1 |
HERNANDEZ SANCHEZ Pedro Jose |
3:24:32 |
V1 |
|
M |
|
898 |
2 |
LASSONDE Fabien |
3:44:49 |
V1 |
VICTORIA PARK HARRIERS |
M |
|
949 |
3 |
LEMAISTRE Aurelien |
3:47:43 |
SE |
|
M |
1 SE |
985 |
4 |
ISABELLE Anthony |
3:49:13 |
SE |
|
M |
2 SE |
1249 |
5 |
LAGUIGNER Romain |
3:56:56 |
SE |
PENTRAID |
M |
3 SE |
934 |
6 |
MASSONNET Romain |
3:57:14 |
SE |
LES COMPAGNONS DE LA CLOU |
M |
4 SE |
1042 |
7 |
SHERPA Dachhiri Dawa |
3:57:19 |
V2 |
|
M |
1 V2 |
1195 |
8 |
CALLENS Julien |
3:57:46 |
V1 |
|
M |
3 V1 |
699 |
9 |
GeRARD Romuald |
3:58:52 |
SE |
TEAM LMR PERFORMANCE |
M |
5 SE |
845 |
10 |
ISABELLE Teddy |
3:59:38 |
SE |
|
M |
6 SE |
1250 |
11 |
MAGNAUDEIX Thomas |
4:06:28 |
SE |
|
M |
7 SE |
1017 |
12 |
LE BOURHIS Fabien |
4:08:06 |
V1 |
ESPRIT DES ELFES |
M |
4 V1 |
958 |
13 |
LOPEZ Morgan |
4:09:19 |
SE |
MAGUELONE JOGGING / AUPA |
M |
8 SE |
1000 |
14 |
MARNIER Florent |
4:12:26 |
SE |
S/L US POPULAIRE COMMENTR |
M |
9 SE |
1031 |
15 |
GERARD Nicolas |
4:13:08 |
SE |
BAYER RUNNING CLUB |
M |
10 SE |
846 |
16 |
FABES Stephen |
4:13:31 |
SE |
VICTORIA PARK HARRIERS AN |
M |
11 SE |
807 |
17 |
FABIEN Simon |
4:13:40 |
SE |
SAFRAN |
M |
12 SE |
808 |
18 |
VARETZ Mikael |
4:14:46 |
SE |
|
M |
13 SE |
1221 |
19 |
LE FLOHIC Guillaume |
4:18:39 |
SE |
|
M |
14 SE |
955 |
20 |
MENAGE Christophe |
4:18:40 |
V1 |
|
M |
5 V1 |
1044 |
21 |
ELEONORE Brian |
4:19:58 |
SE |
EAC TRAIL |
M |
15 SE |
802 |
22 |
HUMEZ Jeremy |
4:21:03 |
SE |
|
M |
16 SE |
906 |
23 |
LEFEBVRE Christophe |
4:27:35 |
V1 |
S/L AL ECHIROLLES |
M |
6 V1 |
978 |
24 |
CHARRIER Julien |
4:28:03 |
SE |
|
M |
17 SE |
714 |
25 |
BONNAMY Franck |
4:28:04 |
SE |
AR SUD LAC |
M |
18 SE |
662 |
26 |
MARTIN Sebastien |
4:28:37 |
V1 |
LES PRINCES NOIRS |
M |
7 V1 |
1035 |
27 |
MOREAU Guillaume |
4:30:19 |
SE |
|
M |
19 SE |
1067 |
28 |
HAVEL Julien |
4:30:19 |
SE |
|
M |
20 SE |
890 |
29 |
MULLER Sebastien |
4:31:20 |
V1 |
ESPRIT DES ELFES |
M |
8 V1 |
1072 |
30 |
AIT BRAHAM Lamara |
4:31:55 |
V1 |
|
M |
9 V1 |
604 |
31 |
FORT Hugo |
4:32:13 |
SE |
ASPTT ORLEANS |
M |
21 SE |
825 |
32 |
KERAEN Jeremy |
4:33:52 |
SE |
CAP TRAIL LUYNES |
M |
22 SE |
922 |
33 |
PAILLOUX Virginie |
4:34:37 |
SEF |
EVIAN OFF COURSE |
F |
1ere F |
1095 |
34 |
BERTAUD Frederic |
4:35:29 |
V2 |
|
|
2 V2 |
645 |
35 |
NOCQS Gregory |
4:36:42 |
V1 |
|
|
10 V1 |
1081 |
36 |
DUBOIS Alexandre |
4:37:16 |
SE |
MORVAN OXYGENE |
|
23 SE |
903 |
37 |
RICHARD Arnaud |
4:40:51 |
SE |
|
|
24 SE |
1155 |
38 |
BAPTISTA Gilberto |
4:41:07 |
V1 |
CA MANTES LA VILLE |
|
11 V1 |
628 |
39 |
CRUZ Damien |
4:41:24 |
SE |
|
|
25 SE |
746 |
40 |
MOURIN Stanislas |
4:41:43 |
SE |
|
|
26 SE |
1069 |
41 |
CULLMANN Christian |
4:42:04 |
SE |
|
|
27 SE |
747 |
42 |
GARREAU Aurelien |
4:42:35 |
SE |
|
M |
28 SE |
838 |
43 |
BRUNEAU Antoine |
4:43:51 |
SE |
|
|
29 SE |
690 |
44 |
MILLET Allain |
4:45:13 |
SE |
LES OUFS |
|
30 SE |
1060 |
45 |
MILA CANALS Jordi |
4:45:21 |
SE |
VICTORIA PARK HARRIERS |
|
31 SE |
1059 |
46 |
RIVAT Cyril |
4:45:39 |
V1 |
TEAM OTAVI |
|
12 V1 |
1159 |
47 |
LAGRAVIeRE Arnaud |
4:46:54 |
SE |
INTO THE WILD |
|
32 SE |
933 |
48 |
MASSARD Mikael |
4:47:21 |
SE |
|
|
33 SE |
1039 |
49 |
PEILLON Lucie |
4:48:06 |
SEF |
VSF ATHE |
F |
2 SEF |
1105 |
50 |
CLOTEAU Pierre |
4:48:16 |
SE |
S/L AL ECHIROLLES |
|
34 SE |
723 |
51 |
LUCAS Damien |
4:48:22 |
SE |
ELAN DU PORZAY |
|
35 SE |
1008 |
52 |
MASSERON Marc |
4:48:23 |
SE |
LES COMPAGNONS DE LA CLOU |
|
36 SE |
1040 |
53 |
PETIT Celine |
4:48:55 |
SEF |
PIRANHAS |
F |
3 F |
1114 |
54 |
FERNANDEZ Edric |
4:49:40 |
SE |
ROYAT URBAN TRAIL RUNNING |
|
37 SE |
816 |
55 |
LEFRANCOIS Rudy |
4:49:41 |
SE |
ROYAT URBAN TRAIL RUNNING |
|
38 SE |
982 |
56 |
MADOIRE Alexandre |
4:50:13 |
V2 |
SENS ROUTE TRAIL |
|
3 V2 |
1014 |
57 |
PARRY Laurent |
4:50:53 |
V1 |
|
|
13 V1 |
1099 |
58 |
FRACHETTE Pierre |
4:51:02 |
SE |
SAFRAN |
|
39 SE |
829 |
59 |
DREANO Eric |
4:52:36 |
V3 |
SAFRAN |
|
1 V3 |
786 |
60 |
BITH Sebastien |
4:53:25 |
V1 |
|
|
14 V1 |
651 |
61 |
HUMEAU Alexis |
4:53:47 |
SE |
|
|
40 SE |
905 |
62 |
BREMONT Nicolas |
4:54:05 |
SE |
|
|
41 SE |
681 |
63 |
MACQUET Jean Philippe |
4:54:25 |
V1 |
PIRANHAS |
|
15 V1 |
1011 |
64 |
RYCKEBUSCH Valentin |
4:54:55 |
SE |
VALENTIN RYCKEBUSCH |
|
42 SE |
1179 |
65 |
LOUVAT Jean Francois |
4:55:14 |
V2 |
S/L AL ECHIROLLES |
|
4 V2 |
1005 |
66 |
DELOMME Magali |
4:55:28 |
SE |
JARNAC ATHLETISME / STADI |
|
4 SE |
767 |
67 |
MEUNIER Alexandre |
4:55:30 |
SE |
JARNAC ATHLETISME |
|
43 SE |
1052 |
68 |
VOISIN Mickael |
4:56:14 |
SE |
AC EVIAN |
|
44 SE |
1233 |
69 |
MEYER Alain |
4:57:39 |
V2 |
TSNC |
|
5 V2 |
784 |
70 |
DECOR Myriam |
4:57:40 |
V2F |
D RANNER |
F |
1 V2F |
761 |
71 |
PIEROTTI Nico |
4:57:44 |
SE |
RUNNING CATHEDRALE TEAM |
|
45 SE |
1122 |
72 |
DOMAIN Mickael |
4:58:02 |
V1 |
JA MONTFORT GESNOIS |
|
16 V1 |
780 |
73 |
BELARIBI Dady |
4:58:40 |
SE |
AMSLF /OXUBI |
|
46 SE |
639 |
74 |
ROUDET Tsilia |
4:58:40 |
SEF |
S/L AL ECHIROLLES |
F |
5 SEF |
1172 |
75 |
MAREMBERT Fabien |
4:59:20 |
SE |
|
|
47 SE |
1028 |
76 |
BENOIT Thibaut |
5:00:01 |
SE |
|
|
48 SE |
644 |
77 |
LAUTARD Christophe |
5:00:29 |
V1 |
LES COMPAGNONS DE LA CLOU |
|
17 V1 |
953 |
78 |
DE BRITO Cedric |
5:00:29 |
V1 |
|
|
18 V1 |
758 |
79 |
ESCALAS Sebastien |
5:00:47 |
V1 |
ARRATS TRAIL |
|
19 V1 |
803 |
80 |
LUDCHER Olivier |
5:01:01 |
SE |
WILD TEAM TRIATHLON |
|
49 SE |
1009 |
81 |
DUFROC Nicolas |
5:01:02 |
SE |
TEAM RAGONDIN |
|
50 SE |
792 |
82 |
LEQUEUX Geoffroy |
5:01:44 |
SE |
COS RENAULT LARDY |
|
51 SE |
990 |
83 |
AUGUSTE Laurent |
5:01:48 |
V2 |
|
|
6 V2 |
616 |
84 |
PEINY Christophe |
5:01:50 |
V1 |
CPBO |
|
20 V1 |
1106 |
85 |
RIGAULT Isabelle |
5:02:06 |
V1F |
CPBO |
F |
1 V1F |
1156 |
86 |
LE LEPVRIER Arnaud |
5:02:08 |
SE |
TREVLEAN TRAIL |
|
52 SE |
962 |
87 |
GOURBEAU Benjamin |
5:02:35 |
SE |
|
|
53 SE |
863 |
88 |
PIOGER Kevin |
5:02:38 |
SE |
|
|
54 SE |
1127 |
89 |
NOULETTE Eric |
5:03:20 |
V2 |
COURBEVOIE ATHLETISME CLU |
|
7 V2 |
1084 |
90 |
COTTAIS Fabrice |
5:03:53 |
V2 |
|
|
8 V2 |
739 |
91 |
JEANNENEZ Damien |
5:04:18 |
SE |
CAEN RUNNERS |
|
55 SE |
914 |
92 |
LUCAS Bruno |
5:04:41 |
SE |
|
|
56 SE |
1006 |
93 |
LECAMUS Vincent |
5:05:01 |
V1 |
TEAM OTAVI |
|
21 V1 |
969 |
94 |
RIVAT Sebastien |
5:05:02 |
V1 |
|
|
22 V1 |
1160 |
95 |
MORIN Julien |
5:05:04 |
SE |
THORI SPORTS NATURE CLUB |
|
57 SE |
895 |
96 |
GENESTIER Vincent |
5:05:08 |
V1 |
RUNING CATHEDRALE TEAM |
|
23 V1 |
844 |
97 |
FLAMENT Cedric |
5:05:47 |
SE |
CPBO |
|
58 SE |
822 |
98 |
DEHUYSSER Jean Luc |
5:05:49 |
V2 |
|
|
9 V2 |
763 |
99 |
DELPRAT Bastien |
5:05:53 |
SE |
|
|
59 SE |
837 |
100 |
GAY Thierry |
5:05:54 |
V1 |
VAL DE REUIL AC * |
|
24 V1 |
842 |
101 |
COSMA Xavier |
5:06:21 |
V1 |
|
|
25 V1 |
736 |
102 |
DAUMAS Christophe |
5:06:21 |
V2 |
|
|
10 V2 |
756 |
103 |
LEROY Bruno |
5:07:36 |
V1 |
LEROY BRUNO |
|
26 V1 |
992 |
104 |
ROGER Bertrand |
5:08:02 |
V1 |
EVREUX AC * |
|
27 V1 |
1167 |
105 |
PELLETER Thierry |
5:08:43 |
V1 |
AMICALE SAPEURS POMPIERS |
|
28 V1 |
1107 |
106 |
VAN HAUWAERT Romain |
5:08:50 |
SE |
|
|
60 SE |
1219 |
107 |
MALLET Louis |
5:09:14 |
V1 |
|
|
29 V1 |
1022 |
108 |
MENOU Olivier |
5:09:22 |
SE |
AS BEGARD |
|
61 SE |
1047 |
109 |
DALMASSO Helene |
5:09:24 |
SE |
ATHLETISME METZ METROPOLE |
F |
6 SE |
750 |
110 |
HERNANDEZ Romain |
5:09:27 |
SE |
RAPETOU TOULENNE |
|
62 SE |
897 |
111 |
PINEAU Louison |
5:09:31 |
SE |
USEAB RUNNING |
|
63 SE |
1125 |
112 |
DOREY Cathy |
5:10:02 |
V1 |
AS ROTO SPORTS RUNNING |
F |
2 V1 |
783 |
113 |
LASTECOUERES Stephane |
5:10:17 |
V2 |
PIRANHAS |
|
11 V2 |
950 |
114 |
FEVRIER Benjamin |
5:10:26 |
SE |
|
|
64 SE |
819 |
115 |
LOCATELLI Eric |
5:10:39 |
V2 |
S/L AL ECHIROLLES |
|
12 V2 |
999 |
116 |
PICHAUD Pascal |
5:10:41 |
V1 |
S/L ATHLETISME MINGOT ASS |
|
30 V1 |
1121 |
117 |
REMAUD Laurent |
5:10:58 |
V1 |
TEAM RAIDLIGHT44 |
|
31 V1 |
1149 |
118 |
VISBECQ Cedric |
5:11:21 |
V1 |
LES ULTIMES RUNNERS DU LO |
|
32 V1 |
1231 |
119 |
RIBEIRO Helene |
5:11:23 |
V1F |
|
F |
3 V1F |
1153 |
120 |
LAMANT Jeremy |
5:11:43 |
SE |
|
|
65 SE |
939 |
121 |
PITTIe Arnaud |
5:12:12 |
SE |
|
|
66 SE |
1131 |
122 |
PITTIE Jean Philippe |
5:12:12 |
V1 |
|
|
33 V1 |
1130 |
123 |
SCHATTEMAN Nicolas |
5:12:34 |
SE |
|
|
67 SE |
1240 |
124 |
GALVANI Laurent |
5:12:37 |
SE |
|
|
68 SE |
835 |
125 |
MAMMOLA Luigi |
5:13:14 |
V1 |
AMSLF /OXUBI |
|
34 V1 |
1023 |
126 |
DONNE Vincent |
5:13:16 |
SE |
|
|
69 SE |
781 |
127 |
MANO Denis |
5:13:25 |
V2 |
MIOS |
|
13 V2 |
1025 |
128 |
MACE Willy |
5:13:40 |
V1 |
|
|
35 V1 |
1010 |
129 |
DUROCHER Thomas |
5:13:56 |
SE |
|
|
70 SE |
798 |
130 |
MICAELO Laetitia |
5:14:34 |
V1F |
RAPETOU TOULENNE |
F |
4 V1F |
1054 |
131 |
BOULAY Cedric |
5:14:52 |
V1 |
AMSLF /OXUBI |
|
36 V1 |
671 |
132 |
DUREY Benedicte |
5:15:05 |
SE |
ESPRIT DES ELFES |
F |
7 SE |
797 |
133 |
DUPIIS Gwenael |
5:15:22 |
V1 |
|
M |
37 V1 |
794 |
134 |
PITKETHLY Robert |
5:15:23 |
V1 |
VICTORIA PARK HARRIERS |
M |
38 V1 |
1129 |
135 |
VERGNES Lois |
5:15:33 |
SE |
|
M |
71 SE |
626 |
136 |
MUNO Xavier |
5:15:33 |
SE |
|
M |
72 SE |
1073 |
137 |
CAVALLO Carole |
5:15:56 |
SE |
LES COMPAGNONS DE LA CLOU |
F |
8 SE |
708 |
138 |
LOTH Stephane |
5:16:16 |
V1 |
ESPRIT DES ELFES |
M |
39 V1 |
1003 |
139 |
DUCHER Gael |
5:16:35 |
V1F |
AMSLF /OXUBI |
F |
5 V1F |
789 |
140 |
REYMOND Timothee |
5:16:56 |
SE |
|
M |
73 SE |
1151 |
141 |
GRANDEAU Benoit |
5:16:56 |
SE |
GLENIC SPORT NATURE |
M |
74 SE |
865 |
142 |
JACQUET Vincent |
5:17:13 |
V1 |
ES MONTGERON |
M |
40 V1 |
912 |
143 |
JOIRIS Alexandre |
5:17:25 |
V1 |
|
M |
41 V1 |
917 |
144 |
QUAEYBEUR Franck |
5:17:38 |
V1 |
ASPTT ORLEANS |
M |
42 V1 |
1142 |
145 |
GROLLEAU Fabrice |
5:18:33 |
SE |
LES OUFS |
M |
75 SE |
869 |
146 |
SAKER Hocine |
5:18:37 |
V1 |
JARNAC ATHLETISME |
M |
43 V1 |
1181 |
147 |
HEUET Thierry |
5:19:00 |
V2 |
|
M |
14 V2 |
901 |
148 |
PICARD Fabrice |
5:19:00 |
V1 |
|
M |
44 V1 |
1120 |
149 |
GORRY Reynald |
5:19:41 |
V1 |
THOUARS TRIATHLON |
M |
45 V1 |
858 |
150 |
BOURINET Gregoire |
5:20:23 |
SE |
|
M |
76 SE |
673 |
151 |
LARROUTURE Jean Marie |
5:20:38 |
V2 |
APA JOGGING |
M |
15 V2 |
948 |
152 |
LAMBERT Julien |
5:20:55 |
SE |
AS EFFIAT |
M |
77 SE |
941 |
153 |
RUILLER Romuald |
5:21:07 |
SE |
|
M |
78 SE |
1178 |
154 |
LE MAUX Vincent |
5:21:13 |
SE |
ASPTT ORLEANS |
M |
79 SE |
963 |
155 |
DESSOMMES Julien |
5:21:53 |
SE |
|
M |
80 SE |
774 |
156 |
MAGALHAES Damien |
5:22:04 |
SE |
TEAM HOP HOP HOP |
M |
81 SE |
1015 |
157 |
VANDENDRIESSCHE Kevin |
5:22:19 |
SE |
SAFRAN |
M |
82 SE |
1220 |
158 |
DUCAT Damien |
5:22:21 |
V1 |
US CHEMINOTS NOUVION SUR |
M |
46 V1 |
788 |
159 |
LAURENT Fabien |
5:23:01 |
V2 |
AMBERIEU MARATHON |
M |
16 V2 |
951 |
160 |
NIVAULT Olivier |
5:23:31 |
SE |
|
M |
83 SE |
1080 |
161 |
GAILLARD Stephane |
5:23:37 |
V2 |
CPBO |
M |
17 V2 |
834 |
162 |
MEYNIEL Corinne |
5:23:39 |
V1 |
AS ROMAGNAT |
F |
6 V1 |
1053 |
163 |
LAPEYRE Julien |
5:23:40 |
SE |
ST?UBLI SPORTS |
M |
84 SE |
945 |
164 |
MAZALOUBAUD Lionel |
5:23:42 |
V1 |
COURBEVOIE ATHLETISME CLU |
M |
47 V1 |
1043 |
165 |
PATRUNO Jonathan |
5:24:03 |
SE |
LES BOUGNATS RUNNER S |
M |
85 SE |
1101 |
166 |
STIN James |
5:24:05 |
SE |
TEAM BOUCAN |
M |
86 SE |
988 |
167 |
BRICARD Mathieu |
5:24:20 |
SE |
VIVONNE LOISIRS |
M |
87 SE |
684 |
168 |
PAINGRIS Bernard |
5:24:20 |
V2 |
|
M |
18 V2 |
1096 |
169 |
TEILLET Damien |
5:25:12 |
V1 |
|
M |
48 V1 |
1207 |
170 |
GONNIN Alexandre |
5:25:39 |
V1 |
CIVC |
M |
49 V1 |
855 |
171 |
GUIGNEBAULT Guillaume |
5:25:49 |
SE |
MARATHON DU PERCHE VENDOM |
M |
88 SE |
876 |
172 |
GUIGNEBAULT Florian |
5:25:50 |
SE |
|
M |
89 SE |
875 |
173 |
ROCHE Alfred |
5:25:54 |
V2 |
JARNAC ATHLETISME |
M |
19 V2 |
1164 |
174 |
DUTERTRE Quentin |
5:26:15 |
SE |
|
M |
90 SE |
799 |
175 |
VERRIER Julien |
5:26:36 |
V1 |
SAFRAN |
M |
50 V1 |
1227 |
176 |
COURTEL Manuel |
5:27:21 |
SE |
LES FONDUS |
M |
91 SE |
742 |
177 |
VERGNE Eugenie |
5:27:21 |
V1 |
USVA ATHLETISME |
F |
7 V1 |
1226 |
178 |
CERNAY Cyril |
5:27:28 |
SE |
SAFRAN |
M |
92 SE |
709 |
179 |
LANDON Jean Michel |
5:27:39 |
SE |
|
M |
93 SE |
942 |
180 |
JALARD Benoit |
5:27:43 |
V1 |
|
|
51 V1 |
913 |
181 |
SAMUEL Franck |
5:27:46 |
V1 |
|
|
52 V1 |
1182 |
182 |
CHATAIN Patrick |
5:28:15 |
V2 |
JOGGING MESLAY ATHLETISME |
|
20 V2 |
715 |
183 |
PATTEE Alain |
5:28:27 |
V2 |
VS LA FERTE BERNARD |
|
21 V2 |
1102 |
184 |
BOISSON Yohann |
5:28:47 |
V1 |
LES OUFS |
|
53 V1 |
657 |
185 |
GLEYZOLLE Baptiste |
5:28:53 |
SE |
BAPTISTE GLEYZOLLE |
M |
94 SE |
851 |
186 |
LECHATREUX Laurent |
5:29:32 |
V1 |
TEAM BINOUZH TRAIL |
|
54 V1 |
970 |
187 |
CHATEIGNER Aymeric |
5:29:53 |
SE |
|
M |
95 SE |
622 |
188 |
LEROYER Christophe |
5:29:54 |
SE |
|
M |
96 SE |
993 |
189 |
CAILLEAU Clement |
5:29:54 |
SE |
|
M |
97 SE |
697 |
190 |
TOUMINET Anne |
5:30:01 |
SE |
|
|
9 SE |
1214 |
191 |
AVRIL Nicolas |
5:30:29 |
V1 |
CPBO |
|
55 V1 |
620 |
192 |
THAKER Jagrut |
5:30:30 |
SE |
|
M |
98 SE |
1211 |
193 |
OMEZ POMMIER Sylvie |
5:30:42 |
V2 |
S/L AL ECHIROLLES |
|
2 V2 |
1088 |
194 |
MORET Benjamin |
5:30:51 |
SE |
|
M |
99 SE |
1068 |
195 |
JURASZEK Christelle |
5:31:08 |
V1 |
D RANNER ANDOLSHEIM |
|
8 V1 |
919 |
196 |
TAILLARDAT Romain |
5:31:14 |
SE |
|
|
100 SE |
1204 |
197 |
HALTE Emmanuel |
5:31:15 |
SE |
SAFRAN |
|
101 SE |
882 |
198 |
LUCAS Jerome |
5:31:37 |
V1M |
TEAM RAIDLIGHT 44 |
M |
56 V1 |
1007 |
199 |
VASSEUR Nicolas |
5:31:42 |
SE |
CPBO |
|
102 SE |
1222 |
200 |
MANGEON Jean Pierre |
5:32:19 |
V3 |
SENS ROUTE TRAIL |
|
2 V3 |
1024 |
201 |
COMBRES Frederic |
5:33:05 |
V1 |
|
|
57 V1 |
729 |
202 |
SCHNEIDER Loic |
5:33:06 |
SE |
TEAM FMR |
|
103 SE |
1191 |
203 |
MARQUER Yannick |
5:33:21 |
V1 |
|
|
58 V1 |
1032 |
204 |
CLOIX Isabelle |
5:33:57 |
V1 |
CLUB LES FLAMMES ATHLETIQ |
|
9 V1 |
722 |
205 |
ESPAGNET David |
5:33:57 |
SE |
US TALENCE TRAIL |
|
104 SE |
804 |
206 |
GENEST Hermann |
5:33:58 |
SE |
|
|
105 SE |
843 |
207 |
PASQUIER Jean Philippe |
5:34:02 |
SE |
|
|
106 SE |
1100 |
208 |
HASCOeT Camille |
5:34:16 |
SE |
ELAN DU PORZAY |
|
10 SE |
887 |
209 |
KERNEIS Jean Marie |
5:34:29 |
SE |
AMICALE SAPEURS POMPIERS |
|
107 SE |
924 |
210 |
DUVAL Guillaume |
5:34:45 |
V1 |
VISION OUTDOOR |
|
59 V1 |
800 |
211 |
SAULNIER Thomas |
5:35:09 |
SE |
CHO OYU TRAIL |
|
108 SE |
1187 |
212 |
DHOTEL Christophe |
5:35:25 |
V1 |
|
|
60 V1 |
776 |
213 |
BECHET Nicolas |
5:36:02 |
SE |
LIB AIR TRAIL |
|
109 SE |
636 |
214 |
GUILHERMET Philippe |
5:36:06 |
V1 |
COURIR A VEZIN |
|
61 V1 |
877 |
215 |
HAMON Sylvain |
5:36:10 |
SE |
|
|
110 SE |
884 |
216 |
JOeTS Damien |
5:36:16 |
SE |
RACING CLUB NANTAIS * |
|
111 SE |
916 |
217 |
CHEVALLIER Sylvie |
5:36:38 |
V1 |
ALENCON TRAIL |
|
10 V1 |
717 |
218 |
POUDRET Xavier |
5:36:47 |
V1 |
|
|
62 V1 |
1134 |
219 |
COPIN Justine |
5:36:56 |
SE |
CPBO |
|
11 SE |
730 |
220 |
TEYSSIER Joshua |
5:37:44 |
SE |
|
|
112 SE |
1210 |
221 |
PONCHEL Christophe |
5:38:03 |
V1 |
|
|
63 V1 |
1133 |
222 |
RACONNAT Julien |
5:38:42 |
SE |
|
|
113 SE |
1145 |
223 |
SOULAIGRE Eddy |
5:38:45 |
SE |
|
|
114 SE |
1197 |
224 |
LEITAO Jose |
5:39:13 |
V1 |
JOSE LEITAO |
|
64 V1 |
984 |
225 |
GERARD Romain |
5:39:48 |
SE |
TEAM DENIVELE |
|
115 SE |
847 |
226 |
SAPAGE Sylvere |
5:40:07 |
SE |
|
|
116 SE |
1184 |
227 |
KERDAL Francois |
5:40:57 |
SE |
|
|
117 SE |
923 |
228 |
NEVEUX Jerome |
5:40:58 |
V1 |
S/L AC HAUTE VILAINE |
|
65 V1 |
1077 |
229 |
FRAS Miguel |
5:40:59 |
SE |
PIRANHAS |
|
118 SE |
830 |
230 |
BOICHON Jerome |
5:41:05 |
V1 |
|
|
66 V1 |
656 |
231 |
GABRIEL David |
5:41:12 |
SE |
|
|
119 SE |
833 |
232 |
MICHEL Valentin |
5:41:35 |
SE |
|
|
120 SE |
1056 |
233 |
MICHEAUX Charlotte |
5:42:41 |
SE |
RUNNERS EN NORD |
|
12 SE |
1055 |
234 |
LEFEVRE Hugues |
5:43:44 |
V2 |
AMSLF /OXUBI |
|
22 V2 |
980 |
235 |
MENGUY Valerie |
5:43:44 |
V2F |
AMSLF /OXUBI |
F |
3 V2F |
1046 |
236 |
FAGNONI Olivier |
5:43:44 |
V1 |
AMSLF /OXUBI |
|
67 V1 |
810 |
237 |
BOUTCHKINE Nikita |
5:44:39 |
V1 |
|
|
68 V1 |
677 |
238 |
TEYSSANDIER Christophe |
5:45:01 |
V1 |
|
|
69 V1 |
1209 |
239 |
PAGIE Michael |
5:46:08 |
SE |
|
|
121 SE |
1094 |
240 |
MURA Thierry |
5:46:11 |
V2 |
VOLVIC NATURA TRAIL |
|
23 V2 |
1074 |
241 |
MARTINET Julien |
5:46:16 |
SE |
ALP VRD |
|
122 SE |
1037 |
242 |
CEROU Philippe |
5:46:20 |
V2 |
|
|
24 V2 |
710 |
243 |
CHRISTOPHE Robin |
5:46:25 |
V1 |
USPCA |
|
70 V1 |
719 |
244 |
LE MOIGN Corinne |
5:46:28 |
V2F |
QUIMPER ATHLETISME |
F |
4 V2F |
964 |
245 |
BENAY Ludovic |
5:46:33 |
SE |
LES TROTTEURS DU PINAIL |
|
123 SE |
642 |
246 |
ARELLA Julien |
5:46:50 |
SE |
HAPPY TRAIL RUNNER |
|
124 SE |
613 |
247 |
COMBIER Philippe |
5:46:52 |
V2 |
RUNNING CLUB ARPAJON |
|
25 V2 |
728 |
248 |
GOUMENT Jean Philippe |
5:47:06 |
V2 |
S/L EA DU PLATEAU EST |
|
26 V2 |
1245 |
249 |
PIBERNE Dominique |
5:47:12 |
V2 |
JARNAC ATHLETISME |
|
27 V2 |
1119 |
250 |
SASTRE Celia |
5:47:32 |
V1 |
|
|
11 V1 |
1185 |
251 |
DUBOUCHAUD Guillaume |
5:47:35 |
SE |
CO KM 42 ST JUST LE MARTE |
|
125 SE |
787 |
252 |
FAYEMENDY Philippe |
5:47:35 |
SE |
PANA LOISIRS |
|
126 SE |
814 |
253 |
DORET Cedric |
5:47:58 |
V1 |
|
|
71 V1 |
782 |
254 |
PIERRE Cedric |
5:48:05 |
V1 |
|
|
72 V1 |
1123 |
255 |
COURET Richard |
5:48:23 |
SE |
ESPRIT DES ELFES |
|
127 SE |
741 |
256 |
TURPIN Herve |
5:48:24 |
V2 |
LONGUE JOGGING LC |
|
28 V2 |
1218 |
257 |
LANGLAIS Lionel |
5:48:28 |
V1 |
|
|
73 V1 |
943 |
258 |
GUILLARD Robert |
5:48:57 |
V2 |
|
|
29 V2 |
878 |
259 |
TAILLEFER Florence |
5:49:02 |
V1 |
S/L AC HAUTE VILAINE |
|
12 V1 |
1205 |
260 |
LEFLOCH Michel |
5:50:05 |
V3 |
JOGGING MESLAY ATHLETISME |
|
3 V3 |
981 |
261 |
HARDOUIN Stephane |
5:50:07 |
SE |
US CHAMPAGNE SUR SEINE |
|
128 SE |
886 |
262 |
LEBRETON Maxime |
5:50:37 |
SE |
THORI SPORTS NATURE CLUB |
|
129 SE |
966 |
263 |
RIGAULT Mickael |
5:50:42 |
SE |
|
|
130 SE |
1157 |
264 |
ETIENNE Camille |
5:50:58 |
SE |
|
|
13 SE |
805 |
265 |
SPILMONT Helene |
5:51:54 |
V1 |
WIMEREUX RUNNING CLUB |
|
13 V1 |
1200 |
266 |
GOURDON Steve |
5:51:57 |
V1 |
|
|
74 V1 |
864 |
267 |
GIPPA Sandrine |
5:52:27 |
V1 |
COURBEVOIE ATHLETISME CLU |
|
14 V1 |
849 |
268 |
AMIAUD Thierry |
5:52:45 |
V2 |
|
|
30 V2 |
605 |
269 |
BLASZCZYK Zick |
5:53:15 |
SE |
TEAM BOUCAN |
|
131 SE |
655 |
270 |
VIALLE Emilie |
5:53:31 |
SE |
|
|
14 SE |
1242 |
271 |
MIGNON Caroline |
5:53:31 |
V1 |
|
|
15 V1 |
1243 |
272 |
L HEVEDER Ewan |
5:53:34 |
SE |
AMICALE SAPEURS POMPIERS |
|
132 SE |
931 |
273 |
LIMOUSIN David |
5:53:38 |
SE |
TEAM GEHIN |
|
133 SE |
998 |
274 |
MARCHAND Alexis |
5:54:03 |
V1 |
FENNECS DES HOUCHES |
|
75 V1 |
1026 |
275 |
MIGNUCCI Mathieu |
5:54:03 |
V1 |
RUNNING CLUB SOCIETY |
|
76 V1 |
1058 |
276 |
FICHET Ernest |
5:54:03 |
V1 |
RCS |
|
77 V1 |
820 |
277 |
PEROCHON Noel |
5:54:03 |
V1 |
RUNNINGCLUBSOCIETY |
|
78 V1 |
1111 |
278 |
GOUOT Franck |
5:54:24 |
V1 |
ASCE MUTUELLES DU MANS A |
|
79 V1 |
862 |
279 |
GAUMET Marion |
5:54:25 |
SE |
|
|
15 SE |
840 |
280 |
MALBEZIN Damien |
5:54:56 |
SE |
|
|
134 SE |
1020 |
281 |
NION Alexandre |
5:56:29 |
SE |
CA PORTETS |
|
135 SE |
1034 |
282 |
GORISSE Emilien |
5:56:32 |
SE |
|
|
136 SE |
857 |
283 |
GUERIN Odile |
5:56:33 |
V2F |
CHALONNES OLYMPIQUE SPORT |
F |
5 V2F |
873 |
284 |
HAUMON Mathieu |
5:56:34 |
V1 |
CHO OYU TRAIL |
|
80 V1 |
888 |
285 |
GUIBERT Sylvain |
5:56:43 |
SE |
|
|
137 SE |
874 |
286 |
ISLAND Damien |
5:56:44 |
SE |
ERNEE RUNNING |
|
138 SE |
909 |
287 |
RACONNAT Marie |
5:56:48 |
SE |
LES FLAMMES ATHLETIQUES C |
|
16 SE |
1144 |
288 |
ANSELME Sebastien |
5:57:01 |
V1 |
CPBO |
|
81 V1 |
609 |
289 |
SPAUTZ Julien |
5:57:01 |
V1 |
CPBO |
|
82 V1 |
1198 |
290 |
CHAPUT Cecile |
5:57:33 |
SE |
|
|
17 SE |
712 |
291 |
BRUNEL Camille |
5:58:02 |
SE |
|
|
139 SE |
691 |
292 |
MARIN Jean Francois |
5:58:07 |
SE |
UGLOW |
|
140 SE |
1030 |
293 |
AUFRERE Bernard |
5:58:23 |
V3 |
SENS ROUTE TRAIL |
|
4 V3 |
615 |
294 |
FIQUET Olivier |
5:58:25 |
V1 |
FOULEES DE BEAUREGARD |
|
83 V1 |
821 |
295 |
DERAULT Cyril |
5:58:26 |
SE |
|
|
141 SE |
771 |
296 |
LEROY Yannick |
5:58:35 |
SE |
|
|
142 SE |
991 |
297 |
LARRAS Benjamin |
5:58:39 |
SE |
|
|
143 SE |
947 |
298 |
GIRARD Alexis |
5:58:43 |
SE |
|
|
144 SE |
850 |
299 |
BOREL Christophe |
5:58:50 |
V1 |
|
|
84 V1 |
669 |
300 |
CAMARET Lauriane |
5:59:18 |
SE |
VS LA FERTE BERNARD |
|
18 SE |
702 |
301 |
CAMARET Morgad |
5:59:19 |
V1 |
VS LA FERTE BERNARD |
|
85 V1 |
701 |
302 |
GROLLEAU Laetitia |
5:59:45 |
SE |
LES OUFS |
|
19 SE |
868 |
303 |
MASSON Christine |
5:59:46 |
V2 |
LES OUFS |
|
6 V2 |
1041 |
304 |
BLONDY Regis |
6:00:16 |
V1 |
GENERATION TRAIL BLOIS |
|
86 V1 |
755 |
305 |
VITRY Florent |
6:00:38 |
SE |
|
|
145 SE |
1232 |
306 |
GERARD Vincent |
6:00:57 |
SE |
TEAM DENIVELE |
|
146 SE |
848 |
307 |
BONNET Olivier |
6:00:59 |
SE |
AG PIERRE BUFFIERE |
|
147 SE |
667 |
308 |
HUBERT Fanny |
6:01:00 |
SE |
LES PIRANHAS |
|
20 SE |
904 |
309 |
HENNETIER Pascal |
6:01:00 |
V2 |
PIRANHAS |
|
31 V2 |
894 |
310 |
HANNIER Julien |
6:01:00 |
SE |
|
|
148 SE |
885 |
311 |
BOURGOIS Frederic |
6:01:00 |
V2 |
LES PIRANHAS |
|
32 V2 |
672 |
312 |
MOYRET Christian |
6:01:04 |
V2 |
ST SO COURS |
|
33 V2 |
1071 |
313 |
BURBAN Benjamin |
6:01:42 |
SE |
|
|
149 SE |
694 |
314 |
WILLIAMSON Thomas |
6:01:43 |
V2 |
WIMEREUX RUNNING CLUB |
|
34 V2 |
1237 |
315 |
DUGUET Nicolas |
6:02:24 |
V1 |
TEAM TRAIL TOURAINE |
|
87 V1 |
793 |
316 |
CABARDOS Gilles |
6:02:25 |
V1 |
|
|
88 V1 |
695 |
317 |
RICHARD Veronique |
6:02:37 |
V1 |
|
|
16 V1 |
1188 |
318 |
ORANGER Mathilde |
6:02:40 |
SE |
|
|
21 SE |
1089 |
319 |
EYRAUD Damien |
6:02:41 |
SE |
|
|
150 SE |
806 |
320 |
LEVASSEUR Laurent |
6:02:41 |
V2 |
|
|
35 V2 |
994 |
321 |
TOURNUT Cyril |
6:02:45 |
V1 |
APA JOGGING |
|
89 V1 |
1216 |
322 |
DARNAUGUILHEM Capucine |
6:02:52 |
V1 |
LES FOULEES DE BEAUREGARD |
|
17 V1 |
752 |
323 |
BALAND Johan |
6:02:56 |
V1 |
RUNNING FARMERS CLUB |
M |
90 V1 |
1241 |
324 |
DELACOUR Sophie |
6:03:03 |
V1 |
CPBO |
|
18 V1 |
765 |
325 |
GLORIAN Thibaud |
6:03:20 |
SE |
ASPTT ORLEANS |
|
151 SE |
852 |
326 |
COLLOT Pascal |
6:03:45 |
V2 |
FRESNES RUN TEAM |
|
36 V2 |
727 |
327 |
SERIEYS Olivier |
6:05:08 |
V1 |
|
M |
91 V1 |
1194 |
328 |
HEMME Anthony |
6:05:47 |
V1 |
LES ULTIMES TUNNELS |
M |
92 V1 |
893 |
329 |
GOMINET Vincent |
6:05:53 |
V2 |
|
|
37 V2 |
854 |
330 |
GOUJON Maelle |
6:06:20 |
ESF |
LES COMPAGNONS DE LA CLOU |
F |
1 ESF |
861 |
331 |
NORMAND Sonia |
6:06:21 |
SE |
LES COMPAGNONS DE LA CLOU |
|
22 SE |
1083 |
332 |
MENETEAU Fabien |
6:06:22 |
V1 |
LES COMPAGNONS DE LA CLOU |
M |
93 V1 |
1045 |
333 |
CORDONNIERGASCOIN Bertrand |
6:06:28 |
V1 |
PIRANHAS |
M |
94 V1 |
733 |
334 |
ACADINE Cedric |
6:07:09 |
V1 |
|
M |
95 V1 |
601 |
335 |
MOITY Stephane |
6:07:48 |
V1 |
GLENIC SPORT NATURE |
M |
96 V1 |
1065 |
336 |
YHUEL Sebastien |
6:07:56 |
SE |
AMICALE SAPEURS POMPIERS |
|
152 SE |
1238 |
337 |
LORTON Thibaut |
6:08:34 |
SE |
|
|
153 SE |
1212 |
338 |
MOINE Julie |
6:09:20 |
SE |
|
|
23 SE |
1064 |
339 |
ROBIN Laurent |
6:09:36 |
V1 |
JARNAC ATHLETISME |
M |
97 V1 |
1163 |
340 |
BARD Lionel |
6:10:15 |
V1 |
|
M |
98 V1 |
1248 |
341 |
WEBER Stephan |
6:10:26 |
SE |
|
|
154 SE |
1235 |
342 |
LEFEBVRE Thierry |
6:10:30 |
V3 |
URBAN RUNNERS BORDEAUX |
|
5 V3 |
977 |
343 |
RIBAC Jocelyne |
6:10:30 |
V2 |
|
|
7 V2 |
1152 |
344 |
JUVILLE Dominique |
6:10:41 |
V1 |
MILLAU12 |
M |
99 V1 |
920 |
345 |
BIDET Florian |
6:10:47 |
V2 |
LES OUFS |
|
38 V2 |
649 |
346 |
LIAUME Ludovic |
6:10:56 |
V1 |
|
|
100 V1 |
997 |
347 |
MACRON Franck |
6:10:57 |
V2 |
CPBO |
|
39 V2 |
1012 |
348 |
KUSPER Michael |
6:11:02 |
SE |
|
|
155 SE |
930 |
349 |
CASTILLO ROS Stephane |
6:11:25 |
V2 |
ASTARAC FOND CLUB |
|
40 V2 |
706 |
350 |
BARDET TIBERGE Sophie |
6:11:32 |
V1 |
FREE RUN |
|
19 V1 |
630 |
351 |
CHEREAU Marlene |
6:11:32 |
SE |
FREE RUN |
|
24 SE |
716 |
352 |
BRENNETUIT Julien |
6:11:57 |
SE |
|
|
156 SE |
682 |
353 |
MIGNET Fabrice |
6:12:04 |
V1 |
LE TRIO |
|
101 V1 |
1057 |
354 |
COQUELIN Jean Michel |
6:12:05 |
V1 |
|
|
102 V1 |
732 |
355 |
COQUELIN Xavier |
6:12:06 |
V2 |
LE TRIO |
|
41 V2 |
731 |
356 |
PEYRIN Valerie |
6:12:06 |
V1 |
|
|
20 V1 |
1117 |
357 |
QUERNIARD Pascal |
6:12:06 |
V2 |
|
|
42 V2 |
1143 |
358 |
CRICCO Remy |
6:13:50 |
V1 |
|
|
103 V1 |
745 |
359 |
CORVAISIER Christophe |
6:14:07 |
V1 |
|
|
104 V1 |
735 |
360 |
NICOLAS Vincent |
6:14:24 |
V1 |
VINCE VIROFLAY |
|
105 V1 |
1079 |
361 |
TREMIER Stephane |
6:14:34 |
V1 |
|
|
106 V1 |
1217 |
362 |
MARIDET Veronique |
6:15:01 |
V1 |
AO NIVERNAISE |
|
21 V1 |
1029 |
363 |
SPLENDIDO Vincent |
6:15:17 |
V1 |
|
|
107 V1 |
1201 |
364 |
RICHARD Sebastien |
6:15:21 |
SE |
|
|
157 SE |
1154 |
365 |
HECKEL Loic |
6:16:35 |
V1 |
|
|
108 V1 |
892 |
366 |
BOUTIN Frederic |
6:18:05 |
V1 |
LES COMPAGNONS DE LA CLOU |
|
109 V1 |
679 |
367 |
PRAT Emmanuelle |
6:18:11 |
SE |
ESPRIT DES ELFES |
|
25 SE |
1135 |
368 |
MESSIS Manu |
6:18:16 |
SE |
|
|
158 SE |
1051 |
369 |
FONTAYNE Jean Pierre |
6:18:19 |
SE |
|
|
159 SE |
823 |
370 |
FANGEAT Nicolas |
6:18:21 |
V1 |
|
|
110 V1 |
812 |
371 |
FANGEAT Andre |
6:18:21 |
V4 |
|
|
1 V4 |
813 |
372 |
ROUFFLE Amelie |
6:18:25 |
SE |
XTREM CHALLENGES |
|
26 SE |
1173 |
373 |
TACHON Sarah |
6:18:26 |
SE |
XTREM CHALLENGES |
|
27 SE |
1203 |
374 |
RIPEAUX Virginie |
6:19:00 |
V1 |
ALENCON TRAIL |
|
22 V1 |
1158 |
375 |
GROUSSARD Patrice |
6:19:02 |
V3 |
LUYNES |
|
6 V3 |
870 |
376 |
GUILLAUME Jean Marc |
6:19:12 |
V2 |
|
|
43 V2 |
880 |
377 |
LEMELLETIER Richard |
6:19:33 |
V2 |
|
|
44 V2 |
1246 |
378 |
SAUTIER Gregory |
6:19:36 |
V1 |
|
|
111 V1 |
1239 |
379 |
VERCEY Frederic |
6:19:43 |
V1 |
|
|
112 V1 |
1224 |
380 |
GRILLAT Gerard |
6:20:03 |
V3 |
AMBERIEU MARATHON |
|
7 V3 |
866 |
381 |
ROUGE Thierry |
6:20:23 |
V2 |
LES OUFS |
|
45 V2 |
1174 |
382 |
AUPETIT Catherine |
6:20:54 |
SE |
ASM |
|
28 SE |
618 |
383 |
LECLERC Roger |
6:20:56 |
V2 |
CAP TRAIL LUYNES |
|
46 V2 |
972 |
384 |
COSTADAU Fabienne |
6:21:02 |
SE |
|
F |
29 SE |
737 |
385 |
MERLET Sebastien |
6:21:03 |
SE |
ALP VRD |
|
160 SE |
1050 |
386 |
HAVEL Celine |
6:21:21 |
SE |
|
|
30 SE |
889 |
387 |
ANDRe Noemie |
6:21:37 |
SE |
LES PIRANHAS |
|
31 SE |
606 |
388 |
SEDE David |
6:22:21 |
V1 |
SEDE |
|
113 V1 |
1192 |
389 |
RODIER Matthieu |
6:22:23 |
SE |
|
|
161 SE |
1165 |
390 |
FACKEURE David |
6:22:48 |
V1 |
|
|
114 V1 |
809 |
391 |
GARASA MAYAYO Sergio |
6:23:20 |
V2 |
|
|
47 V2 |
836 |
392 |
ROUGE Florence |
6:23:35 |
V2 |
LES OUFS |
|
8 V2 |
1175 |
393 |
ANSELME Estelle |
6:23:40 |
V1 |
CPBO |
|
23 V1 |
608 |
394 |
BINET Jeremy |
6:24:00 |
SE |
INTO THE WILD |
|
162 SE |
650 |
395 |
PEUCHOT Alain |
6:24:00 |
V2 |
AMSLF /OXUBI |
|
48 V2 |
1115 |
396 |
OUISTE Yohann |
6:24:25 |
SE |
|
|
163 SE |
1093 |
397 |
BRETEAUDEAU Damien |
6:24:28 |
SE |
VALLET HORS STADE |
|
164 SE |
683 |
398 |
ADER Heloise |
6:24:31 |
SE |
LES OUFS |
|
32 SE |
603 |
399 |
SAINT LUC Jonathan |
6:24:33 |
SE |
|
|
165 SE |
1180 |
400 |
BROUSSE Emmanuel |
6:24:35 |
SE |
EMMANUEL BROUSSE |
|
166 SE |
688 |
401 |
RUETSCH Denis |
6:24:47 |
V2 |
UGLOW |
|
49 V2 |
1177 |
402 |
AVRIL Anne |
6:25:01 |
V1 |
CPBO |
|
24 V1 |
621 |
403 |
ROBIN Stephane |
6:25:37 |
V2 |
CAP TRAIL LUYNES |
|
50 V2 |
1162 |
404 |
PREVEL Antoine |
6:25:40 |
SE |
RUNNING UNITHER PHARMACEU |
|
167 SE |
1136 |
405 |
DA COSTA Anthony |
6:25:40 |
SE |
CLERMONT RUNNING COMPANY |
|
168 SE |
748 |
406 |
AZZOUG Said |
6:25:40 |
V1 |
|
|
115 V1 |
623 |
407 |
MALLEGO Thomas |
6:25:59 |
SE |
|
|
169 SE |
1021 |
408 |
BERTIN Jonathan |
6:26:49 |
SE |
|
|
170 SE |
647 |
409 |
JEZEQUEL Simon |
6:27:26 |
SE |
|
|
171 SE |
915 |
410 |
CHAMPALOU Audrey |
6:28:02 |
SE |
|
|
33 SE |
711 |
411 |
NGONPHETSY Manivone |
6:28:09 |
SE |
|
|
34 SE |
1078 |
412 |
DUCOULOMBIER Eric |
6:28:45 |
V2 |
|
|
51 V2 |
790 |
413 |
HOUSSIAUX Angele |
6:29:15 |
SE |
US CHEMINOTS NOUVION SUR |
|
35 SE |
902 |
414 |
DASNOIS Valentine |
6:29:16 |
V1 |
US CHEMINOTS NOUVION SUR |
|
25 V1 |
753 |
415 |
CHARDON Alexandre |
6:30:28 |
SE |
|
|
172 SE |
713 |
416 |
FERON Arnaud |
6:31:08 |
V1 |
PIRANHAS |
|
116 V1 |
817 |
417 |
MERESSE Corinne |
6:31:10 |
V2 |
SAFRAN |
|
9 V2 |
1048 |
418 |
MERESSE Jean Marie |
6:31:11 |
V2 |
SAFRAN |
|
52 V2 |
1049 |
419 |
DASSE Benoit |
6:31:32 |
SE |
|
|
173 SE |
754 |
420 |
BENNEVAULT Jacky |
6:32:33 |
V4 |
CAP TRAIL LUYNES |
|
2 V4 |
643 |
421 |
ACIER Karine |
6:32:44 |
V1 |
LJC 86 |
|
26 V1 |
602 |
422 |
DISSAIS Stephanie |
6:32:45 |
V1 |
LENCLOITRE JOGGING CLUB 8 |
|
27 V1 |
778 |
423 |
BALON Olivier |
6:32:48 |
SE |
|
|
174 SE |
627 |
424 |
COELHO Nicolas |
6:33:22 |
SE |
|
|
175 SE |
725 |
425 |
BONNERY Nicolas |
6:33:23 |
SE |
SIKARU |
|
176 SE |
666 |
426 |
BARBIER Xavier |
6:33:27 |
V2 |
|
|
53 V2 |
629 |
427 |
SENHAJI Cedric |
6:33:45 |
V1 |
RUNNING FARGUES |
|
117 V1 |
652 |
428 |
NAULLEAU Francois |
6:35:04 |
V1 |
CHO OYU TRAIL |
|
118 V1 |
1076 |
429 |
VAUTRAIN Laurent |
6:35:40 |
V1 |
MARNE ET GONDOIRE ATHLETI |
|
119 V1 |
1223 |
430 |
DISSAIS Cyril |
6:36:40 |
V1 |
LENCLOITRE JOGGING CLUB 8 |
|
120 V1 |
779 |
431 |
FELGINES Joel |
6:36:41 |
V2 |
|
|
54 V2 |
815 |
432 |
CHUETTE Christophe |
6:36:58 |
V1 |
|
|
121 V1 |
720 |
433 |
BROC Francois |
6:38:41 |
V2 |
S/L AL ECHIROLLES |
|
55 V2 |
685 |
434 |
DUCROS Anne Laure |
6:38:55 |
SE |
AMBERIEU MARATHON |
|
36 SE |
791 |
435 |
LECLERCQ Deborah |
6:39:26 |
SE |
|
|
37 SE |
973 |
436 |
REDON Willy |
6:39:28 |
V1 |
|
|
122 V1 |
1148 |
437 |
THORAVAL Fabrice |
6:39:29 |
V1 |
XTTTR 63 LE MONT DORE |
|
123 V1 |
1213 |
438 |
BONNEAU Denis |
6:40:01 |
V2 |
|
|
56 V2 |
663 |
439 |
MOUROT Anne |
6:40:45 |
V1 |
|
|
28 V1 |
1070 |
440 |
FAGON Arnaud |
6:40:46 |
V1 |
|
|
124 V1 |
811 |
441 |
BOUTET Nicolas |
6:41:36 |
V1 |
US THOUARS |
|
125 V1 |
678 |
442 |
GUeGANTON Gerald |
6:41:39 |
V1 |
SIKARU |
|
126 V1 |
871 |
443 |
SANCHEZ Sabrina |
6:41:51 |
SE |
RUNPOTES |
|
38 SE |
1183 |
444 |
VERGEOT Romain |
6:41:52 |
SE |
RUNPOTES |
|
177 SE |
1225 |
445 |
BEZIAUD Denis |
6:42:05 |
V1 |
CAP TRAIL LUYNES |
|
127 V1 |
648 |
446 |
LENGLET Frederic |
6:42:22 |
V1 |
S/L AL ECHIROLLES |
|
128 V1 |
986 |
447 |
TOURILLE Julien |
6:42:30 |
SE |
S/L MASSY AS |
|
178 SE |
1215 |
448 |
DEMANGE Marianne |
6:42:42 |
V2 |
|
F |
10 V2 |
770 |
449 |
DEMANGE Pascal |
6:42:45 |
V2 |
|
|
57 V2 |
769 |
450 |
FRIMONT Pascal |
6:43:24 |
V2 |
LONGUE JOGGING LC |
|
58 V2 |
832 |
451 |
BEAUDART Nicolas |
6:43:54 |
V1 |
CPBO |
|
129 V1 |
634 |
452 |
MACRON Geraldine |
6:43:54 |
V2 |
CPBO |
|
11 V2 |
1013 |
453 |
LEBEL Pascal |
6:43:55 |
V2 |
CPBO |
|
59 V2 |
965 |
454 |
SCHLAGETER Janine |
6:44:48 |
V2 |
D RANNER |
|
12 V2 |
1189 |
455 |
BROQUET Julien |
6:44:56 |
SE |
|
|
179 SE |
686 |
456 |
CORNUAU Damien |
6:44:58 |
V1 |
NYC LES FOUFOUS |
|
130 V1 |
734 |
457 |
BOISTARD Frederic |
6:44:59 |
SE |
NYC LES FOUFOUS |
|
180 SE |
658 |
458 |
LENZI Jerome |
6:45:01 |
SE |
CPBO |
|
181 SE |
987 |
459 |
NAUD Julien |
6:46:08 |
SE |
DEFI OUTDOOR |
|
182 SE |
1075 |
460 |
BOURNET Cyril |
6:47:41 |
SE |
ACR |
|
183 SE |
674 |
461 |
LEEMANS Guillaume |
6:47:58 |
SE |
|
|
184 SE |
976 |
462 |
LE BERRE Fabrice |
6:48:16 |
V1 |
VSF ATHLE LA FERTE BERNAR |
|
131 V1 |
957 |
463 |
HUSSER Kevin |
6:48:17 |
SE |
|
|
185 SE |
908 |
464 |
ROSSIGNOL Emmanuelle |
6:50:22 |
V1 |
|
|
29 V1 |
1170 |
465 |
LE HAY Sandrine |
6:50:32 |
V1 |
TEAM BINOUZH TRAIL |
|
30 V1 |
961 |
466 |
ANGOT Matthieu |
6:50:32 |
V1 |
TEAM BINOUZH TRAIL |
|
132 V1 |
607 |
467 |
PINCEMI Benoit |
6:50:36 |
V1 |
|
|
133 V1 |
1124 |
468 |
CARTAULT Pierre Andre |
6:50:46 |
V2 |
COURBEVOIE ATHLETISME CLU |
|
60 V2 |
704 |
469 |
WILLIAMSON Nathalie |
6:50:50 |
V2 |
WIMEREUX RUNNING CLUB |
|
13 V2 |
1236 |
470 |
GODEFROY Arnaud |
6:50:56 |
V1 |
TRAIL RUNNERS VIROIS |
|
134 V1 |
853 |
471 |
COEURET Solene |
6:51:57 |
SE |
|
|
39 SE |
726 |
472 |
DESPRES Olivier |
6:52:26 |
V1 |
VS LA FERTE BERNARD |
|
135 V1 |
773 |
473 |
OLMQVIST Fredrik |
6:53:57 |
V2 |
|
|
61 V2 |
1087 |
474 |
BRACCO Amelie |
6:56:54 |
V1 |
|
|
31 V1 |
680 |
475 |
GUERET Gael |
6:56:55 |
V2 |
|
|
62 V2 |
872 |
476 |
COCKMAN Philippa |
6:57:25 |
V2 |
VICTORIA PARK HARRIERS |
|
14 V2 |
724 |
477 |
RAMI Safia |
6:57:32 |
V2 |
|
|
15 V2 |
1146 |
478 |
SICARD Frederic |
6:57:41 |
SE |
|
|
186 SE |
1196 |
479 |
PAUTRE Gaetan |
6:58:05 |
SE |
CPBO |
|
187 SE |
1103 |
480 |
ROUBANOFF Emmanuelle |
6:59:02 |
V1 |
RUNNING NATURE 16 |
|
32 V1 |
1171 |
481 |
DEL CAMPO KEMP Cristian |
6:59:44 |
V1 |
COURBEVOIE ATHLETISME CLU |
|
136 V1 |
764 |
482 |
BEGEL Sebastien |
6:59:44 |
V1 |
COURBEVOIE ATHLETISME CLU |
|
137 V1 |
637 |
483 |
PUECH Willy |
6:59:53 |
V1 |
|
|
138 V1 |
1140 |
484 |
VUJACKOV Zeljko |
7:00:19 |
V1 |
RAID OX 72 |
|
139 V1 |
1234 |
485 |
BIZET Damien |
7:00:28 |
SE |
CARQ |
|
188 SE |
653 |
486 |
FORTIN Celine |
7:00:47 |
V1 |
CAP TRAIL LUYNES |
|
33 V1 |
826 |
487 |
BENADDI Brahim |
7:00:48 |
V2 |
CAP TRAIL LUYNES |
|
63 V2 |
641 |
488 |
BONHOURE Celine |
7:00:48 |
V1 |
CAP TRAIL LUYNES |
|
34 V1 |
661 |
489 |
HAMELIN Christophe |
7:00:59 |
V1 |
LONGUE JOGGING LC |
|
140 V1 |
883 |
490 |
LEFeVRE Anne Emmanuelle |
7:01:13 |
SE |
LES DIEPPOIS |
|
40 SE |
979 |
491 |
GOUJON Christelle |
7:01:48 |
V1 |
LES PIRANHAS |
|
35 V1 |
859 |
492 |
PONCELET Aline |
7:02:04 |
SE |
TREK & TRAL BERTRIX BELGI |
|
41 SE |
1132 |
493 |
LEDENT Philippe |
7:02:27 |
V1 |
SIKARU |
|
141 V1 |
975 |
494 |
SAULAI Sebastien |
7:03:00 |
SE |
LES COMPAGNONS DE LA CLOU |
|
189 SE |
1186 |
495 |
DEVILLARD Alain |
7:03:19 |
V2 |
|
|
64 V2 |
775 |
496 |
GRILLOT Servane |
7:03:39 |
SE |
AMICALE SAPEURS POMPIERS |
|
42 SE |
867 |
497 |
LARCHE Marie Helene |
7:08:29 |
V2 |
S/L AL ECHIROLLES |
|
16 V2 |
946 |
498 |
HERVY Bruno |
7:08:49 |
V2 |
|
|
65 V2 |
899 |
499 |
BOUDANT Jean Francois |
7:08:49 |
SE |
LES DIEPPOIS |
|
190 SE |
670 |
500 |
MAILHOT Matthieu |
7:09:13 |
V1 |
|
|
142 V1 |
1018 |
501 |
GOUJON Celine |
7:09:55 |
V1 |
|
|
36 V1 |
860 |
502 |
JANOT Louis |
7:09:55 |
V3 |
|
|
8 V3 |
1004 |
503 |
LEGRAND Fabrice |
7:09:55 |
V1 |
URIAGE RUNNING |
|
143 V1 |
983 |
504 |
PAVOT Emmanuel |
7:10:50 |
V2 |
TEAM GEHIN |
|
66 V2 |
1104 |
505 |
KIRIK Jean Paul |
7:11:41 |
V2 |
|
|
67 V2 |
928 |
506 |
FOURRe Helene |
7:12:01 |
V1 |
S/L MASSY AS |
|
37 V1 |
828 |
507 |
DZIEDZICZAK Julien |
7:12:01 |
V1 |
S/L MASSY AS |
|
144 V1 |
801 |
508 |
KERVAZO Olivier |
7:12:47 |
V1 |
TEAM BINOUZH TRAIL |
|
145 V1 |
925 |
509 |
PROKOPCZYK Fabrice |
7:13:12 |
V1 |
EMSL |
|
146 V1 |
1137 |
510 |
AUMONT Nadine |
7:14:08 |
V1 |
TEAM BINOUZH TRAIL |
|
38 V1 |
617 |
511 |
KERVAZO Sophie |
7:14:09 |
V1 |
TEAM BINOUZH TRAIL |
|
39 V1 |
926 |
512 |
LORFEUVRE Nathalie |
7:14:32 |
V2 |
ATHLE PAYS DE REDON |
|
17 V2 |
1001 |
513 |
GUILLAUME Kristel |
7:14:32 |
V2 |
|
|
18 V2 |
879 |
514 |
LAINE Christophe |
7:14:58 |
SE |
CAEN RUNNERS |
|
191 SE |
935 |
515 |
GONTHIER Daniel |
7:17:26 |
V3 |
|
|
9 V3 |
856 |
516 |
ANTONOV Alexandre |
7:18:22 |
V1 |
|
|
147 V1 |
610 |
517 |
LALANNE Julien |
7:19:50 |
SE |
|
|
192 SE |
937 |
518 |
CRENDAL Cecile |
7:20:09 |
SE |
|
|
43 SE |
744 |
519 |
GUYOMARC H Julien |
7:20:15 |
V1 |
AMICALE SAPEURS POMPIERS |
|
148 V1 |
881 |
520 |
MINO Philippe |
7:21:14 |
V3 |
MILLE PATTES |
|
10 V3 |
1061 |
521 |
MINO GUERS Yoland |
7:21:16 |
V2 |
|
|
68 V2 |
1062 |
522 |
DIRINGER Lilith |
7:21:19 |
ES |
|
|
2 ES |
777 |
523 |
FORT Bruno |
7:24:18 |
V1 |
|
|
149 V1 |
824 |
524 |
BOURSIER Philippe |
7:24:18 |
V2 |
|
|
69 V2 |
675 |
525 |
SPETH Florence |
7:24:41 |
V1 |
|
|
40 V1 |
1199 |
526 |
PINSON Chrislaine |
7:24:42 |
V1 |
S/L MASSY AS |
|
41 V1 |
1126 |
527 |
KELLER Jerome |
7:24:42 |
V1 |
MAS MASSY |
|
150 V1 |
921 |
528 |
LECHATREUX Magalie |
7:28:04 |
V1 |
TEAM BINOUZH TRAIL |
|
42 V1 |
971 |
529 |
MOELLO Fabrice |
7:28:05 |
V1 |
TEAM BINOUZH TRAIL |
|
151 V1 |
1063 |
530 |
JOURNEAU Vincent |
7:28:09 |
V1 |
|
|
152 V1 |
918 |
531 |
DELORME Lionel |
7:28:11 |
V1 |
|
|
153 V1 |
768 |
532 |
PFEUTY Victor |
7:30:05 |
SE |
|
|
193 SE |
1118 |
533 |
GAUTIER Zoe |
7:33:19 |
SE |
MARNE ET GONDOIRE ATHLETI |
|
44 SE |
841 |
534 |
ROLLANDT Vincent |
7:37:24 |
V2 |
MARINGUES |
|
70 V2 |
1168 |
535 |
ARCHAIMBAULT Ludovic |
7:38:25 |
SE |
|
|
194 SE |
611 |
536 |
ARCHAIMBAULT Helene |
7:38:25 |
SE |
|
|
45 SE |
612 |
537 |
LE GALL Olivier |
7:44:44 |
V1 |
RUNNING NATURE 16 |
|
154 V1 |
959 |
538 |
CLAUDEPIERRE Antoine |
7:48:33 |
SE |
|
|
195 SE |
721 |
539 |
LeVIGNE HUGUET Mathilde |
7:50:37 |
SE |
TRAIL ENTRE ELLES |
|
46 SE |
996 |
540 |
LeVIGNE HUGUET Nicolas |
7:50:38 |
SE |
|
|
196 SE |
995 |
541 |
OLLIER Didier |
7:53:14 |
V2 |
|
|
71 V2 |
1086 |
542 |
PETIT Matthias |
7:55:36 |
V2 |
DIVONNE RUNNING |
|
72 V2 |
1113 |
543 |
KUSPER Christophe |
7:56:54 |
V1 |
|
|
155 V1 |
929 |
544 |
HeRY Baptiste |
7:57:12 |
SE |
CHO OYU TRAIL |
|
197 SE |
900 |
545 |
FRICARD Alex |
7:58:36 |
V1 |
|
|
156 V1 |
831 |
546 |
DARMONT Benoit |
7:58:40 |
SE |
|
|
198 SE |
751 |
547 |
LANOUX Aurelie |
7:58:57 |
SE |
|
|
47 SE |
944 |
548 |
MORAND Nathalie |
8:01:17 |
V2 |
TRAILEURS DU MONT SOUFFLA |
|
19 V2 |
1066 |
549 |
HAYET MARTINEZ Sylvie |
8:05:23 |
V2 |
CA PORTETS |
|
20 V2 |
891 |
550 |
BELLEC REBELLER Marie Andree |
8:05:23 |
V2 |
CA PORTETS |
|
21 V2 |
640 |
551 |
DEBRARD Corinne |
8:08:43 |
V1 |
ASEC LA POMMERAYE |
|
43 V1 |
760 |
552 |
STEINBRUCK Cedric |
8:14:07 |
V1 |
|
|
157 V1 |
1202 |
553 |
BRUNEAU Nicolas |
8:17:25 |
SE |
|
|
199 SE |
689 |
554 |
PIPOLO Carole |
8:20:07 |
V1 |
|
|
44 V1 |
1128 |
555 |
PANNIER Christine |
8:43:07 |
V2 |
AO NIVERNAISE |
|
22 V2 |
1097 |
556 |
BROSSET VINCENT Sandra |
8:50:14 |
V1 |
CA PORTETS |
|
45 V1 |
687 |