sigvaris Trail |
M |
|
0 |
2 |
JANIAUD Sebastien |
3h04'31 |
SEM |
Running Club Arpajon |
M |
|
0 |
3 |
BROUSSE Paul |
3h06'49 |
SEM |
Les Chabichou |
M |
|
0 |
4 |
GANHITO David |
3h08'51 |
SEM |
Etoile Des Montagnes |
M |
|
0 |
5 |
CRETIEN Benoit |
3h14'04 |
SEM |
Team Wtf |
M |
|
0 |
6 |
ALVY Bruno |
3h14'24 |
V1M |
Running Shop Salomon |
M |
|
0 |
7 |
CHARTRAIN Arnaud |
3h14'58 |
SEM |
Asn Nogent Le Rotrou |
M |
|
0 |
8 |
ANTIGNAC Sam |
3h15'00 |
SEM |
Mauriac Sport Nature |
M |
|
0 |
9 |
MOREAU Sebastien |
3h15'12 |
SEM |
Puissance 3 Cournon |
M |
|
0 |
10 |
LAUMOND Eric |
3h15'24 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
11 |
BONNET Rudy |
3h15'34 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
12 |
MARLEIX Francois |
3h16'17 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
13 |
HECQUET Stephane |
3h16'46 |
SEM |
Puissance 3 Cournon Triat |
M |
|
0 |
14 |
PLAY Jean christophe |
3h17'08 |
SEM |
Phoenix 43 |
M |
|
0 |
15 |
BARTHELEMY Marc |
3h17'34 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
16 |
LOUCHAERT Vincent |
3h17'59 |
SEM |
Albi Triathlon |
M |
|
0 |
17 |
ACHARD Jacky |
3h19'56 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
18 |
SORIN Ludovic |
3h21'37 |
SEM |
Club Loisirs Martell |
M |
|
0 |
19 |
MONCANNUT Baptiste |
3h23'22 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
20 |
LEBRETON Johann |
3h23'34 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
21 |
BANCAREL Gauthier |
3h24'48 |
SEM |
Aoc Castres |
M |
|
0 |
22 |
LONDICHE Brice |
3h25'13 |
SEM |
Clermont Triathlon |
M |
|
0 |
23 |
DESCHAMPS Xavier |
3h26'36 |
SEM |
Rado79 |
M |
|
0 |
24 |
JUGE Samuel |
3h27'01 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
25 |
FORMAGNE Pierre yves |
3h27'34 |
SEM |
Puissance 3 Cournon |
M |
|
0 |
26 |
GAYRAL Philippe |
3h27'42 |
V2M |
Beaumont Athletique Club |
M |
|
0 |
27 |
MENU Emmanuel |
3h27'57 |
SEM |
Etoile Des Montagnes |
M |
|
0 |
28 |
VIVIEN Geoffrey |
3h27'59 |
SEM |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
M |
|
0 |
29 |
TSOKANIS Ianis |
3h29'20 |
SEM |
|
M |
|
0 |
30 |
ROBERT Nicolas |
3h29'49 |
SEM |
Eamya |
M |
|
0 |
31 |
MARIEZ Fabien |
3h30'03 |
SEM |
Csa 515rt |
M |
|
0 |
32 |
DONNADIEU Franck |
3h31'11 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
33 |
BOULON Sebastien |
3h31'23 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
34 |
LEFEVRE Francois |
3h31'26 |
V1M |
Asfas Triathlon |
M |
|
0 |
35 |
AUBERT Jean philippe |
3h31'39 |
SEM |
Endurance72 Tri |
M |
|
0 |
36 |
LACHAMP Jerome |
3h31'42 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
37 |
ROULLIN Herve |
3h32'29 |
V1M |
Morvan Oxygene |
M |
|
0 |
38 |
PROUST Philippe |
3h33'57 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
39 |
LE GUEN Olivier |
3h34'28 |
SEM |
Ffco Sbac 2208br |
M |
|
0 |
40 |
FONTBONNE Yvan |
3h35'16 |
SEM |
Uspissoire Triathlon |
M |
|
0 |
41 |
BERNARDIN Marc |
3h35'24 |
SEM |
Cap 03 |
M |
|
0 |
42 |
SANSON Karine |
3h36'18 |
V1F |
Raindn Trail |
F |
1ere F |
0 |
43 |
SIMON Marc |
3h36'35 |
SEM |
Gien Athle Marathon |
M |
|
0 |
44 |
VACHERESSE Thomas |
3h37'05 |
ESM |
Xc63 |
M |
|
0 |
45 |
LENOIR Bernard |
3h37'10 |
V1M |
Agpb |
M |
|
0 |
46 |
MALLET Jeremie |
3h37'21 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
47 |
TOUILLET Florian |
3h37'33 |
SEM |
Lencloitre Jogging Club 8 |
M |
|
0 |
48 |
MASSONET Romain |
3h37'42 |
SEM |
Compagnon De La Glouere |
M |
|
0 |
49 |
GROS Jean christophe |
3h37'58 |
V1M |
Team Ben |
M |
|
0 |
50 |
BOUBILA Frederic |
3h38'07 |
SEM |
Ce Aircelle Toulouse |
M |
|
0 |
51 |
MOUNIER Sebastien |
3h38'08 |
SEM |
Raid O Cazelles |
M |
|
0 |
52 |
VINCENT Sebastien |
3h38'09 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
53 |
CHEROUVRIER Christophe |
3h38'28 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
54 |
BERTHOMIER Bruno |
3h38'56 |
V1M |
Tcc 36 |
M |
|
0 |
55 |
LE PICHON Philippe |
3h39'11 |
V1M |
Tours N Aventure |
M |
|
0 |
56 |
DUMAS Christophe |
3h39'32 |
V1M |
Ydes Athletisme |
M |
|
0 |
57 |
GENIER Gregoire |
3h39'34 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
58 |
NEAU Jean herve |
3h39'45 |
SEM |
Raid Up |
M |
|
0 |
59 |
GUIBERT Claude |
3h40'48 |
V2M |
Aurillac Triathlon |
M |
|
0 |
60 |
COUQUET Chris |
3h41'20 |
V2M |
Sartrouville |
M |
|
0 |
61 |
CHAPELLE Dimitri |
3h41'36 |
SEM |
Bugeat Treignac Athletism |
M |
|
0 |
62 |
THEVENET Armand |
3h41'38 |
SEM |
Macc Lusignan |
M |
|
0 |
63 |
DESROSES Christophe |
3h41'44 |
V1M |
Les Fondusports |
M |
|
0 |
64 |
MARTIN Thierry |
3h41'48 |
V1M |
Morvan Oxygene |
M |
|
0 |
65 |
MARTIN David |
3h42'19 |
V1M |
Rc Vichy |
M |
|
0 |
66 |
GOMEZ Pascal |
3h42'50 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
67 |
LAFAYE Pierre |
3h42'52 |
V1M |
Fcg Thiers |
M |
|
0 |
68 |
LIMOGE Renaud |
3h42'56 |
SEM |
Tcc 36 |
M |
|
0 |
69 |
THIERY Jean francois |
3h42'57 |
V2M |
Cosm Athletisme |
M |
|
0 |
70 |
BRISSON Olivier |
3h43'24 |
V1M |
Courir En Livradois Forez |
M |
|
0 |
71 |
MAUZAT Stephanie |
3h43'28 |
SEF |
Running Club Arpajon |
F |
2eme F |
0 |
72 |
COLOMBIER Pierre |
3h43'48 |
SEM |
Angouleme Raid Aventure |
M |
|
0 |
73 |
MAUPLIN Mikael |
3h44'38 |
SEM |
Uccv |
M |
|
0 |
74 |
MACHADO Luis |
3h44'42 |
V1M |
Vga Compiegne |
M |
|
0 |
75 |
MACHADO Paulo |
3h44'43 |
V1M |
Senlis Athle |
M |
|
0 |
76 |
BARAT David |
3h44'48 |
SEM |
Lma45 |
M |
|
0 |
77 |
MAINARD Gael |
3h45'15 |
SEM |
Clermont Triathlon |
M |
|
0 |
78 |
LASCAUD Vincent |
3h45'17 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
79 |
CHASLES Olivier |
3h47'13 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
80 |
MONMINOUX Nicolas |
3h47'37 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
81 |
FAZILLEAU Hugues |
3h48'15 |
V1M |
Cap 03 |
M |
|
0 |
82 |
SIMONNET Franck |
3h48'46 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
83 |
DECREAU Frederic |
3h49'11 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
84 |
GROUSSET Ludovic |
3h49'23 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
85 |
GENDARME Bertrand |
3h49'33 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
86 |
CHASLES Herve |
3h49'35 |
V1M |
Trek Tours Endurance |
M |
|
0 |
87 |
PETITJEAN Pascal |
3h49'38 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
88 |
TIXIER Bertrand |
3h49'44 |
SEM |
La Berrichonne Chateaurou |
M |
|
0 |
89 |
MEYRONEINC Jean jacques |
3h49'45 |
SEM |
B.a.c |
M |
|
0 |
90 |
THARREAU Jerome |
3h49'47 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
91 |
FAURE Stephane |
3h49'49 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
92 |
DUFOUR Laurent |
3h50'18 |
SEM |
La Berrichonne Chateaurou |
M |
|
0 |
93 |
SAIGNE Sylvain |
3h50'21 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
94 |
LAUNAY Emmanuelle |
3h50'23 |
SEF |
Verneuil Ac |
F |
3eme F |
0 |
95 |
GAUDIN Rodolphe |
3h50'25 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
96 |
CARRATALA Fabien |
3h50'45 |
V1M |
Runerver79 |
M |
|
0 |
97 |
REDON Cedric |
3h51'26 |
SEM |
Cap Aulnat Runningconseil |
M |
|
0 |
98 |
LANZI Julien |
3h51'30 |
SEM |
MARNE ET GONDOIRE ATHLETI |
M |
|
0 |
99 |
LAHONDES Patrick |
3h51'44 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
100 |
ANTIGA Fabrice |
3h51'46 |
V1M |
Uccv |
M |
|
0 |
101 |
PROVOST Olivier |
3h51'50 |
SEM |
Clubbers Team |
M |
|
0 |
102 |
NOIRAULT Eric |
3h52'02 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
103 |
TEYTAUD Richard |
3h52'04 |
SEM |
Generation Trail Blois |
M |
|
0 |
104 |
DEBRAY Claude |
3h52'05 |
SEM |
Stade Clermontois |
M |
|
0 |
105 |
MAUZAT Jean pierre |
3h52'10 |
V3M |
Running Club Arpajon |
M |
|
0 |
106 |
BACON Herve |
3h52'18 |
V1M |
Asc Drancy |
M |
|
0 |
107 |
LESAGE Jonathan |
3h52'22 |
SEM |
Trac |
M |
|
0 |
108 |
DABOUINEAU Denis |
3h52'37 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
109 |
DUCHAINE Alexandre |
3h52'39 |
SEM |
As Romagnat |
M |
|
0 |
110 |
MENARD David |
3h52'45 |
V1M |
Essha Cande |
M |
|
0 |
111 |
GUEDES Fernad |
3h52'48 |
V1M |
Limagne Athlete Endurance |
M |
|
0 |
112 |
MIGUEL Jose |
3h52'58 |
V1M |
Entente Des Mauges |
M |
|
0 |
113 |
FOUSSARD Herve |
3h53'05 |
V1M |
Generation Trail Blois |
M |
|
0 |
114 |
SIGAUD Emmanuel |
3h53'19 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
115 |
COURBEBAISSE Laurent |
3h53'25 |
V1M |
Aurillac Triathlon |
M |
|
0 |
116 |
RENARD Fabrice |
3h53'39 |
V1M |
Generation Trail Blois |
M |
|
0 |
117 |
MOULIN Franck |
3h54'01 |
SEM |
Rc Vichy |
M |
|
0 |
118 |
CHIRON Gilles |
3h54'23 |
V1M |
Poitiers Ec |
M |
|
0 |
119 |
GARITAT Patrice |
3h54'34 |
V2M |
- |
M |
|
0 |
120 |
CAZAURANCQ Daniel |
3h55'16 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
121 |
FRANCOIS Emmanuel |
3h55'23 |
SEM |
Morvan oxygene |
M |
|
0 |
122 |
TESSIER Bruno |
3h55'25 |
V1M |
Endurance Triathlon 72 |
M |
|
0 |
123 |
DUMONTEL Herve |
3h55'32 |
V1M |
Aurillac Triathlon |
M |
|
0 |
124 |
TRIMOULET Arnaud |
3h55'59 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
125 |
LESPINASSE Bruno |
3h56'02 |
V1M |
Vichy Triathlon |
M |
|
0 |
126 |
BEZAUD Sebastien |
3h56'34 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
127 |
VARIN Herve |
3h57'05 |
V1M |
Tours N Aventure |
M |
|
0 |
128 |
LIMOGES Pierre alexandr |
3h57'11 |
V1M |
Eamya |
M |
|
0 |
129 |
MARCOVICI Sylvain |
3h57'15 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
130 |
DESANGLES Yanis |
3h57'20 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
131 |
SOULIER Jerome |
3h57'50 |
SEM |
Ca Brioude |
M |
|
0 |
132 |
LAPORTE Romain |
3h57'52 |
V1M |
Ca Brioude |
M |
|
0 |
133 |
FAUCHILLE Arnaud |
3h57'54 |
V1M |
Asav Triathlon |
M |
|
0 |
134 |
BLIN Didier |
3h57'56 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
135 |
BARAT Philippe |
3h57'58 |
V1M |
Sam Triathlon |
M |
|
0 |
136 |
RENARD Eric |
3h58'09 |
SEM |
Tcc36 |
M |
|
0 |
137 |
LEBORGNE Sebastien |
3h58'21 |
SEM |
Tours N Aventure |
M |
|
0 |
138 |
ULMET David |
3h58'38 |
SEM |
Donzenac Oxygene |
M |
|
0 |
139 |
DUPUY Eric |
3h58'46 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
140 |
SABATIER Thierry |
3h58'51 |
V2M |
- |
M |
|
0 |
141 |
LEROYER Mickael |
3h58'55 |
SEM |
Generation Trail Blois |
M |
|
0 |
142 |
PENIN Benoit |
3h58'57 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
143 |
SAVART Jerome |
3h59'05 |
SEM |
RC VICHY |
M |
|
0 |
144 |
DENIAU Didier |
3h59'14 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
145 |
PARAFITA Sergio |
4h00'12 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
146 |
DUVAL Stephane |
4h00'44 |
V1M |
Eco Cjf |
M |
|
0 |
147 |
FIEVET Jonathan |
4h00'46 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
148 |
EUGENE Michel |
4h00'49 |
V2M |
Ultramical 86 |
M |
|
0 |
149 |
FAIDY Dominique |
4h00'52 |
V2M |
Corsica Potes |
M |
|
0 |
150 |
BONHOMME Brice |
4h00'56 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
151 |
FOMBEUR Eric |
4h01'17 |
V2M |
Tours N Aventure |
M |
|
0 |
152 |
COUSTY Laurent |
4h01'28 |
V1M |
Donzenac Oxygene |
M |
|
0 |
153 |
HIVERT Joevin |
4h01'43 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
154 |
FARJOT Franck |
4h01'48 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
155 |
BOULET Benjamin |
4h02'21 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
156 |
LADOUE Didier |
4h02'27 |
V2M |
Eco Cjf |
M |
|
0 |
157 |
PROVOST Julien |
4h02'29 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
158 |
PICHOT Patrice |
4h02'36 |
V1M |
Lencloitre Jogging Club 8 |
M |
|
0 |
159 |
PICHOT Michel |
4h02'57 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
160 |
PLANCHE Olivier |
4h03'22 |
V1M |
La Fraternelle Chateau Ga |
M |
|
0 |
161 |
RUBIN Yohann |
4h03'24 |
SEM |
As valeo angers |
M |
|
0 |
162 |
COUALLIER Serge |
4h03'30 |
V2M |
- |
M |
|
0 |
163 |
PLEUCHOT Didier |
4h03'37 |
V1M |
Pec Athletisme |
M |
|
0 |
164 |
DUPONT Fabien |
4h04'08 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
165 |
LUBIN Olivier |
4h04'10 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
166 |
BROSSARD Olivier |
4h04'12 |
V1M |
Griffon Rado79 |
M |
|
0 |
167 |
PERARD Guillaume |
4h04'29 |
SEM |
Uccv |
M |
|
0 |
168 |
MERCIER Fabrice |
4h04'30 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
169 |
LIMOGES Christophe |
4h04'48 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
170 |
TELLIER Gaetan |
4h04'52 |
V2M |
- |
M |
|
0 |
171 |
JOLLY Gregory |
4h05'31 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
172 |
LUSSAC David |
4h05'47 |
V1M |
Lussac David |
M |
|
0 |
173 |
BONHOMME Thierry |
4h06'01 |
V1M |
SPIRIDON PERIGORD POURPRE |
M |
|
0 |
174 |
BAYLE Edouard |
4h06'14 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
175 |
CARRIERE Cyril |
4h06'15 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
176 |
CAILLE Jean robert |
4h06'49 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
177 |
JOHANNOT Jean claude |
4h07'09 |
V3M |
- |
M |
|
0 |
178 |
PEYSSON Christophe |
4h07'51 |
V1M |
Asm |
M |
|
0 |
179 |
WURRY Nathalie |
4h07'54 |
V1F |
Bordeaux Athle |
F |
4eme feminine |
0 |
180 |
VIGNAU Olivier |
4h07'56 |
V1M |
La Berrichonne Chateaurou |
M |
|
0 |
181 |
RIOCHET Pierre |
4h08'02 |
SEM |
Esperance Ceyratoise Athl |
M |
|
0 |
182 |
FERRE Jerome |
4h08'44 |
SEM |
Trac |
M |
|
0 |
183 |
GRIMAUD Eric |
4h08'53 |
V1M |
Generation Trail Blois |
M |
|
0 |
184 |
HARRANT Fabrice |
4h09'22 |
V1M |
Team Raidlight |
M |
|
0 |
185 |
GATARD Dominique |
4h09'24 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
186 |
BREDIF Jean jacques |
4h09'25 |
V1M |
Lencloitre Jogging Club 8 |
M |
|
0 |
187 |
CHAMPREUX Jean philippe |
4h09'43 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
188 |
CORNUAULT Pascal |
4h10'17 |
V2M |
Entente Des Mauges |
M |
|
0 |
189 |
COUALLIER Christian |
4h10'45 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
190 |
BRUNEAU Gilbert |
4h10'47 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
191 |
SORIA Ludovic |
4h10'50 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
192 |
ABEL Olivier |
4h11'59 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
193 |
MAS Philippe |
4h12'07 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
194 |
BACONNET Gerard |
4h12'10 |
V2M |
- |
M |
|
0 |
195 |
BERNARD Samuel |
4h12'31 |
SEM |
Angouleme Raid Aventure |
M |
|
0 |
196 |
GOMMENDY Gaetan |
4h12'41 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
197 |
LAMOUREUX Fred |
4h13'13 |
V1M |
Tcg 79 Parthenay |
M |
|
0 |
198 |
BARBARIN Pierre |
4h13'14 |
V2M |
- |
M |
|
0 |
199 |
CLAMONS Arnaud |
4h13'15 |
SEM |
Ua Societe Generale |
M |
|
0 |
200 |
ERNOULT Stephane |
4h13'34 |
V1M |
Asm |
M |
|
0 |
201 |
CHAMPEVAL Francois |
4h13'53 |
SEM |
Peujard Velo Club |
M |
|
0 |
202 |
SABY Patrick |
4h13'55 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
203 |
VETOIS Alexandra |
4h14'18 |
SEF |
AC AVRANCHES |
F |
5eme feminine |
0 |
204 |
CSALI Sebastien |
4h14'19 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
205 |
FUDAL Valerie |
4h14'48 |
V1F |
Bordeaux Athle |
F |
|
0 |
206 |
PINTUREAU Thierry |
4h14'52 |
V2M |
- |
M |
|
0 |
207 |
VALETTE Pascal |
4h14'56 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
208 |
BOAGNO Mathias |
4h15'39 |
SEM |
Asbf Vic |
M |
|
0 |
209 |
DUPREZ Thomas |
4h15'42 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
210 |
DUBOIS Jerome |
4h16'03 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
211 |
CANILLAS Bruno |
4h16'35 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
212 |
LAGRANGE Frederic |
4h17'38 |
SEM |
Perigueux Running |
M |
|
0 |
213 |
GOUMONDIE Philippe |
4h17'43 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
214 |
SUIRE Thierry |
4h17'49 |
V1M |
Joggeurs Ruffecois |
M |
|
0 |
215 |
DURIEUX Patrick |
4h18'00 |
V1M |
Endurance 72 |
M |
|
0 |
216 |
LERON Geraud |
4h18'17 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
217 |
CANON Jean francois |
4h18'58 |
V1M |
Ca Plassac |
M |
|
0 |
218 |
BOSC Bruno |
4h18'59 |
V1M |
Angouleme Raid Aventure |
M |
|
0 |
219 |
CHARLES Denis |
4h19'13 |
SEM |
Runerver79 |
M |
|
0 |
220 |
WATINE Remi |
4h20'08 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
221 |
ASSAILLY Eric |
4h20'15 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
222 |
DEBON Emmanuelle |
4h20'27 |
SEF |
Lencloitre Jogging Club 8 |
F |
|
0 |
223 |
ANGLADA Bruno |
4h20'29 |
V1M |
Lencloitre Jogging Club 8 |
M |
|
0 |
224 |
BRISSET Emmanuel |
4h20'47 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
225 |
ORY Cyrille |
4h20'54 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
226 |
BLOU Sylvain |
4h20'56 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
227 |
DOISNEAU Sebastien |
4h21'15 |
V1M |
Asfas Triathlon |
M |
|
0 |
228 |
GIROUX Thierry |
4h21'27 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
229 |
BRUNET Matthieu |
4h21'33 |
SEM |
Asco Orleans |
M |
|
0 |
230 |
BREMAND Sebastien |
4h22'02 |
V1M |
La Berrichonne Chateaurou |
M |
|
0 |
231 |
CADEAU Eric |
4h22'06 |
V1M |
La Berrichonne Chateaurou |
M |
|
0 |
232 |
DESPEIGNES Laurent |
4h22'26 |
SEM |
Generation Trail Blois |
M |
|
0 |
233 |
VILLAIN Frederick |
4h22'30 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
234 |
GROSPERRIN Guillaume |
4h22'31 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
235 |
THEVENARD Florent |
4h22'35 |
SEM |
Asav Triathlon |
M |
|
0 |
236 |
PICARD Maurice |
4h23'02 |
V2M |
Espace Et Course Cebazat |
M |
|
0 |
237 |
PICARD Yvelise |
4h23'03 |
V2F |
Espace Et Course Cebazat |
F |
|
0 |
238 |
DESHAYES Jean marie |
4h23'18 |
V2M |
Mj Authon |
M |
|
0 |
239 |
BELIN Eric |
4h23'22 |
V2M |
Morvan Oxygene |
M |
|
0 |
240 |
ETIENNEY Arnaud |
4h23'28 |
V1M |
Morvan Oxygene |
M |
|
0 |
241 |
PERRIER Nicolas |
4h23'38 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
242 |
BERTRAND Bruno |
4h23'40 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
243 |
HUSSON Gilles |
4h23'45 |
SEM |
Team Trail Touraine |
M |
|
0 |
244 |
ECHARD Xavier |
4h23'47 |
V1M |
Team Trail Touraine |
M |
|
0 |
245 |
GORGET Fabrice |
4h23'54 |
V1M |
Endurance 72 |
M |
|
0 |
246 |
LE PENDEVEN Alain |
4h24'16 |
V2M |
Alain Le Pendeven |
M |
|
0 |
247 |
HOUDEMONT Jean pierre |
4h24'19 |
V2M |
Asab |
M |
|
0 |
248 |
CRUZEAU Bruno |
4h24'21 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
249 |
CHABAN Patrice |
4h24'23 |
V1M |
C.a. Plassac |
M |
|
0 |
250 |
GUEDON Olivier |
4h24'25 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
251 |
CHEVRIER Eric |
4h24'32 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
252 |
GOUMARD Frederic |
4h24'48 |
SEM |
Sagc Triathlon |
M |
|
0 |
253 |
PODEVIN Arnaud |
4h24'52 |
SEM |
Lma45 |
M |
|
0 |
254 |
GENTY Philippe |
4h24'54 |
V1M |
Lma45 |
M |
|
0 |
255 |
HENNART Patrice |
4h24'55 |
V1M |
Lma45 |
M |
|
0 |
256 |
BUISSON Jerome |
4h24'58 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
257 |
CEYSSAT Eric |
4h25'09 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
258 |
PALVASSIER Elodie |
4h25'13 |
SEF |
Aja Triathlon |
F |
|
0 |
259 |
CHASSERAY Olivier |
4h25'20 |
V1M |
La Berrichonne Chateaurou |
M |
|
0 |
260 |
MAZZELLA Matthieu |
4h25'25 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
261 |
BRUNEL Vincent |
4h25'27 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
262 |
DA COSTA Manuel |
4h25'32 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
263 |
DUJOUR Jerome |
4h25'38 |
SEM |
Runerver79 |
M |
|
0 |
264 |
LOUBET Isabelle |
4h25'40 |
V1F |
- |
F |
|
0 |
265 |
BARTLETT Caroline |
4h25'47 |
V1F |
- |
F |
|
0 |
266 |
DESMARCHAIS Laurent |
4h26'02 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
267 |
HENAULT Laurent |
4h26'18 |
V2M |
Aclam |
M |
|
0 |
268 |
VIALLARD Brigitte |
4h26'59 |
V2F |
Courir En Livradois Forez |
F |
|
0 |
269 |
ROUSSET Jean paul |
4h27'02 |
V2M |
Courir En Livradois Forez |
M |
|
0 |
270 |
BRULE Vincent |
4h27'34 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
271 |
COGNARD Nicolas |
4h27'57 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
272 |
CROCHET BRUNET Willy |
4h28'00 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
273 |
CHOMETTON Yohann |
4h28'02 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
274 |
PENINON Brice |
4h29'01 |
SEM |
Ascnav |
M |
|
0 |
275 |
PENINON Jean pierre |
4h29'41 |
V2M |
Ascnav |
M |
|
0 |
276 |
HENAFF Jean francois |
4h29'43 |
V1M |
As Valeo Vision |
M |
|
0 |
277 |
MIGNARDOT Herve |
4h30'01 |
V1M |
Marne Et Gondoire Athleti |
M |
|
0 |
278 |
BACHELARD Cyrille |
4h30'03 |
SEM |
Mega |
M |
|
0 |
279 |
LOTH Emmanuel |
4h30'12 |
V1M |
Al Riom |
M |
|
0 |
280 |
CAPRI Mathias |
4h30'14 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
281 |
SAVAGET Bruno |
4h30'32 |
V2M |
Joggeurs Briaud |
M |
|
0 |
282 |
PADIOLLEAU Fabrice |
4h31'20 |
SEM |
Les Fondusports |
M |
|
0 |
283 |
DIF Emmanuel |
4h31'22 |
V1M |
Mauriac Sport Nature |
M |
|
0 |
284 |
DE THOURY Raphael |
4h31'28 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
285 |
MONGARET Franck |
4h31'43 |
SEM |
Uccv |
M |
|
0 |
286 |
BELANGER Dominic |
4h31'56 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
287 |
BRASSARD Jonathan |
4h31'56 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
288 |
BECKER Sebastien |
4h32'17 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
289 |
GROS Jean louis |
4h33'09 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
290 |
BARTLETT Frederic |
4h33'20 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
291 |
SIMON Julien |
4h33'58 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
292 |
DELEGLISE Sophie |
4h34'05 |
V1M |
Rcc |
M |
|
0 |
293 |
MEMIN Kolia |
4h34'07 |
V1M |
Runerver79 |
M |
|
0 |
294 |
LECIGNE Thomas |
4h34'36 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
295 |
ROBIER Frederic |
4h34'38 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
296 |
BOBINET Jean yves |
4h34'39 |
V2M |
Tours N Aventure |
M |
|
0 |
297 |
CHASLES Aurelie |
4h34'41 |
SEF |
Asco Orleans |
F |
|
0 |
298 |
DUCAROUGE Denis |
4h35'18 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
299 |
MICHAUD Alain |
4h35'25 |
V2M |
Entente Des Mauges |
M |
|
0 |
300 |
CLOPPET Lucas |
4h35'51 |
ESM |
- |
M |
|
0 |
301 |
GUILLAUME Francis |
4h35'53 |
V2M |
Aclam |
M |
|
0 |
302 |
TREMEAU Olivier |
4h36'16 |
V1M |
Uccv |
M |
|
0 |
303 |
LANDEMAINE Stephane |
4h36'25 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
304 |
DEBOYSSON Thomas |
4h36'29 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
305 |
SADRIN Thibault |
4h36'30 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
306 |
ARAGNOU Christophe |
4h36'33 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
307 |
GRACA Stephane |
4h36'36 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
308 |
OMAR Jean philippe |
4h36'43 |
SEM |
Omar Jp |
M |
|
0 |
309 |
VARLET Christian |
4h37'18 |
V1M |
La Berrichone Chateauroux |
M |
|
0 |
310 |
LACHEMI Loic |
4h37'22 |
SEM |
Cap 03 |
M |
|
0 |
311 |
SUDRES Sebastien |
4h40'12 |
SEM |
Cosm Marcilly En Villette |
M |
|
0 |
312 |
CHARTON Florent |
4h40'17 |
SEM |
CA BRIVE* |
M |
|
0 |
313 |
LARRIBE Pierre |
4h40'19 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
314 |
LE CORRE Jean marie |
4h40'22 |
V1M |
Runerver79 |
M |
|
0 |
315 |
CARTIER Yvon |
4h40'23 |
V2M |
Cosm Marcilly |
M |
|
0 |
316 |
LELARGE Nathalie |
4h40'38 |
SEF |
Tours N Aventure |
F |
|
0 |
317 |
GRIMAUD Pascal |
4h41'10 |
V2M |
Macc Lusignan |
M |
|
0 |
318 |
PACHECO Alexandre |
4h41'43 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
319 |
MICHEAUD Nadege |
4h42'12 |
V1F |
- |
F |
|
0 |
320 |
GOMES Maria |
4h42'13 |
V2F |
Joggeurs Ruffecois |
F |
|
0 |
321 |
CHOISY Pierre |
4h42'17 |
V1M |
Joggeurs Ruffecois |
M |
|
0 |
322 |
SUAU Francois |
4h42'22 |
V2M |
- |
M |
|
0 |
323 |
SUAU Arthur |
4h42'23 |
ESM |
- |
M |
|
0 |
324 |
ANGLES Benoit |
4h42'25 |
V2M |
Amicale De Neuville Athle |
M |
|
0 |
325 |
AUBERT Alain |
4h42'26 |
V2M |
- |
M |
|
0 |
326 |
FOSCHIATTI Thibaut |
4h42'27 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
327 |
BOURIN Bernard |
4h43'13 |
V1M |
Sas Tri 37 |
M |
|
0 |
328 |
SIMAND Jean charles |
4h43'56 |
V1M |
Choucas |
M |
|
0 |
329 |
DELINIERE Francois |
4h43'57 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
330 |
HOERDT Margarette |
4h44'35 |
V1F |
- |
F |
|
0 |
331 |
HOERDT Christophe |
4h44'37 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
332 |
BON Patrice |
4h45'04 |
V1M |
Ca Brioude |
M |
|
0 |
333 |
REIGNOUX Jean philippe |
4h46'39 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
334 |
THERY MERLAND Frederic |
4h46'48 |
SEM |
Cap Mettray |
M |
|
0 |
335 |
BILLOT Cedric |
4h46'55 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
336 |
CLAUDE Stephane |
4h47'13 |
SEM |
Es Trelissac |
M |
|
0 |
337 |
SOURISSEAU Cyril |
4h47'47 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
338 |
PELLETIER Christophe |
4h47'54 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
339 |
ANDREATTA Vincent |
4h47'57 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
340 |
DE ARAUJO Miguel |
4h48'04 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
341 |
CARISEY Thierry |
4h49'13 |
V1M |
Bordeaux Athle |
M |
|
0 |
342 |
LEVAVASSEUR Didier |
4h49'35 |
V1M |
Entente Des Mauges |
M |
|
0 |
343 |
SAMMUT Philippe |
4h50'19 |
SEM |
Lencloitre Jogging Club 8 |
M |
|
0 |
344 |
RICHARD Marie manon |
4h50'22 |
SEF |
Lencloitre Jogging Club 8 |
F |
|
0 |
345 |
MANCEAU Vincent |
4h50'23 |
V1M |
Lencloitre Jogging Club 8 |
M |
|
0 |
346 |
COUTON Raphael |
4h50'25 |
V1M |
Lencloitre Jogging Club 8 |
M |
|
0 |
347 |
BIARD Jean louis |
4h50'28 |
V1M |
Lencloitre Jogging Club 8 |
M |
|
0 |
348 |
BARTHELAY Jean claude |
4h50'30 |
V3M |
- |
M |
|
0 |
349 |
BARAT Sebastien |
4h50'47 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
350 |
BAGLAND Thibaud |
4h50'49 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
351 |
KERNEIS Christophe |
4h50'51 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
352 |
VAREILLE Philippe |
4h50'52 |
V2M |
Pays De Brive Athletique |
M |
|
0 |
353 |
KERGUNTUIL Lionel |
4h51'04 |
V1M |
Lmptta |
M |
|
0 |
354 |
SIMEON Olivier |
4h51'09 |
V2M |
Beaumont Athletique Club |
M |
|
0 |
355 |
BRICAULT Noel |
4h51'15 |
V3M |
Lencloitre Jogging Club 8 |
M |
|
0 |
356 |
GUERIN Stephane |
4h51'21 |
V1M |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
M |
|
0 |
357 |
VIGE Geoffroy |
4h51'23 |
V1M |
Lmptta |
M |
|
0 |
358 |
LAMIRAND Benoit |
4h52'21 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
359 |
LAMIRAND Jeremie |
4h52'22 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
360 |
MORIN Philippe |
4h52'37 |
V2M |
Poitiers Ec |
M |
|
0 |
361 |
LAURENT Philippe |
4h52'38 |
SEM |
Sobht Sport Quimper |
M |
|
0 |
362 |
COUGNON Pascal |
4h52'40 |
V2M |
POITIERS ETUDIANTS CLUB A |
M |
|
0 |
363 |
CHESNAIS Marc |
4h53'34 |
V1M |
Runerver79 |
M |
|
0 |
364 |
GRIMAL Pierre |
4h54'06 |
V2M |
Amicale De Neuville Athle |
M |
|
0 |
365 |
BOUCHET Jerome |
4h55'43 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
366 |
HAMIDOVIC Anthony |
4h55'47 |
SEM |
Anthony Hamidovic |
M |
|
0 |
367 |
MARIE David |
4h55'49 |
V1M |
La Berrichonne Chateaurou |
M |
|
0 |
368 |
MADELON Laurent |
4h55'53 |
V1M |
Endurance 72 |
M |
|
0 |
369 |
BOIS Dominique |
4h55'55 |
V2M |
Mbda Sport Athletisme |
M |
|
0 |
370 |
AUFAUVRE Gerald |
4h55'58 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
371 |
VERDON Clement |
4h56'18 |
SEM |
Runerver79 |
M |
|
0 |
372 |
TOUCHARD Francois xavier |
4h57'01 |
V1M |
Endurance 72 |
M |
|
0 |
373 |
PROVOT Damien |
4h57'06 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
374 |
RODRIGUES Laurent |
4h57'23 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
375 |
FILLON Philippe |
4h57'38 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
376 |
FISSON Damien |
4h57'41 |
SEM |
Ja Saumur Natation Triath |
M |
|
0 |
377 |
GENTES Angelique |
4h57'45 |
SEF |
Running Club De Mably |
F |
|
0 |
378 |
ROUX Herve |
4h57'47 |
V1M |
Angers Triathlon |
M |
|
0 |
379 |
BOUROT Stephane |
4h58'52 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
380 |
RONTARD Guy |
4h58'54 |
V1M |
Eca Smarves Vernon |
M |
|
0 |
381 |
POUMAILLOUX Philippe |
4h58'56 |
V2M |
Lencloitre Jogging Club 8 |
M |
|
0 |
382 |
LORRY Pascal |
4h59'43 |
V1M |
Triathlon Club Chateaurou |
M |
|
0 |
383 |
SAUDEMONT Manoel |
4h59'44 |
V1M |
Tcc36 |
M |
|
0 |
384 |
PISSOT Mathieu |
4h59'50 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
385 |
MARTIG Ellick |
4h59'52 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
386 |
BOUBILA Anne laure |
4h59'54 |
SEF |
- |
F |
|
0 |
387 |
DOISNEAU Magali |
5h00'33 |
V1F |
Asfas Triathlon |
F |
|
0 |
388 |
GIRAUD Alexia |
5h00'35 |
SEF |
Bordeaux Athle |
F |
|
0 |
389 |
GARNAUD Alain |
5h01'05 |
V1M |
Es Trelissac |
M |
|
0 |
390 |
SAINT MARTIN Brice |
5h01'17 |
SEM |
Poitiers Ec |
M |
|
0 |
391 |
BEGUET Jerome |
5h03'45 |
V1M |
Runerver79 |
M |
|
0 |
392 |
LELOUP Jerome |
5h04'30 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
393 |
HUGONNOT David |
5h04'35 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
394 |
GALANT Sylvain |
5h04'37 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
395 |
BACDELPEUCH Florian |
5h05'27 |
SEM |
Lencloitre Jogging Club 8 |
M |
|
0 |
396 |
GIROD Pascale |
5h06'21 |
V1F |
Running Club De Clermont |
F |
|
0 |
397 |
LEVAI Valerie |
5h06'22 |
V2F |
Running Club De Clermont |
F |
|
0 |
398 |
SASSE Karim |
5h06'24 |
V2M |
Running Club De Clermont |
M |
|
0 |
399 |
VILLETTE Francois |
5h06'37 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
400 |
MAUCHOSSE Luc |
5h07'43 |
V2M |
Les Bipedes |
M |
|
0 |
401 |
PAGNON Patrice |
5h09'12 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
402 |
DE BUF Alexandre |
5h09'50 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
403 |
MICHEL Dominique |
5h09'51 |
V2M |
Cosm Athletisme |
M |
|
0 |
404 |
CHANUT Olivier |
5h10'16 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
405 |
VIVIEN Laurence |
5h10'47 |
V2F |
Lmptta |
F |
|
0 |
406 |
GAUDARD Nadine |
5h10'51 |
V2F |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
F |
|
0 |
407 |
CARREL Jerome |
5h11'00 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
408 |
GAUDARD Patrice |
5h12'02 |
V2M |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
M |
|
0 |
409 |
AJZENBERG Aurelie |
5h12'43 |
SEF |
Brive Limousin Triathlon |
F |
|
0 |
410 |
BELLAT Leandre |
5h12'46 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
411 |
MIGUEL Francoise |
5h14'02 |
V1F |
Entente Des Mauges |
F |
|
0 |
412 |
GABORIAU Roger |
5h14'05 |
V2M |
Entente Des Mauges |
M |
|
0 |
413 |
MINGANT Gilbert |
5h14'06 |
V2M |
Entente Des Mauges |
M |
|
0 |
414 |
BOUARABA Saida |
5h14'15 |
V1F |
Marne Et Gondoire Athleti |
F |
|
0 |
415 |
GAUTHIER Benoit |
5h14'20 |
SEM |
Trac |
M |
|
0 |
416 |
LION Enrick |
5h14'22 |
V1M |
Trac |
M |
|
0 |
417 |
LAFARGOUETTE Anne |
5h14'45 |
V2F |
Mille Pattes |
F |
|
0 |
418 |
MINO Philippe |
5h14'47 |
V2M |
- |
M |
|
0 |
419 |
BRILLANT Gael |
5h14'49 |
V1M |
Sas Tri 37 |
M |
|
0 |
420 |
RAYMOND Laurent |
5h14'53 |
V1M |
Sas Tri 37 |
M |
|
0 |
421 |
CARTE Thierry |
5h15'56 |
V2M |
- |
M |
|
0 |
422 |
FRIESS Richard |
5h15'58 |
SEM |
Richard Friess |
M |
|
0 |
423 |
BRIERE Laurent |
5h17'27 |
V1M |
Asab |
M |
|
0 |
424 |
MARNAT Jerome |
5h17'36 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
425 |
VENNAT Denis |
5h18'43 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
426 |
VAZ Benoit |
5h19'29 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
427 |
VAZ Francois andre |
5h19'30 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
428 |
BOUYON Franck |
5h19'31 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
429 |
MASSON Valerie |
5h19'40 |
V1F |
Macc Lusignan |
F |
|
0 |
430 |
DAMOURETTE Stephane |
5h19'41 |
V1M |
La Berrichonne Athletisme |
M |
|
0 |
431 |
LHOUMEAU Remi |
5h19'50 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
432 |
LEPINTEUR Frederic |
5h20'26 |
V1M |
Les Bipedes |
M |
|
0 |
433 |
JAOUEN Philippe |
5h21'18 |
V1M |
- |
M |
|
0 |
434 |
CAVROIS Aude |
5h23'52 |
SEF |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
F |
|
0 |
435 |
GARINO Jerome |
5h24'47 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
436 |
LAVALLE Marie claude |
5h25'17 |
V3F |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
F |
|
0 |
437 |
BRICE Nicolas |
5h32'46 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
438 |
BERLAND Tatiana |
5h34'29 |
V1F |
Cao St Cyr L Ecole Triath |
F |
|
0 |
439 |
VUONG Chhang houy |
5h39'17 |
V2M |
- |
M |
|
0 |
440 |
TRAEGER Isabelle |
5h52'38 |
V2F |
Mega |
F |
|
0 |