1 |
BRINGER Patrick |
02:56:34 |
SEM |
[63] TEAM SIGVARIS TRAIL |
M |
1 SEM |
489 |
2 |
CHARTOIRE Fabien |
03:02:07 |
SEM |
[63] RUNNING SHOP CLERMON |
M |
2 SEM |
523 |
3 |
CURRIEN Yann |
03:05:41 |
SEM |
- |
M |
3 SEM |
565 |
4 |
GANDON Nicolas |
03:08:23 |
SEM |
[63] ETOILE DES MONTAGNES |
M |
4 SEM |
639 |
5 |
MALARDe Christophe |
03:16:51 |
SEM |
[56] ATHLe PAYS DE L'ORIE |
M |
5 SEM |
771 |
6 |
DURAND Regis |
03:19:03 |
SEM |
[42] EIGHTEAM BEN RUN |
M |
6 SEM |
613 |
7 |
BOMBARDO Gregory |
03:23:46 |
SEM |
[63] LORIAN SKI ALPINISME |
M |
7 SEM |
469 |
8 |
MINARY Pieere |
03:24:34 |
SEM |
TEAM RAVANEL CHAMONIX |
M |
8 SEM |
799 |
9 |
MELINART Lionel |
03:27:27 |
SEM |
[91] ECOLE POLYTECHNIQUE |
M |
9 SEM |
794 |
10 |
BILLONNET David |
03:29:31 |
V1M |
[63] TEAM RUNNING CONSEIL |
M |
1 V1M |
461 |
11 |
GANHITO David |
03:29:38 |
SEM |
[63] ETOILE DES MONTAGNES |
M |
10 SEM |
640 |
12 |
FOLL Gildas |
03:29:51 |
SEM |
[63] XC 63 |
M |
11 SEM |
625 |
13 |
LECLERC Steve |
03:35:41 |
SEM |
- |
M |
12 SEM |
747 |
14 |
PIERRU Charles |
03:35:44 |
ESM |
- |
M |
1 ESM |
846 |
15 |
LE GARREC Benjamin |
03:36:44 |
SEM |
[56] TEAM RACE LAND/AP LO |
M |
13 SEM |
743 |
16 |
LONDICHE Brice |
03:36:54 |
SEM |
[63] CLERMONT TRIATHLON |
M |
14 SEM |
766 |
17 |
LAUMOND Eric |
03:37:04 |
V1M |
- |
M |
2 V1M |
736 |
18 |
ROUSSET Anne lise |
03:37:29 |
SEF |
[15] Team Race Land |
F |
1ere F |
902 |
19 |
ACHARD Jacky |
03:37:46 |
SEM |
[63] WTF |
M |
15 SEM |
401 |
20 |
BEYNEL Patrice |
03:39:17 |
V1M |
[63] BEAUMONT ATHLETIQUE |
M |
3 V1M |
458 |
21 |
BLANCHET Jerome |
03:41:08 |
SEM |
- |
M |
16 SEM |
464 |
22 |
MOREAU Laurent |
03:44:15 |
SEM |
[36] LE BLANC ATHLeTISME |
M |
17 SEM |
807 |
23 |
CANTE Bruno |
03:44:37 |
V1M |
- |
M |
4 V1M |
504 |
24 |
SOILLY Olivier |
03:45:00 |
V1M |
[63] SAT ATHLe THIERS |
M |
5 V1M |
915 |
25 |
LAFEUILLE Julien |
03:45:13 |
SEM |
[18] USBATHLeTISME |
M |
18 SEM |
722 |
26 |
BAPT Gregory |
03:48:10 |
SEM |
[63] LEMPDES TRIATHLON |
M |
19 SEM |
429 |
27 |
BARBANCHON Christophe |
03:48:30 |
SEM |
- |
M |
20 SEM |
433 |
28 |
VIGOUROUX Cedric |
03:50:37 |
SEM |
[46] CAHORS TRAIL |
M |
21 SEM |
952 |
29 |
MARCOUIRE Yoan |
03:50:47 |
SEM |
[34] CAROUX X TRAIL |
M |
22 SEM |
778 |
30 |
BRUNET Xavier |
03:50:49 |
V1M |
[03] RC VICHY |
M |
6 V1M |
495 |
31 |
ALVY Bruno |
03:51:55 |
V1M |
[63] RUNNING SHOP |
M |
7 V1M |
409 |
32 |
GAUTHIER Samuel |
03:52:33 |
SEM |
[79] ASPTT NIORT |
M |
23 SEM |
650 |
33 |
BATTUT Thierry |
03:52:49 |
V1M |
[63] UC CREUZIER LE VIEUX |
M |
8 V1M |
441 |
34 |
VADIC Jerome |
03:53:20 |
V1M |
- |
M |
9 V1M |
940 |
35 |
ROUX Fabrice |
03:53:40 |
SEM |
- |
M |
24 SEM |
903 |
36 |
SERVOTTE AMOUROUX Eric |
03:54:25 |
V1M |
[36] CSLG DU BLANC |
M |
10 V1M |
914 |
37 |
BRULETOURTE Mickael |
03:55:26 |
SEM |
- |
M |
25 SEM |
493 |
38 |
VIAL Jean christophe |
03:55:28 |
V1M |
- |
M |
11 V1M |
948 |
39 |
HECQUET Stephane |
03:57:10 |
SEM |
[63] PUISSANCE 3 COURNON |
M |
26 SEM |
691 |
40 |
LETELLIER Mickael |
03:58:27 |
SEM |
[33] POMPIERS DE BORDEAUX |
M |
27 SEM |
760 |
41 |
VIGIER Jerome |
03:58:48 |
SEM |
- |
M |
28 SEM |
951 |
42 |
BERTIN Jerome |
03:59:17 |
V1M |
[63] LEMPDES 63 TRIATHLON |
M |
12 V1M |
454 |
43 |
GOMEZ Pascal |
03:59:28 |
V1M |
- |
M |
13 V1M |
663 |
44 |
DENIS BILLET Christine |
04:00:26 |
V1F |
[73] EACHAMBERY |
F |
2eme F |
591 |
45 |
DE CASO Julien |
04:01:55 |
SEM |
- |
M |
29 SEM |
578 |
46 |
RODRIGUES Anselme |
04:03:01 |
V1M |
- |
M |
14 V1M |
892 |
47 |
VIVIEN Olivier |
04:03:27 |
SEM |
- |
M |
30 SEM |
960 |
48 |
BERRUET Philippe |
04:04:19 |
V1M |
- |
M |
15 V1M |
452 |
49 |
HeRISSON Francois |
04:04:32 |
SEM |
- |
M |
31 SEM |
694 |
50 |
FONTBONNE Yvan |
04:04:44 |
SEM |
[63] ISSOIRE TRI AVENTURE |
M |
32 SEM |
627 |
51 |
POMMIER Yves |
04:04:50 |
SEM |
- |
M |
33 SEM |
858 |
52 |
FONTAN Nicolas |
04:04:52 |
SEM |
[46] BRIVE TRIATHLON |
M |
34 SEM |
626 |
53 |
VIVIEN Geoffrey |
04:04:55 |
SEM |
[28] ACLAM |
M |
35 SEM |
958 |
54 |
MAUZAT Stephanie |
04:04:56 |
SEF |
[19] RUNNING CLUB ARPAJON |
F |
3eme F |
790 |
55 |
BARTHELEMY Jean loup |
04:04:57 |
SEM |
- |
M |
36 SEM |
437 |
56 |
CHALENCON Thierry |
04:06:24 |
SEM |
- |
M |
37 SEM |
519 |
57 |
DONNAT Frederic |
04:06:29 |
SEM |
[63] CAA ESPeRANCE CEYRAT |
M |
38 SEM |
601 |
58 |
VERHOLLE Julien |
04:07:02 |
SEM |
- |
M |
39 SEM |
946 |
59 |
LANDRY Jean baptiste |
04:07:29 |
SEM |
[63] COBM |
M |
40 SEM |
727 |
60 |
BRISSON Olivier |
04:07:42 |
V1M |
[63] COURIR EN LIVRADOIS |
M |
16 V1M |
492 |
61 |
SOMMEREUX Sebastien |
04:07:45 |
SEM |
[37] TEAM RAIDLIGNT |
M |
41 SEM |
916 |
62 |
MARESSE Jean baptiste |
04:07:54 |
SEM |
- |
M |
42 SEM |
780 |
63 |
HERAL David |
04:07:55 |
SEM |
[12] SOM MILLAU |
M |
43 SEM |
693 |
64 |
MATERINSKY Remy |
04:08:11 |
V2M |
[63] ACFA |
M |
1 V2M |
787 |
65 |
HUILLE Fabien |
04:09:26 |
SEM |
[14] CL COLOMBELLES |
M |
44 SEM |
698 |
66 |
VIDALIN Mathieu |
04:09:52 |
SEM |
- |
M |
45 SEM |
949 |
67 |
VINCENT Sebastien |
04:10:42 |
SEM |
- |
M |
46 SEM |
956 |
68 |
GERBE Alain |
04:11:08 |
V2M |
[63] SPORT DYNAMIC SANDOL |
M |
2 V2M |
656 |
69 |
GAY Julien |
04:13:02 |
SEM |
[63] BOURRINS DU MIDI |
M |
47 SEM |
652 |
70 |
MIRAS Philippe |
04:13:20 |
V1M |
- |
M |
17 V1M |
800 |
71 |
BESOMBES Thierry |
04:13:28 |
SEM |
- |
M |
48 SEM |
457 |
72 |
GONCALVES Michael |
04:14:47 |
SEM |
- |
M |
49 SEM |
665 |
73 |
TOURNADRE Anne |
04:15:01 |
SEF |
- |
F |
3 SEF |
932 |
74 |
PASCAUD Lionel |
04:15:51 |
SEM |
- |
M |
50 SEM |
831 |
75 |
CUBIZOLLE Pascal |
04:15:52 |
V1M |
[43] COURIR EN EMBLAVEZ |
M |
18 V1M |
564 |
76 |
DUCHER Mathieu |
04:16:17 |
SEM |
- |
M |
51 SEM |
607 |
77 |
GUEROT Denis |
04:16:43 |
V1M |
[03] TRIMAY 03 |
M |
19 V1M |
676 |
78 |
VIVIEN Charlie |
04:17:16 |
SEM |
[28] ACLAM |
M |
52 SEM |
959 |
79 |
PLATA Guillaume |
04:18:41 |
SEM |
[87] CO KM 42 ST JUST LE |
M |
53 SEM |
850 |
80 |
LEGENDRE Francois |
04:18:46 |
V1M |
[28] MJ AUTHON |
M |
20 V1M |
749 |
81 |
DIVAY Patrice |
04:18:47 |
V1M |
CHU RENNES |
M |
21 V1M |
942 |
82 |
CHARVILLAT Marc |
04:19:08 |
SEM |
- |
M |
54 SEM |
524 |
83 |
COUTURIER Christophe |
04:19:14 |
SEM |
[03] AMITIeE NATURE MONTL |
M |
55 SEM |
558 |
84 |
MANCEAU Nicolas |
04:19:18 |
SEM |
[35] COURSE NATURE A LAIG |
M |
56 SEM |
774 |
85 |
LATCHIMY Thierry |
04:19:19 |
SEM |
- |
M |
57 SEM |
733 |
86 |
TROTEL Pascal |
04:19:33 |
V2M |
[03] RC VICHY |
M |
3 V2M |
937 |
87 |
FOURNIER Emmanuel |
04:19:39 |
SEM |
- |
M |
58 SEM |
631 |
88 |
DECOURTEIX Remy |
04:19:43 |
SEM |
[23] LAC |
M |
59 SEM |
580 |
89 |
LORBLANCHET Marion |
04:19:59 |
SEF |
- |
F |
4 SEF |
767 |
90 |
REYGADE Pierre |
04:21:13 |
ESM |
- |
M |
2 ESM |
879 |
91 |
RONCIER Xavier |
04:21:22 |
V1M |
[63] LIMAGNE ATHLETES END |
M |
22 V1M |
895 |
92 |
GENDARME Bertrand |
04:21:40 |
SEM |
- |
M |
60 SEM |
653 |
93 |
POUJET Jerome |
04:21:52 |
V1M |
- |
M |
23 V1M |
864 |
94 |
BAY Julien |
04:22:35 |
SEM |
- |
M |
61 SEM |
443 |
95 |
ZAGHET Thierry |
04:22:42 |
V2M |
[58] EAMYA |
M |
4 V2M |
963 |
96 |
WIERZBA Jerome |
04:23:02 |
SEM |
- |
M |
62 SEM |
962 |
97 |
CHABANEL Sophie |
04:23:27 |
SEF |
[43] CHAPTEUIL SPORTS NAT |
F |
5 SEF |
514 |
98 |
CHABANEL Laurent |
04:23:28 |
SEM |
[43] CHAPTEUIL SPORTS NAT |
M |
63 SEM |
513 |
99 |
CONNORD Jean marc |
04:23:32 |
V1M |
- |
M |
24 V1M |
548 |
100 |
GARAUD Alexandre |
04:23:34 |
SEM |
- |
M |
64 SEM |
641 |
101 |
LIMOGE Renaud |
04:24:32 |
SEM |
[36] TCC36 |
M |
65 SEM |
765 |
102 |
MANGIN Mickael |
04:24:34 |
SEM |
- |
M |
66 SEM |
775 |
103 |
ESCALOIN Denis |
04:24:38 |
SEM |
[33] TEAM TRAIL LA BURTHE |
M |
67 SEM |
617 |
104 |
MAUZAT Jean pierre |
04:25:02 |
V3M |
[15] RUNNING CLUB ARPAJON |
M |
1 V3M |
791 |
105 |
ROUSSEAU Fabrice |
04:25:14 |
V1M |
[18] CA BOISCHAUT |
M |
25 V1M |
900 |
106 |
BAYON Pascal |
04:26:01 |
V1M |
[03] EAMYA |
M |
26 V1M |
447 |
107 |
MONNEREAU Bruno |
04:26:02 |
V1M |
- |
M |
27 V1M |
803 |
108 |
CHOMETTE Thierry |
04:26:39 |
V1M |
- |
M |
28 V1M |
537 |
109 |
AUGLANS Aurelien |
04:27:25 |
SEM |
- |
M |
68 SEM |
426 |
110 |
ERARD Nicolas |
04:27:46 |
SEM |
- |
M |
69 SEM |
616 |
111 |
GUTIERREZ Simon |
04:28:34 |
V1M |
- |
M |
29 V1M |
685 |
112 |
ESPINOSA Pascal |
04:29:01 |
V1M |
[63] AS ZICKZENDE CHAURIA |
M |
30 V1M |
618 |
113 |
GAUTHIER Jerome |
04:29:41 |
V1M |
- |
M |
31 V1M |
651 |
114 |
PINGLOT Nicolas |
04:29:52 |
V1M |
- |
M |
32 V1M |
848 |
115 |
Dossard #971 |
04:30:11 |
SEM |
- |
M |
70 SEM |
969 |
116 |
LE BOBINNEC Elwis |
04:30:25 |
V1M |
[63] CAL RIOM |
M |
33 V1M |
740 |
117 |
SUTTER David |
04:30:45 |
V1M |
[57] TEAM CHULLANKA |
M |
34 V1M |
921 |
118 |
PLAUD Anthony |
04:31:36 |
SEM |
[44] ESTUAIRE ATHLETIC CL |
M |
71 SEM |
851 |
119 |
LEPRAT Sylvain |
04:32:06 |
SEM |
- |
M |
72 SEM |
755 |
120 |
JOUSSE Antoine |
04:32:09 |
SEM |
[72] ASCE MUTUELLES DU MA |
M |
73 SEM |
711 |
121 |
BARATHON Nicolas |
04:32:21 |
SEM |
[42] COTE ROANNAISE RAID |
M |
74 SEM |
432 |
122 |
NERON Sebastien |
04:32:25 |
SEM |
[63] FC GAILLARD |
M |
75 SEM |
814 |
123 |
LARDOUX Axel |
04:32:51 |
V1M |
[24] SAINT ASTIER TRIATHL |
M |
35 V1M |
729 |
124 |
AUBOUIN Patrice |
04:33:04 |
V1M |
[63] PLAUZAT RUNNING |
M |
36 V1M |
422 |
125 |
PORTEFAIX Thomas |
04:33:07 |
SEM |
[43] TEAM CONSEILS COURSE |
M |
76 SEM |
861 |
126 |
KARR Lionel |
04:33:12 |
V1M |
- |
M |
37 V1M |
714 |
127 |
AILLOUD Sebastien |
04:33:41 |
V1M |
[19] TULLE AC |
M |
38 V1M |
404 |
128 |
JABY Nicolas |
04:33:53 |
SEM |
- |
M |
77 SEM |
704 |
129 |
GAUDIN Rodolphe |
04:34:03 |
SEM |
- |
M |
78 SEM |
648 |
130 |
FAVARDIN Julien |
04:34:10 |
SEM |
- |
M |
79 SEM |
622 |
131 |
LE GAC Yannick |
04:34:14 |
V1M |
- |
M |
39 V1M |
742 |
132 |
GUYONNEAU Mickael |
04:34:17 |
SEM |
[86] AS VOUILLe 86 |
M |
80 SEM |
686 |
133 |
PAIREL Franck |
04:34:19 |
V2M |
[35] COUREURS D'EXTREME |
M |
5 V2M |
828 |
134 |
REY Clement |
04:34:23 |
ESM |
[86] POITIERS EC |
M |
3 ESM |
878 |
135 |
CHALAYE Gregory |
04:34:29 |
SEM |
[42] EIGHTEAM LA FOULEE F |
M |
81 SEM |
518 |
136 |
PARAFITA Sergio |
04:35:17 |
SEM |
- |
M |
82 SEM |
830 |
137 |
MARIOTTI Jean pierre |
04:35:42 |
V2M |
- |
M |
6 V2M |
782 |
138 |
SAUVADET Eric |
04:36:06 |
V2M |
- |
M |
7 V2M |
908 |
139 |
PHILIBERT Eric |
04:36:58 |
V1M |
- |
M |
40 V1M |
843 |
140 |
BRUNOT PHILIPPOT Michael |
04:37:24 |
SEM |
[21] WTF |
M |
83 SEM |
496 |
141 |
LAUTARD Christophe |
04:38:11 |
SEM |
[86] POITIERS ETUDIANTS C |
M |
84 SEM |
737 |
142 |
VILLIERAS Jerome |
04:38:40 |
V1M |
- |
M |
41 V1M |
954 |
143 |
BOUCHAM Christophe |
04:38:44 |
V1M |
- |
M |
42 V1M |
475 |
144 |
JUSZCZAK Carole |
04:38:46 |
SEF |
[92] MEUDON TRIATHLON |
F |
6 SEF |
713 |
145 |
TRIMOULET Arnaud |
04:38:57 |
SEM |
- |
M |
85 SEM |
936 |
146 |
BOUILLON Jean baptiste |
04:39:03 |
SEM |
[63] CLERMONT UNIVERSITE |
M |
86 SEM |
479 |
147 |
BOUILLON Patrice |
04:39:04 |
V2M |
[03] UC CREUZIER LE VIEUX |
M |
8 V2M |
480 |
148 |
GUEDES Fernand |
04:39:20 |
V1M |
[63] LIMAGNE ATHLETES END |
M |
43 V1M |
673 |
149 |
LABOURIER Christophe |
04:40:14 |
SEM |
- |
M |
87 SEM |
717 |
150 |
MALISSEN Bruno |
04:40:34 |
SEM |
- |
M |
88 SEM |
772 |
151 |
PEYROL Philippe |
04:40:46 |
V2M |
[03] UCCV |
M |
9 V2M |
839 |
152 |
DILLENSEGER Matthieu |
04:42:51 |
SEM |
- |
M |
89 SEM |
599 |
153 |
MARTINOL Pascal |
04:42:53 |
V1M |
- |
M |
44 V1M |
786 |
154 |
LE FURAUT Yann |
04:43:00 |
V1M |
[44] ESTUAIRE ATHLETIC CL |
M |
45 V1M |
741 |
155 |
LACHEMI Loic |
04:43:07 |
SEM |
[03] TEAM FARTHLECK |
M |
90 SEM |
720 |
156 |
SCHMITT Chloe |
04:43:20 |
SEF |
- |
F |
7 SEF |
911 |
157 |
ROBIER Frederic |
04:43:25 |
V1M |
- |
M |
46 V1M |
889 |
158 |
AUDOUARD Vincent |
04:43:41 |
V1M |
- |
M |
47 V1M |
424 |
159 |
DALESME Arnaud |
04:43:51 |
SEM |
[19] TULLE TRI |
M |
91 SEM |
572 |
160 |
PEYSSON Christophe |
04:44:35 |
V1M |
[63] ASM |
M |
48 V1M |
840 |
161 |
GATARD Dominique |
04:44:36 |
V1M |
- |
M |
49 V1M |
646 |
162 |
AUBRY Cedric |
04:44:50 |
SEM |
- |
M |
92 SEM |
423 |
163 |
ASTIC Nicolas |
04:44:53 |
SEM |
- |
M |
93 SEM |
420 |
164 |
FOSCHIATTI Thibaut |
04:45:44 |
SEM |
- |
M |
94 SEM |
629 |
165 |
LEGER Nicolas francois |
04:46:12 |
V1M |
[87] LIMOGES TRIATHLON |
M |
50 V1M |
751 |
166 |
NUPER Christian |
04:46:30 |
V1M |
[27] SPORT AVENTURE |
M |
51 V1M |
822 |
167 |
MARLAUD Thorsten |
04:46:44 |
SEM |
[69] AS AREVA |
M |
95 SEM |
783 |
168 |
DECOURTEIX Denis |
04:47:24 |
SEM |
- |
M |
96 SEM |
581 |
169 |
AGARD Olivier |
04:47:47 |
V2M |
[63] AS/MONTFERRAND |
M |
10 V2M |
402 |
170 |
DOUNIES Jerome |
04:48:18 |
SEM |
- |
M |
97 SEM |
603 |
171 |
PADIOLEAU Steeve |
04:48:20 |
ESM |
- |
M |
4 ESM |
827 |
172 |
GOMEZ Jose |
04:48:23 |
V1M |
- |
M |
52 V1M |
664 |
173 |
LEPRINCE Romain |
04:48:36 |
SEM |
- |
M |
98 SEM |
756 |
174 |
DEMAY Philippe |
04:49:13 |
V2M |
- |
M |
11 V2M |
590 |
175 |
FUZIOL David |
04:49:37 |
V1M |
- |
M |
53 V1M |
635 |
176 |
LAVENTURE Cyrille |
04:49:56 |
V1M |
[35] COURSE NATURE LAIGNE |
M |
54 V1M |
739 |
177 |
MALPUECH Guillaume |
04:49:57 |
SEM |
- |
M |
99 SEM |
773 |
178 |
BARRIERE Philippe |
04:50:20 |
V2M |
- |
M |
12 V2M |
436 |
179 |
PALLIER Bryan |
04:50:37 |
SEM |
[63] CAP AULNAT |
M |
100 SEM |
829 |
180 |
DAGON Florent |
04:50:44 |
SEM |
[63] FLORENT DAGON |
M |
101 SEM |
571 |
181 |
DESHAYES Antoine |
04:51:11 |
ESM |
- |
M |
5 ESM |
594 |
182 |
PORCHERAY Guillaume |
04:51:48 |
SEM |
- |
M |
102 SEM |
859 |
183 |
MUSY Emeric |
04:51:52 |
SEM |
- |
M |
103 SEM |
813 |
184 |
LESPINASSE Bruno |
04:51:56 |
V1M |
[03] VICHY TRIATHLON |
M |
55 V1M |
758 |
185 |
RATERON Aurelien |
04:51:58 |
SEM |
- |
M |
104 SEM |
873 |
186 |
CLABAUX Geoffray |
04:52:00 |
SEM |
- |
M |
105 SEM |
540 |
187 |
RICHE Anne |
04:52:08 |
V1F |
- |
F |
2 V1F |
882 |
188 |
MOUGIN Vincent |
04:52:45 |
ESM |
- |
M |
6 ESM |
810 |
189 |
LIANDRAT Pascal |
04:52:46 |
SEM |
- |
M |
106 SEM |
763 |
190 |
CALDAGUES Thierry |
04:52:51 |
V1M |
- |
M |
56 V1M |
499 |
191 |
CROUZAT Alain |
04:52:55 |
SEM |
- |
M |
107 SEM |
562 |
192 |
TARDIF Gregory |
04:53:15 |
V1M |
[22] COUREURS D'EXTREME |
M |
57 V1M |
923 |
193 |
MAGAT Stephane |
04:53:16 |
V1M |
[35] COUREURS D'EXTREME |
M |
58 V1M |
769 |
194 |
GRAUX Franck |
04:53:33 |
V1M |
- |
M |
59 V1M |
669 |
195 |
BORDEL Sandra |
04:54:04 |
SEF |
[63] CLF |
F |
8 SEF |
472 |
196 |
ANDRE Alain |
04:54:06 |
V2M |
- |
M |
13 V2M |
411 |
197 |
GUIJARRO Santiago |
04:54:17 |
V1M |
- |
M |
60 V1M |
680 |
198 |
VERDIER Thierry |
04:54:29 |
V1M |
[91] SGS |
M |
61 V1M |
945 |
199 |
AUSTRUIT Benoit |
04:55:12 |
SEM |
- |
M |
108 SEM |
427 |
200 |
ALVES DE SOUZAC Frederic |
04:55:33 |
V1M |
- |
M |
62 V1M |
408 |
201 |
REY Jerome |
04:55:34 |
SEM |
[63] ACFA |
M |
109 SEM |
877 |
202 |
AIGUEBONNE Marc |
04:55:45 |
V1M |
- |
M |
63 V1M |
403 |
203 |
SALESSE Nicolas |
04:56:29 |
SEM |
[87] VERNEUIL OXYGeNE |
M |
110 SEM |
904 |
204 |
VINcON Laurent |
04:56:33 |
SEM |
- |
M |
111 SEM |
957 |
205 |
BAYLE Pascale |
04:56:41 |
V1F |
[63] CLF |
F |
3 V1F |
444 |
206 |
BEYNEL Florence |
04:57:06 |
V1F |
[63] BEAUMONT ATHLETIQUE |
F |
4 V1F |
459 |
207 |
ARAGNOU Christophe |
04:57:34 |
SEM |
- |
M |
112 SEM |
414 |
208 |
BAYLE Edouard |
04:58:00 |
SEM |
- |
M |
113 SEM |
446 |
209 |
CHAMBELANT Xavier |
04:58:11 |
SEM |
- |
M |
114 SEM |
520 |
210 |
DELALEUF Christophe |
04:58:48 |
V1M |
- |
M |
64 V1M |
583 |
211 |
CASANOVA Arnaud |
04:58:58 |
SEM |
- |
M |
115 SEM |
512 |
212 |
DAVAN Fabrice |
04:59:20 |
SEM |
- |
M |
116 SEM |
574 |
213 |
AUBAUX Vincent |
04:59:21 |
SEM |
- |
M |
117 SEM |
421 |
214 |
DEFACHE Dorian |
04:59:39 |
V1M |
- |
M |
65 V1M |
582 |
215 |
IMBERT Laurent |
04:59:48 |
V1M |
- |
M |
66 V1M |
702 |
216 |
COLIN Yoachim |
04:59:52 |
SEM |
[86] AS VOUILLe 86 |
M |
118 SEM |
545 |
217 |
BOUCHERON David |
04:59:54 |
V1M |
- |
M |
67 V1M |
477 |
218 |
STEUFFE Alexandre |
05:00:16 |
SEM |
[03] COUREURS DES VIGNES |
M |
119 SEM |
918 |
219 |
LeTANG Philippe |
05:00:38 |
V1M |
- |
M |
68 V1M |
759 |
220 |
TUYAA BOUSTUGUE Olivier |
05:01:14 |
V1M |
- |
M |
69 V1M |
939 |
221 |
DABRIGEON Philippe |
05:01:39 |
V2M |
[63] PLAUZAT RUNNING |
M |
14 V2M |
569 |
222 |
GOBY Fabien |
05:01:40 |
SEM |
- |
M |
120 SEM |
662 |
223 |
LEGENDRE Christophe |
05:01:46 |
V1M |
- |
M |
70 V1M |
750 |
224 |
DELEGLISE Sophie |
05:02:08 |
V1F |
[63] RCC |
F |
5 V1F |
585 |
225 |
BERTHOULE Pascal |
05:02:10 |
SEM |
[63] ETOILE DES MONTAGNES |
M |
121 SEM |
453 |
226 |
BASTIANEL Fabrice |
05:02:35 |
V1M |
- |
M |
71 V1M |
440 |
227 |
BUFFAGNI Olivier |
05:02:39 |
V1M |
- |
M |
72 V1M |
497 |
228 |
EYHERAGUIBEL Luc |
05:04:16 |
SEM |
- |
M |
122 SEM |
619 |
229 |
DAVID Pascal |
05:04:35 |
SEM |
- |
M |
123 SEM |
575 |
230 |
PLUT Gilles |
05:04:55 |
SEM |
[72] MAT 72 |
M |
124 SEM |
852 |
231 |
CHOLLEY Thierry |
05:05:18 |
V1M |
[22] GRANIT RUNNING 22 |
M |
73 V1M |
536 |
232 |
TAFANI Mathieu |
05:06:01 |
ESM |
- |
M |
7 ESM |
922 |
233 |
MESPLES Lilian |
05:06:19 |
SEM |
- |
M |
125 SEM |
796 |
234 |
MONJOU Philippe |
05:06:26 |
V1M |
- |
M |
74 V1M |
802 |
235 |
CHEVREUIL Sebastien |
05:06:30 |
SEM |
- |
M |
126 SEM |
533 |
236 |
CLEMENT Franck |
05:06:36 |
V1M |
- |
M |
75 V1M |
542 |
237 |
DUPREZ Thomas |
05:06:43 |
V1M |
- |
M |
76 V1M |
612 |
238 |
GARCIA Robert |
05:06:49 |
V1M |
[63] COURIR EN LIVRADOIS |
M |
77 V1M |
642 |
239 |
MAZET Pierre |
05:07:06 |
SEM |
- |
M |
127 SEM |
792 |
240 |
BEAUDOIN Pierre |
05:07:07 |
SEM |
- |
M |
128 SEM |
448 |
241 |
GARDAN Sophie |
05:07:08 |
SEF |
[45] COS BRGM |
F |
9 SEF |
643 |
242 |
GUILLOT Mathieu |
05:07:37 |
SEM |
- |
M |
129 SEM |
684 |
243 |
MOUSSIER Lionel |
05:07:39 |
SEM |
[63] TEAM MOUFLARD |
M |
130 SEM |
812 |
244 |
DE ROVERE Jean marc |
05:07:41 |
V1M |
- |
M |
78 V1M |
579 |
245 |
DESHAYES Jean marie |
05:08:02 |
V2M |
[28] MAISON DES JEUNES AU |
M |
15 V2M |
593 |
246 |
DELEPCH Arnaud |
05:08:07 |
SEM |
- |
M |
131 SEM |
586 |
247 |
SAVINEL Guillaume |
05:08:55 |
SEM |
- |
M |
132 SEM |
910 |
248 |
CAMPAGNONI Cedric |
05:08:58 |
SEM |
- |
M |
133 SEM |
501 |
249 |
BASMADJIAN Mickael |
05:09:13 |
SEM |
[03] UC CREUZIER LE VIEUX |
M |
134 SEM |
438 |
250 |
MOINS Bruno |
05:09:15 |
V1M |
[63] ETOILE DES MONTAGNES |
M |
79 V1M |
801 |
251 |
DAYDE Fabien |
05:09:41 |
SEM |
- |
M |
135 SEM |
576 |
252 |
CLAIR David |
05:09:53 |
V1M |
- |
M |
80 V1M |
541 |
253 |
QUILLERET Franck |
05:09:58 |
V1M |
[03] COUREURS DES VIGNES |
M |
81 V1M |
870 |
254 |
CHOUVY Caroline |
05:10:23 |
SEF |
[63] BOURRINS DU MIDI |
F |
10 SEF |
539 |
255 |
CHOUVY Cyril |
05:10:26 |
SEM |
[63] BOURRINS DU MIDI |
M |
136 SEM |
538 |
256 |
GENESTE Nicolas |
05:10:28 |
SEM |
- |
M |
137 SEM |
654 |
257 |
HEBRARD Eric |
05:10:39 |
V1M |
[63] PLAUZAT RUNNING |
M |
82 V1M |
690 |
258 |
GOUDEAU Emilie |
05:10:42 |
SEF |
- |
F |
11 SEF |
666 |
259 |
DHUMES Franck |
05:10:53 |
V1M |
- |
M |
83 V1M |
597 |
260 |
NOVAIS Jean claude |
05:10:58 |
V1M |
- |
M |
84 V1M |
821 |
261 |
ROCHE Stephane |
05:11:15 |
V1M |
[35] COUREURS D'EXTREME |
M |
85 V1M |
891 |
262 |
CHAVANA Laurent |
05:11:18 |
V1M |
- |
M |
86 V1M |
529 |
263 |
BILLOT Cedric |
05:11:50 |
SEM |
- |
M |
138 SEM |
462 |
264 |
DIF Christophe |
05:12:05 |
V1M |
- |
M |
87 V1M |
598 |
265 |
CAMPO Jean michel |
05:12:14 |
V1M |
- |
M |
88 V1M |
502 |
266 |
MOREAU Frederic |
05:12:16 |
V1M |
- |
M |
89 V1M |
806 |
267 |
JOHANNOT Jean claude |
05:12:44 |
V3M |
[3 6 ] U S P |
M |
2 V3M |
707 |
268 |
RENOUARD Patrice |
05:12:53 |
V1M |
- |
M |
90 V1M |
876 |
269 |
THOMAS Jean marc |
05:13:31 |
V1M |
- |
M |
91 V1M |
927 |
270 |
BERTRAND Bruno |
05:13:47 |
SEM |
[86] CA PICTAVE |
M |
139 SEM |
455 |
271 |
CAMOIN Philippe |
05:14:07 |
SEM |
- |
M |
140 SEM |
500 |
272 |
COILLOT Emmanuel |
05:14:09 |
V1M |
[35] COUREURS D'EXTREME |
M |
92 V1M |
543 |
273 |
MeNARD Herve |
05:14:12 |
V1M |
- |
M |
93 V1M |
795 |
274 |
BAUDRY Vincent |
05:14:13 |
SEM |
- |
M |
141 SEM |
442 |
275 |
NOIZAT Cedric |
05:14:16 |
SEM |
[87] BESSINES SUR GARTEMP |
M |
142 SEM |
816 |
276 |
GARNIER Eddy |
05:14:41 |
SEM |
- |
M |
143 SEM |
645 |
277 |
OBERLIN Mathieu |
05:14:44 |
SEM |
- |
M |
144 SEM |
823 |
278 |
CROCHET Willy |
05:14:46 |
V1M |
- |
M |
94 V1M |
561 |
279 |
DELMAS Christophe |
05:15:28 |
V1M |
[15] RUNNING CLUB ARPAJON |
M |
95 V1M |
589 |
280 |
LEMOIGNE Pierre |
05:15:30 |
SEM |
[15] RCA |
M |
145 SEM |
754 |
281 |
COINDREAU Francois Xavier |
05:15:33 |
SEM |
[86] PEC ATHLeTISME |
M |
146 SEM |
544 |
282 |
POCRIS Romain |
05:15:34 |
SEM |
[63] TEAM MOUFLARD |
M |
147 SEM |
854 |
283 |
HIRSINGER Louis |
05:16:19 |
SEM |
[45] COS BRGM |
M |
148 SEM |
696 |
284 |
BRINGIER Guillaume |
05:16:33 |
SEM |
- |
M |
149 SEM |
490 |
285 |
LAVAUD Patrick |
05:16:35 |
V1M |
[86] AS VOUILLe 86 |
M |
96 V1M |
738 |
286 |
RINGWALD Ludovic |
05:16:40 |
V1M |
- |
M |
97 V1M |
886 |
287 |
AYMARD Romain |
05:16:46 |
V1M |
[37] USRAC |
M |
98 V1M |
428 |
288 |
TRAULLE Florian |
05:16:56 |
V1M |
- |
M |
99 V1M |
934 |
289 |
THEVENET Yvan |
05:17:17 |
SEM |
- |
M |
150 SEM |
926 |
290 |
BAYLE Thierry |
05:17:32 |
SEM |
- |
M |
151 SEM |
445 |
291 |
ROUGIER Stephane |
05:17:34 |
V1M |
[31] LPC31 LASELEC |
M |
100 V1M |
897 |
292 |
TICHIT Anne laure |
05:17:37 |
SEF |
[63] CAP AULNAT |
F |
12 SEF |
930 |
293 |
GRIGNARD Stephane |
05:17:39 |
SEM |
- |
M |
152 SEM |
797 |
294 |
PRUNET Denis |
05:18:02 |
SEM |
[63] TEAM RUNNING CONSEIL |
M |
153 SEM |
868 |
295 |
HENAULT Laurent |
05:19:30 |
V2M |
[28] ACLAM |
M |
16 V2M |
692 |
296 |
GUILLAUMe Francis |
05:19:31 |
V2M |
[28] LMPTTA |
M |
17 V2M |
681 |
297 |
RICHEFORT Denis |
05:19:34 |
V1M |
- |
M |
101 V1M |
883 |
298 |
CHEREL Michel |
05:19:53 |
V2M |
[78] RUNNING ET MARATHON |
M |
18 V2M |
532 |
299 |
REDON Jerome |
05:20:06 |
SEM |
[87] BESSINES SUR GARTEMP |
M |
154 SEM |
874 |
300 |
GRUYELLE Sebastien |
05:20:17 |
V1M |
- |
M |
102 V1M |
671 |
301 |
HAAS Sebastien |
05:20:29 |
SEM |
- |
M |
155 SEM |
687 |
302 |
GUERIN Sebastien henri |
05:20:45 |
SEM |
- |
M |
156 SEM |
675 |
303 |
QUINSON Laurent |
05:20:56 |
V1M |
[78] RUNNING ET MARATHON |
M |
103 V1M |
871 |
304 |
LEYDIER Franck |
05:20:57 |
V1M |
- |
M |
104 V1M |
761 |
305 |
COUVREUR Olivier |
05:21:17 |
SEM |
- |
M |
157 SEM |
559 |
306 |
ASSAILLY Eric |
05:22:11 |
V1M |
- |
M |
105 V1M |
419 |
307 |
GILLES Aurelien |
05:22:13 |
SEM |
- |
M |
158 SEM |
658 |
308 |
MARGIEWES Sylvain |
05:22:22 |
SEM |
- |
M |
159 SEM |
781 |
309 |
PERROT Emmanuel |
05:22:41 |
V1M |
[35] CHU RENNES |
M |
106 V1M |
837 |
310 |
GeRARD Laurent |
05:22:42 |
V1M |
[35] CHU RENNES |
M |
107 V1M |
655 |
311 |
BICHON Simon |
05:22:57 |
SEM |
- |
M |
160 SEM |
460 |
312 |
DINIS Daniela |
05:23:29 |
SEF |
[63] BEAUMONT ATHLETIQUE |
F |
13 SEF |
600 |
313 |
DE ARAUJO Miguel |
05:23:58 |
SEM |
- |
M |
161 SEM |
577 |
314 |
GRENIER Romain |
05:24:09 |
SEM |
- |
M |
162 SEM |
670 |
315 |
DELESVAUX Johann |
05:24:11 |
SEM |
- |
M |
163 SEM |
587 |
316 |
COUSSON Qwendoline |
05:24:34 |
SEF |
[86] AS VOUILLE 86 JOGGIN |
F |
14 SEF |
557 |
317 |
COUSSON Sebastien |
05:24:35 |
SEM |
[86] AS VOUILLE 86 JOGGIN |
M |
164 SEM |
556 |
318 |
JOLY Pierre |
05:24:37 |
V2M |
- |
M |
19 V2M |
708 |
319 |
BAPTISTA Marie |
05:24:45 |
V1F |
[63] ISSNAT LES MOUFLARDS |
F |
6 V1F |
430 |
320 |
LARTIGUE Sebastien |
05:25:01 |
V1M |
[63] OMS PONTGIBAUD |
M |
108 V1M |
732 |
321 |
FRAISSEIX Emmanuel |
05:25:11 |
SEM |
- |
M |
165 SEM |
633 |
322 |
ARMAND Eric |
05:25:21 |
V2M |
[46] CAHORS TRAIL |
M |
20 V2M |
416 |
323 |
ARMAND Stephane |
05:25:22 |
V1M |
- |
M |
109 V1M |
417 |
324 |
CONORT Frederic |
05:25:34 |
SEM |
[63] TRAIE RUNNER TEAM |
M |
166 SEM |
549 |
325 |
LATUS Benoit |
05:25:54 |
SEM |
[24] SPIRIDON PERIGORD PO |
M |
167 SEM |
734 |
326 |
CARRIOT Anne |
05:26:06 |
V1F |
[87] BESSINES SUR GARTEMP |
F |
7 V1F |
508 |
327 |
PODEVIN Jerome |
05:26:35 |
V1M |
- |
M |
110 V1M |
855 |
328 |
GUILLEMAIN Thierry |
05:26:41 |
V2M |
- |
M |
21 V2M |
682 |
329 |
LAPORTE Stephane |
05:27:01 |
V1M |
- |
M |
111 V1M |
971 |
330 |
BOUCHIER Christophe |
05:27:05 |
V1M |
[87] BESSINES SUR GARTEMP |
M |
112 V1M |
478 |
331 |
KUBACKI Alexandre |
05:27:25 |
SEM |
- |
M |
168 SEM |
716 |
332 |
ARCHIMBAUD Clelia |
05:27:26 |
SEF |
- |
F |
15 SEF |
415 |
333 |
DOUPEUX Severin |
05:27:28 |
V1M |
- |
M |
113 V1M |
604 |
334 |
THORAVAL Fabrice |
05:27:41 |
V1M |
- |
M |
114 V1M |
928 |
335 |
BERTRAND Patrick |
05:27:48 |
V1M |
- |
M |
115 V1M |
456 |
336 |
CANILLAS Bruno |
05:28:37 |
SEM |
- |
M |
169 SEM |
503 |
337 |
JAUDEAU David |
05:28:59 |
SEM |
[33] BARJOTS DES COTOS |
M |
170 SEM |
705 |
338 |
MAROT Gaetan |
05:29:01 |
SEM |
- |
M |
171 SEM |
784 |
339 |
CHAZETTE Sebastien |
05:29:49 |
V1M |
- |
M |
116 V1M |
530 |
340 |
SARTRE Cyril |
05:29:51 |
SEM |
- |
M |
172 SEM |
906 |
341 |
PESLIER Herve |
05:29:59 |
SEM |
- |
M |
173 SEM |
838 |
342 |
DUMONTANT Jean baptiste |
05:30:24 |
SEM |
- |
M |
174 SEM |
610 |
343 |
CONFAIS Thierry |
05:30:35 |
V1M |
[82] TO BE SPORT |
M |
117 V1M |
547 |
344 |
BIRSKI Jean luc |
05:30:47 |
V1M |
- |
M |
118 V1M |
463 |
345 |
VINCENT Renaud |
05:30:52 |
V1M |
- |
M |
119 V1M |
955 |
346 |
GIRAULT Edouard |
05:30:55 |
V1M |
[27] CA EZY |
M |
120 V1M |
660 |
347 |
GABORIT Florian |
05:31:04 |
ESM |
[44] AR SUD LAC |
M |
8 ESM |
637 |
348 |
BLOND Samuel |
05:31:05 |
SEM |
- |
M |
175 SEM |
465 |
349 |
BOSQUAUX Lionel |
05:31:11 |
V1M |
- |
M |
121 V1M |
473 |
350 |
PERRAUDIN Jean francois |
05:31:14 |
V2M |
[63] AS MONTFERRAND |
M |
22 V2M |
834 |
351 |
HERNOT Laurent |
05:31:17 |
V1M |
- |
M |
122 V1M |
695 |
352 |
BOUCAUD Marie charlotte |
05:31:20 |
SEF |
- |
F |
16 SEF |
474 |
353 |
PACHECO Alexandre |
05:31:22 |
V1M |
- |
M |
123 V1M |
825 |
354 |
MARRET Patrick |
05:31:30 |
V2M |
- |
M |
23 V2M |
785 |
355 |
QUIDET Antoine |
05:31:32 |
SEM |
- |
M |
176 SEM |
869 |
356 |
LE GUAY Sylvain |
05:31:43 |
SEM |
- |
M |
177 SEM |
745 |
357 |
BONDOUX Robin |
05:32:11 |
SEM |
- |
M |
178 SEM |
470 |
358 |
PENALVER Bruno |
05:32:14 |
V2M |
- |
M |
24 V2M |
833 |
359 |
BRIEST Jonathan |
05:32:15 |
SEM |
- |
M |
179 SEM |
488 |
360 |
DUPANLOUP Xavier |
05:32:29 |
V2M |
[35] COUREURS D'EXTREME |
M |
25 V2M |
611 |
361 |
PRADEL Florent |
05:32:31 |
SEM |
- |
M |
180 SEM |
866 |
362 |
PILATE Noel |
05:32:35 |
V2M |
[27] SPORT NATURE |
M |
26 V2M |
847 |
363 |
GIACOMETTI Peggy |
05:32:40 |
SEF |
[73] CAFA |
F |
17 SEF |
657 |
364 |
LAFON Jean louis |
05:32:45 |
V2M |
[15] RC ARPAJON |
M |
27 V2M |
723 |
365 |
CRUZEAU Bruno |
05:32:50 |
V1M |
- |
M |
124 V1M |
563 |
366 |
BOURGeS Laurent |
05:33:06 |
V1M |
[19] CA BRIVE |
M |
125 V1M |
482 |
367 |
PERRICHON Jocelyn |
05:33:20 |
V1M |
[37] USRAC |
M |
126 V1M |
835 |
368 |
GUERTIN Philippe |
05:33:21 |
V1M |
[37] US RENAUDINE ATHLE C |
M |
127 V1M |
677 |
369 |
COURNIL Jean pierre |
05:33:23 |
SEM |
- |
M |
181 SEM |
554 |
370 |
PORTUGUEZ Laurent |
05:33:32 |
V1M |
[37] TRIATHLON CLUB JOUE |
M |
128 V1M |
862 |
371 |
NONY Gregory |
05:33:48 |
V1M |
[19] TULLE ATHLeTIQUE CLU |
M |
129 V1M |
817 |
372 |
SAUBION Eric |
05:34:13 |
V1M |
- |
M |
130 V1M |
907 |
373 |
DELMAS Eric |
05:34:14 |
SEM |
[19] CAB |
M |
182 SEM |
588 |
374 |
LAGARD Pierre yves |
05:34:18 |
V2M |
[63] ACFA |
M |
28 V2M |
725 |
375 |
MORSCHEL Lean marc |
05:35:45 |
V2M |
- |
M |
29 V2M |
809 |
376 |
LIBEAU Valery |
05:35:53 |
SEM |
- |
M |
183 SEM |
764 |
377 |
CAPELLI Jean luc |
05:35:56 |
V2M |
- |
M |
30 V2M |
505 |
378 |
SERVOTTE AMOUROUX Christelle |
05:36:21 |
SEF |
- |
F |
18 SEF |
913 |
379 |
BAPTISTA Mario |
05:36:52 |
V1M |
- |
M |
131 V1M |
431 |
380 |
CARNAZZA Marc |
05:36:53 |
V1M |
- |
M |
132 V1M |
506 |
381 |
BODIN Bruno |
05:37:03 |
V1M |
- |
M |
133 V1M |
466 |
382 |
COURTENS Michael |
05:37:16 |
V1M |
- |
M |
134 V1M |
555 |
383 |
DEROUSSEAUX Muriel |
05:37:22 |
SEF |
- |
F |
19 SEF |
592 |
384 |
TARTRY Henri |
05:37:24 |
V1M |
- |
M |
135 V1M |
924 |
385 |
LAUBIER Vincent |
05:37:31 |
V1M |
[24] COCC |
M |
136 V1M |
735 |
386 |
MONTOUILLOUT Yves |
05:37:56 |
V1M |
- |
M |
137 V1M |
805 |
387 |
BASTHIER Guillaume |
05:38:15 |
SEM |
- |
M |
184 SEM |
439 |
388 |
ANTONIO Christian |
05:38:16 |
SEM |
- |
M |
185 SEM |
412 |
389 |
BOUYNEAU Eric |
05:38:46 |
V1M |
- |
M |
138 V1M |
484 |
390 |
VANHULST Didier |
05:39:04 |
V1M |
- |
M |
139 V1M |
943 |
391 |
CHAUDER Soline |
05:39:43 |
SEF |
- |
F |
20 SEF |
525 |
392 |
BOURNAT Thierry |
05:40:01 |
V2M |
- |
M |
31 V2M |
483 |
393 |
BARBET Odette |
05:40:19 |
V2F |
- |
F |
1 V2F |
435 |
394 |
ALLEMANDOU Aurelien |
05:40:32 |
SEM |
[17] AURELUIEN ALLEMANDOU |
M |
186 SEM |
406 |
395 |
MADEHORS Olivier |
05:40:45 |
V1M |
- |
M |
140 V1M |
768 |
396 |
DAGOMER Philippe |
05:41:22 |
V1M |
- |
M |
141 V1M |
570 |
397 |
RIBREAU Frederic |
05:41:25 |
V1M |
- |
M |
142 V1M |
881 |
398 |
NOVAIS Thierry |
05:41:30 |
V1M |
- |
M |
143 V1M |
820 |
399 |
CARTON Noel |
05:41:51 |
V2M |
- |
M |
32 V2M |
511 |
400 |
LAGAR Jean pierre |
05:41:56 |
V2M |
[33] AVIA CLUB DE BORDEAU |
M |
33 V2M |
724 |
401 |
DUBUIS Cedric |
05:42:55 |
ESM |
- |
M |
9 ESM |
606 |
402 |
PORET Christian |
05:43:15 |
V2M |
[45] GIEN ATHLE MARATHON |
M |
34 V2M |
860 |
403 |
LEMeE Olivier |
05:43:18 |
V1M |
[35] ASS CHU RENNES |
M |
144 V1M |
753 |
404 |
GUIGNARD Jerome |
05:43:23 |
V1M |
- |
M |
145 V1M |
678 |
405 |
HURTEVENT Vincent |
05:44:35 |
SEM |
- |
M |
187 SEM |
701 |
406 |
MAZZELLA Matthieu |
05:45:50 |
V1M |
- |
M |
146 V1M |
793 |
407 |
LARERE Daniel |
05:47:12 |
V3M |
- |
M |
3 V3M |
730 |
408 |
BRUNEL Stephane |
05:48:11 |
SEM |
- |
M |
188 SEM |
494 |
409 |
MICHEAUD Nadege |
05:48:16 |
V1F |
[16] JOGGEUR RUFFECOIS |
F |
8 V1F |
798 |
410 |
SUIRE Thierry |
05:48:17 |
V1M |
[16] JOGGEUR RUFFECOIS |
M |
147 V1M |
920 |
411 |
ROLLAND Mickael |
05:50:26 |
SEM |
[49] CHALONNES OLYMPIQUE |
M |
189 SEM |
893 |
412 |
DUVEAU Frederic |
05:51:18 |
V1M |
- |
M |
148 V1M |
614 |
413 |
GABIN Herve |
05:51:19 |
V1M |
- |
M |
149 V1M |
636 |
414 |
DA SILVA David |
05:51:55 |
SEM |
[77] MEGATRAIL |
M |
190 SEM |
567 |
415 |
COROLLEUR Frederic |
05:52:48 |
V1M |
- |
M |
150 V1M |
550 |
416 |
LEGIGAN Vincent |
05:53:15 |
V1M |
- |
M |
151 V1M |
752 |
417 |
TREDEZ Guillaume |
05:53:16 |
SEM |
- |
M |
191 SEM |
935 |
418 |
JUGIE Guillaume |
05:54:14 |
SEM |
- |
M |
192 SEM |
712 |
419 |
LALANDE Julien |
05:54:51 |
SEM |
- |
M |
193 SEM |
726 |
420 |
DEVAUX Laurent |
05:54:54 |
V1M |
- |
M |
152 V1M |
596 |
421 |
LECROQ Stephane |
05:55:27 |
V3M |
[03] COUREURS DES VIGNES |
M |
4 V3M |
748 |
422 |
BOYER Philippe |
05:57:20 |
V3M |
- |
M |
5 V3M |
485 |
423 |
LEQUEUX Fabrice |
05:57:28 |
SEM |
- |
M |
194 SEM |
757 |
424 |
VILLARD Jean claude |
05:57:29 |
V1M |
- |
M |
153 V1M |
953 |
425 |
BERNARD Bastien |
05:58:00 |
SEM |
[63] FRATERNELLE CHATEAU |
M |
195 SEM |
451 |
426 |
PICAVET Pascal |
05:58:38 |
V1M |
- |
M |
154 V1M |
844 |
427 |
PHAN Chanh thong |
05:58:40 |
V1M |
[95] AS BOURSE |
M |
155 V1M |
842 |
428 |
FREMONT Pascal |
06:00:18 |
V1M |
[35] CHU RENNES |
M |
156 V1M |
634 |
429 |
VIGE Geoffroy |
06:01:19 |
V1M |
[28] ACLAM |
M |
157 V1M |
950 |
430 |
BOISART Cedric |
06:01:47 |
SEM |
- |
M |
196 SEM |
467 |
431 |
REGNAULD Stephane |
06:02:22 |
V1M |
[35] CHU RENNES |
M |
158 V1M |
875 |
432 |
CHOLLET Marie claire |
06:02:25 |
SEF |
[94] AOCHARENTON |
F |
21 SEF |
535 |
433 |
CUZIN Laurent |
06:02:33 |
V1M |
- |
M |
159 V1M |
566 |
434 |
FAURE Michel |
06:03:36 |
V2M |
- |
M |
35 V2M |
621 |
435 |
GUILLOT Jean matthieu |
06:04:14 |
SEM |
- |
M |
197 SEM |
683 |
436 |
QUIQUERET Sylvie |
06:05:55 |
V1F |
[35] COUREURS D'EXTREME |
F |
9 V1F |
872 |
437 |
LARMET Gaelle |
06:05:57 |
SEF |
[35] COUREURS D'EXTREME |
F |
22 SEF |
731 |
438 |
COUDRAY Jean luc |
06:05:59 |
V2M |
[35] COUREURS D'EXTREME |
M |
36 V2M |
553 |
439 |
PRADEAU Frederic |
06:06:17 |
V1M |
- |
M |
160 V1M |
865 |
440 |
ARAGNOU Franck |
06:07:34 |
V1M |
- |
M |
161 V1M |
413 |
441 |
PEIGNE Adrien |
06:07:43 |
SEM |
- |
M |
198 SEM |
832 |
442 |
HAXAIRE Jerome |
06:07:54 |
SEM |
[78] S/L CLUB ATHLETISME |
M |
199 SEM |
689 |
443 |
PLUVINAGE Francois |
06:07:58 |
SEM |
- |
M |
200 SEM |
853 |
444 |
FOSCHIA Christophe |
06:08:13 |
V1M |
- |
M |
162 V1M |
628 |
445 |
GARINO Jerome |
06:08:19 |
SEM |
- |
M |
201 SEM |
644 |
446 |
KOBELCZUK Benjamin |
06:08:35 |
SEM |
- |
M |
202 SEM |
715 |
447 |
BONNOURIER Alain |
06:09:19 |
V2M |
- |
M |
37 V2M |
471 |
448 |
TROUDE Raphael |
06:09:45 |
SEM |
[36] TEAM CCAP |
M |
203 SEM |
938 |
449 |
LE GRAND Bruno |
06:09:47 |
SEM |
- |
M |
204 SEM |
744 |
450 |
JEANNEAU Nathan |
06:09:49 |
SEM |
- |
M |
205 SEM |
706 |
451 |
ROSSO Pierre |
06:10:38 |
SEM |
- |
M |
206 SEM |
896 |
452 |
GUERIN Alain |
06:13:06 |
V2M |
[91] US PALAISEAU |
M |
38 V2M |
674 |
453 |
TIBI Eric |
06:13:22 |
V1M |
- |
M |
163 V1M |
929 |
454 |
CHAUVAT Jean philippe |
06:13:23 |
SEM |
[42] 4201RA |
M |
207 SEM |
527 |
455 |
FERRIE Frederic |
06:13:49 |
SEM |
- |
M |
208 SEM |
624 |
456 |
VERRIEST Chrystelle |
06:14:17 |
V1M |
[03] COURIR A CUSSET |
M |
164 V1M |
947 |
457 |
PIQUERAS Mathieu |
06:14:40 |
SEM |
- |
M |
209 SEM |
849 |
458 |
PEYSSON Frederic |
06:14:44 |
V1M |
- |
M |
165 V1M |
841 |
459 |
PROUX David |
06:19:21 |
SEM |
- |
M |
210 SEM |
867 |
460 |
ROUQUIER Cecile |
06:19:31 |
V1M |
[63] ISSNAT LES MOUFLARDS |
M |
166 V1M |
899 |
461 |
RIBEYRE Vincent |
06:19:34 |
V2M |
[63] TEAM MOUFLARD |
M |
39 V2M |
880 |
462 |
PACHON Karine |
06:19:35 |
V1F |
[63] TEAM MOUFLARD |
F |
10 V1F |
826 |
463 |
IMBERY Christian |
06:20:54 |
V1M |
- |
M |
167 V1M |
703 |
464 |
CHAUVEAU Jonathan |
06:20:59 |
ESM |
- |
M |
10 ESM |
528 |
465 |
FOURNIER Dorian |
06:21:25 |
JUM |
- |
M |
1 JUM |
632 |
466 |
DAURAT Patrick |
06:22:24 |
V1M |
- |
M |
168 V1M |
573 |
467 |
COSTET Marie helene |
06:24:07 |
V1F |
- |
F |
11 V1F |
551 |
468 |
CHELTOWSKI Christine |
06:24:57 |
V2F |
[19] YAC |
F |
2 V2F |
531 |
469 |
TEXEREAU Stephane |
06:24:59 |
V2M |
- |
M |
40 V2M |
925 |
470 |
CARTIER Nicolas |
06:25:28 |
SEM |
- |
M |
211 SEM |
509 |
471 |
CARTIER Arnaud |
06:25:30 |
SEM |
- |
M |
212 SEM |
510 |
472 |
BRIERE Laurent |
06:28:44 |
V1M |
[18] ASAB |
M |
169 V1M |
487 |
473 |
MORIN Florence |
06:30:22 |
V1M |
- |
M |
170 V1M |
808 |
474 |
NORIS Genevieve |
06:32:13 |
V1F |
[15] RUNNING CLUB |
F |
12 V1F |
819 |
475 |
NORIS Pierre |
06:32:15 |
SEM |
[15] RUNNING CLUB |
M |
213 SEM |
818 |
476 |
HUMMEL Benedicte |
06:34:29 |
V1F |
- |
F |
13 V1F |
699 |
477 |
MARCHE Vincent |
06:34:31 |
V1M |
- |
M |
171 V1M |
777 |
478 |
GOUNON Yannick |
06:35:17 |
SEM |
- |
M |
214 SEM |
667 |
479 |
LHOUMEAU Remi |
06:37:26 |
SEM |
- |
M |
215 SEM |
762 |
480 |
RIOU Francois |
06:39:25 |
V1M |
- |
M |
172 V1M |
887 |
481 |
BOUCHER Nicolas |
06:42:37 |
SEM |
- |
M |
216 SEM |
476 |
482 |
MANOEL Marie pierre |
06:44:29 |
V1F |
- |
F |
14 V1F |
776 |
483 |
VANDROME Rosalie |
06:45:24 |
SEF |
[45] COS BRGM |
F |
23 SEF |
941 |
484 |
RICHET Gerald |
06:49:07 |
SEM |
- |
M |
217 SEM |
884 |
485 |
GRANGER Yannick |
06:49:30 |
SEM |
- |
M |
218 SEM |
668 |
486 |
BRISSAUD Yannick |
06:50:22 |
V1M |
- |
M |
173 V1M |
491 |
487 |
HUMMEL Anne |
06:52:14 |
V1F |
- |
F |
15 V1F |
700 |
488 |
MARESCHAL Yann |
06:52:53 |
SEF |
- |
F |
24 SEF |
779 |
489 |
FOURNIER Martial |
06:56:10 |
V2M |
- |
M |
41 V2M |
630 |
490 |
BERNARD Daniel |
06:56:18 |
V3M |
[23] EA AUBUSSON |
M |
6 V3M |
450 |
491 |
ROCHE Emmanuel |
06:56:42 |
SEM |
- |
M |
219 SEM |
890 |
492 |
GAUDARD Patrice |
06:58:37 |
V2M |
[28] ACLAM |
M |
42 V2M |
647 |
493 |
POTTIER Emmanuel |
07:07:36 |
V1M |
- |
M |
174 V1M |
863 |
494 |
AMBRASINGHE Bernard |
07:10:16 |
SEM |
- |
M |
220 SEM |
410 |
495 |
COLLOT Francoise |
07:11:00 |
V2F |
[63] ACFA |
F |
3 V2F |
546 |
496 |
JOURNOU Olivier |
07:23:50 |
SEM |
- |
M |
221 SEM |
710 |
497 |
CHAILLOU Delphine |
07:26:19 |
SEF |
- |
F |
25 SEF |
516 |