1 |
SPEHLER Sebastien |
03:39:38 |
SEM |
[67] PCA CSLNB |
M |
|
1019 |
2 |
MAYER Alexandre |
03:40:31 |
SEM |
[57] ISOSTAR LES SAISIES |
M |
|
711 |
3 |
BERNER Mirco |
03:40:41 |
ESM |
[87] TEAM SALOMON ALLEMAG |
M |
1 ESM |
82 |
4 |
BECHET Leo |
03:59:22 |
SEM |
[88] COHM |
M |
3 SEM |
62 |
5 |
REICHENBACH Sebasien |
04:03:56 |
SEM |
[88] TEAM CRAZY WARRIORS |
M |
4 SEM |
885 |
6 |
POSECAK Clement |
04:04:59 |
SEM |
[68] EHA THANN |
M |
5 SEM |
863 |
7 |
MANTEL Franck |
04:05:12 |
V1M |
[67] SRO |
M |
1 V1M |
691 |
8 |
MOTSCH Mathieu |
04:06:16 |
V1M |
[67] ENDURANCE SHOP HAGUE |
M |
2 V1M |
759 |
9 |
JUNG Frederic |
04:08:02 |
SEM |
[55] oct 55 |
M |
6 SEM |
543 |
10 |
BOMBENGER Jean Francois |
04:08:34 |
SEM |
[68] SALOMON/JOG'R |
M |
7 SEM |
120 |
11 |
LUSSIS Bernard |
04:10:46 |
SEM |
[88] e |
M |
8 SEM |
669 |
12 |
TOUSSAINT Stephane |
04:15:22 |
V1M |
[88] TR'AILLEURS |
M |
3 V1M |
1077 |
13 |
KRAH Matthias |
04:15:24 |
SEM |
[97] TV BAD BRuCKENAU |
M |
9 SEM |
587 |
14 |
BUBLAK Benjamin |
04:17:58 |
SEM |
[60] e |
M |
10 SEM |
152 |
15 |
BAERT SCHI Rued i |
04:18:04 |
V2M |
[37] e |
M |
1 V2M |
32 |
16 |
MICHEL Laurent |
04:23:21 |
V1M |
[55] oct 55 |
M |
4 V1M |
731 |
17 |
GOT Z L U CA S |
04:25:11 |
V1M |
[44] e |
M |
5 V1M |
664 |
18 |
SCHEFER NICO |
04:27:20 |
SEM |
[80] e |
M |
11 SEM |
1222 |
19 |
AUBERT Thierry |
04:27:54 |
V1M |
[67] ENDURANCE SHOP |
M |
6 V1M |
27 |
20 |
CLIFFORD SEAN |
04:28:10 |
SEM |
[54] e |
M |
12 SEM |
1188 |
21 |
FOUBERT Philippe |
04:28:56 |
SEM |
[68] JOOL TEAM |
M |
13 SEM |
360 |
22 |
SELMOUNI Ali |
04:28:58 |
SEM |
[68] EGMA ACIK |
M |
14 SEM |
1004 |
23 |
SAGGIORATO Samuel |
04:30:02 |
SEM |
[69] MP FITNESS DINANT |
M |
15 SEM |
935 |
24 |
WIECKOWSKI Mariusz |
04:30:13 |
V1M |
[79] WWW.WOJTEKNADOLSKI.P |
M |
7 V1M |
1149 |
25 |
BENSET Loic |
04:32:14 |
V1M |
[77] LE MEE SPORT TRIATHL |
M |
8 V1M |
77 |
26 |
GUINETTE Laurent |
04:32:42 |
SEM |
[68] TAC COLMAR |
M |
16 SEM |
874 |
27 |
KIEFFEL Jeremy |
04:32:59 |
SEM |
[67] e |
M |
17 SEM |
569 |
28 |
SUSIN Fabien |
04:33:16 |
SEM |
[68] COLMAR MC |
M |
18 SEM |
1048 |
29 |
DELPLACE Alexandre |
04:35:03 |
V1M |
[62] LONGUENESSE NATURE A |
M |
9 V1M |
265 |
30 |
POSECAK Baptiste |
04:35:48 |
SEM |
[67] e |
M |
19 SEM |
862 |
31 |
SCHNEIDER Christian |
04:36:05 |
SEM |
[80] INOV 8 SWITZERLAND |
M |
20 SEM |
976 |
32 |
PHILIPPE Renaud |
04:38:17 |
V1M |
[67] ASMCUS |
M |
10 V1M |
839 |
33 |
RIF Fabien |
04:38:25 |
SEM |
[54] VITIMONT PASSION |
M |
21 SEM |
899 |
34 |
DRILLING Carsten |
04:38:30 |
V1M |
[80] NON STOP ULTRA BRAKE |
M |
11 V1M |
294 |
35 |
CICLET Pascal |
04:39:28 |
V2M |
[68] e |
M |
2 V2M |
201 |
36 |
GASSER Jose |
04:40:26 |
SEM |
[68] e |
M |
22 SEM |
395 |
37 |
BOHN Michel |
04:40:47 |
SEM |
[57] TEAM DENIVELE + SAVE |
M |
23 SEM |
116 |
38 |
SERILLON Jacques |
04:41:30 |
V1M |
[68] TEAM LISBETH |
M |
12 V1M |
1006 |
39 |
COUDER Francois |
04:41:35 |
SEM |
[75] e |
M |
24 SEM |
231 |
40 |
WAECKEL Thomas |
04:41:36 |
SEM |
[67] DENIVELe + SAVERNE |
M |
25 SEM |
1119 |
41 |
GRENE Freddy |
04:42:38 |
SEM |
[21] e |
M |
26 SEM |
432 |
42 |
BRENNWALD Alex |
04:43:34 |
SEM |
[80] WWW.ULTRA TRAIL.CH |
M |
27 SEM |
140 |
43 |
VEITH PAMELA |
04:43:43 |
V1F |
[72] TSV KUSTERDINGEN |
F |
1ere F |
1231 |
44 |
COZZI Syephane |
04:45:36 |
SEM |
[68] US PULVERSHEIM |
M |
28 SEM |
234 |
45 |
IGEL Matthias |
04:46:46 |
V1M |
[76] LAUFWELT WINTERSDORF |
M |
13 V1M |
517 |
46 |
JOB Marcel |
04:47:17 |
SEM |
[76] LANDAU RUNNING COMPA |
M |
29 SEM |
533 |
47 |
MACHADO Manuel |
04:47:34 |
V1M |
[88] TR'AILLEURS |
M |
14 V1M |
673 |
48 |
GRUNEWALD Jean Pierre |
04:48:04 |
V1M |
[68] e |
M |
15 V1M |
449 |
49 |
D RR Christian |
04:48:21 |
SEM |
[67] LANDAU RUNNING COMPA |
M |
30 SEM |
290 |
50 |
GRUCKER Laurent |
04:48:33 |
V1M |
[67] e |
M |
16 V1M |
448 |
51 |
DENNLER Denis |
04:48:52 |
V1M |
[67] NAVECO |
M |
17 V1M |
270 |
52 |
BAULOT Julien |
04:49:07 |
SEM |
[25] e |
M |
31 SEM |
56 |
53 |
SAAR Martin |
04:49:16 |
V1M |
[77] LFV SCHUTTERWALD |
M |
18 V1M |
933 |
54 |
BENOIT Helbert |
04:49:34 |
SEM |
[68] POMPIER ILLFURTH |
M |
32 SEM |
76 |
55 |
SCHWEITZER LARS |
04:49:40 |
SEM |
L A U F T R E F F P F OH |
M |
33 SEM |
1238 |
56 |
NADLER Kurt |
04:49:49 |
V1M |
[32] e |
M |
19 V1M |
780 |
57 |
COTELLE Claude |
04:49:54 |
V2M |
[25] CSCVHIRSON LES VETRS |
M |
3 V2M |
230 |
58 |
KUNZ Martin |
04:50:02 |
V1M |
[76] EISCAFe WINTER HAUEN |
M |
20 V1M |
598 |
59 |
COLLOMB Martial |
04:50:12 |
SEM |
[74] CABB |
M |
34 SEM |
217 |
60 |
NOeL Gregory |
04:50:23 |
SEM |
[88] SPORT PASSION EPINAL |
M |
35 SEM |
798 |
61 |
MORIZOT Pierre |
04:51:39 |
SEM |
[90] TRI LION BELFORT |
M |
36 SEM |
757 |
62 |
GROSDEMANGE Christophe |
04:51:43 |
V1M |
[68] ATHLe DOLLER |
M |
21 V1M |
440 |
63 |
REY Eric |
04:51:56 |
V1M |
[68] SLRC |
M |
22 V1M |
894 |
64 |
BIEHLER David |
04:52:03 |
SEM |
[54] LES eTOILES FILANTES |
M |
37 SEM |
94 |
65 |
POTOSKI Josef |
04:52:10 |
SEM |
[54] HOKA TOUR |
M |
38 SEM |
864 |
66 |
ESSELIN Gilles |
04:52:51 |
V2M |
[67] CYCLO CLUB KINGERSHE |
M |
4 V2M |
329 |
67 |
MEYER Laurent |
04:52:51 |
V1M |
[67] OLI COACHING.COM |
M |
23 V1M |
727 |
68 |
PIERRAT EMMANUEL |
04:52:57 |
V1M |
[88] ASRHV VALLeE DES LAC |
M |
24 V1M |
1219 |
69 |
GRAF Philippe |
04:53:20 |
V1M |
[67] PORT AUTONOME DE STR |
M |
25 V1M |
424 |
70 |
SCHICHTL Kathrin |
04:53:57 |
SEF |
[68] TEAM ASICS FRONTRUNN |
F |
2eme F - 1 SEF |
954 |
71 |
JUNG SIMON |
04:54:40 |
V1M |
[75] e |
M |
26 V1M |
1206 |
72 |
HEITZ Patrick |
04:54:51 |
V1M |
[67] CPM WASSELONNE |
M |
27 V1M |
477 |
73 |
TEZLAW Paul |
04:55:13 |
SEM |
[73] DJK SCHW?BISCH GMuND |
M |
39 SEM |
1053 |
74 |
MACKOW SeBASTIEN |
04:55:30 |
SEM |
[25] e |
M |
40 SEM |
1211 |
75 |
THORSTEN Hassendt |
04:55:41 |
SEM |
[76] LANDAU RUNNING COMPA |
M |
41 SEM |
1061 |
76 |
POIREL Sebastien |
04:56:17 |
SEM |
[54] e |
M |
42 SEM |
857 |
77 |
WIDMER Benjamin |
04:57:31 |
V1M |
[54] e |
M |
28 V1M |
1148 |
78 |
WISSELMANN Cedric |
04:57:39 |
SEM |
[68] PCA / CCA ROUFFACH |
M |
43 SEM |
1159 |
79 |
BEN AMAR El Ayachi |
04:57:39 |
V1M |
[68] MAHLE BEHR |
M |
29 V1M |
71 |
80 |
SIMON ANTHONY |
04:57:55 |
SEM |
[88] BRUYERES TRIATHLON |
M |
4 4 SEM |
1229 |
81 |
SIMARD Yann |
04:57:56 |
SEM |
[68] CAF STRASBOURG |
M |
45 SEM |
1010 |
82 |
RABE Dennis |
04:58:18 |
SEM |
[10] e |
M |
46 SEM |
876 |
83 |
ULBRICHT Dieter |
04:58:31 |
V1M |
[70] WWW.LAUFKULTUR.DE |
M |
30 V1M |
1088 |
84 |
FEGLI Marc |
04:59:22 |
V1M |
[88] ASRHV GERARDMER |
M |
31 V1M |
343 |
85 |
POUZET Stephane |
04:59:23 |
SEM |
[89] ASL RAIDS CHATENAY |
M |
47 SEM |
868 |
86 |
FREI Markus |
04:59:35 |
SEM |
[40] e |
M |
48 SEM |
373 |
87 |
MANIGOLD Jerome |
04:59:39 |
V1M |
[68] USTA UHA |
M |
32 V1M |
688 |
88 |
VAUTRIN Olivier |
04:59:42 |
V1M |
[78] RUMBA |
M |
33 V1M |
1095 |
89 |
MANDEL Etienne |
04:59:55 |
SEM |
[57] e |
M |
49 SEM |
685 |
90 |
WEEXSTEEN Laurent |
05:00:27 |
V1M |
[88] RT2O |
M |
34 V1M |
1132 |
91 |
DELACOTE Brandon |
05:00:28 |
SEM |
[68] e |
M |
50 SEM |
260 |
92 |
PARIS Olivier |
05:00:33 |
SEM |
[42] COURIR POUR DES POMM |
M |
51 SEM |
817 |
93 |
CLAVIER Olof |
05:00:38 |
SEM |
[54] LES ETOILES FILANTES |
M |
52 SEM |
206 |
94 |
CARIOU Goulven |
05:00:45 |
SEM |
[35] TARGOLS |
M |
53 SEM |
172 |
95 |
BUELENS Matthieu |
05:01:17 |
SEM |
[62] O2MAX |
M |
54 SEM |
155 |
96 |
JEANRENAUD Hugues |
05:01:33 |
SEM |
[14] e |
M |
55 SEM |
529 |
97 |
JEANNIN Vincent |
05:01:35 |
V1M |
[90] TRAIL BELFORT MARATH |
M |
35 V1M |
527 |
98 |
MUCCIO Alexandre |
05:01:40 |
SEM |
[68] TEAM TARGOL |
M |
56 SEM |
765 |
99 |
CLAUSER Hugues |
05:01:44 |
V2M |
[68] BATIBOIS ALSACE |
M |
5 V2M |
203 |
100 |
EMBIT FRANCOIS |
05:01:47 |
V1M |
[57] e |
M |
36 V1M |
1195 |
101 |
SCHIELE Paul |
05:02:15 |
V1M |
[73] LSG AALEN |
M |
37 V1M |
958 |
102 |
BRUNEAU Philippe |
05:02:24 |
V1M |
[57] ACS CRE STIRING WEND |
M |
38 V1M |
149 |
103 |
MAHLE Florian |
05:03:09 |
SEM |
[77] SKI CLUB LAUF |
M |
57 SEM |
679 |
104 |
DUFOIN Florian |
05:03:32 |
SEM |
[68] e |
M |
58 SEM |
305 |
105 |
GUIDe Nicolas |
05:03:38 |
SEM |
[62] e |
M |
59 SEM |
452 |
106 |
TOAMAIN Bruno |
05:03:58 |
V1M |
[54] e |
M |
39 V1M |
1068 |
107 |
HAGENBACH Pascal |
05:03:59 |
V2M |
[71] e |
M |
6 V2M |
457 |
108 |
LAMBERIX Alex |
05:04:08 |
SEM |
[36] e |
M |
60 SEM |
605 |
109 |
GRIMONT Steeve |
05:04:11 |
SEM |
[68] COLMAR MARATHON CLUB |
M |
61 SEM |
434 |
110 |
STERR Christian |
05:04:19 |
V2M |
[40] e |
M |
7 V2M |
1035 |
111 |
BRUNNER Fabien |
05:04:59 |
SEM |
[68] CAC |
M |
62 SEM |
151 |
112 |
ZEDER Patrik |
05:06:09 |
V1M |
[30] BIGFRIENDS |
M |
40 V1M |
1177 |
113 |
WEGNER Rudiger |
05:06:14 |
V1M |
[70] IM STUTTGART |
M |
41 V1M |
1133 |
114 |
LORENTZ Mathieu |
05:06:56 |
V1M |
[76] LANDAU RUNNING COMPA |
M |
42 V1M |
661 |
115 |
ERHART Jean Yves |
05:07:35 |
V1M |
[68] e |
M |
43 V1M |
328 |
116 |
GROSJEAN Sebastien |
05:08:04 |
SEM |
[70] e |
M |
63 SEM |
442 |
117 |
QUACK JONAS |
05:08:13 |
SEM |
[66] e |
M |
64 SEM |
1220 |
118 |
JOE Jimmie |
05:08:15 |
V1M |
[57] e |
M |
44 V1M |
535 |
119 |
FUCHS Herve |
05:08:34 |
V1M |
[68] UNAF 68 |
M |
45 V1M |
384 |
120 |
GeANT SYLVAIN |
05:08:40 |
V1M |
[90] e |
M |
46 V1M |
1198 |
121 |
STIEGLER Emmanuel |
05:09:05 |
V1M |
[67] AC CENTRE ALSACE |
M |
47 V1M |
1036 |
122 |
HUGENSCHMIDT Jurgen |
05:09:29 |
V2M |
[78] LT RADOLFZELL |
M |
8 V2M |
511 |
123 |
BATOULA Daniel |
05:09:32 |
SEM |
[67] ASCPA TRAIL |
M |
65 SEM |
48 |
124 |
SCHMIDT Jean Michel |
05:10:50 |
SEM |
[67] TRAIL USOCOME |
M |
66 SEM |
965 |
125 |
GROSSI Sebastien |
05:11:10 |
SEM |
[88] e |
M |
67 SEM |
446 |
126 |
GEIGER Remy |
05:11:24 |
SEM |
[67] OLI COACHING. |
M |
68 SEM |
400 |
127 |
MICHLER FRIEDRICH |
05:11:37 |
V3M |
[78] e |
M |
1 V3M |
1212 |
128 |
MULLER Cedric |
05:12:00 |
SEM |
[67] CLIMONT POWERED |
M |
69 SEM |
768 |
129 |
DELBARRE Henri |
05:12:15 |
SEM |
[68] e |
M |
70 SEM |
261 |
130 |
MEHL Lisa |
05:12:29 |
SEF |
[72] e |
F |
3eme F - 2 SEF |
712 |
131 |
PHILIPPE Eudes |
05:12:37 |
V1M |
[67] COSE |
M |
48 V1M |
840 |
132 |
VIRY Lionel |
05:12:41 |
V2M |
[88] e |
M |
9 V2M |
5 |
133 |
FRIEDERICH Nicolas |
05:12:56 |
SEM |
[67] e |
M |
71 SEM |
377 |
134 |
BORO Mikael |
05:12:57 |
SEM |
[57] e |
M |
72 SEM |
125 |
135 |
MONTICOLO Paolo |
05:13:01 |
V1M |
[87] e |
M |
49 V1M |
750 |
136 |
TOUSCH Frederic |
05:13:12 |
SEM |
[57] LA BD.FR |
M |
73 SEM |
1076 |
137 |
FRICKER THOMAS |
05:13:13 |
V1M |
[44] e |
M |
50 V1M |
1196 |
138 |
KUDERER Bernd |
05:13:37 |
V2M |
[77] LG BRANDENKOPF |
M |
10 V2M |
595 |
139 |
AMADO Kevin |
05:13:43 |
SEM |
[88] e |
M |
74 SEM |
15 |
140 |
PECHEUR Raphael |
05:13:48 |
SEM |
[88] TR'AILLEURS MOYENMOU |
M |
75 SEM |
825 |
141 |
TARDIVEL Bruno |
05:13:57 |
V1M |
[68] CAF MULHOUSE |
M |
51 V1M |
1049 |
142 |
H R MA N N H a n s |
05:14:20 |
V2M |
[D ] PTSV ROSENHEIM |
M |
11 V2M |
505 |
143 |
FAHR Alain |
05:14:29 |
V1M |
[68] e |
M |
52 V1M |
335 |
144 |
SCHREIBER J rg |
05:14:42 |
V2M |
[87] TV JAHN KEMPTEN |
M |
12 V2M |
983 |
145 |
LEROYER Romain |
05:14:45 |
SEM |
[23] e |
M |
76 SEM |
646 |
146 |
HIEGEL Brice |
05:14:56 |
SEM |
[67] e |
M |
77 SEM |
494 |
147 |
VOIRIN Frederic |
05:15:01 |
SEM |
[54] e |
M |
78 SEM |
1106 |
148 |
SEIBERT Philippe |
05:15:09 |
SEM |
[57] e |
M |
79 SEM |
999 |
149 |
FEVET Cyril |
05:16:57 |
V1M |
[54] VITRIMONT PASSION |
M |
53 V1M |
350 |
150 |
GERDEAUX Francois |
05:16:58 |
SEM |
[90] SONCEBOY'Z |
M |
80 SEM |
404 |
151 |
HALTER Jean Claude |
05:17:12 |
V1M |
[67] e |
M |
54 V1M |
464 |
152 |
LONGEARET Sebastien |
05:17:16 |
SEM |
[54] WTL |
M |
81 SEM |
659 |
153 |
RAI Manikala |
05:17:18 |
SEF |
[74] CABB |
F |
4eme F - 3 SEF |
878 |
154 |
ROUSSEAU Fabrice |
05:17:24 |
V1M |
[18] SAMBA |
M |
55 V1M |
922 |
155 |
MABBOUX Denis |
05:17:33 |
SEM |
[68] e |
M |
82 SEM |
672 |
156 |
NOEL Remy |
05:17:41 |
SEM |
[70] TRAIL BELFORT MARATH |
M |
83 SEM |
797 |
157 |
HIRSCH Daniel |
05:17:45 |
SEM |
[76] 21RUN.COM |
M |
84 SEM |
498 |
158 |
MILLET Carole |
05:17:55 |
V1F |
[68] CCA ROUFFACH ATHLETI |
F |
5eme F - 2 V1F |
732 |
159 |
F R A N T Z E mma n u e l |
05:18:02 |
V1M |
[13] MARSEILLE TRAIL CLUB |
M |
56 V1M |
368 |
160 |
PETER Jean |
05:18:16 |
V1M |
[68] CCA ROUFFACH ATHLeTI |
M |
57 V1M |
832 |
161 |
DAVID SYLVAIN |
05:19:54 |
SEM |
[68] e |
M |
85 SEM |
1191 |
162 |
MAHLER Antoine |
05:19:55 |
SEM |
[68] ATHLE DOLLER |
M |
86 SEM |
680 |
163 |
BUSS Armin |
05:20:22 |
V1M |
[63] TGV SCHOTTEN |
M |
58 V1M |
161 |
164 |
SENIZERGUES FRANCK |
05:20:27 |
V1M |
[67] CSA BA 901 |
M |
59 V1M |
1226 |
165 |
LEDERER Francois |
05:20:33 |
SEM |
[68] e |
M |
87 SEM |
631 |
166 |
FOLLETeTE James |
05:20:45 |
V1M |
[25] PAYS DE MONTBeLIARD |
M |
60 V1M |
358 |
167 |
KUHN Nicolas |
05:20:54 |
SEM |
[67] AER ERSTEIN |
M |
88 SEM |
596 |
168 |
WAXIN Gregory |
05:21:02 |
SEM |
[92] e |
M |
89 SEM |
1126 |
169 |
BRAGA Andrea |
05:21:07 |
SEM |
[67] ASCPA TRAIL |
M |
90 SEM |
136 |
170 |
LEGRAND GAUTHIER |
05:21:12 |
SEM |
e |
M |
91 SEM |
1237 |
171 |
GREBERT Christophe |
05:21:12 |
SEM |
[88] TEAM KOLYMA |
M |
92 SEM |
429 |
172 |
THEVENOT Michel |
05:21:13 |
V2M |
[67] RUCKSACK TEAM |
M |
13 V2M |
4 |
173 |
WEND LONG Anthony |
05:21:59 |
SEM |
[67] TEAM KIIRIKOU |
M |
93 SEM |
1145 |
174 |
MEYER Benjamin |
05:21:59 |
SEM |
[67] VCE DORLISHEIM |
M |
94 SEM |
728 |
175 |
L E H MA N N Gu y |
05:22:09 |
V1M |
[67] e |
M |
61 V1M |
638 |
176 |
GERMAIN Cyrille |
05:22:09 |
V1M |
[57] ASSA SARREBOURG |
M |
62 V1M |
405 |
177 |
BREUZIN Christophe |
05:22:15 |
V2M |
[57] A2M |
M |
14 V2M |
142 |
178 |
KARAU Anja |
05:22:27 |
V1F |
[72] e |
F |
3 V1F |
554 |
179 |
HERR Jonathan |
05:22:28 |
V1M |
[68] e |
M |
63 V1M |
484 |
180 |
GRILLOT Nicolas |
05:22:34 |
SEM |
[74] DIJON SINGLETRACK |
M |
95 SEM |
433 |
181 |
REHM SCHMITT Patrick |
05:22:34 |
SEM |
[79] e |
M |
96 SEM |
883 |
182 |
FOURGEAUD Gilles |
05:22:55 |
SEM |
[67] AS LILLY |
M |
97 SEM |
363 |
183 |
REIBER Matthias |
05:23:13 |
V1M |
[72] e |
M |
64 V1M |
884 |
184 |
STEPHAN Jean |
05:23:20 |
SEM |
|
M |
98 SEM |
1032 |
185 |
KOEHLING Sebastien |
05:23:28 |
SEM |
[67] e |
M |
99 SEM |
581 |
186 |
LELOUP Christophe |
05:23:29 |
SEM |
[21] NUITS COURSE A PIED |
M |
100 SEM |
643 |
187 |
LENTZ OLIVIER |
05:23:31 |
SEM |
[52] e |
M |
101 SEM |
1208 |
188 |
FUCHS Jean Yves |
05:23:32 |
V1M |
[67] e |
M |
65 V1M |
385 |
189 |
WURCKER Gabriel |
05:23:37 |
SEM |
[67] OLICOACHING |
M |
102 SEM |
1169 |
190 |
PICCOLET Josiane |
05:23:39 |
V2F |
[73] APDC TRAIL |
F |
1 V2F |
842 |
191 |
FOERSTER Basilia |
05:23:49 |
SEF |
[82] TEAM ERDINGER ALKOHO |
F |
4 SEF |
357 |
192 |
SCHWAB Rolf |
05:23:58 |
SEM |
[40] e |
M |
103 SEM |
993 |
193 |
RISCH Philippe |
05:24:22 |
SEM |
[68] e |
M |
104 SEM |
902 |
194 |
STOCKEL Paul |
05:25:10 |
SEM |
[67] e |
M |
105 SEM |
1039 |
195 |
MANDEL Alexandre |
05:25:17 |
SEM |
[52] LANGRES TRI |
M |
106 SEM |
686 |
196 |
CELESTIN DEVENDRA BenedictFRA |
05:25:33 |
SEM |
[75] BNP PARIBAS |
M |
107 SEM |
181 |
197 |
ETALON Fabien |
05:25:47 |
V1M |
[90] e |
M |
66 V1M |
330 |
198 |
JACQUES Christophe |
05:25:51 |
SEM |
[57] e |
M |
108 SEM |
523 |
199 |
THIERY Claire |
05:25:51 |
SEF |
[67] e |
F |
5 SEF |
1057 |
200 |
BARTHEL Alexandre |
05:26:02 |
SEM |
[57] e |
M |
109 SEM |
43 |
201 |
DIPPERT Jerome |
05:26:42 |
SEM |
[67] TEAM BRETZEL POWER |
M |
110 SEM |
283 |
202 |
HAGEN Heiko |
05:26:45 |
V1M |
[78] TRAILRUNNING DONAUTA |
M |
67 V1M |
456 |
203 |
BERTELOOT Jackie |
05:26:46 |
V2M |
[62] LONGUENESSE NATURE A |
M |
15 V2M |
85 |
204 |
HOLLUNDER Bernhard |
05:27:36 |
V2M |
[D ] SV WALDKIRCH |
M |
16 V2M |
502 |
205 |
HARTWICH Thomas |
05:27:57 |
V1M |
[79] e |
M |
68 V1M |
467 |
206 |
RANDHAHN Dirk |
05:28:01 |
SEM |
[70] IT DESIGNERS GMBH |
M |
111 SEM |
880 |
207 |
PIETRUSZEWSKI Cyril |
05:28:08 |
SEM |
[90] ASPTT BELFORT TRAIL |
M |
112 SEM |
847 |
208 |
SERY GILLES |
05:28:09 |
SEM |
[67] SELESTAT CENTRE ALSA |
M |
113 SEM |
1227 |
209 |
WILSON Matt |
05:28:14 |
V1M |
[55] UPPER MIDWEST TRAIL |
M |
69 V1M |
1150 |
210 |
CAILLOUX Paul |
05:28:25 |
SEM |
[57] POMPIERS CYNO |
M |
114 SEM |
165 |
211 |
STEFANINI Mickael |
05:28:32 |
SEM |
[67] e |
M |
115 SEM |
1027 |
212 |
TRENZINI Julien |
05:28:36 |
SEM |
[90] e |
M |
116 SEM |
1082 |
213 |
LEUENBERGER Marco |
05:28:36 |
V1M |
[47] e |
M |
70 V1M |
649 |
214 |
BAECKELANDT Geoffrey |
05:28:55 |
SEM |
[45] RUN'ESSENCE |
M |
117 SEM |
31 |
215 |
WALDHART Philippe |
05:28:56 |
SEM |
[67] UNISTRA |
M |
118 SEM |
1122 |
216 |
MAGISSON Yannick |
05:29:35 |
SEM |
[54] NANCY |
M |
119 SEM |
676 |
217 |
RUIZ Francois |
05:29:40 |
V2M |
[39] TEAM TRAIL JURA (TTJ |
M |
17 V2M |
928 |
218 |
LEHNERT Yvonne |
05:30:10 |
SEF |
[13] GETTING TOUGH E.V. |
F |
6 SEF |
640 |
219 |
PIET Johann |
05:30:26 |
SEM |
[25] ASPTT BELFORT TRAIL |
M |
120 SEM |
846 |
220 |
CHRISKE Elmar |
05:30:33 |
V1M |
[79] SV RW GLOTTERTAL |
M |
71 V1M |
196 |
221 |
C OU S Y Gu y |
05:31:18 |
V2M |
[90] e |
M |
18 V2M |
233 |
222 |
STAERCK Frederic |
05:31:25 |
V1M |
[67] AERE ERSTEIN |
M |
72 V1M |
1025 |
223 |
HAUSCHEL Jochen |
05:31:59 |
V1M |
[72] HOHENZOLLERN TRAILRU |
M |
73 V1M |
471 |
224 |
DAVID Julien |
05:32:26 |
SEM |
[67] e |
M |
121 SEM |
252 |
225 |
B HM Sebastian |
05:32:38 |
V1M |
[79] OBERRHEINGYMNASIUM W |
M |
74 V1M |
114 |
226 |
GUERRA Patrick |
05:32:39 |
V2M |
[45] ASFAS TRI |
M |
19 V2M |
450 |
227 |
BONIN Charles |
05:32:46 |
V2M |
[90] ASPTT BELFORT TRAIL |
M |
20 V2M |
122 |
228 |
L A U GE L T h o ma s |
05:32:46 |
SEM |
[67] OLI COACHING |
M |
122 SEM |
622 |
229 |
SCHEIB Bernhard |
05:32:51 |
V2M |
[76] EISCAFe WINTER / TV |
M |
21 V2M |
950 |
230 |
MAUFFREY Olivier |
05:32:56 |
V1M |
[55] e |
M |
75 V1M |
709 |
231 |
BRAND Philipp |
05:32:58 |
V1M |
[33] e |
M |
76 V1M |
137 |
232 |
REINE Jonathan |
05:33:04 |
SEM |
[54] LES ETOILES FILANTES |
M |
123 SEM |
889 |
233 |
MORA Patrizio |
05:33:10 |
V2M |
[28] A.S.D.TRAIL RUNNING |
M |
22 V2M |
754 |
234 |
WOSSNING Thomas |
05:33:32 |
SEM |
[79] TEAM SEBATHOM |
M |
124 SEM |
1167 |
235 |
STRAUB Stefan |
05:33:33 |
V2M |
[73] e |
M |
23 V2M |
1042 |
236 |
CASAGRANDE Daniel |
05:33:33 |
V1M |
[68] e |
M |
77 V1M |
178 |
237 |
DECKERT Yves |
05:33:40 |
V2M |
[68] e |
M |
24 V2M |
258 |
238 |
BONFILS Richard |
05:33:48 |
V1M |
[67] AS LILLY |
M |
78 V1M |
121 |
239 |
SESTER Pascal |
05:34:12 |
V1M |
[68] ASPTT MULHOUSE TRIAT |
M |
79 V1M |
1007 |
240 |
BRIOT Stephane |
05:34:24 |
V1M |
[88] e |
M |
80 V1M |
143 |
241 |
BEJOT David |
05:34:28 |
V1M |
[67] e |
M |
81 V1M |
68 |
242 |
JOUBERT Frederic |
05:34:36 |
SEM |
[67] AS LIEBHERR |
M |
125 SEM |
542 |
243 |
GOUVION Thomas |
05:34:51 |
SEM |
[68] CSS BERGHEIM |
M |
126 SEM |
422 |
244 |
FAIVRE Gregory |
05:34:58 |
SEM |
[70] e |
M |
127 SEM |
336 |
245 |
WITTIG William |
05:35:07 |
V1M |
[68] MARTINEZ |
M |
82 V1M |
1160 |
246 |
LOTH Fabrice |
05:35:50 |
V1M |
[68] e |
M |
83 V1M |
663 |
247 |
MOYEMONT Laurent |
05:36:17 |
V1M |
[67] e |
M |
84 V1M |
763 |
248 |
PERIH Roland |
05:36:20 |
V1M |
[68] e |
M |
85 V1M |
828 |
249 |
SCHAFFHAUSER Daniel |
05:36:24 |
V2M |
[68] OXYGENE68 |
M |
25 V2M |
945 |
250 |
LORIOTTI Joel |
05:36:30 |
V1M |
[68] US PULVERSHEIM / EHA |
M |
86 V1M |
662 |
251 |
TERPEREAU Daniel |
05:37:03 |
V2M |
[67] CMC TEAM TRAIL |
M |
26 V2M |
1052 |
252 |
ALLAG Anil Cyprien |
05:37:13 |
V3M |
[73] AST SUESSEN |
M |
2 V3M |
13 |
253 |
MESSER Dirk |
05:37:14 |
V1M |
[73] AST Su?EN |
M |
87 V1M |
720 |
254 |
R OE H R L E E u g e n |
05:37:42 |
V2M |
[72] NAGOLD EMMINGEN |
M |
27 V2M |
911 |
255 |
CSEKI Liviu |
05:37:54 |
SEM |
[71] e |
M |
128 SEM |
240 |
256 |
LEGAIN Sebastien |
05:38:00 |
SEM |
[67] TRAIL HAUT KOENIGSBO |
M |
129 SEM |
633 |
257 |
BOHN Jean Marc |
05:38:04 |
V1M |
[68] D'RANNER ANDOLSHEIM |
M |
88 V1M |
115 |
258 |
SEMMAD SONIA |
05:38:07 |
V1F |
[75] e |
F |
4 V1F |
1225 |
259 |
HOFFBECK Maelle |
05:38:07 |
SEF |
[67] ASPTT STRASBOURG |
F |
7 SEF |
501 |
260 |
MeNeTRe Olivier |
05:38:21 |
V1M |
[68] SCA |
M |
89 V1M |
715 |
261 |
MARTIN Stephane |
05:38:23 |
V1M |
[68] e |
M |
90 V1M |
701 |
262 |
DEUCHERT ST EPHAN |
05:38:29 |
V1M |
[76] e |
M |
91 V1M |
1192 |
263 |
SCHIRRER Alain |
05:38:31 |
V1M |
[68] FAST GUEBWILLER |
M |
92 V1M |
961 |
264 |
BIBARD Laurent |
05:38:38 |
SEM |
[89] TEAM RAIDLIGHT |
M |
130 SEM |
92 |
265 |
CHAREF Pascal |
05:39:01 |
V2M |
[68] ASPTT MULHOUSE |
M |
28 V2M |
185 |
266 |
LARCHe Cedric |
05:39:05 |
V1M |
[88] e |
M |
93 V1M |
617 |
267 |
FILLIOT Pierre |
05:39:07 |
SEM |
[54] NANCY TRAIL PULSATIO |
M |
131 SEM |
352 |
268 |
SUCKER Charles |
05:39:10 |
V2M |
[67] TRAIL DU HAUT KOENIG |
M |
29 V2M |
1046 |
269 |
BOSSU Philippe |
05:39:15 |
V2M |
[54] e |
M |
30 V2M |
128 |
270 |
PITTET Jordane |
05:39:17 |
SEM |
[57] e |
M |
132 SEM |
851 |
271 |
GROSS Fabrice |
05:39:25 |
V1M |
[68] e |
M |
94 V1M |
443 |
272 |
NOLAN Rachel |
05:39:34 |
SEF |
[69] TRAIL OUTDOOR 69 LYO |
F |
8 SEF |
800 |
273 |
HASSID Jacques |
05:39:37 |
V1M |
[68] CMC |
M |
95 V1M |
469 |
274 |
DUFOUR Guillaume |
05:39:40 |
SEM |
[68] e |
M |
133 SEM |
306 |
275 |
CLEMENT Thoma s |
05:39:43 |
V2M |
[20] CLUB OMNISPORTS DE P |
M |
31 V2M |
207 |
276 |
ROUYER Olivier |
05:39:50 |
V2M |
[67] e |
M |
32 V2M |
925 |
277 |
LANG Oliver |
05:39:54 |
V1M |
[78] FUNACTIV SEEEND |
M |
96 V1M |
612 |
278 |
COULON Jeremy |
05:40:02 |
SEM |
[68] e |
M |
134 SEM |
232 |
279 |
KAPPES Sebastien |
05:40:05 |
SEM |
[67] CE SNCF |
M |
135 SEM |
552 |
280 |
WAYDELICH Sebastien |
05:40:05 |
SEM |
[67] CE SNCF |
M |
136 SEM |
1127 |
281 |
BITTEROLF Romeo |
05:40:25 |
SEM |
[68] e |
M |
137 SEM |
102 |
282 |
SCHAER Quentin |
05:40:42 |
SEM |
[57] e |
M |
138 SEM |
944 |
283 |
FREUDENREICH Sandrine |
05:40:56 |
V1F |
[68] e |
F |
5 V1F |
374 |
284 |
LONGUE Olivier |
05:40:57 |
V1M |
[68] DS SMITH |
M |
97 V1M |
660 |
285 |
DAUTEUILLE Andre |
05:41:02 |
V2M |
[67] HK |
M |
33 V2M |
251 |
286 |
RUPPEL Christophe |
05:41:04 |
SEM |
[68] e |
M |
139 SEM |
931 |
287 |
BEUDET Yoann |
05:41:16 |
SEM |
[21] ASPTT DIJON ATHLETIS |
M |
140 SEM |
89 |
288 |
SEILLER Thierry |
05:41:21 |
SEM |
[68] TEAM MEGAPHONE |
M |
141 SEM |
1001 |
289 |
LE CLERRE Jerome |
05:41:51 |
SEM |
[88] e |
M |
142 SEM |
626 |
290 |
BARBIER Virginie |
05:42:00 |
V1F |
[69] SAONE MONT D'OR NATU |
F |
6 V1F |
40 |
291 |
KIRMANN Jean Luc |
05:42:00 |
V2M |
[57] A2M |
M |
34 V2M |
572 |
292 |
T RAUB Uwe |
05:42:04 |
V2M |
[72] SV ROTFELDEN |
M |
35 V2M |
1080 |
293 |
JOHANNES Soenke |
05:42:11 |
V1M |
[54] ERDINGER WEISSBIER |
M |
98 V1M |
538 |
294 |
PEMSEL Dennis |
05:42:18 |
SEM |
[91] e |
M |
143 SEM |
827 |
295 |
B OC H T h o ma s |
05:42:24 |
SEM |
[67] ANA RAS |
M |
144 SEM |
112 |
296 |
ADAM Philipp |
05:42:25 |
SEM |
[67] LANDAU RUNNING COMPA |
M |
145 SEM |
11 |
297 |
ROTTWEILER Oliver |
05:42:45 |
V1M |
[75] TV EUTINGEN |
M |
99 V1M |
921 |
298 |
GODINEAU Edouard |
05:43:19 |
SEM |
[68] e |
M |
146 SEM |
415 |
299 |
ROYET Gregory |
05:43:43 |
SEM |
[68] EGMA ASPTT MULHOUSE |
M |
147 SEM |
926 |
300 |
MARTIN Emmanuel |
05:44:34 |
V1M |
[68] AC HUNINGUE |
M |
100 V1M |
703 |
301 |
VERNET Eric |
05:44:34 |
V2M |
[68] CLUB GRAND FOND MULH |
M |
36 V2M |
1097 |
302 |
MANGENOT Sylvain |
05:44:37 |
SEM |
[54] ACGV GONDREVILLE |
M |
148 SEM |
687 |
303 |
ZACH Jurgen |
05:44:42 |
V1M |
[71] AMULT |
M |
101 V1M |
1175 |
304 |
MEINHOLD J rg |
05:44:43 |
V1M |
[88] LG BAD WALDSEER LAUF |
M |
102 V1M |
713 |
305 |
FERRARI Michael |
05:44:59 |
V1M |
[68] RIXHEIM TRI 132 |
M |
103 V1M |
346 |
306 |
SALLINGER Daniel |
05:45:00 |
SEM |
[79] USC FREIBURG |
M |
149 SEM |
937 |
307 |
FOERSTER Michael |
05:45:10 |
SEM |
[82] TEAM ERDINGER ALKOHO |
M |
150 SEM |
356 |
308 |
WA L T E R WO L F G A N G |
05:45:17 |
V1M |
[85] SG INDERSDORF |
M |
104 V1M |
1232 |
309 |
LEICHSENRING Stefanie |
05:45:23 |
SEF |
[70] e |
F |
9 SEF |
641 |
310 |
GA R A U D Ma e l |
05:45:38 |
SEM |
[57] METZ TRIATHLON |
M |
151 SEM |
392 |
311 |
COLIN Laurent |
05:45:44 |
SEM |
[90] ACAB |
M |
152 SEM |
215 |
312 |
CONRAUX Emmanuel |
05:45:50 |
V1M |
[68] CSL NEUF BRISACH |
M |
105 V1M |
223 |
313 |
KRETZ Olivier |
05:45:55 |
SEM |
[67] JUDO CLUB BRUMATH |
M |
153 SEM |
590 |
314 |
HUSTADT Julian |
05:46:21 |
ESM |
[89] TSV KUSTERDINGEN |
M |
2 ESM |
516 |
315 |
HUBER Laurent |
05:46:30 |
V1M |
[67] e |
M |
106 V1M |
510 |
316 |
BUCHON Lionel |
05:46:32 |
V1M |
[68] FAST GUEBWILLER |
M |
107 V1M |
153 |
317 |
AYMONIN Christophe |
05:46:38 |
V1M |
[67] HAGER GROUP |
M |
108 V1M |
29 |
318 |
HARBOIS Cedric |
05:46:48 |
V1M |
[54] WTL |
M |
109 V1M |
465 |
319 |
DEMARD Damien |
05:46:49 |
SEM |
[54] WTL |
M |
154 SEM |
267 |
320 |
S C H OL Z E d d y |
05:46:58 |
V2M |
[67] RT SCHWEIGHOUSE |
M |
37 V2M |
980 |
321 |
LEBON Jean Philippe |
05:47:00 |
SEM |
[68] e |
M |
155 SEM |
627 |
322 |
SCHICKEL Pascal |
05:47:03 |
V1M |
[68] e |
M |
110 V1M |
956 |
323 |
RAPP Olivier |
05:47:07 |
V1M |
[68] e |
M |
111 V1M |
881 |
324 |
FALLACARA Vincent |
05:47:09 |
V1M |
[67] CAP LIBERTe DETTWILL |
M |
112 V1M |
337 |
325 |
ZOSSO Francois |
05:47:19 |
V1M |
[15] e |
M |
113 V1M |
1183 |
326 |
CLeMENT Benoit |
05:47:19 |
V1M |
[16] e |
M |
114 V1M |
209 |
327 |
VACHON Eric |
05:47:27 |
V1M |
[78] e |
M |
115 V1M |
1091 |
328 |
VOYOT Cedric |
05:47:44 |
V1M |
[67] SELESTAT CENTRE ALSA |
M |
116 V1M |
1110 |
329 |
BAILLY Daniel |
05:47:50 |
V1M |
[57] e |
M |
117 V1M |
34 |
330 |
WEISHAAR Thomas |
05:47:52 |
V2M |
[67] LANDAU RUNNING COMPA |
M |
38 V2M |
1140 |
331 |
DURANTHON Christophe |
05:48:04 |
V1M |
[67] e |
M |
118 V1M |
310 |
332 |
HUNOUT Vincent |
05:48:04 |
SEM |
[68] e |
M |
156 SEM |
514 |
333 |
BLASER David |
05:48:23 |
V1M |
[40] e |
M |
119 V1M |
106 |
334 |
ALTER Brice |
05:48:24 |
SEM |
[68] SUNDGO2 |
M |
157 SEM |
14 |
335 |
CHAUMET Marin |
05:48:34 |
SEM |
[54] e |
M |
158 SEM |
190 |
336 |
N N OR U K A S a mu e l |
05:48:35 |
V1M |
[68] ASPTT MULHOUSE |
M |
120 V1M |
794 |
337 |
JUSTINE Jean Martel |
05:48:36 |
V1M |
[77] e |
M |
121 V1M |
544 |
338 |
LECLERC Jean Pierre |
05:48:38 |
V2M |
[54] e |
M |
39 V2M |
630 |
339 |
FLAMENT Gilles |
05:49:00 |
V1M |
[13] CCA ROUFFACH |
M |
122 V1M |
1 |
340 |
MONTILLA Jonathan |
05:49:01 |
SEM |
[68] e |
M |
159 SEM |
751 |
341 |
BADER Francois |
05:49:01 |
SEM |
[12] AIN EST ATHLETISME |
M |
160 SEM |
30 |
342 |
FuRST Stefan |
05:49:09 |
V1M |
[73] e |
M |
123 V1M |
387 |
343 |
FERRY Christophe |
05:49:25 |
V1M |
[54] MP TRAIL 54 |
M |
124 V1M |
347 |
344 |
ZORN Henry |
05:49:31 |
SEM |
[75] OTG GERA |
M |
161 SEM |
1182 |
345 |
BELTZUNG Olivier |
05:49:36 |
V2M |
[90] LES COURREURS DE L'A |
M |
40 V2M |
70 |
346 |
PITTET Jeremie |
05:49:39 |
SEM |
[68] DECATHLON DORNACH |
M |
162 SEM |
850 |
347 |
KOSTANZER Martin |
05:49:53 |
SEM |
[72] HOHENZOLLERN TRAILRU |
M |
163 SEM |
585 |
348 |
PARMENTIER Thierry |
05:49:56 |
V1M |
[68] NORDIC WALKING FLORI |
M |
125 V1M |
818 |
349 |
SANCEY David |
05:50:04 |
SEM |
[68] e |
M |
164 SEM |
938 |
350 |
DAGENS Nicolas |
05:50:07 |
V2M |
[67] AFCF |
M |
41 V2M |
245 |
351 |
Dossard #576 |
05:50:18 |
SEM |
e |
M |
165 SEM |
576 |
352 |
BINKS Niklaus |
05:50:25 |
V1M |
[92] e |
M |
126 V1M |
100 |
353 |
PECQUERY Cyrille |
05:50:31 |
V1M |
[67] e |
M |
127 V1M |
826 |
354 |
THUET Herve |
05:50:33 |
V1M |
[68] MAJEALOUTHI |
M |
128 V1M |
1064 |
355 |
SCHAEGIS Muriel |
05:50:35 |
SEF |
[68] e |
F |
10 SEF |
942 |
356 |
MANZONI Brice |
05:51:36 |
V1M |
[68] e |
M |
129 V1M |
692 |
357 |
SCHMIDT Emmanuel |
05:51:44 |
V1M |
[68] e |
M |
130 V1M |
969 |
358 |
DUCHIER Claude |
05:51:45 |
V2M |
[26] e |
M |
42 V2M |
300 |
359 |
KIEFFER Laurent |
05:51:51 |
V1M |
[90] AS NORD TERRITOIRE |
M |
131 V1M |
570 |
360 |
CAILLET Gerard |
05:51:53 |
V3M |
[54] e |
M |
3 V3M |
164 |
361 |
SCHILL Regis |
05:52:36 |
V1M |
[67] IBAL |
M |
132 V1M |
959 |
362 |
NICOT Frederic |
05:53:18 |
SEM |
[68] e |
M |
166 SEM |
789 |
363 |
MUTHIG Valerie |
05:53:19 |
V1F |
[57] A2M ECOLE DU MARATHO |
F |
7 V1F |
778 |
364 |
MOHAMMEDI Miloude |
05:53:28 |
SEM |
[25] e |
M |
167 SEM |
743 |
365 |
PROTZE Peter |
05:53:31 |
V2M |
[76] TEAM PEPE |
M |
43 V2M |
871 |
366 |
FISCHER Pierre Yves |
05:53:44 |
SEM |
[68] e |
M |
168 SEM |
354 |
367 |
JEANPIERRE Frederic |
05:53:46 |
V1M |
[68] CGFM |
M |
133 V1M |
528 |
368 |
MARTIMORT Jerome |
05:54:06 |
SEM |
[90] ASPTT BELFORT TRAIL |
M |
169 SEM |
699 |
369 |
DELIAU Bastien |
05:54:29 |
V1M |
[21] BDMONTAGNE |
M |
134 V1M |
262 |
370 |
CRETIN Denis |
05:54:35 |
V2M |
[25] e |
M |
44 V2M |
236 |
371 |
KOEHLER Sylvie |
05:54:36 |
V1F |
[67] e |
F |
8 V1F |
580 |
372 |
SCHERRER Philippe |
05:54:36 |
SEM |
[68] e |
M |
170 SEM |
952 |
373 |
RODRIGUES Jc |
05:54:39 |
V1M |
[67] TTW TRAIL TEAM WARRI |
M |
135 V1M |
908 |
374 |
GREIGERT David |
05:54:40 |
SEM |
[68] D'RANNER |
M |
171 SEM |
431 |
375 |
UDO Bartmus |
05:55:14 |
V1M |
[75] e |
M |
136 V1M |
1086 |
376 |
C OS Y N S S a mu e l |
05:55:46 |
V1M |
[57] e |
M |
137 V1M |
229 |
377 |
RAINER Manfred |
05:55:47 |
V2M |
[70] GMRV |
M |
45 V2M |
879 |
378 |
KEIFLIN Francois |
05:56:04 |
V1M |
[68] CLUB ALPIN MULHOUSE |
M |
138 V1M |
563 |
379 |
SCHNEIDERCHEN KLAUS |
05:56:09 |
V1M |
[77] e |
M |
139 V1M |
1223 |
380 |
PUGET Maxime |
05:56:12 |
SEM |
[67] e |
M |
172 SEM |
872 |
381 |
LUTZ Christian |
05:56:21 |
SEM |
[67] OTTERSWILLER |
M |
173 SEM |
670 |
382 |
ROMY Christine |
05:56:23 |
V1F |
[67] e |
F |
9 V1F |
916 |
383 |
DUSSOURD Michel |
05:56:24 |
V1M |
[67] TEAM AUCLCE |
M |
140 V1M |
311 |
384 |
SCHWOERTZIG Thierry |
05:56:28 |
V1M |
[67] e |
M |
141 V1M |
998 |
385 |
GOETZMANN Jean Philippe |
05:56:48 |
SEM |
[67] JIPIMRGAZON |
M |
174 SEM |
417 |
386 |
CHARDIGNY Eric |
05:56:48 |
1M |
[68] TACC |
M |
1 4 2 V1 M |
184 |
387 |
WINDECKER Silke |
05:56:57 |
V1F |
[76] LSG KARLSRUHE |
F |
10 V1F |
1151 |
388 |
TISSERAND Thierry |
05:57:11 |
V1M |
[57] e |
M |
143 V1M |
1067 |
389 |
HERTZOG Boris |
05:57:16 |
SEM |
[75] VAL ST PIERRE ATHLE |
M |
175 SEM |
489 |
390 |
HERTZOG Yvan |
05:57:16 |
V2M |
[57] VAL ST PIERRE ATHLE |
M |
46 V2M |
488 |
391 |
CARDOT Jean Noel |
05:57:22 |
V2M |
[90] TH 90 |
M |
47 V2M |
171 |
392 |
PUJOL Vincent |
05:57:28 |
V2M |
[67] e |
M |
48 V2M |
873 |
393 |
MAIER Barbara |
05:57:28 |
V1F |
[76] LANDAU RUNNING CAMPA |
F |
11 V1F |
682 |
394 |
ARBOGAST Herve |
05:57:31 |
SEM |
[67] M.B.D |
M |
176 SEM |
24 |
395 |
MULLER Vincent |
05:57:33 |
V1M |
[68] e |
M |
144 V1M |
769 |
396 |
POIRIER Pierre |
05:58:21 |
V1M |
[57] e |
M |
145 V1M |
859 |
397 |
LUKAS Jens |
05:58:29 |
V1M |
[76] LSG KARLSRUHE |
M |
146 V1M |
668 |
398 |
PRAKESCH Vincent |
05:58:30 |
V1M |
[67] e |
M |
147 V1M |
869 |
399 |
BIGOTTO THOUVENIN Thomas |
05:58:32 |
SEM |
[54] MP TRAIL 54 |
M |
177 SEM |
98 |
400 |
N E Y E mma n u e l |
05:59:11 |
V1M |
[68] e |
M |
148 V1M |
784 |
401 |
RUTTGER Gautier |
05:59:13 |
SEM |
[68] e |
M |
178 SEM |
932 |
402 |
SIEBKKE THOMAS |
05:59:15 |
V2M |
[71] TSV GRAFENAU |
M |
49 V2M |
1228 |
403 |
HERGET Christopher |
05:59:21 |
SEM |
[76] e |
M |
179 SEM |
482 |
404 |
HERTLEIN Norman |
05:59:21 |
SEM |
[61] MTV KRONBERG |
M |
180 SEM |
487 |
405 |
MOSLER Anthony |
05:59:24 |
SEM |
[57] e |
M |
181 SEM |
758 |
406 |
FORSTER Marc |
05:59:34 |
V1M |
[79] FREIDYNAMIK |
M |
149 V1M |
359 |
407 |
BRESSON Stephane |
06:00:12 |
SEM |
[54] TRIATHLON NANCY LORR |
M |
182 SEM |
141 |
408 |
STANKIEWICZ Albert |
06:00:18 |
V2M |
[57] SAINT AVOLD |
M |
50 V2M |
1026 |
409 |
HENNINGER HUBERT |
06:00:22 |
2M |
[67] FREE IRON TEAM |
M |
51 V2 M |
1203 |
410 |
LAGUET Cedric |
06:00:37 |
SEM |
[67] CE MILLIPORE |
M |
183 SEM |
602 |
411 |
SCHEID Stephane |
06:00:38 |
SEM |
[67] e |
M |
184 SEM |
951 |
412 |
GAUER Michel |
06:00:43 |
V2M |
[68] e |
M |
52 V2M |
397 |
413 |
S ME D A R e n e |
06:00:47 |
V3M |
[68] e |
M |
4 V3M |
1014 |
414 |
MU L L E R R A Y N A L D |
06:00:55 |
V1M |
[88] ACHM |
M |
150 V1M |
1214 |
415 |
KAESSER Dietmar |
06:01:56 |
V1M |
[73] SC FILSTAL |
M |
151 V1M |
545 |
416 |
VOELTZEL Yannick |
06:02:02 |
SEM |
[67] e |
M |
185 SEM |
1103 |
417 |
BOYER Romain |
06:02:10 |
SEM |
[68] e |
M |
186 SEM |
135 |
418 |
ARMSPACH Nicolas |
06:02:10 |
SEM |
[75] BRASSERIE LATIME |
M |
187 SEM |
25 |
419 |
MENAGER Stephane |
06:02:10 |
V1M |
[68] CCA ROUFFACH |
M |
152 V1M |
714 |
420 |
BARENBRuGGE Stefan |
06:02:11 |
V1M |
[94] STEFAN BARENBRuGGE |
M |
153 V1M |
41 |
421 |
KRIER Benoit |
06:02:16 |
V1M |
[B ] RAIDLIGHT |
M |
154 V1M |
593 |
422 |
COLARD Andrew |
06:02:29 |
SEM |
[40] TEAM RAIDLIGHT |
M |
188 SEM |
22 |
423 |
BARET THIERRY |
06:02:46 |
SEM |
[25] e |
M |
189 SEM |
1185 |
424 |
BERTHELOT THIERRY PIERREFRA |
06:02:47 |
V2M |
[60] e |
M |
53 V2M |
1186 |
425 |
CHRIST Laurent |
06:02:52 |
V1M |
[67] e |
M |
155 V1M |
198 |
426 |
WORETH Dominique |
06:02:53 |
V1M |
[74] CMBM |
M |
156 V1M |
1165 |
427 |
HARVISON Grant |
06:02:56 |
V2M |
[81] KIWI MAGIC |
M |
54 V2M |
468 |
428 |
FLICK Norbert |
06:03:00 |
V1M |
[72] OHNE |
M |
157 V1M |
355 |
429 |
ROLL Frederic |
06:03:03 |
V1M |
[68] e |
M |
158 V1M |
915 |
430 |
BEHRA Valerie |
06:03:03 |
SEF |
[90] ASPTT BELFORT TRAIL |
F |
11 SEF |
67 |
431 |
RUMLER Stephane |
06:03:03 |
SEM |
[67] e |
M |
190 SEM |
929 |
432 |
VOLTZ Franck |
06:03:06 |
V1M |
[68] D'RANNERS |
M |
159 V1M |
1107 |
433 |
ECORMIER Gilles |
06:03:15 |
V1M |
[68] CSAG RAIDERS 2000 |
M |
160 V1M |
314 |
434 |
EFFERMA Fabrice |
06:03:28 |
SEM |
[68] CSAG RAIDERS 2000 |
M |
191 SEM |
316 |
435 |
BOROCCO Catherine |
06:03:30 |
V1F |
[67] e |
F |
12 V1F |
126 |
436 |
LEGENDRE Ninon |
06:03:43 |
V1F |
[54] e |
F |
13 V1F |
634 |
437 |
BURY Norbert |
06:03:57 |
V3M |
[72] POST SV TuBINGEN |
M |
5 V3M |
159 |
438 |
SCHOTTMuLLER Achim |
06:04:05 |
V1M |
[76] SQUASH CLUB WALDBRON |
M |
161 V1M |
981 |
439 |
SCHNEIDER David |
06:04:15 |
V1M |
[57] METZ TRIATHLON |
M |
162 V1M |
974 |
440 |
CURIEN Laurent |
06:04:20 |
V1M |
[88] e |
M |
163 V1M |
241 |
441 |
BARTOLI Philippe |
06:04:43 |
V1M |
[74] CMBM |
M |
164 V1M |
46 |
442 |
STIRNEMANN Vincent |
06:05:01 |
SEM |
[68] e |
M |
192 SEM |
1038 |
443 |
SPACH T o m |
06:05:17 |
SEM |
[62] e |
M |
193 SEM |
1018 |
444 |
CONRAUD Joel |
06:05:21 |
V1M |
[54] NANCY TRAIL PULSATIO |
M |
165 V1M |
222 |
445 |
LOHER HEINZ |
06:05:21 |
V1M |
[56] e |
M |
166 V1M |
1209 |
446 |
BELLUCCI Laurent |
06:05:27 |
V2M |
[57] MA FAMILLE |
M |
55 V2M |
69 |
447 |
LEVRESSE Eric |
06:05:56 |
V1M |
[67] e |
M |
167 V1M |
650 |
448 |
KAISER Jean Luc |
06:05:57 |
V3M |
[22] COURIR A PLOUMAGOAR |
M |
6 V3M |
547 |
449 |
DE VOS Philippe |
06:05:58 |
V1M |
[68] COLMAR MARATHON CLUB |
M |
168 V1M |
255 |
450 |
FAESCH Eric |
06:06:07 |
SEM |
[68] e |
M |
194 SEM |
334 |
451 |
BARATTA Alexandre |
06:06:13 |
SEM |
[67] OLI COACHING |
M |
195 SEM |
39 |
452 |
MONNIER Edouard |
06:06:20 |
V4M |
[90] A C ANJOUTEY |
M |
1 V4M |
748 |
453 |
WA L T E R H u g o |
06:06:26 |
SEM |
[68] e |
M |
196 SEM |
1124 |
454 |
B R ON N E R T h o ma s |
06:06:29 |
V1M |
[68] e |
M |
169 V1M |
146 |
455 |
CHAROY Nicolas |
06:06:39 |
SEM |
[92] MESSIER SPORTS VeLIZ |
M |
197 SEM |
188 |
456 |
JEGOUIC Alexis |
06:06:42 |
SEM |
[80] POMPIERS TRAIL 80 |
M |
198 SEM |
530 |
457 |
AGUILAR Ana Cristina |
06:06:42 |
SEF |
[92] MESSIER SPORTS VeLIZ |
F |
12 SEF |
12 |
458 |
LAURENT Etienne |
06:06:50 |
SEM |
[54] LES ETOILES FILANTES |
M |
199 SEM |
624 |
459 |
MASSINI Michael |
06:06:51 |
V1M |
[54] ACGV GONDREVILLE |
M |
170 V1M |
707 |
460 |
PETER Melanie |
06:07:25 |
SEF |
[75] e |
F |
13 SEF |
831 |
461 |
CHANVILLARD Matthieu |
06:07:34 |
SEM |
[67] ALSACE20 |
M |
200 SEM |
182 |
462 |
VOEGELI ASISA Urs |
06:07:38 |
V2M |
[84] e |
M |
56 V2M |
1102 |
463 |
PFETZINGER Annick |
06:07:40 |
V2F |
[67] DENIVELe PLUS SAVERN |
F |
2 V2F |
836 |
464 |
FABRE Philippe |
06:07:52 |
V1M |
[68] ASPTT MULHOUSE TRIAT |
M |
171 V1M |
333 |
465 |
BuRK Rolf Hartmut |
06:08:05 |
V2M |
[75] TB WILFERDINGEN |
M |
57 V2M |
157 |
466 |
DUCLOS Yann |
06:08:09 |
SEM |
[57] e |
M |
201 SEM |
301 |
467 |
ROUSSELOT Pierre |
06:08:26 |
SEM |
[67] ASES |
M |
202 SEM |
924 |
468 |
EDEL Philippe |
06:08:40 |
V1M |
[68] CSL NEUF BRISACH |
M |
172 V1M |
315 |
469 |
MAROLF Chris |
06:08:42 |
V2M |
[54] e |
M |
58 V2M |
698 |
470 |
STERN Iris |
06:08:42 |
V1F |
[76] LANDAU RUNNING COMPA |
F |
14 V1F |
1034 |
471 |
H E R R MA N N U w e |
06:08:43 |
V2M |
[72] e |
M |
59 V2M |
486 |
472 |
CROZAT Thierry |
06:08:46 |
V2M |
[88] e |
M |
60 V2M |
238 |
473 |
CASAGRANDE Laurent |
06:08:47 |
V1M |
[72] TEAM RAIDLIGHT SG ST |
M |
173 V1M |
177 |
474 |
B A U E R T h o ma s |
06:08:47 |
V1M |
[71] SV B?BLINGEN |
M |
174 V1M |
54 |
475 |
DIDIERLAURENT Christian |
06:09:03 |
V2M |
[88] ASRHV |
M |
61 V2M |
280 |
476 |
LAMBERT Regis |
06:09:10 |
V1M |
[88] RT2O |
M |
175 V1M |
606 |
477 |
HERZ Cedric |
06:09:16 |
SEM |
[68] COLMAR M.C. |
M |
203 SEM |
490 |
478 |
AMBERT Nicolas |
06:09:17 |
SEM |
[68] e |
M |
204 SEM |
19 |
479 |
DUBOIS Jeremy |
06:09:23 |
SEM |
[88] e |
M |
205 SEM |
298 |
480 |
GIBIS Jens |
06:09:34 |
SEM |
[34] e |
M |
206 SEM |
408 |
481 |
HILDEBRAND Carmen |
06:09:58 |
V1F |
[89] SSC LANGNAU |
F |
15 V1F |
497 |
482 |
BR KELMANN Marc |
06:10:05 |
SEM |
[73] AKAFLIEG BRAUNSCHWEI |
M |
207 SEM |
145 |
483 |
BIZOUARD Mathias |
06:10:36 |
V2M |
[67] AS LILLY |
M |
62 V2M |
103 |
484 |
HERRGOTT Maurice |
06:10:39 |
V3M |
[68] OXYGENE68 |
M |
7 V3M |
485 |
485 |
KIEFER Dragan |
06:10:44 |
V1M |
[70] PEARL IZUMI |
M |
176 V1M |
568 |
486 |
CANTUS Michel |
06:11:00 |
V3M |
[68] FC GUEBWILLER |
M |
8 V3M |
167 |
487 |
ROHE Stephan |
06:11:19 |
V1M |
[57] TRIATHLON CLUB SAINT |
M |
177 V1M |
913 |
488 |
HOUOT Martial |
06:11:20 |
V2M |
[57] ES HAGONDANGE |
M |
63 V2M |
508 |
489 |
LOHR Eva |
06:11:28 |
V1F |
[72] e |
F |
16 V1F |
332 |
490 |
OLEK Pascal |
06:11:36 |
V1M |
[54] WTL LAXOU |
M |
178 V1M |
805 |
491 |
TRELCAT Xavier |
06:11:36 |
V1M |
[54] WTL |
M |
179 V1M |
1081 |
492 |
BAUDOIN Olivier |
06:11:36 |
SEM |
[54] WTL |
M |
208 SEM |
52 |
493 |
H U L L E T T E Ma n u e l |
06:11:41 |
SEM |
[90] e |
M |
209 SEM |
513 |
494 |
GIRARD Loic |
06:11:48 |
SEM |
[31] e |
M |
210 SEM |
413 |
495 |
HELLWEG Wilfrid |
06:11:48 |
V1M |
[78] LAUFTREFF PFOHREN |
M |
180 V1M |
478 |
496 |
DESIDERI Colin |
06:11:49 |
SEM |
[11] TEAM 2C |
M |
211 SEM |
274 |
497 |
BORNERT Cyrille |
06:11:57 |
SEM |
[67] e |
M |
212 SEM |
124 |
498 |
KREUTER Laurent |
06:11:59 |
V1M |
[68] ENDRESS HAUSER |
M |
181 V1M |
591 |
499 |
STIL BAUDRY Julien |
06:12:02 |
SEM |
[90] e |
M |
213 SEM |
1037 |
500 |
LIZIER Pascal |
06:12:03 |
V1M |
[68] ASPTT MULHOUSE TRI |
M |
182 V1M |
653 |
501 |
ZELLER Gunther |
06:12:03 |
V3M |
[70] AMULT |
M |
9 V3M |
1178 |
502 |
CAPON Fabien |
06:12:12 |
V1M |
[54] COTEN'TRAIL |
M |
183 V1M |
168 |
503 |
RIFF Olivier |
06:12:15 |
SEM |
[67] HAGER GROUP |
M |
214 SEM |
900 |
504 |
PLANCHEREL Arnaud |
06:12:16 |
SEM |
[40] e |
M |
215 SEM |
853 |
505 |
KAYSER Carmen |
06:12:21 |
V2F |
[67] ASS TRAIL HAUT KOENI |
F |
3 V2F |
561 |
506 |
WOLF Sebastian |
06:12:28 |
SEM |
[70] e |
M |
216 SEM |
1163 |
507 |
BECK Christian |
06:12:34 |
V1M |
[76] LANDAU RUNNING COMPA |
M |
184 V1M |
64 |
508 |
COLLET Julien |
06:12:56 |
SEM |
[67] CASAL RUNNING |
M |
217 SEM |
216 |
509 |
PETITDEMANGE Olivier |
06:13:03 |
V2M |
[68] D'RANNER ANDOLSHEIM |
M |
64 V2M |
833 |
510 |
WACHENHEIM Pascal |
06:13:07 |
V2M |
[67] SUPRA OBERNAI |
M |
65 V2M |
1114 |
511 |
JACQUIER Laurent |
06:13:07 |
SEM |
[19] DOMAINE DU NOUVEAU S |
M |
218 SEM |
525 |
512 |
RIEDEL Hermann |
06:13:08 |
V2M |
[D ] LG KAPELLEN DRUSWEIL |
M |
66 V2M |
898 |
513 |
CARRADORE Anthony |
06:13:36 |
SEM |
[30] e |
M |
219 SEM |
176 |
514 |
SLONEK Marc |
06:13:53 |
V1M |
[73] e |
M |
185 V1M |
1013 |
515 |
BARTH Jean Daniel |
06:14:33 |
SEM |
[67] TEAM FERNERWURSCHT |
M |
220 SEM |
42 |
516 |
THUET Patrick |
06:14:49 |
V1M |
[67] e |
M |
186 V1M |
1063 |
517 |
BURKHARDT Markus |
06:15:07 |
V1M |
[73] e |
M |
187 V1M |
158 |
518 |
R NTZSCH Simone |
06:15:22 |
V2F |
[18] SG OBERLICHTENAU |
F |
4 V2F |
917 |
519 |
GEBELE Monica |
06:15:30 |
V1F |
[64] 1. TTC INNSBRUCK |
F |
17 V1F |
398 |
520 |
BIACHE Pierre |
06:15:31 |
V2M |
[68] e |
M |
67 V2M |
91 |
521 |
BOURQUIN Virgile |
06:15:33 |
SEM |
[68] e |
M |
221 SEM |
131 |
522 |
LUGAT Jean |
06:15:34 |
SEM |
[92] e |
M |
222 SEM |
667 |
523 |
THOMAS Fabrice |
06:15:36 |
SEM |
[67] MAFATE |
M |
223 SEM |
1060 |
524 |
BAUDUIN Julien |
06:15:41 |
SEM |
[56] SHARKS TRIATHLON |
M |
224 SEM |
53 |
525 |
SCHUH Volker |
06:15:44 |
V1M |
[68] TEAM ERDINGER ALKOHO |
M |
188 V1M |
987 |
526 |
M T T E L I H A N S U E L I |
06:15:59 |
V2M |
[84] SSC TURBENTHAL |
M |
68 V2M |
1213 |
527 |
BOSC Daniel |
06:16:03 |
V1M |
[70] e |
M |
189 V1M |
127 |
528 |
JUERGEN Nuebling |
06:16:04 |
V1M |
e |
M |
190 V1M |
1241 |
529 |
DEMEUR Laurent |
06:16:13 |
SEM |
[14] CABW |
M |
225 SEM |
269 |
530 |
MANCA Gregory |
06:16:18 |
SEM |
[57] VTCA FALCK |
M |
226 SEM |
684 |
531 |
MAGNIER Guy |
06:16:28 |
V3M |
[68] e |
M |
10 V3M |
677 |
532 |
D TWYLER Sascha |
06:16:48 |
V1M |
|
M |
191 V1M |
250 |
533 |
JOERG Frank |
06:16:49 |
V1M |
[55] WWW.NAHE TRAIL.DE |
M |
192 V1M |
536 |
534 |
LAURENT Franck |
06:16:50 |
V2M |
[88] TRAIL DES ROCHES |
M |
69 V2M |
625 |
535 |
WINTER Stephan |
06:17:10 |
SEM |
[87] TV KEMPTEN 1856 |
M |
227 SEM |
1155 |
536 |
HALTER Pascal |
06:17:24 |
V1M |
[68] e |
M |
193 V1M |
462 |
537 |
FURSTOSS Matthieu |
06:17:25 |
SEM |
[68] e |
M |
228 SEM |
388 |
538 |
WEBER Chris |
06:17:46 |
V1M |
[75] ALLMOUNTAINSPORTS.DE |
M |
194 V1M |
1128 |
539 |
FEST Jeremie |
06:18:02 |
SEM |
[68] e |
M |
229 SEM |
349 |
540 |
LEFIN Vincent |
06:18:03 |
SEM |
[57] POMPIER MONTIGNY LES |
M |
230 SEM |
632 |
541 |
TOURSCHER Jerome |
06:18:04 |
SEM |
[68] CMC |
M |
231 SEM |
1074 |
542 |
TRIXA Matthias |
06:18:05 |
V2M |
[19] HLG GERSDORF |
M |
70 V2M |
1085 |
543 |
DROMARD FLORIAN |
06:18:07 |
SEM |
[25] e |
M |
232 SEM |
1193 |
544 |
TOUSCH Christophe |
06:18:24 |
V1M |
[57] ACS CRE STIRING |
M |
195 V1M |
1075 |
545 |
FUCHS Roger |
06:18:35 |
V3M |
[68] e |
M |
11 V3M |
386 |
546 |
COMPAGNON Denis |
06:18:35 |
V2M |
[54] ACGVGONDREVILLE |
M |
71 V2M |
220 |
547 |
SIRBU Mihai |
06:18:39 |
SEM |
[69] DIASPORA |
M |
233 SEM |
1011 |
548 |
GING Edgar |
06:19:01 |
V3M |
[67] TRAILERS DE LA ROSE |
M |
12 V3M |
412 |
549 |
WEGST Silke |
06:19:09 |
V1F |
[70] BETONWADE |
F |
18 V1F |
1134 |
550 |
EPTING David |
06:19:19 |
SEM |
[67] TTW |
M |
234 SEM |
325 |
551 |
WEISS Cecile |
06:19:26 |
V1F |
[68] CMC |
F |
19 V1F |
1143 |
552 |
GAUDILLeRE Samuel |
06:19:39 |
V1M |
[12] e |
M |
196 V1M |
396 |
553 |
SCHMIDT Erhard |
06:19:43 |
V2M |
[76] LSG KARLSRUHE |
M |
72 V2M |
967 |
554 |
ROTH Jean Baptiste |
06:19:43 |
SEM |
[67] e |
M |
235 SEM |
920 |
555 |
JOCQUEL Julien |
06:19:49 |
V1M |
[67] CLUB ATHLeTIQUE WASS |
M |
197 V1M |
534 |
556 |
LETELLIER Jean Michel |
06:20:10 |
V1M |
[55] e |
M |
198 V1M |
648 |
557 |
RICHTER Martial |
06:20:10 |
V1M |
[67] RAME |
M |
199 V1M |
897 |
558 |
MATTLER David |
06:20:11 |
V1M |
[68] e |
M |
200 V1M |
708 |
559 |
SEYLLER Stephane |
06:20:12 |
V1M |
[67] e |
M |
201 V1M |
1008 |
560 |
HEINZ Karolin |
06:20:19 |
SEF |
[80] INOV 8 SWITZERLAND |
F |
14 SEF |
476 |
561 |
CHAUMONTET Nicolas |
06:20:41 |
SEM |
[12] e |
M |
236 SEM |
191 |
562 |
GRANDIDIER Francoise |
06:20:44 |
V2F |
[57] e |
F |
5 V2F |
426 |
563 |
WAECHTER Lucie |
06:20:44 |
SEF |
[57] FOULeES DE TOM |
F |
15 SEF |
1118 |
564 |
YGORRA Joel |
06:20:46 |
SEM |
[21] e |
M |
237 SEM |
1172 |
565 |
BLAISON Gilles |
06:20:59 |
V2M |
[54] VITRIMONT PASSION |
M |
73 V2M |
105 |
566 |
ELLESSER Andrea |
06:21:07 |
V1F |
[73] e |
F |
20 V1F |
320 |
567 |
ReRAT PIERRE |
06:21:09 |
V1M |
[68] e |
M |
202 V1M |
1221 |
568 |
DROUOT Pascal |
06:21:10 |
V2M |
[68] D'RANNERS |
M |
74 V2M |
295 |
569 |
BINZ Oliver |
06:21:19 |
V1M |
[63] TV GOLDBACH |
M |
203 V1M |
101 |
570 |
KARST Oliver |
06:21:21 |
SEM |
[63] 1. FC H?SBACH |
M |
238 SEM |
558 |
571 |
C L A U S S T h o ma s |
06:21:31 |
SEM |
[67] e |
M |
239 SEM |
204 |
572 |
KEITH Eric |
06:21:34 |
V1M |
[67] e |
M |
204 V1M |
564 |
573 |
FARGEAS Jean Bernard |
06:21:46 |
V3M |
[74] e |
M |
13 V3M |
339 |
574 |
MARCHAL Frederic |
06:21:47 |
V1M |
[54] e |
M |
205 V1M |
695 |
575 |
JEANGEORGES Paul |
06:22:04 |
SEM |
[88] e |
M |
240 SEM |
526 |
576 |
ACHARD Florent |
06:22:06 |
V1M |
[90] ASPTT BELFORT TRAIL |
M |
206 V1M |
10 |
577 |
TRAON Steeve |
06:22:12 |
V1M |
[51] e |
M |
207 V1M |
1078 |
578 |
MONTRESOR Nathalie |
06:22:19 |
V1F |
[54] MPTRAIL54 |
F |
21 V1F |
752 |
579 |
CARPENTIER Ludovic |
06:22:21 |
SEM |
[79] JOG FORS |
M |
241 SEM |
175 |
580 |
BERBIN Frederic |
06:22:22 |
V1M |
[57] TRIATHLON CLUB SAINT |
M |
208 V1M |
79 |
581 |
BERTRAM Johanna |
06:22:57 |
SEF |
[50] e |
F |
16 SEF |
87 |
582 |
GUTH Alexandre |
06:23:01 |
V1M |
[67] e |
M |
209 V1M |
454 |
583 |
LAUDET Jonathan |
06:23:10 |
SEM |
[74] e |
M |
242 SEM |
621 |
584 |
BAUER Erwin |
06:23:14 |
V1M |
[73] DJK SCHW. GMuND |
M |
210 V1M |
55 |
585 |
KANISCH Holger |
06:23:14 |
V1M |
[19] LAUSITZER SPOREVENT |
M |
211 V1M |
551 |
586 |
DUDOT Gregory |
06:23:21 |
SEM |
[57] JOG LOISIRS HILSPRIC |
M |
243 SEM |
303 |
587 |
KLEIN Andreas |
06:23:22 |
V2M |
[76] SC KARLSBAD |
M |
75 V2M |
1240 |
588 |
L U K A S MA Y A |
06:23:41 |
V1F |
[76] LSG KARLSRUHE |
F |
22 V1F |
1210 |
589 |
LIEGEY Nicolas |
06:23:42 |
SEM |
[54] LES eTOILES FILANTES |
M |
244 SEM |
652 |
590 |
GONZALEZ Stephane |
06:23:43 |
V1M |
[77] e |
M |
212 V1M |
419 |
591 |
ROCCHETTI Xavier |
06:23:43 |
V1M |
[77] e |
M |
213 V1M |
907 |
592 |
DELMAS Sabine |
06:23:45 |
V1F |
[68] e |
F |
23 V1F |
263 |
593 |
THURET Yvan |
06:23:50 |
V1M |
[55] VERDUN MEUSE TRIATHL |
M |
214 V1M |
1066 |
594 |
FERAUCHE Jean Marie |
06:23:55 |
V3M |
[62] UAC |
M |
14 V3M |
345 |
595 |
WOLFS Aristide |
06:24:12 |
V1M |
[68] D'RANNER ANDOLSHEIM |
M |
215 V1M |
1164 |
596 |
WAHL Nicola |
06:24:12 |
V2F |
[76] LSG KARLSRUHE |
F |
6 V2F |
1121 |
597 |
HANSBERGER OLIVIER |
06:24:20 |
SEM |
[68] e |
M |
245 SEM |
1201 |
598 |
MEUWIS Frederic |
06:24:23 |
V1M |
[50] GAG |
M |
216 V1M |
723 |
599 |
HUBER Yannick |
06:24:25 |
V1M |
[67] TEAM LUCIEN |
M |
217 V1M |
509 |
600 |
AMBACH Andreas |
06:24:45 |
V1M |
[90] e |
M |
218 V1M |
17 |
601 |
MICAN Arnaud |
06:24:49 |
SEM |
[57] ACS CRE STIRING WEND |
M |
246 SEM |
730 |
602 |
STREB Marc |
06:24:49 |
SEM |
[67] NTFL |
M |
247 SEM |
1043 |
603 |
FAVROUX Eric |
06:24:53 |
V1M |
[45] e |
M |
219 V1M |
342 |
604 |
FEST Hubert |
06:25:03 |
V1M |
[68] e |
M |
220 V1M |
348 |
605 |
CONTE Joel |
06:25:13 |
V1M |
[70] SG HERICOURT |
M |
221 V1M |
225 |
606 |
PIERRON Nicolas |
06:25:23 |
SEM |
[88] TEAM RAIDLIGHT |
M |
248 SEM |
845 |
607 |
XOUAL Laurent |
06:25:23 |
SEM |
[88] SANCHEY |
M |
249 SEM |
1171 |
608 |
BeDON Cedric |
06:25:31 |
SEM |
[88] ASGE |
M |
250 SEM |
65 |
609 |
MOAL Rodolphe |
06:25:31 |
SEM |
[78] e |
M |
251 SEM |
742 |
610 |
HECK Didier |
06:25:36 |
V1M |
[67] e |
M |
222 V1M |
474 |
611 |
SCHMIDT Regis |
06:25:42 |
SEM |
[68] e |
M |
252 SEM |
968 |
612 |
LUX Maxime |
06:25:43 |
SEM |
[67] DNA |
M |
253 SEM |
671 |
613 |
ORU SITKI |
06:25:53 |
V2M |
[72] e |
M |
76 V2M |
1217 |
614 |
DABIRE Sie |
06:25:58 |
V1M |
[37] ASPTT TOURS |
M |
223 V1M |
244 |
615 |
ATHONADY Regis |
06:26:23 |
V1M |
[68] e |
M |
224 V1M |
26 |
616 |
THIEBAUT Andre |
06:26:25 |
V2M |
[54] WTL |
M |
77 V2M |
1054 |
617 |
HENNUS Luc |
06:26:33 |
V2M |
[68] e |
M |
78 V2M |
479 |
618 |
MAURER Francois |
06:26:33 |
V3M |
[68] e |
M |
15 V3M |
710 |
619 |
KAYSER Alain |
06:26:40 |
SEM |
[67] L'AS PIQUE |
M |
254 SEM |
560 |
620 |
EDEL MATHIEU |
06:26:53 |
V1M |
e |
M |
225 V1M |
1239 |
621 |
SCHREINER Mathieu |
06:27:00 |
SEM |
[57] e |
M |
255 SEM |
984 |
622 |
BOUTON Mathieu |
06:27:03 |
SEM |
[67] CREDIT MUTUEL |
M |
256 SEM |
132 |
623 |
CHARLES Guillaume |
06:27:12 |
SEM |
[79] e |
M |
257 SEM |
186 |
624 |
MILOSAVLJEVIC Sacha |
06:27:15 |
SEM |
[90] e |
M |
258 SEM |
734 |
625 |
MINICKA Peter |
06:27:23 |
SEM |
[73] AST Su?EN |
M |
259 SEM |
735 |
626 |
CLOP Alexandre |
06:27:26 |
V1M |
[54] ACGV |
M |
226 V1M |
211 |
627 |
MULLER Patrick |
06:27:27 |
V2M |
[25] e |
M |
79 V2M |
767 |
628 |
FAUST eric |
06:27:36 |
SEM |
[57] e |
M |
260 SEM |
341 |
629 |
ABEGG Michael |
06:27:42 |
V1M |
[70] ASPTT BELFORT TRAIL |
M |
227 V1M |
7 |
630 |
GROSJEAN Bernard |
06:27:42 |
V2M |
[25] ASPTT BELFORT TRAIL |
M |
80 V2M |
441 |
631 |
ZACCOMER Arnaud |
06:27:45 |
SEM |
[67] ASCPA TRAIL |
M |
261 SEM |
1174 |
632 |
MURBACH Antoine |
06:27:45 |
SEM |
[67] e |
M |
262 SEM |
776 |
633 |
PHILLIPIDES Antoine |
06:27:45 |
SEM |
[10] e |
M |
263 SEM |
841 |
634 |
HIERRY Jacques |
06:27:58 |
V1M |
[68] e |
M |
228 V1M |
495 |
635 |
MINTGEN Christoph |
06:28:03 |
SEM |
[56] LG LAACHER SEE |
M |
264 SEM |
736 |
636 |
VILLE Pascal |
06:28:09 |
V2M |
[10] e |
M |
81 V2M |
1099 |
637 |
COCQUET Stephane |
06:28:09 |
V1M |
[10] TROYES TRIATHLON |
M |
229 V1M |
213 |
638 |
STEINER Christophe |
06:28:10 |
V1M |
[89] e |
M |
230 V1M |
1030 |
639 |
SICARD Jimmi |
06:28:12 |
SEM |
[88] e |
M |
265 SEM |
1009 |
640 |
PAGLIARULO Vincent |
06:28:16 |
SEM |
[68] e |
M |
266 SEM |
815 |
641 |
GOELLER DAVID |
06:28:23 |
SEM |
[67] e |
M |
267 SEM |
1199 |
642 |
HARTMANN Michael |
06:28:28 |
V1M |
[79] e |
M |
231 V1M |
466 |
643 |
KRAMER Bianca |
06:28:32 |
V1F |
[76] LANDAU RUNNING COMPA |
F |
24 V1F |
588 |
644 |
KAISER Damien |
06:28:32 |
SEM |
[68] e |
M |
268 SEM |
546 |
645 |
MUNSCHY Mathieu |
06:28:55 |
SEM |
[67] e |
M |
269 SEM |
772 |
646 |
MOUGEY Vincent |
06:29:05 |
V1M |
[57] e |
M |
232 V1M |
760 |
647 |
OUZIEL Jacques |
06:29:15 |
V2M |
[74] CMBM |
M |
82 V2M |
811 |
648 |
LOMBARD Christophe |
06:29:18 |
V2M |
[90] e |
M |
83 V2M |
657 |
649 |
OLIVER FROWERK |
06:29:21 |
V1M |
[76] KRAICHGAU TRIATHLON |
M |
233 V1M |
1216 |
650 |
HOLZAPFEL Christoph |
06:29:22 |
V2M |
[70] SG STERN SINDELFINGE |
M |
84 V2M |
503 |
651 |
SCHACHER Eric |
06:29:27 |
V1M |
[68] e |
M |
234 V1M |
941 |
652 |
GUSO Isabelle |
06:29:28 |
SEF |
[54] TEAM KOLYMA |
F |
17 SEF |
453 |
653 |
REIF Christophe |
06:29:39 |
SEM |
[57] TEAM 2C |
M |
270 SEM |
888 |
654 |
THIEN Jacky |
06:30:15 |
V1M |
[68] PSPG 68 |
M |
235 V1M |
1056 |
655 |
WEBER Markus |
06:30:16 |
SEM |
[39] e |
M |
271 SEM |
1130 |
656 |
SCHERZINGER Thomas |
06:30:55 |
V2M |
[79] SV ROT WEISS GLOTTER |
M |
85 V2M |
953 |
657 |
K E R GU S Gu y |
06:31:08 |
V2M |
[22] COUREURS DE L'ISLE 2 |
M |
86 V2M |
566 |
658 |
BREDA Julien |
06:31:26 |
SEM |
[67] AS LILLY |
M |
272 SEM |
138 |
659 |
GAINCHE Thomas |
06:31:27 |
SEM |
[69] e |
M |
273 SEM |
390 |
660 |
CORDONNIER Ludovic |
06:31:27 |
SEM |
[67] e |
M |
274 SEM |
226 |
661 |
NOEL Laurent |
06:31:32 |
V1M |
[68] e |
M |
236 V1M |
796 |
662 |
ROZ Regis |
06:31:34 |
SEM |
[57] e |
M |
275 SEM |
927 |
663 |
BROZICEVIC Stephane |
06:31:39 |
SEM |
[67] e |
M |
276 SEM |
147 |
664 |
MOYRET Alex |
06:31:43 |
V1M |
[67] e |
M |
237 V1M |
764 |
665 |
BIGOT Etienne |
06:32:21 |
SEM |
[68] ASPTT DIJON |
M |
277 SEM |
97 |
666 |
WACKER Laurent |
06:32:23 |
SEM |
[57] e |
M |
278 SEM |
1117 |
667 |
OTT David |
06:32:36 |
V1M |
[68] CSL/NEUF BRISACH |
M |
238 V1M |
809 |
668 |
HETTWER Lars |
06:32:47 |
V1M |
[D ] e |
M |
239 V1M |
491 |
669 |
PARENT Frederic |
06:32:47 |
V2M |
[68] EHA/SUNDGO OXYGENE |
M |
87 V2M |
816 |
670 |
NGUYEN Patrick |
06:32:56 |
V1M |
[25] AC CHATENOIS LES FOR |
M |
240 V1M |
785 |
671 |
BIGOT Mathieu |
06:33:12 |
SEM |
[68] CMC |
M |
279 SEM |
96 |
672 |
CHARDIGNY Jean Christophe |
06:33:17 |
V1M |
[71] ECA |
M |
241 V1M |
183 |
673 |
VOGT Raimund |
06:33:25 |
V2M |
[73] MTV AALEN |
M |
88 V2M |
1104 |
674 |
LANNELONGUE Frederic |
06:33:38 |
V1M |
[77] e |
M |
242 V1M |
614 |
675 |
RISSER Raymond |
06:33:54 |
V2M |
[68] e |
M |
89 V2M |
903 |
676 |
PATOUX Romain |
06:33:58 |
SEM |
[68] RECTOR |
M |
280 SEM |
822 |
677 |
FRANTZ Olivier |
06:34:19 |
V1M |
[54] NTP |
M |
243 V1M |
369 |
678 |
SOLOVIEV Serguei |
06:34:29 |
V1M |
[10] e |
M |
244 V1M |
1015 |
679 |
BAY Frank |
06:34:37 |
V1M |
[71] e |
M |
245 V1M |
58 |
680 |
T RA U T R OL F H E N GE |
06:34:43 |
V2M |
e |
M |
90 V2M |
1233 |
681 |
WALLA Meheza |
06:34:45 |
SEM |
[57] ACS CRE STIRING WEND |
M |
281 SEM |
1123 |
682 |
WEIDEN Christophe |
06:34:46 |
SEM |
[57] ACS CRE STIRING WEND |
M |
282 SEM |
1135 |
683 |
GRAEF Joel |
06:35:07 |
V1M |
[57] JOG LOISIRS |
M |
246 V1M |
423 |
684 |
S E L OI E mma n u e l |
06:35:42 |
V1M |
[73] SAVOIE TEAM TRIATHLO |
M |
24 7 V1M |
1005 |
685 |
WACKER Fredy |
06:36:06 |
V1M |
[57] TEAM TIGROU |
M |
248 V1M |
1116 |
686 |
TRAPANI Pascal |
06:36:07 |
V2M |
[68] RANNER ANDOLSHEIM |
M |
91 V2M |
1079 |
687 |
ARBOGAST Laurent |
06:36:08 |
V1M |
[67] TEAM RAIDLIGHT |
M |
249 V1M |
23 |
688 |
JEHEL Bernadette |
06:36:14 |
V2F |
[68] ASPTT BELFORT TRAIL |
F |
7 V2F |
531 |
689 |
GANDON Pierre |
06:36:18 |
SEM |
[68] e |
M |
283 SEM |
391 |
690 |
UGHETTO Fabien |
06:36:31 |
SEM |
[25] e |
M |
284 SEM |
1087 |
691 |
CALBRY Clement |
06:36:31 |
SEM |
[25] e |
M |
285 SEM |
166 |
692 |
PECHE Jacky |
06:36:34 |
V3M |
[74] CMBM |
M |
16 V3M |
824 |
693 |
MARTIN Guy |
06:37:05 |
V2M |
[76] e |
M |
92 V2M |
700 |
694 |
CHIRAT Anne |
06:37:20 |
V1F |
[57] e |
F |
25 V1F |
194 |
695 |
MAGYAR Peter |
06:37:23 |
V1M |
[55] e |
M |
250 V1M |
678 |
696 |
SCHuLER Nadia |
06:37:23 |
SEF |
[55] e |
F |
18 SEF |
990 |
697 |
MESENBOURG Daniel |
06:37:30 |
V1M |
[57] VTCA FALCK |
M |
251 V1M |
719 |
698 |
MOHIMONT Stephane |
06:37:35 |
SEM |
[67] LES TRACQUEURS |
M |
286 SEM |
745 |
699 |
PIERRAT Olivier |
06:37:46 |
V1M |
[67] ASL LA ROBERTSAU |
M |
252 V1M |
843 |
700 |
SCHOFFEN Herve |
06:38:04 |
V2M |
[25] RAID AVENTURE BETHON |
M |
93 V2M |
979 |
701 |
THOURET Francis |
06:38:30 |
V1M |
[25] e |
M |
253 V1M |
1062 |
702 |
KUNTZMANN Yvan |
06:38:34 |
V1M |
[67] ASPTT STRASBOURG |
M |
254 V1M |
597 |
703 |
BARTHELEMY Stephane |
06:38:40 |
V1M |
[83] e |
M |
255 V1M |
44 |
704 |
PIGEON Stephane |
06:38:40 |
V1M |
[88] RT2O |
M |
256 V1M |
848 |
705 |
WINLING Nicolas |
06:38:50 |
SEM |
[67] TTW |
M |
287 SEM |
1154 |
706 |
GOLe eric |
06:38:54 |
V1M |
[57] JOG LOISIRS HILSPICH |
M |
257 V1M |
418 |
707 |
MEYER Alain |
06:39:13 |
V1M |
[68] DRANNER |
M |
258 V1M |
725 |
708 |
SCHLAGETER Janine |
06:39:14 |
V1F |
[68] D'RANNER ANDOLSHEIM |
F |
26 V1F |
963 |
709 |
DECOR MYRIAM |
06:39:15 |
V1F |
[68] DRANNER |
F |
27 V1F |
259 |
710 |
POETTGER Robert |
06:39:16 |
V2M |
[73] LT ALFDORF |
M |
94 V2M |
856 |
711 |
MESENBOURG Didier |
06:39:18 |
V1M |
[57] VTCA FALCK |
M |
259 V1M |
718 |
712 |
KAPPS Nadia |
06:39:50 |
SEF |
[67] TTW |
F |
19 SEF |
553 |
713 |
KOESSLER Vincent |
06:39:54 |
V1M |
[67] RUNNING TEAM SCHWEIG |
M |
260 V1M |
582 |
714 |
NOCK Gregory |
06:40:10 |
SEM |
[67] CLUB ATHLeTISME WASS |
M |
288 SEM |
795 |
715 |
HORN Marc |
06:40:46 |
V1M |
[57] e |
M |
261 V1M |
506 |
716 |
BATTAGLIA Stephane |
06:41:05 |
V1M |
[75] AS CREDIT FONCIER DE |
M |
262 V1M |
49 |
717 |
CASTELLANE Yves |
06:41:31 |
V2M |
[54] NANCY TRAIL PULSATIO |
M |
95 V2M |
179 |
718 |
MORATTO Mario Giovanni |
06:41:32 |
V2M |
[F ] e |
M |
96 V2M |
755 |
719 |
ENGERER Aurelien |
06:41:34 |
SEM |
[68] ELSASS TRAILER |
M |
289 SEM |
324 |
720 |
LIEGEOIS Vincent |
06:41:54 |
SEM |
[70] WAL'COURSE |
M |
290 SEM |
651 |
721 |
AMANT Nicolas |
06:41:54 |
SEM |
[60] e |
M |
291 SEM |
16 |
722 |
BIHR Franck |
06:42:20 |
SEM |
[68] S/L ALTKIRCH ATHLE S |
M |
292 SEM |
99 |
723 |
MILLIER Julien |
06:42:23 |
SEM |
[25] e |
M |
293 SEM |
733 |
724 |
BENFORD David |
06:42:28 |
V1M |
[67] e |
M |
263 V1M |
74 |
725 |
NAVARRO Nicolas |
06:42:29 |
SEM |
[67] e |
M |
294 SEM |
782 |
726 |
HIEBERT DARYL |
06:42:36 |
SEF |
[S7] e |
F |
20 SEF |
1205 |
727 |
BECCIA Dominique |
06:42:43 |
V1M |
[68] e |
M |
264 V1M |
61 |
728 |
KNAPP Peter |
06:42:47 |
V2M |
[71] VFL WAIBLINGEN |
M |
97 V2M |
578 |
729 |
WEBER Joseph |
06:42:49 |
V1M |
[68] COLMAR MARATHON CLUB |
M |
265 V1M |
1129 |
730 |
ULRICH Claudia |
06:42:49 |
V1F |
[71] LEONBERG |
F |
28 V1F |
1090 |
731 |
ZIMMERMANN Didier |
06:42:56 |
SEM |
[68] AS LIEBHERR |
M |
295 SEM |
1179 |
732 |
DIDIER Christelle |
06:42:57 |
V1F |
[88] e |
F |
29 V1F |
279 |
733 |
GERSTNER Jurgen |
06:43:07 |
V2M |
[85] LAUF UND BERG K?NIG |
M |
98 V2M |
406 |
734 |
MIOSKOWSKI Marc |
06:43:25 |
V2M |
[57] e |
M |
99 V2M |
737 |
735 |
DOMENICHINI Bertrand |
06:43:41 |
SEM |
[67] FINK 3 |
M |
296 SEM |
284 |
736 |
BERTET Patrick |
06:43:58 |
V2M |
[54] JAC ST NICOLAS |
M |
100 V2M |
86 |
737 |
BAYAM Guillaume |
06:44:20 |
ESM |
[21] e |
M |
3 ESM |
59 |
738 |
FIERS Aurelien |
06:44:20 |
SEM |
[21] e |
M |
297 SEM |
351 |
739 |
VUILLAUME Jean Luc |
06:44:42 |
V2M |
[54] ACGV GONDREVILLE |
M |
101 V2M |
1112 |
740 |
SALCH Sebastien |
06:44:51 |
SEM |
[68] e |
M |
298 SEM |
936 |
741 |
HEINRICH Ludovic |
06:44:58 |
SEM |
[68] e |
M |
299 SEM |
475 |
742 |
BEEB Nadia |
06:45:03 |
V1F |
[70] BETONWADE |
F |
30 V1F |
66 |
743 |
HEYD Patrick |
06:45:19 |
SEM |
[67] VCUS TRI |
M |
300 SEM |
493 |
744 |
STEPPKE Lutz |
06:45:24 |
V1M |
[65] DIE WEI?EN KENIANER |
M |
266 V1M |
1033 |
745 |
OWEN Andrew |
06:46:10 |
V1M |
[50] TEAM ICE CREAM GLOVE |
M |
267 V1M |
813 |
746 |
DE ROOS Harm |
06:46:10 |
V1M |
[39] e |
M |
268 V1M |
253 |
747 |
KLUGHERTZ Philippe |
06:46:11 |
V2F |
[67] ASL LA ROBERTSAU |
F |
8 V2F |
577 |
748 |
EMMERLING Peter |
06:46:20 |
V2M |
[85] TEAM 110 |
M |
102 V2M |
321 |
749 |
EGLY Jerome |
06:46:21 |
SEM |
[68] e |
M |
301 SEM |
317 |
750 |
MACK Harald |
06:46:29 |
V3M |
[76] LANDAU RUNNING COMPA |
M |
17 V3M |
674 |
751 |
WEISMANN Torsten |
06:46:55 |
V1M |
[79] TRI TEAM KAISERSTUHL |
M |
269 V1M |
1142 |
752 |
SCHALK Hubert |
06:47:06 |
V1M |
[68] e |
M |
270 V1M |
946 |
753 |
BAUMG RTNER Tilman |
06:47:07 |
V2M |
[89] e |
M |
103 V2M |
57 |
754 |
KUPFER Eric |
06:47:44 |
V1M |
[68] AIKIDO INGERSHEIM |
M |
271 V1M |
599 |
755 |
L A QU A R o ma n |
06:47:45 |
SEM |
[66] e |
M |
302 SEM |
616 |
756 |
HALBWAX Jordan |
06:47:45 |
V1M |
[67] CMC TEAM TRAIL |
M |
272 V1M |
461 |
757 |
THIEFFRY Frederic |
06:48:10 |
SEM |
[67] EQUIPE TRAIL 44RT/BO |
M |
303 SEM |
1055 |
758 |
KECH Michael |
06:48:18 |
SEM |
[69] TRAIL ATTITUDE FAMEN |
M |
304 SEM |
562 |
759 |
NIEDERREUTHER Mark Nils |
06:48:22 |
SEM |
[50] TORTURA K?LN |
M |
305 SEM |
791 |
760 |
SCHULLER Jean |
06:48:30 |
V1M |
[67] EL'S ANGELS |
M |
273 V1M |
991 |
761 |
GRISARD Christian |
06:48:45 |
V2M |
[39] e |
M |
104 V2M |
435 |
762 |
OBSTETAR Jean Jaques |
06:49:41 |
V2M |
[57] FREYMING MERLEBAH AT |
M |
105 V2M |
803 |
763 |
ZIRKER Gerhard |
06:49:47 |
V2M |
[76] LANDAU RUNNING COMPA |
M |
106 V2M |
1181 |
764 |
H E N R Y E mma n u e l |
06:50:07 |
SEM |
[68] STAPS 98 |
M |
306 SEM |
481 |
765 |
CLEMENT David |
06:50:10 |
SEM |
[25] TEAM SPORTS |
M |
307 SEM |
208 |
766 |
TOMASCHEWSKI Boris |
06:50:39 |
V1M |
[79] e |
M |
274 V1M |
1069 |
767 |
MASAT Julien |
06:50:53 |
SEM |
[67] e |
M |
308 SEM |
706 |
768 |
CHRIST Veronique |
06:51:00 |
V1F |
[68] ASPTT MULHOUSE TRIAT |
F |
31 V1F |
199 |
769 |
BALTZ Jean Paul |
06:51:02 |
V2M |
[57] A.S.C FERCO |
M |
107 V2M |
37 |
770 |
BLIN Serge |
06:51:11 |
V2M |
[67] PORT AUTONOME DE STR |
M |
108 V2M |
107 |
771 |
PFLuGER Dieter |
06:51:15 |
V2M |
[73] AST Su?EN |
M |
109 V2M |
838 |
772 |
REITER MAG Gunther |
06:51:28 |
V1M |
[90] AC MOOSBURG |
M |
275 V1M |
890 |
773 |
GRIVEL Alain |
06:51:38 |
V2M |
[88] TEAM GROLAND |
M |
110 V2M |
436 |
774 |
LONG Simon |
06:51:57 |
SEM |
[50] TRICOLOGNE |
M |
309 SEM |
658 |
775 |
GORIC Kristen |
06:51:58 |
SEF |
[50] e |
F |
21 SEF |
420 |
776 |
SPEISSER Jean Michel |
06:52:21 |
V1M |
[67] RAME |
M |
276 V1M |
1020 |
777 |
OLIVEIRA PEREIRA Manuel |
06:52:47 |
V2M |
[67] CAP DINSHEIM |
M |
111 V2M |
806 |
778 |
BIEGERT Horst |
06:52:54 |
V2M |
[77] TV SCHILTACH |
M |
112 V2M |
93 |
779 |
WEINLING Tristan |
06:52:55 |
SEM |
[67] e |
M |
310 SEM |
1138 |
780 |
JOHANN Philippe |
06:53:48 |
V1M |
[57] ASSA SARREBOURG TEAM |
M |
277 V1M |
537 |
781 |
GR OS B U S C H Go y |
06:53:54 |
SEM |
[58] e |
M |
311 SEM |
439 |
782 |
GENESTEIX Francois |
06:53:55 |
V2M |
[33] e |
M |
113 V2M |
402 |
783 |
TRIERWEILER Charel |
06:53:56 |
SEM |
[58] e |
M |
312 SEM |
1084 |
784 |
SCHICK Andreas |
06:54:12 |
V2M |
[72] SCHAICHTAL RUNNERS |
M |
114 V2M |
955 |
785 |
WEIGEL Roland |
06:54:41 |
V3M |
[68] SAINT LOUIS RC |
M |
18 V3M |
1136 |
786 |
DESSI Sylvain |
06:54:53 |
V1M |
[54] DeCROISSANCE ET SIMP |
M |
278 V1M |
275 |
787 |
CAQUOT Christian |
06:54:59 |
V2M |
[95] RICOH |
M |
115 V2M |
169 |
788 |
NOYONS Jurgen |
06:55:15 |
V1M |
[37] e |
M |
279 V1M |
801 |
789 |
DREXLER Volker |
06:55:22 |
V1M |
[72] SCHAICHTAL RUNNERS |
M |
280 V1M |
293 |
790 |
DUCROT Pascal |
06:55:40 |
V2M |
[57] FOULeES DE TOM |
M |
116 V2M |
302 |
791 |
JOSEPH Anne Marie |
06:55:40 |
V2F |
[57] FOULeES DE TOM |
F |
9 V2F |
540 |
792 |
NOEPPEL Gilles |
06:55:58 |
SEM |
[67] TEAM VEGETA |
M |
313 SEM |
799 |
793 |
BUSCHMANN Bruno |
06:55:58 |
V1M |
[90] e |
M |
281 V1M |
160 |
794 |
GEORGES Claude |
06:56:05 |
V3M |
[67] CAP DINSHEIM |
M |
19 V3M |
403 |
795 |
NIGHTINGALE Paul |
06:56:16 |
SEM |
[w5] e |
M |
314 SEM |
793 |
796 |
LOEBER Thierry |
06:56:24 |
V2M |
[67] CAP DINSHEIM |
M |
117 V2M |
654 |
797 |
STELL Werner |
06:56:31 |
V2M |
[90] B/S/H/ |
M |
118 V2M |
1031 |
798 |
H E R Z OG F L OR E N T |
06:56:50 |
SEM |
[67] BADMINTON CLUB MUSAU |
M |
315 SEM |
1204 |
799 |
HENRION Jordan |
06:57:11 |
ESM |
[54] SAPEUR POMPIER |
M |
4 ESM |
480 |
800 |
SPENLE Jean Martin |
06:57:29 |
V3M |
[68] CNE DE ROSENAU |
M |
20 V3M |
1021 |
801 |
LALOUX Vincent |
06:57:48 |
SEM |
[55] JOGGING CLUB HOUYET |
M |
316 SEM |
604 |
802 |
PIERRE Michel |
06:57:54 |
V2M |
[88] e |
M |
119 V2M |
844 |
803 |
WINTER Michael |
06:57:55 |
V2M |
[65] LT SCHLANGENBAD |
M |
120 V2M |
1156 |
804 |
VORGRIMLER Daniel |
06:57:57 |
V1M |
[65] LT SCHLANGENBAD |
M |
282 V1M |
1109 |
805 |
WELKER Geoffroy |
06:58:09 |
SEM |
[68] EMERSON |
M |
317 SEM |
1144 |
806 |
WALTER Juergen |
06:58:09 |
V2M |
[65] e |
M |
121 V2M |
1125 |
807 |
LARUE Fabrice |
06:58:12 |
V1M |
[40] e |
M |
283 V1M |
620 |
808 |
AMBACH Elke |
06:58:27 |
SEF |
[90] e |
F |
22 SEF |
18 |
809 |
SCHMITT Jeremy |
06:58:34 |
SEM |
[68] e |
M |
318 SEM |
971 |
810 |
HATTAB Fabien |
06:58:53 |
SEM |
[54] NANCY TRAIL PULSATIO |
M |
319 SEM |
470 |
811 |
B U E C H E R R e my |
06:58:53 |
V2M |
[68] e |
M |
122 V2M |
154 |
812 |
SAVELLI Thibault |
06:58:56 |
SEM |
[68] e |
M |
320 SEM |
940 |
813 |
RICHARD Franck |
06:58:56 |
SEM |
[28] ESPAD |
M |
321 SEM |
896 |
814 |
DUPIN Geoffroy |
06:58:56 |
SEM |
[75] e |
M |
322 SEM |
308 |
815 |
MONTRESOR Noellie |
06:59:00 |
SEF |
[54] MPTRAIL54 |
F |
23 SEF |
753 |
816 |
FAMIN Claude |
06:59:00 |
V2M |
[57] JOG LOISIRS |
M |
123 V2M |
338 |
817 |
SABINE Ludovic |
06:59:52 |
SEM |
[77] e |
M |
323 SEM |
934 |
818 |
DUFOIN Francois |
07:00:16 |
V2M |
[68] e |
M |
124 V2M |
304 |
819 |
VRIET Cyril |
07:00:19 |
V1M |
[10] TEAM DeCONNE TROYES |
M |
284 V1M |
1111 |
820 |
IGNACZAK Cyrille |
07:00:41 |
V1M |
[68] ASL LIEBHERR |
M |
285 V1M |
518 |
821 |
SORLET Yannick |
07:00:54 |
V1M |
[68] e |
M |
286 V1M |
1017 |
822 |
KUEPFERLE RICHARD |
07:01:20 |
V2M |
[D ] BSG DOW |
M |
125 V2M |
1207 |
823 |
ME T Z L E R H a n s |
07:01:36 |
V2M |
[93] e |
M |
126 V2M |
722 |
824 |
GIERSBERG Burkhard |
07:01:37 |
V2M |
[66] LV MERZIG |
M |
127 V2M |
409 |
825 |
BERTANI Philippe |
07:02:13 |
V1M |
[67] STRASBOURG |
M |
287 V1M |
84 |
826 |
QUIRIN Yannick |
07:02:29 |
SEM |
[68] e |
M |
324 SEM |
875 |
827 |
CHAUMET Jordane |
07:02:46 |
SEF |
[67] EQUIPE TRAIL 44RT/BO |
F |
24 SEF |
189 |
828 |
CROZIER Landry |
07:03:06 |
SEM |
[25] e |
M |
325 SEM |
239 |
829 |
RIBOULET Laurent |
07:03:16 |
V1M |
[26] e |
M |
288 V1M |
895 |
830 |
SONNTAG Gilbert |
07:03:21 |
V2M |
[68] e |
M |
128 V2M |
1016 |
831 |
VOLTZ Laurence |
07:03:54 |
V1F |
[68] D'RANNER ANDOLSHEIM |
F |
32 V1F |
1108 |
832 |
KAMPCZYK Robert |
07:03:54 |
SEM |
[78] TRAILSTRIPSRELAX.DE |
M |
326 SEM |
549 |
833 |
MU S Y L A U R E N T |
07:04:06 |
SEM |
[70] e |
M |
327 SEM |
1215 |
834 |
PERROUD Arsene |
07:04:50 |
SEM |
[56] e |
M |
328 SEM |
829 |
835 |
LANGLAIS DEPARDIEU Anne |
07:05:01 |
V1F |
[68] MNSU |
F |
33 V1F |
613 |
836 |
PETZOLD Annette |
07:05:12 |
V1F |
[76] e |
F |
34 V1F |
835 |
837 |
HITTINGER Yannick |
07:05:19 |
SEM |
[67] ELS' ANGEL |
M |
329 SEM |
499 |
838 |
LAMM Jean Philippe |
07:05:26 |
SEM |
[54] e |
M |
330 SEM |
610 |
839 |
CHURQUE Stephane |
07:05:29 |
V1M |
[67] WWW.OLI COACHING.COM |
M |
289 V1M |
200 |
840 |
ABKENARI Ha d i |
07:05:34 |
V2M |
[70] e |
M |
129 V2M |
9 |
841 |
D RR Hendrik |
07:06:22 |
V2M |
[66] HARTFUESSLERTRAIL E. |
M |
130 V2M |
289 |
842 |
PFLEGING Lutz |
07:07:35 |
V3M |
[57] TUS KAAN MARIENBORN |
M |
21 V3M |
837 |
843 |
JOACHIM Kreischer |
07:07:41 |
V2M |
[66] LSG SCHMELZ HuTTERSD |
M |
131 V2M |
532 |
844 |
FRASZCZAK Carsten |
07:07:52 |
V1M |
[21] e |
M |
290 V1M |
371 |
845 |
OUZIEL Lou |
07:08:10 |
SEM |
[68] e |
M |
331 SEM |
812 |
846 |
GREGORI Gregoire |
07:08:24 |
V2M |
[67] ASPTT |
M |
132 V2M |
430 |
847 |
MOULINS Christian |
07:08:24 |
V2M |
[51] e |
M |
133 V2M |
761 |
848 |
KAUFMANN Markus |
07:08:40 |
V2M |
[40] PARI VASHERS |
M |
134 V2M |
559 |
849 |
PETITJEAN Christophe |
07:08:46 |
V2M |
[70] e |
M |
135 V2M |
834 |
850 |
DHUY Jerome |
07:08:46 |
V2M |
[68] CMC TRAIL |
M |
136 V2M |
276 |
851 |
LERMINIAUX Olivier |
07:08:52 |
V1M |
[24] e |
M |
291 V1M |
645 |
852 |
VAN MOORLEGHEM Thibaut |
07:08:55 |
SEM |
[77] e |
M |
332 SEM |
1092 |
853 |
KAISER Andre |
07:08:57 |
V1M |
[54] US TOUL |
M |
292 V1M |
548 |
854 |
FRIEDRICH TONI |
07:09:22 |
V3M |
[79] e |
M |
22 V3M |
1197 |
855 |
SCHMITTEL Maria |
07:09:22 |
V2F |
[79] e |
F |
10 V2F |
972 |
856 |
SCHWALLER Jose |
07:09:23 |
V1M |
[68] e |
M |
293 V1M |
994 |
857 |
WEINLING Louis |
07:09:30 |
ESM |
[67] e |
M |
5 ESM |
1139 |
858 |
LUCCHINI Catherine |
07:09:48 |
V2F |
[45] e |
F |
11 V2F |
665 |
859 |
CLOSE Dominique |
07:09:50 |
V2M |
[44] RUN'ESSENCE |
M |
137 V2M |
212 |
860 |
E L F OU K H A R I Oma r |
07:10:16 |
SEM |
[25] e |
M |
333 SEM |
319 |
861 |
SAUDER Antoine |
07:10:20 |
SEM |
[67] e |
M |
334 SEM |
939 |
862 |
SCHNEIDER Erwin |
07:10:25 |
V3M |
[67] e |
M |
23 V3M |
3 |
863 |
DEBOUVERIE Franck |
07:11:09 |
V1M |
[62] e |
M |
294 V1M |
257 |
864 |
GROSSE Sebastien |
07:11:21 |
V1M |
[67] e |
M |
295 V1M |
445 |
865 |
CABLE John |
07:11:37 |
SEM |
[57] LES ETOILES FILANTES |
M |
335 SEM |
162 |
866 |
POUGET Jean Francois |
07:11:47 |
V1M |
[67] CCDB |
M |
296 V1M |
865 |
867 |
BETZ Astrid |
07:11:55 |
V1F |
[63] LT FREIGERICHT |
F |
35 V1F |
88 |
868 |
MuLLER Daniel |
07:11:55 |
V1M |
[63] LT FREIGERICHT |
M |
297 V1M |
770 |
869 |
MORAY Francoise |
07:12:16 |
V2F |
[68] e |
F |
12 V2F |
756 |
870 |
SCHULER Roland |
07:12:24 |
V2M |
[72] e |
M |
138 V2M |
989 |
871 |
FRANK Woern |
07:12:26 |
V1M |
[71] BLT STUTTGART |
M |
298 V1M |
366 |
872 |
MALTRY Gregor |
07:13:19 |
V1M |
[68] DJK K?FERTAL WALDHOF |
M |
299 V1M |
683 |
873 |
B E N E L K A ME L Z o u h e r |
07:13:40 |
SEM |
[25] e |
M |
336 SEM |
72 |
874 |
BURCKLEN Louis |
07:13:46 |
V3M |
[68] AMI PETITE CAMARGUE |
M |
24 V3M |
156 |
875 |
WIRTH Herve |
07:14:10 |
V1M |
[67] e |
M |
300 V1M |
1158 |
876 |
BERGAMELLI Jacqueline |
07:14:23 |
V3F |
[74] CMBM |
F |
1 V3F |
80 |
877 |
JOST Zdenka |
07:14:52 |
V1F |
[76] e |
F |
36 V1F |
541 |
878 |
DE SIMONE Bruno |
07:14:52 |
V1M |
[68] ATHLe DOLLER |
M |
301 V1M |
254 |
879 |
RETHORET Christophe |
07:15:16 |
V1M |
[68] FAST GEBWILLER |
M |
302 V1M |
893 |
880 |
BONNEF Denis |
07:15:28 |
V2M |
[90] e |
M |
139 V2M |
123 |
881 |
SCHMIEDEL Peter |
07:15:41 |
V1M |
[68] LADENBURG ROMANS |
M |
303 V1M |
970 |
882 |
S C H E GE R S T o m |
07:16:19 |
SEM |
[26] KFCO |
M |
337 SEM |
949 |
883 |
NICLAUS Sabine |
07:16:46 |
V1F |
[67] e |
F |
37 V1F |
787 |
884 |
BERIOU Patrick |
07:17:48 |
V1M |
[54] NANCY TRAIL PULSATIO |
M |
304 V1M |
81 |
885 |
MIROUF Jean Charles |
07:17:48 |
V1M |
[54] NMT54 |
M |
305 V1M |
738 |
886 |
GARREAU Charles |
07:17:54 |
SEM |
[11] e |
M |
338 SEM |
394 |
887 |
GARREAU Jean Marie |
07:17:54 |
V2M |
[78] AS CFF |
M |
140 V2M |
393 |
888 |
SIRTL Helmut |
07:17:57 |
V3M |
[72] e |
M |
25 V3M |
1012 |
889 |
GRANDMONT Andre |
07:18:04 |
V2M |
[55] ARCH |
M |
141 V2M |
427 |
890 |
MULLIe Jean Baptiste |
07:18:42 |
SEM |
[68] e |
M |
339 SEM |
771 |
891 |
CHOQUET Sylvain |
07:18:49 |
SEM |
[57] TEAM CARPE DIEM |
M |
340 SEM |
195 |
892 |
ZINN Lisa |
07:19:11 |
SEF |
[76] LANDAU RUNNING COMPA |
F |
25 SEF |
1180 |
893 |
ZAEPFFEL Vincent |
07:19:15 |
V1M |
[67] e |
M |
306 V1M |
1176 |
894 |
A B B A E mma n u e l |
07:19:18 |
V1M |
[88] RT2O |
M |
307 V1M |
6 |
895 |
WAGNER Robert |
07:20:21 |
V2M |
[52] e |
M |
142 V2M |
1120 |
896 |
POURTIER Philippe |
07:21:26 |
V1M |
[92] e |
M |
308 V1M |
866 |
897 |
LAASSILI Adil |
07:21:36 |
SEM |
[68] e |
M |
341 SEM |
600 |
898 |
LAMBINE Fabien |
07:21:45 |
V1M |
[57] JOG LOISIRS HILSPRIC |
M |
309 V1M |
608 |
899 |
KIRSCH Bernhard |
07:21:47 |
V2M |
[66] LSG SCHMELZ HuTTERSD |
M |
143 V2M |
573 |
900 |
LACROIX Maryvonne |
07:22:08 |
V1F |
[74] CHAMONIX MONT BLANC |
F |
38 V1F |
601 |
901 |
MOHIMONT Christophe |
07:22:11 |
V1M |
[67] LES TRACQUEURS |
M |
310 V1M |
744 |
902 |
GROTE Stefan |
07:22:23 |
V1M |
[76] e |
M |
311 V1M |
447 |
903 |
WINTERMANTEL Martin |
07:22:36 |
V1M |
[78] e |
M |
312 V1M |
1157 |
904 |
POLITYNSKI Marco |
07:22:37 |
V1M |
[78] e |
M |
313 V1M |
860 |
905 |
RITTER Emmanuel |
07:22:54 |
SEM |
[74] EVIAN OFF COURSE |
M |
342 SEM |
904 |
906 |
NICKELS Rudolf |
07:23:21 |
V2M |
[64] e |
M |
144 V2M |
786 |
907 |
SEITZ NORGER |
07:23:39 |
V1M |
[55] e |
M |
314 V1M |
1224 |
908 |
WACHBAR Denis |
07:23:52 |
V1M |
[67] TEAM LUCIEN |
M |
315 V1M |
1113 |
909 |
C OML E Y R OB E R T |
07:24:02 |
V1M |
[CH] ELY RUNNERS (UK) |
M |
316 V1M |
1189 |
910 |
BEAUCHET Ludovic |
07:24:29 |
V1M |
[68] TEAM RAIDLIGHT |
M |
317 V1M |
60 |
911 |
BRUNNER Stephane |
07:26:07 |
SEM |
[68] e |
M |
343 SEM |
150 |
912 |
HURTER Thierry |
07:26:16 |
V1M |
[67] LA BULLE VVT |
M |
318 V1M |
515 |
913 |
K A R L E T h o ma s |
07:26:31 |
V2M |
[73] e |
M |
145 V2M |
557 |
914 |
H U ER Andreas |
07:26:58 |
V1M |
[83] SV ALBACHING |
M |
319 V1M |
472 |
915 |
BATTISTONI Frederic |
07:28:26 |
V1M |
[92] e |
M |
320 V1M |
50 |
916 |
GRATKOWSKI Michael |
07:28:31 |
V2M |
[42] DJK PREUSSSEN 1911 B |
M |
146 V2M |
428 |
917 |
BLONDEL Julien |
07:29:10 |
SEM |
[68] VINS DOMAINE GROSS G |
M |
344 SEM |
110 |
918 |
HOLZLEITNER Franz |
07:29:32 |
V3M |
[78] LAUFTREFF PFOHREN |
M |
26 V3M |
504 |
919 |
WEISS HEIDI |
07:29:55 |
V2F |
e |
F |
13 V2F |
1234 |
920 |
EL AZABI Nader |
07:30:26 |
V1M |
[64] e |
M |
321 V1M |
318 |
921 |
OJEDA Philippe |
07:30:42 |
V2M |
[67] EQUIPE TRAIL 44RT/BO |
M |
147 V2M |
804 |
922 |
SPIELBERG Daniel |
07:30:43 |
V1M |
[67] EQUIPE TRAIL 44RT/BO |
M |
322 V1M |
1022 |
923 |
BIENICKE Beate |
07:31:08 |
V1F |
[35] e |
F |
39 V1F |
95 |
924 |
TORRETTI Gilbert |
07:31:11 |
V2M |
[54] PASS' RUNNING |
M |
148 V2M |
1071 |
925 |
DANGELSER Thomas |
07:31:12 |
SEM |
[67] SLC DANNE ET QUATRE |
M |
345 SEM |
248 |
926 |
DEMAN Jens |
07:31:39 |
SEM |
[67] LANDAU RUNNING COMPA |
M |
346 SEM |
266 |
927 |
COMTESSE Jean Marie |
07:31:51 |
SEM |
[57] HoPITAUX PRIVeS DE M |
M |
347 SEM |
221 |
928 |
MARBACH Frank |
07:33:10 |
V1M |
[68] LA TORTUE |
M |
323 V1M |
694 |
929 |
DALLA COSTA Christiane |
07:34:27 |
V2F |
[57] ESH CAP HAGONDANGE |
F |
14 V2F |
246 |
930 |
PILOIS Christophe |
07:34:27 |
V1M |
[57] e |
M |
324 V1M |
849 |
931 |
ROUSSEL Thierry |
07:34:58 |
V2M |
[68] DRANNERS ANDOLSHEIM |
M |
149 V2M |
923 |
932 |
MOIOLI Jean Marc |
07:34:58 |
V2M |
[68] D'RANNER ANDOLSHEIM |
M |
150 V2M |
746 |
933 |
DALLER Alain |
07:35:22 |
V2M |
[68] KALTENBACH RUNNING |
M |
151 V2M |
247 |
934 |
FOX Michel |
07:35:37 |
V1M |
[67] e |
M |
325 V1M |
364 |
935 |
SCHWALLER Evelyne |
07:35:39 |
V1F |
[68] e |
F |
40 V1F |
995 |
936 |
KARLE Birgit |
07:36:35 |
V2F |
[73] e |
F |
15 V2F |
556 |
937 |
HALTER Jochen |
07:37:38 |
SEM |
[74] e |
M |
348 SEM |
463 |
938 |
DUTREMEZ Laurent |
07:37:43 |
V1M |
[54] VITRIMONT PASSION |
M |
326 V1M |
312 |
939 |
KAMROWSKI Jerome |
07:37:45 |
V1M |
[54] ADEM DOMBASLE |
M |
327 V1M |
550 |
940 |
ERBRECH Julien |
07:38:14 |
SEM |
[57] OLI COACHING |
M |
349 SEM |
326 |
941 |
STEIN Sylvain |
07:38:56 |
V2M |
[57] HEMERA |
M |
152 V2M |
1029 |
942 |
SCHRAMM Kathrin |
07:39:16 |
V1F |
[72] MARATHON4YOU |
F |
41 V1F |
982 |
943 |
FRISON Gilbert |
07:39:48 |
V2M |
[67] ASPTT STRASBOURG |
M |
153 V2M |
379 |
944 |
KARGER Andrea |
07:40:15 |
V1F |
[71] TEAM BITTEL |
F |
42 V1F |
555 |
945 |
ROHRMANN Bernd |
07:40:51 |
V2M |
[58] TV HASPERBACH 1898 E |
M |
154 V2M |
914 |
946 |
GR OS B U S C H R e n e |
07:42:06 |
V3M |
[58] e |
M |
27 V3M |
438 |
947 |
DAVID OLIVIER |
07:42:08 |
V1M |
[88] TR'AILLEURS SAINT DI |
M |
328 V1M |
1190 |
948 |
BRUCKERT Raphael |
07:43:11 |
V1M |
[68] e |
M |
329 V1M |
148 |
949 |
ROSSI Eric |
07:43:13 |
V1M |
[54] e |
M |
330 V1M |
919 |
950 |
RUNDSTADLER Laurent |
07:43:29 |
V1M |
[67] e |
M |
331 V1M |
930 |
951 |
BOURDIAU Eric |
07:43:39 |
V1M |
[57] ACS CRE STIRING WEND |
M |
332 V1M |
130 |
952 |
MICAN Jean Louis |
07:43:44 |
V3M |
[57] ACSCRE STIRING WENDE |
M |
28 V3M |
729 |
953 |
MA C K A n n e |
07:43:52 |
SEF |
[68] e |
F |
26 SEF |
675 |
954 |
SELLET Christophe |
07:43:54 |
V1M |
[67] e |
M |
333 V1M |
1002 |
955 |
STOLTZ Philippe |
07:44:17 |
V2M |
[67] e |
M |
155 V2M |
1041 |
956 |
STEIB Stephane |
07:44:25 |
V1M |
[68] e |
M |
334 V1M |
1028 |
957 |
LEGGERI Alda |
07:45:21 |
V2F |
[90] LES COURREURS DE L'A |
F |
16 V2F |
636 |
958 |
HAGER Thierry |
07:45:31 |
V2M |
[67] e |
M |
156 V2M |
459 |
959 |
BOVE Jean Claude |
07:46:02 |
V3M |
[67] ASPTT |
M |
29 V3M |
134 |
960 |
COLLOT Alban |
07:46:03 |
ESM |
[21] e |
M |
6 ESM |
218 |
961 |
SEIDEL Christine |
07:46:13 |
V2F |
[89] LAUFSINN/ULM |
F |
17 V2F |
1000 |
962 |
LEISSNER Michael |
07:46:14 |
SEM |
[88] LAUFSINN/ULM |
M |
350 SEM |
642 |
963 |
PAUL Mario |
07:46:19 |
V1M |
[D ] SOPREMA TEAM SV MANN |
M |
335 V1M |
823 |
964 |
GROELL Julien |
07:46:38 |
SEM |
[68] A CHACUN SON EVEREST |
M |
351 SEM |
437 |
965 |
BEYER Yannick |
07:48:18 |
SEM |
[67] e |
M |
352 SEM |
90 |
966 |
ISIDORI Andre |
07:48:47 |
V2M |
[57] HEMERA TERVILLE |
M |
157 V2M |
520 |
967 |
MULLER Philippe |
07:48:51 |
V1M |
[57] JOG LOISIRS DE HILSP |
M |
336 V1M |
766 |
968 |
CHRIST Manfred |
07:50:03 |
V2M |
[67] e |
M |
158 V2M |
197 |
969 |
BAGY Pierre |
07:52:09 |
V2M |
[68] SPORT CLUB SeLESTAT |
M |
159 V2M |
33 |
970 |
SCHUHMANN Britta |
07:52:12 |
V2F |
[76] LANDAU RUNNING COMPA |
F |
18 V2F |
988 |
971 |
SCHULTHEISS Jurgen |
07:52:54 |
V1M |
[73] DJK SCHWABISCH GMUND |
M |
337 V1M |
992 |
972 |
BOHNER Nicolas |
07:53:42 |
SEM |
[68] e |
M |
353 SEM |
117 |
973 |
PERRIER PASCAL |
07:53:59 |
SEM |
[54] e |
M |
354 SEM |
1218 |
974 |
WERLe Sebastien |
07:53:59 |
SEM |
[68] BRAP68 |
M |
355 SEM |
1147 |
975 |
DIEBOLD Jean Luc |
07:54:37 |
V2M |
[67] ASPTT STRASBOURG TRI |
M |
160 V2M |
281 |
976 |
OULBANI Michel |
07:54:51 |
V2M |
[68] e |
M |
161 V2M |
810 |
977 |
NIEDERER Felix |
07:55:21 |
ESM |
[79] e |
M |
7 ESM |
790 |
978 |
HERKENH HNER Andreas |
07:56:10 |
V1M |
[53] SELBSTL?UFER SV ALTE |
M |
338 V1M |
483 |
979 |
ZUTHER Monika |
07:56:11 |
V1F |
[79] e |
F |
43 V1F |
1184 |
980 |
CONSCIENCE Marcel |
07:56:13 |
V3M |
[39] e |
M |
30 V3M |
224 |
981 |
KRAFT Christine |
07:58:38 |
V2F |
[44] MOHREN TEAM |
F |
19 V2F |
586 |
982 |
BENATTI Karim |
07:59:47 |
SEM |
[25] e |
M |
356 SEM |
73 |
983 |
FINK Cornelia |
08:00:15 |
V2F |
[72] MARATHONSTAMMTISCH M |
F |
20 V2F |
353 |
984 |
CIESLA XAVIER |
08:00:35 |
V1M |
[59] e |
M |
339 V1M |
1187 |
985 |
DOUTe Christian |
08:01:47 |
V3M |
[67] e |
M |
31 V3M |
292 |
986 |
WORETH Evelyne |
08:01:47 |
V1F |
[74] CMBM |
F |
44 V1F |
1166 |
987 |
BOUTONNET Alain |
08:01:56 |
V1M |
[67] e |
M |
340 V1M |
133 |
988 |
FENDER Birgit |
08:02:47 |
V2F |
[72] MARATHON4YOU |
F |
21 V2F |
344 |
989 |
WITTMANN Regis |
08:03:10 |
SEM |
[67] e |
M |
357 SEM |
1161 |
990 |
VIGOUROUX Jean Rene |
08:06:48 |
V2M |
[57] JOG LOISIRS HILSPRIC |
M |
162 V2M |
1098 |
991 |
GRAMER Susanne |
08:07:17 |
V1F |
[97] e |
F |
45 V1F |
425 |
992 |
H OF F R a p h a e l |
08:07:29 |
V2M |
[57] ACS CRE STIRING |
M |
163 V2M |
500 |
993 |
STUMPF Raynald |
08:07:30 |
V1M |
[57] ACS CRE STRIRING |
M |
341 V1M |
1045 |
994 |
BLOCK Stephen |
08:10:13 |
V1M |
[67] MERCK MILLIPORE |
M |
342 V1M |
108 |
995 |
MOULINS Christine |
08:10:43 |
V2F |
[51] e |
F |
22 V2F |
762 |
996 |
FENSKY ULRICH |
08:11:09 |
V3M |
[D ] e |
M |
32 V3M |
1230 |
997 |
WEBER Dietmar |
08:11:09 |
V3M |
[52] LT MYTHOS STOLBERG |
M |
33 V3M |
1131 |
998 |
WURST Kerstin |
08:12:30 |
V1F |
[72] MARATHONSTAMMTISCH M |
F |
46 V1F |
1170 |
999 |
ERCKNER Gisela |
08:12:39 |
V1F |
[72] e |
F |
47 V1F |
327 |
1000 |
JACQUES Michel |
08:14:29 |
V1M |
[57] e |
M |
343 V1M |
524 |
1001 |
ME R E T Z Ga b i |
08:15:20 |
V3F |
[72] SV OHMENHAUSEN |
F |
2 V3F |
717 |
1002 |
EUSEPI Serge |
08:18:45 |
V3M |
[68] e |
M |
34 V3M |
331 |
1003 |
PRIESTER Richard |
08:18:52 |
V3M |
[68] e |
M |
35 V3M |
870 |
1004 |
L E H MA N N T h o ma s |
08:20:02 |
V2M |
[78] e |
M |
164 V2M |
637 |
1005 |
DARDEL Antoine |
08:24:47 |
V2M |
[77] e |
M |
165 V2M |
249 |
1006 |
HUHN Hannelore |
08:25:10 |
V3F |
[72] MARATHONSTAMMTISCH M |
F |
3 V3F |
512 |
1007 |
MARIANNE TOPOLSKI Marianne |
08:26:02 |
V3F |
[72] SV OHMENHAUSEN |
F |
4 V3F |
697 |
1008 |
LAMEY Daniel |
08:26:02 |
V2M |
[68] CCA ROUFFACH |
M |
166 V2M |
609 |
1009 |
ROEHRL Florian |
08:31:11 |
SEM |
[CH] e |
M |
358 SEM |
910 |
1010 |
ROEHRL Gerhard |
08:31:12 |
V2M |
[CH] TRITEAM TEMPO SPORT |
M |
167 V2M |
909 |
1011 |
GROSS Yves |
08:34:13 |
V2M |
[67] VILLE DE HAGUENAU |
M |
168 V2M |
444 |