1 |
THEVENARD Xavier |
14:10:37 |
SEM |
- |
M |
|
6001 |
2 |
TAMANG Samir |
14:45:33 |
SEM |
TEAM NEPAL |
M |
|
6003 |
3 |
BES Jordi |
14:47:47 |
SEM |
- |
M |
|
6002 |
4 |
RODRIGUEZ BODAS Francisco Javier |
15:15:30 |
V1H |
TIERRA TRAGAME |
M |
1 V1H |
6007 |
5 |
GAMITO Jordi |
16:18:16 |
SEM |
TEAM RACE LAND |
M |
4 SEH |
6024 |
6 |
BERCHET Remi |
16:18:20 |
SEM |
SCOTT ODLO LED LENSER |
M |
5 SEH |
6015 |
7 |
COMA David |
16:23:33 |
SEM |
ESPORTS NABES TEAM |
M |
6 SEH |
6051 |
8 |
JIMENEZ LLORENS Juan Maria |
16:46:24 |
SEM |
C.D. Never Stop Running |
M |
7 SEH |
6012 |
9 |
BURNET Jean |
16:51:57 |
SEM |
CMBM |
M |
8 SEH |
6047 |
10 |
GAYLORD Topher |
16:54:52 |
V1H |
MOUNTAIN HARDWEAR |
M |
2 V1H |
6041 |
11 |
HOUGHTON Robin |
17:00:01 |
V1H |
WINCHESTER & DISTRICT AC |
M |
3 V1H |
6067 |
12 |
ROWLANDS Carlton |
17:03:05 |
SEM |
CHAMONIX ALPINE ENDURANCE |
M |
9 SEH |
6967 |
13 |
NAIN Sebastien |
17:10:19 |
V1H |
TEAM VIBRAM |
M |
4 V1H |
6038 |
14 |
VAN NOORDEN Huub |
17:10:38 |
SEM |
- |
M |
10 SEH |
6022 |
15 |
FOURRIER Julien |
17:23:10 |
SEM |
BAR SUR AUBE |
M |
11 SEH |
6080 |
16 |
DESSEREY Sebastien |
17:25:21 |
SEM |
TRI DUNOIS 28 |
M |
12 SEH |
7983 |
17 |
PATERSON Stephen |
17:28:29 |
SEM |
- |
M |
13 SEH |
7508 |
18 |
CASADELLA GARDELLA Jordi |
17:49:30 |
SEM |
TRC ARESTA |
M |
14 SEH |
6607 |
19 |
BROCHARD Laurent |
17:56:55 |
V1H |
- |
M |
5 V1H |
6035 |
20 |
PADROS Xavi |
18:04:00 |
V1H |
BLUE MOTORS |
M |
6 V1H |
6029 |
21 |
GERMAIN Julien |
18:11:23 |
V1H |
MARSEILLE TRAIL CLUB |
M |
7 V1H |
7313 |
22 |
GONZALEZ Ruben |
18:11:41 |
V1H |
TEAM RACE LAND |
M |
8 V1H |
6027 |
23 |
URTADO Samuel |
18:11:42 |
SEM |
RMA |
M |
15 SEH |
7662 |
24 |
MEYER Timo |
18:21:05 |
SEM |
- |
M |
16 SEH |
6028 |
25 |
DOERLER Herve |
18:24:43 |
SEM |
- |
M |
17 SEH |
7078 |
26 |
LUCAS Raphael |
18:28:53 |
V1H |
- |
M |
9 V1H |
7873 |
27 |
PROVILLE Romain |
18:29:39 |
SEM |
NOVA 427 |
M |
18 SEH |
6078 |
28 |
BERISTAIN OZKORTA Atharratze |
18:31:39 |
SEM |
BURUMENDI |
M |
19 SEH |
6055 |
29 |
SIRAUDIN Mathieu |
18:36:00 |
SEM |
ENDURANCE SHOP AIX MARSEI |
M |
20 SEH |
6626 |
30 |
MONTES MOLINA Sergio |
18:38:15 |
SEM |
- |
M |
21 SEH |
6296 |
31 |
DESDOUETS Jeremy |
18:40:06 |
SEM |
TEAM RAID EDHEC |
M |
22 SEH |
7674 |
32 |
NIMES PEREZ Teresa |
18:41:12 |
SEF |
SENDA |
F |
1ere F |
6018 |
33 |
JIMENEZ AMILBURU Jonathan |
18:45:02 |
SEM |
- |
M |
23 SEH |
7512 |
34 |
NAUDE Lourens |
18:45:05 |
SEM |
ARMADA PORTUGUESA DO TRAI |
M |
24 SEH |
6434 |
35 |
ECCLES Lawrence |
18:47:41 |
SEM |
PENNY LANE STRIDERS |
M |
25 SEH |
6548 |
36 |
SPAGNOL Gilles |
18:55:40 |
V1H |
BE GREEN EVASION RUNNING |
M |
10 V1H |
6074 |
37 |
DESCHAMPS Olivier |
18:57:09 |
SEM |
NIMES TRAIL ATTITUDE |
M |
26 SEH |
7800 |
38 |
GOUVEIA NUNES Jo |
19:07:16 |
SEM |
CLUBE AVENTURA DA MADEIRA |
M |
27 SEH |
7827 |
39 |
DURAND Jean Marc |
19:11:49 |
V2H |
- |
M |
1 V2H |
6082 |
40 |
LARGEOIS Fabrice |
19:13:38 |
SEM |
EARP |
M |
28 SEH |
6046 |
41 |
MALFA Matteo |
19:16:00 |
V1H |
BONIFACIO COURSE NATURE |
M |
11 V1H |
6733 |
42 |
PRENANOSA PENARRUBIA David |
19:19:45 |
SEM |
Tal Com Pinta |
M |
29 SEH |
6455 |
43 |
VILA ARIZA Jordi |
19:24:12 |
SEM |
EntrenamentsPersonals |
M |
30 SEH |
6344 |
44 |
FONTHENEAU Thomas |
19:25:05 |
SEM |
- |
M |
31 SEH |
7330 |
45 |
PASCOE Dominic |
19:25:19 |
V1H |
- |
M |
12 V1H |
6527 |
46 |
BARANOW Tomasz |
19:27:29 |
SEM |
- |
M |
32 SEH |
7358 |
47 |
COTTIER Anthony |
19:29:18 |
SEM |
- |
M |
33 SEH |
6057 |
48 |
EWALD Jean Baptiste |
19:40:08 |
SEM |
- |
M |
34 SEH |
6961 |
49 |
BORZANI Lisa |
19:40:54 |
SEF |
TEAM VIBRAM |
F |
2eme F |
6009 |
50 |
GOMEZ MANSILLA Mario |
19:42:42 |
SEM |
- |
M |
35 SEH |
7504 |
51 |
LORINCZ Oliver |
19:46:27 |
V1H |
Hoka Club Hungary |
M |
13 V1H |
6076 |
52 |
JACQUOT Brice |
19:46:36 |
SEM |
TEAM HOKA ONE ONE Ambassa |
M |
36 SEH |
6845 |
53 |
CARO Alexandre |
19:46:54 |
SEM |
ENDURANCE SHOP BESANCON / |
M |
37 SEH |
7799 |
54 |
KOPYCZOK Michal |
19:47:50 |
SEM |
TYSLAWA TEAM |
M |
38 SEH |
7433 |
55 |
MCINTOSH Rorie |
19:49:19 |
SEM |
SAMOENS TRAIL TEAM |
M |
39 SEH |
6740 |
56 |
DUINKERKEN Ronnie |
19:52:06 |
V1H |
ROTTERDAM ATLETIEK |
M |
14 V1H |
6060 |
57 |
WEBB Oliver |
19:55:55 |
V1H |
- |
M |
15 V1H |
6489 |
58 |
LEHOUX Michael |
20:02:22 |
SEM |
GAP HAUTES ALPES ATHLETIS |
M |
40 SEH |
6877 |
59 |
CHATEAU Edouard |
20:09:53 |
SEM |
caf43 |
M |
41 SEH |
6982 |
60 |
MAIGNANT Yann |
20:20:51 |
SEM |
- |
M |
42 SEH |
6054 |
61 |
POOLE James |
20:20:53 |
SEM |
- |
M |
43 SEH |
6463 |
62 |
LUCAK Herve |
20:22:55 |
V1H |
EFSRA |
M |
16 V1H |
6086 |
63 |
CAPELLE Boris |
20:27:43 |
SEM |
- |
M |
44 SEH |
7188 |
64 |
DESMARTIN Didier |
20:34:53 |
SEM |
CAF LA ROCHE BONNEVILLE |
M |
45 SEH |
7098 |
65 |
ROYER Pierre |
20:35:27 |
SEM |
- |
M |
46 SEH |
7801 |
66 |
NALET Timothee |
20:38:19 |
SEM |
PEIGNEE VERTICALE |
M |
47 SEH |
7682 |
67 |
RODRIGUEZ Lartaun |
20:40:43 |
SEM |
ANTXETA PUNTA MONPAS |
M |
48 SEH |
6908 |
68 |
DIAZ GIMENEZ Adrian |
20:41:47 |
SEM |
BANDOLEROS DEL GUADARRAMA |
M |
49 SEH |
7665 |
69 |
CHAFFARD Didier |
20:42:47 |
V1H |
TRAILERS DU MOLE |
M |
17 V1H |
6838 |
70 |
VILA NOGUERAS Ignasi |
20:48:32 |
SEM |
GRATANUVOLS DEL MONTSENY |
M |
50 SEH |
6648 |
71 |
MARTINEZ URRUZOLA Nerea |
20:48:35 |
V1F |
SALOMON |
F |
3eme F et 1ere V1F |
6010 |
72 |
COUTIER Patrick |
20:55:21 |
V1H |
- |
M |
18 V1H |
7421 |
72 |
CHEROUVRIER Christophe |
20:55:21 |
V1H |
- |
M |
18 V1H |
6279 |
74 |
VIDAL SALVI Jordi |
20:55:52 |
V1H |
PESCALLUNES |
M |
20 V1H |
7837 |
75 |
AUVINEN Anssi |
21:04:19 |
SEM |
JYVASKYLA TRAIL RUNNERS |
M |
51 SEH |
6322 |
75 |
MALEK Andrzej |
21:04:19 |
SEM |
gopr bieszczady motip dup |
M |
51 SEH |
7737 |
77 |
RICHARD Sylvain |
21:05:17 |
SEM |
RAID DEFI POMPIERS BESANC |
M |
53 SEH |
7570 |
78 |
GRIMANI Alain |
21:05:18 |
SEM |
SAPEURS POMPIERS DOUBS |
M |
54 SEH |
7540 |
79 |
FALCO CAPDEVILA Joan |
21:07:10 |
SEM |
Demencial Climbers CELI L |
M |
55 SEH |
7427 |
80 |
MAYOLA Josep |
21:18:55 |
V2H |
PONT DE SUERT |
M |
2 V2H |
6752 |
81 |
WINTON Stephen |
21:20:29 |
SEM |
- |
M |
56 SEH |
6325 |
82 |
VAGNANI Christophe |
21:21:07 |
SEM |
- |
M |
57 SEH |
7156 |
83 |
JAY Romain |
21:21:44 |
SEM |
MARMOTAK |
M |
58 SEH |
6375 |
84 |
DUDZIK Robert |
21:22:27 |
SEM |
- |
M |
59 SEH |
7901 |
85 |
LEBLACHER Eric |
21:22:35 |
SEM |
- |
M |
60 SEH |
6063 |
86 |
VELUT Alexandre |
21:23:57 |
SEM |
TROYES TRIATHLON |
M |
61 SEH |
7221 |
87 |
BEIRNAERT Thomas |
21:24:12 |
SEM |
PATAGONIA BELGIUM |
M |
62 SEH |
6021 |
88 |
PENSA Patrizia |
21:24:38 |
V2F |
- |
F |
4eme F - 1 V2F |
6037 |
89 |
KOVACS Zsolt |
21:24:47 |
SEM |
EVORUNNERS |
M |
63 SEH |
7937 |
90 |
LESCAUT Vincent |
21:25:19 |
V1H |
RAIDLIGHT BERKHOUT CONCEP |
M |
21 V1H |
6655 |
91 |
SAUCY Pierre |
21:25:30 |
V2H |
- |
M |
3 V2H |
6019 |
92 |
MARITEAU David |
21:38:06 |
SEM |
TRAILOUTDOOR69 |
M |
64 SEH |
6881 |
93 |
MARTINI Giuseppe |
21:38:24 |
SEM |
ATLETICA VALLI DI NON E S |
M |
65 SEH |
7839 |
94 |
GOISET Benoit |
21:41:51 |
SEM |
NIMES TRAIL ATTITUDE |
M |
66 SEH |
7583 |
95 |
DE KEYSER Vincent |
21:41:56 |
V1H |
- |
M |
22 V1H |
7322 |
96 |
SERAMOUR Remy |
21:42:31 |
V1H |
EMHM |
M |
23 V1H |
6203 |
97 |
ZEHFUS Benoit |
21:42:50 |
SEM |
Traileman |
M |
67 SEH |
6240 |
98 |
SEGUIN Arnaud |
21:44:31 |
SEM |
CORCY ENDURANCE |
M |
68 SEH |
7354 |
99 |
ROEHRL Caroline |
21:46:47 |
SEF |
TEMPO SPORT BIKESPEED.CH |
F |
5eme F |
6053 |
99 |
MAILLARD Ludovic |
21:46:47 |
SEM |
ISSY AVENTURE |
M |
69 SEH |
6825 |
101 |
OLCSAK Jozsef |
21:46:50 |
SEM |
- |
M |
70 SEH |
7448 |
102 |
SOLER VILAJOSANA Manel |
21:47:10 |
SEM |
FARMACIA RIU |
M |
71 SEH |
6897 |
103 |
ARQUIOLA TERRASA Juan Ramon |
21:47:18 |
V1H |
c.d never stop |
M |
24 V1H |
7659 |
104 |
SALIDO GUTIERREZ Nicolas |
21:47:20 |
V1H |
CD Never Stop Running |
M |
25 V1H |
7334 |
105 |
PERDIGAO Sergio |
21:49:47 |
V1H |
CLUBE DE MONTANHA DO FUNC |
M |
26 V1H |
6439 |
106 |
LE COLLONNIER David |
21:50:53 |
SEM |
AS POMMERET |
M |
72 SEH |
7357 |
107 |
AMADORI Giulia |
21:55:54 |
SEF |
- |
F |
6eme F |
6045 |
108 |
COLOMBO Matteo |
21:55:55 |
SEM |
FRIESIAN TEAM /ASD BERGTE |
M |
73 SEH |
7510 |
109 |
PINTO Francisco |
21:58:01 |
SEM |
EXPLORER ECUADOR |
M |
74 SEH |
6647 |
110 |
BANFI Luca |
21:59:01 |
SEM |
ATLETICA ASSAGO |
M |
75 SEH |
7856 |
111 |
KAP Remko |
22:00:27 |
SEM |
PALLAS '93 |
M |
76 SEH |
6867 |
112 |
LORENZO LOPEZ Virgilioi |
22:02:58 |
V1H |
CLUB TRAIL ALBACETE |
M |
27 V1H |
7844 |
113 |
MAURIN Yannick |
22:03:08 |
SEM |
COURIR EN EMBLAVEZ |
M |
77 SEH |
6089 |
114 |
CARLIN Benoit |
22:03:41 |
V1H |
CA SEDAN |
M |
28 V1H |
6583 |
115 |
ZUNDEL Harald |
22:06:46 |
V1H |
- |
M |
29 V1H |
6693 |
116 |
LIOTARD Guillaume |
22:10:33 |
SEM |
CEVEN RAID |
M |
78 SEH |
6970 |
117 |
BOLE Amandine |
22:10:50 |
SEF |
SMON |
F |
7eme F |
7685 |
118 |
LEJAS Sylvie |
22:11:30 |
V1F |
TRAILERS DU MOLE |
F |
2 V1F |
7669 |
119 |
STEPHENSON Dave |
22:12:50 |
V2H |
BINGLEY HARRIERS |
M |
4 V2H |
6284 |
120 |
PROENCA Carlos Miguel |
22:15:38 |
SEM |
KAINAGUA |
M |
79 SEH |
7319 |
121 |
MARTIN Philippe |
22:19:34 |
V1H |
- |
M |
30 V1H |
7015 |
122 |
CHARDONNET Laurent |
22:20:20 |
V1H |
- |
M |
31 V1H |
7304 |
123 |
LILLAZ Pascal |
22:25:16 |
V2H |
- |
M |
5 V2H |
6401 |
124 |
EGLI Daniel |
22:28:06 |
V1H |
- |
M |
32 V1H |
6341 |
125 |
VALADE Cedric |
22:30:27 |
V1H |
- |
M |
33 V1H |
7553 |
126 |
COUNAGO LUQUE Manuel |
22:32:13 |
V1H |
GUM CORDOBA |
M |
34 V1H |
7663 |
127 |
GAUCHER Emmanuel |
22:34:11 |
SEM |
VEO 2000 LA PLAGNE |
M |
80 SEH |
7229 |
127 |
GAUCHER Olivier |
22:34:11 |
SEM |
- |
M |
80 SEH |
7638 |
129 |
DRUESNE Alexandre |
22:34:21 |
SEM |
POMPIERS DE PARIS |
M |
82 SEH |
7082 |
130 |
POLI Jean Michel |
22:35:02 |
SEM |
TRAILERS DU MOLE |
M |
83 SEH |
6759 |
131 |
COMAS VILADRICH Marta |
22:36:04 |
SEF |
FARMACIA RIU |
F |
6 SEF |
6901 |
132 |
MCINERNEY Dominic |
22:36:07 |
V1H |
unattached |
M |
35 V1H |
6374 |
133 |
LEMOINE Francois |
22:38:21 |
SEM |
CCPB |
M |
84 SEH |
7314 |
134 |
DETHOREY Arnaud |
22:38:47 |
SEM |
- |
M |
85 SEH |
6309 |
135 |
BREILLET Cyril |
22:42:15 |
SEM |
AMICALE POMPIER ANNEMASSE |
M |
86 SEH |
7586 |
136 |
GOYER Julien |
22:42:53 |
SEM |
CAF DSA |
M |
87 SEH |
6228 |
137 |
LAURY Marc |
22:43:35 |
V2H |
RAIDLIGHT TEAM |
M |
6 V2H |
7649 |
138 |
ROSINA Antonio |
22:43:44 |
SEM |
VALDALPONE DE MEGNI |
M |
88 SEH |
7883 |
139 |
BIOLLAZ Delphine |
22:44:03 |
V1F |
LES TRAILERS DU MOLE |
F |
3 V1F |
6801 |
140 |
DUHAUT Benjamin |
22:44:34 |
SEM |
- |
M |
89 SEH |
6510 |
141 |
TURZO Marc |
22:47:39 |
V1H |
LES TONTONTRAILERS |
M |
36 V1H |
6663 |
142 |
GAUDINO Barthelemy |
22:48:46 |
SEM |
- |
M |
90 SEH |
6065 |
143 |
NORMAND Benjamin |
22:48:47 |
SEM |
- |
M |
91 SEH |
7548 |
144 |
EVRAD Claude |
22:49:27 |
SEM |
ASG GAUCHY |
M |
92 SEH |
6300 |
145 |
OHLER Michael |
22:51:58 |
V1H |
TSV Kandel |
M |
37 V1H |
6550 |
146 |
SODERLUND Emil |
22:54:38 |
SEM |
CUORSORES ALAND |
M |
93 SEH |
6716 |
147 |
MESSOUMIAN Nicolas |
22:59:19 |
V1H |
- |
M |
38 V1H |
6511 |
148 |
RONCORONI Luca |
23:05:55 |
V1H |
- |
M |
39 V1H |
7126 |
149 |
MIQUEL Philippe |
23:06:20 |
V1H |
SALTA BARTAS |
M |
40 V1H |
6905 |
150 |
DUPRE Philippe |
23:07:02 |
V2H |
- |
M |
7 V2H |
6913 |
151 |
SPINARDI Matteo |
23:07:38 |
SEM |
SCI CLUB CORRADO GEX |
M |
94 SEH |
7373 |
152 |
LEGROS Robin |
23:12:44 |
SEM |
- |
M |
95 SEH |
6352 |
153 |
RADI Davide |
23:13:25 |
V1H |
- |
M |
41 V1H |
6836 |
154 |
DALMAU MOR Unai |
23:16:29 |
SEM |
AE MOUNTAIN RUNNERS |
M |
96 SEH |
6468 |
155 |
SKRBA Zoran |
23:18:02 |
SEM |
- |
M |
97 SEH |
6417 |
156 |
RINGEVAL Bruno |
23:18:22 |
V2H |
LES CHEVALIERS DU VENT |
M |
8 V2H |
6720 |
157 |
AEBERLI Fabien |
23:18:31 |
V1H |
CANAL 4.3 DRAP |
M |
42 V1H |
7031 |
158 |
GAUTHIER Cedric |
23:19:03 |
SEM |
- |
M |
98 SEH |
7849 |
159 |
LE JOLIVET Marc |
23:19:31 |
V2H |
- |
M |
9 V2H |
7551 |
160 |
CHUN YIN Lee |
23:20:37 |
SEM |
- |
M |
99 SEH |
6396 |
161 |
GERSDORFF Frederic |
23:21:18 |
SEM |
- |
M |
100 SEH |
6282 |
162 |
RIGHETTI Fabrizio |
23:21:53 |
V2H |
PASSO DOPO PASSO |
M |
10 V2H |
7174 |
163 |
OTHER Tom |
23:26:10 |
SEM |
- |
M |
101 SEH |
7458 |
164 |
BAIRD Ute |
23:26:18 |
V1F |
TEAM RAIDLIGHT |
F |
4 V1F |
6090 |
165 |
PERRIER Laurent |
23:26:32 |
V1H |
PRAZ DE LYS SOMMAND SKI A |
M |
43 V1H |
7084 |
166 |
CONTAT Damien |
23:26:42 |
SEM |
GIEN ATHLE MARATHON |
M |
102 SEH |
6894 |
167 |
MASSON Yvan |
23:27:12 |
V1H |
- |
M |
44 V1H |
7783 |
168 |
SAEZ SANCHEZ David |
23:27:55 |
SEM |
CD NEVER STOP RUNNING |
M |
103 SEH |
7832 |
169 |
HO Alex |
23:28:09 |
SEM |
- |
M |
104 SEH |
6040 |
170 |
BELARDINI Gianluca |
23:28:33 |
V1H |
ASD ATLETICA AMATORI VELL |
M |
45 V1H |
6943 |
171 |
CAILLE Nicolas |
23:29:22 |
V2H |
- |
M |
11 V2H |
6846 |
172 |
POMEL Christophe |
23:29:37 |
SEM |
ASM RUNNING |
M |
105 SEH |
7115 |
173 |
MALLET Frederick |
23:29:56 |
SEM |
- |
M |
106 SEH |
7004 |
174 |
PEETERS Stephane |
23:30:16 |
V1H |
RAIDLIGHT TEAM |
M |
46 V1H |
7924 |
175 |
SZYDLOWSKA Malgorzata |
23:30:33 |
SEF |
CAFE FERBER |
F |
7 SEF |
7138 |
176 |
BANOUN Ninette |
23:31:15 |
V2F |
SK VIDAR |
F |
2 V2F |
6659 |
177 |
CULSHAW Tim |
23:36:31 |
SEM |
GLOSSOPDALE HARRIERS |
M |
107 SEH |
7785 |
178 |
GAUTIER Bernard |
23:37:19 |
V1H |
29049 |
M |
47 V1H |
7223 |
179 |
MISIURNY Nicolas |
23:37:50 |
SEM |
- |
M |
108 SEH |
6951 |
180 |
CARPINTEIRO Nuno |
23:37:52 |
SEM |
KAINAGUA |
M |
109 SEH |
7576 |
181 |
VILALUZ Diogo |
23:38:03 |
SEM |
- |
M |
110 SEH |
6084 |
182 |
RUBIO SANCHEZ Paulino |
23:38:25 |
SEM |
CLUB TRAIL ALBACETE |
M |
111 SEH |
7838 |
183 |
POSECAK Baptiste |
23:38:45 |
SEM |
- |
M |
112 SEH |
6071 |
184 |
VELLETRI Giuseppe |
23:38:46 |
V1H |
POKER FACE 19 |
M |
48 V1H |
6216 |
184 |
RICHARD Victor |
23:38:46 |
SEM |
- |
M |
113 SEH |
7545 |
186 |
GARCIA FERNANDEZ Alvaro |
23:38:53 |
SEM |
MARATHON ARANJUEZ |
M |
114 SEH |
6391 |
187 |
GUIBERTEAU Julien |
23:42:26 |
SEM |
- |
M |
115 SEH |
7286 |
188 |
COLLELL Marc |
23:43:18 |
SEM |
OSONA CORRE |
M |
116 SEH |
6612 |
189 |
LAFAY Elodie |
23:44:07 |
SEF |
- |
F |
8 SEF |
7222 |
190 |
LEGOWSKI Jakub |
23:44:15 |
SEM |
- |
M |
117 SEH |
6668 |
191 |
AUGADE Romain |
23:44:37 |
SEM |
CMBM |
M |
118 SEH |
7240 |
192 |
DELETOMBE PHILIPPE |
23:46:19 |
V2H |
CHAMBERY TRIATHLON |
M |
12 V2H |
7575 |
193 |
BAHA Farid |
23:47:02 |
V2H |
ASPHALTE 94 |
M |
13 V2H |
7781 |
194 |
MARTIN Laurent |
23:50:08 |
V2H |
TEAM RAIDLIGHT |
M |
14 V2H |
7690 |
195 |
BLACHERE Christian |
23:52:32 |
V2H |
- |
M |
15 V2H |
6222 |
196 |
GOFFLOT Frederic |
23:52:56 |
V1H |
TREVIRE TRAIL CLUB |
M |
49 V1H |
7365 |
197 |
COMBE Didier |
23:54:05 |
V1H |
SAMOENS TRAIL TEAM |
M |
50 V1H |
6833 |
198 |
GRIGORE Iulian |
23:55:49 |
SEM |
- |
M |
119 SEH |
6542 |
199 |
GAYLORD Randall |
23:55:55 |
V2H |
ORCAS ISALND RUNNING CLUB |
M |
16 V2H |
6212 |
200 |
PEUCHOT Bernard |
23:56:37 |
V2H |
AAA DU LYONNAIS |
M |
17 V2H |
6917 |
201 |
MORELL ROVIRA Xavier |
23:57:48 |
V1H |
XIRUCAIRES SALT |
M |
51 V1H |
6477 |
202 |
ISHII Tatsuo |
24h 03mn 12 |
V3H |
CHIBA OLK |
M |
1 V3H |
6606 |
203 |
WIMMER Walter |
24h 04mn 13 |
V1H |
HOFKIRCHEN TRATTNACH |
M |
52 V1H |
7350 |
204 |
LEFRANCOIS Jean Luc |
24h 04mn 37 |
V1H |
- |
M |
53 V1H |
7780 |
205 |
TOUNEJI Jimmy |
24h 06mn 03 |
SEM |
CASS |
M |
120 SEH |
7611 |
206 |
BINETRUY Fabien |
24h 07mn 52 |
SEM |
- |
M |
121 SEH |
6723 |
206 |
GRELLI Alessandro |
24h 07mn 52 |
SEM |
ASD GUBBIO RUNNERS |
M |
121 SEH |
6844 |
208 |
TACK Franck |
24h 11mn 49 |
SEM |
ESPRIT RUN STABILO'BOSS |
M |
123 SEH |
6424 |
209 |
DUVIELGUERBIGNY Benoit |
24h 11mn 50 |
SEM |
ESPRIT RUN |
M |
124 SEH |
6326 |
210 |
ORVAIN Franck |
24h 13mn 36 |
V1H |
- |
M |
54 V1H |
6902 |
211 |
GOUSSIN Jeremy |
24h 15mn 31 |
V1H |
ESPERANCE FAVERGES |
M |
55 V1H |
6966 |
212 |
TAYLOR Sebastien |
24h 16mn 15 |
SEM |
- |
M |
125 SEH |
6987 |
213 |
FAURE Bertille |
24h 17mn 15 |
SEF |
EATT |
F |
9 SEF |
6081 |
214 |
PINTO Hugo |
24h 17mn 18 |
SEM |
- |
M |
126 SEH |
7595 |
215 |
MOREAU Yves |
24h 18mn 04 |
SEM |
KIKOUROU |
M |
127 SEH |
6674 |
216 |
MATTEL Jean Luc |
24h 18mn 47 |
V2H |
SKI CLUB DES CONTAMINES |
M |
18 V2H |
6695 |
217 |
EDELIN Bruno |
24h 19mn 08 |
V1H |
- |
M |
56 V1H |
7029 |
218 |
DIETRICH Christophe |
24h 20mn 01 |
V1H |
TEAM TRAIL CMC |
M |
57 V1H |
7735 |
219 |
FAUCON Emmanuel |
24h 22mn 35 |
SEM |
Team Raidlight |
M |
128 SEH |
7708 |
220 |
WHEELER Jason |
24h 25mn 11 |
SEM |
BULLANTS |
M |
129 SEH |
6506 |
221 |
GOBERT David |
24h 26mn 35 |
V1H |
- |
M |
58 V1H |
7257 |
222 |
AMIEL Jean Francois |
24h 27mn 07 |
SEM |
- |
M |
130 SEH |
7561 |
223 |
DI TRANA Marco |
24h 27mn 59 |
V1H |
C.A.DIANIUM |
M |
59 V1H |
7803 |
224 |
JOVESKI Valery |
24h 29mn 55 |
SEM |
- |
M |
131 SEH |
7573 |
225 |
KAMINSKIS Valters |
24h 30mn 41 |
V1H |
R24.LV |
M |
60 V1H |
7207 |
226 |
LEGROUX Fabrice |
24h 31mn 19 |
V1H |
- |
M |
61 V1H |
6852 |
227 |
DARRIEUTORT Xavier |
24h 31mn 44 |
SEM |
- |
M |
132 SEH |
6367 |
228 |
LARREA SISTIAGA Kepa |
24h 32mn 52 |
SEM |
Antxeta mompas |
M |
133 SEH |
7593 |
228 |
URBIZU URIBE Iker |
24h 32mn 52 |
SEM |
- |
M |
133 SEH |
7623 |
230 |
FRANCHI Paolo |
24h 33mn 58 |
V2H |
DOLOMITI TRAIL RUNNING |
M |
19 V2H |
7279 |
231 |
MEEK Jon |
24h 34mn 43 |
V1H |
GBR |
M |
62 V1H |
7337 |
232 |
NOGUERA PAGES Miquel |
24h 36mn 11 |
V1H |
UEVIC |
M |
63 V1H |
7627 |
233 |
BRUSSOLO Simone |
24h 36mn 12 |
SEM |
- |
M |
135 SEH |
6925 |
234 |
DECHAMPS David |
24h 42mn 01 |
V1H |
TOURRES ET CIE |
M |
64 V1H |
7702 |
235 |
LAVAGNINI Thomas |
24h 42mn 45 |
SEM |
COTEN'TRAIL |
M |
136 SEH |
6260 |
236 |
BARILLEAU Julien |
24h 42mn 52 |
SEM |
TRIATHLON DUNOIS 28 |
M |
137 SEH |
6331 |
237 |
MONTERO ALVAREZ Luisma |
24h 43mn 09 |
V1H |
ALTZA HERRIA KT |
M |
65 V1H |
7599 |
238 |
LECA Jose |
24h 46mn 06 |
SEM |
Nucleo Aventura |
M |
138 SEH |
7692 |
238 |
WILLIAMS Jonathan |
24h 46mn 06 |
V1H |
- |
M |
66 V1H |
7793 |
240 |
BANACHEWICZ Wiktor |
24h 48mn 55 |
SEM |
- |
M |
139 SEH |
7001 |
241 |
KEUNG LEUNG Chun |
24h 49mn 20 |
SEM |
SALOMON HK |
M |
140 SEH |
7262 |
242 |
ENDEWELT Raphael |
24h 50mn 08 |
SEM |
EA CHAMBERY |
M |
141 SEH |
7500 |
243 |
RIESINGER Robert |
24h 51mn 17 |
V2H |
- |
M |
20 V2H |
7252 |
244 |
FEDELE Giorgio |
24h 53mn 40 |
V1H |
VICENZA RUNNERS |
M |
67 V1H |
7743 |
245 |
FERREIRA Christophe |
24h 54mn 05 |
V1H |
PAREDES AVENTURA |
M |
68 V1H |
7104 |
246 |
ZEREN Ahmet |
24h 54mn 36 |
SEM |
- |
M |
142 SEH |
6599 |
246 |
TENGLER Sebastian |
24h 54mn 36 |
SEM |
P WEG TEAM |
M |
142 SEH |
6718 |
248 |
HUGAULT Philippe |
24h 55mn 05 |
V2H |
ASPHALTE 94 |
M |
21 V2H |
7008 |
249 |
BOHN Jean Marc |
24h 56mn 23 |
V1H |
DRANNER ANDOLSHEIM |
M |
69 V1H |
7215 |
250 |
LUKASEVICS Ivars |
24h 57mn 06 |
SEM |
- |
M |
144 SEH |
6949 |
251 |
CAUDRELIER BENAC Eric |
25h 00mn 48 |
V1H |
- |
M |
70 V1H |
7455 |
251 |
DUMAS Arnaud |
25h 00mn 48 |
V1H |
- |
M |
70 V1H |
7748 |
253 |
NEYRAND Benoit |
25h 01mn 07 |
SEM |
- |
M |
145 SEH |
7706 |
254 |
SMITH Georgina |
25h 01mn 30 |
SEF |
- |
F |
10 SEF |
6585 |
255 |
JORDAN Mike |
25h 01mn 44 |
SEM |
IMRA |
M |
146 SEH |
6870 |
256 |
DEGRANGES Julien |
25h 03mn 36 |
SEM |
CAP GARONNE LE PRADET |
M |
147 SEH |
6392 |
257 |
CHALONS David |
25h 03mn 39 |
SEM |
ASO NTN SNR |
M |
148 SEH |
6262 |
258 |
CAROCERO Stephane |
25h 03mn 42 |
V1H |
- |
M |
72 V1H |
7382 |
259 |
SALICE Loris |
25h 03mn 57 |
V1H |
WWW.TORAPIA.COM |
M |
73 V1H |
7764 |
260 |
PALOUS Philippe |
25h 04mn 09 |
V1H |
- |
M |
74 V1H |
7244 |
261 |
ZANARELLA Cristiano |
25h 05mn 40 |
V1H |
- |
M |
75 V1H |
6757 |
261 |
SCHIAVON Mauro |
25h 05mn 40 |
V2H |
AMATORI CHIRIGNAGO |
M |
22 V2H |
7139 |
263 |
POZZI Giovanni |
25h 05mn 42 |
V1H |
GS UL GIR DE MUNT |
M |
76 V1H |
6896 |
264 |
LYON Francois |
25h 06mn 12 |
V2H |
- |
M |
23 V2H |
6712 |
265 |
DUBAELE Laurent |
25h 09mn 57 |
SEM |
OSM LOMME ATHLETISME |
M |
149 SEH |
7039 |
266 |
BROUDIC Claude |
25h 10mn 54 |
SEM |
- |
M |
150 SEH |
6398 |
267 |
GESNOUIN Stephane |
25h 15mn 43 |
V1H |
- |
M |
77 V1H |
6495 |
268 |
STEFANSKI Krystian |
25h 16mn 20 |
SEM |
- |
M |
151 SEH |
7220 |
269 |
PASSUELLO Nicoletta |
25h 16mn 41 |
V2F |
G.S.ERMENEGILDO ZEGNA |
F |
3 V2F |
6637 |
269 |
TURA Giorgio |
25h 16mn 41 |
V2H |
G.S.ERMENEGILDO ZEGNA |
M |
24 V2H |
6641 |
271 |
LE COCQ Olivier |
25h 17mn 37 |
V1H |
- |
M |
78 V1H |
7565 |
272 |
MISAK Milan |
25h 18mn 00 |
V2H |
ELEVEN TEST TEAM |
M |
25 V2H |
7683 |
273 |
MARTINEC Vaclav |
25h 18mn 01 |
SEM |
THE COOLING BIRDS |
M |
152 SEH |
7528 |
274 |
NAVRATIL Michal |
25h 18mn 03 |
V1H |
THE COOLING BIRDS |
M |
79 V1H |
7526 |
275 |
VAN LAAR Michel |
25h 18mn 08 |
V1H |
FHT |
M |
80 V1H |
7151 |
276 |
BURON Eric |
25h 19mn 01 |
V1H |
- |
M |
81 V1H |
7767 |
277 |
SCHAGUENE Frederic |
25h 21mn 26 |
SEM |
- |
M |
153 SEH |
6481 |
277 |
ANDRADE Vitor |
25h 21mn 26 |
SEM |
PAREDES AVENTURA |
M |
153 SEH |
6557 |
279 |
VIKARSSON David |
25h 23mn 00 |
V1H |
- |
M |
82 V1H |
6369 |
280 |
BILBAULT Damien |
25h 25mn 24 |
SEM |
- |
M |
155 SEH |
6631 |
281 |
ZYLINSKI Maciej |
25h 25mn 52 |
V2H |
- |
M |
26 V2H |
6767 |
282 |
GUARISCHI Andre |
25h 25mn 56 |
V1H |
- |
M |
83 V1H |
6656 |
283 |
OTA Mikiko |
25h 29mn 56 |
SEF |
KYOTO SUMIYAMA SYUGYOUSOU |
F |
11 SEF |
6042 |
284 |
SOBOL Kamil |
25h 32mn 11 |
SEM |
- |
M |
156 SEH |
7069 |
285 |
BROCHARD Sebastien |
25h 32mn 27 |
SEM |
- |
M |
157 SEH |
7442 |
286 |
ALEXANDRE Jose |
25h 32mn 34 |
V1H |
CA SEDAN |
M |
84 V1H |
6803 |
287 |
MILOU Fabrice |
25h 32mn 40 |
V1H |
- |
M |
85 V1H |
7761 |
288 |
SORIANO GUERRERO Pedro |
25h 33mn 34 |
V1H |
- |
M |
86 V1H |
7975 |
289 |
ROUSSET Sebastien |
25h 33mn 50 |
SEM |
TRAIL CLUB OLLIOULAIS |
M |
158 SEH |
7765 |
290 |
HORIE Yoshiichi |
25h 34mn 25 |
SEM |
- |
M |
159 SEH |
6910 |
291 |
MURA Yves |
25h 35mn 19 |
SEM |
- |
M |
160 SEH |
6479 |
292 |
PETIT Sebastien |
25h 35mn 35 |
V1H |
- |
M |
87 V1H |
7339 |
293 |
PENNA Ambroise |
25h 35mn 42 |
SEM |
AVOC |
M |
161 SEH |
7148 |
294 |
BLANC Elisabeth |
25h 37mn 39 |
V3F |
TRAILEURS 7 MONTS |
F |
1 V3F |
7815 |
295 |
GLAUSER Pierre Yves |
25h 38mn 04 |
V1H |
- |
M |
88 V1H |
6255 |
296 |
PERRAD Patrice |
25h 39mn 26 |
V2H |
- |
M |
27 V2H |
6998 |
297 |
FERREIRA Filipe |
25h 40mn 42 |
V1H |
TEAM TRAIL COLMAR MC |
M |
89 V1H |
6974 |
298 |
CARRILLO PEREZ Manuel |
25h 41mn 14 |
V1H |
GUM CORDOBA |
M |
90 V1H |
7678 |
299 |
JORGENSEN Henrik |
25h 43mn 31 |
V1H |
- |
M |
91 V1H |
6469 |
300 |
CURTIL Raphael |
25h 44mn 09 |
V1H |
- |
M |
92 V1H |
6454 |
301 |
PASQUIER Mickael |
25h 44mn 53 |
SEM |
- |
M |
162 SEH |
7426 |
302 |
MARIE Pascale |
25h 45mn 21 |
V2F |
AEA |
F |
4 V2F |
6502 |
303 |
HERNANDEZ MARTIN Victor Manuel |
25h 45mn 40 |
V1H |
- |
M |
93 V1H |
6458 |
304 |
GOMEZ BRAVO Carlos |
25h 46mn 03 |
V1H |
- |
M |
94 V1H |
7260 |
305 |
LECLERC Jean Pierre |
25h 47mn 02 |
V2H |
- |
M |
28 V2H |
6959 |
306 |
ZVANITAJS Arvis |
25h 47mn 20 |
V1H |
- |
M |
95 V1H |
7871 |
307 |
PACIOS Francisco |
25h 47mn 51 |
V1H |
HOYOSEALS |
M |
96 V1H |
6572 |
308 |
ULOWSKI Jacek |
25h 49mn 25 |
V1H |
?YSE ?OSIE 2 FAN RUN TEAM |
M |
97 V1H |
6600 |
309 |
PEREZ MORALES Carlos |
25h 50mn 52 |
SEM |
ALPINO BENALMADENA IRONTR |
M |
163 SEH |
6402 |
310 |
SIMONCIC Yannick |
25h 51mn 31 |
V1H |
PASS'RUNNING |
M |
98 V1H |
6281 |
311 |
DAVEAU Jean Philippe |
25h 51mn 45 |
SEM |
LES CHTIFOUS |
M |
164 SEH |
7753 |
312 |
RICHARD Stephane |
25h 51mn 54 |
V1H |
- |
M |
99 V1H |
7860 |
313 |
VESSAZ Jerome |
25h 52mn 10 |
SEM |
INSTITUT TOULOUSAIN OSTEO |
M |
165 SEH |
7035 |
314 |
ETELLIN RICHARD |
25h 55mn 11 |
SEM |
VTT CHAMONIX |
M |
166 SEH |
7667 |
315 |
REY Philippe |
25h 55mn 24 |
SEM |
SAONE MONT D'OR NATURE |
M |
167 SEH |
6219 |
316 |
FATTORE Ugo |
25h 55mn 31 |
V2H |
A.S.D. VENEZIA RUNNERS AT |
M |
29 V2H |
6766 |
317 |
DJADANE Emilie |
25h 56mn 15 |
SEF |
AIX ATHLE PROVENCE |
F |
12 SEF |
6669 |
318 |
SCHENA Andrea |
25h 56mn 20 |
V1H |
COURMAYEUR TRAILERS |
M |
100 V1H |
7474 |
319 |
PANAGET Bertrand |
25h 57mn 29 |
V2H |
AC HAUTE VILAINE |
M |
30 V2H |
7617 |
320 |
CHARDIGNY Jean Christophe |
25h 57mn 45 |
V1H |
ECA |
M |
101 V1H |
7091 |
321 |
GARCIA REGUERA Francisco |
25h 58mn 05 |
SEM |
TRAIL MOUNTAIN |
M |
168 SEH |
6850 |
322 |
STEARNS Annabelle |
25h 58mn 14 |
V1F |
GRAVESEND RR & AC |
F |
5 V1F |
6049 |
323 |
KLINGELE Koen |
25h 58mn 18 |
V1H |
GENT LOOPT |
M |
102 V1H |
6595 |
324 |
MARTIN Loic |
25h 59mn 00 |
SEM |
ASPTT TRAIL BELFORT |
M |
169 SEH |
6264 |
325 |
FRANKOWSKI Michal |
25h 59mn 17 |
SEM |
- |
M |
170 SEH |
7742 |
326 |
DABE Jean Michel |
25h 59mn 34 |
V1H |
CMBM |
M |
103 V1H |
7653 |
327 |
BENOIT Anthony |
25h 59mn 41 |
SEM |
DSA PONTARLIER |
M |
171 SEH |
7417 |
328 |
SEVE Ludovic |
26h 01mn 12 |
V1H |
- |
M |
104 V1H |
6562 |
329 |
SCHONFELD Jerome |
26h 01mn 14 |
V1H |
- |
M |
105 V1H |
6532 |
330 |
ARCHER Bertrand |
26h 01mn 16 |
V1H |
- |
M |
106 V1H |
7868 |
331 |
FRANCOIS Alan |
26h 01mn 39 |
V1H |
- |
M |
107 V1H |
7341 |
332 |
NIKOLAUS Harald |
26h 03mn 21 |
V1H |
- |
M |
108 V1H |
6745 |
333 |
AFFRE Roxane |
26h 03mn 51 |
V2F |
- |
F |
5 V2F |
7848 |
334 |
LEHTI JOKINEN Markus |
26h 04mn 01 |
V1H |
- |
M |
109 V1H |
7796 |
335 |
USERIU Tiberiu |
26h 04mn 08 |
V1H |
TASULEASA |
M |
110 V1H |
6823 |
336 |
HAYON Jan |
26h 04mn 13 |
V1H |
- |
M |
111 V1H |
6791 |
337 |
WUCHER Sylvain |
26h 04mn 39 |
SEM |
- |
M |
172 SEH |
7374 |
338 |
LAMY Frederic |
26h 04mn 53 |
SEM |
CAP CONDE |
M |
173 SEH |
6408 |
339 |
DLUBACZ Wojciech |
26h 04mn 59 |
V1H |
- |
M |
112 V1H |
7963 |
340 |
NASH Steve |
26h 05mn 29 |
V2H |
- |
M |
31 V2H |
7367 |
341 |
MEACHEN Raphaele |
26h 09mn 13 |
V1F |
ASRHV |
F |
6 V1F |
7722 |
341 |
DECAMP Benjamin |
26h 09mn 13 |
SEM |
- |
M |
174 SEH |
7915 |
343 |
HIRTZY Margit |
26h 10mn 21 |
V2F |
LCA HOCHSCHWAB |
F |
6 V2F |
7062 |
344 |
MENCEUR Mouloud |
26h 10mn 34 |
V1H |
- |
M |
113 V1H |
6975 |
345 |
SELLE Thierry |
26h 11mn 15 |
SEM |
Team Uglow Beauvoisin |
M |
175 SEH |
7242 |
346 |
LIMANE Sahondra |
26h 11mn 18 |
V1F |
SO ROSNY SOUS BOIS |
F |
7 V1F |
7090 |
347 |
COSTE pascal |
26h 11mn 28 |
V2H |
- |
M |
32 V2H |
6667 |
348 |
TETLEY Jonathon |
26h 11mn 37 |
SEM |
- |
M |
176 SEH |
7250 |
349 |
CALABRIA Alexandre |
26h 11mn 43 |
V1H |
D RUN |
M |
114 V1H |
7744 |
350 |
CUSIN Jean Luc |
26h 12mn 54 |
V3H |
- |
M |
2 V3H |
7732 |
351 |
VIELMONT Jean Luc |
26h 13mn 36 |
V1H |
TCN |
M |
115 V1H |
6857 |
352 |
MIJAN MONJE David |
26h 14mn 14 |
SEM |
OJE |
M |
177 SEH |
6303 |
353 |
BALLOT Jean Yves |
26h 14mn 23 |
SEM |
- |
M |
178 SEH |
7925 |
354 |
STELLA Paolo |
26h 15mn 36 |
SEM |
ORTICA TEAM |
M |
179 SEH |
6662 |
355 |
FERRARI Fabio |
26h 16mn 39 |
V1H |
- |
M |
116 V1H |
6688 |
356 |
FONTANEL Loic |
26h 16mn 42 |
SEM |
- |
M |
180 SEH |
6464 |
357 |
SLATTERY Andrew |
26h 16mn 50 |
V1H |
KESWICK AC |
M |
117 V1H |
6388 |
358 |
HIHNALA Heikki |
26h 17mn 49 |
SEM |
HALLILAN HIRVET |
M |
181 SEH |
7792 |
359 |
PINEL Jean Marc |
26h 18mn 53 |
V1H |
- |
M |
118 V1H |
7609 |
360 |
TROUVEL Didier |
26h 19mn 46 |
SEM |
- |
M |
182 SEH |
7414 |
361 |
DENAIS Jean Pierre |
26h 20mn 29 |
V2H |
FOULEES CHABLAISIENNES |
M |
33 V2H |
6880 |
362 |
GERMOND Philippe |
26h 21mn 22 |
V2H |
- |
M |
34 V2H |
6985 |
363 |
BUCHART Patricia |
26h 21mn 57 |
V1F |
- |
F |
8 V1F |
6553 |
364 |
BERLANDA Giorgio |
26h 23mn 20 |
SEM |
GARDASPORTEVENTS |
M |
183 SEH |
6217 |
365 |
LEROY Theo |
26h 24mn 50 |
V2H |
- |
M |
35 V2H |
7083 |
366 |
BARBUTO Giusy |
26h 25mn 20 |
SEF |
GS BOGNANCO |
F |
13 SEF |
7922 |
367 |
CRISTOL Philippe |
26h 26mn 00 |
V2H |
- |
M |
36 V2H |
6793 |
368 |
DOLCI David |
26h 26mn 32 |
SEM |
- |
M |
184 SEH |
7600 |
369 |
DEVENYI Ildiko |
26h 26mn 41 |
V1F |
- |
F |
9 V1F |
6069 |
370 |
MARKS William |
26h 26mn 51 |
V1H |
MOURNE RUNNERS |
M |
119 V1H |
6420 |
371 |
LINTON Brian |
26h 26mn 52 |
V1H |
BARF / CRUSADERS |
M |
120 V1H |
6929 |
372 |
MONTRICHARD Alexandre |
26h 28mn 32 |
SEM |
TEAM SPORTS & CIMES |
M |
185 SEH |
7197 |
373 |
RABEYRIN Jean Pierre |
26h 28mn 33 |
V2H |
TEAM SPORTS ET CIMES |
M |
37 V2H |
7564 |
374 |
TOMOYA OHKUBO Ootomo |
26h 28mn 58 |
SEM |
SPORCIVA |
M |
186 SEH |
6598 |
375 |
TERESA OCHOA DUARTE Liliana |
26h 30mn 27 |
SEF |
COMPRESSPORT TEAM |
F |
14 SEF |
7970 |
376 |
BAUDAIN Patrick |
26h 30mn 44 |
V2H |
- |
M |
38 V2H |
7876 |
377 |
DAGENS Nicolas |
26h 33mn 10 |
V2H |
AFCF |
M |
39 V2H |
6622 |
378 |
PIFFARD Christian |
26h 33mn 28 |
V1H |
TRAILEMAN |
M |
121 V1H |
6263 |
379 |
KOTTKE Michel |
26h 37mn 09 |
V2H |
- |
M |
40 V2H |
7404 |
380 |
DE PARIS Carlo |
26h 37mn 13 |
V1H |
- |
M |
122 V1H |
7199 |
381 |
DE BIASI Paolo |
26h 37mn 14 |
V2H |
ATLETICA ZOLDO |
M |
41 V2H |
7376 |
382 |
QUADRELLI Fiammetta |
26h 37mn 15 |
V1F |
- |
F |
10 V1F |
6821 |
383 |
REMONDAZ Sergio |
26h 37mn 18 |
ESH |
A.S.D. COURMAYEURTRAILERS |
M |
1 ESH |
7046 |
384 |
HUITOREL Olivier |
26h 40mn 01 |
V1H |
- |
M |
123 V1H |
6853 |
385 |
MACUH Peter |
26h 42mn 26 |
V2H |
- |
M |
42 V2H |
6539 |
386 |
SIMMONDS Leigh |
26h 43mn 17 |
V1H |
- |
M |
124 V1H |
6456 |
387 |
WYRSCH Daniel |
26h 43mn 54 |
V2H |
WWW.LAG.CH.VU |
M |
43 V2H |
7299 |
388 |
ADAM Arnaud |
26h 45mn 26 |
V1H |
- |
M |
125 V1H |
7375 |
388 |
ADAM Antoine |
26h 45mn 26 |
SEM |
- |
M |
187 SEH |
7418 |
390 |
ADAM Alexandre |
26h 45mn 28 |
V1H |
- |
M |
126 V1H |
6946 |
391 |
CARDON Romuald |
26h 45mn 41 |
V1H |
TEAM BE EZ |
M |
127 V1H |
6235 |
392 |
BARROT Loic |
26h 45mn 59 |
SEM |
- |
M |
188 SEH |
7185 |
393 |
GODEFROY Philippe |
26h 46mn 04 |
V1H |
- |
M |
128 V1H |
7258 |
394 |
MOUGEY Hugues |
26h 46mn 36 |
SEM |
- |
M |
189 SEH |
7340 |
395 |
GUILLOT Pierre |
26h 47mn 32 |
V2H |
- |
M |
44 V2H |
6664 |
396 |
CHICHEREAU Gilles |
26h 47mn 33 |
V2H |
EP MANOSQUE ATHLETISME |
M |
45 V2H |
6318 |
397 |
FERNANDEZ Fernando |
26h 47mn 55 |
V1H |
MOTOENLACES.COM |
M |
129 V1H |
7227 |
398 |
MAZZOCCHI Luigi |
26h 50mn 55 |
V2H |
TRAIL RUNNING BRESCIA |
M |
46 V2H |
7451 |
399 |
BORINI Sebastien |
26h 51mn 29 |
SEM |
- |
M |
190 SEH |
6678 |
400 |
QUERE Pascal |
26h 53mn 25 |
SEM |
COQUELICOTS PLOUZEVEDE |
M |
191 SEH |
7389 |
401 |
JOURDAIN Flavien |
26h 54mn 05 |
SEM |
- |
M |
192 SEH |
6475 |
401 |
DAVOINE Nicolas |
26h 54mn 05 |
SEM |
CHAMBERY TRIATHLON |
M |
192 SEH |
6834 |
403 |
MICHELI Olivier |
26h 54mn 06 |
V1H |
BGSA |
M |
130 V1H |
6618 |
404 |
KREMER Aymeric |
26h 54mn 07 |
SEM |
- |
M |
194 SEH |
7716 |
405 |
DOURADO Telmo |
26h 54mn 38 |
V1H |
- |
M |
131 V1H |
6538 |
406 |
TAVARES Paulo |
26h 54mn 39 |
SEM |
MINHO AVENTURA |
M |
195 SEH |
7102 |
407 |
FIETTE Christophe |
26h 55mn 05 |
V1H |
ASC TOURNAN |
M |
132 V1H |
6474 |
408 |
DUCHEZEAU Xavier |
26h 55mn 16 |
SEM |
ASC TOURNAN |
M |
196 SEH |
6488 |
409 |
GORA Marcin |
26h 55mn 26 |
V1H |
KB TWM |
M |
133 V1H |
6338 |
410 |
GORINI Arnaud |
26h 55mn 47 |
SEM |
- |
M |
197 SEH |
6963 |
411 |
CONNOR Grainne |
26h 56mn 10 |
SEF |
- |
F |
15 SEF |
6764 |
412 |
BYRNE Greg |
26h 56mn 13 |
SEM |
RATHFARNHAM WSAF |
M |
198 SEH |
7476 |
413 |
BLANCHET Andre |
26h 57mn 33 |
SEM |
SCUOLA SCI MONTE BIANCO |
M |
199 SEH |
7475 |
414 |
GUILBEAU Richard |
26h 58mn 12 |
V1H |
- |
M |
134 V1H |
6272 |
415 |
VALLOTON Josette |
26h 59mn 55 |
V2F |
- |
F |
7 V2F |
6957 |
416 |
HANROT Helene |
27h 04mn 29 |
SEF |
LES NATUR'ELLES |
F |
16 SEF |
7887 |
417 |
LUCAS Fabienne |
27h 04mn 31 |
V1F |
LES NATUR'ELLES |
F |
11 V1F |
7874 |
418 |
SOCIE Emmanuel |
27h 04mn 33 |
V1H |
- |
M |
135 V1H |
7787 |
419 |
VENTURA Anna |
27h 04mn 46 |
SEF |
Centre Alp? Gironella |
F |
17 SEF |
6725 |
420 |
ROUX Joel |
27h 04mn 50 |
V2H |
- |
M |
47 V2H |
6969 |
421 |
LERMAT Michel |
27h 05mn 28 |
SEM |
FABIEN CAMUS |
M |
200 SEH |
7928 |
422 |
SANCHEZ FERNANDEZ Hector |
27h 07mn 14 |
SEM |
ZONA ABORIGEN |
M |
201 SEH |
6689 |
423 |
JULIA GOMEZ Albert |
27h 07mn 36 |
SEM |
- |
M |
202 SEH |
6286 |
424 |
ILUNZE Robert |
27h 07mn 54 |
V1H |
STADE FRANCAIS TRIATHLON |
M |
136 V1H |
6617 |
425 |
RIBOUD Nicolas |
27h 08mn 00 |
V1H |
- |
M |
137 V1H |
7628 |
426 |
KRUZEL Rafal |
27h 08mn 08 |
V1H |
- |
M |
138 V1H |
6706 |
427 |
MUCKOVA Petra |
27h 09mn 06 |
SEF |
- |
F |
18 SEF |
6616 |
428 |
COJEAN dominique |
27h 09mn 22 |
V1H |
ESPERANCE ATHLETISME CHAR |
M |
139 V1H |
7057 |
428 |
DUCRUIX Cedric |
27h 09mn 22 |
V1H |
EA CHARTRES DE BRETAGNE |
M |
139 V1H |
7071 |
430 |
ELBERG Frederic |
27h 10mn 10 |
SEM |
- |
M |
203 SEH |
6275 |
431 |
MACIAS PONCE Juan |
27h 11mn 08 |
SEM |
MAQUINAS TRAGAMILLAS |
M |
204 SEH |
7496 |
432 |
PERRIER Patrick |
27h 11mn 46 |
V2H |
- |
M |
48 V2H |
7823 |
433 |
VEYRAND Brigitte |
27h 11mn 47 |
V2F |
EA TAIN TOURNON |
F |
8 V2F |
7820 |
434 |
GONON Vincent |
27h 12mn 50 |
SEM |
CAP GRAND AIR |
M |
205 SEH |
7398 |
435 |
GARENNE Laure |
27h 12mn 51 |
SEF |
ASPTT BAR LE DUC |
F |
19 SEF |
6496 |
436 |
TAMAILLON Nathanael |
27h 13mn 38 |
SEM |
UA SOCIETE GENERALE |
M |
206 SEH |
6581 |
437 |
VALLET Herve |
27h 14mn 18 |
SEM |
SCICLUB CORRADO GEX |
M |
207 SEH |
7738 |
438 |
DENONCIN Thierry |
27h 14mn 41 |
V2H |
- |
M |
49 V2H |
6443 |
439 |
PETRUTU Bogdan |
27h 15mn 42 |
SEM |
- |
M |
208 SEH |
7230 |
440 |
GASPAR DOS REIS Paulo Miguel |
27h 19mn 25 |
V1H |
- |
M |
141 V1H |
6743 |
441 |
CONKA Didzis |
27h 19mn 26 |
V1H |
TE?UBAUSKA/NOSKRIEN |
M |
142 V1H |
7729 |
442 |
ARRIETA MENDIZABAL Kosme |
27h 20mn 33 |
V1H |
BURUMENDI M.E. |
M |
143 V1H |
6930 |
443 |
AGIRREZABALAGA NUNEZ Inaki |
27h 20mn 39 |
SEM |
BURUMENDI |
M |
209 SEH |
6920 |
444 |
DERI Philippe |
27h 21mn 50 |
V1H |
AIX ATHLE PROVENCE |
M |
144 V1H |
7118 |
445 |
DAUTCOURT Alexis |
27h 23mn 10 |
SEM |
Paganelli Training Team |
M |
210 SEH |
6273 |
446 |
ANTHOINE Frederic |
27h 24mn 07 |
V1H |
RAID UP |
M |
145 V1H |
7175 |
447 |
INCAUDO Matteo |
27h 24mn 11 |
SEM |
BREMA RUNNING TEAM |
M |
211 SEH |
6293 |
448 |
POITTEVIN Matthieu |
27h 24mn 41 |
V1H |
- |
M |
146 V1H |
7499 |
449 |
LEBRUN Xavier |
27h 24mn 45 |
SEM |
JOGGING CLUB HAM SUR HEUR |
M |
212 SEH |
6487 |
449 |
ZANIER Laurent |
27h 24mn 45 |
SEM |
TEAM MADRES |
M |
212 SEH |
7131 |
451 |
ROEKAERTS Christopher |
27h 24mn 46 |
SEM |
- |
M |
214 SEH |
7435 |
452 |
BRITSCH Guillaume |
27h 24mn 52 |
SEM |
- |
M |
215 SEH |
7657 |
453 |
MENDUNI Didier |
27h 24mn 56 |
V1H |
- |
M |
147 V1H |
7778 |
454 |
DUCRUY Cyril |
27h 25mn 02 |
SEM |
- |
M |
216 SEH |
6526 |
455 |
DUCRUY Thierry |
27h 25mn 06 |
V1H |
LES TOQUES DU BITUME |
M |
148 V1H |
6523 |
456 |
BOROCCO Catherine |
27h 25mn 53 |
V1F |
- |
F |
12 V1F |
7720 |
457 |
POYAUD Jerome |
27h 25mn 54 |
V1H |
- |
M |
149 V1H |
7228 |
458 |
MARGET Jerome |
27h 25mn 55 |
SEM |
- |
M |
217 SEH |
6540 |
459 |
DRONNEAU Jean Marie |
27h 27mn 49 |
SEM |
- |
M |
218 SEH |
6209 |
460 |
DEREMARQUE Sebastien |
27h 28mn 12 |
SEM |
TR'AILLEURS |
M |
219 SEH |
6735 |
461 |
PASQUIER Stephane |
27h 28mn 13 |
SEM |
Trail des roches |
M |
220 SEH |
6884 |
462 |
MILLER Ian |
27h 28mn 15 |
V1H |
BRUTON RUNNING |
M |
150 V1H |
6435 |
463 |
MAILLARD Julien |
27h 28mn 19 |
SEM |
- |
M |
221 SEH |
7088 |
464 |
COIQUAULT Jean Pierre |
27h 29mn 43 |
V3H |
TRAIL ATHLITUDE CUERS |
M |
3 V3H |
6535 |
465 |
MAZIERE Bertrand |
27h 30mn 31 |
V1H |
KIKOUROU |
M |
151 V1H |
6652 |
466 |
PAQUET Julien |
27h 32mn 47 |
SEM |
- |
M |
222 SEH |
6324 |
467 |
BALIZET Patrick |
27h 32mn 52 |
V2H |
RAID AVENTURES BETHONCOUR |
M |
50 V2H |
7956 |
468 |
ROMANCZUK Monika |
27h 35mn 31 |
SEF |
- |
F |
20 SEF |
7497 |
469 |
BARRILLON Renaud |
27h 35mn 46 |
SEM |
- |
M |
223 SEH |
6323 |
470 |
RICHARD FOY Marc |
27h 37mn 01 |
V3H |
- |
M |
4 V3H |
7918 |
471 |
SILVA Daniel |
27h 38mn 25 |
V1H |
MINHO AVENTURA |
M |
152 V1H |
6916 |
472 |
CASTELLANE Yves |
27h 41mn 04 |
V2H |
- |
M |
51 V2H |
7459 |
473 |
HUOT MARCHAND Jerome |
27h 41mn 13 |
V1H |
TEAM SPORT ET CIMES |
M |
153 V1H |
6530 |
474 |
DEJEAN Olivier |
27h 47mn 26 |
V2H |
US METRO |
M |
52 V2H |
6649 |
475 |
MARGUET John |
27h 48mn 04 |
V1H |
- |
M |
154 V1H |
7754 |
476 |
RAVEAU Patrick |
27h 48mn 09 |
V1H |
- |
M |
155 V1H |
7164 |
477 |
LEVAUX Regis |
27h 48mn 22 |
SEM |
MAUBEUGE MARATHON |
M |
224 SEH |
6681 |
478 |
CARLIER Stephane |
27h 48mn 24 |
SEM |
MAUBEUGE MARATHON |
M |
225 SEH |
6066 |
479 |
RITSCHARD Heinz |
27h 48mn 47 |
V1H |
VEGAN TRAILRUNNER |
M |
156 V1H |
6245 |
480 |
GUTIERREZ ALFAMA Carlos Augusto |
27h 49mn 55 |
SEM |
C.D. BIKILA SEVILLA |
M |
226 SEH |
7097 |
481 |
BERTHIER Walter |
27h 50mn 11 |
V1H |
- |
M |
157 V1H |
6529 |
482 |
PESSINA Paolo |
27h 53mn 31 |
V2H |
COURMATRAILERS |
M |
53 V2H |
6524 |
483 |
GRAU Marc |
27h 54mn 18 |
V1H |
RUNCERCLATS |
M |
158 V1H |
7325 |
483 |
MALAGARRIGA Toni |
27h 54mn 18 |
V1H |
REPUBLIK |
M |
158 V1H |
7326 |
485 |
BLABIA GIRAU Daniel |
27h 54mn 20 |
V1H |
RUNCERCLATS |
M |
160 V1H |
7323 |
486 |
DECERF Jean Alain |
27h 54mn 42 |
V1H |
TRAIL ATTITUDE FAMENNOISE |
M |
161 V1H |
7267 |
487 |
GOMMENDY Gaetan |
27h 55mn 18 |
SEM |
LES CHEVALIERS DU VENT |
M |
227 SEH |
6534 |
488 |
BARNARD Nikki |
27h 56mn 20 |
SEF |
- |
F |
21 SEF |
7023 |
489 |
LOURENCO Ana |
27h 56mn 21 |
V2F |
AVOC |
F |
9 V2F |
6342 |
490 |
GUERRA Ricardo |
27h 56mn 23 |
SEM |
- |
M |
228 SEH |
6751 |
491 |
NOEL Philippe |
27h 57mn 19 |
V2H |
- |
M |
54 V2H |
7973 |
492 |
ANGLISTER David |
27h 57mn 21 |
V1H |
STADE FRANCAIS TRIATHLON |
M |
162 V1H |
6531 |
493 |
CORRE Jean Christophe |
27h 57mn 33 |
V1H |
- |
M |
163 V1H |
7370 |
494 |
SYKES David |
27h 59mn 05 |
V1H |
KENDAL AC |
M |
164 V1H |
7661 |
495 |
ROUSSEL Gerald |
27h 59mn 09 |
SEM |
- |
M |
229 SEH |
7647 |
496 |
CARRADORE Anthony |
27h 59mn 33 |
SEM |
- |
M |
230 SEH |
6932 |
497 |
GRENIER Laurent |
27h 59mn 37 |
V1H |
Team UGLOW Beauvoisin |
M |
165 V1H |
7921 |
498 |
JOHNSTON Lloyd |
27h 59mn 59 |
V2H |
- |
M |
55 V2H |
7940 |
499 |
VEREECKE Marc |
28h 00mn 10 |
V1H |
USBW Road Ream |
M |
166 V1H |
7415 |
500 |
LOPEZ SERRANO Antonio |
28h 01mn 47 |
V2H |
CLUB TRAIL ALBACETE |
M |
56 V2H |
7101 |
501 |
ARNOUX Gildas |
28h 02mn 48 |
SEM |
CE CHEVRON |
M |
231 SEH |
6903 |
502 |
NICOLAS Richard |
28h 02mn 50 |
V1H |
- |
M |
167 V1H |
7075 |
502 |
BART Olivier |
28h 02mn 50 |
V1H |
ORIL AC |
M |
167 V1H |
7329 |
504 |
BELLO Jeremie |
28h 08mn 19 |
SEM |
- |
M |
232 SEH |
6830 |
505 |
THOMAS Herve |
28h 08mn 55 |
V1H |
- |
M |
169 V1H |
6989 |
506 |
COLIN Olivier |
28h 09mn 12 |
SEM |
DASSAULT SPORTS |
M |
233 SEH |
7094 |
507 |
NEWBERRY Adam |
28h 09mn 13 |
SEM |
- |
M |
234 SEH |
6710 |
508 |
MARTIN Didier |
28h 09mn 14 |
V1H |
DASSAULT SPORT SURESNES |
M |
170 V1H |
6781 |
509 |
CLERENTIN Jean Philippe |
28h 10mn 08 |
V1H |
ART |
M |
171 V1H |
6839 |
510 |
FERT Thierry |
28h 10mn 20 |
SEM |
- |
M |
235 SEH |
7445 |
511 |
SALIS Stephane |
28h 11mn 37 |
V1H |
LES BOITHEUX |
M |
172 V1H |
7770 |
512 |
CHARRE Jean Louis |
28h 12mn 51 |
V2H |
- |
M |
57 V2H |
6654 |
513 |
GRELET Maxime |
28h 14mn 04 |
SEM |
Ecole des Mines Saint Eti |
M |
236 SEH |
6625 |
514 |
TERRAL Alexandre |
28h 14mn 10 |
SEM |
- |
M |
237 SEH |
6316 |
515 |
TURKI Soffian |
28h 14mn 28 |
V1H |
KIKOUROU |
M |
173 V1H |
7379 |
516 |
PHILIPPE Arnaud |
28h 14mn 36 |
V1H |
CHARTRES MMA SPORT |
M |
174 V1H |
6818 |
516 |
LUMBROSO Ronan |
28h 14mn 36 |
V1H |
ACBB TRIATHLON |
M |
174 V1H |
7465 |
518 |
COPPOLA Laurent |
28h 14mn 43 |
V1H |
AIN EST ATHLETISME |
M |
176 V1H |
6290 |
519 |
JARAMILLO Sandra |
28h 15mn 44 |
SEF |
- |
F |
22 SEF |
6755 |
520 |
BRAGLIA Matteo |
28h 15mn 48 |
SEM |
Running Team |
M |
238 SEH |
6242 |
521 |
BALESTRAZZI Paolo |
28h 15mn 49 |
V2H |
TEAM MUD&SNOW ASD |
M |
58 V2H |
6261 |
522 |
AGRAPART Etienne |
28h 16mn 23 |
ESH |
LES FONDUS SEZANNAIS |
M |
2 ESH |
6360 |
523 |
JONES Kingsley |
28h 16mn 26 |
SEM |
- |
M |
239 SEH |
7005 |
524 |
CIBERT Patrick |
28h 16mn 41 |
V1H |
- |
M |
177 V1H |
7210 |
525 |
JOBARD Patrick |
28h 17mn 29 |
V1H |
EAC TEAM TRAIL |
M |
178 V1H |
7913 |
526 |
TERRICABRAS MARTI Enric |
28h 17mn 37 |
SEM |
Patxanguerus d'Alforja |
M |
240 SEH |
6395 |
527 |
PADOVANI Danilo |
28h 19mn 02 |
V2H |
- |
M |
59 V2H |
7043 |
528 |
YOUNG Jody |
28h 19mn 46 |
V1H |
- |
M |
179 V1H |
7596 |
529 |
GEFFARD Thierry |
28h 20mn 04 |
V2H |
raid vallee de Poupet |
M |
60 V2H |
7681 |
530 |
NAVARRO MINARRO Pau |
28h 20mn 52 |
SEM |
DIEDRE |
M |
241 SEH |
7280 |
531 |
ALBOS BARBARROJA Joan |
28h 21mn 39 |
V2H |
UEC SANS |
M |
61 V2H |
6472 |
532 |
DHAUSSY Xavier |
28h 22mn 19 |
V1H |
- |
M |
180 V1H |
6856 |
533 |
MAJGAARD Dan |
28h 22mn 56 |
SEM |
- |
M |
242 SEH |
7140 |
534 |
RACADOT Alban |
28h 23mn 04 |
SEM |
- |
M |
243 SEH |
6470 |
535 |
EXALTIER Sandrine |
28h 23mn 05 |
SEF |
- |
F |
23 SEF |
6633 |
536 |
PERRIER Christian |
28h 24mn 18 |
V2H |
- |
M |
62 V2H |
6384 |
537 |
VANOTTI Bertrand |
28h 25mn 40 |
SEM |
PASS RUNING |
M |
244 SEH |
7896 |
538 |
RAJSK Josef |
28h 27mn 04 |
SEM |
- |
M |
245 SEH |
6731 |
539 |
SCATOLINI Paolo |
28h 27mn 56 |
V1H |
G.P. GAZZADA SCHIANNO |
M |
181 V1H |
6432 |
540 |
DUPUY Pascal |
28h 28mn 44 |
V2H |
- |
M |
63 V2H |
6252 |
541 |
FLEISMAHER Arnaud |
28h 29mn 22 |
V1H |
SA MONTROUGE PARIS 12 |
M |
182 V1H |
6885 |
541 |
FAMULARI Riccardo |
28h 29mn 22 |
V1H |
- |
M |
182 V1H |
7946 |
543 |
PERIER Michel |
28h 29mn 30 |
V3H |
SPEEDY CLUB |
M |
5 V3H |
6591 |
544 |
AVRIL Alain |
28h 29mn 37 |
V2H |
- |
M |
64 V2H |
7441 |
545 |
DESSERT Frederic |
28h 31mn 00 |
V1H |
- |
M |
184 V1H |
7167 |
546 |
ADAM Jean Francois |
28h 31mn 26 |
V2H |
VILLENEUVE OFF COURSE |
M |
65 V2H |
6221 |
547 |
COLABELLO Luigi |
28h 31mn 43 |
V2H |
POLICE LOCAL VDA POL.S.OR |
M |
66 V2H |
6610 |
548 |
GOBET Yvan |
28h 31mn 47 |
V1H |
FSG SALES |
M |
185 V1H |
7134 |
549 |
BRODARD CLERC Valerie |
28h 31mn 48 |
V1F |
- |
F |
13 V1F |
6977 |
550 |
DALIMARTA Eric |
28h 32mn 00 |
SEM |
- |
M |
246 SEH |
7085 |
551 |
FAVIER Eric |
28h 32mn 05 |
V2H |
- |
M |
67 V2H |
6239 |
552 |
MINICONI Jean Marc |
28h 33mn 20 |
SEM |
CS MEZZAVIA |
M |
247 SEH |
6858 |
553 |
CHAUDERLOT David |
28h 33mn 57 |
SEM |
- |
M |
248 SEH |
7652 |
554 |
GRACA Stephane |
28h 34mn 06 |
V1H |
- |
M |
186 V1H |
7068 |
555 |
COURTET Nicolas |
28h 34mn 08 |
V1H |
- |
M |
187 V1H |
6201 |
556 |
LACROIX Maryvonne |
28h 34mn 11 |
V1F |
CMBM |
F |
14 V1F |
7438 |
557 |
BRUNET Francois |
28h 34mn 17 |
V2H |
- |
M |
68 V2H |
6348 |
558 |
MOREIRA Michel |
28h 34mn 52 |
V1H |
ASASPP |
M |
188 V1H |
7488 |
559 |
LEMAITRE Franck |
28h 35mn 06 |
SEM |
COTEN'TRAIL |
M |
249 SEH |
7733 |
560 |
PELAEZ HENAO Laura |
28h 35mn 57 |
SEF |
- |
F |
24 SEF |
6426 |
561 |
POMIES Vincent |
28h 36mn 07 |
V1H |
TEAM RAIDLIGHT |
M |
189 V1H |
6904 |
562 |
VAILLANT Stephane |
28h 36mn 09 |
SEM |
- |
M |
250 SEH |
7893 |
563 |
GOURON Eddy |
28h 36mn 14 |
SEM |
- |
M |
251 SEH |
6285 |
564 |
LASSHEIKKI Petri |
28h 36mn 30 |
V1H |
ELLAIMEN KINTHAAT |
M |
190 V1H |
7086 |
565 |
ITUARTE Nekane |
28h 37mn 05 |
V1F |
BURUMENDI |
F |
15 V1F |
6804 |
566 |
BRUYERE Benoit |
28h 37mn 40 |
SEM |
EP MANOSQUE ATHLE |
M |
252 SEH |
6333 |
567 |
BRUYERE Josepha |
28h 37mn 41 |
SEF |
EP MANOSQUE |
F |
25 SEF |
6330 |
568 |
GOUJON Remi |
28h 37mn 51 |
V1H |
ELAN 91 S/L US PALAISEAU |
M |
191 V1H |
7355 |
569 |
MUNDAY Rob |
28h 37mn 55 |
V1H |
BIL RUNNERS |
M |
192 V1H |
6554 |
569 |
MILAZZO Angelo |
28h 37mn 55 |
V2H |
- |
M |
69 V2H |
7136 |
571 |
MELO Diana |
28h 38mn 24 |
SEF |
ACAM |
F |
26 SEF |
7898 |
572 |
PROST Frederic |
28h 38mn 34 |
V1H |
AS RUNNING SFR |
M |
193 V1H |
7588 |
572 |
CORBIER Jean Francois |
28h 38mn 34 |
V1H |
- |
M |
193 V1H |
7605 |
574 |
HERBERT Mary |
28h 38mn 38 |
SEF |
- |
F |
27 SEF |
7910 |
575 |
BOURGEOIS Lysiane |
28h 38mn 57 |
SEF |
DECATHLON PUBLIER |
F |
28 SEF |
7789 |
576 |
MOREL Yves |
28h 39mn 00 |
V1H |
- |
M |
195 V1H |
7161 |
577 |
GERARD Romuald |
28h 39mn 48 |
SEM |
AS AGNETZ TEAM RAIDLIGHT |
M |
253 SEH |
6906 |
578 |
REGNIEZ Romain |
28h 39mn 50 |
SEM |
AS AGNETZ ATHLETISME |
M |
254 SEH |
7117 |
579 |
NASSIBOU Jerome |
28h 40mn 08 |
SEM |
- |
M |
255 SEH |
7013 |
580 |
CROSNIER Eric |
28h 40mn 10 |
V1H |
BUSSY RUNNING |
M |
196 V1H |
7080 |
581 |
KRATOCHVIL Martin |
28h 41mn 13 |
SEM |
- |
M |
256 SEH |
7145 |
582 |
VERGURA Carmela |
28h 41mn 43 |
V2F |
VALETUDO SKYRUNNING |
F |
10 V2F |
6088 |
583 |
MATHIEU Sebastien |
28h 41mn 54 |
SEM |
CAC CHAMPIGNEULLES |
M |
257 SEH |
6711 |
583 |
VICINTIN Alex |
28h 41mn 54 |
SEM |
- |
M |
257 SEH |
6721 |
585 |
PENEVEYRE William |
28h 42mn 12 |
SEM |
- |
M |
259 SEH |
6507 |
585 |
ANGLARET Thomas |
28h 42mn 12 |
SEM |
- |
M |
259 SEH |
6609 |
587 |
PAGES Florian |
28h 42mn 13 |
SEM |
- |
M |
261 SEH |
7646 |
588 |
MARINI Massimo |
28h 42mn 30 |
V1H |
AMATORI ATLETICA CHIRIGNA |
M |
197 V1H |
6234 |
589 |
TEBALDI Massimiliano |
28h 42mn 31 |
V1H |
ATLETICA AMATORI CHIRIGNA |
M |
198 V1H |
6634 |
590 |
JAVEGA David |
28h 42mn 35 |
SEM |
CEM Cerdanyola del valles |
M |
262 SEH |
6810 |
591 |
REUSE Janine |
28h 43mn 48 |
V2F |
- |
F |
11 V2F |
7521 |
592 |
ZAMBONI Roberto |
28h 45mn 07 |
V1H |
KINOMANA |
M |
199 V1H |
6811 |
593 |
PLANTIN Bertrand |
28h 46mn 37 |
SEM |
DASSAULT SPORTS SURESNES |
M |
263 SEH |
7011 |
594 |
SCANDOLA Oreste |
28h 46mn 42 |
SEM |
- |
M |
264 SEH |
6783 |
595 |
JARDON Cedric |
28h 46mn 44 |
SEM |
- |
M |
265 SEH |
7571 |
596 |
BESANCON MATILE Sebastien |
28h 46mn 46 |
V1H |
- |
M |
200 V1H |
7885 |
597 |
MORONI Luca |
28h 47mn 01 |
SEM |
ASD FREE RUNNERS |
M |
266 SEH |
7114 |
598 |
WLOCH Sebastian |
28h 47mn 09 |
V1H |
- |
M |
201 V1H |
6413 |
599 |
PERRIER Olivier |
28h 47mn 16 |
V1H |
UA SOCIETE GENERALE |
M |
202 V1H |
6788 |
600 |
BIGI Silvia |
28h 48mn 03 |
V1F |
KINO MANA |
F |
16 V1F |
7201 |
601 |
ZACCHIA Federica |
28h 48mn 04 |
V1F |
KINOMANA |
F |
17 V1F |
7422 |
602 |
MENARD Francois |
28h 48mn 07 |
V2H |
- |
M |
70 V2H |
6447 |
603 |
BERTO LLOPIS Carlos |
28h 48mn 28 |
V1H |
CRAZY RUNNERS |
M |
203 V1H |
7949 |
604 |
TSUKANO Yutaka |
28h 48mn 40 |
V1H |
- |
M |
204 V1H |
7111 |
605 |
CLAR Mathieu |
28h 49mn 19 |
V1H |
CGF MULHOUSE |
M |
205 V1H |
7120 |
606 |
MONNOT Benoit |
28h 49mn 42 |
V2H |
PASS RUNNING |
M |
71 V2H |
6243 |
607 |
TEIXIDOR PUJOLS Gerard |
28h 51mn 21 |
SEM |
ASS.ESP.MOUNTAIN RUNNERS |
M |
267 SEH |
6914 |
608 |
BASSAND Philippe |
28h 51mn 36 |
V2H |
PLOMBIERES A S |
M |
72 V2H |
6608 |
609 |
ROLANDO Roberto |
28h 52mn 11 |
V2H |
- |
M |
73 V2H |
7718 |
610 |
BRINGUIER Paul |
28h 53mn 34 |
V2H |
- |
M |
74 V2H |
7517 |
611 |
MAGRIT Pierre |
28h 54mn 35 |
V1H |
ASSA ARGELES |
M |
206 V1H |
6661 |
612 |
ARNOLD Andrew |
28h 54mn 53 |
V2H |
N/A |
M |
75 V2H |
6878 |
613 |
LEHMANN Mathilde |
28h 55mn 25 |
SEF |
- |
F |
29 SEF |
7298 |
614 |
JAOUEN Stephane |
28h 55mn 29 |
V1H |
- |
M |
207 V1H |
7320 |
615 |
RUGGERI Etienne |
28h 55mn 30 |
V2H |
ASPTT COMPIEGNE |
M |
76 V2H |
6892 |
616 |
DOUCHEZ Stephane |
28h 56mn 04 |
SEM |
- |
M |
268 SEH |
7518 |
617 |
BRISSARD Cyril |
28h 56mn 10 |
V2H |
LEVALLOIS TRIATHLON |
M |
77 V2H |
6912 |
618 |
MOST Joel |
28h 56mn 50 |
V1H |
CCA ROUFFACH |
M |
208 V1H |
6702 |
619 |
ROMANO Enrico |
28h 58mn 25 |
SEM |
- |
M |
269 SEH |
7602 |
620 |
GIOVANNI CHIAUDANO Marco |
28h 58mn 26 |
SEM |
TTA |
M |
270 SEH |
7335 |
621 |
HUNG Wai |
28h 59mn 10 |
V1H |
- |
M |
209 V1H |
6571 |
622 |
NOEL Emilie |
29h 02mn 10 |
SEF |
- |
F |
30 SEF |
7002 |
623 |
GONZALEZ LONGORIA HERNANDEZ Efren |
29h 02mn 13 |
V1H |
JABALI |
M |
210 V1H |
7664 |
624 |
LONDOT Claude |
29h 02mn 16 |
V2H |
- |
M |
78 V2H |
6362 |
625 |
BAUDINET Laurent |
29h 02mn 57 |
SEM |
- |
M |
271 SEH |
7775 |
626 |
SWARTENBROUCKX Vincent |
29h 02mn 58 |
V1H |
LES SEINGLES d'Herbiester |
M |
211 V1H |
7331 |
626 |
GOBATTO Giovanni |
29h 02mn 58 |
SEM |
LES SEINGLES DU MARDI |
M |
272 SEH |
7724 |
628 |
THOMSON Gerald |
29h 02mn 59 |
V1H |
LES SEINGLES DU MARDI |
M |
212 V1H |
7407 |
629 |
STRAZDINS Peteris |
29h 03mn 27 |
V2H |
- |
M |
79 V2H |
6890 |
630 |
GALLEGOS RODRIGUEZ Leonardo |
29h 03mn 33 |
SEM |
GRANADA ULTRA TRAIL |
M |
273 SEH |
6790 |
631 |
DELANNER Renaud |
29h 04mn 11 |
V1H |
JCHSH |
M |
213 V1H |
6480 |
632 |
MAGON Mirco |
29h 04mn 30 |
SEM |
I lupi team |
M |
274 SEH |
6806 |
633 |
MANEO Luigi |
29h 07mn 24 |
V2H |
BergTeam SALOMON Italia |
M |
80 V2H |
6485 |
634 |
SIMMLER Alexandre |
29h 08mn 04 |
SEM |
TCN |
M |
275 SEH |
7878 |
635 |
TORMEN Luigi |
29h 08mn 31 |
V2H |
CLEB DOLOMITI TRAIL RUNNI |
M |
81 V2H |
7695 |
636 |
DARIOLI Rosanna |
29h 08mn 53 |
V1F |
- |
F |
18 V1F |
7916 |
637 |
CARBOGNO Luigia |
29h 08mn 54 |
V2F |
- |
F |
12 V2F |
7854 |
638 |
LEFEUVRE Stevens |
29h 10mn 27 |
SEM |
CAE |
M |
276 SEH |
7858 |
639 |
ROCHA Hugo |
29h 10mn 33 |
SEM |
Zezes |
M |
277 SEH |
6307 |
640 |
MORIN Catherine |
29h 10mn 42 |
V2F |
EP MANOSQUE |
F |
13 V2F |
7524 |
641 |
MAGNAN Isabelle |
29h 10mn 43 |
V2F |
EPMANOSQUE ATHLETISME |
F |
14 V2F |
7287 |
642 |
ARSAC Martin |
29h 10mn 44 |
SEM |
- |
M |
278 SEH |
7961 |
643 |
VASLUIAN Victor |
29h 11mn 00 |
V1H |
- |
M |
214 V1H |
6808 |
644 |
RUCK Giles |
29h 11mn 51 |
V1H |
- |
M |
215 V1H |
6727 |
645 |
SIMONOFF Alexandre |
29h 12mn 27 |
V1H |
- |
M |
216 V1H |
7797 |
646 |
KRIER Benoit |
29h 15mn 18 |
V1H |
RAIDLIGHT |
M |
217 V1H |
6948 |
647 |
DUVAL Sebastien |
29h 16mn 32 |
SEM |
- |
M |
279 SEH |
6497 |
648 |
BODIN Gilles |
29h 17mn 04 |
V1H |
AS RUNNING SFR |
M |
218 V1H |
7218 |
649 |
VALLEE Romain |
29h 17mn 09 |
SEM |
- |
M |
280 SEH |
7044 |
650 |
SABOT Frederic |
29h 17mn 17 |
V1H |
- |
M |
219 V1H |
7306 |
651 |
DUVAL David |
29h 17mn 20 |
SEM |
- |
M |
281 SEH |
6508 |
651 |
SOULIE Nicolas |
29h 17mn 20 |
SEM |
- |
M |
281 SEH |
6521 |
651 |
SOULIE David |
29h 17mn 20 |
SEM |
ASSOCIATION MONTALTTITUDE |
M |
281 SEH |
7701 |
654 |
MAINGUY David |
29h 17mn 46 |
SEM |
SOBHISPORT |
M |
284 SEH |
7938 |
655 |
WARCHOL Alexandre |
29h 18mn 05 |
SEM |
VIRIAT MARATHON |
M |
285 SEH |
7204 |
656 |
GOREAU Jean |
29h 18mn 57 |
V4H |
ENTENTE SEVRE |
M |
1 V4H |
6310 |
657 |
ROUSSEAU Antoine |
29h 18mn 59 |
SEM |
- |
M |
286 SEH |
7343 |
658 |
TAKEDA Chikara |
29h 20mn 28 |
SEM |
TEAM TRIUMPH |
M |
287 SEH |
6686 |
659 |
GRASSETTO Michela |
29h 21mn 11 |
V2F |
KINOMANA |
F |
15 V2F |
6399 |
660 |
KOSSONOGOW Nicolas |
29h 21mn 14 |
V1H |
CAF LA ROCHE SUR FORON |
M |
220 V1H |
7923 |
661 |
OUALI Kamel |
29h 21mn 47 |
SEM |
- |
M |
288 SEH |
6265 |
662 |
LAROSE Olivier |
29h 23mn 00 |
SEM |
ISSY TRIATHLON |
M |
289 SEH |
7642 |
663 |
PLEUTIN Bertrand |
29h 23mn 47 |
SEM |
KIKOUROU |
M |
290 SEH |
7430 |
664 |
BUGLIONE Davide |
29h 24mn 34 |
SEM |
A.S.D. GOLFO DEI POETI |
M |
291 SEH |
6412 |
665 |
BONANINI Alessio |
29h 24mn 36 |
SEM |
A.S.D. GOLFO DEI POETI |
M |
292 SEH |
6430 |
666 |
BAILLY Renaud |
29h 25mn 53 |
SEM |
LNA |
M |
293 SEH |
7554 |
667 |
SZENTIRMAI Eniko |
29h 26mn 26 |
V1F |
EX T SE |
F |
19 V1F |
6390 |
668 |
BOMPAYS Patrick |
29h 26mn 28 |
V1H |
LAGNYOMNISPORTS |
M |
221 V1H |
7795 |
669 |
PARIS Alain |
29h 27mn 26 |
V1H |
HONG KONG TRAIL RUNNERS C |
M |
222 V1H |
6620 |
670 |
GALLE Timothy |
29h 27mn 32 |
SEM |
GENTLOOPT.BE |
M |
294 SEH |
6614 |
671 |
STOUGAARD Stefan |
29h 28mn 11 |
SEM |
MARATHON SPORT |
M |
295 SEH |
7900 |
672 |
ORTEGA GISBERT Jose Antonio |
29h 29mn 26 |
V1H |
EL QUIJAR DE LA VIEJA |
M |
223 V1H |
7027 |
673 |
PARKER James |
29h 29mn 54 |
V2H |
- |
M |
82 V2H |
7436 |
674 |
BELEANU Adrian |
29h 30mn 49 |
SEM |
- |
M |
296 SEH |
6397 |
675 |
ROGER Frederic |
29h 31mn 53 |
SEM |
- |
M |
297 SEH |
6921 |
676 |
VANNIER Christian |
29h 32mn 25 |
V1H |
LA L EGRAYS CLUB |
M |
224 V1H |
7047 |
677 |
CLABAUT Muriel |
29h 32mn 59 |
V1F |
- |
F |
20 V1F |
7253 |
678 |
SATO Kazuto |
29h 33mn 08 |
V1H |
KAMAKURUN |
M |
225 V1H |
6746 |
679 |
WREN Mick |
29h 33mn 39 |
V2H |
GOYT VALLEY STRIDERS |
M |
83 V2H |
7962 |
680 |
SON HO Phong |
29h 33mn 47 |
SEM |
- |
M |
298 SEH |
6350 |
681 |
BOISTEAUX Loic |
29h 35mn 04 |
V1H |
- |
M |
226 V1H |
7209 |
682 |
SCHIED Stefan |
29h 35mn 21 |
SEM |
FUTR |
M |
299 SEH |
7387 |
683 |
DRUAUX Christophe |
29h 36mn 12 |
SEM |
- |
M |
300 SEH |
6869 |
684 |
DERRIEN Alexandre |
29h 36mn 59 |
SEM |
- |
M |
301 SEH |
7847 |
685 |
LOUBET Isabelle |
29h 37mn 02 |
V1F |
- |
F |
21 V1F |
7345 |
686 |
VALLET Marc |
29h 37mn 23 |
SEM |
SC PLATEAU DE NOZEROY |
M |
302 SEH |
7018 |
687 |
ARES ALVAREZ Dario |
29h 37mn 26 |
SEM |
ALL MOUNTAIN CLUB |
M |
303 SEH |
6269 |
688 |
TERVER Jean |
29h 37mn 30 |
SEM |
- |
M |
304 SEH |
7243 |
689 |
GAUTHIER Marie Pierre |
29h 40mn 09 |
V1F |
HEYRIEUX |
F |
22 V1F |
7522 |
690 |
DAMIANI Philippe |
29h 40mn 38 |
V2H |
- |
M |
84 V2H |
7531 |
691 |
PERRAUDIN Xavier |
29h 40mn 40 |
V1H |
- |
M |
227 V1H |
6210 |
692 |
LIF Anneli |
29h 41mn 22 |
V1F |
TEAM LIF |
F |
23 V1F |
7919 |
693 |
BARBIERI Mauro |
29h 41mn 39 |
V1H |
KINOMANA |
M |
228 V1H |
7070 |
694 |
VELAZQUEZ LEYVA Arturo |
29h 41mn 54 |
V1H |
COYOTES |
M |
229 V1H |
6230 |
695 |
STRAVATO Marco |
29h 42mn 08 |
V2H |
PODISTICA SOLIDARIETA' |
M |
85 V2H |
6682 |
696 |
SANTERRE Christian |
29h 42mn 31 |
V1H |
LES TAMALOUS |
M |
230 V1H |
7939 |
697 |
FAVRE Francesco |
29h 43mn 10 |
V1H |
- |
M |
231 V1H |
6627 |
698 |
KOHSAKA Yasushi |
29h 45mn 17 |
SEM |
- |
M |
305 SEH |
6520 |
699 |
VUTA Vlad |
29h 45mn 52 |
SEM |
- |
M |
306 SEH |
6547 |
700 |
WATTS Andy |
29h 46mn 31 |
V3H |
CHESHIRE HILL RACERS |
M |
6 V3H |
6473 |
701 |
DAVID Patrick |
29h 49mn 48 |
V2H |
Les Idylles |
M |
86 V2H |
7165 |
702 |
HALL Bruce |
29h 50mn 31 |
V1H |
TNTH3 |
M |
232 V1H |
7016 |
703 |
TEKNETZIS Apostolos |
29h 50mn 39 |
SEM |
- |
M |
307 SEH |
6440 |
704 |
STANGNES Eirik |
29h 50mn 41 |
V1H |
VALLEY STRIDERS |
M |
233 V1H |
6270 |
705 |
RICCIONI Annalisa |
29h 50mn 49 |
V1F |
COURMAYEUR TRAILERS |
F |
24 V1F |
6988 |
706 |
BALIZET Bernard |
29h 50mn 56 |
V3H |
Raid Aventure BETHONCOURT |
M |
7 V3H |
6666 |
707 |
AHLGREN Peter |
29h 51mn 03 |
SEM |
- |
M |
308 SEH |
6486 |
708 |
LASSILA Ilkka |
29h 51mn 29 |
SEM |
- |
M |
309 SEH |
6253 |
709 |
TOPPILA Anni |
29h 51mn 30 |
SEF |
- |
F |
31 SEF |
6258 |
710 |
PAPALINI Mirco |
29h 52mn 40 |
V1H |
Ostia Antica Athletae |
M |
234 V1H |
6807 |
711 |
BESSARD Yvan |
29h 52mn 56 |
V2H |
- |
M |
87 V2H |
7009 |
712 |
LACHAUD Sebastien |
29h 53mn 12 |
SEM |
AS DIOR |
M |
310 SEH |
6865 |
713 |
TESSIER Stephane |
29h 53mn 14 |
V1H |
A.S. PARFUMS CHRISTIAN DI |
M |
235 V1H |
7621 |
714 |
TABERLET Christian |
29h 55mn 09 |
V2H |
- |
M |
88 V2H |
7308 |
715 |
BIRRAUX Joseph |
29h 57mn 50 |
V3H |
- |
M |
8 V3H |
7076 |
716 |
ORGAN Stephen |
29h 58mn 15 |
SEM |
- |
M |
311 SEH |
6699 |
717 |
MARTENS Francois |
29h 59mn 56 |
SEM |
JCHSH |
M |
312 SEH |
6492 |
718 |
DENIS Samuel |
29h 59mn 57 |
SEM |
- |
M |
313 SEH |
6503 |
719 |
BETTON Martine |
30h 01mn 04 |
V1F |
FC GUEBWILLER |
F |
25 V1F |
7491 |
720 |
DEGUEURSE Thomas |
30h 01mn 59 |
SEM |
VEO2000 |
M |
314 SEH |
6283 |
721 |
MORO Terry |
30h 02mn 21 |
V1H |
CABW |
M |
236 V1H |
7194 |
722 |
ANCELET Guillaume |
30h 02mn 45 |
SEM |
- |
M |
315 SEH |
6297 |
723 |
FERNANDEZ Carlos |
30h 02mn 56 |
V1H |
- |
M |
237 V1H |
7846 |
724 |
MLECZKO Marek |
30h 04mn 08 |
V1H |
- |
M |
238 V1H |
6445 |
725 |
PEICS Edgars |
30h 05mn 33 |
SEM |
SIGULDA |
M |
316 SEH |
6373 |
726 |
PEREZ Miguel |
30h 05mn 37 |
SEM |
VIRGINIA HAPPY TRAILS RUN |
M |
317 SEH |
7042 |
727 |
LAWSKI Rafal |
30h 05mn 53 |
SEM |
OPEL RUNNING TEAM |
M |
318 SEH |
6722 |
728 |
WISNIEWSKI Artur |
30h 06mn 08 |
SEM |
- |
M |
319 SEH |
6346 |
729 |
ROZ Marco |
30h 06mn 55 |
V1H |
ATLANTE SPORT TEAM |
M |
239 V1H |
7671 |
730 |
GABBANINI Richard |
30h 07mn 52 |
V3H |
CAP GARONNE |
M |
9 V3H |
7124 |
731 |
KAY Andrew |
30h 09mn 36 |
V2H |
- |
M |
89 V2H |
6742 |
732 |
WILDE Sarah |
30h 09mn 48 |
V1F |
- |
F |
26 V1F |
6780 |
733 |
STEVENS Yves |
30h 11mn 16 |
SEM |
- |
M |
320 SEH |
7406 |
734 |
O MURCHU Pol |
30h 16mn 59 |
SEM |
Drogheda & District AC |
M |
321 SEH |
7677 |
735 |
OUDAR Christophe |
30h 17mn 02 |
V2H |
- |
M |
90 V2H |
7498 |
736 |
SMITH Donald |
30h 17mn 18 |
V2H |
PENTICTON POUNDERS |
M |
91 V2H |
6730 |
737 |
MACLEAN MARTIN Keith |
30h 17mn 55 |
SEM |
- |
M |
322 SEH |
7578 |
738 |
CHAZELLET Julien |
30h 18mn 06 |
SEM |
CEVEN RAID |
M |
323 SEH |
7363 |
739 |
DE MEERSMAN Thibaut |
30h 19mn 17 |
SEM |
CARACO TRAILERS |
M |
324 SEH |
7055 |
740 |
ROUSSEAU Antoine |
30h 19mn 20 |
ESH |
- |
M |
3 ESH |
7622 |
741 |
BASSET Dimitri |
30h 19mn 23 |
SEM |
BORDEAUX ATHLE |
M |
325 SEH |
7490 |
742 |
LUIS DIAZ LLUNA Rafael |
30h 19mn 54 |
V1H |
C.N. ALAMEDA |
M |
240 V1H |
6250 |
743 |
BICIK Tomas |
30h 20mn 07 |
V1H |
DELTA TEAM TRIATHLON |
M |
241 V1H |
6915 |
744 |
GRZELAK Justyna |
30h 22mn 24 |
V1F |
MARATON LESZNO |
F |
27 V1F |
7392 |
745 |
GRUBB Robb |
30h 23mn 34 |
V1H |
RAM Ultra trail team |
M |
242 V1H |
6983 |
746 |
BERLAN Francois Xavier |
30h 25mn 01 |
V1H |
TEAM D+ |
M |
243 V1H |
7271 |
747 |
BERNE FRANCK |
30h 25mn 02 |
V1H |
TEAM D+ |
M |
244 V1H |
7362 |
748 |
CALDERONE Francois |
30h 26mn 03 |
V1H |
- |
M |
245 V1H |
7247 |
749 |
CHARPENTIER Laurent |
30h 26mn 36 |
V1H |
- |
M |
246 V1H |
7195 |
750 |
ANSELMA Roberto |
30h 26mn 49 |
V1H |
PAM MONDOVI |
M |
247 V1H |
6792 |
751 |
COUDRAY Damien |
30h 26mn 52 |
SEM |
- |
M |
326 SEH |
6546 |
752 |
PEYRONNET Frederic |
30h 26mn 55 |
V1H |
CLUB ATHLETIQUE SEDANAIS |
M |
248 V1H |
6820 |
752 |
PEYRONNET Judith |
30h 26mn 55 |
V1F |
CLUB ATHETIQUE SEDANAIS |
F |
28 V1F |
6824 |
754 |
BON Stephane |
30h 27mn 15 |
SEM |
AS FIGARELLA |
M |
327 SEH |
6842 |
755 |
SOUCHON Laurent |
30h 27mn 16 |
V1H |
SRT |
M |
249 V1H |
6848 |
756 |
KOZIOL Krzysztof |
30h 27mn 19 |
SEM |
- |
M |
328 SEH |
6335 |
757 |
CROS Valery |
30h 27mn 25 |
V1H |
UNION NORD EST 95 |
M |
250 V1H |
7636 |
758 |
CARABIN Bernard |
30h 28mn 51 |
V1H |
L'AMICAUSE TOUJOURS |
M |
251 V1H |
7680 |
759 |
GUIMET Arnaud |
30h 30mn 00 |
SEM |
- |
M |
329 SEH |
7208 |
760 |
CLEMENT David |
30h 30mn 58 |
SEM |
- |
M |
330 SEH |
7976 |
761 |
EDELMANN Thomas |
30h 31mn 03 |
SEM |
- |
M |
331 SEH |
6450 |
762 |
NEDER Carsten |
30h 31mn 06 |
SEM |
DEINE LAUFTRAINER |
M |
332 SEH |
6483 |
763 |
CICHOWSKI Grzegorz |
30h 32mn 10 |
V1H |
- |
M |
252 V1H |
7637 |
764 |
HERBE Denis |
30h 33mn 15 |
V1H |
BA102 |
M |
253 V1H |
7063 |
765 |
FOUROT Olivier |
30h 33mn 16 |
V1H |
COURIR A SENNECEY |
M |
254 V1H |
7058 |
766 |
KELLER Jacqueline |
30h 34mn 10 |
V2F |
AC AY |
F |
16 V2F |
7549 |
767 |
ROOSE Tony |
30h 34mn 14 |
V1H |
AJA/RTTH |
M |
255 V1H |
6238 |
768 |
HARTLEY Ben |
30h 34mn 16 |
SEM |
- |
M |
333 SEH |
7972 |
769 |
LUCAS Anthony |
30h 34mn 21 |
V1H |
- |
M |
256 V1H |
7670 |
770 |
DESHAYES Laurent |
30h 34mn 33 |
V2H |
- |
M |
92 V2H |
6442 |
771 |
LAUGIER Jacques |
30h 35mn 12 |
V2H |
1000 PATTES LE PONTET |
M |
93 V2H |
7394 |
772 |
GUILLOT Annie |
30h 36mn 08 |
V2F |
- |
F |
17 V2F |
6670 |
773 |
HARDIVILLE Pascal |
30h 36mn 13 |
V2H |
EVIAN OFF COURSE |
M |
94 V2H |
7235 |
774 |
HAINES Nicola |
30h 36mn 45 |
V1F |
GUERNSEY ISLAND AMATEUR A |
F |
29 V1F |
6586 |
775 |
DUERDEN Barrie |
30h 36mn 47 |
V2H |
GIAAC |
M |
95 V2H |
7285 |
776 |
HOFFER Marc |
30h 36mn 58 |
V1H |
- |
M |
257 V1H |
7198 |
776 |
JUPILLE Fabrice |
30h 36mn 58 |
V1H |
- |
M |
257 V1H |
7202 |
778 |
HAUTIER Thibaut |
30h 37mn 48 |
SEM |
- |
M |
334 SEH |
7137 |
779 |
LAGACHE Bertrand |
30h 37mn 51 |
V2H |
SM MONTROUGE 92 |
M |
96 V2H |
7079 |
780 |
CARDON Cyril |
30h 37mn 54 |
V2H |
- |
M |
97 V2H |
6991 |
781 |
GALEAZZI Stephane |
30h 38mn 22 |
V2H |
- |
M |
98 V2H |
6709 |
782 |
MARTIN LEON Antonio Luis |
30h 38mn 54 |
V1H |
GRANADA ULTRA TRAIL |
M |
259 V1H |
6314 |
783 |
JIMENEZ MORALES Manuel |
30h 39mn 05 |
V1H |
GRANADA ULTRATRAIL |
M |
260 V1H |
7980 |
784 |
BOUMIER Patrick |
30h 39mn 28 |
V3H |
- |
M |
10 V3H |
6619 |
784 |
GUEX Marc Andre |
30h 39mn 28 |
V1H |
- |
M |
261 V1H |
6944 |
786 |
DALLA COSTA Christiane |
30h 39mn 33 |
V2F |
ESH CAP HAGONDANGE |
F |
18 V2F |
7021 |
787 |
WOLANSKI Witoslaw |
30h 39mn 54 |
V2H |
- |
M |
99 V2H |
7087 |
788 |
CLEMMESEN Joseph |
30h 42mn 08 |
V1H |
VEPI |
M |
262 V1H |
6763 |
789 |
JOURDAN Arthur |
30h 43mn 00 |
SEM |
- |
M |
335 SEH |
6274 |
790 |
EDER Wilfrid |
30h 43mn 19 |
V2H |
- |
M |
100 V2H |
7030 |
791 |
RESTELLI Eddie |
30h 43mn 20 |
V2H |
- |
M |
101 V2H |
7888 |
792 |
FIORUCCI Marc |
30h 43mn 31 |
SEM |
SMON |
M |
336 SEH |
6241 |
793 |
ASPEGREN Pasi |
30h 44mn 51 |
SEM |
ELLAIMEN KINTHAAT |
M |
337 SEH |
7121 |
794 |
CORDEIRO Pedro |
30h 45mn 27 |
SEM |
NEL PEDATLETA |
M |
338 SEH |
7567 |
795 |
AGOSTO Ivan |
30h 47mn 35 |
V1H |
DIAMANT RUNNING CLUB |
M |
263 V1H |
6513 |
796 |
HURTADO GAMERO Manuel |
30h 47mn 37 |
V1H |
Diamant running club |
M |
264 V1H |
7105 |
797 |
PERBECH SANAGUSTIN Sergio |
30h 47mn 40 |
V1H |
- |
M |
265 V1H |
6900 |
798 |
PAVY Samuel |
30h 47mn 52 |
V1H |
- |
M |
266 V1H |
7429 |
799 |
CUSINATO Benoit |
30h 48mn 11 |
SEM |
- |
M |
339 SEH |
6954 |
799 |
DODELER Julien |
30h 48mn 11 |
SEM |
- |
M |
339 SEH |
7447 |
801 |
DUPUY Pascal |
30h 49mn 14 |
V2H |
- |
M |
102 V2H |
7943 |
802 |
MAMET Kevin |
30h 49mn 49 |
SEM |
- |
M |
341 SEH |
7675 |
803 |
HIRTZY Franz |
30h 50mn 48 |
V2H |
LCA HOCHSCHWAB |
M |
103 V2H |
7059 |
804 |
TINAUT Miguel Angel |
30h 51mn 10 |
SEM |
Tri it |
M |
342 SEH |
6817 |
805 |
COLLETTE Vincent |
30h 51mn 44 |
V2H |
BIN |
M |
104 V2H |
7176 |
806 |
LABARRE Jerome |
30h 51mn 59 |
SEM |
- |
M |
343 SEH |
6787 |
807 |
STOCK Frederic |
30h 52mn 05 |
V1H |
- |
M |
267 V1H |
7870 |
808 |
LAPIERE Stephane |
30h 52mn 28 |
SEM |
HOLNON TEAM |
M |
344 SEH |
6306 |
809 |
MAUPLIN Mikael |
30h 52mn 29 |
SEM |
UCCV |
M |
345 SEH |
6768 |
809 |
PODVIN Olivier |
30h 52mn 29 |
V1H |
TEAM HOLNON |
M |
268 V1H |
6854 |
811 |
SUEUR Stephane |
30h 52mn 31 |
V1H |
TEAMHOLNON |
M |
269 V1H |
6677 |
812 |
TESOLIN Tiziano |
30h 53mn 53 |
V1H |
ALTON RUNNERS |
M |
270 V1H |
6504 |
813 |
AMBROISE Didier |
30h 54mn 14 |
V2H |
- |
M |
105 V2H |
7054 |
813 |
HERMAN Romain |
30h 54mn 14 |
SEM |
- |
M |
346 SEH |
7072 |
815 |
BURGOT Frederic |
30h 54mn 43 |
V1H |
- |
M |
271 V1H |
7026 |
816 |
RENAUD Alexandra |
30h 56mn 12 |
SEF |
TEAM RAIDLIGHT |
F |
32 SEF |
6570 |
817 |
GROSS Christian |
30h 56mn 13 |
V1H |
SARREGUEMINES TRIATHLON C |
M |
272 V1H |
7020 |
818 |
WIART David |
30h 56mn 15 |
SEM |
- |
M |
347 SEH |
7705 |
819 |
NORMAND Matthias |
30h 56mn 45 |
SEM |
- |
M |
348 SEH |
6580 |
820 |
SHINDO Eiki |
30h 57mn 35 |
SEM |
MRI RCM |
M |
349 SEH |
6624 |
821 |
VAN ARENSBERGEN Bart |
30h 57mn 41 |
SEM |
- |
M |
350 SEH |
7707 |
822 |
HOOGENKAMP Simon |
30h 57mn 42 |
V1H |
- |
M |
273 V1H |
7369 |
823 |
CASTIGNOLA Demetrio |
30h 59mn 33 |
SEM |
- |
M |
351 SEH |
6376 |
824 |
RESSENCOURT Guillaume |
31h 00mn 01 |
SEM |
- |
M |
352 SEH |
7155 |
825 |
MESSING Xavier |
31h 01mn 19 |
SEM |
- |
M |
353 SEH |
7419 |
826 |
GRZELAK Daniel |
31h 01mn 30 |
V1H |
MARATON LESZNO |
M |
274 V1H |
7393 |
827 |
ANCELLIN Christophe |
31h 02mn 05 |
V1H |
- |
M |
275 V1H |
6868 |
828 |
RECHE Bruno |
31h 04mn 00 |
V1H |
- |
M |
276 V1H |
7752 |
829 |
SWEERIS Esther |
31h 05mn 09 |
V1F |
VOORNE ATLETIEK |
F |
30 V1F |
7569 |
830 |
DE VETTE Ruud |
31h 05mn 11 |
V2H |
PALLAS'93 |
M |
106 V2H |
6958 |
831 |
SEGUY Matthieu |
31h 05mn 52 |
SEM |
- |
M |
354 SEH |
6378 |
832 |
CHEILAN Bruno |
31h 05mn 55 |
V1H |
- |
M |
277 V1H |
6683 |
833 |
GUIZON Patrice |
31h 05mn 57 |
V2H |
ASVA SANOFI |
M |
107 V2H |
6924 |
834 |
GRAND Emmanuel |
31h 06mn 31 |
SEM |
- |
M |
355 SEH |
7822 |
835 |
CATTO Jerome |
31h 06mn 47 |
SEM |
- |
M |
356 SEH |
6224 |
836 |
SAUTEUR Alain |
31h 06mn 58 |
V1H |
- |
M |
278 V1H |
6835 |
837 |
ABRARD Didier |
31h 07mn 19 |
V2H |
- |
M |
108 V2H |
7364 |
838 |
ABRARD Brigitte |
31h 07mn 20 |
V2F |
- |
F |
19 V2F |
7366 |
839 |
BAUDRILLARD Isabelle |
31h 07mn 21 |
V1F |
- |
F |
31 V1F |
7273 |
840 |
GAVEAU Jean Marie |
31h 08mn 41 |
SEM |
- |
M |
357 SEH |
6707 |
841 |
LELLOUCHE Bertrand |
31h 10mn 28 |
V1H |
KIKOUROU |
M |
279 V1H |
6218 |
841 |
SCHABANEL Sabine |
31h 10mn 28 |
SEF |
KIKOUROU |
F |
33 SEF |
6438 |
843 |
NISHINO Syuuhei |
31h 10mn 59 |
SEM |
ART SPORTS |
M |
358 SEH |
7000 |
844 |
MARTINEZ MONTALBAN Miguel Angel |
31h 11mn 00 |
SEM |
- |
M |
359 SEH |
7829 |
845 |
TANAKA Yoshikazu |
31h 11mn 09 |
SEM |
NS UNITED KAIUN |
M |
360 SEH |
6415 |
846 |
GAUTRON Jerome |
31h 11mn 27 |
SEM |
VAL DE REUIL AC |
M |
361 SEH |
7274 |
847 |
AUGUSTE Laurent |
31h 13mn 03 |
V1H |
- |
M |
280 V1H |
7377 |
848 |
DANCER Vincent |
31h 14mn 01 |
V1H |
- |
M |
281 V1H |
6294 |
849 |
AUBRY Arnaud |
31h 14mn 24 |
V1H |
- |
M |
282 V1H |
7384 |
850 |
CARLONI Andrea |
31h 14mn 45 |
V1F |
Andrea Carloni Assessoria |
F |
32 V1F |
6587 |
851 |
KARHULA Kari |
31h 14mn 57 |
V1H |
ASIKKALAN RAIKAS |
M |
283 V1H |
7591 |
852 |
FOURCADE Benoit |
31h 15mn 25 |
V1H |
ALPV |
M |
284 V1H |
7779 |
853 |
COMPAIN Frederic |
31h 15mn 29 |
V1H |
ALPV |
M |
285 V1H |
6772 |
854 |
BORNIER Laurent |
31h 18mn 02 |
V1H |
75154 |
M |
286 V1H |
7224 |
855 |
DE CABO TEJERINA Alvaro |
31h 19mn 02 |
SEM |
- |
M |
362 SEH |
7153 |
856 |
FUKUSHIMA Shinkichi |
31h 19mn 37 |
V2H |
KYOTO SUMIYAM SYUGYOUSOU |
M |
109 V2H |
7193 |
857 |
VAN DEN BUSSCHE Denis |
31h 21mn 31 |
V1H |
OTC |
M |
287 V1H |
7468 |
858 |
LHERMET Jean Marc |
31h 22mn 37 |
V2H |
LES TRAINES LA GROLLE |
M |
110 V2H |
7493 |
859 |
LHERMET Elisabeth |
31h 22mn 38 |
V2F |
LES TRAINES LA GROLLES |
F |
20 V2F |
7494 |
860 |
FERRARY Michel |
31h 22mn 39 |
V1H |
- |
M |
288 V1H |
7191 |
861 |
CSAPO Andras |
31h 22mn 42 |
V1H |
MVTE |
M |
289 V1H |
7464 |
862 |
ALCAINA Eusebio |
31h 22mn 48 |
V1H |
- |
M |
290 V1H |
7971 |
863 |
HAMELIN David |
31h 22mn 51 |
V1H |
- |
M |
291 V1H |
7977 |
864 |
DUENBIER Friedrich Wilhelm |
31h 23mn 14 |
V2H |
NEWBURGH NOMADS |
M |
111 V2H |
7714 |
865 |
SILVA Miguel |
31h 23mn 16 |
SEM |
NEL PEDATLETA |
M |
363 SEH |
6411 |
866 |
LOUIS Sylvestre |
31h 23mn 29 |
SEM |
- |
M |
364 SEH |
7824 |
867 |
VANDENTEMPEL Olivier |
31h 23mn 37 |
V1H |
- |
M |
292 V1H |
6879 |
868 |
MATEO AYERRA Fernando |
31h 25mn 12 |
SEM |
INDEPENDIENTE |
M |
365 SEH |
6332 |
869 |
SAAVEDRA PEGADO Jose Alberto |
31h 25mn 13 |
SEM |
VILA RAIDERS |
M |
366 SEH |
7368 |
870 |
SERRE Jean Emmanuel |
31h 25mn 16 |
V1H |
ESL LIVAROT RUNNING |
M |
293 V1H |
6874 |
871 |
VERMAST Didier |
31h 25mn 40 |
V2H |
CMBM |
M |
112 V2H |
7908 |
872 |
JULLY Benoit |
31h 27mn 03 |
SEM |
- |
M |
367 SEH |
7449 |
873 |
LAMBERT Bastien |
31h 27mn 23 |
SEM |
- |
M |
368 SEH |
7843 |
874 |
DALIER Sylvain |
31h 28mn 01 |
V1H |
ESPRIT RAID |
M |
294 V1H |
7278 |
875 |
MANZOLI Antonella |
31h 28mn 05 |
V1F |
SOC. ATLETICA NOVESE |
F |
33 V1F |
6441 |
876 |
DEBUS Sylvain |
31h 29mn 29 |
V1H |
MAUBEUGE MARATHON |
M |
295 V1H |
6680 |
877 |
GOMEZ Erick |
31h 29mn 34 |
V3H |
UA SENS |
M |
11 V3H |
6380 |
878 |
MOUNIER Sylvain |
31h 29mn 39 |
V2H |
- |
M |
113 V2H |
7643 |
879 |
MILLET ERIC |
31h 29mn 51 |
V1H |
CCA ROUFFACH |
M |
296 V1H |
7144 |
880 |
PIOCHE Richard |
31h 29mn 54 |
V3H |
AS BAZAINVILLE |
M |
12 V3H |
7694 |
881 |
COLMER Graham |
31h 30mn 14 |
SEM |
- |
M |
369 SEH |
6638 |
882 |
BACHELARD Sebastien |
31h 30mn 25 |
V1H |
- |
M |
297 V1H |
7132 |
883 |
BIMBENET Matthieu |
31h 32mn 08 |
SEM |
- |
M |
370 SEH |
7107 |
884 |
DE GELIS Tanguy |
31h 32mn 10 |
SEM |
- |
M |
371 SEH |
6760 |
885 |
COWEN Michael |
31h 32mn 16 |
SEM |
- |
M |
372 SEH |
6774 |
886 |
PFOSER Leopold |
31h 32mn 30 |
V3H |
- |
M |
13 V3H |
6819 |
887 |
BOMIKS Edgars |
31h 33mn 43 |
V1H |
- |
M |
298 V1H |
6724 |
888 |
MINODIER Christophe |
31h 33mn 52 |
V1H |
- |
M |
299 V1H |
6351 |
889 |
ROCHAS Vilvan |
31h 33mn 56 |
V1H |
- |
M |
300 V1H |
6416 |
890 |
BOURTEMBOURG Jean Nicolas |
31h 34mn 03 |
SEM |
- |
M |
373 SEH |
6895 |
891 |
MORRIS Steve |
31h 34mn 29 |
V1H |
- |
M |
301 V1H |
6482 |
892 |
DUPROS Regis |
31h 34mn 41 |
SEM |
- |
M |
374 SEH |
7741 |
893 |
ETTORI Marion |
31h 34mn 48 |
SEF |
- |
F |
34 SEF |
7719 |
894 |
BECKRICH Xavier |
31h 35mn 00 |
V1H |
- |
M |
302 V1H |
7316 |
895 |
DUPONT Ludovic |
31h 35mn 01 |
V1H |
AC WAMBRECHIES |
M |
303 V1H |
6343 |
896 |
PETER David |
31h 35mn 02 |
V1H |
ESH HAGONDANGE |
M |
304 V1H |
7607 |
897 |
GRAVE Philippe |
31h 35mn 05 |
V2H |
AC WAMBRECHIES |
M |
114 V2H |
6354 |
898 |
THIBOUT Pascal |
31h 37mn 32 |
V1H |
LES MARATOURISTES |
M |
305 V1H |
6564 |
899 |
NORMAND Didier |
31h 38mn 05 |
V2H |
- |
M |
115 V2H |
6899 |
900 |
BERTEMES Loic |
31h 38mn 57 |
SEM |
Les Idylles |
M |
375 SEH |
7726 |
901 |
SELVA Philippe |
31h 39mn 24 |
V1H |
AS LACLAQUETTE |
M |
306 V1H |
6319 |
902 |
BERTOLASI Stefania |
31h 41mn 36 |
V1F |
MARATOLANDIA |
F |
34 V1F |
6560 |
903 |
LAPLACE Christian |
31h 41mn 40 |
V1H |
ELAN CHEVILLY LARUE |
M |
307 V1H |
6799 |
904 |
SMIRNOW Jean Francois |
31h 42mn 28 |
V2H |
- |
M |
116 V2H |
6843 |
905 |
COURTI Daniel |
31h 43mn 33 |
V2H |
- |
M |
117 V2H |
7527 |
906 |
DESBOUIS Jose |
31h 44mn 02 |
V1H |
- |
M |
308 V1H |
6229 |
907 |
GARNIER David |
31h 44mn 03 |
SEM |
- |
M |
376 SEH |
7807 |
908 |
ROMERO DEL PUEYO Pedro |
31h 44mn 09 |
SEM |
- |
M |
377 SEH |
6460 |
909 |
JESUS Dinarte |
31h 44mn 20 |
SEM |
CLUBE MONTANHA DO FUNCHAL |
M |
378 SEH |
6931 |
909 |
FREITAS Jose |
31h 44mn 20 |
SEM |
CLUBE MONTANHA DO FUNCHAL |
M |
378 SEH |
7808 |
911 |
VIEIRA Marco |
31h 44mn 21 |
SEM |
CLUBE DE MONTANHA DO FUNC |
M |
380 SEH |
6518 |
911 |
SOUSA Vitor |
31h 44mn 21 |
V1H |
CLUBE DE MONTANHA DO FUNC |
M |
309 V1H |
6636 |
913 |
HOSTEIN Xavier |
31h 44mn 42 |
V1H |
- |
M |
310 V1H |
7231 |
914 |
WEINMANN Frederic |
31h 44mn 55 |
V3H |
ANA HAGUENAU |
M |
14 V3H |
6292 |
915 |
MOUTY SINAN Nicolas |
31h 44mn 57 |
V2H |
CASS |
M |
118 V2H |
7610 |
916 |
HOAREAU Wilfrid |
31h 45mn 33 |
V1H |
CASS |
M |
311 V1H |
7612 |
917 |
PISELLI Stephane |
31h 45mn 51 |
V1H |
- |
M |
312 V1H |
6861 |
918 |
MORET Claire |
31h 45mn 54 |
V1F |
- |
F |
35 V1F |
6565 |
919 |
FANTOU Michel |
31h 46mn 08 |
V2H |
AJ AUXERRE SECTION MARATH |
M |
119 V2H |
7093 |
920 |
GAUDRY Stephane |
31h 46mn 17 |
SEM |
- |
M |
381 SEH |
7386 |
921 |
LODI Fabio |
31h 46mn 27 |
V1H |
- |
M |
313 V1H |
7712 |
922 |
BONNERY Remy |
31h 46mn 48 |
SEM |
- |
M |
382 SEH |
7146 |
923 |
NOCERINO Nicolas |
31h 47mn 06 |
SEM |
GALLY AC |
M |
383 SEH |
7912 |
924 |
DESROLES Daniel |
31h 48mn 06 |
V1H |
TEAN RAID DINGUE |
M |
314 V1H |
7310 |
925 |
SLEZIAK Maciej |
31h 48mn 18 |
SEM |
- |
M |
384 SEH |
7768 |
926 |
VERGNE marc |
31h 49mn 22 |
V3H |
AS LEGRAND |
M |
15 V3H |
6640 |
927 |
ALBRILE Riccardo |
31h 49mn 23 |
V1H |
Cai Chieri |
M |
315 V1H |
7696 |
928 |
PELLIER CUIT Yann |
31h 49mn 58 |
SEM |
- |
M |
385 SEH |
6980 |
929 |
PELLIER CUIT Cyril |
31h 50mn 00 |
SEM |
- |
M |
386 SEH |
6979 |
930 |
WILLIAMS Emma |
31h 50mn 29 |
SEF |
OUTDOOR FITNESS |
F |
35 SEF |
6990 |
931 |
HOLMGREN Joakim |
31h 51mn 16 |
V1H |
ADVENTURE TEAM 73 |
M |
316 V1H |
6750 |
932 |
ROUX Cedric |
31h 51mn 19 |
SEM |
- |
M |
387 SEH |
6797 |
933 |
VIANI Alessandro |
31h 51mn 20 |
SEM |
team agisko noene |
M |
388 SEH |
7397 |
934 |
TOMMASI Stephane |
31h 52mn 45 |
SEM |
SPAC |
M |
389 SEH |
6650 |
935 |
SCHIRMER Sabrina |
31h 54mn 11 |
V1F |
- |
F |
36 V1F |
6590 |
936 |
DA SILVA Sergei |
31h 54mn 13 |
V1H |
- |
M |
317 V1H |
7487 |
937 |
FERNANDES Nuno |
31h 54mn 38 |
SEM |
MINHO AVENTURA |
M |
390 SEH |
7831 |
938 |
MANGIA Emilio |
31h 56mn 01 |
V1H |
LUPI D'APPENNINO |
M |
318 V1H |
7119 |
939 |
FERRER Bernard |
31h 56mn 20 |
V1H |
PATOUPISTOUTEAM |
M |
319 V1H |
7410 |
940 |
RICHARTE stephane |
31h 57mn 44 |
V1H |
JOGGING LAVERUNE |
M |
320 V1H |
7723 |
941 |
TIRELLO Patrick |
31h 57mn 50 |
V1H |
- |
M |
321 V1H |
7478 |
942 |
ADDE SOUBRA Pascal |
31h 57mn 52 |
V1H |
- |
M |
322 V1H |
6363 |
943 |
RIFFAUD Bertrand |
31h 57mn 59 |
SEM |
- |
M |
391 SEH |
7147 |
944 |
LALLART Thomas |
31h 58mn 05 |
SEM |
TEAM RAIDLIGHT |
M |
392 SEH |
7686 |
945 |
KAARTEENAHO Jouko |
31h 59mn 36 |
V1H |
NUTS |
M |
323 V1H |
6321 |
945 |
FREDDI Ivan |
31h 59mn 36 |
SEM |
BIONE TRAILERS TEAM |
M |
393 SEH |
7181 |
945 |
BONZANINI Massimo |
31h 59mn 36 |
SEM |
BIONE TRAILERS TEAM |
M |
393 SEH |
7557 |
948 |
SCHICK Jean Francois |
32h 02mn 28 |
V2H |
TOS TRIATHLON |
M |
120 V2H |
7895 |
949 |
BARBE Anthony |
32h 02mn 33 |
V1H |
- |
M |
324 V1H |
7196 |
950 |
MATHIEU David |
32h 03mn 33 |
V1H |
KIKOUROU |
M |
325 V1H |
6312 |
951 |
PERNES Pascal |
32h 04mn 25 |
V1H |
CSBJ |
M |
326 V1H |
6860 |
952 |
NATRELLA Frederic |
32h 04mn 26 |
V1H |
- |
M |
327 V1H |
6453 |
953 |
ORTA Emmanuel |
32h 04mn 29 |
V1H |
- |
M |
328 V1H |
7904 |
954 |
BOURREAU Tony |
32h 04mn 41 |
V1H |
- |
M |
329 V1H |
7409 |
955 |
ANGER Christophe |
32h 08mn 49 |
SEM |
- |
M |
395 SEH |
7428 |
955 |
DUPUTIE Cyril |
32h 08mn 49 |
SEM |
GETI/BSPP |
M |
395 SEH |
7810 |
957 |
MEIGNAN Quentin |
32h 08mn 50 |
SEM |
LES MOUSTIQUES GETI/BSPP |
M |
397 SEH |
7432 |
958 |
SENOT Philippe |
32h 09mn 24 |
V1H |
ASPM |
M |
330 V1H |
7383 |
959 |
ROUSSELLE Philippe |
32h 09mn 25 |
V2H |
ASPM |
M |
121 V2H |
7381 |
960 |
MEYNIEL Olivier |
32h 10mn 12 |
V1H |
JOGG'ATTTITUDE |
M |
331 V1H |
7731 |
960 |
BELKAHIA Emir |
32h 10mn 12 |
SEM |
- |
M |
398 SEH |
7911 |
962 |
FOSMO H kon Alexander |
32h 10mn 25 |
SEM |
- |
M |
399 SEH |
7703 |
963 |
TISSERAND Catherine |
32h 14mn 08 |
V2F |
PLOMBIERES AS |
F |
21 V2F |
7291 |
964 |
TISSERAND Eric |
32h 14mn 09 |
V2H |
PLOMBIERES AS |
M |
122 V2H |
7292 |
965 |
ROY Sebastien |
32h 14mn 19 |
V1H |
ANGERS TRIATHLON |
M |
332 V1H |
7505 |
966 |
MARTIN Emmanuel |
32h 14mn 20 |
V1H |
- |
M |
333 V1H |
7563 |
967 |
MARIAN SCUTURICI Vasile |
32h 15mn 59 |
V1H |
- |
M |
334 V1H |
7457 |
968 |
ANDRIES Nicolas |
32h 16mn 00 |
SEM |
- |
M |
400 SEH |
7515 |
969 |
CLERC Jerome |
32h 16mn 25 |
V1H |
- |
M |
335 V1H |
6371 |
970 |
TRUMEAU Frederique |
32h 16mn 26 |
V1F |
LES FOULEES CHABLAISIENNE |
F |
37 V1F |
6357 |
970 |
LEMAITRE Sylvain |
32h 16mn 26 |
V1H |
AC ORIL |
M |
336 V1H |
7265 |
970 |
DARVILLE Eddy |
32h 16mn 26 |
V1H |
- |
M |
336 V1H |
7811 |
973 |
DOUHERET Gerard |
32h 16mn 34 |
V2H |
1292489 |
M |
123 V2H |
6345 |
974 |
BRIFFOD David |
32h 16mn 37 |
V1H |
- |
M |
338 V1H |
7216 |
975 |
COLPART Patrick |
32h 16mn 39 |
V2H |
FREE IRON TEAM |
M |
124 V2H |
7618 |
976 |
MARTA Massimiliano |
32h 16mn 58 |
V2H |
ROAD RUNNERS CLUB MILANO |
M |
125 V2H |
6602 |
977 |
BOUCHAUD Stephane |
32h 17mn 01 |
V1H |
- |
M |
339 V1H |
7672 |
978 |
LOUP Fabien |
32h 17mn 26 |
SEM |
- |
M |
401 SEH |
7841 |
979 |
HENG Chanthou |
32h 17mn 37 |
SEM |
- |
M |
402 SEH |
6247 |
980 |
TOMASELLI Severine |
32h 18mn 29 |
SEF |
ES THAON |
F |
36 SEF |
7771 |
980 |
TOMASELLI Francis |
32h 18mn 29 |
V2H |
ES THAON |
M |
126 V2H |
7784 |
982 |
DETEE Gilles |
32h 18mn 34 |
V2H |
- |
M |
127 V2H |
7882 |
983 |
POSADZY Natalia |
32h 18mn 35 |
SEF |
- |
F |
37 SEF |
7324 |
984 |
CONKA Aija |
32h 18mn 43 |
V1F |
TE?UBAUSKA/NOSKRIEN |
F |
38 V1F |
7728 |
985 |
DEBORD Jocelyn |
32h 18mn 44 |
V1H |
- |
M |
340 V1H |
7516 |
986 |
FRAU Bernardo |
32h 18mn 59 |
V2H |
- |
M |
128 V2H |
6566 |
987 |
VUKASOVIC Mat as |
32h 19mn 02 |
SEM |
- |
M |
403 SEH |
7110 |
988 |
STANSFIELD Sheila |
32h 20mn 45 |
V1F |
CORSHAM RUNNING CLUB |
F |
39 V1F |
7052 |
989 |
STELLA Sara |
32h 22mn 47 |
V1F |
COURMAYEUR TRAILERS |
F |
40 V1F |
6246 |
990 |
PLUTNIAK Simon |
32h 23mn 02 |
SEM |
SECTION TRAIL VAFA |
M |
404 SEH |
7689 |
991 |
BAHOR Thomas |
32h 23mn 03 |
SEM |
AC VILLENEUVE D'ASCQ |
M |
405 SEH |
7371 |
992 |
CHAMPION Nicolas |
32h 23mn 44 |
SEM |
FJEP ATTIGNY ET CANTON |
M |
406 SEH |
7710 |
993 |
CHEVALIER Patrice |
32h 23mn 45 |
V1H |
- |
M |
341 V1H |
6968 |
994 |
GEGGIOLI Daniel |
32h 23mn 58 |
V1H |
N/A (PASS' RUNNING) |
M |
342 V1H |
6406 |
995 |
REYMOND Patrick |
32h 24mn 22 |
V3H |
SPIRIDON ROMAND / CSC RIV |
M |
16 V3H |
7158 |
996 |
WAHLBERG Goran |
32h 25mn 32 |
V2H |
- |
M |
129 V2H |
6575 |
997 |
NEGARET Frederic |
32h 26mn 31 |
V1H |
- |
M |
343 V1H |
7112 |
998 |
BORDIS Nicolas |
32h 26mn 40 |
V1H |
- |
M |
344 V1H |
6829 |
999 |
ADOMEIT Michael |
32h 27mn 10 |
SEM |
ANAMEA.DE |
M |
407 SEH |
6313 |
999 |
SALLAIS Damien |
32h 27mn 10 |
SEM |
- |
M |
407 SEH |
7507 |
1001 |
NEUSS Marcus |
32h 27mn 12 |
SEM |
- |
M |
409 SEH |
6311 |
1002 |
BARTON Richard |
32h 27mn 55 |
V3H |
- |
M |
17 V3H |
6436 |
1003 |
SCHULER Raphael |
32h 28mn 25 |
V1H |
- |
M |
345 V1H |
7660 |
1004 |
LACROIX Bernard |
32h 28mn 38 |
V3H |
CABW |
M |
18 V3H |
6491 |
1004 |
MERRIEN Thierry |
32h 28mn 38 |
V3H |
INDIVIDUEL |
M |
18 V3H |
6777 |
1006 |
LETURGIE Romain |
32h 28mn 47 |
SEM |
- |
M |
410 SEH |
7819 |
1007 |
BEYAERT Marc |
32h 28mn 48 |
SEM |
- |
M |
411 SEH |
7866 |
1008 |
ROBERTS Mark |
32h 28mn 53 |
V1H |
- |
M |
346 V1H |
6593 |
1009 |
BOUTIN Mickael |
32h 29mn 12 |
V1H |
FONTANIL TRIATHLON |
M |
347 V1H |
6672 |
1010 |
MOSIMANN Mark |
32h 29mn 30 |
SEM |
- |
M |
412 SEH |
6997 |
1011 |
ALMINANA GARCIA Alejandro |
32h 30mn 06 |
SEM |
- |
M |
413 SEH |
7168 |
1012 |
FAVARO SOUCHON Stephanie |
32h 30mn 07 |
SEF |
- |
F |
38 SEF |
6394 |
1013 |
CONTANT Jean Paul |
32h 31mn 15 |
V2H |
- |
M |
130 V2H |
7606 |
1014 |
FLORYSZCZAK Julien |
32h 31mn 42 |
SEM |
SCO STE MARGUERITE |
M |
414 SEH |
7485 |
1015 |
MOSKWA Maciek |
32h 31mn 45 |
SEM |
BERLIN MOSKWA RACING TEAM |
M |
415 SEH |
7842 |
1016 |
WYROSLAK Inga |
32h 31mn 46 |
SEF |
BERLIN MOSKWA RACING TEAM |
F |
39 SEF |
7840 |
1017 |
TORRETTI Gilbert |
32h 31mn 52 |
V2H |
- |
M |
131 V2H |
6403 |
1018 |
MAIGNIEN Benoit |
32h 31mn 55 |
V1H |
- |
M |
348 V1H |
6828 |
1019 |
TOKUOKA Yumi |
32h 32mn 01 |
V1F |
KYOTO SUMIYAMA SYUGYOUSOU |
F |
41 V1F |
7456 |
1020 |
BROCHEREL Federica |
32h 33mn 07 |
V1F |
- |
F |
42 V1F |
7356 |
1021 |
WILT Sylvie |
32h 33mn 11 |
V1F |
- |
F |
43 V1F |
6372 |
1022 |
WILT Olivier |
32h 33mn 12 |
V1H |
- |
M |
349 V1H |
6379 |
1023 |
RIEDACKER Alain |
32h 33mn 21 |
V1H |
- |
M |
350 V1H |
6558 |
1024 |
HORI Akane |
32h 33mn 25 |
SEF |
TEAM USUKAWA |
F |
40 SEF |
6646 |
1025 |
CHABAUD Olivier |
32h 33mn 26 |
V1H |
- |
M |
351 V1H |
7361 |
1026 |
BARTON Crystal |
32h 33mn 27 |
SEF |
- |
F |
41 SEF |
6449 |
1026 |
HORI Ryotaro |
32h 33mn 27 |
SEM |
TEAM USUKAWA |
M |
416 SEH |
6644 |
1028 |
FERNANDEZ PUENTE Emilio |
32h 33mn 33 |
SEM |
- |
M |
417 SEH |
7212 |
1029 |
DALI Eric |
32h 33mn 36 |
SEM |
- |
M |
418 SEH |
7539 |
1030 |
YAMASHITA Yusuke |
32h 33mn 47 |
SEM |
- |
M |
419 SEH |
6729 |
1031 |
REGEREAU Benoit |
32h 33mn 54 |
V1H |
CHERBOURG TRIATHLON |
M |
352 V1H |
7166 |
1032 |
LINDE Patrick |
32h 33mn 57 |
V2H |
- |
M |
132 V2H |
7184 |
1033 |
DURAND Maxime |
32h 34mn 12 |
SEM |
- |
M |
420 SEH |
6034 |
1034 |
BENNETT Andrew |
32h 35mn 07 |
V1H |
- |
M |
353 V1H |
7851 |
1035 |
COVELLI Carlo |
32h 35mn 20 |
V1H |
TRAIL RUNNING BRESCIA |
M |
354 V1H |
7880 |
1036 |
RIZZINI Lucilla |
32h 35mn 22 |
V1F |
TRAIL RUNNING BRESCIA |
F |
44 V1F |
7879 |
1037 |
KITAMURA Rika |
32h 36mn 44 |
SEF |
- |
F |
42 SEF |
7109 |
1037 |
KITAMURA Ryota |
32h 36mn 44 |
SEM |
- |
M |
421 SEH |
7261 |
1039 |
VALENTE Bruno |
32h 37mn 08 |
V1H |
LOCAL CLUB MONTHERME |
M |
355 V1H |
6744 |
1040 |
MATHIEU Alexandre |
32h 37mn 54 |
V1H |
- |
M |
356 V1H |
7125 |
1040 |
PIERGA Fabrice |
32h 37mn 54 |
V1H |
- |
M |
356 V1H |
7333 |
1040 |
DUMONT Pierre Alexis |
32h 37mn 54 |
V1H |
- |
M |
356 V1H |
7420 |
1043 |
BLONDY Alexandre |
32h 38mn 08 |
SEM |
- |
M |
422 SEH |
6717 |
1044 |
THERON Francois |
32h 38mn 09 |
SEM |
- |
M |
423 SEH |
6738 |
1045 |
BAUMGART Dieter |
32h 39mn 10 |
V4H |
BSV DELPHI WUPPERTAL |
M |
2 V4H |
6280 |
1045 |
KLEIN Wolfgang |
32h 39mn 10 |
V3H |
ISERLOHNER TRIATHLON TEAM |
M |
20 V3H |
6621 |
1047 |
PICCOLI Elio |
32h 40mn 06 |
V2H |
LUPI D'APPENNINO |
M |
133 V2H |
7183 |
1048 |
LEPPER Les |
32h 40mn 17 |
V2H |
MARLOW STRIDERS |
M |
134 V2H |
7481 |
1049 |
LE SECH Jean Francois |
32h 41mn 03 |
V2H |
- |
M |
135 V2H |
7099 |
1050 |
COLLOC Mickael |
32h 41mn 15 |
SEM |
- |
M |
424 SEH |
7264 |
1051 |
SOHET Alexia |
32h 42mn 23 |
SEF |
KEEP TRAINING |
F |
43 SEF |
6577 |
1052 |
NOIROT Jean Pierre |
32h 43mn 36 |
V3H |
ASPTT DIGNE LES BAINS |
M |
21 V3H |
6993 |
1053 |
REMENTERIA Marcelo |
32h 43mn 44 |
V1H |
Correr ayuda/Bargeld |
M |
359 V1H |
7503 |
1054 |
BOUVERET Severine |
32h 45mn 53 |
V1F |
- |
F |
45 V1F |
7850 |
1055 |
BOUVERET Arnaud |
32h 45mn 54 |
V1H |
- |
M |
360 V1H |
7852 |
1056 |
YANAGI Hinako |
32h 46mn 15 |
V2F |
CONTACTOFF&HTRC |
F |
22 V2F |
6728 |
1057 |
MORRONE Salvatore |
32h 51mn 38 |
V1H |
ES HAGONDANGE |
M |
361 V1H |
6847 |
1058 |
MAUCLERE Pascal |
32h 52mn 10 |
V2H |
SMAC |
M |
136 V2H |
7061 |
1059 |
BOSSIS Agnes |
32h 53mn 00 |
V2F |
- |
F |
23 V2F |
6501 |
1060 |
MORI Kazumichi |
32h 53mn 10 |
V2H |
- |
M |
137 V2H |
7108 |
1061 |
BARBIERI Massimo |
32h 55mn 42 |
SEM |
ASD TRIATHLON PAVESE |
M |
425 SEH |
6782 |
1062 |
DOMINGUEZ DARSIE Ramiro |
32h 56mn 04 |
SEM |
- |
M |
426 SEH |
6999 |
1063 |
NILSSON Daniel |
32h 56mn 12 |
V1H |
EVEREST SHERPA TRAVEL |
M |
362 V1H |
7630 |
1064 |
BUDTS Dave |
32h 56mn 46 |
SEM |
ACK KALMTHOUT |
M |
427 SEH |
6889 |
1065 |
HOFSTRA Tsjeard |
32h 56mn 47 |
SEM |
TEAMENDURANCE |
M |
428 SEH |
6251 |
1066 |
NOVAK Michael |
32h 56mn 57 |
SEM |
- |
M |
429 SEH |
6225 |
1067 |
MATHURIN Patrick |
32h 57mn 16 |
V1H |
PATOUPISTOUTEAM |
M |
363 V1H |
7884 |
1068 |
HOURDRY Veronique |
32h 58mn 20 |
V1F |
- |
F |
46 V1F |
7762 |
1069 |
DUPONT Laurence |
32h 59mn 04 |
V1F |
- |
F |
47 V1F |
7056 |
1070 |
GUERIN David |
32h 59mn 29 |
V1H |
- |
M |
364 V1H |
6490 |
1071 |
SIMON Gilles |
33h 00mn 58 |
V2H |
- |
M |
138 V2H |
6888 |
1072 |
OKA Yasuharu |
33h 02mn 01 |
V1H |
AYUMI&YOSHIKO |
M |
365 V1H |
7142 |
1073 |
FLEURANCE Raphael |
33h 08mn 01 |
V2H |
- |
M |
139 V2H |
7290 |
1074 |
BOUFENGHOUR Ahmed |
33h 10mn 08 |
V1H |
LIMOGES ATHLE |
M |
366 V1H |
6425 |
1075 |
SCHOLART Laurent |
33h 13mn 36 |
V1H |
COURIR A BAISIEUX |
M |
367 V1H |
6798 |