1 |
CAMUS Sylvain |
02:04:18 |
SEM |
06 Team Garmin Adventure |
M |
1 SEM |
517 |
2 |
MOTSCH Mathieu |
02:06:22 |
V1M |
67 Colmar Marathon Club |
M |
1 V1M |
374 |
3 |
CARASSUS Eric |
02:07:22 |
V1M |
73 Team Tecnica |
M |
2 V1M |
102 |
4 |
GRUET Stephane |
02:09:07 |
V1M |
04 Montagne Club Vesubien |
M |
3 V1M |
251 |
5 |
LAIGNEIL Christophe |
02:16:20 |
SEM |
06 Team Trail Twinner Cap |
M |
2 SEM |
292 |
6 |
BUGNARD Corail |
02:16:33 |
SEF |
73 Team Tecnica |
F |
1ere F |
88 |
7 |
LAUGIER Eric |
02:17:22 |
V1M |
84 Team Les Kenyans Blanc |
M |
4 V1M |
297 |
8 |
FERRANDO Gaetan |
02:19:51 |
SEM |
06 Garmin |
M |
3 SEM |
210 |
9 |
LOAEC Phillipe |
02:20:09 |
V1M |
06 Tristars De Cannes |
M |
5 V1M |
328 |
10 |
FORESTIERI Alexandre |
02:20:25 |
SEM |
83 Us Courir A Saint Trop |
M |
4 SEM |
527 |
11 |
MARRONE Franck |
02:21:10 |
SEM |
- |
M |
5 SEM |
348 |
12 |
NOTERMAN Franck |
02:21:20 |
V1M |
06 Team Trail Twinner Cap |
M |
6 V1M |
385 |
13 |
DONGUY Lionel |
02:21:27 |
V1M |
01 La Foulee Colignoise |
M |
7 V1M |
181 |
14 |
BRICK Manu |
02:23:14 |
V1M |
- |
M |
8 V1M |
84 |
15 |
BOUTTIER Nicolas |
02:23:15 |
SEM |
06 Cavigal Nice Triathlon |
M |
6 SEM |
79 |
16 |
TARAUD Marc |
02:26:02 |
V1M |
06 Blausasc Trail |
M |
9 V1M |
474 |
17 |
JONCA Sebastien |
02:28:00 |
SEM |
- |
M |
7 SEM |
279 |
18 |
KAH Fabrice |
02:28:48 |
SEM |
06 Club Sportif Ibm La Ga |
M |
8 SEM |
284 |
19 |
DOLLET Frederic |
02:29:20 |
SEM |
06 Team Raidlight |
M |
9 SEM |
179 |
20 |
GIL Etienne |
02:31:19 |
SEM |
- |
M |
10 SEM |
237 |
21 |
LOPEZ Fabien |
02:31:20 |
SEM |
- |
M |
11 SEM |
332 |
22 |
MALEJONOCK Irina |
02:31:30 |
V1F |
04 Asva |
F |
1 V1F |
541 |
23 |
PIRSON Laurent |
02:32:49 |
SEM |
- |
M |
12 SEM |
158 |
24 |
CHEVALIER Lionel |
02:33:15 |
SEM |
- |
M |
13 SEM |
123 |
25 |
THOMASSIN Mathias |
02:33:24 |
V1M |
- |
M |
10 V1M |
480 |
26 |
PAYA Patrick |
02:33:50 |
V2M |
06 Asoa |
M |
1 V2M |
402 |
27 |
ASCONE Frederic |
02:33:56 |
SEM |
06 Raidlight |
M |
14 SEM |
512 |
28 |
ABRY Denis |
02:36:02 |
V1M |
- |
M |
11 V1M |
3 |
29 |
GREBOVAL Simon |
02:36:03 |
JUM |
06 Montagne Club Vesubien |
M |
1 JUM |
250 |
30 |
BERTELOOT Jeremie |
02:36:23 |
SEM |
06 Lna |
M |
15 SEM |
514 |
31 |
KOHSOK Eric |
02:36:41 |
V2M |
83 Asb Adrets |
M |
2 V2M |
288 |
32 |
BELLARD Philippe |
02:36:48 |
V1M |
- |
M |
12 V1M |
53 |
33 |
HALIMI Steve |
02:37:25 |
SEM |
06 Amadeus |
M |
16 SEM |
258 |
34 |
DI SANDRO Frederick |
02:38:22 |
SEM |
06 Courir Pays De Grasse |
M |
17 SEM |
176 |
35 |
BOSC Guillhem |
02:38:45 |
SEM |
06 Thales Alenia Space |
M |
18 SEM |
76 |
36 |
BAUDELOCQUE Guillaume |
02:39:20 |
SEM |
31 Team North France |
M |
19 SEM |
43 |
37 |
CABUS Dany |
02:39:27 |
V2M |
06 Ifc Fontan |
M |
3 V2M |
91 |
38 |
CIANELLI Jean Jacques |
02:39:31 |
V1M |
06 Midas La Gaude |
M |
13 V1M |
129 |
39 |
EGLE Julien |
02:39:45 |
SEM |
- |
M |
20 SEM |
198 |
40 |
FAGES TAFANELLI Eric |
02:40:51 |
SEM |
06 Onn |
M |
21 SEM |
526 |
41 |
GARDIEN Xavier |
02:40:54 |
V1M |
83 Amadeus |
M |
14 V1M |
226 |
42 |
MARIMONT Efim |
02:40:55 |
V2M |
- |
M |
4 V2M |
342 |
43 |
GOUMOT Frederic |
02:40:57 |
SEM |
06 Cpg |
M |
22 SEM |
246 |
44 |
MASSON Yvan |
02:40:58 |
V1M |
40 Team Rhuners |
M |
15 V1M |
355 |
45 |
SOULET Jean michel |
02:41:34 |
V1M |
83 Sco Ste marguerite Mar |
M |
16 V1M |
466 |
46 |
OEHLER Jonathan |
02:42:02 |
SEM |
98 Endurance Shop Menton |
M |
23 SEM |
391 |
47 |
HURLIN Frederic |
02:42:46 |
SEM |
06 Usa Triathlon |
M |
24 SEM |
270 |
48 |
BAUDRAS Damien |
02:43:19 |
SEM |
95 Team Sport Saint Clair |
M |
25 SEM |
44 |
49 |
BOUYSSOU Patrick |
02:43:28 |
V1M |
- |
M |
17 V1M |
80 |
50 |
GIRARDIN Etienne |
02:43:39 |
SEM |
98 As Monaco Triathlon |
M |
26 SEM |
243 |
51 |
GIL Baptiste |
02:43:41 |
SEM |
- |
M |
27 SEM |
236 |
52 |
LOPES DA CONCEICAO Cyril |
02:43:56 |
SEM |
- |
M |
28 SEM |
331 |
53 |
JOSSEAU Mathieu |
02:43:58 |
SEM |
06 Amadeus |
M |
29 SEM |
280 |
54 |
FERRARI Francesco |
02:44:28 |
V1M |
- |
M |
18 V1M |
211 |
55 |
PITZINI Loriane |
02:44:29 |
SEF |
06 Courir En Pays De Gras |
F |
2 SEF |
414 |
56 |
PREVOSTO Virgile |
02:44:34 |
SEM |
- |
M |
30 SEM |
551 |
57 |
REBOUCH Alain |
02:45:05 |
V2M |
- |
M |
5 V2M |
428 |
58 |
RAVON Michel |
02:45:25 |
V3M |
- |
M |
1 V3M |
427 |
59 |
BUCCIO Laurent |
02:45:40 |
SEM |
- |
M |
31 SEM |
87 |
60 |
LEVAILLANT Virginie |
02:45:46 |
SEF |
83 Amsl Frejus |
F |
3 SEF |
324 |
61 |
MOSTEIRO Frank |
02:45:59 |
V1M |
06 Montagne Club Vesubien |
M |
19 V1M |
373 |
62 |
BRUNO Philippe |
02:47:18 |
V2M |
- |
M |
6 V2M |
565 |
63 |
MAGYARI Sebastien |
02:48:18 |
SEM |
06 Asptt Nice |
M |
32 SEM |
537 |
64 |
BERTON Joel |
02:48:20 |
V1M |
06 Amadeus |
M |
20 V1M |
63 |
65 |
GERARDIN Jean |
02:48:24 |
V2M |
- |
M |
7 V2M |
530 |
66 |
ALABANESE Stefania |
02:48:28 |
V1F |
- |
F |
2 V1F |
564 |
67 |
DUFLOT Stephane |
02:48:38 |
V2M |
06 Thales Alenia Space |
M |
8 V2M |
185 |
68 |
MIGNARI Alexandre |
02:48:49 |
SEM |
06 Biot Ac |
M |
33 SEM |
366 |
69 |
CORDOVADO Laurent |
02:49:29 |
V1M |
- |
M |
21 V1M |
135 |
70 |
CAMUS Jean pierre |
02:49:48 |
V1M |
83 Sco Ste marguerite Mar |
M |
22 V1M |
98 |
71 |
JOFFART Laurent |
02:49:51 |
V1M |
06 Amadeus |
M |
23 V1M |
278 |
72 |
CAPRA Fabrizio |
02:50:28 |
V1M |
- |
M |
24 V1M |
101 |
73 |
SERVA Regis |
02:50:56 |
V1M |
06 Courir A Peillon De Ni |
M |
25 V1M |
459 |
74 |
RAMO Frederic |
02:50:59 |
V1M |
- |
M |
26 V1M |
424 |
75 |
TREMAUDEUX Nicolas |
02:51:03 |
V1M |
75 Asva |
M |
27 V1M |
559 |
76 |
DUFOUR Maxime |
02:51:07 |
SEM |
06 Viscacha |
M |
34 SEM |
186 |
77 |
MORAND Thomas |
02:51:09 |
SEM |
- |
M |
35 SEM |
372 |
78 |
RUIZ Jeremy |
02:51:39 |
SEM |
98 Team Trail Twinner Cap |
M |
36 SEM |
554 |
79 |
HUBERT Emeric |
02:51:51 |
SEM |
- |
M |
37 SEM |
268 |
80 |
GUERIOT Pierre |
02:51:57 |
SEM |
- |
M |
38 SEM |
252 |
81 |
COUTTON JEAN Cecile |
02:52:19 |
SEF |
83 Mnac |
F |
4 SEF |
144 |
82 |
RAIMBAULT Francois |
02:52:21 |
V2M |
- |
M |
9 V2M |
562 |
83 |
LEBLANC MARTIN Marianne |
02:52:29 |
V1F |
06 Athletic Vallerois |
F |
3 V1F |
307 |
84 |
BLONDEAU Virginie |
02:52:57 |
SEF |
- |
F |
5 SEF |
69 |
85 |
FOUACHE Raynald |
02:53:00 |
V1M |
- |
M |
28 V1M |
528 |
86 |
SORIA Emmanuel |
02:53:57 |
V1M |
06 Eurocompta La Gaude |
M |
29 V1M |
465 |
87 |
HATTIGER Renaud |
02:54:10 |
V1M |
84 Bonnieux Run Bike |
M |
30 V1M |
259 |
88 |
GABORIT Alexandre |
02:54:20 |
SEM |
06 Galderma |
M |
39 SEM |
220 |
89 |
GOUTAGNY Guillaume |
02:54:56 |
SEM |
- |
M |
40 SEM |
56 |
90 |
DUVELLE Charles |
02:55:02 |
V1M |
83 Orange Roller Cote D'A |
M |
31 V1M |
196 |
91 |
MATHIS Jean Claude |
02:55:34 |
V1M |
04 Ac Digne |
M |
32 V1M |
356 |
92 |
PACoME Alexis |
02:56:14 |
SEM |
01 Traileman |
M |
41 SEM |
393 |
93 |
MALFATTI J baptiste |
02:56:21 |
SEM |
- |
M |
42 SEM |
339 |
94 |
HERVIEU Sebastien |
02:56:44 |
SEM |
- |
M |
43 SEM |
534 |
95 |
SCARSI Stephan |
02:56:57 |
SEM |
- |
M |
44 SEM |
455 |
96 |
HEINISCH Nicolas |
02:57:04 |
V1M |
06 Courir En Pays De Gras |
M |
33 V1M |
261 |
97 |
CHATEL Nicolas |
02:57:14 |
SEM |
- |
M |
45 SEM |
117 |
98 |
BEL Romain |
02:57:36 |
SEM |
- |
M |
46 SEM |
50 |
99 |
BEDIER Brice |
02:57:41 |
SEM |
06 Pompier |
M |
47 SEM |
48 |
100 |
LE BOURHIS Julien |
02:57:42 |
SEM |
06 Pompier Cannes |
M |
48 SEM |
306 |
101 |
ZEPPONI Annelaure |
02:57:51 |
SEF |
- |
F |
6 SEF |
510 |
102 |
FRONGIA Eric |
02:58:30 |
V1M |
- |
M |
34 V1M |
529 |
103 |
SAMUELSSON Angelica |
02:58:47 |
SEF |
- |
F |
7 SEF |
451 |
104 |
AGUADO Vincent |
02:58:47 |
SEM |
- |
M |
49 SEM |
6 |
105 |
GADET Philippe |
02:59:05 |
V1M |
- |
M |
35 V1M |
221 |
106 |
RASCLE Jean baptiste |
02:59:12 |
V1M |
06 Ac Valbonne |
M |
36 V1M |
425 |
107 |
BADEL Olivier |
02:59:45 |
V1M |
- |
M |
37 V1M |
24 |
108 |
DUVIELGUERBIGNY Benoit |
02:59:49 |
SEM |
80 Esprit Run |
M |
50 SEM |
524 |
109 |
VISSE Emmanuel |
02:59:58 |
V1M |
- |
M |
38 V1M |
506 |
110 |
DOMAIN Yoann |
03:00:05 |
SEM |
- |
M |
51 SEM |
180 |
111 |
IMBERT Thierry |
03:00:16 |
V1M |
06 Gsem |
M |
39 V1M |
273 |
112 |
RENIER Guilhem |
03:01:20 |
SEM |
06 Macaza Dgac Nice |
M |
52 SEM |
432 |
113 |
VIALE Lucien |
03:01:46 |
V2M |
- |
M |
10 V2M |
498 |
114 |
BARALE Jef |
03:01:51 |
V1M |
- |
M |
40 V1M |
30 |
115 |
SCHMIDT Regis |
03:02:00 |
SEM |
- |
M |
53 SEM |
456 |
116 |
MEURIC Francois |
03:02:06 |
V2M |
- |
M |
11 V2M |
363 |
117 |
BOLLEA Silvia |
03:02:30 |
SEF |
16 Fidal |
F |
8 SEF |
74 |
118 |
BLANCHET Olivier |
03:02:33 |
SEM |
83 Saint Raphael Triathlo |
M |
54 SEM |
67 |
119 |
CONTESSO Laurent |
03:02:55 |
V1M |
- |
M |
41 V1M |
133 |
120 |
KHALKHAL Boris |
03:02:58 |
SEM |
06 Club Sportif Ibm La Ga |
M |
55 SEM |
286 |
121 |
PEREL Alain |
03:03:20 |
V2M |
- |
M |
12 V2M |
405 |
122 |
DUMONT Alain |
03:03:23 |
V3M |
06 Nice Triathlon Club |
M |
2 V3M |
190 |
123 |
GIOVANNACCI Arnaud |
03:03:40 |
SEM |
- |
M |
56 SEM |
241 |
124 |
MIGUEL MONTERO Jaime |
03:03:41 |
SEM |
06 Amadeus |
M |
57 SEM |
367 |
125 |
CANTARELLA Laurent |
03:04:01 |
V1M |
06 Stade Laurentin Athlet |
M |
42 V1M |
99 |
126 |
AUBERT Stephane |
03:04:07 |
V1M |
06 Finishers D'antibes |
M |
43 V1M |
18 |
127 |
TACK Franck |
03:04:45 |
SEM |
80 Stabilo Esprit Run |
M |
58 SEM |
557 |
128 |
BENARD Jean Frederic |
03:04:49 |
V1M |
- |
M |
44 V1M |
55 |
129 |
TROULLIER Antoine |
03:04:55 |
V1M |
06 Alcatel lucent |
M |
45 V1M |
560 |
130 |
LAURET Michael |
03:04:57 |
V1M |
06 Cpg |
M |
46 V1M |
301 |
131 |
TETAZ Nicolas |
03:05:01 |
SEM |
- |
M |
59 SEM |
477 |
132 |
BARONE Anthony |
03:05:16 |
SEM |
- |
M |
60 SEM |
33 |
133 |
DURAND Yvonnick |
03:05:31 |
V1M |
- |
M |
47 V1M |
193 |
134 |
CAMARINHA Albert |
03:06:11 |
V2M |
06 Team Endurance 06 |
M |
13 V2M |
94 |
135 |
HENNEBERT Rodrigue |
03:06:33 |
SEM |
- |
M |
61 SEM |
262 |
136 |
THOMAS Jeremie |
03:06:36 |
SEM |
06 Pompier |
M |
62 SEM |
479 |
137 |
RAMIERE Michel |
03:06:40 |
V2M |
06 Spiridon |
M |
14 V2M |
423 |
138 |
BOUZETIT Thomas |
03:06:42 |
SEM |
06 Team Raidlight |
M |
63 SEM |
81 |
139 |
BOULANGER Pascal |
03:07:05 |
SEM |
- |
M |
64 SEM |
515 |
140 |
MEILLET Vincent |
03:07:07 |
SEM |
- |
M |
65 SEM |
359 |
141 |
GIL Hugues |
03:07:16 |
V3M |
- |
M |
3 V3M |
239 |
142 |
CATTET Stephane |
03:07:19 |
SEM |
- |
M |
66 SEM |
110 |
143 |
FALOURD Jean Baptiste |
03:07:32 |
V1M |
- |
M |
48 V1M |
205 |
144 |
GOUMOT LABESSE Christophe |
03:07:35 |
V1M |
- |
M |
49 V1M |
247 |
145 |
BOUZINAC Arnaud |
03:07:42 |
V1M |
13 Toulouse Triathlon |
M |
50 V1M |
516 |
146 |
GANe Yannick |
03:07:44 |
V1M |
- |
M |
51 V1M |
224 |
147 |
AIMONINO Julien |
03:07:51 |
SEM |
- |
M |
67 SEM |
7 |
148 |
CASSINI Clement |
03:07:59 |
SEM |
06 Sport Ouest |
M |
68 SEM |
107 |
149 |
HOECHLER Roland |
03:08:34 |
V1M |
- |
M |
52 V1M |
567 |
150 |
NEDELEC Emmanuel |
03:08:36 |
SEM |
- |
M |
69 SEM |
570 |
151 |
ROUFFIA Cedric |
03:08:38 |
SEM |
- |
M |
70 SEM |
569 |
152 |
ALLARD Frederic |
03:08:51 |
V2M |
06 Club Sportif Ibm La Ga |
M |
15 V2M |
8 |
153 |
DE RIEMAECKER Frederic |
03:08:54 |
V1M |
59 Osm Lomme Athletisme |
M |
53 V1M |
160 |
154 |
KRAWCZYK Stanislas |
03:09:08 |
SEM |
06 As Viscacha |
M |
71 SEM |
289 |
155 |
DHENIN Armelle |
03:09:23 |
V1F |
05 Ghaa Trail Nature |
F |
4 V1F |
174 |
156 |
LICETTE Benoit |
03:09:30 |
SEM |
06 As Viscacha |
M |
72 SEM |
325 |
157 |
BARBIER Aurelie |
03:09:31 |
SEF |
06 Virbac |
F |
9 SEF |
31 |
158 |
SERRAT Frederic |
03:09:48 |
V1M |
06 Thales Alenia Space |
M |
54 V1M |
458 |
159 |
VILLARET Hubert |
03:09:51 |
SEM |
- |
M |
73 SEM |
502 |
160 |
MUSSO Cedric |
03:09:54 |
SEM |
06 Team Endurance Shop Me |
M |
74 SEM |
379 |
161 |
LAURENCE Guillaume |
03:09:57 |
SEM |
- |
M |
75 SEM |
300 |
162 |
BIANCHI Stephane |
03:09:59 |
V1M |
06 Thales Alenia Space |
M |
55 V1M |
64 |
163 |
RISTIC Deborah |
03:10:01 |
SEF |
- |
F |
10 SEF |
436 |
164 |
ALVES Jose |
03:10:03 |
V3M |
06 Spiridon |
M |
4 V3M |
10 |
165 |
GAYETANO Pierre |
03:10:05 |
V1M |
- |
M |
56 V1M |
232 |
166 |
BOIRET Dominique |
03:10:13 |
V1M |
- |
M |
57 V1M |
72 |
167 |
COUTANT Frederic |
03:10:16 |
SEM |
- |
M |
76 SEM |
143 |
168 |
MARIN Vincent |
03:10:18 |
SEM |
- |
M |
77 SEM |
343 |
169 |
BILLON Philippe |
03:10:34 |
SEM |
- |
M |
78 SEM |
66 |
171 |
VETTU Herve |
03:11:05 |
V1M |
06 Cap D'ail Macadam |
M |
58 V1M |
0 |
172 |
TRI Philippe |
03:11:37 |
V2M |
- |
M |
16 V2M |
0 |
173 |
THERVILLE Cyrille |
03:11:41 |
V1M |
06 S/l Ac Valbonne |
M |
59 V1M |
0 |
174 |
GARNIER Philippe |
03:11:43 |
V1M |
83 Amsl Frejus |
M |
60 V1M |
0 |
175 |
GODFRIN Bertrand |
03:11:57 |
V1M |
- |
M |
61 V1M |
0 |
176 |
LEMESTROFF Pierre |
03:12:36 |
V2M |
06 Cogemat |
M |
17 V2M |
0 |
177 |
RINNE Timo |
03:12:40 |
V1M |
- |
M |
62 V1M |
0 |
178 |
LEPVRIER MYRIAM |
03:12:56 |
V1F |
06 Gendarmerie Alpes Mari |
F |
5 V1F |
0 |
179 |
LESAFFRE Philippe |
03:12:58 |
SEM |
- |
M |
79 SEM |
0 |
180 |
AURELIEN Cedric |
03:13:24 |
SEM |
- |
M |
80 SEM |
0 |
181 |
JOUY Bruno |
03:13:27 |
V1M |
- |
M |
63 V1M |
0 |
182 |
DARDANELLI Alain |
03:13:32 |
V1M |
04 Asptt Digne Les Bains |
M |
64 V1M |
153 |
183 |
LITOT David |
03:13:38 |
V1M |
- |
M |
65 V1M |
327 |
184 |
FORNI Bruna |
03:13:54 |
V1F |
23 Sportiva Lanzada |
F |
6 V1F |
217 |
185 |
Dossard #611 |
03:14:28 |
SEM |
- |
M |
81 SEM |
611 |
186 |
DHORNE Paul |
03:16:01 |
SEM |
- |
M |
82 SEM |
175 |
187 |
LAGARDERE Jerome |
03:16:11 |
V1M |
06 Amadeus |
M |
66 V1M |
291 |
188 |
DESLANDE Marie Claude |
03:16:14 |
V2F |
83 Amsl Frejus |
F |
2 V2F |
169 |
189 |
VALLERAN Sylvie |
03:16:17 |
V1F |
83 Amsl Frejus |
F |
7 V1F |
491 |
190 |
PLANEL Sandra |
03:16:23 |
SEF |
- |
F |
11 SEF |
415 |
191 |
GELGON Francois |
03:16:40 |
SEM |
06 Biot Ac |
M |
83 SEM |
233 |
192 |
BERSIA Stephane |
03:16:57 |
SEM |
06 Team Tecnica |
M |
84 SEM |
513 |
193 |
MAJOUFRE Gwenaelle |
03:17:00 |
V1F |
83 Ggti |
F |
8 V1F |
338 |
194 |
PIERINI Patrick |
03:17:05 |
V1M |
- |
M |
67 V1M |
410 |
195 |
DARTEVEL Gael |
03:17:12 |
SEM |
- |
M |
85 SEM |
155 |
196 |
BERGONDI Anouck |
03:17:15 |
SEF |
- |
F |
12 SEF |
59 |
197 |
BURAIS Laurent |
03:17:19 |
V2M |
06 Stade Laurentin Athlet |
M |
18 V2M |
90 |
198 |
JIACOMINI Michael |
03:17:22 |
SEM |
- |
M |
86 SEM |
277 |
199 |
MAUBERT Olivier |
03:17:24 |
V1M |
- |
M |
68 V1M |
357 |
200 |
KACZMAREK Audrey |
03:17:27 |
SEF |
06 Mnac |
F |
13 SEF |
283 |
201 |
OTMANI Jean Paul |
03:17:44 |
V2M |
06 Amadeus |
M |
19 V2M |
546 |
202 |
CHERON Julien |
03:17:53 |
SEM |
- |
M |
87 SEM |
122 |
203 |
RUDA Miguel |
03:18:11 |
V1M |
45 Deportivo Espanol Orle |
M |
69 V1M |
449 |
204 |
ROSSIGNOL Laurent |
03:18:13 |
V1M |
- |
M |
70 V1M |
442 |
205 |
FEHLY MYRIAM |
03:18:15 |
SEF |
- |
F |
14 SEF |
207 |
206 |
FRAPPAT Thierry |
03:18:21 |
V2M |
06 Amadeus |
M |
20 V2M |
219 |
207 |
LE BARS Regis |
03:18:24 |
V1M |
- |
M |
71 V1M |
304 |
208 |
BOHER Frederic |
03:18:26 |
V1M |
- |
M |
72 V1M |
71 |
209 |
CHABIN Pascal |
03:19:00 |
V2M |
- |
M |
21 V2M |
114 |
210 |
CHERNOV Anton |
03:19:13 |
SEM |
- |
M |
88 SEM |
406 |
211 |
MICHON Philippe |
03:19:15 |
V2M |
- |
M |
22 V2M |
365 |
212 |
MURAT Laurent |
03:19:37 |
V1M |
- |
M |
73 V1M |
378 |
213 |
PLUMELET Stephane |
03:19:47 |
V1M |
06 Club Sportif Ibm La Ga |
M |
74 V1M |
417 |
214 |
DESMET Julien |
03:19:48 |
SEM |
- |
M |
89 SEM |
170 |
215 |
HENOT Cyril |
03:19:51 |
V1M |
- |
M |
75 V1M |
263 |
216 |
MASSIP Chantal |
03:19:55 |
V1F |
06 Air France |
F |
9 V1F |
353 |
217 |
RABAUD Denis |
03:19:59 |
SEM |
- |
M |
90 SEM |
421 |
218 |
LYONNET Pierre |
03:20:06 |
SEM |
- |
M |
91 SEM |
336 |
219 |
SEGRETO Frederic |
03:20:08 |
SEM |
06 Pompier |
M |
92 SEM |
457 |
220 |
MASSIP Nicolas |
03:20:12 |
V1M |
- |
M |
76 V1M |
354 |
221 |
MAXIMILIEN Dorothee |
03:20:29 |
V1F |
- |
F |
10 V1F |
358 |
222 |
TUAL Carine |
03:20:30 |
V1F |
76 Tual |
F |
11 V1F |
488 |
223 |
MEROUR Aurelien |
03:20:34 |
SEM |
- |
M |
93 SEM |
361 |
224 |
DEVYLDERE Xavier |
03:20:39 |
SEM |
- |
M |
94 SEM |
171 |
225 |
BELLANI Simone |
03:20:42 |
V1M |
06 Amadeus |
M |
77 V1M |
52 |
226 |
CHAUCHADIS Pierre |
03:21:02 |
V1M |
- |
M |
78 V1M |
118 |
227 |
HESS Guillaume |
03:21:11 |
SEM |
06 Running Spirit |
M |
95 SEM |
266 |
228 |
KHALKHAL Sabine |
03:21:32 |
SEF |
06 Nature Essentielle |
F |
15 SEF |
287 |
229 |
MASSE Gilles |
03:21:45 |
SEM |
- |
M |
96 SEM |
352 |
230 |
BRONDINO Denis |
03:21:48 |
V1M |
06 Asoa |
M |
79 V1M |
86 |
231 |
DESEYNE Luc |
03:22:04 |
V2M |
- |
M |
23 V2M |
168 |
232 |
LEPILLER Cyril |
03:22:13 |
SEM |
- |
M |
97 SEM |
316 |
233 |
AYACHE Stephane |
03:22:19 |
V1M |
- |
M |
80 V1M |
21 |
234 |
APPOURCHAUX Christophe |
03:22:23 |
V1M |
06 Spiridon Ca |
M |
81 V1M |
13 |
235 |
MOLIMARD Benoit |
03:22:33 |
SEM |
- |
M |
98 SEM |
370 |
236 |
LANNEGRAND Jean hubert |
03:22:43 |
V2M |
06 Ac Cannes |
M |
24 V2M |
296 |
237 |
BORNET Anne |
03:22:44 |
SEF |
06 Finishers D'antibes |
F |
16 SEF |
75 |
238 |
CAPPELLETTO Christophe |
03:22:52 |
SEM |
- |
M |
99 SEM |
100 |
239 |
BOISSIER Emmanuel |
03:24:32 |
V1M |
06 Athletic Philipides |
M |
82 V1M |
73 |
240 |
COSSON Guillaume |
03:24:35 |
SEM |
01 Triathlon Club Geneve |
M |
100 SEM |
139 |
241 |
SMITH Simon |
03:24:39 |
V1M |
sn Corsham Running Club |
M |
83 V1M |
556 |
242 |
EL JAZOULI Hassan |
03:24:43 |
V1M |
06 Era Antibes |
M |
84 V1M |
199 |
243 |
LIMIER Sophie |
03:24:58 |
V1F |
06 Mnac |
F |
12 V1F |
326 |
244 |
DANDRE Albane |
03:25:22 |
SEF |
59 Elan59 |
F |
17 SEF |
152 |
245 |
HERLIN Thierry |
03:25:28 |
V1M |
06 Esvl Triathlon |
M |
85 V1M |
533 |
246 |
PELLEGRIN Jeremy |
03:25:37 |
SEM |
06 Esvl Triathlon |
M |
101 SEM |
547 |
247 |
CARRERE Audrey |
03:25:40 |
SEF |
06 Amadeus |
F |
18 SEF |
106 |
248 |
MOUROT Nicolas |
03:25:42 |
SEM |
- |
M |
102 SEM |
544 |
249 |
BELLANGER Sebastien |
03:25:44 |
SEM |
- |
M |
103 SEM |
51 |
250 |
VIVARES Sabine |
03:26:04 |
V1F |
- |
F |
13 V1F |
507 |
251 |
LOCHNER Peter |
03:26:08 |
SEM |
- |
M |
104 SEM |
539 |
252 |
ROUSSEAU Gabriel |
03:26:16 |
SEM |
- |
M |
105 SEM |
446 |
253 |
PERRIN Laurent |
03:26:22 |
V1M |
06 Thales Alenia Space |
M |
86 V1M |
408 |
254 |
TRISCORNIA Stephane |
03:26:26 |
V1M |
06 Pompier Cabriere |
M |
87 V1M |
484 |
255 |
LEPINAY Nathalie |
03:26:44 |
V1F |
06 Thales Alenia Space |
F |
14 V1F |
319 |
256 |
BARBIER Remi |
03:27:12 |
SEM |
- |
M |
106 SEM |
32 |
257 |
BERAUDIER Vincent |
03:27:29 |
SEM |
06 Club Sportif Ibm La Ga |
M |
107 SEM |
58 |
258 |
ROUZAUD Thierry |
03:27:41 |
V1M |
13 As Carnoux Jogging |
M |
88 V1M |
553 |
259 |
GILLI Jacques |
03:27:48 |
V2M |
06 Assocition Sportive Lu |
M |
25 V2M |
238 |
260 |
DUMONT Jean pierre |
03:27:57 |
V2M |
06 Cap D'ail Macadam |
M |
26 V2M |
191 |
261 |
TABET Samuel |
03:28:00 |
SEM |
06 Galderma |
M |
108 SEM |
473 |
262 |
MICHEL Corinne |
03:28:17 |
V1F |
84 Fcb |
F |
15 V1F |
364 |
263 |
GUIGUET Pierre |
03:28:26 |
V2M |
06 Club Sportif Ibm La Ga |
M |
27 V2M |
255 |
264 |
LEHEC Christine |
03:28:29 |
V1F |
- |
F |
16 V1F |
311 |
265 |
CORNILLON Laurence |
03:28:37 |
V1F |
06 Thales Alenia Space |
F |
17 V1F |
136 |
266 |
DURAND Virginie |
03:29:16 |
V1F |
06 Ac Cannes |
F |
18 V1F |
194 |
267 |
CORTECCIA Olivier |
03:29:19 |
V1M |
06 AC cannes |
M |
89 V1M |
138 |
268 |
CARLETTO Nicolas |
03:29:21 |
V1M |
- |
M |
90 V1M |
104 |
269 |
EICHACKER Sandia |
03:30:04 |
SEM |
- |
M |
109 SEM |
525 |
270 |
RIVIERE Stephanie |
03:30:10 |
V1F |
- |
F |
19 V1F |
434 |
271 |
MERLET Sylvain |
03:30:23 |
SEM |
- |
M |
110 SEM |
360 |
272 |
POUPON Florence |
03:30:42 |
V1F |
21 Duc |
F |
20 V1F |
420 |
273 |
DALMASSO Lucette |
03:30:52 |
V1F |
06 Gsem Nice Triathlon |
F |
21 V1F |
0 |
274 |
BOYARD Dimitri |
03:30:58 |
SEM |
06 Finisher's D'antibes |
M |
111 SEM |
0 |
275 |
BEKAERT Gerard |
03:31:01 |
V2M |
83 Team Ligne Habitat |
M |
28 V2M |
49 |
276 |
ABONNEL Alain |
03:31:14 |
V1M |
- |
M |
91 V1M |
2 |
277 |
TAXI Julien |
03:31:17 |
SEM |
- |
M |
112 SEM |
475 |
278 |
PAGES Sabine |
03:31:21 |
SEF |
- |
F |
19 SEF |
395 |
279 |
BEONAICHE Franck |
03:31:24 |
V1M |
06 Mane |
M |
92 V1M |
57 |
280 |
KERHORNOU Thierry |
03:31:39 |
V1M |
06 Datcharun |
M |
93 V1M |
535 |
281 |
GUIDARD Sylvie |
03:31:42 |
V1F |
- |
F |
22 V1F |
253 |
282 |
DAMIANO Olivier |
03:32:06 |
V2M |
83 Thales Alenia Space |
M |
29 V2M |
151 |
283 |
DUCHER Gaelle |
03:32:09 |
SEF |
83 Amsl Frejus |
F |
20 SEF |
183 |
284 |
NEUMAN Sylvain |
03:32:21 |
SEM |
06 Pompier |
M |
113 SEM |
381 |
285 |
D ANTONIO Anthony |
03:32:37 |
SEM |
- |
M |
114 SEM |
146 |
286 |
ZAJAC Rodrigue |
03:33:01 |
V1M |
- |
M |
94 V1M |
508 |
287 |
NOBAR Martine |
03:33:57 |
V1F |
06 St Paul La Colle Tri |
F |
23 V1F |
384 |
288 |
KOPPE Jean loup |
03:34:08 |
V2M |
06 Club Des Sports Des Po |
M |
30 V2M |
536 |
289 |
AFANTROUSSE Ahmed |
03:34:11 |
V2M |
- |
M |
31 V2M |
5 |
290 |
MARQUES Philippe |
03:34:14 |
V1M |
- |
M |
95 V1M |
347 |
291 |
LAVAURE Rachel |
03:34:19 |
SEF |
- |
F |
21 SEF |
302 |
292 |
LODIGIANI Alessandro |
03:34:24 |
SEM |
06 Amadeus |
M |
115 SEM |
329 |
293 |
LEROUX Carole |
03:34:26 |
V1F |
06 Menton Marathon |
F |
24 V1F |
321 |
294 |
MONROLIN Johann |
03:34:28 |
SEM |
39 All Trail |
M |
116 SEM |
371 |
295 |
MARQUES Andre |
03:34:58 |
V1M |
- |
M |
96 V1M |
346 |
296 |
SUZANNE Alain |
03:35:02 |
SEM |
06 Vesubie Trail Club |
M |
117 SEM |
472 |
297 |
DURANDEAU Mathieu |
03:35:33 |
SEM |
83 Amsl Frejus |
M |
118 SEM |
195 |
298 |
FAJOLLES Yannick |
03:35:39 |
SEM |
83 Amsl Frejus |
M |
119 SEM |
204 |
299 |
RAU Rodolphe |
03:35:41 |
SEM |
- |
M |
120 SEM |
426 |
300 |
VIALE Valerie |
03:35:43 |
SEF |
06 Pompier Cannes |
F |
22 SEF |
499 |
301 |
RONZIER Frederic |
03:35:45 |
V1M |
06 Pompier Cannes |
M |
97 V1M |
441 |
302 |
DUPONT Anne France |
03:36:01 |
SEM |
- |
M |
121 SEM |
192 |
303 |
DUPONT Gilles |
03:36:03 |
SEM |
- |
M |
122 SEM |
523 |
304 |
FICHAUX Jean Louis |
03:36:04 |
V2M |
06 Tristars De Cannes |
M |
32 V2M |
213 |
305 |
CHAVRIER Thierry |
03:36:40 |
V2M |
06 Thales Alenia Space |
M |
33 V2M |
120 |
306 |
ODOARDI Leandre |
03:36:42 |
V2M |
06 Asoa |
M |
34 V2M |
390 |
307 |
JAN Sebastien |
03:36:45 |
SEM |
- |
M |
123 SEM |
274 |
308 |
BROCA Olivier |
03:36:48 |
V1M |
- |
M |
98 V1M |
85 |
309 |
CHUDZIK Magali |
03:36:51 |
SEF |
- |
F |
23 SEF |
128 |
310 |
HAUVILLER Nicolas |
03:36:53 |
SEM |
06 Amadeus |
M |
124 SEM |
260 |
311 |
DHALEWYN Stephane |
03:37:12 |
V1M |
- |
M |
99 V1M |
173 |
312 |
LEMONNIER Nicolas |
03:37:42 |
V1M |
06 Club Sportif Ibm La Ga |
M |
100 V1M |
314 |
313 |
CATANIA Cyril |
03:38:15 |
SEM |
06 Athletique Club Biot |
M |
125 SEM |
109 |
314 |
ROCHE Remy |
03:38:26 |
V1M |
- |
M |
101 V1M |
438 |
315 |
TRUCHOT Jean Michel |
03:38:29 |
V1M |
- |
M |
102 V1M |
486 |
316 |
FERAUD Anne laure |
03:38:34 |
SEF |
- |
F |
24 SEF |
209 |
317 |
SANVITO Marco |
03:39:05 |
V1M |
20 Monza Marathon Team |
M |
103 V1M |
452 |
318 |
ANCELET Guillaume |
03:39:15 |
SEM |
80 Les Stabilos |
M |
126 SEM |
511 |
319 |
ARNOTT John |
03:39:18 |
V1M |
- |
M |
104 V1M |
15 |
320 |
GELLY Cecile |
03:39:21 |
SEF |
06 Amadeus |
F |
25 SEF |
234 |
321 |
KANE ARNOTT Joelle |
03:39:22 |
V1F |
06 St Paul La Colle Triat |
F |
25 V1F |
285 |
322 |
LALLEMAND Thierry |
03:39:25 |
V2M |
- |
M |
35 V2M |
293 |
323 |
BAILLY Stephane |
03:39:29 |
SEM |
- |
M |
127 SEM |
27 |
324 |
BAGHDADI Djamel |
03:39:32 |
V1M |
06 Courir Pays De Grasse |
M |
105 V1M |
26 |
325 |
DUCHANGE Agnes |
03:39:36 |
SEF |
06 Coventri |
F |
26 SEF |
182 |
326 |
AYMES Sebastien |
03:39:41 |
V1M |
- |
M |
106 V1M |
22 |
327 |
HUE Christophe |
03:39:43 |
V1M |
- |
M |
107 V1M |
269 |
328 |
FABRE Jean Claude |
03:39:53 |
V2M |
- |
M |
36 V2M |
203 |
329 |
LOZANO Eric |
03:40:01 |
V1M |
- |
M |
108 V1M |
333 |
330 |
BATOZ Delphine |
03:40:03 |
SEF |
06 Esperance Antibes |
F |
27 SEF |
41 |
331 |
DAGHERO Thomas |
03:40:16 |
V1M |
- |
M |
109 V1M |
147 |
332 |
STANKIEWICZ Isabelle |
03:40:23 |
V1F |
- |
F |
26 V1F |
468 |
333 |
DE RIEMAECKER Delphine |
03:40:42 |
SEF |
59 Osmlomme |
F |
28 SEF |
159 |
334 |
FERRARI Francis |
03:40:45 |
V1M |
06 Ferrari |
M |
110 V1M |
212 |
335 |
VANDENBERGHE Yves |
03:40:48 |
V2M |
- |
M |
37 V2M |
493 |
336 |
RENAUX Didier |
03:41:07 |
V3M |
06 Club Sportif Ibm La Ga |
M |
5 V3M |
431 |
337 |
ESTEVAO Jean Pascal |
03:41:21 |
V2M |
06 Datcharun |
M |
38 V2M |
202 |
338 |
RIVIERE Guillaume |
03:41:23 |
SEM |
- |
M |
128 SEM |
437 |
339 |
BURAIS Dominique |
03:41:30 |
V1F |
06 Stade Laurentin Athlet |
F |
27 V1F |
89 |
340 |
CEREA Emanuele |
03:41:35 |
SEM |
06 Spiridon |
M |
129 SEM |
112 |
341 |
VALLET David |
03:41:40 |
V1M |
- |
M |
111 V1M |
561 |
342 |
MARINO Richard |
03:41:43 |
V1M |
- |
M |
112 V1M |
344 |
343 |
LAVEZE Sebastien |
03:41:51 |
SEM |
- |
M |
130 SEM |
303 |
344 |
DAILLIEZ Marie |
03:41:53 |
SEF |
06 Mane |
F |
29 SEF |
148 |
345 |
STEPHAN Jeremie |
03:42:11 |
SEM |
06 Thales Alenia Space |
M |
131 SEM |
469 |
346 |
POTHIER Denis |
03:42:15 |
V1M |
06 Pompier Cabriere |
M |
113 V1M |
418 |
347 |
SADELER Mathieu |
03:42:43 |
SEM |
- |
M |
132 SEM |
450 |
348 |
REGAT Aude |
03:42:45 |
SEF |
06 Villeneuve Loubet Runn |
F |
30 SEF |
429 |
349 |
TOURETTE Christophe |
03:43:17 |
V1M |
- |
M |
114 V1M |
127 |
350 |
MOTTE Vincent |
03:43:23 |
SEM |
- |
M |
133 SEM |
375 |
351 |
BANDINI Melinda |
03:43:26 |
SEF |
13 Team Tarahumara |
F |
31 SEF |
29 |
352 |
MILHON Florence |
03:43:32 |
V1F |
13 Team Tarahumara |
F |
28 V1F |
368 |
353 |
CHRISTOLLET Marie Paule |
03:44:29 |
V2F |
- |
F |
3 V2F |
126 |
354 |
CHRISTOLLET Jean claude |
03:44:32 |
V2M |
- |
M |
39 V2M |
125 |
355 |
LUCIANO Albert |
03:44:55 |
V1M |
06 Gsem Nice Triathlon |
M |
115 V1M |
540 |
356 |
ZARROUK Yves |
03:45:20 |
SEM |
- |
M |
134 SEM |
509 |
357 |
GUILLABERT Eric |
03:45:22 |
V2M |
06 Banque Populaire Cote |
M |
40 V2M |
256 |
358 |
SOLER Gregory |
03:45:56 |
SEM |
- |
M |
135 SEM |
571 |
359 |
JAPART Guillaume |
03:45:59 |
SEM |
06 Sdis 06 |
M |
136 SEM |
275 |
360 |
AZOUZ Nadia |
03:46:15 |
V2F |
06 Biot Ac |
F |
4 V2F |
23 |
361 |
BASTIE Jean Pierre |
03:46:17 |
V2M |
06 Biot Ac |
M |
41 V2M |
40 |
362 |
MARTINEZ Michel |
03:46:43 |
V1M |
- |
M |
116 V1M |
350 |
363 |
DEZ Gregory |
03:46:54 |
SEM |
- |
M |
137 SEM |
172 |
364 |
ROULET Nathalie |
03:47:31 |
V1F |
- |
F |
29 V1F |
445 |
365 |
LEPINAY Agnes |
03:48:10 |
V1F |
- |
F |
30 V1F |
317 |
366 |
LEPINAY Franck |
03:48:11 |
V1M |
78 Les Cagoules |
M |
117 V1M |
318 |
367 |
PITOUT Florence |
03:49:07 |
V1F |
06 Runtrail Sospel |
F |
31 V1F |
412 |
368 |
BELLON GERVAIS Gregoire |
03:49:10 |
SEM |
- |
M |
138 SEM |
54 |
369 |
BARTMAN Nick |
03:49:31 |
V1M |
- |
M |
118 V1M |
39 |
370 |
CHERON Aurelien |
03:50:09 |
SEM |
- |
M |
139 SEM |
121 |
371 |
MICHET Bernard |
03:50:34 |
V4M |
- |
M |
1 V4M |
543 |
372 |
THOMAS Agnes |
03:50:50 |
V2F |
- |
F |
5 V2F |
558 |
373 |
ROUX Max Olivier |
03:50:52 |
V2M |
- |
M |
42 V2M |
552 |
374 |
HOJABRI Kurosch |
03:50:56 |
V2M |
22 Msv Hamburger ?rztesv |
M |
43 V2M |
267 |
375 |
MERLOT Alexandre |
03:51:11 |
SEM |
- |
M |
140 SEM |
0 |
376 |
NUCCIARELLI Cyrille |
03:51:19 |
SEM |
- |
M |
141 SEM |
0 |
377 |
NUCCIARELLI Bruno |
03:51:21 |
SEM |
- |
M |
142 SEM |
386 |
378 |
VAUNAIZE Louisa |
03:51:52 |
SEF |
- |
F |
32 SEF |
495 |
379 |
VINCENT Nathalie |
03:51:54 |
V1F |
- |
F |
32 V1F |
505 |
380 |
ANSTETT Bruno |
03:51:56 |
V1M |
- |
M |
119 V1M |
12 |
381 |
GIOIOSA Celine |
03:51:58 |
SEF |
- |
F |
33 SEF |
240 |
382 |
ABERKANE Sarah Houria |
03:52:01 |
V2F |
06 Sam |
F |
6 V2F |
1 |
383 |
GIULIANO Silvio |
03:52:10 |
V2M |
12 Pam Mondovi Chiusa Pes |
M |
44 V2M |
245 |
384 |
BAUDY Vincent |
03:52:57 |
V1M |
- |
M |
120 V1M |
46 |
385 |
ALLENA Giuseppe |
03:53:02 |
V3M |
12 Pam Mondovi Chiusa Pes |
M |
6 V3M |
9 |
386 |
RABOURDIN Yves |
03:53:55 |
V1M |
- |
M |
121 V1M |
422 |
387 |
COLAS Jessy |
03:53:57 |
V1M |
- |
M |
122 V1M |
130 |
388 |
LEGER Lionel |
03:54:13 |
SEM |
- |
M |
143 SEM |
310 |
389 |
DESCHAUX Oliver |
03:54:21 |
V1M |
- |
M |
123 V1M |
167 |
390 |
VILAIN Virginie |
03:54:24 |
SEF |
- |
F |
34 SEF |
501 |
391 |
THOUMIEUX Alain |
03:54:32 |
V1M |
06 Ac Cannes |
M |
124 V1M |
481 |
392 |
DIMIER Raphael |
03:54:37 |
SEM |
- |
M |
144 SEM |
178 |
393 |
DEROUBAIX Delphine |
03:54:57 |
V1F |
- |
F |
33 V1F |
165 |
394 |
CARMINO Sylvie |
03:55:07 |
V1F |
06 Asptt Nice |
F |
34 V1F |
105 |
395 |
GARD Christophe |
03:55:18 |
V2M |
06 Ac Cannes |
M |
45 V2M |
225 |
396 |
BADO Jean Christophe |
03:55:53 |
V1M |
- |
M |
125 V1M |
25 |
397 |
JOURNET Christophe |
03:55:55 |
V1M |
01 Foulee Colignoise |
M |
126 V1M |
281 |
398 |
SIBILO Gerard |
03:56:18 |
V3M |
06 Thales Alenia Space |
M |
7 V3M |
460 |
399 |
VAUDAINE Gilles |
03:57:01 |
V1M |
- |
M |
127 V1M |
494 |
400 |
LE BELLAC David |
03:57:05 |
V1M |
- |
M |
128 V1M |
305 |
401 |
CALDERON Laurent |
03:57:08 |
V1M |
- |
M |
129 V1M |
93 |
402 |
MOTTET Ludovic |
03:57:10 |
V1M |
- |
M |
130 V1M |
376 |
403 |
ROULET Jean Luc |
03:57:12 |
V1M |
- |
M |
131 V1M |
444 |
404 |
LAMY Franck |
03:57:15 |
V2M |
76 Ccpb |
M |
46 V2M |
295 |
405 |
LAMY Marie Jose |
03:57:19 |
V2F |
76 Ccpb |
F |
7 V2F |
294 |
406 |
BLOYET Mickael |
03:57:27 |
V1M |
- |
M |
132 V1M |
70 |
407 |
VINCENT Loic |
03:57:45 |
V1M |
- |
M |
133 V1M |
504 |
408 |
CORDOVADO Emmanuel |
03:58:01 |
V1M |
- |
M |
134 V1M |
134 |
409 |
VALDENAIRE Aurore |
03:58:33 |
SEF |
- |
F |
35 SEF |
489 |
410 |
VALDENAIRE Guy |
03:58:36 |
V2M |
- |
M |
47 V2M |
490 |
411 |
PASTOR Stephane |
03:59:12 |
V1M |
06 Stade Laurentin Athlet |
M |
135 V1M |
400 |
412 |
PITOUN Vincent |
03:59:17 |
SEM |
- |
M |
145 SEM |
411 |
413 |
CHAMBON Didier |
04:00:26 |
V3M |
- |
M |
8 V3M |
115 |
414 |
GALLAND Maxime |
04:01:15 |
SEM |
- |
M |
146 SEM |
223 |
415 |
BLONDEAU Nicolas |
04:01:17 |
SEM |
- |
M |
147 SEM |
68 |
416 |
COUGNY Michele |
04:01:20 |
V1F |
- |
F |
35 V1F |
141 |
417 |
GUILLABERT Veronique |
04:01:21 |
V1F |
- |
F |
36 V1F |
257 |
418 |
PAULMIER Christine |
04:01:43 |
V2F |
06 Courir En Pays De Gras |
F |
8 V2F |
401 |
419 |
FLINDELL Shirley |
04:01:52 |
V1F |
- |
F |
37 V1F |
216 |
420 |
PANNEQUIN Thierry |
04:02:37 |
V3M |
- |
M |
9 V3M |
397 |
421 |
STACHOWSKI Anne |
04:02:39 |
V1F |
- |
F |
38 V1F |
467 |
422 |
COUSTENOBLE Veronique |
04:03:00 |
V2F |
- |
F |
9 V2F |
197 |
423 |
DOVNIKOVIC Theodore |
04:03:05 |
V2M |
83 As Carnoux Jogging |
M |
48 V2M |
522 |
424 |
CHAUCHET Denis |
04:03:55 |
V2M |
- |
M |
49 V2M |
518 |
425 |
CHAUCHET Jeannine |
04:03:57 |
V2F |
- |
F |
10 V2F |
519 |
426 |
ROUANET Agnes |
04:03:59 |
V1F |
- |
F |
39 V1F |
443 |
427 |
COLIN Loic |
04:04:39 |
SEM |
- |
M |
148 SEM |
131 |
428 |
DUHAMEL Geoffrey |
04:04:41 |
SEM |
- |
M |
149 SEM |
188 |
429 |
GUIGUET Beatrice |
04:04:57 |
V2F |
06 Club Sportif Ibm La Ga |
F |
11 V2F |
254 |
430 |
BERTOLINI Rodolphe |
04:05:28 |
SEM |
- |
M |
150 SEM |
62 |
431 |
FARAUT Olivier |
04:05:34 |
SEM |
06 Team O2r |
M |
151 SEM |
206 |
432 |
CESSENS Nathalie |
04:05:36 |
V2F |
06 Cpg |
F |
12 V2F |
113 |
433 |
DEBRAY Damien |
04:05:44 |
SEM |
- |
M |
152 SEM |
161 |
434 |
FENECH Jean Charles |
04:05:44 |
V1M |
- |
M |
136 V1M |
208 |
435 |
DIRACCA Charles |
04:05:47 |
V2M |
83 Guil Trail Club |
M |
50 V2M |
521 |
436 |
DEHAIES Marie |
04:05:52 |
SEF |
- |
F |
36 SEF |
162 |
437 |
NGUYEN Albert |
04:06:11 |
V1M |
- |
M |
137 V1M |
380 |
438 |
TEISSEIRE Fabienne |
04:06:33 |
SEF |
- |
F |
37 SEF |
476 |
439 |
CASTIGLIONE Jean |
04:07:40 |
SEM |
- |
M |
153 SEM |
108 |
440 |
PARISOT Maximilien |
04:07:49 |
SEM |
- |
M |
154 SEM |
398 |
441 |
CURY Laurent |
04:07:52 |
SEM |
- |
M |
155 SEM |
145 |
442 |
DALLEAU Suzette |
04:07:57 |
V2F |
83 Club Saint Tropez |
F |
13 V2F |
149 |
443 |
BIERLAIRE Marie |
04:08:28 |
V1F |
- |
F |
40 V1F |
103 |
444 |
CAMUS Audrey |
04:09:50 |
SEF |
06 Runtrail Sospel |
F |
38 SEF |
97 |
445 |
EITER Oliver |
04:10:13 |
SEM |
- |
M |
156 SEM |
568 |
446 |
TRAN Triet |
04:12:46 |
V1M |
06 Galderma |
M |
138 V1M |
482 |
447 |
ROUX Philippe |
04:12:57 |
V2M |
06 Stade Laurentin |
M |
51 V2M |
448 |
448 |
RODRIGUEZ Serge |
04:13:00 |
V2M |
06 Stade Laurentin |
M |
52 V2M |
439 |
449 |
DE BLAERE Corinne |
04:13:43 |
V1F |
59 Valmo Raid |
F |
41 V1F |
156 |
450 |
DE BLAERE Jean Christophe |
04:13:44 |
V1M |
59 Valmo Raid |
M |
139 V1M |
157 |
451 |
LEMESTROFF Francoise |
04:13:47 |
V2F |
- |
F |
14 V2F |
313 |
452 |
CAMPI Marzia |
04:14:29 |
V2F |
18 Team Raidlight |
F |
15 V2F |
96 |
453 |
BARROUILLET Joelle |
04:15:07 |
V2F |
- |
F |
16 V2F |
36 |
454 |
DARDANELLI Karine |
04:15:09 |
V1F |
- |
F |
42 V1F |
154 |
455 |
VERRIER Andre |
04:15:56 |
V2M |
- |
M |
53 V2M |
496 |
456 |
MANNENT Carine |
04:16:02 |
SEF |
- |
F |
39 SEF |
341 |
457 |
BIETH Sebastien |
04:16:54 |
V1M |
- |
M |
140 V1M |
65 |
458 |
MAROLT Gaelle |
04:16:57 |
SEF |
- |
F |
40 SEF |
345 |
459 |
DUHAMEL Marie |
04:17:18 |
V1F |
- |
F |
43 V1F |
189 |
460 |
DELEBURY Nathalie |
04:18:10 |
V1F |
- |
F |
44 V1F |
163 |
461 |
HERGOT Caroline |
04:18:13 |
SEF |
- |
F |
41 SEF |
264 |
462 |
SUAREZ Pascal |
04:19:14 |
V1M |
06 Amadeus Aaa |
M |
141 V1M |
470 |
463 |
JEREMY Philip |
04:19:18 |
V3M |
- |
M |
10 V3M |
276 |
464 |
GARNERO Emmanuel |
04:19:24 |
V1M |
06 Galderma |
M |
142 V1M |
227 |
465 |
CORREIA Sandrine |
04:20:06 |
SEF |
- |
F |
42 SEF |
137 |
466 |
PITOUT Frederic |
04:20:14 |
V2M |
- |
M |
54 V2M |
413 |
467 |
HENRIO Ludovic |
04:20:38 |
SEM |
06 Team Raidlight |
M |
157 SEM |
532 |
468 |
BREUILLY Marine |
04:20:41 |
SEF |
- |
F |
43 SEF |
83 |
469 |
GIACCONE Pierre |
04:21:09 |
SEM |
06 International Sporting |
M |
158 SEM |
235 |
470 |
LAUNAY Jordane |
04:21:25 |
SEM |
06 Sophia Antipolis Marat |
M |
159 SEM |
298 |
471 |
GAVOIS Fabrice |
04:23:15 |
V1M |
- |
M |
143 V1M |
231 |
472 |
HUTH Christiane |
04:24:54 |
V2F |
- |
F |
17 V2F |
271 |
473 |
Dossard #586 |
04:26:44 |
SEM |
- |
M |
160 SEM |
586 |
474 |
CHEVESSIER Christian |
04:26:45 |
V3M |
06 Spiridon |
M |
11 V3M |
566 |
475 |
POUCHAIN Jean Marc |
04:26:49 |
V3M |
- |
M |
12 V3M |
550 |
476 |
BARROUILLET Bruno |
04:26:51 |
V2M |
- |
M |
55 V2M |
35 |
477 |
MONSEGU Eric |
04:27:05 |
V3M |
- |
M |
13 V3M |
563 |
478 |
BALAZUN Thierry |
04:27:46 |
V3M |
06 Asoa |
M |
14 V3M |
28 |
479 |
DIMEY Christian |
04:29:45 |
V3M |
06 Memmo Monaco |
M |
15 V3M |
177 |
480 |
PENNEMAN Ludovic |
04:29:51 |
V1M |
- |
M |
144 V1M |
404 |
481 |
COSTES Jean |
04:30:11 |
SEM |
- |
M |
161 SEM |
140 |
482 |
ROUX Patrick |
04:30:22 |
V2M |
- |
M |
56 V2M |
447 |
483 |
PERRIN Julien |
04:31:39 |
SEM |
- |
M |
162 SEM |
407 |
484 |
CADIOU Jean francois |
04:33:08 |
V2M |
06 Cgp Running |
M |
57 V2M |
92 |
485 |
TUAL Arnaud |
04:41:39 |
SEM |
76 Tual |
M |
163 SEM |
487 |
486 |
GAINON Leslie |
04:47:19 |
SEF |
- |
F |
44 SEF |
222 |
487 |
NICOLAS Patricia |
04:47:22 |
V2F |
60 Chantilly Athletisme |
F |
18 V2F |
383 |
488 |
NICOLAS Alain |
04:51:25 |
V3M |
60 Chantilly Athletisme |
M |
16 V3M |
382 |
489 |
ARIS Frederic |
04:53:13 |
SEM |
06 Team Raidlight |
M |
164 SEM |
16 |
490 |
GRAMONDI Sophie |
04:53:14 |
SEF |
06 Pompier Cannes |
F |
45 SEF |
248 |
491 |
LUCAS Jean Christophe |
05:00:12 |
SEM |
- |
M |
165 SEM |
334 |
492 |
LUCAS Virginie |
05:00:13 |
SEF |
91 Marolles En Hurepoix |
F |
46 SEF |
335 |
493 |
GARNERO Emmanuelle |
05:02:18 |
SEF |
- |
F |
47 SEF |
228 |
494 |
LENOIR Jean Michel |
05:02:20 |
SEM |
- |
M |
166 SEM |
315 |
495 |
CHANSIGAUD Isabelle |
05:04:02 |
V2F |
06 Datcharun |
F |
19 V2F |
116 |
496 |
DUGARZHAPOV Chingis |
05:04:43 |
SEM |
06 Amadeus |
M |
167 SEM |
187 |
497 |
FIRESCU Carmen |
05:05:43 |
SEF |
- |
F |
48 SEF |
215 |
498 |
RICCIO Geraldine |
05:06:57 |
SEF |
06 C.l.o |
F |
49 SEF |
433 |
499 |
DEROUBAIX Raphael |
05:08:52 |
V2M |
- |
M |
58 V2M |
166 |
500 |
PLANSART Monique |
05:12:28 |
V3F |
78 Plm |
F |
1 V3F |
416 |
501 |
SMITH Tracy |
05:19:18 |
V1F |
- |
F |
45 V1F |
462 |
502 |
HUTH Didier |
05:20:25 |
V3M |
- |
M |
17 V3M |
272 |
503 |
CHAUFFOUR Arabelle |
05:20:35 |
V3F |
- |
F |
2 V3F |
119 |