1 |
EGLER Olivier |
2h21'42 |
SEM |
Gambsheim |
M |
|
0 |
2 |
MICLO Olivier |
2h22'08 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
3 |
PERRIGNON Arnaud |
2h23'13 |
SEM |
Nods |
M |
|
0 |
4 |
MARTINEZ Mathieu |
2h24'12 |
SEM |
Avec S/l As Remiremont |
M |
|
0 |
5 |
MOUGEL Herve |
2h24'29 |
SEM |
Cohm S/l So Bressaude |
M |
|
0 |
6 |
LAURENT Ludovic |
2h26'24 |
SEM |
Htemeurthe S/l Ac De Sai |
M |
|
0 |
7 |
BOMBENGER Jean francois |
2h28'06 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
8 |
CLEMENTZ Jonathan |
2h29'58 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
9 |
BINET Nicolas |
2h30'59 |
SEM |
Vaux Et Chantegrue |
M |
|
0 |
10 |
SAPY Julien |
2h33'09 |
SEM |
Ac Amneville |
M |
|
0 |
11 |
FRANCOIS Julien |
2h33'28 |
SEM |
Co Haute Moselotte* |
M |
|
0 |
12 |
COLLE Guillaume |
2h34'33 |
SEM |
Cohm S/l So Bressaude |
M |
|
0 |
13 |
ZEHLER Christophe |
2h35'21 |
SEM |
Soultzeren |
M |
|
0 |
14 |
REICHENBACH Sebastien |
2h35'47 |
SEM |
Team Supra |
M |
|
0 |
15 |
SCHULER Pascal |
2h36'15 |
SEM |
Jog' R Le Team |
M |
|
0 |
16 |
ZIEGER Thierry |
2h36'26 |
V1M |
E Sportive Thionville yut |
M |
1er V1M |
0 |
17 |
ROTH Etienne |
2h36'42 |
V1M |
Mjc Voegtlinshoffen |
M |
|
0 |
18 |
MARLIER Nathanael |
2h37'27 |
SEM |
Ac Chatenois les forges |
M |
|
0 |
19 |
BLIN ANCEL Sylvain |
2h37'41 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
20 |
JACQUOT Arnaud |
2h38'03 |
SEM |
Es Thaon |
M |
|
0 |
21 |
ISENMANN Sebastien |
2h40'19 |
SEM |
Rosheim |
M |
|
0 |
22 |
COLARD Vincent |
2h41'00 |
V1M |
Les Fins |
M |
|
0 |
23 |
LAKREMI Eddy |
2h41'09 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
24 |
FREYBURGER Daniel |
2h41'13 |
V1M |
Entente De Haute Alsace* |
M |
|
0 |
25 |
KAELBEL Eric |
2h41'15 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
26 |
HUG Christophe |
2h41'21 |
SEM |
Willer |
M |
|
0 |
27 |
ARNOULD Louis |
2h41'27 |
ESM |
La Bresse |
M |
1er Espoir |
0 |
28 |
ALLENBACH Emmanuel |
2h42'02 |
SEM |
Ana S/l Rohan Athletisme |
M |
|
0 |
29 |
MOSER Alfred |
2h42'45 |
V2M |
Reiningue |
M |
1er V2M |
0 |
30 |
GUERINONI David |
2h42'46 |
V1M |
Ensisheim |
M |
|
0 |
31 |
KUREK Richard |
2h43'48 |
V1M |
Sport Athletic Verdunois |
M |
|
0 |
32 |
BERNET Cyriel |
2h43'53 |
SEM |
Cornimont |
M |
|
0 |
33 |
ROBERT Mickael |
2h44'19 |
SEM |
Dannelbourg |
M |
|
0 |
34 |
HUMBERTCLAUDE Romaric |
2h44'38 |
V1M |
Xonrupt |
M |
|
0 |
35 |
GILLMANN Jeremie |
2h44'39 |
SEM |
Ski Club Oberhaslach |
M |
|
0 |
36 |
LAU Jean marc |
2h45'30 |
V1M |
Hohrod |
M |
|
0 |
37 |
BUCHHEISTER Sven |
2h45'32 |
V1M |
Freiburg |
M |
|
0 |
38 |
MANGEOL Benjamin |
2h46'17 |
SEM |
Plainfaing |
M |
|
0 |
39 |
GEAY Rene |
2h46'32 |
V1M |
Us Crepy en valois |
M |
|
0 |
40 |
MANGEL Ludovic |
2h46'56 |
SEM |
Co Haute Moselotte* |
M |
|
0 |
41 |
BOHN Michel |
2h47'09 |
SEM |
A. Sarreguemines Sarrebou |
M |
|
0 |
42 |
MACHADO Manuel |
2h47'52 |
V1M |
Moyenmoutier |
M |
|
0 |
43 |
MENGES Antoine |
2h48'04 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
44 |
ROOS Fabrice |
2h48'14 |
SEM |
Eckbolsheim |
M |
|
0 |
45 |
MICLO LE MAGUERESSE Michel |
2h48'18 |
V1M |
Freiburg |
M |
|
0 |
46 |
MORT Guillaume |
2h48'22 |
SEM |
Dijon |
M |
|
0 |
47 |
POYET Christine |
2h48'47 |
SEF |
An a |
F |
1ere F |
0 |
48 |
VAXELAIRE Philippe |
2h49'00 |
V2M |
Cohm |
M |
|
0 |
49 |
BENOIT Antony |
2h49'06 |
SEM |
Maisonsgoutte |
M |
|
0 |
50 |
DE SOUSA Jose |
2h49'48 |
V2M |
Team Pagny Footing |
M |
|
0 |
51 |
LEPOUTRE Benjamin |
2h50'13 |
SEM |
Coquelicot 42 |
M |
|
0 |
52 |
KAUFFMANN Michel |
2h50'19 |
V1M |
Maizieres Les Metz |
M |
|
0 |
53 |
MEYER Laurent |
2h50'27 |
V1M |
Rosheim Running |
M |
|
0 |
54 |
FISCHER Marc |
2h51'06 |
SEM |
Epfig |
M |
|
0 |
55 |
MOUGEL Julien |
2h51'16 |
SEM |
Xonrupt |
M |
|
0 |
56 |
BUISSON Remy |
2h51'47 |
V2M |
Skieurs Du Tanet |
M |
|
0 |
57 |
LAU Francis |
2h51'47 |
V2M |
Hohrod |
M |
|
0 |
58 |
OZANON Benoit |
2h53'06 |
SEM |
Ac Huningue |
M |
|
0 |
59 |
CHANGOBERT Romuald |
2h53'46 |
V1M |
Avec S/l As |
M |
|
0 |
60 |
SCHWARTZ Herve |
2h53'51 |
SEM |
Can Sarreguemines |
M |
|
0 |
61 |
FONDREVELLE Mathieu |
2h54'55 |
SEM |
Luemschwiller |
M |
|
0 |
62 |
MICLO Dany |
2h55'54 |
ESM |
Stosswhir |
M |
|
0 |
63 |
SENIZERGUES Franck |
2h56'07 |
V1M |
Drachenbronn birlenbach |
M |
|
0 |
64 |
POIROT Vincent |
2h56'09 |
SEM |
Lochwiller |
M |
|
0 |
65 |
MAIMBOURG Sylvain |
2h56'21 |
V1M |
Rambervillers |
M |
|
0 |
66 |
FUCHS Serge |
2h56'51 |
V2M |
Saint louis Rc (als) |
M |
|
0 |
67 |
BAUD Daniel |
2h57'01 |
V2M |
Ferrieres Sa |
M |
|
0 |
68 |
PECK Philippe |
2h57'41 |
V2M |
Ac Centre Alsace |
M |
|
0 |
69 |
REY Eric |
2h58'03 |
V1M |
Saint louis Rc (als) |
M |
|
0 |
70 |
LICHTLE Romuald |
2h58'10 |
SEM |
Delirium Tribu |
M |
|
0 |
71 |
MAILFERT Olivier |
2h58'12 |
SEM |
Bruyeres |
M |
|
0 |
72 |
BASTIEN Pierre Emi |
2h58'25 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
73 |
GABRIEL Gerard |
2h58'41 |
V1M |
Willerwald |
M |
|
0 |
74 |
MARTINOVIC Novica |
2h58'54 |
V3M |
Chatenois Les Forges |
M |
1er V3M |
0 |
75 |
POYET Robert |
2h59'11 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
76 |
DE NARDIN Guillaume |
2h59'19 |
SEM |
La Bresse |
M |
|
0 |
77 |
VIVIEN Geoffrey |
2h59'31 |
SEM |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
M |
|
0 |
78 |
CAILLEAU Mickael |
2h59'34 |
SEM |
La Bresse |
M |
|
0 |
79 |
MOUSSU Emmanuel |
2h59'46 |
SEM |
Muttersholtz |
M |
|
0 |
80 |
DURANTHON Christophe |
2h59'47 |
V1M |
Hoerdt |
M |
|
0 |
81 |
TSCHOFEN Bruno |
3h00'06 |
V1M |
Us Marcigny |
M |
|
0 |
82 |
MILLET Eric |
3h00'10 |
V1M |
Pca S/l Cca Rouffach |
M |
|
0 |
83 |
GARNIER Michel |
3h00'14 |
V1M |
Saint louis Rc (als) |
M |
|
0 |
84 |
FONTAINE Cyrille |
3h00'19 |
V2M |
Kaltenhouse |
M |
|
0 |
85 |
FRANTZ Emmanuel |
3h00'21 |
SEM |
Orschwihr |
M |
|
0 |
86 |
JACQUOT Brice |
3h00'24 |
SEM |
Saint Die |
M |
|
0 |
87 |
METZGER Bernard |
3h00'30 |
V1M |
Riedisheim |
M |
|
0 |
88 |
LORENTZ Vincent |
3h00'36 |
V1M |
Bergholtz |
M |
|
0 |
89 |
CABRERA Olivier |
3h00'40 |
SEM |
Metz |
M |
|
0 |
90 |
LOOS Pierre |
3h00'46 |
V1M |
Andlau |
M |
|
0 |
91 |
CHAROY Xavier |
3h00'55 |
V1M |
Acsp Mulhouse |
M |
|
0 |
92 |
TISSERANT Aurelien |
3h01'00 |
ESM |
Gerardmer |
M |
|
0 |
93 |
KROMMENACKER David |
3h01'02 |
SEM |
Harreberg |
M |
|
0 |
94 |
FELMY Arnaud |
3h01'24 |
V1M |
Jungholtz |
M |
|
0 |
95 |
DUBOS Jean Pierr |
3h01'26 |
V1M |
St Etienne Les Remiremont |
M |
|
0 |
96 |
GOY David |
3h01'28 |
SEM |
St Remy |
M |
|
0 |
97 |
FRITZ Gilles |
3h01'38 |
SEM |
Morschwiller le bas |
M |
|
0 |
98 |
GAUSSIN Stephane |
3h01'45 |
SEM |
Labaroche |
M |
|
0 |
99 |
PRUDHOMME Thomas |
3h01'50 |
SEM |
Team Performsport |
M |
|
0 |
100 |
BRUNEAU Philippe |
3h01'52 |
V1M |
Acs Cre Stiring Wendel |
M |
|
0 |
101 |
KANOUTE Kevin |
3h02'11 |
SEM |
Avec S/l Es Epinal |
M |
|
0 |
102 |
WISSON Pierre |
3h02'15 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
103 |
PARMENTIER Yoann |
3h02'24 |
ESM |
Soultz |
M |
|
0 |
104 |
MANN Nicolas |
3h02'38 |
SEM |
Sapeurs pompiers Sundhoff |
M |
|
0 |
105 |
ILTCHEV Dimitri |
3h02'52 |
V1M |
Grandvillars |
M |
|
0 |
106 |
DEBARGUE David |
3h03'00 |
SEM |
Co Champagne Aa * |
M |
|
0 |
107 |
VOIRIN Geoffrey |
3h03'08 |
SEM |
Gerardmer |
M |
|
0 |
108 |
LUDWIG Gilles |
3h03'14 |
SEM |
Marspich |
M |
|
0 |
109 |
MOELLINGER Mathieu |
3h03'16 |
SEM |
Caravane Des Illumines Av |
M |
|
0 |
110 |
PERRIN Jean Chris |
3h03'18 |
SEM |
Nancy |
M |
|
0 |
111 |
GOERIG Xavier |
3h03'30 |
SEM |
Walheim |
M |
|
0 |
112 |
PAGET Flavien |
3h03'34 |
ESM |
Marcy L'etoile |
M |
|
0 |
113 |
POIROT Pascal |
3h03'57 |
V2M |
Sanchey |
M |
|
0 |
114 |
HORALA Luc |
3h04'18 |
V1M |
Coulommiers Brie Athletis |
M |
|
0 |
115 |
JAEGLE Eric |
3h04'30 |
SEM |
Mittlach |
M |
|
0 |
116 |
DECKER Jean Patri |
3h04'36 |
V2M |
Team Loose |
M |
|
0 |
117 |
BURASCHI Damien |
3h04'58 |
SEM |
Le Kedale |
M |
|
0 |
118 |
SOARES Christophe |
3h05'06 |
V2M |
Eha S/l Us Pulversheim A |
M |
|
0 |
119 |
AASRI Taoufiq |
3h05'12 |
SEM |
Paris |
M |
|
0 |
120 |
FLORY Philippe |
3h05'14 |
V1M |
Bergholtz Zell |
M |
|
0 |
121 |
WAECKEL Thomas |
3h05'16 |
SEM |
Ana S/l Rohan Athletisme |
M |
|
0 |
122 |
STOCKEL Paul |
3h05'19 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
123 |
QUARTIER Benoit |
3h05'28 |
V1M |
Osenbach |
M |
|
0 |
124 |
LOTTIN Olivier |
3h05'30 |
V1M |
Nancy |
M |
|
0 |
125 |
BRESSON Stephane |
3h05'36 |
SEM |
Villers Les Nancy |
M |
|
0 |
126 |
WOLTER Stephane |
3h05'37 |
SEM |
Rombas Ac |
M |
|
0 |
127 |
VILBOUX Jerome |
3h05'38 |
SEM |
Traenheim |
M |
|
0 |
128 |
CHARLIER Benoit |
3h05'40 |
V1M |
Bruxelles |
M |
|
0 |
129 |
POSECAK Baptiste |
3h06'01 |
SEM |
Soultz |
M |
|
0 |
130 |
HEISSAT Eric |
3h06'13 |
V1M |
Club Independant Sp. D'et |
M |
|
0 |
131 |
JACQUIN Denis |
3h06'31 |
V1M |
Team Intersport Vesoul |
M |
|
0 |
132 |
LINCK Franck |
3h06'43 |
SEM |
Schroff |
M |
|
0 |
133 |
THROO Luc |
3h06'55 |
SEM |
Guewenheim |
M |
|
0 |
134 |
GEIGER Thierry |
3h06'57 |
V1M |
Dieffenbach |
M |
|
0 |
135 |
SCHERRER Luc |
3h06'57 |
ESM |
- |
M |
|
0 |
136 |
OUGER Emmanuel |
3h07'05 |
SEM |
Le Syndicat |
M |
|
0 |
137 |
ROMANN Herve |
3h07'16 |
SEM |
Meatismurder |
M |
|
0 |
138 |
CORSINI Thierry |
3h07'25 |
V1M |
Woippy |
M |
|
0 |
139 |
SCHIRRER Alain |
3h07'33 |
V1M |
Berrwiller |
M |
|
0 |
140 |
RAPP Olivier |
3h07'36 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
141 |
STENGER Denis |
3h07'38 |
V1M |
Riedisheim |
M |
|
0 |
142 |
CONRAUX Emmanuel |
3h07'40 |
V1M |
Pca S/l Csl Neuf brisach |
M |
|
0 |
143 |
PIERREL Christophe |
3h07'58 |
SEM |
La |
M |
|
0 |
144 |
BONNET Antoine |
3h08'14 |
SEM |
Haguenau |
M |
|
0 |
145 |
BOUACHA Farid |
3h08'32 |
SEM |
Stiring Wendel |
M |
|
0 |
146 |
PFEIFFER Eric |
3h08'40 |
SEM |
Huningue |
M |
|
0 |
147 |
FAIVRE Gregory |
3h09'08 |
SEM |
Courir Dans Les Vosges |
M |
|
0 |
148 |
KIEFFER Bernard |
3h09'28 |
V2M |
Colmar Marathon |
M |
|
0 |
149 |
COGNET Arnaud |
3h09'52 |
SEM |
Roquebrune Cap Martin |
M |
|
0 |
150 |
CHAZERAND Julien |
3h09'54 |
SEM |
Staffelfelden |
M |
|
0 |
151 |
FEVET Cyril |
3h09'55 |
SEM |
Damelevieres |
M |
|
0 |
152 |
BOSSERT Manuel |
3h10'07 |
V1M |
Diebolsheim |
M |
|
0 |
153 |
MACHET Jean Marc |
3h10'11 |
SEM |
Niderhoff |
M |
|
0 |
154 |
GAUER Michel |
3h10'15 |
V2M |
Orbey |
M |
|
0 |
155 |
GHEDDAR Zahia |
3h10'18 |
SEF |
Egma S/l |
F |
2eme F |
0 |
156 |
SANTERRE Christian |
3h10'22 |
V1M |
Aa e L a |
M |
|
0 |
157 |
MULLER Laurent |
3h10'26 |
SEM |
Ases |
M |
|
0 |
158 |
HOUET Gregoire |
3h10'30 |
SEM |
Running Gou |
M |
|
0 |
159 |
FAHR Alain |
3h10'32 |
SEM |
Wittenheim |
M |
|
0 |
160 |
ANDRE Stephane |
3h10'33 |
SEM |
Avec S/l As Remiremont H |
M |
|
0 |
161 |
MAENNLIN Matthieu |
3h10'38 |
V1M |
Cernay |
M |
|
0 |
162 |
WOLFF Sebastien |
3h11'01 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
163 |
CLEF Emmanuel |
3h11'04 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
164 |
PERRAT Stephane |
3h11'42 |
V1M |
Les Tamalous Mont bonvill |
M |
|
0 |
165 |
WANDLER Sebastien |
3h11'47 |
SEM |
Algolsheim |
M |
|
0 |
166 |
DUFFAIT Sebastien |
3h11'50 |
SEM |
M?llheim |
M |
|
0 |
167 |
UHL Bruno |
3h11'52 |
V1M |
Ste Marie Aux Mines |
M |
|
0 |
168 |
REHM Fabrice |
3h11'55 |
SEM |
Ana S/l |
M |
|
0 |
169 |
MEIER Rene |
3h12'03 |
V2M |
Meyrin |
M |
|
0 |
170 |
MARTIN Emmanuel |
3h12'22 |
V1M |
Ac Huningue |
M |
|
0 |
171 |
STRHAUSS Laurent |
3h12'31 |
V1M |
Schweighouse Sur Moder |
M |
|
0 |
172 |
RICHARD Yann |
3h12'55 |
V1M |
Spay |
M |
|
0 |
173 |
PETITJEAN Patrice |
3h12'57 |
V1M |
E.a.v.l S/l Ca De Champi |
M |
|
0 |
174 |
ESSELIN Gilles |
3h13'05 |
V2M |
Chatenois |
M |
|
0 |
175 |
HAPPEL Laurent |
3h13'12 |
SEM |
Hermerswiller |
M |
|
0 |
176 |
RIEHL HUTH Christophe |
3h13'27 |
SEM |
Selestat |
M |
|
0 |
177 |
JUCHS Bernard |
3h13'28 |
V1M |
Orbey |
M |
|
0 |
178 |
IMM Laurent |
3h13'38 |
V1M |
Ottersthal |
M |
|
0 |
179 |
LACAILLE Gerard |
3h13'41 |
V2M |
A. Sarreguemines Sarrebou |
M |
|
0 |
180 |
PARMENTIER Thierry |
3h13'52 |
V1M |
Nordic Walking Florival |
M |
|
0 |
181 |
VIENOT Gabriel |
3h14'10 |
SEM |
Athle78 S/l Ua Maisons L |
M |
|
0 |
182 |
DEQUESNE Raphael |
3h14'11 |
V1M |
Co Champagne Aa |
M |
|
0 |
183 |
HUK Michel |
3h14'20 |
V1M |
Wettolsheim |
M |
|
0 |
184 |
WINKELMULLER Matthieu |
3h14'24 |
V1M |
Husseren |
M |
|
0 |
185 |
COTELLE Claude |
3h14'27 |
V1M |
C sc v |
M |
|
0 |
186 |
BARBOTTE Jean Jacques |
3h14'28 |
V1M |
Saint michel |
M |
|
0 |
187 |
CLAUDEL Bernard |
3h14'29 |
V2M |
Cornimont |
M |
|
0 |
188 |
SAUR Marc |
3h14'32 |
SEM |
Ski Club Ranspach |
M |
|
0 |
189 |
JACQUEMIN Frederic |
3h14'40 |
V1M |
Raid Aventure |
M |
|
0 |
190 |
DORSCHNER Philippe |
3h15'00 |
SEM |
Rothbach |
M |
|
0 |
191 |
CHERAIN Christophe |
3h15'05 |
SEM |
Attert |
M |
|
0 |
192 |
BOURDON PARRATTE Philippe |
3h15'12 |
V1M |
Les Rainettes |
M |
|
0 |
193 |
SANCEY Gilles |
3h15'22 |
V2M |
Offemont |
M |
|
0 |
194 |
GUTH Gilbert |
3h15'23 |
V1M |
Molsheim Running |
M |
|
0 |
195 |
SAVOYE Alexandre |
3h15'38 |
SEM |
Orbey |
M |
|
0 |
196 |
THIELAND Julien |
3h15'41 |
SEM |
Troisfontaines |
M |
|
0 |
197 |
CALVET Laurent |
3h15'42 |
SEM |
Dieuze |
M |
|
0 |
198 |
FONDREVELLE Alexis |
3h15'43 |
SEM |
Turckheim |
M |
|
0 |
199 |
AVENEL Frederic |
3h15'59 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
200 |
TISSAIRE Benjamin |
3h16'00 |
ESM |
Epinal |
M |
|
0 |
201 |
BACHMANN Helene |
3h16'01 |
V1F |
Ac Centre Alsace |
F |
3eme F |
0 |
202 |
BRACQ Alexandre |
3h16'27 |
SEM |
Fleville Devant Nancy |
M |
|
0 |
203 |
DEPARIS Pascal |
3h16'57 |
V1M |
Moulins les metz |
M |
|
0 |
204 |
CHESNEL Eric |
3h17'03 |
V1M |
Co Champagne Aa * |
M |
|
0 |
205 |
BRUNNER Eric |
3h17'08 |
V1M |
Voegtlinshoffen |
M |
|
0 |
206 |
JOUFFROY Martial |
3h17'26 |
V1M |
Besancon |
M |
|
0 |
207 |
ALTER Brice |
3h17'40 |
SEM |
Traubach Le Bas |
M |
|
0 |
208 |
LEJEUNE Arnaud |
3h17'41 |
SEM |
Nalinnes |
M |
|
0 |
209 |
POIRSON Yann |
3h17'45 |
SEM |
Grattery |
M |
|
0 |
210 |
GROSS Christian |
3h17'45 |
V1M |
Rimling |
M |
|
0 |
211 |
MEYER Gilles |
3h17'48 |
V1M |
Guebwiller |
M |
|
0 |
212 |
BRYCHE Raphael |
3h17'51 |
V1M |
Strasbourg |
M |
|
0 |
213 |
ALBRECHT Jean marie |
3h17'53 |
V2M |
Eha S/l Us Thann Athleti |
M |
|
0 |
214 |
GRENOT Paola |
3h18'04 |
V1F |
Avec S/l Association Bru |
F |
4eme F |
0 |
215 |
ROMAND Vincent |
3h18'07 |
SEM |
St Louis |
M |
|
0 |
216 |
BOILEAU Francois |
3h18'17 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
217 |
GEWINNER Emmanuel |
3h18'25 |
SEM |
Labaroche |
M |
|
0 |
218 |
SCHEUBEL Pierre |
3h18'29 |
V2M |
Lure |
M |
|
0 |
219 |
FEYS Patrice |
3h18'33 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
220 |
FREBOURG Jean marc |
3h18'43 |
V1M |
Colmar |
M |
|
0 |
221 |
MONDIN Eric |
3h18'54 |
SEM |
Zinswiller |
M |
|
0 |
222 |
FAURE Vincent |
3h18'58 |
SEM |
La Baffe |
M |
|
0 |
223 |
MALEV Berengere |
3h19'06 |
SEF |
Biercee |
F |
5eme F |
0 |
224 |
CROZAT Thierry |
3h19'17 |
V2M |
Rt20 |
M |
|
0 |
225 |
LE GALLIC Florence |
3h19'30 |
SEF |
Canet En Roussillon |
F |
|
0 |
226 |
JULIEN SAINT AMAND Luc |
3h19'41 |
V2M |
Strasbourg |
M |
|
0 |
227 |
FUSS Emmanuel |
3h19'44 |
V1M |
Socomec benfeld |
M |
|
0 |
228 |
BUISSON Camille |
3h19'48 |
V2M |
Meaudre |
M |
|
0 |
229 |
KIENNEMANN Jerome |
3h19'52 |
SEM |
Ana S/l Fcja Bischwiller |
M |
|
0 |
230 |
PLUMET Daniel |
3h19'55 |
V1M |
Douai |
M |
|
0 |
231 |
GOETTELMANN Manuel |
3h19'57 |
V1M |
Socomec |
M |
|
0 |
232 |
VERNHES |
3h20'02 |
SEM |
Chantraine |
M |
|
0 |
233 |
HOERNER Pierre |
3h20'07 |
V1M |
Maysel |
M |
|
0 |
234 |
LEGER Michael |
3h20'09 |
V1M |
Usif Quille |
M |
|
0 |
235 |
VEJUX Olivier |
3h20'11 |
V1M |
Sg Hericourt |
M |
|
0 |
236 |
COULON |
3h20'17 |
SEM |
Zimmersheim |
M |
|
0 |
237 |
HUNTZIGER Jean |
3h20'20 |
V3M |
Ok Sante |
M |
|
0 |
238 |
FRIZON Jean Marie |
3h20'32 |
V2M |
Chalonvillars |
M |
|
0 |
239 |
ARTERO Philippe |
3h20'38 |
SEM |
Molsheim |
M |
|
0 |
240 |
JACQUEL Sebastien |
3h20'42 |
SEM |
Sapeur Pompier St Avold |
M |
|
0 |
241 |
VAUTRIN Olivier |
3h20'54 |
SEM |
Running Et Marathon De Bo |
M |
|
0 |
242 |
VOELTZEL Yannick |
3h21'18 |
SEM |
Judo Club Bischwiller |
M |
|
0 |
243 |
DE VOS Philippe |
3h21'21 |
V1M |
Colmar Marathon Club |
M |
|
0 |
244 |
PAGET Sebastien |
3h21'28 |
SEM |
Valdoie |
M |
|
0 |
245 |
CONSTANTIN Lucian |
3h21'32 |
SEM |
Resita |
M |
|
0 |
246 |
STEFANINI Mickail |
3h21'41 |
SEM |
Marienthal |
M |
|
0 |
247 |
MARCANTONI Mathieu |
3h21'43 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
248 |
BALTZ Jean Paul |
3h21'43 |
V2M |
Brouderdorff |
M |
|
0 |
249 |
MARCANTONI Nicolas |
3h21'46 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
250 |
VAUCOURT Emmanuel |
3h21'50 |
SEM |
Wisembach |
M |
|
0 |
251 |
CHABERT Eric |
3h21'52 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
252 |
WAGNER Arnaud |
3h22'00 |
SEM |
As Munster Athletisme |
M |
|
0 |
253 |
SPEYBROEK |
3h22'14 |
SEF |
Ranspach |
F |
|
0 |
254 |
GRETER |
3h22'19 |
V1M |
Eha S/l Sundgau Oxygene |
M |
|
0 |
255 |
RACINE Thierry |
3h22'27 |
V2M |
Asptt Besancon |
M |
|
0 |
256 |
MICLO Patrick |
3h22'28 |
V2M |
Liebherr France Colmar |
M |
|
0 |
257 |
METZGER Christophe |
3h22'28 |
SEM |
Soultz |
M |
|
0 |
258 |
GERARD Christophe |
3h22'32 |
SEM |
Fegersheim |
M |
|
0 |
259 |
LIEBMANN Stephane |
3h22'33 |
V1M |
Troyes Omnisports |
M |
|
0 |
260 |
GREBERT Christophe |
3h22'37 |
SEM |
Team Kolyma |
M |
|
0 |
261 |
DIDIER Olivier |
3h22'40 |
SEM |
Le Syndicat |
M |
|
0 |
262 |
LALEVEE Remi |
3h22'45 |
V1M |
La Bressaude |
M |
|
0 |
263 |
ISSEMANN Sylvain |
3h22'59 |
SEM |
Liebherr France Sas |
M |
|
0 |
264 |
FINANCE Jean Luc |
3h22'59 |
V2M |
Orbey |
M |
|
0 |
265 |
STEINLE Audry |
3h23'14 |
SEM |
Labaroche |
M |
|
0 |
266 |
DIETRICH Jean Guy |
3h23'28 |
V1M |
Quatzenheim |
M |
|
0 |
267 |
ORZES Johann |
3h23'36 |
SEM |
Saint die Des Vosges |
M |
|
0 |
268 |
RISCH Anne |
3h24'01 |
SEF |
Steige |
F |
|
0 |
269 |
PRZYBYLSKI |
3h24'04 |
V1M |
Sorans Les Breurey |
M |
|
0 |
270 |
COVAS |
3h24'07 |
V1M |
Avec S/l |
M |
|
0 |
271 |
VERBEKE Michel |
3h24'09 |
V2M |
Usm Montargis |
M |
|
0 |
272 |
SPETTEL Renaud |
3h24'13 |
V1M |
Labaroche |
M |
|
0 |
273 |
BARRAILLER Stefano |
3h24'15 |
SEM |
Efs Reims A. * |
M |
|
0 |
274 |
LEBOUBE Christophe |
3h24'39 |
SEM |
Selestat |
M |
|
0 |
275 |
HENRIQUES Luis |
3h24'42 |
V2M |
Mars Pf |
M |
|
0 |
276 |
HENRIQUES Gregory |
3h24'43 |
SEM |
Mars Is |
M |
|
0 |
277 |
OBERTIN Jacques |
3h24'47 |
V1M |
Strasbourg |
M |
|
0 |
278 |
JAEG Dominique |
3h25'04 |
V1M |
Batibois Alsace |
M |
|
0 |
279 |
BEHRA Eric |
3h25'14 |
V1M |
Naturine |
M |
|
0 |
280 |
STEMPFLE Raphael |
3h25'20 |
SEM |
Htemeurthe S/l Ac De Sai |
M |
|
0 |
281 |
GERMAIN Cyrille |
3h25'22 |
SEM |
Donneurs De Sang Walschei |
M |
|
0 |
282 |
VANTSIOTIS Anasthase |
3h25'27 |
V2M |
Hautmont |
M |
|
0 |
283 |
BUISSON Roselyne |
3h25'27 |
V2F |
Ea Grenobl S/l Course A |
F |
|
0 |
284 |
MUNOZ Jean Francois |
3h25'46 |
V2M |
Tomblaine |
M |
|
0 |
285 |
WACKER Laurent |
3h26'03 |
SEM |
Troisfontaines |
M |
|
0 |
286 |
ZETTOR Mickael |
3h26'13 |
SEM |
Cirisi Dijon / Dirisi |
M |
|
0 |
287 |
SCHEID Stephane |
3h26'19 |
SEM |
Cosswiller |
M |
|
0 |
288 |
NAVIR Kenan |
3h26'27 |
V1M |
Schirmeck |
M |
|
0 |
289 |
THOMAS |
3h26'30 |
V2F |
Labaroche |
F |
|
0 |
290 |
BIANCALANA Jean |
3h26'37 |
V1M |
Auboue |
M |
|
0 |
291 |
BROGLI Bertrand |
3h26'39 |
V1M |
Ohnenheim |
M |
|
0 |
292 |
DHARREVILLE Melanie |
3h26'45 |
SEF |
Coquelicot 42 |
F |
|
0 |
293 |
TRABER Eric |
3h26'46 |
V1M |
Dossenheim Sur |
M |
|
0 |
294 |
HOAREAU Jeannick |
3h26'54 |
SEM |
Sundhoffen |
M |
|
0 |
295 |
HOELTZEL Hubert |
3h26'55 |
V1M |
Quatzenheim |
M |
|
0 |
296 |
POUPART Thimothee |
3h26'56 |
SEM |
Le Chesne |
M |
|
0 |
297 |
LEJEUNE Emilien |
3h26'58 |
ESM |
Avec S/l |
M |
|
0 |
298 |
COPPEE Marc |
3h26'59 |
V2M |
Any Martin Rieux |
M |
|
0 |
299 |
DUPUY Sebastien |
3h27'13 |
SEM |
Illfurth |
M |
|
0 |
300 |
MANN Valentin |
3h27'16 |
SEM |
Vosgestrotters Colmar |
M |
|
0 |
301 |
CASAGRANDE Daniel |
3h27'19 |
SEM |
Village neuf |
M |
|
0 |
302 |
GOETTELMANN Philippe |
3h27'26 |
SEM |
Cernay |
M |
|
0 |
303 |
GRENOT Patrick |
3h27'28 |
V2M |
Avec S/l Association Bru |
M |
|
0 |
304 |
MERKLE Henri |
3h27'31 |
V2M |
Baldersheim |
M |
|
0 |
305 |
POULAIN Antoine |
3h27'40 |
SEM |
Horbourg Wihr |
M |
|
0 |
306 |
FEST Jeremie |
3h28'00 |
SEM |
Jungholtz |
M |
|
0 |
307 |
LAMBACH Patrick |
3h28'26 |
V1M |
Wintzenheim Athletic Club |
M |
|
0 |
308 |
WIOLAND Sebastien |
3h28'28 |
SEM |
Aspach Le Bas |
M |
|
0 |
309 |
CERVELIN Patrick |
3h28'53 |
V1M |
Naturine |
M |
|
0 |
310 |
LEGALLAIS Jean luc |
3h29'00 |
V1M |
Horbourg Wihr |
M |
|
0 |
311 |
FLEURENCE Valerie |
3h29'04 |
V1F |
Turckheim |
F |
|
0 |
312 |
DAGENS Nicolas |
3h29'07 |
V1M |
Af Coureurs De Fond Alsac |
M |
|
0 |
313 |
CUSINATO Benoit |
3h29'09 |
SEM |
Zoufftgen |
M |
|
0 |
314 |
UHALDEBORDE Christophe |
3h29'10 |
SEM |
Mollkirch |
M |
|
0 |
315 |
RUHLMANN Maurice |
3h29'11 |
V2M |
Colmar |
M |
|
0 |
316 |
ROUXHET Vincent |
3h29'17 |
V1M |
Vinrouxh.be |
M |
|
0 |
317 |
KUBICKI Isabelle |
3h29'21 |
V1F |
Oderen |
F |
|
0 |
318 |
LETELLIER Jean Miche |
3h29'22 |
V1M |
Hadonville Les Lachaussee |
M |
|
0 |
319 |
BINTZ Christian |
3h29'23 |
V2M |
Beaune |
M |
|
0 |
320 |
GERBER Claude |
3h29'28 |
V1M |
Eha S/l Sundgau |
M |
|
0 |
321 |
NANNI Vincent |
3h29'30 |
V1M |
Eha S/l Sundgau |
M |
|
0 |
322 |
CLEMENT Pascal |
3h29'42 |
V1M |
Hbc Vallee Haute Moselle |
M |
|
0 |
323 |
CUNY Michel |
3h29'58 |
V3M |
Liezey |
M |
|
0 |
324 |
DEBS Gregory |
3h30'02 |
SEM |
As Ribeauville Athleroute |
M |
|
0 |
325 |
CHIRAT Emmanuel |
3h30'04 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
326 |
POIROT Regis |
3h30'16 |
V1M |
Xonrupt Longemer |
M |
|
0 |
327 |
CLAVE Bernard |
3h30'19 |
V2M |
Holving |
M |
|
0 |
328 |
HALTER Jean Claud |
3h30'25 |
V1M |
Schirrhein |
M |
|
0 |
329 |
REMY Julien |
3h30'30 |
SEM |
Neuves Maisons |
M |
|
0 |
330 |
LE PRADO Laurent |
3h30'33 |
V1M |
Srb Belfort |
M |
|
0 |
331 |
PICCINELLI Frank |
3h30'42 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
332 |
ZINCK Henri |
3h30'52 |
ESM |
Wuenheim |
M |
|
0 |
333 |
PERRIER Jean |
3h30'53 |
V1M |
Labaroche |
M |
|
0 |
334 |
CARLE Romain |
3h30'55 |
SEM |
Le Thillot |
M |
|
0 |
335 |
SCHMITT Fabrice |
3h30'58 |
V2M |
Rombas Ac |
M |
|
0 |
336 |
MARCHAL Michael |
3h31'01 |
SEM |
Rambouillet Sports |
M |
|
0 |
337 |
TRICOTET Thomas |
3h31'07 |
SEM |
Vieux thann |
M |
|
0 |
338 |
REY Nicolas |
3h31'09 |
SEM |
Evaux Et Menil |
M |
|
0 |
339 |
CARPENTIER Olivier |
3h31'18 |
V1M |
Saulny |
M |
|
0 |
340 |
FORD Glenn |
3h31'23 |
V2M |
Voegtlinshoffen M.j.c. |
M |
|
0 |
341 |
LANIER Thomas |
3h31'24 |
SEM |
Gerardmer |
M |
|
0 |
342 |
GRANDMOUGIN Benoit |
3h31'25 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
343 |
DUGUE Didier |
3h31'34 |
V1M |
Andolsheim |
M |
|
0 |
344 |
GENTILHOMME Audrey |
3h31'48 |
SEF |
Treix |
F |
|
0 |
345 |
VAUCOURT Fabrice |
3h32'06 |
SEM |
Wisembach |
M |
|
0 |
346 |
LEGORRE Stephane |
3h32'11 |
V1M |
Rambouillet Sports |
M |
|
0 |
347 |
GHESQUIERE Gerard |
3h32'11 |
V3M |
Ac Wambrechies |
M |
|
0 |
348 |
CLIN Jean Miche |
3h32'15 |
V1M |
Metzervisse |
M |
|
0 |
349 |
MOCHEL Marie eve |
3h32'17 |
SEF |
Unitas |
F |
|
0 |
350 |
BOEHLER Christophe |
3h32'18 |
V1M |
Www.voixlibres.org |
M |
|
0 |
351 |
WOLFF Michel |
3h32'22 |
V2M |
Waltenheim Sur Zorn |
M |
|
0 |
352 |
GENTILHOMME Alvine |
3h32'24 |
SEF |
Drusenheim |
F |
|
0 |
353 |
GAVOILLE Jerome |
3h32'29 |
SEM |
Vallerois Lorioz |
M |
|
0 |
354 |
GANTOIS David |
3h32'30 |
V1M |
Vesoul |
M |
|
0 |
355 |
KIPFER Eric |
3h32'31 |
SEM |
Willer Sur Thur |
M |
|
0 |
356 |
WINGERT Remi |
3h32'38 |
SEM |
Eckbolsheim |
M |
|
0 |
357 |
MEYER Hubert |
3h32'39 |
V2M |
Saint Hippolyte |
M |
|
0 |
358 |
PETIT Maximilien |
3h32'41 |
SEM |
Huningue |
M |
|
0 |
359 |
ALBISTON David |
3h33'05 |
V1M |
Bruxelles |
M |
|
0 |
360 |
SCHILDKNECHT Olivier |
3h33'07 |
V2M |
Eha S/l Us |
M |
|
0 |
361 |
MOSSER Jacques |
3h33'14 |
V1M |
Boersch |
M |
|
0 |
362 |
GAUER Herve |
3h33'18 |
SEM |
Les2fonlapaire |
M |
|
0 |
363 |
MERVEILLE Marc |
3h33'31 |
V2M |
Wolkrange |
M |
|
0 |
364 |
KLEE Laurent |
3h33'39 |
V1M |
Liebherr France |
M |
|
0 |
365 |
HALBWAX Jordan |
3h33'44 |
SEM |
Bourgheim |
M |
|
0 |
366 |
HOMMAIRE Christian |
3h33'52 |
V2M |
Gimbrett |
M |
|
0 |
367 |
BOEHM Victor |
3h33'52 |
ESM |
Hermerswiller |
M |
|
0 |
368 |
MOSSER Fabien |
3h33'53 |
SEM |
Reimerswiller |
M |
|
0 |
369 |
MOSCHENROS Pascal |
3h33'53 |
V1M |
Surbourg |
M |
|
0 |
370 |
KRAUTH Nicolas |
3h33'54 |
V1M |
Obernai |
M |
|
0 |
371 |
LAGAS Stephanie |
3h33'54 |
SEF |
Surbourg |
F |
|
0 |
372 |
GROSSHOLTZ Marc |
3h33'59 |
V1M |
Mollkirch |
M |
|
0 |
373 |
BINAUX Jonathan |
3h34'00 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
374 |
BACH Gerard |
3h34'06 |
V2M |
Colmar |
M |
|
0 |
375 |
GARNIER Jerome |
3h34'12 |
SEM |
Luneville |
M |
|
0 |
376 |
ZILLIOX Philippe |
3h34'13 |
V2M |
Geneuille |
M |
|
0 |
377 |
PANICHI Anne |
3h34'16 |
V1F |
Perl |
F |
|
0 |
378 |
PIERRON Sebastien |
3h34'18 |
SEM |
Ergersheim |
M |
|
0 |
379 |
GROSSE Jean Pierr |
3h34'20 |
SEM |
Acs Cre |
M |
|
0 |
380 |
GARCIA Christian |
3h34'22 |
V1M |
Reichstett |
M |
|
0 |
381 |
BLIAULT Daniel |
3h34'26 |
V1M |
Sr Obernai |
M |
|
0 |
382 |
LOMBARD Christophe |
3h34'26 |
V1M |
Chevremont |
M |
|
0 |
383 |
HAGENBACH David |
3h34'29 |
V1M |
Franken |
M |
|
0 |
384 |
WACKER Fredy |
3h34'54 |
V1M |
Abbs |
M |
|
0 |
385 |
SALELL Alexandre |
3h35'02 |
SEM |
Destord |
M |
|
0 |
386 |
COLIN Damien |
3h35'11 |
SEM |
Nonzeville |
M |
|
0 |
387 |
KEMPF Jean Miche |
3h35'15 |
V1M |
Skieurs Du Tanet |
M |
|
0 |
388 |
PLUCINSKI Arnaud |
3h35'50 |
V1M |
Running Et Marathon De Bo |
M |
|
0 |
389 |
HAEGELE Lucien |
3h36'13 |
V3M |
Ac Centre Alsace |
M |
|
0 |
390 |
BOURDIAU Eric |
3h36'15 |
V1M |
Acs Cre Stiring Wendel |
M |
|
0 |
391 |
DUCHOWICZ Michel |
3h36'17 |
V2M |
Dommartin |
M |
|
0 |
392 |
KOSTREZEWA Rene |
3h36'18 |
V1M |
Dommartin |
M |
|
0 |
393 |
FRANCOIS Adrien |
3h36'19 |
SEM |
Westhalten |
M |
|
0 |
394 |
TRIDON Pascal |
3h36'25 |
V2M |
La Houssaye En Brie |
M |
|
0 |
395 |
EDEL Mathieu |
3h36'31 |
V1M |
Schweighouse thann |
M |
|
0 |
396 |
BEYER Sandra |
3h36'33 |
SEF |
Niederbronn |
F |
|
0 |
397 |
MORIZOT Aurelien |
3h36'40 |
SEM |
Team Raidlight |
M |
|
0 |
398 |
GUILLOT Laurent |
3h36'41 |
V1M |
Marmoutier |
M |
|
0 |
399 |
VERNIER Christian |
3h36'46 |
V1M |
Vagney |
M |
|
0 |
400 |
MATERAC Andrzej |
3h36'50 |
SEM |
Lapoutroie |
M |
|
0 |
401 |
CARL Franck |
3h36'51 |
SEM |
Bischoffsheim |
M |
|
0 |
402 |
GING Edgar |
3h36'53 |
V2M |
Dossenheim Sur Zinsel |
M |
|
0 |
403 |
LEBEL Pascal |
3h36'59 |
V1M |
Dommartin |
M |
|
0 |
404 |
ZIMMERMANN Didier |
3h37'00 |
SEM |
As Liebherr |
M |
|
0 |
405 |
FURST Serge |
3h37'04 |
V1M |
Lutterbach |
M |
|
0 |
406 |
FISCHER Fabrice |
3h37'08 |
SEM |
Ingersheim |
M |
|
0 |
407 |
FOLTZENLOGEL Francois |
3h37'09 |
SEM |
Mutzenhouse |
M |
|
0 |
408 |
KREUTER Laurent |
3h37'13 |
V1M |
Guebwiller |
M |
|
0 |
409 |
OUALI Mehdi |
3h37'14 |
SEM |
Kirrwiller |
M |
|
0 |
410 |
WEREY Philippe |
3h37'16 |
V1M |
Bristol |
M |
|
0 |
411 |
ARNAUD Eric |
3h37'17 |
V1M |
Hettenschlag |
M |
|
0 |
412 |
FOUBERT Laurent |
3h37'19 |
V1M |
Spiridon Club Alsace |
M |
|
0 |
413 |
REVILLOT |
3h37'25 |
V1M |
Fegersheim |
M |
|
0 |
414 |
MEYER Etienne |
3h37'27 |
V1M |
Soultzmatt |
M |
|
0 |
415 |
MORITZ Franck |
3h37'28 |
SEM |
Lyon |
M |
|
0 |
416 |
ZULIANI Laurence |
3h37'37 |
V1F |
Bruyeres |
F |
|
0 |
417 |
BATOULA Daniel |
3h37'47 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
418 |
PAUGAM Jacques |
3h37'58 |
SEM |
Soucht |
M |
|
0 |
419 |
JOINEAU Jean claud |
3h37'59 |
V1M |
Besancon |
M |
|
0 |
420 |
MEISTERMANN Sylvain |
3h38'02 |
SEM |
Chambery |
M |
|
0 |
421 |
AUTIN Clotilde |
3h38'04 |
SEF |
Socomec |
F |
|
0 |
422 |
HENRIOT Jean Chris |
3h38'08 |
V1M |
Soultz Rider's |
M |
|
0 |
423 |
CALONEGO Denis |
3h38'10 |
V1M |
Equipe Alcon |
M |
|
0 |
424 |
MANSER Richard |
3h38'16 |
V1M |
Sr Obernai |
M |
|
0 |
425 |
POUCHOT Philippe |
3h38'37 |
V1M |
Ergersheim |
M |
|
0 |
426 |
SAWAF Khaldoun |
3h38'40 |
V2M |
Colmar Marathon |
M |
|
0 |
427 |
SIAUD Godefroy |
3h38'46 |
SEM |
Fegersheim |
M |
|
0 |
428 |
THOMANN Philippe |
3h38'53 |
V2M |
Verrieres le buisson |
M |
|
0 |
429 |
MEHL Jean Pierr |
3h38'54 |
V1M |
Asc Hager |
M |
|
0 |
430 |
MORIAN Davy |
3h38'58 |
SEM |
Asc Hager |
M |
|
0 |
431 |
BARATTA Alexandre |
3h38'58 |
SEM |
Bernolsheim |
M |
|
0 |
432 |
SENNE Thomas |
3h38'59 |
V1M |
Colmar Marathon |
M |
|
0 |
433 |
CHANVILLARD Matthieu |
3h39'00 |
SEM |
Ostwald |
M |
|
0 |
434 |
DREVIN Stephane |
3h39'01 |
V1M |
Les Copains D'abord Vince |
M |
|
0 |
435 |
BENOIT Celia |
3h39'03 |
SEF |
Maisonsgoutte |
F |
|
0 |
436 |
STEHLIN Adrien |
3h39'08 |
V2M |
Muespach Le Haut |
M |
|
0 |
437 |
GERARD Christophe |
3h39'09 |
V1M |
Ventron |
M |
|
0 |
438 |
TISSAIRE Eric |
3h39'30 |
V2M |
Epinal |
M |
|
0 |
439 |
POIROT Herve |
3h39'45 |
SEM |
Archettes |
M |
|
0 |
440 |
MICHEL Daniel |
3h39'46 |
V2M |
Triathlon |
M |
|
0 |
441 |
WAGNER Michel |
3h39'52 |
V3M |
As Munster Athletisme |
M |
|
0 |
442 |
JAUFFRES Romain |
3h39'52 |
SEM |
Cornimont |
M |
|
0 |
443 |
GUIDAT Lionel |
3h39'57 |
V1M |
Heiwiller |
M |
|
0 |
444 |
FELIX Didier |
3h39'58 |
V1M |
Team Kolyma |
M |
|
0 |
445 |
DUFAY Aurore |
3h40'23 |
SEF |
Sr |
F |
|
0 |
446 |
VALDENAIRE Fabien |
3h40'29 |
V1M |
Ventron |
M |
|
0 |
447 |
ROTH |
3h40'49 |
V2M |
Strasbourg |
M |
|
0 |
448 |
LOCATELLI Murielle |
3h40'57 |
V1F |
Naturine |
F |
|
0 |
449 |
MARTY Anne Laure |
3h40'58 |
SEF |
Gries |
F |
|
0 |
450 |
BASTIEN Thomas |
3h41'14 |
SEM |
Katzenthal |
M |
|
0 |
451 |
ALLAIRE Jerome |
3h41'47 |
SEM |
Entrammes |
M |
|
0 |
452 |
BLE Stephane |
3h42'00 |
SEM |
Steelcase A3s |
M |
|
0 |
453 |
RIBOLZI Jean Michel |
3h42'03 |
V2M |
Orbey |
M |
|
0 |
454 |
WICKY Paul Henri |
3h42'03 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
455 |
FUCHS Roger |
3h42'16 |
V2M |
Kruth |
M |
|
0 |
456 |
ZIGHMI Gabriel |
3h42'21 |
SEM |
Pca S/l Csl Neuf brisach |
M |
|
0 |
457 |
BRAUD Patrick |
3h42'23 |
V2M |
Peillonnex |
M |
|
0 |
458 |
HERCE Millan |
3h42'24 |
SEM |
Sartrouville |
M |
|
0 |
459 |
SCHAEFER Daniel |
3h42'27 |
SEM |
Emmendingen |
M |
|
0 |
460 |
MEICHELBECK Christian |
3h42'29 |
V1M |
Teningen |
M |
|
0 |
461 |
GEHIN PIERREL Nicolas |
3h42'29 |
SEM |
St Martin Bellevue |
M |
|
0 |
462 |
MAILLARD Celine |
3h42'31 |
V1F |
Thann |
F |
|
0 |
463 |
CHARPENTIER Nathalie |
3h42'35 |
SEF |
Sarralbe |
F |
|
0 |
464 |
DUTHEIL Philippe |
3h42'41 |
SEM |
Staffelfelden |
M |
|
0 |
465 |
WEHREY Alfred |
3h42'42 |
V2M |
Wihr au val |
M |
|
0 |
466 |
BOMPAYS Patrick |
3h42'49 |
V1M |
Mondescourt |
M |
|
0 |
467 |
XOLIN Jean Claud |
3h42'57 |
V2M |
Ventron |
M |
|
0 |
468 |
BARNET Remy |
3h43'00 |
V1M |
Chambery |
M |
|
0 |
469 |
DAUTCOURT Gerard |
3h43'01 |
V3M |
Gerardmer |
M |
|
0 |
470 |
BADER Pierre |
3h43'03 |
SEM |
Sausheim |
M |
|
0 |
471 |
DI GIOVANNI Armando |
3h43'05 |
V1M |
Saint louis Rc (als) |
M |
|
0 |
472 |
PIETTRE Alexis |
3h43'07 |
V1M |
Etrepigney |
M |
|
0 |
473 |
FISCHER Pierre Yve |
3h43'16 |
SEM |
Hirtzbach |
M |
|
0 |
474 |
LEQUY Christophe |
3h43'18 |
V2M |
Nancy |
M |
|
0 |
475 |
HENAULT Laurent |
3h43'25 |
V2M |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
M |
|
0 |
476 |
LACOUCHIE Jean Phili |
3h43'26 |
V2M |
Bischheim |
M |
|
0 |
477 |
LECARR Xavier |
3h43'32 |
SEM |
Parma |
M |
|
0 |
478 |
SCHMIDT Denis |
3h43'33 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
479 |
ROURE Laurent |
3h43'36 |
V1M |
E.a.v.l S/l Co Blenod |
M |
|
0 |
480 |
HENRY Patrice |
3h43'37 |
V3M |
Les Copains D'abord Vince |
M |
|
0 |
481 |
DELACOTE Jimmy |
3h43'43 |
SEM |
Ventron |
M |
|
0 |
482 |
MARKOWNA Daniel |
3h43'46 |
V1M |
Ebersheim |
M |
|
0 |
483 |
BLAISE Sebastien |
3h43'48 |
SEM |
Dieulouard |
M |
|
0 |
484 |
RAVON Philippe |
3h43'52 |
V1M |
Coureurs De L'allaine |
M |
|
0 |
485 |
FOESSEL Veronique |
3h43'54 |
V1F |
Thoiry |
F |
|
0 |
486 |
ABEGG Michael |
3h43'55 |
V1M |
Frahier |
M |
|
0 |
487 |
ELCHINGER Yves |
3h44'04 |
V1M |
Cap Dinsheim |
M |
|
0 |
488 |
HEIMLICH Denis |
3h44'11 |
SEM |
Schirrhein |
M |
|
0 |
489 |
DAVID Christian |
3h44'11 |
V1M |
Chocho dahu Team |
M |
|
0 |
490 |
JOHANN Philippe |
3h44'12 |
V1M |
Abbs |
M |
|
0 |
491 |
DISTEL Claude |
3h44'14 |
V1M |
Avolsheim |
M |
|
0 |
492 |
GOCEL Rejane |
3h44'16 |
SEF |
Es Crehange faulquemont |
F |
|
0 |
493 |
GIRAUD Alain |
3h44'19 |
V2M |
Ana S/l Rohan Athletisme |
M |
|
0 |
494 |
LAINE Eric |
3h44'27 |
V1M |
Jogging Athletic club Sai |
M |
|
0 |
495 |
POSECAK Philippe |
3h44'32 |
V1M |
Moisenay |
M |
|
0 |
496 |
JITTEN Sandrine |
3h44'37 |
V2F |
Saint Die Des Vosges |
F |
|
0 |
497 |
IDERNE Alban |
3h44'41 |
V1M |
Truchtersheim |
M |
|
0 |
498 |
TERRIEN Jean Yves |
3h44'42 |
V2M |
Chartres |
M |
|
0 |
499 |
MUNIER Regine |
3h44'45 |
V1F |
Traubach Le Haut |
F |
|
0 |
500 |
JERMANN Marc |
3h44'47 |
V1M |
Wattwiller |
M |
|
0 |
501 |
LIEBSCHNER Manfred |
3h44'48 |
V2M |
Ville D'avray |
M |
|
0 |
502 |
JORDAN Elke |
3h44'50 |
V1F |
Germering |
F |
|
0 |
503 |
MOREAU Isabelle |
3h44'59 |
SEF |
Manom |
F |
|
0 |
504 |
KIREN Alain |
3h44'59 |
V2M |
Grindorf |
M |
|
0 |
505 |
LARTILLOT Brice |
3h45'06 |
SEM |
Petite Rosselle |
M |
|
0 |
506 |
LEININGER Arnaud |
3h45'10 |
SEM |
Mjc 3 Chteaux |
M |
|
0 |
507 |
KILLY Beno t |
3h45'18 |
V3M |
Heimsbrunn |
M |
|
0 |
508 |
COFFIN Damien |
3h45'24 |
SEM |
Le Thillot |
M |
|
0 |
509 |
FINIELS Pierre |
3h45'31 |
V2M |
Soultz |
M |
|
0 |
510 |
FRANCISCO Stephane |
3h45'41 |
SEM |
Soultz |
M |
|
0 |
511 |
MICHEL Sebastien |
3h45'52 |
SEM |
Ventron |
M |
|
0 |
512 |
LECERF Williams |
3h46'11 |
V1M |
Ca Aulnoy Aymeries |
M |
|
0 |
513 |
JACQUES Michel |
3h46'21 |
V1M |
Hoste |
M |
|
0 |
514 |
DAROS Frederic |
3h46'29 |
SEM |
Linthal |
M |
|
0 |
515 |
PELLETERET Michel |
3h46'31 |
V2M |
Plancher Bas |
M |
|
0 |
516 |
PETITDEMANGE Nicolas |
3h46'36 |
V1M |
Raon L Etape |
M |
|
0 |
517 |
SAVIGNARD Michael |
3h46'44 |
SEM |
Anould |
M |
|
0 |
518 |
WOLFF Patrick |
3h46'48 |
V2M |
Delle |
M |
|
0 |
519 |
SCHIEFFER Franz |
3h46'59 |
V1M |
Andolsheim |
M |
|
0 |
520 |
BONNARD Eric |
3h47'01 |
V1M |
Dunes D'espoir |
M |
|
0 |
521 |
COENEN Chantal |
3h47'06 |
SEF |
Bekkevoort |
F |
|
0 |
522 |
PRADAUX Laurent |
3h47'08 |
V1M |
Hommarting |
M |
|
0 |
523 |
VUILLEMIN Maxime |
3h47'10 |
SEM |
Besan?on |
M |
|
0 |
524 |
MULLER Patrick |
3h47'15 |
V1M |
Breitenbach |
M |
|
0 |
525 |
BARBETTE Gerard |
3h47'20 |
V3M |
Hortes |
M |
|
0 |
526 |
GENTNER Laurent |
3h47'22 |
V1M |
Quatz Trotter's |
M |
|
0 |
527 |
ANTONY Sylvia |
3h47'23 |
V1F |
Strasbourg |
F |
|
0 |
528 |
MANGIN Christian |
3h47'25 |
V3M |
Vandoncourt |
M |
|
0 |
529 |
THEILLER Stephane |
3h47'35 |
SEM |
Co Champagne Aa * |
M |
|
0 |
530 |
BRUNTZ Alexandre |
3h47'38 |
SEM |
Greisbach Au Val |
M |
|
0 |
531 |
THELLIER Carole |
3h47'40 |
V2F |
Le Doulieu |
F |
|
0 |
532 |
BRENIERE Nicolas |
3h47'42 |
SEM |
Epinal |
M |
|
0 |
533 |
PEDRON Nicolas |
3h47'43 |
SEM |
Besancon |
M |
|
0 |
534 |
GOCEL Dominique |
3h47'50 |
V1M |
Herny |
M |
|
0 |
535 |
THIRION Isabelle |
3h47'52 |
V1F |
Sarreguemines |
F |
|
0 |
536 |
LHOSTETE Dominique |
3h47'57 |
V1M |
Benney |
M |
|
0 |
537 |
ALLAIN Anne Clair |
3h48'00 |
SEF |
Strassen |
F |
|
0 |
538 |
HASSID Jacques |
3h48'06 |
V1M |
Sigolsheim |
M |
|
0 |
539 |
MOTAIS Alexandre |
3h48'07 |
SEM |
Ecocjf S/l Lma Meung sur |
M |
|
0 |
540 |
AIMEUR Thierry |
3h48'10 |
V1M |
Aspach Le Bas |
M |
|
0 |
541 |
NAST Evelyne |
3h48'19 |
V2F |
Colmar Marathon Club |
F |
|
0 |
542 |
ABEL Stephane |
3h48'24 |
SEM |
Deyvillers |
M |
|
0 |
543 |
DERRADJI Amar |
3h48'38 |
V1M |
Reichstett |
M |
|
0 |
544 |
DAMAS Joil |
3h48'47 |
V3M |
Rosieres Aux Salines |
M |
|
0 |
545 |
TONIETTO Jean Luc |
3h48'49 |
V2M |
Wuenheim |
M |
|
0 |
546 |
ROBIN Mickail |
3h48'50 |
SEM |
Luneville |
M |
|
0 |
547 |
VIGE Geoffroy |
3h48'52 |
V1M |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
M |
|
0 |
548 |
GUILLAUME Francis |
3h48'53 |
V1M |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
M |
|
0 |
549 |
RICHARD Guillaume |
3h49'02 |
SEM |
Sapeurs Pompiers Le Val D |
M |
|
0 |
550 |
PIGEON Stephane |
3h49'02 |
V1M |
Les Forges |
M |
|
0 |
551 |
VALDENAIRE Jean Pasca |
3h49'03 |
V2M |
Rt2o |
M |
|
0 |
552 |
AUBERT Ghislain |
3h49'04 |
SEM |
Haguenau |
M |
|
0 |
553 |
SCHORR Yves |
3h49'05 |
V1M |
Schirmeck |
M |
|
0 |
554 |
MARTIN Jean phili |
3h49'05 |
SEM |
- |
M |
|
0 |
555 |
PETITDEMANGE Olivier |
3h49'07 |
V1M |
Horbourg wihr |
M |
|
0 |
556 |
WILLETTE Jeanne |
3h49'08 |
SEF |
Athletisme Metz Metropole |
F |
|
0 |
557 |
NIVET Pierre |
3h49'11 |
SEM |
Vceffiat |
M |
|
0 |
558 |
BRUSSON Mikael |
3h49'13 |
SEM |
Moulezan |
M |
|
0 |
559 |
HERRMANN Sebastien |
3h49'15 |
SEM |
Merck Millipore |
M |
|
0 |
560 |
BLAISON Gilles |
3h49'18 |
V2M |
Chanteheux |
M |
|
0 |
561 |
ROSSELL Bruno |
3h49'24 |
V2M |
Hindisheim |
M |
|
0 |
562 |
FINIELS Benjamin |
3h49'24 |
ESM |
Lille |
M |
|
0 |
563 |
BRILLI |
3h49'26 |
V1M |
Hochstatt |
M |
|
0 |
564 |
LUNZENSICHTER SENIZE Nathalie |
3h49'30 |
SEF |
Drachenbronn |
F |
|
0 |
565 |
MALCOTTI Jean Bapti |
3h49'31 |
SEM |
Vagney |
M |
|
0 |
566 |
SALQUEBRE Yann |
3h 49' 33 |
SEM |
Club Pongiste Ruppeen |
M |
|
0 |
567 |
CHARTON Pascal |
3h49'34 |
V1M |
Epinal |
M |
|
0 |
568 |
BLATNIK Jacques |
3h49'35 |
V1M |
Continental |
M |
|
0 |
569 |
DUPREY Gerard |
3h49'44 |
V1M |
Ferrieres Les Bois |
M |
|
0 |
570 |
ROOS Aline |
3h49'44 |
SEF |
Bischoffsheim |
F |
|
0 |
571 |
PETITJEAN Sebastien |
3h49'48 |
SEM |
Rupt Sur Moselle |
M |
|
0 |
572 |
HOLTZER Yannick |
3h49'56 |
SEM |
Epinal |
M |
|
0 |
573 |
BELLUCCI Laurent |
3h50'08 |
V1M |
Hommarting |
M |
|
0 |
574 |
STRACK Laurent |
3h50'11 |
SEM |
Barr |
M |
|
0 |
575 |
BARDEY Denis |
3h50'14 |
V2M |
Lavans Quingey |
M |
|
0 |
576 |
PERL Denis |
3h50'16 |
V2M |
Thionville |
M |
|
0 |
577 |
BABE Julien |
3h50'17 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
578 |
GRAND Francois |
3h50'26 |
SEM |
Sigolsheim |
M |
|
0 |
579 |
SCHALLER Pascal |
3h50'36 |
V1M |
Smart France |
M |
|
0 |
580 |
BARRNCHA Guy |
3h50'38 |
V2M |
Blotzheim |
M |
|
0 |
581 |
KUHN Thierry |
3h50'40 |
V2M |
Saint louis Rc (als) |
M |
|
0 |
582 |
KNOEPFLIN Chantal |
3h50'41 |
V1F |
Offemont |
F |
|
0 |
583 |
WINDENBERGER Bruno |
3h50'42 |
V2M |
Sierentz |
M |
|
0 |
584 |
DUGUE Veronique |
3h50'46 |
V1F |
Andolsheim |
F |
|
0 |
585 |
ARBOGAST Herve |
3h50'58 |
SEM |
Ana S/l Rohan Athletisme |
M |
|
0 |
586 |
LAYBOURNE Anne |
3h51'02 |
SEF |
Metz |
F |
|
0 |
587 |
CHAMAYOU Daniel |
3h51'03 |
V1M |
Spiridon Club Alsace |
M |
|
0 |
588 |
SCHEID Cedric |
3h51'12 |
SEM |
Saint georges Reichshoffe |
M |
|
0 |
589 |
KLEIN Frederic |
3h51'26 |
SEM |
Selestat |
M |
|
0 |
590 |
REMY Quentin |
3h51'27 |
ESM |
Epinal |
M |
|
0 |
591 |
BERTRAND Jacky |
3h51'35 |
V3M |
Courcelles Les Montbeliar |
M |
|
0 |
592 |
BEDON Cedric |
3h51'37 |
SEM |
Golbey |
M |
|
0 |
593 |
PUEMI Anne Marie |
3h51'42 |
V1F |
Boudry |
F |
|
0 |
594 |
WALTHER Sebastien |
3h51'53 |
SEM |
Bollwiller |
M |
|
0 |
595 |
JUNG Michail |
3h52'00 |
SEM |
Les2fonlapaire |
M |
|
0 |
596 |
KERNEL Patrick |
3h52'09 |
V2M |
Egger |
M |
|
0 |
597 |
KIEFFER Christian |
3h52'12 |
V2M |
Holtzheim |
M |
|
0 |
598 |
REEB Julie |
3h52'14 |
ESF |
Soultz |
F |
|
0 |
599 |
WOLF Marc |
3h52'18 |
V1M |
Mba S/l Fc Sochaux Montb |
M |
|
0 |
600 |
GUIDAT Daniel |
3h52'29 |
V2M |
Le Tholy |
M |
|
0 |
601 |
THEYS Vincent |
3h52'36 |
V1M |
Saint amand |
M |
|
0 |
602 |
BONNOT Delphine |
3h52'39 |
SEF |
Bischeim |
F |
|
0 |
603 |
GERARDIN Henri |
3h52'45 |
V1M |
Vitry En Perthois |
M |
|
0 |
604 |
LALLOZ Daniel |
3h52'50 |
V1M |
Travailleurs Des 1000 tan |
M |
|
0 |
605 |
LANIER Philippe |
3h53'00 |
V2M |
Esboz |
M |
|
0 |
606 |
ROUYER Pascal |
3h53'14 |
V1M |
Wolkrange |
M |
|
0 |
607 |
THOMAS Philippe |
3h53'14 |
V2M |
Le Souffle D'orgerus |
M |
|
0 |
608 |
JUWA Andre |
3h53'15 |
V2M |
Desandans |
M |
|
0 |
609 |
REHM Philippe |
3h53'19 |
V3M |
Ana S/l Rohan Athletisme |
M |
|
0 |
610 |
OBER Jean noel |
3h53'26 |
V2M |
A.s.l. La Robertsau |
M |
|
0 |
611 |
SERVEAUX Yves |
3h53'26 |
V3M |
Troyes Omnisports |
M |
|
0 |
612 |
MAIX Laurent |
3h53'27 |
V1M |
Af Coureurs De Fond Alsac |
M |
|
0 |
613 |
RIEDER Jean Fran |
3h53'42 |
SEM |
Schaeffler France |
M |
|
0 |
614 |
ROY Philippe |
3h53'44 |
V2M |
Oberhoffen sur moder |
M |
|
0 |
615 |
GEORGES Laurence |
3h53'58 |
V1F |
Colmar Marathon Club |
F |
|
0 |
616 |
BERINGER Daniel |
3h54'03 |
V1M |
Rouffach |
M |
|
0 |
617 |
CALVO Jean philippe |
3h54'14 |
SEM |
Strong Manala Team |
M |
|
0 |
618 |
FERRIGNIO Stephane |
3h54'23 |
SEM |
Ac Huningue |
M |
|
0 |
619 |
GEORGENTHUM Olivier |
3h54'24 |
V1M |
Mjc Voegtlinshoffen |
M |
|
0 |
620 |
SCHERZINGER Thomas |
3h54'27 |
V2M |
Glottertal |
M |
|
0 |
621 |
SEILER Jean Pierr |
3h54'37 |
V2M |
Besancon |
M |
|
0 |
622 |
RIGOBERT Guillaume |
3h54'45 |
SEM |
A.p.m. |
M |
|
0 |
623 |
STRASBACH Lucas |
3h55'04 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
624 |
MLLER Erick |
3h55'09 |
V1M |
Montigny Sur |
M |
|
0 |
625 |
DIETZ Stephane |
3h55'22 |
V1M |
Apm |
M |
|
0 |
626 |
MICHEL Victoria |
3h56'14 |
SEF |
Selestat |
F |
|
0 |
627 |
HENRY Dimitri |
3h56'19 |
SEM |
Montpellier |
M |
|
0 |
628 |
MATO Claude |
3h56'20 |
V2M |
Wingersheim |
M |
|
0 |
629 |
VERMOT DESROCHES Eric |
3h56'29 |
V1M |
Ac Huningue |
M |
|
0 |
630 |
RAGUENES Francois |
3h57'00 |
V3M |
Wangen |
M |
|
0 |
631 |
MOUQUIN Romain |
3h57'10 |
SEM |
Mulhouse |
M |
|
0 |
632 |
MOUQUIN Olivier |
3h57'13 |
SEM |
Lille |
M |
|
0 |
633 |
CHIRAT Anne |
3h57'39 |
SEF |
Holving |
F |
|
0 |
634 |
GUTH Alexandre |
3h57'40 |
V1M |
Breitenau |
M |
|
0 |
635 |
DELAUNAY Ludovic |
3h58'09 |
SEM |
Wittisheim |
M |
|
0 |
636 |
FAGOT Olivier |
3h58'10 |
V1M |
Usm Viroflay |
M |
|
0 |
637 |
BEAUMONT Frederic |
3h58'15 |
V1M |
Usm Viroflay |
M |
|
0 |
638 |
HEUCLIN Francis |
3h58'17 |
V2M |
Cscv Hirson |
M |
|
0 |
639 |
FLORY Francis |
3h58'17 |
V1M |
Bouzonville |
M |
|
0 |
640 |
TREBUCHET Arnaud |
3h58'36 |
SEM |
Mondeville Trail Aventure |
M |
|
0 |
641 |
JEHEL Bernadette |
3h58'43 |
V2F |
Pca S/l Csl Neuf brisach |
F |
|
0 |
642 |
ZACCOMER Arnaud |
3h59'04 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
643 |
SCHOESER Sylvain |
3h59'19 |
V1M |
Neufgrange |
M |
|
0 |
644 |
CAILLET Gerard |
3h59'35 |
V2M |
Jogging |
M |
|
0 |
645 |
PERUCCHINI Xavier |
3h59'37 |
V1M |
Lavans Quingey |
M |
|
0 |
646 |
LEMOYNE Pierre |
3h59'45 |
V3M |
Colmar Marathon Club |
M |
|
0 |
647 |
DONADINI Pierre Cha |
3h59'48 |
SEM |
Saint Die |
M |
|
0 |
648 |
KLENKLE Johny |
3h59'50 |
SEM |
Conflans En Jarnisy |
M |
|
0 |
649 |
BLANCHON Erich |
3h59'57 |
V1M |
Us Forbach |
M |
|
0 |
650 |
BADEROT Francis |
4h00'01 |
V3M |
Messier bugatti |
M |
|
0 |
651 |
RAYMOND Jean Claud |
4h00'22 |
V4M |
Fresse S/moselle |
M |
1er V4M |
0 |
652 |
LOUCHARD Bernard |
4h00'31 |
V3M |
Efs Reims A. * |
M |
|
0 |
653 |
BOUR Didier |
4h00'45 |
V1M |
Faulquemont |
M |
|
0 |
654 |
BRUNET Marc |
4h00'46 |
V2M |
Evette Salbert |
M |
|
0 |
655 |
CACHALOU Laurent |
4h01'12 |
V1M |
Belfort |
M |
|
0 |
656 |
BRIGNON Catherine |
4h01'20 |
V1F |
St Michel |
F |
|
0 |
657 |
RAGOT Jerome |
4h01'21 |
SEM |
Ormersviller |
M |
|
0 |
658 |
CUENIN Benjamin |
4h01'27 |
SEM |
Erstein |
M |
|
0 |
659 |
WOLFF Philippe |
4h01'32 |
SEM |
Selestat |
M |
|
0 |
660 |
THORNTON Dylan |
4h01'34 |
SEM |
Nancy |
M |
|
0 |
661 |
CASTANO HIDALGO Jerome |
4h01'52 |
SEM |
Gondrexange |
M |
|
0 |
662 |
VENDOLA Elena |
4h02'02 |
SEF |
Igney |
F |
|
0 |
663 |
ROUSSEAU Claude |
4h02'17 |
V2M |
Fleville Devant Nancy |
M |
|
0 |
664 |
ABBA Emmanuel |
4h02'19 |
V1M |
Rt20 |
M |
|
0 |
665 |
RISSER Raymond |
4h02'21 |
V1M |
Sengern |
M |
|
0 |
666 |
SOMMELET Jean Franc |
4h03'01 |
V3M |
Chamonix Mont Blanc Marat |
M |
|
0 |
667 |
PUJOL Vincent |
4h03'04 |
V2M |
Ittenheim |
M |
|
0 |
668 |
SCHNEIDER Erwin |
4h03'13 |
V2M |
Selestat |
M |
|
0 |
669 |
GANDER Pascal |
4h03'16 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
670 |
FOURNY |
4h03'26 |
SEM |
La Voivre |
M |
|
0 |
671 |
BROSSARD Vincent |
4h03'29 |
V1M |
Strasbourg |
M |
|
0 |
672 |
BOULOU Jean Claud |
4h03'32 |
V2M |
Bruker |
M |
|
0 |
673 |
BELOT Emmanuel |
4h04'25 |
V1M |
Strasbourg |
M |
|
0 |
674 |
GREIGERT David |
4h04'40 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
675 |
MEYER Guy |
4h05'03 |
V1M |
Bioformgym |
M |
|
0 |
676 |
PONTIER Frederic |
4h05'13 |
V1M |
Andolsheim |
M |
|
0 |
677 |
VIVIEN Laurence |
4h05'14 |
V2F |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
F |
|
0 |
678 |
CAVROIS Aude |
4h05'16 |
SEF |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
F |
|
0 |
679 |
ROOS Jean Claud |
4h05'32 |
V2M |
Wilwisheim |
M |
|
0 |
680 |
BONNEVILLE Guy |
4h05'33 |
V2M |
Strasbourg |
M |
|
0 |
681 |
DORN Rene |
4h05'59 |
V2M |
Hattmatt |
M |
|
0 |
682 |
BASTIAN Benoit |
4h06'03 |
V1M |
Vosgirunners |
M |
|
0 |
683 |
VINCENT Alain |
4h06'23 |
V1M |
Lutzelhouse |
M |
|
0 |
684 |
VENTENAT Vincent |
4h06'31 |
V1M |
Villeneuve D Ascq |
M |
|
0 |
685 |
MOUROT Remy |
4h07'25 |
SEM |
Erstein |
M |
|
0 |
686 |
VOILQUIN Guillaume |
4h07'31 |
SEM |
Es |
M |
|
0 |
687 |
GRANDJEAN Jean Paul |
4h07'43 |
V1M |
La Broque |
M |
|
0 |
688 |
GENLOT Michel |
4h07'53 |
V1M |
Lutzelhouse |
M |
|
0 |
689 |
BOICHARD Jean Pierre |
4h08'21 |
V1M |
Grandvillars |
M |
|
0 |
690 |
KOERBER Joseph |
4h08'22 |
V3M |
Saint louis Rc |
M |
|
0 |
691 |
FERREIRA Julie |
4h08'24 |
SEF |
Rouffach |
F |
|
0 |
692 |
ARRIGONI Franck |
4h08'26 |
SEM |
To Be Sport |
M |
|
0 |
693 |
WAHL Laurent |
4h08'42 |
V2M |
Chaville |
M |
|
0 |
694 |
GRUBER Pascal |
4h08'43 |
V1M |
Gundershoffen |
M |
|
0 |
695 |
GUINAND SCHALLER Christine |
4h08'44 |
SEF |
Unitas Epfig |
F |
|
0 |
696 |
PATROUIX Stephan |
4h08'45 |
SEM |
Sainte clotilde |
M |
|
0 |
697 |
CHALVIN Marc |
4h08'47 |
V2M |
Valdahon |
M |
|
0 |
698 |
VANDER TAELEM Pascal |
4h08'54 |
V2M |
Jogging Athletic club Sai |
M |
|
0 |
699 |
PASSAVY Georges |
4h09'14 |
V3M |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
M |
|
0 |
700 |
RIETSCH MOUGEL Michele |
4h09'34 |
SEF |
Hadol |
F |
|
0 |
701 |
CME Francois |
4h09'35 |
SEM |
Lyon |
M |
|
0 |
702 |
LAMBERT Guillaume |
4h09'53 |
V1M |
Horbourg wihr |
M |
|
0 |
703 |
BLANCK Christian |
4h09'58 |
V2M |
Klingenthal |
M |
|
0 |
704 |
NODE Laurent |
4h09'59 |
V1M |
Vallerois Lorioz |
M |
|
0 |
705 |
BEAUJON Thierry |
4h10'04 |
V1M |
Goux Les Usiers |
M |
|
0 |
706 |
THIRION Alain |
4h10'19 |
V1M |
Brunstatt |
M |
|
0 |
707 |
RICHEFOU Gerard |
4h10'20 |
V3M |
Athletic Brunoy Club |
M |
|
0 |
708 |
KAISER Damien |
4h10'21 |
SEM |
Morschwiller Le Bas |
M |
|
0 |
709 |
DALLER Alain |
4h10'23 |
V1M |
Westhalten |
M |
|
0 |
710 |
VALCHER Patrick |
4h10'53 |
V1M |
Scharrachbergheim |
M |
|
0 |
711 |
RHIT Sophie |
4h10'59 |
V1F |
Ana S/l Rohan Athletisme |
F |
|
0 |
712 |
BOSSA Jean Pierr |
4h11'10 |
SEM |
Schweighouse Thann |
M |
|
0 |
713 |
LUTZ Olivia |
4h11'27 |
SEF |
Bischheim |
F |
|
0 |
714 |
KURTZ Nadia |
4h11'35 |
SEF |
Oh Morsbronn |
F |
|
0 |
715 |
COMAU Catherine |
4h11'42 |
SEF |
Www.oli coaching.com |
F |
|
0 |
716 |
SCHAEFFER Dominique |
4h11'53 |
V2M |
As Ribeauville Athleroute |
M |
|
0 |
717 |
BILQU Alexandre |
4h11'56 |
V1M |
Deyvillers |
M |
|
0 |
718 |
BADIN Marcel |
4h12'18 |
V2M |
Botans |
M |
|
0 |
719 |
STRUB Claude |
4h12'25 |
V2M |
Ammerschwihr |
M |
|
0 |
720 |
VERNET Anne |
4h12'27 |
V2F |
Village neuf |
F |
|
0 |
721 |
ROZIER Amandine |
4h12'43 |
SEF |
Saint etienne Roilaye |
F |
|
0 |
722 |
MUSSLIN Cedric |
4h12'44 |
SEM |
Saint etienne Roilaye |
M |
|
0 |
723 |
QUETIN Jocelyn |
4h12'45 |
V1M |
Thiescourt |
M |
|
0 |
724 |
PFEIFFER Martine |
4h12'46 |
V2F |
Le Locle |
F |
|
0 |
725 |
SCHINDLER Dominique |
4h12'50 |
V2M |
Cortaillod |
M |
|
0 |
726 |
ETTWILLER frederic |
4h12'50 |
SEM |
Ensisheim |
M |
|
0 |
727 |
ZIMMERMANN Eric |
4h12'51 |
V2M |
Rouffach |
M |
|
0 |
728 |
CAMPARDON Jean marc |
4h12'55 |
V1M |
Meroux |
M |
|
0 |
729 |
MEYER Eric |
4h12'56 |
V1M |
Cremant D'or |
M |
|
0 |
730 |
BLOSSIER Patrick |
4h13'02 |
V1M |
Energie Pavoise |
M |
|
0 |
731 |
FODE Nathalie |
4h13'04 |
V1F |
Niederbronn Les Bains |
F |
|
0 |
732 |
THIELTGEN Eric |
4h13'19 |
V2M |
Nobressart |
M |
|
0 |
733 |
CERVELIN Betina |
4h13'22 |
V1F |
Alondaz |
F |
|
0 |
734 |
SCHNEE Leonard |
4h13'26 |
V2M |
Strasbourg |
M |
|
0 |
735 |
ANGERMULLER Veronique |
4h13'29 |
V2F |
A. Sarreguemines Sarrebou |
F |
|
0 |
736 |
DESCHASEAUX Christophe |
4h13'36 |
SEM |
The Fake Mosquitos |
M |
|
0 |
737 |
FRINDEL Michael |
4h13'40 |
SEM |
Epfig |
M |
|
0 |
738 |
PRUCHON Eric |
4h13'43 |
V1M |
Rennes |
M |
|
0 |
739 |
KUBICKI Jean luc |
4h13'50 |
V1M |
Oderen |
M |
|
0 |
740 |
GRARD Sebastien |
4h13'58 |
V1M |
Chaumousey |
M |
|
0 |
741 |
SUTTER Francoise |
4h14'07 |
V2F |
Georgia Pacific |
F |
|
0 |
742 |
BAUMANN Christophe |
4h14'08 |
V2M |
Wintzenheim Athletic Club |
M |
|
0 |
743 |
AUBRIAT Eric |
4h14'12 |
V1M |
Belfort |
M |
|
0 |
744 |
KENTZINGER Laurent |
4h14'15 |
V1M |
Bois Guillaume |
M |
|
0 |
745 |
DANIEL Beno t |
4h14'20 |
SEM |
Weitbruch |
M |
|
0 |
746 |
GENEVE Philippe |
4h14'25 |
V1M |
Dietwiller |
M |
|
0 |
747 |
HARDIER Olivier |
4h14'30 |
V1M |
Lampertheim |
M |
|
0 |
748 |
SALMON Mickael |
4h14'37 |
V1M |
Af Coureurs De Fond Alsac |
M |
|
0 |
749 |
PERRAULT Serge |
4h14'43 |
V1M |
Fegersheim |
M |
|
0 |
750 |
REJOU Laurent |
4h14'48 |
V1M |
Duttlenheim |
M |
|
0 |
751 |
MOHN Sabine |
4h14'49 |
V1F |
Team Ratiopharm |
F |
|
0 |
752 |
OUDOT Laurent |
4h14'50 |
SEM |
Mulhouse |
M |
|
0 |
753 |
JEANNIN Emmanuelle |
4h14'51 |
SEF |
Ascpa Strasbourg |
F |
|
0 |
754 |
DELEAU Eric |
4h14'52 |
V1M |
Omasl Trailers |
M |
|
0 |
755 |
DELEAU Beatrice |
4h14'54 |
V1F |
Omasl Trailers |
F |
|
0 |
756 |
BRUNEAUX Jean claude |
4h15'06 |
V2M |
Coulommiers Brie Athletis |
M |
|
0 |
757 |
KNOPF Yves |
4h15'08 |
V1M |
Kingersheim |
M |
|
0 |
758 |
FURST Fabien |
4h15'46 |
V1M |
Friesen |
M |
|
0 |
759 |
FERNANDEZ Francois |
4h15'47 |
V1M |
Association Sportive Gand |
M |
|
0 |
760 |
TURCHI Nicolas |
4h16'24 |
V1M |
Weitbruch |
M |
|
0 |
761 |
THOMAS Xavier |
4h16'27 |
SEM |
Traubach le haut |
M |
|
0 |
762 |
GIGLIA Sephane |
4h16'39 |
V2M |
Sarreguemines |
M |
|
0 |
763 |
SCHIEBERLE Desiree |
4h16'43 |
SEF |
Selestat |
F |
|
0 |
764 |
GOFFINGS Claudia |
4h16'57 |
V1F |
Humbert |
F |
|
0 |
765 |
BERINGER Evelyne |
4h17'13 |
V1F |
Pca S/l Cca Rouffach |
F |
|
0 |
766 |
HEIJNSBROEK Simone |
4h17'14 |
V2F |
Mondorf les bains |
F |
|
0 |
767 |
FONN Stephanie |
4h17'16 |
SEF |
Labaroche |
F |
|
0 |
768 |
RENAUDIN Pascal |
4h17'17 |
V1M |
Combs La Ville |
M |
|
0 |
769 |
MERABET Patricia |
4h17'47 |
V2F |
Team Pagny Footing |
F |
|
0 |
770 |
MOMBAZET Dominique |
4h17'52 |
V2M |
Pont ? Mousson |
M |
|
0 |
771 |
ALBERTI Romain |
4h18'19 |
SEM |
Nancy |
M |
|
0 |
772 |
HAUSS Daniel |
4h18'21 |
V2M |
Haguenau |
M |
|
0 |
773 |
RAU Anja |
4h19'01 |
V1F |
Triteam Heuchelberg |
F |
|
0 |
774 |
STECKER Oliver |
4h19'04 |
V1M |
Triteam Heuchelberg |
M |
|
0 |
775 |
RINCK Solveig |
4h19'26 |
SEF |
Ac Centre Alsace |
F |
|
0 |
776 |
LUBINO Francois |
4h19'27 |
SEM |
Beaufort Sur Gervanne |
M |
|
0 |
777 |
PAUL Bernard |
4h19'37 |
V1M |
Lunel |
M |
|
0 |
778 |
GISS Francis |
4h19'38 |
SEM |
Reichsfeld |
M |
|
0 |
779 |
DUPONT Sebastien |
4h20'15 |
SEM |
Erstein |
M |
|
0 |
780 |
GAILLARD Jean Jacqu |
4h20'21 |
V3M |
Dossenheim Sur Zinsel |
M |
|
0 |
781 |
BACQU Patrick |
4h20'29 |
V1M |
Erstein |
M |
|
0 |
782 |
GODFRIN Sylvie |
4h20'30 |
SEF |
Dommartin Les Remiremont |
F |
|
0 |
783 |
JACQUOT Robert |
4h20'31 |
V3M |
Remiremont |
M |
|
0 |
784 |
BADER Stephane |
4h20'32 |
SEM |
Igney |
M |
|
0 |
785 |
STUMPF Raynald |
4h20'37 |
V1M |
Stiring Wendel |
M |
|
0 |
786 |
MICAN Jean Louis |
4h21'14 |
V3M |
Acs Cre |
M |
|
0 |
787 |
PEVERGNE Nathalie |
4h21'36 |
V1F |
Les Bulles |
F |
|
0 |
788 |
ALEXANDRE Vincent |
4h21'38 |
V1M |
Les Bulles |
M |
|
0 |
789 |
DANIEL Marie |
4h21'38 |
V1F |
Turckheim |
F |
|
0 |
790 |
SCHMITT Yann |
4h21'39 |
SEM |
Strasbourg |
M |
|
0 |
791 |
FROEHLICH Pascal |
4h21'44 |
SEM |
Gevrey chambertin |
M |
|
0 |
792 |
ANDREINI Orianne |
4h22'22 |
SEF |
Chtenois |
F |
|
0 |
793 |
RICOZZI Mallory |
4h22'37 |
SEM |
Lagny Sur Marne |
M |
|
0 |
794 |
ADDIS Nicolas |
4h22'45 |
SEM |
Lgny Sur Marne |
M |
|
0 |
795 |
URBAN Christine |
4h22'46 |
SEF |
Mulhausen |
F |
|
0 |
796 |
KETTERING Yves |
4h22'47 |
SEM |
Mulhausen |
M |
|
0 |
797 |
VOLLMER Olivier |
4h22'53 |
SEM |
Lauterbourg |
M |
|
0 |
798 |
GRADOT Claude |
4h22'54 |
V3M |
Valdahon |
M |
|
0 |
799 |
RETHORET Christophe |
4h22'56 |
SEM |
Blodelsheim |
M |
|
0 |
800 |
WEISSLINGER Jean marc |
4h23'24 |
V2M |
Dal'alu |
M |
|
0 |
801 |
BECKER Jean Luc |
4h23'27 |
V1M |
Quatzenheim |
M |
|
0 |
802 |
MALIESKY Arnaud |
4h23'38 |
SEM |
Riedisheim |
M |
|
0 |
803 |
LAHAYE Jean Paul |
4h23'42 |
V3M |
Le Saulcy |
M |
|
0 |
804 |
PETITHORY Lylia Daisy |
4h23'50 |
V2F |
Ac Huningue |
F |
|
0 |
805 |
SCHMITT Pierre |
4h23'55 |
V3M |
Kronenbourg |
M |
|
0 |
806 |
RISCH Renee |
4h24'03 |
V2F |
Rohr |
F |
|
0 |
807 |
GILLIG Jean luc |
4h24'23 |
V1M |
Strasbourg |
M |
|
0 |
808 |
ROTT Florent |
4h24'32 |
V2M |
Haguenau |
M |
|
0 |
809 |
CAYREL Jean Marie |
4h24'49 |
V2M |
Ohnenheim |
M |
|
0 |
810 |
LAURENT Alain |
4h25'06 |
V1M |
Orbey |
M |
|
0 |
811 |
GURIN Stephane |
4h25'07 |
SEM |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
M |
|
0 |
812 |
SPILAJ Jan |
4h25'10 |
SEM |
Colmar |
M |
|
0 |
813 |
OULBANI Michel |
4h25'21 |
V2M |
Buhl |
M |
|
0 |
814 |
SPENLE Jean Marti |
4h25'44 |
V2M |
Rosenau |
M |
|
0 |
815 |
SENHADJI Youssef |
4h25'57 |
V1M |
Villeneuve D'ascq |
M |
|
0 |
816 |
FLORIOT Patrick |
4h26'16 |
V2M |
Colmar |
M |
|
0 |
817 |
COME Marie Nicaise |
4h26'34 |
V2F |
Af Coureurs De Fond Alsac |
F |
|
0 |
818 |
GIRARDET Joel |
4h26'35 |
V2M |
Sarreguemines |
M |
|
0 |
819 |
LAVALLE Marie claude |
4h26'45 |
V3F |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
F |
|
0 |
820 |
BOURY Christophe |
4h26'48 |
V1M |
La Chapelle Devant Bruyer |
M |
|
0 |
821 |
MATHIEU Jerome |
4h27'07 |
SEM |
As La Claquette |
M |
|
0 |
822 |
BRESTENBACH Eric |
4h27'23 |
SEM |
Sncf |
M |
|
0 |
823 |
ABECASSIS Jean didie |
4h27'38 |
V1M |
Strasbourg |
M |
|
0 |
824 |
SCHMITT Ria |
4h27'42 |
V1F |
Rosheim Running |
F |
|
0 |
825 |
HANSEL Sabine |
4h27'45 |
V1F |
Rosheim Running |
F |
|
0 |
826 |
VALENTIN |
4h27'50 |
SEF |
Gembes |
F |
|
0 |
827 |
LHOAS Olivier |
4h27'50 |
V1M |
Gembes |
M |
|
0 |
828 |
YUNGBLUTH Alexis |
4h28'26 |
V2M |
Spiridon Club Alsace |
M |
|
0 |
829 |
BRUA Fabien |
4h28'26 |
V1M |
Boersch |
M |
|
0 |
830 |
GAUDARD Nadine |
4h28'59 |
V2F |
Amilly |
F |
|
0 |
831 |
PLOY Christophe |
4h29'12 |
V2M |
Vaivre Montoille |
M |
|
0 |
832 |
AUBRIOT Laurent |
4h29'29 |
V2M |
Athle 52 S/l Co Saint diz |
M |
|
0 |
833 |
ZEDER Michel |
4h29'32 |
V2M |
Mundolsheim |
M |
|
0 |
834 |
WILT Sylvie |
4h29'42 |
V1F |
Cap Liberte Dettwiller |
F |
|
0 |
835 |
WILT Olivier |
4h30'28 |
V1M |
Cap Liberte Dettwiller |
M |
|
0 |
836 |
BREYSACHER Andre |
4h30'44 |
V3M |
Ac Huningue |
M |
|
0 |
837 |
HUEBER Gerard |
4h30'45 |
V2M |
Clas Katzenthal |
M |
|
0 |
838 |
GAUDARD Patrice |
4h30'48 |
V2M |
Luce Mainvilliers Ptt Ath |
M |
|
0 |
839 |
MICHEL Emmanuel |
4h31'24 |
V1M |
Planete Sport |
M |
|
0 |
840 |
MOREL Stephane |
4h31'31 |
SEM |
Rehainviller |
M |
|
0 |
841 |
HEIMLICH Celine |
4h32'06 |
SEF |
Selestat |
F |
|
0 |
842 |
ADIB GHIASSI Carmen |
4h32'09 |
V1F |
Colmar |
F |
|
0 |
843 |
DE FIGUEIREDO Victor |
4h32'29 |
V3M |
La Chaux de fonds |
M |
|
0 |
844 |
MATEU Philippe |
4h32'31 |
V2M |
Exmed |
M |
|
0 |
845 |
DICHARRY Dominique |
4h33'31 |
V2M |
Tarnos |
M |
|
0 |
846 |
LARCHEVEQUE Dominique |
4h34'27 |
V2M |
Vosgpatt |
M |
|
0 |
847 |
BATIS Christophe |
4h34'28 |
V1M |
Usm |
M |
|
0 |
848 |
DOUSSY Josephin |
4h35'38 |
V1M |
Golbey |
M |
|
0 |
849 |
STOECKLE Jean Luc |
4h35'39 |
V2M |
Clas Katzenthal |
M |
|
0 |
850 |
MORO Sandro |
4h35'54 |
V1M |
Team Naturine |
M |
|
0 |
851 |
REICHERT Remy |
4h35'58 |
V2M |
Soucht |
M |
|
0 |
852 |
BOULARD Jean |
4h36'16 |
V1M |
Les Run Potes |
M |
|
0 |
853 |
HOFMAN Dominique |
4h36'23 |
V1F |
A.s.l. La Robertsau |
F |
|
0 |
854 |
FAREZ Jean Pierr |
4h36'33 |
V4M |
Badevel |
M |
|
0 |
855 |
MARCHAL Stephanie |
4h36'43 |
SEF |
Rambouillet |
F |
|
0 |
856 |
LEGORRE Muriel |
4h37'30 |
V1F |
Rambouillet Sports |
F |
|
0 |
857 |
WALTHER Jerome |
4h38'08 |
SEM |
Vitry Sur Seine |
M |
|
0 |
858 |
MERDA Christian |
4h38'10 |
V1M |
Hellering Les Fenetrange |
M |
|
0 |
859 |
TORRETTI Gilbert |
4h38'11 |
V2M |
Toul |
M |
|
0 |
860 |
BLOCK Stephen |
4h38'11 |
V1M |
Merck Millipore |
M |
|
0 |
861 |
CLIDI Sophie |
4h38'12 |
V1F |
Rosheim Running |
F |
|
0 |
862 |
MOLERA Pascal |
4h38'17 |
V1M |
L Isle Sur La Sorgue |
M |
|
0 |
863 |
ROMAIN Jean Miche |
4h38'28 |
V1M |
Lieusaint |
M |
|
0 |
864 |
GUERER Daniel |
4h39'50 |
V2M |
Les Copains D'abord Vince |
M |
|
0 |
865 |
CLAUDE Christian |
4h40'58 |
V3M |
Laneuveville Devant Nancy |
M |
|
0 |
866 |
JOLAS Aurore |
4h41'40 |
SEF |
Hericourt |
F |
|
0 |
867 |
CARDOT Herve |
4h41'53 |
V1M |
Giromagny |
M |
|
0 |
868 |
FREIS Daniel |
4h42'15 |
V2M |
Jogging Athletic club Sai |
M |
|
0 |
869 |
BOTTE Jean jacques |
4h42'16 |
V3M |
As Munster Athletisme |
M |
|
0 |
870 |
CHEVALIER Christian |
4h43'17 |
V1M |
Grosbliederstroff |
M |
|
0 |
871 |
FREYBURGER Sabrina |
4h43'24 |
SEF |
Entente De Haute Alsace* |
F |
|
0 |
872 |
FANTONI Lionel |
4h43'41 |
V1M |
Strasbourg |
M |
|
0 |
873 |
DARRAS Jean Yves |
4h44'21 |
V1M |
Sapeurs pompiers Du Val D |
M |
|
0 |
874 |
BLANCHER Philippe |
4h44'49 |
V3M |
Herrlisheim |
M |
|
0 |
875 |
VENTENAT Estelle |
4h45'28 |
SEF |
Villeneuve D Ascq |
F |
|
0 |
876 |
BERKES Celine |
4h45'32 |
SEF |
Virton |
F |
|
0 |
877 |
RONGVAUX Bernard |
4h45'41 |
V2M |
Virton |
M |
|
0 |
878 |
MARLAIR Jean Louis |
4h46'25 |
V2M |
Mesnil Saint |
M |
|
0 |
879 |
LALOUX Vincent |
4h46'28 |
SEM |
Celles |
M |
|
0 |
880 |
WOEHRL Anne |
4h46'38 |
V1F |
Lyon |
F |
|
0 |
881 |
HUTHER Marc |
4h46'39 |
V2M |
Strasbourg |
M |
|
0 |
882 |
KEESER Markus |
4h46'47 |
V1M |
Triteam Heuchelberg |
M |
|
0 |
883 |
ETIENNE Sophie |
4h47'27 |
SEF |
Logelbach |
F |
|
0 |
884 |
POOK David |
4h47'43 |
SEM |
Sundhoffen |
M |
|
0 |
885 |
LEROY Pascal |
4h48'42 |
V2M |
Colmar |
M |
|
0 |
886 |
MATHIS Patrick |
4h55'21 |
V3M |
Colmar |
M |
|
0 |
887 |
MEYER Marie jose |
4h55'59 |
V2F |
Munwiller |
F |
|
0 |
888 |
BARDA Francis |
4h56'02 |
V1M |
Saint Nabord |
M |
|
0 |
889 |
PRIESTER Richard |
4h56'06 |
V2M |
Merxheim |
M |
|
0 |
890 |
MEYER Gilbert |
4h56'48 |
V2M |
Munwiller |
M |
|
0 |
891 |
FISCHER Eliane |
4h57'58 |
V1F |
Skieurs Du Tanet |
F |
|
0 |
892 |
MUNSCH Claude |
4h57'59 |
V3M |
Cap Garonne* |
M |
|
0 |
893 |
BURGMANN Daniel |
4h58'08 |
V2M |
A.s.l. La Robertsau |
M |
|
0 |
894 |
LEGROS Charles He |
4h58'16 |
SEM |
Guebwiller |
M |
|
0 |
895 |
CLAUSS Martine |
4h59'50 |
SEF |
Stiring Wendel |
F |
|
0 |
896 |
SERBINE Raymond |
5h01'41 |
V2M |
Rosheim |
M |
|
0 |
897 |
SCHAAD Thomas |
5h05'06 |
V1M |
Sainte Croix En Plaine |
M |
|
0 |
898 |
DESCLAIR Pascaline |
5h05'08 |
V1F |
Tomblaine |
F |
|
0 |
899 |
MORAIN Christian |
5h06'51 |
V3M |
Troyes Omnisports |
M |
|
0 |
900 |
RENARD Jean |
5h07'46 |
V3M |
Club |
M |
|
0 |
901 |
MARIE ROSE Jean Yann |
5h07'47 |
SEM |
Puteaux |
M |
|
0 |
902 |
SCHNETZ Emmanuel |
5h08'39 |
V1M |
Selestat |
M |
|
0 |
903 |
WEISSMULLER Nathalie |
5h12'40 |
SEF |
Brumath |
F |
|
0 |
904 |
BOUROUBA Harroun |
5h12'45 |
V2M |
Saint Louis |
M |
|
0 |
905 |
BRAND Rene |
5h14'24 |
V4M |
Colmar |
M |
|
0 |
906 |
KAISER WETZEL Sandra |
5h14'38 |
V1F |
Benfeld |
F |
|
0 |
907 |
LANDE Fabrice |
5h16'17 |
V1M |
Spie Est |
M |
|
0 |
908 |
BASTIEN Amelie |
5h18'27 |
SEF |
Village Neuf |
F |
|
0 |
909 |
ECKERT Frederic |
5h18'28 |
SEM |
Village Neuf |
M |
|
0 |
910 |
POTDEVIN Olympe |
5h18'31 |
SEF |
Charmois Devant Bruyeres |
F |
|
0 |
911 |
DICHE Jean Bapti |
5h18'32 |
SEM |
Anould |
M |
|
0 |
912 |
SAWAYA Victor |
5h19'27 |
V2M |
Selestat |
M |
|
0 |
913 |
CLERC Daniel |
5h21'24 |
V3M |
Essegney |
M |
|
0 |
914 |
BAUDRILLART Antonio |
5h25'05 |
V1M |
Pca S/l Csl Neuf brisach |
M |
|
0 |