1 |
CHARTOIRE Fabien |
03:04:03 |
SEM |
63 RUNNING SHOP |
M |
1 SEM |
595 |
2 |
COLOMBET Jonathan |
03:07:59 |
SEM |
63 BAC |
M |
2 SEM |
615 |
3 |
REYT Martin |
03:17:11 |
SEM |
SYGVARIS SPORT TEAM TRAIL |
M |
3 SEM |
996 |
4 |
PIOT Romain |
03:17:17 |
SEM |
03 MONTLUCON ATHLETISME |
M |
4 SEM |
966 |
5 |
CRETIEN Benoit |
03:20:06 |
SEM |
63 RUNNING SHOP |
M |
5 SEM |
631 |
6 |
GANDON Nicolas |
03:22:19 |
SEM |
63 ETOILE DES MONTAGNES |
M |
6 SEM |
727 |
7 |
MAHE Christian |
03:27:32 |
V1M |
- |
M |
1 V1M |
872 |
8 |
LEPLAT Quentin |
03:31:26 |
SEM |
- |
M |
7 SEM |
844 |
9 |
TROUVE Jean Baptiste |
03:33:54 |
SEM |
24 PERIGUEUX RUNNING |
M |
8 SEM |
1057 |
10 |
LATUS Erwan |
03:41:41 |
SEM |
- |
M |
9 SEM |
818 |
11 |
GANHITO David |
03:43:54 |
SEM |
- |
M |
10 SEM |
728 |
12 |
URLACHER Olivier |
03:44:00 |
SEM |
58 AON |
M |
11 SEM |
1060 |
13 |
BARRALON Michel |
03:44:41 |
V1M |
74 ASPTT ANNECY |
M |
2 V1M |
486 |
14 |
CANTAGREL Nicolas |
03:44:44 |
SEM |
- |
M |
12 SEM |
569 |
15 |
MONSARAT Loic |
03:46:46 |
SEM |
58 MORVAN OXYGENE PLUS |
M |
13 SEM |
922 |
16 |
BREJAUD Cyrille |
03:48:45 |
V1M |
36 LA BERRICHONNE CHATEAU |
M |
3 V1M |
544 |
17 |
LESCA Francois |
03:49:38 |
SEM |
- |
M |
14 SEM |
845 |
18 |
FABRE Stephane |
03:49:56 |
V1M |
15 A S CEZALLIER |
M |
4 V1M |
704 |
19 |
HABOUZIT Franck |
03:50:54 |
V1M |
- |
M |
5 V1M |
770 |
20 |
BLANC Pierre |
03:51:52 |
SEM |
CPLVR |
M |
15 SEM |
517 |
21 |
BILLONNET David |
03:52:51 |
V1M |
63 TEAM RUNNING CONSEIL C |
M |
6 V1M |
513 |
22 |
LAFEUILLE Julien |
03:54:43 |
SEM |
18 USB |
M |
16 SEM |
803 |
23 |
CORREIA Serge |
03:55:01 |
SEM |
63 TEAM MOREL SPORT SKISE |
M |
17 SEM |
620 |
24 |
RONZIER Gerald |
03:57:14 |
SEM |
- |
M |
18 SEM |
1006 |
25 |
PERRIER Nicolas |
03:58:06 |
SEM |
- |
M |
19 SEM |
954 |
26 |
COUTAREL Tony |
03:58:17 |
V1M |
- |
M |
7 V1M |
630 |
27 |
REBEYROL Pascal |
03:58:41 |
V2M |
24 ASPTT PERIGUEUX |
M |
1 V2M |
990 |
28 |
BOISSIERAS Laure |
03:59:00 |
SEF |
- |
F |
1ere F |
522 |
29 |
BLONDEL Matthieu |
04:01:10 |
SEM |
- |
M |
20 SEM |
518 |
30 |
ROUX Fabrice |
04:01:38 |
SEM |
- |
M |
21 SEM |
1012 |
31 |
CHATAIGNER Richard |
04:01:48 |
SEM |
49 INTRePIDE ANGERS |
M |
22 SEM |
598 |
32 |
MAIRE Thomas |
04:02:06 |
SEM |
42 CAR |
M |
23 SEM |
874 |
33 |
RODRIGUES Anselmo |
04:03:24 |
V1M |
- |
M |
8 V1M |
1005 |
34 |
GAY Julien |
04:03:31 |
SEM |
- |
M |
24 SEM |
737 |
35 |
RIGOULET Stephane |
04:04:36 |
SEM |
- |
M |
25 SEM |
1002 |
36 |
VIVIEN Olivier |
04:04:59 |
SEM |
- |
M |
26 SEM |
1068 |
37 |
PARAYRE Sebastien |
04:05:28 |
SEM |
23 SAM GUeRET |
M |
27 SEM |
949 |
38 |
BERGERARD Mickael |
04:06:06 |
SEM |
63 COURIR EN LIVRADOIS FO |
M |
28 SEM |
504 |
39 |
MENAGER Nicolas |
04:06:50 |
SEM |
- |
M |
29 SEM |
904 |
40 |
MAUZAT Stephanie |
04:07:29 |
SEF |
19 RUNNING CLUB ARPAJON 1 |
F |
2eme F |
897 |
41 |
MORISSE Yoann |
04:07:30 |
SEM |
- |
M |
30 SEM |
929 |
42 |
LETELLIER Mickael |
04:07:38 |
SEM |
- |
M |
31 SEM |
849 |
43 |
LIMOGE Renaud |
04:08:51 |
SEM |
- |
M |
32 SEM |
854 |
44 |
GUTIERREZ Simon |
04:09:17 |
V1M |
- |
M |
9 V1M |
764 |
45 |
PITELET Patrice |
04:09:55 |
V2M |
63 BEAUMONT ATHLETISME CL |
M |
2 V2M |
967 |
46 |
BARBANCHON Christophe |
04:10:34 |
SEM |
- |
M |
33 SEM |
485 |
47 |
LANDRY Jean Baptiste |
04:12:04 |
SEM |
- |
M |
34 SEM |
811 |
48 |
DUCHER Mathieu |
04:12:17 |
SEM |
- |
M |
35 SEM |
681 |
49 |
POULET Marc |
04:12:44 |
V1M |
- |
M |
10 V1M |
979 |
50 |
JUSZCZAK Carole |
04:13:00 |
SEF |
92 MARATHON DU PERCHE VEN |
F |
3eme F |
794 |
51 |
DAURIAC Philippe |
04:13:33 |
V1M |
- |
M |
11 V1M |
646 |
52 |
CUBIZOLLE Pascal |
04:13:54 |
V1M |
43 COURIR EN EMBLAVEZ |
M |
12 V1M |
635 |
53 |
FOURNIER Emmanuel |
04:13:57 |
SEM |
63 SPORT DYNAMIC SANDOLIE |
M |
36 SEM |
720 |
54 |
ROQUE Didier |
04:14:03 |
V1M |
15 VERTICAL VIC |
M |
13 V1M |
1007 |
55 |
BENOIT Thibaut |
04:14:24 |
SEM |
03 US TALENCE |
M |
37 SEM |
503 |
56 |
RIBOULET Cedric |
04:15:47 |
SEM |
34 MAAM |
M |
38 SEM |
997 |
57 |
FABRE Emmanuel |
04:17:08 |
V1M |
18 CA VIERRON |
M |
14 V1M |
705 |
58 |
PHULPIN Gerald |
04:17:09 |
V2M |
- |
M |
3 V2M |
959 |
59 |
MUCKLOW Duns Scot |
04:18:32 |
SEM |
- |
M |
39 SEM |
932 |
60 |
COMBES Sebastien |
04:19:21 |
SEM |
- |
M |
40 SEM |
617 |
61 |
THEVENET Franck |
04:20:25 |
V1M |
63 SDS 63 |
M |
15 V1M |
1047 |
62 |
MARQUET Alain |
04:20:38 |
V2M |
- |
M |
4 V2M |
887 |
63 |
ROUX Laurent |
04:20:52 |
SEM |
- |
M |
41 SEM |
1011 |
64 |
BAPT Laurent |
04:21:02 |
V1M |
- |
M |
16 V1M |
483 |
65 |
DUBUIS Pascal |
04:21:26 |
V1M |
- |
M |
17 V1M |
679 |
66 |
BESSON Vincent |
04:22:38 |
SEM |
- |
M |
42 SEM |
510 |
67 |
DEFOSSE Franck |
04:22:43 |
SEM |
- |
M |
43 SEM |
652 |
68 |
BRISSEAU Freddy |
04:24:19 |
SEM |
85 SA POUZAUGES AC ATHLeT |
M |
44 SEM |
550 |
69 |
GUILHOTO Manuel |
04:24:30 |
SEM |
63 MONTLUCON ATHLETISME |
M |
45 SEM |
760 |
70 |
LEMAIRE Yann Pierrick |
04:24:52 |
V1M |
- |
M |
18 V1M |
840 |
71 |
SERIN Nicolas |
04:25:49 |
SEM |
- |
M |
46 SEM |
1027 |
72 |
REYGADE Pierre |
04:25:59 |
ESM |
- |
M |
1 ESM |
995 |
73 |
BEY Romain |
04:27:49 |
SEM |
- |
M |
47 SEM |
511 |
74 |
BROUARD Laurent |
04:27:54 |
V1M |
18 ALLC |
M |
19 V1M |
552 |
75 |
BRETIN Johann |
04:28:31 |
V1M |
- |
M |
20 V1M |
546 |
76 |
EMPRIN Aurelien |
04:30:15 |
SEM |
- |
M |
48 SEM |
697 |
77 |
MOINE Ludovic |
04:30:43 |
SEM |
- |
M |
49 SEM |
917 |
78 |
GONTHIER David |
04:30:54 |
SEM |
- |
M |
50 SEM |
748 |
79 |
MAZEL Etienne |
04:30:59 |
SEM |
63 ISSOIRE TRI AVENTURE |
M |
51 SEM |
898 |
80 |
GAUTHIER Jerome |
04:31:11 |
V1M |
- |
M |
21 V1M |
735 |
81 |
LEGENDRE Francois |
04:31:27 |
V1M |
- |
M |
22 V1M |
835 |
82 |
PERIDY Yohan |
04:31:47 |
SEM |
- |
M |
52 SEM |
951 |
83 |
CUOQ Pascal |
04:31:58 |
SEM |
- |
M |
53 SEM |
637 |
84 |
CROUZAT Alain |
04:32:08 |
V1M |
- |
M |
23 V1M |
634 |
85 |
FABRE Julien |
04:32:33 |
SEM |
- |
M |
54 SEM |
703 |
86 |
MARCHAND Thibaut |
04:32:37 |
SEM |
63 LAE |
M |
55 SEM |
882 |
87 |
GARCIA Thomas |
04:32:56 |
SEM |
63 AS ROMAONAT PLONGEE |
M |
56 SEM |
729 |
88 |
AUBRY Patrick |
04:33:34 |
V1M |
45 ASFAS |
M |
24 V1M |
470 |
89 |
SAUDET Yann |
04:33:45 |
V1M |
- |
M |
25 V1M |
1021 |
90 |
CHARON Aurelien |
04:34:05 |
SEM |
- |
M |
57 SEM |
592 |
91 |
BAYON Pascal |
04:34:15 |
V1M |
03 EAMYA |
M |
26 V1M |
495 |
92 |
PANOUILLeRES Nicolas |
04:34:17 |
SEM |
49 INTREPIDE ANGERS |
M |
58 SEM |
945 |
93 |
BOISSINOT Francois |
04:34:18 |
SEM |
49 IntrePIDES ANGERS |
M |
59 SEM |
523 |
94 |
CARBONNET Joel |
04:34:20 |
SEM |
- |
M |
60 SEM |
570 |
95 |
DEPALLE Franck |
04:34:48 |
V1M |
42 UCCV |
M |
27 V1M |
665 |
96 |
DURIEUX Thomas |
04:34:59 |
SEM |
- |
M |
61 SEM |
692 |
97 |
FUALDES Brice |
04:35:30 |
SEM |
- |
M |
62 SEM |
723 |
98 |
MARTIN David |
04:36:14 |
V1M |
03 RCVICHY |
M |
28 V1M |
891 |
99 |
BLAISONNEAU Stephane |
04:36:16 |
V1M |
49 INTREPIDE ANGERS |
M |
29 V1M |
515 |
100 |
BALME DU GARAY Stephane |
04:36:54 |
V1M |
- |
M |
30 V1M |
482 |
101 |
FERRANDON Luc |
04:36:55 |
V1M |
- |
M |
31 V1M |
710 |
102 |
SAUVADET Eric |
04:37:06 |
V2M |
- |
M |
5 V2M |
1022 |
103 |
POMARAT Jean Marc |
04:37:22 |
SEM |
- |
M |
63 SEM |
972 |
104 |
CHARDON Floris |
04:37:26 |
SEM |
- |
M |
64 SEM |
590 |
105 |
MARTIN Damien |
04:39:08 |
SEM |
- |
M |
65 SEM |
892 |
106 |
MIMOUN Sam |
04:39:24 |
SEM |
86 ENTENTE POITIERS ATHLE |
M |
66 SEM |
914 |
107 |
PINEL Maxime |
04:39:29 |
SEM |
- |
M |
67 SEM |
963 |
108 |
AUDEBERT Gaetan |
04:39:30 |
SEM |
- |
M |
68 SEM |
471 |
109 |
BOIFFIER Antonin |
04:40:16 |
SEM |
- |
M |
69 SEM |
520 |
110 |
PRADEL Arnaud |
04:41:45 |
SEM |
- |
M |
70 SEM |
980 |
111 |
LEBRUN Kevin |
04:41:58 |
SEM |
- |
M |
71 SEM |
829 |
112 |
TOURNAY Sandrine |
04:42:04 |
V1F |
- |
F |
1 V1F |
1054 |
113 |
DUMONT Bertrand |
04:42:29 |
SEM |
- |
M |
72 SEM |
687 |
114 |
MERGUI Simon |
04:42:54 |
SEM |
- |
M |
73 SEM |
906 |
115 |
COGNARD Nicolas |
04:43:03 |
V1M |
- |
M |
32 V1M |
613 |
116 |
BRUNOT PHILIPPOT Michael |
04:43:11 |
SEM |
- |
M |
74 SEM |
556 |
117 |
BRUGUIERE Francois |
04:43:16 |
SEM |
- |
M |
75 SEM |
553 |
118 |
MONJOU Philippe |
04:43:22 |
V1M |
- |
M |
33 V1M |
921 |
119 |
MARCHAND Mathieu |
04:43:33 |
SEM |
- |
M |
76 SEM |
883 |
120 |
ANDANSON Patrick |
04:44:25 |
V2M |
- |
M |
6 V2M |
456 |
121 |
SERRA Pascal |
04:44:30 |
V1M |
- |
M |
34 V1M |
1028 |
122 |
BUISSON Stephanie |
04:44:32 |
SEF |
- |
F |
4 SEF |
558 |
123 |
PITTET Marie Laure |
04:44:46 |
SEF |
- |
F |
5 SEF |
968 |
124 |
CLANET Jordan |
04:44:47 |
SEM |
24 TRELISSAC |
M |
77 SEM |
610 |
125 |
BOUe Anthony |
04:46:31 |
SEM |
86 LES TROTTEURS DU PINAI |
M |
78 SEM |
530 |
126 |
DUFOUR Laurent |
04:47:08 |
SEM |
36 LB CHATEAUROUX |
M |
79 SEM |
683 |
127 |
THEULIERAS Cyril |
04:47:12 |
SEM |
- |
M |
80 SEM |
1046 |
128 |
ENCARNACAO Jean Philippe |
04:47:13 |
V1M |
- |
M |
35 V1M |
698 |
129 |
DELAGE Marion |
04:48:19 |
SEF |
75 US GAZELEC |
F |
6 SEF |
656 |
130 |
DARTIGEAS Guillaume |
04:48:20 |
SEM |
- |
M |
81 SEM |
645 |
131 |
MORISSE Eric |
04:49:23 |
V2M |
- |
M |
7 V2M |
928 |
132 |
LEGER Nicolas Francois |
04:49:25 |
V1M |
- |
M |
36 V1M |
836 |
133 |
LAFAYE Pierre |
04:49:27 |
V1M |
63 FCG THIERS |
M |
37 V1M |
802 |
134 |
LEBLOIS Julien |
04:49:31 |
SEM |
- |
M |
82 SEM |
825 |
135 |
PLUTINO Raphael |
04:49:44 |
V1M |
- |
M |
38 V1M |
971 |
136 |
GATIGNOL William |
04:49:46 |
V1M |
- |
M |
39 V1M |
730 |
137 |
THEIS Maxime |
04:50:12 |
SEM |
- |
M |
83 SEM |
1043 |
138 |
COUTANT Paul |
04:51:07 |
V1M |
- |
M |
40 V1M |
629 |
139 |
AUBRUN Fabien |
04:51:10 |
SEM |
23 SAM |
M |
84 SEM |
469 |
140 |
CHAVANA Laurent |
04:51:13 |
V1M |
- |
M |
41 V1M |
602 |
141 |
DUMAS Gilles |
04:51:16 |
V1M |
- |
M |
42 V1M |
685 |
142 |
TAILLANDIER Sebastien |
04:51:24 |
SEM |
63 CLUB NORDIQUE CReTES D |
M |
85 SEM |
1038 |
143 |
ERNOULT Stephane |
04:51:52 |
V1M |
63 ASM |
M |
43 V1M |
701 |
144 |
DEFACHE Dorian |
04:51:54 |
V2M |
63 RCC |
M |
8 V2M |
651 |
145 |
THIEVENAZ Stephane |
04:52:08 |
V1M |
- |
M |
44 V1M |
1048 |
146 |
RAGOT Nicolas |
04:52:23 |
SEM |
- |
M |
86 SEM |
983 |
147 |
CAVROT Mireille |
04:52:25 |
V1F |
78 MBDA SPORT ATHLETISME |
F |
2 V1F |
576 |
148 |
FAU Ludovic |
04:52:40 |
SEM |
15 LA MADICOISE |
M |
87 SEM |
708 |
149 |
ULMET Laurent |
04:52:55 |
V2M |
- |
M |
9 V2M |
1059 |
150 |
VACHELARD Yohann |
04:53:02 |
SEM |
- |
M |
88 SEM |
1061 |
151 |
GUEDES Fernand |
04:54:27 |
V1M |
63 LIMAGNE ATHLETE ENDURA |
M |
45 V1M |
757 |
152 |
FARGE Nicolas |
04:54:32 |
SEM |
- |
M |
89 SEM |
706 |
153 |
PANTEL Marc |
04:55:00 |
V1M |
- |
M |
46 V1M |
946 |
154 |
BAYLE Thierry |
04:55:28 |
SEM |
- |
M |
90 SEM |
494 |
155 |
PARAFITA Sergio |
04:55:56 |
SEM |
- |
M |
91 SEM |
948 |
156 |
LEMAIRE Sarah |
04:56:01 |
SEF |
91 GUYANCOURT ORIENTATION |
F |
7 SEF |
841 |
157 |
COUDERT Cyril |
04:56:05 |
SEM |
- |
M |
92 SEM |
625 |
158 |
GUTIERREZ Jean Manuel |
04:56:07 |
V1M |
- |
M |
47 V1M |
765 |
159 |
MAGNE Ludovic |
04:56:12 |
SEM |
15 CO VOIE DE L ECIR |
M |
93 SEM |
871 |
160 |
MIRA Vincent |
04:56:17 |
SEM |
- |
M |
94 SEM |
915 |
161 |
THEROND Christophe |
04:56:24 |
V1M |
- |
M |
48 V1M |
1044 |
162 |
OURNAC Oliver |
04:56:49 |
SEM |
- |
M |
95 SEM |
943 |
163 |
LONG Antoine |
04:57:03 |
SEM |
- |
M |
96 SEM |
859 |
164 |
DINIS Daniela |
04:57:17 |
SEF |
63 BAC |
F |
8 SEF |
672 |
165 |
ZAGHET Thierry |
04:57:19 |
V2M |
58 EAMYA |
M |
10 V2M |
1073 |
166 |
FOURNIER Pierre |
04:57:32 |
SEM |
- |
M |
97 SEM |
718 |
167 |
CUISSOT Frederic |
04:57:39 |
V1M |
18 ASA DU BERRY |
M |
49 V1M |
636 |
168 |
ARCHIMBAUD Clelia |
04:57:57 |
SEF |
- |
F |
9 SEF |
459 |
169 |
KUBACKI Alexandre |
04:57:58 |
SEM |
- |
M |
98 SEM |
798 |
170 |
HAUTEMAYOU Herve |
04:58:37 |
V1M |
- |
M |
50 V1M |
772 |
171 |
GODART Erwan |
04:58:40 |
SEM |
- |
M |
99 SEM |
746 |
172 |
PONT Pascal |
04:58:43 |
V2M |
- |
M |
11 V2M |
974 |
173 |
MESPLES Lilian |
05:00:09 |
SEM |
- |
M |
100 SEM |
908 |
174 |
GEORGET Benjamin |
05:00:21 |
V1M |
37 AVENIR AMBOISE ATHLETI |
M |
51 V1M |
740 |
175 |
SEIGNEUR Claire |
05:00:37 |
V1F |
- |
F |
3 V1F |
1026 |
176 |
GUYONNEAU Mickael |
05:00:56 |
V1M |
86 AS VOUILLe 86 |
M |
52 V1M |
768 |
177 |
DELAGE Benoit |
05:02:05 |
SEM |
- |
M |
101 SEM |
657 |
178 |
SIMONNET Kenny |
05:02:07 |
SEM |
- |
M |
102 SEM |
1031 |
179 |
HERNANDEZ Christine |
05:02:11 |
V1F |
- |
F |
4 V1F |
777 |
180 |
GILLARD Gilles |
05:02:15 |
V2M |
63 AS ROMAGNAT |
M |
12 V2M |
743 |
181 |
NOVAIS Jean Claude |
05:02:24 |
V1M |
- |
M |
53 V1M |
937 |
182 |
MEGE Joel |
05:02:40 |
V1M |
- |
M |
54 V1M |
902 |
183 |
DESHAYES Antoine |
05:03:18 |
ESM |
- |
M |
2 ESM |
668 |
184 |
BOUILLY Jeremy |
05:03:21 |
SEM |
- |
M |
103 SEM |
531 |
185 |
LECLERCQ Olivier |
05:03:23 |
V1M |
- |
M |
55 V1M |
832 |
186 |
PELLEGRIN Francois Xavier |
05:03:31 |
SEM |
- |
M |
104 SEM |
950 |
187 |
LOURADOUR Franck |
05:04:26 |
V1M |
- |
M |
56 V1M |
862 |
188 |
LHOSPITALIER Julien |
05:04:30 |
SEM |
- |
M |
105 SEM |
851 |
189 |
VAZ Benoit |
05:04:31 |
SEM |
- |
M |
106 SEM |
1063 |
190 |
DE RENZIS Benoit |
05:04:32 |
SEM |
- |
M |
107 SEM |
649 |
191 |
GOUDEAU Emilie |
05:04:34 |
SEF |
- |
F |
10 SEF |
750 |
192 |
LATTARD Lionel |
05:05:11 |
V2M |
- |
M |
13 V2M |
817 |
193 |
JUBLOT Emmanuel |
05:05:43 |
SEM |
- |
M |
108 SEM |
793 |
194 |
ASTIC Nicolas |
05:05:51 |
SEM |
- |
M |
109 SEM |
466 |
195 |
LOKETZ Pascal |
05:05:57 |
V1M |
- |
M |
57 V1M |
857 |
196 |
GOUMONDIE Philippe |
05:05:59 |
SEM |
- |
M |
110 SEM |
751 |
197 |
GRANDSEIGNE Stephanie |
05:06:13 |
V1F |
- |
F |
5 V1F |
755 |
198 |
GADAT Jean Yves |
05:06:15 |
V1M |
- |
M |
58 V1M |
724 |
199 |
GIRAULT Edouard |
05:06:22 |
V1M |
27 CLUB ATHLETIC EZY |
M |
59 V1M |
745 |
200 |
LORCERY Cedric |
05:06:27 |
SEM |
03 AMICALE POMPIERS MONTL |
M |
111 SEM |
860 |
201 |
THOUZEAU Alexandre |
05:06:39 |
SEM |
- |
M |
112 SEM |
1050 |
202 |
LETANG Philippe |
05:07:13 |
V1M |
- |
M |
60 V1M |
848 |
203 |
LOLIVE Brice |
05:07:33 |
SEM |
- |
M |
113 SEM |
858 |
204 |
ARMAND Nicolas |
05:07:46 |
SEM |
- |
M |
114 SEM |
461 |
205 |
DISPINSERI Paul |
05:07:53 |
V1M |
- |
M |
61 V1M |
674 |
206 |
CHARBONNEL Richard |
05:08:05 |
V1M |
15 CO VOIE DE L ECIR |
M |
62 V1M |
588 |
207 |
CANELAS Ilidio |
05:08:58 |
V1M |
- |
M |
63 V1M |
568 |
208 |
CADEAU Eric |
05:09:01 |
V1M |
- |
M |
64 V1M |
561 |
209 |
RICHARD Benoit |
05:09:03 |
SEM |
36 LB CHATEAUROUX |
M |
115 SEM |
999 |
210 |
LAMBERT Clement |
05:09:15 |
SEM |
- |
M |
116 SEM |
807 |
211 |
GUY Valerie |
05:09:35 |
V1F |
- |
F |
6 V1F |
766 |
212 |
AUGER Franck |
05:10:41 |
V1M |
- |
M |
65 V1M |
475 |
213 |
BODIN Bruno |
05:10:49 |
V2M |
- |
M |
14 V2M |
519 |
214 |
CAMPO Jean Michel |
05:10:58 |
V1M |
12 SPIRIDON AVEYRONNAIS |
M |
66 V1M |
566 |
215 |
IMBAULT Josselin |
05:11:17 |
SEM |
- |
M |
117 SEM |
784 |
216 |
CELLIER Nicolas |
05:11:24 |
SEM |
- |
M |
118 SEM |
577 |
217 |
LOURDAIS Pierre |
05:11:28 |
SEM |
- |
M |
119 SEM |
863 |
218 |
WAUTIER Antoine |
05:11:29 |
SEM |
- |
M |
120 SEM |
1071 |
219 |
SCHIER Sylvain |
05:11:33 |
V1M |
- |
M |
67 V1M |
1023 |
220 |
TAUZIET Bruno |
05:11:37 |
V1M |
- |
M |
68 V1M |
1040 |
221 |
ALLARD Charlotte |
05:11:40 |
SEF |
- |
F |
11 SEF |
451 |
222 |
LAPORTE Kevin |
05:11:42 |
SEM |
- |
M |
121 SEM |
813 |
223 |
DUBOST Loic |
05:11:47 |
V1M |
- |
M |
69 V1M |
678 |
224 |
CAINER Emmanuel |
05:12:04 |
V1M |
18 ASAB |
M |
70 V1M |
563 |
225 |
BELLIN Fabrice |
05:12:07 |
SEM |
- |
M |
122 SEM |
500 |
226 |
LAURAND Pierre Jacques |
05:12:09 |
SEM |
- |
M |
123 SEM |
821 |
227 |
CHABRIER Frederic |
05:12:12 |
V1M |
- |
M |
71 V1M |
580 |
228 |
AUSTRUY Fabien |
05:12:14 |
V1M |
- |
M |
72 V1M |
477 |
229 |
ROZE Jocelyn |
05:12:45 |
SEM |
- |
M |
124 SEM |
1014 |
230 |
CHARBONNIER Christophe |
05:12:51 |
SEM |
- |
M |
125 SEM |
589 |
231 |
MOREL Jean Charles |
05:13:04 |
V2M |
- |
M |
15 V2M |
925 |
232 |
BEGUE Charles |
05:13:10 |
V1M |
- |
M |
73 V1M |
499 |
233 |
CHANTELAUZE Christophe |
05:13:17 |
V2M |
- |
M |
16 V2M |
586 |
234 |
QUIDET Antoine |
05:13:46 |
SEM |
- |
M |
126 SEM |
981 |
235 |
RANCE Pascal |
05:14:07 |
V2M |
- |
M |
17 V2M |
985 |
236 |
JOUTEUX Sebastien |
05:14:09 |
SEM |
41 CAM VALLEE DU CHER CON |
M |
127 SEM |
790 |
237 |
CHALON Jonathan |
05:15:08 |
SEM |
- |
M |
128 SEM |
583 |
238 |
BESNARD Didier |
05:15:15 |
V1M |
- |
M |
74 V1M |
508 |
239 |
AUBESSARD Jean Francois |
05:15:26 |
SEM |
- |
M |
129 SEM |
468 |
240 |
SUAU Francois |
05:15:27 |
V2M |
- |
M |
18 V2M |
1035 |
241 |
PEYROL Philippe |
05:15:46 |
V2M |
03 UCCV CREUZIER LE VIEUX |
M |
19 V2M |
957 |
242 |
MARSANDE Pierre Alain |
05:16:19 |
SEM |
- |
M |
130 SEM |
889 |
243 |
CLUZEAU Thomas |
05:16:33 |
SEM |
- |
M |
131 SEM |
612 |
244 |
PIGEYRE Sebastien |
05:16:45 |
SEM |
45 GIEN ATHLE MARATHON |
M |
132 SEM |
961 |
245 |
PERIE Paul |
05:16:53 |
SEM |
27 RUNNING CLUB CAMPIGNY |
M |
133 SEM |
952 |
246 |
IELMINI Serge |
05:17:05 |
V3M |
- |
M |
1 V3M |
782 |
247 |
LAMIRAND Benoit |
05:17:09 |
SEM |
- |
M |
134 SEM |
810 |
248 |
BAPTISTA Marie |
05:18:06 |
V1F |
63 ISSOIRE NATURE |
F |
7 V1F |
484 |
249 |
MARCEL Nicolas |
05:18:10 |
SEM |
- |
M |
135 SEM |
881 |
250 |
MAILLARD Nicolas |
05:18:27 |
SEM |
27 RUNNING CLUB CAMPIGNY |
M |
136 SEM |
873 |
251 |
TONNEAU Sandrine |
05:19:10 |
V1F |
- |
F |
8 V1F |
1052 |
252 |
MECRIN Vincent |
05:19:13 |
SEM |
- |
M |
137 SEM |
901 |
253 |
COMMIN Sebastien |
05:19:17 |
V1M |
- |
M |
75 V1M |
618 |
254 |
JOUVE Pascal |
05:19:36 |
V1M |
- |
M |
76 V1M |
791 |
255 |
PINTRAND Pascal |
05:19:41 |
SEM |
- |
M |
138 SEM |
965 |
256 |
DURAND Regis |
05:20:08 |
V1M |
- |
M |
77 V1M |
691 |
257 |
CAVROT Christophe |
05:20:13 |
V1M |
78 MBDA SPORT ATHLETISME |
M |
78 V1M |
575 |
258 |
MARRET Patrick |
05:20:16 |
V2M |
- |
M |
20 V2M |
888 |
259 |
LIBLANC Alexis |
05:20:29 |
V1M |
- |
M |
79 V1M |
853 |
260 |
REDON Cedric |
05:20:33 |
SEM |
63 CAP AULNAT |
M |
139 SEM |
991 |
261 |
VUILLEMIN Edouard |
05:20:36 |
V1M |
- |
M |
80 V1M |
1070 |
262 |
BOILEAU Thierry |
05:20:37 |
V2M |
- |
M |
21 V2M |
521 |
263 |
LEYSSENNE Christophe |
05:21:53 |
V1M |
87 AG PIERRE BUFFIERE |
M |
81 V1M |
850 |
264 |
BECOT Rene |
05:21:59 |
V2M |
63 SL FJEP |
M |
22 V2M |
497 |
265 |
DENIZE Edouard |
05:22:34 |
SEM |
- |
M |
140 SEM |
663 |
266 |
CHASSERAY Olivier |
05:22:41 |
V1M |
36 LB CHATEAUROUX |
M |
82 V1M |
597 |
267 |
LESIMPLE Olivier |
05:23:07 |
SEM |
- |
M |
141 SEM |
847 |
268 |
LEBRUN Denis |
05:23:11 |
V2M |
- |
M |
23 V2M |
828 |
269 |
DRAMET Sylvie |
05:23:19 |
V1F |
- |
F |
9 V1F |
677 |
270 |
CAUSSE Guillaume |
05:23:26 |
SEM |
- |
M |
142 SEM |
574 |
271 |
BIAUNIE Jean Marie |
05:23:44 |
V2M |
- |
M |
24 V2M |
512 |
272 |
BOUVAREL Christophe |
05:23:48 |
V1M |
- |
M |
83 V1M |
540 |
273 |
BIENNARD Vincent |
05:24:13 |
SEM |
24 TEAM BURON DUCAL |
M |
143 SEM |
603 |
274 |
HUBERT Marc |
05:24:15 |
V1M |
49 AS VALEO VISION |
M |
84 V1M |
779 |
275 |
FOURNIER Thierry |
05:24:18 |
V1M |
- |
M |
85 V1M |
719 |
276 |
DURIN Benoit |
05:24:21 |
V1M |
41 VINEUIL SPORTS |
M |
86 V1M |
693 |
277 |
JONYA Yassine |
05:24:23 |
SEM |
- |
M |
144 SEM |
789 |
278 |
BONNEMOY Brice |
05:24:49 |
SEM |
- |
M |
145 SEM |
526 |
279 |
MOULIN Samuel |
05:24:50 |
SEM |
- |
M |
146 SEM |
930 |
280 |
BARRAS Thierry |
05:24:59 |
V1M |
- |
M |
87 V1M |
487 |
281 |
REANT Jean Christophe |
05:25:09 |
SEM |
- |
M |
147 SEM |
989 |
282 |
DENIZOU Michel |
05:25:24 |
SEM |
87 VERNEUIL OXYGeNE |
M |
148 SEM |
664 |
283 |
LAMEAU Julien |
05:26:18 |
SEM |
- |
M |
149 SEM |
809 |
284 |
OUAGUENUUNI Reda |
05:26:22 |
V1M |
- |
M |
88 V1M |
942 |
285 |
CLEMENT Franck |
05:26:24 |
V1M |
- |
M |
89 V1M |
611 |
286 |
VEDRENNE Francis |
05:26:38 |
V2M |
24 ASPTT PERIGUEUX |
M |
25 V2M |
1064 |
287 |
DILMI Jean Philippe |
05:27:06 |
V1M |
- |
M |
90 V1M |
671 |
288 |
ASSAILLY Eric |
05:27:25 |
V1M |
- |
M |
91 V1M |
465 |
289 |
FARO Jeremie |
05:27:51 |
SEM |
35 COURIR ? CORPS NUDS |
M |
150 SEM |
707 |
290 |
THERY MERLAND Frederic |
05:27:54 |
SEM |
- |
M |
151 SEM |
1045 |
291 |
LOUVIOT Philippe |
05:28:06 |
V1M |
36 LCB |
M |
92 V1M |
864 |
292 |
BAILLARGEAU Matthieu |
05:28:15 |
SEM |
- |
M |
152 SEM |
481 |
293 |
BOITIER Matthieu |
05:28:22 |
SEM |
- |
M |
153 SEM |
524 |
294 |
CELLIER Fabien |
05:28:33 |
SEM |
- |
M |
154 SEM |
578 |
295 |
GILARDIN Olivier |
05:28:35 |
V1M |
- |
M |
93 V1M |
742 |
296 |
GUYON Laurent |
05:28:37 |
V1M |
86 ENTENTE POITIERS ATHLE |
M |
94 V1M |
767 |
297 |
DOUCHEMENT Sylvain |
05:28:48 |
V1M |
- |
M |
95 V1M |
676 |
298 |
THOMAS Sebastien |
05:28:54 |
V1M |
- |
M |
96 V1M |
1049 |
299 |
RICHARD Sebastien |
05:28:56 |
V1M |
- |
M |
97 V1M |
1000 |
300 |
HAAS Sebastien |
05:28:59 |
SEM |
- |
M |
155 SEM |
769 |
301 |
BOUYNEAU Eric |
05:29:04 |
V1M |
- |
M |
98 V1M |
1074 |
302 |
FLOURET Francois |
05:29:24 |
SEM |
- |
M |
156 SEM |
715 |
303 |
VARLET Christian |
05:29:25 |
V1M |
36 LB CHATEAUROUX |
M |
99 V1M |
1062 |
304 |
LAUNAY David |
05:29:53 |
SEM |
49 INTREPIDE ANGERS |
M |
157 SEM |
820 |
305 |
DE ARAUJO Miguel |
05:31:22 |
V1M |
- |
M |
100 V1M |
648 |
306 |
FOURNIER Lea |
05:31:32 |
SEF |
- |
F |
12 SEF |
721 |
307 |
LUSSON Cedric |
05:32:31 |
SEM |
- |
M |
158 SEM |
865 |
308 |
GIRAUD Alain |
05:33:27 |
V2M |
- |
M |
26 V2M |
744 |
309 |
CIBOIS Michel |
05:33:43 |
V2M |
- |
M |
27 V2M |
609 |
310 |
EBRARD Raphael |
05:33:51 |
V1M |
- |
M |
101 V1M |
695 |
311 |
BOUSSEMART Arnaud |
05:33:56 |
SEM |
- |
M |
159 SEM |
539 |
312 |
SAUBION Eric |
05:34:24 |
V1M |
19 ENTENTE BRIVE TULLE |
M |
102 V1M |
1020 |
313 |
FRAISSEIX Emmanuel |
05:34:39 |
SEM |
- |
M |
160 SEM |
722 |
314 |
LIS Michael |
05:34:51 |
V1M |
- |
M |
103 V1M |
856 |
315 |
BOULIERE Julien |
05:35:06 |
SEM |
72 FREE RUN 72 |
M |
161 SEM |
533 |
316 |
CHALEIX Laurent |
05:35:19 |
V2M |
63 COURNON AMBIANCE COURS |
M |
28 V2M |
582 |
317 |
DUCAT Eric |
05:35:45 |
V1M |
63 COURIR EN LIVRADOIS FO |
M |
104 V1M |
680 |
318 |
BERTRAND Dominique |
05:35:54 |
V2M |
- |
M |
29 V2M |
507 |
319 |
PETIT Jerome |
05:36:01 |
V1M |
43 CLUB ATHLETIC BRIOUDE |
M |
105 V1M |
955 |
320 |
MICHEL Yann |
05:36:50 |
SEM |
- |
M |
162 SEM |
911 |
321 |
COTTIN Eric |
05:36:51 |
SEM |
- |
M |
163 SEM |
621 |
322 |
GEORGIN Christophe |
05:37:04 |
V1M |
- |
M |
106 V1M |
741 |
323 |
VOIGNIER Claire |
05:37:29 |
V1F |
- |
F |
10 V1F |
1069 |
324 |
PEYRILLOUX Lionel |
05:37:40 |
V1M |
87 CO KM 42 ST JUST LE MA |
M |
107 V1M |
956 |
325 |
BOURDEN Eric |
05:37:46 |
V1M |
- |
M |
108 V1M |
535 |
326 |
LENEGRE Jerome |
05:37:49 |
V1M |
- |
M |
109 V1M |
842 |
327 |
ROUGIER Stephane |
05:37:51 |
V1M |
- |
M |
110 V1M |
1009 |
328 |
MICHELLIER Christophe |
05:37:58 |
V1M |
- |
M |
111 V1M |
912 |
329 |
COMBANIERE Cyrille |
05:38:17 |
SEM |
- |
M |
164 SEM |
616 |
330 |
AMARGIER Sebastien |
05:38:19 |
SEM |
- |
M |
165 SEM |
455 |
331 |
BARTOLINI Lino |
05:38:32 |
V1M |
75 USAC CDC |
M |
112 V1M |
489 |
332 |
LALANDE Julien |
05:38:40 |
V1M |
- |
M |
113 V1M |
805 |
333 |
GOURDON Pierre |
05:38:53 |
SEM |
- |
M |
166 SEM |
752 |
334 |
RAYNAL Cecile |
05:38:56 |
SEF |
- |
F |
13 SEF |
988 |
335 |
CHO Eui Suk |
05:39:34 |
V1F |
- |
F |
11 V1F |
608 |
336 |
KALLIN Cyril |
05:39:49 |
V1M |
- |
M |
114 V1M |
796 |
337 |
ROULET Stephane |
05:39:52 |
SEM |
- |
M |
167 SEM |
1010 |
338 |
GOURINCHAS Jean Philippe |
05:40:17 |
V2M |
- |
M |
30 V2M |
754 |
339 |
CALDAGUES Thierry |
05:40:34 |
V1M |
- |
M |
115 V1M |
564 |
340 |
CHABROL Arthur |
05:40:53 |
SEM |
- |
M |
168 SEM |
581 |
341 |
AUZANNEAU Vincent |
05:40:59 |
V1M |
- |
M |
116 V1M |
479 |
342 |
BIZERAY Pascal |
05:41:00 |
V1M |
- |
M |
117 V1M |
514 |
343 |
LAGET Maxime |
05:41:10 |
SEM |
- |
M |
169 SEM |
804 |
344 |
ONDET Monique |
05:41:12 |
V3F |
49 ENTENTE DES MAUGES |
F |
1 V3F |
940 |
345 |
BEGON Jean Francois |
05:42:30 |
SEM |
- |
M |
170 SEM |
498 |
346 |
MERCIER Jerome |
05:43:08 |
SEM |
- |
M |
171 SEM |
905 |
347 |
CHAUVANET Marc |
05:43:43 |
V1M |
- |
M |
118 V1M |
601 |
348 |
MAZIERES Emilie |
05:45:01 |
SEF |
- |
F |
14 SEF |
899 |
349 |
MADEHORS Olivier |
05:45:07 |
V1M |
- |
M |
119 V1M |
868 |
350 |
MARTINAT Patrick |
05:45:21 |
V2M |
03 AMITIe ET NATURE |
M |
31 V2M |
893 |
351 |
RAFFIN Emmanuel |
05:45:23 |
V1M |
- |
M |
120 V1M |
982 |
352 |
AUVRAY Sebastien |
05:47:05 |
SEM |
87 ASSJ LES PATTES AU BEU |
M |
172 SEM |
478 |
353 |
BREUIL BOSDURE Francis |
05:47:07 |
V1M |
- |
M |
121 V1M |
547 |
354 |
LALLEMAND David |
05:47:17 |
SEM |
- |
M |
173 SEM |
806 |
355 |
SOZEAU Julien |
05:47:32 |
SEM |
- |
M |
174 SEM |
1034 |
356 |
CHARMASSON Sylvie |
05:48:54 |
V1F |
- |
F |
12 V1F |
591 |
357 |
RANDOIN Thibault |
05:49:25 |
SEM |
- |
M |
175 SEM |
986 |
358 |
PILLAVOINE Francois |
05:49:38 |
V1M |
18 US BERRY ATHLETISME |
M |
122 V1M |
962 |
359 |
PINGUET Justine |
05:50:07 |
SEF |
- |
F |
15 SEF |
964 |
360 |
LIMOUSIN Loic |
05:50:13 |
V1M |
- |
M |
123 V1M |
855 |
361 |
CHELTOWSKI Christine |
05:50:44 |
V2F |
19 YDES ATHLETISME |
F |
1 V2F |
606 |
362 |
TIXIER Joelle |
05:50:45 |
V1F |
15 YDES ATHLETISME |
F |
13 V1F |
1051 |
363 |
CROUTE David |
05:50:51 |
V1M |
63 COURIR EN LIVRADOIS FO |
M |
124 V1M |
633 |
364 |
CELSE Delphine |
05:51:26 |
SEF |
03 RCVICHY |
F |
16 SEF |
579 |
365 |
JASMIN Denis |
05:51:28 |
V1M |
- |
M |
125 V1M |
786 |
366 |
ARMAND Eric |
05:52:11 |
V2M |
- |
M |
32 V2M |
460 |
367 |
SECHET Vincent |
05:52:26 |
SEM |
- |
M |
176 SEM |
1025 |
368 |
DEROUET Willy |
05:52:29 |
SEM |
45 AS HITACHI RUNNING |
M |
177 SEM |
667 |
369 |
PAIS Lionel |
05:52:43 |
V1M |
- |
M |
126 V1M |
944 |
370 |
RIOCHET Pierre |
05:52:55 |
SEM |
- |
M |
178 SEM |
1003 |
371 |
OGIER Mathieu |
05:53:09 |
SEM |
- |
M |
179 SEM |
938 |
372 |
LORMIERES Pascal |
05:53:31 |
SEM |
- |
M |
180 SEM |
861 |
373 |
DUMONT Stephanie |
05:53:42 |
V1F |
- |
F |
14 V1F |
686 |
374 |
CARRIAS Arnaud |
05:53:55 |
SEM |
- |
M |
181 SEM |
571 |
375 |
AUFAUVRE Bruno |
05:54:14 |
V1M |
- |
M |
127 V1M |
473 |
376 |
BOUYON Franck |
05:54:16 |
SEM |
- |
M |
182 SEM |
541 |
377 |
DELINIERE Francois |
05:54:17 |
V1M |
- |
M |
128 V1M |
660 |
378 |
SIMAND Jean Charles |
05:54:18 |
V1M |
- |
M |
129 V1M |
1029 |
379 |
MITAUT Christine |
05:54:20 |
V2F |
74 ASPTT ANNECY |
F |
2 V2F |
916 |
380 |
PERRIER Nicolas |
05:54:21 |
SEM |
- |
M |
183 SEM |
953 |
381 |
SIMOES Filipe |
05:54:53 |
SEM |
- |
M |
184 SEM |
1030 |
382 |
TRONCHET Christian |
05:54:56 |
V2M |
- |
M |
33 V2M |
1056 |
383 |
LEONARD Stephane |
05:55:00 |
SEM |
- |
M |
185 SEM |
843 |
384 |
GOURINCHAS Cecile |
05:55:35 |
V2F |
- |
F |
3 V2F |
753 |
385 |
MORGANT Benoit |
05:56:00 |
SEM |
- |
M |
186 SEM |
926 |
386 |
CHARBONNEL Nadege |
05:56:23 |
SEF |
- |
F |
17 SEF |
587 |
387 |
MIANAT Julien |
05:56:33 |
SEM |
- |
M |
187 SEM |
909 |
388 |
MOUROUX Laurent |
05:56:35 |
SEM |
- |
M |
188 SEM |
931 |
389 |
HURTEVENT Vincent |
05:56:38 |
SEM |
- |
M |
189 SEM |
781 |
390 |
BERTRAND Bruno |
05:56:41 |
SEM |
86 CA PICTAVE |
M |
190 SEM |
506 |
391 |
HEBRARD Sylvie |
05:56:53 |
V1F |
- |
F |
15 V1F |
774 |
392 |
DO NASCIMENTO Damien |
05:56:56 |
SEM |
23 SL SAM GUERET |
M |
191 SEM |
675 |
393 |
COISNON Jean Luc |
05:57:25 |
V1M |
92 RAID UP |
M |
130 V1M |
614 |
394 |
BRUYERES Fabrice |
05:57:32 |
SEM |
- |
M |
192 SEM |
557 |
395 |
BESNARD Francois |
05:57:57 |
V1M |
- |
M |
131 V1M |
509 |
396 |
CHAZEAU Laurent |
05:58:44 |
V2M |
- |
M |
34 V2M |
605 |
397 |
AUJOL Dominique |
05:59:19 |
V2M |
19 SAINT PANTALeON DE LAR |
M |
35 V2M |
476 |
398 |
VIALE Sebastien |
05:59:25 |
SEM |
- |
M |
193 SEM |
1065 |
399 |
BARRIER Lionel |
05:59:33 |
V1M |
- |
M |
132 V1M |
488 |
400 |
ARNOU Jean Claude |
06:01:18 |
V2M |
49 ENTENTE DES MAUGES |
M |
36 V2M |
463 |
401 |
MADET Remi |
06:01:26 |
SEM |
- |
M |
194 SEM |
869 |
402 |
BOSSARON Isabelle |
06:01:45 |
SEF |
- |
F |
18 SEF |
527 |
403 |
MONACO Yannick |
06:01:54 |
V1M |
- |
M |
133 V1M |
920 |
404 |
OMAR Jean Philippe |
06:02:41 |
SEM |
- |
M |
195 SEM |
939 |
405 |
GUILLIN Isabelle |
06:02:58 |
V2F |
- |
F |
4 V2F |
762 |
406 |
MATTART Francois |
06:03:02 |
V2M |
- |
M |
37 V2M |
896 |
407 |
NABOUDET Sylvia |
06:03:05 |
SEF |
75 CS TERNES PARIS OUEST |
F |
19 SEF |
934 |
408 |
HAVVAS Andrew |
06:03:08 |
V1M |
- |
M |
134 V1M |
773 |
409 |
TREMEAU Olivier |
06:03:17 |
V1M |
- |
M |
135 V1M |
1055 |
410 |
AUFFRET Daniel |
06:03:40 |
V1M |
- |
M |
136 V1M |
474 |
411 |
BRUNET Laure |
06:03:48 |
SEF |
- |
F |
20 SEF |
555 |
412 |
MALVOISIN Thierry |
06:04:28 |
V2M |
- |
M |
38 V2M |
879 |
413 |
CROCHET Willy |
06:04:47 |
V1M |
- |
M |
137 V1M |
632 |
414 |
DUCLOUX Pascal |
06:04:49 |
V2M |
- |
M |
39 V2M |
682 |
415 |
DELACHARTRE Philippe |
06:04:59 |
V2M |
CA Saint Louis |
M |
40 V2M |
655 |
416 |
BERTRAND David |
06:05:21 |
V1M |
- |
M |
138 V1M |
505 |
417 |
RICARD Pierre |
06:05:40 |
V2M |
- |
M |
41 V2M |
998 |
418 |
LAMBY Agnes |
06:05:54 |
V2F |
- |
F |
5 V2F |
808 |
419 |
ROVIRA Sebastien |
06:06:12 |
SEM |
43 CLUB ATHLETIC BRIOUDE |
M |
196 SEM |
1013 |
420 |
COUDERC Guillaume |
06:06:49 |
SEM |
- |
M |
197 SEM |
624 |
421 |
CHAMBRIN Yael |
06:07:38 |
V1M |
- |
M |
139 V1M |
585 |
422 |
FEDERICO David |
06:07:38 |
V1M |
- |
M |
140 V1M |
709 |
423 |
VILCOT Esther |
06:07:54 |
V2F |
- |
F |
6 V2F |
1075 |
424 |
SAC David |
06:09:07 |
V1M |
- |
M |
141 V1M |
1017 |
425 |
SUDRES Sebastien |
06:09:32 |
SEM |
- |
M |
198 SEM |
1036 |
426 |
CAILLON Frederic |
06:09:57 |
V1M |
- |
M |
142 V1M |
562 |
427 |
PORET Christian |
06:10:00 |
V2M |
45 GIEN ATHLE MARATHON |
M |
42 V2M |
975 |
428 |
ROSSIGNOL Robert |
06:10:04 |
V2M |
- |
M |
43 V2M |
1008 |
429 |
MICHAUD Alain |
06:11:40 |
V2M |
49 ENTENTE DES MAUGES |
M |
44 V2M |
910 |
430 |
MORAND Stephane |
06:12:21 |
SEM |
- |
M |
199 SEM |
924 |
431 |
TERNAT Michel |
06:12:33 |
SEM |
- |
M |
200 SEM |
1041 |
432 |
BENIER Annie |
06:12:59 |
V2F |
- |
F |
7 V2F |
501 |
433 |
GUILLAUMIN Francois Emmanuel |
06:13:20 |
SEM |
- |
M |
201 SEM |
761 |
434 |
LECONTE Gilbert |
06:13:22 |
V2M |
- |
M |
45 V2M |
833 |
435 |
DELMAS Eric |
06:15:54 |
V1M |
19 CABRIVE |
M |
143 V1M |
661 |
436 |
BOURGES Laurent |
06:15:56 |
V1M |
- |
M |
144 V1M |
537 |
437 |
FIARD Quentin |
06:16:25 |
SEM |
- |
M |
202 SEM |
711 |
438 |
NAVET Benjamin |
06:17:16 |
SEM |
- |
M |
203 SEM |
936 |
439 |
DUTOIT Romain |
06:17:31 |
SEM |
- |
M |
204 SEM |
694 |
440 |
DEGUIL Franck |
06:17:52 |
V1M |
- |
M |
145 V1M |
653 |
441 |
BENOIS Jerome |
06:18:33 |
SEM |
- |
M |
205 SEM |
502 |
442 |
JOUX Yannick |
06:18:36 |
SEM |
37 USRAC |
M |
206 SEM |
792 |
443 |
MARCINIAK Guillaume |
06:19:17 |
SEM |
- |
M |
207 SEM |
884 |
444 |
NAGEL Laetitia |
06:19:47 |
SEF |
28 AS BAZAINVILLE |
F |
21 SEF |
935 |
445 |
DIRAND Perceval |
06:19:54 |
SEM |
- |
M |
208 SEM |
673 |
446 |
MONTOY Martial |
06:20:25 |
V2M |
63 ASBF |
M |
46 V2M |
923 |
447 |
CHAVRET Fabienne |
06:20:50 |
SEF |
- |
F |
22 SEF |
604 |
448 |
LEGOFF Laurence |
06:20:51 |
V1F |
- |
F |
16 V1F |
837 |
449 |
RESCAN Thierry |
06:21:18 |
V1M |
- |
M |
146 V1M |
994 |
450 |
DEYRES Jordan |
06:23:34 |
SEM |
- |
M |
209 SEM |
670 |
451 |
MALCOIFFE Frederic |
06:24:36 |
V2M |
- |
M |
47 V2M |
876 |
452 |
FLAMME Christophe |
06:24:43 |
SEM |
- |
M |
210 SEM |
712 |
453 |
BON Romain |
06:24:45 |
SEM |
- |
M |
211 SEM |
525 |
454 |
LEGUBE Gerard |
06:25:11 |
V3M |
- |
M |
2 V3M |
838 |
455 |
ERIGNAC Alain |
06:26:25 |
V2M |
63 CLERMONT TRIATHLON |
M |
48 V2M |
700 |
456 |
CARTIER Arnaud |
06:26:39 |
SEM |
- |
M |
212 SEM |
572 |
457 |
CARTIER Nicolas |
06:26:41 |
SEM |
- |
M |
213 SEM |
573 |
458 |
DUQUENOY Marie Christine |
06:27:10 |
V2F |
63 BEAUMONT ATHLETISME CL |
F |
8 V2F |
690 |
459 |
HANNAOUI Fatima |
06:27:10 |
V2F |
- |
F |
9 V2F |
771 |
460 |
MORIN Vincent |
06:28:32 |
V1M |
- |
M |
147 V1M |
927 |
461 |
MACON Dominique |
06:29:15 |
V2M |
- |
M |
49 V2M |
867 |
462 |
GUILLOTEAU Jean Paul |
06:30:15 |
V3M |
- |
M |
3 V3M |
763 |
463 |
SABATIER Jerome |
06:30:44 |
SEM |
- |
M |
214 SEM |
1016 |
464 |
DAMOURETTE Stephane |
06:30:47 |
V1M |
- |
M |
148 V1M |
644 |
465 |
ANDRE Cyril |
06:31:22 |
V1M |
- |
M |
149 V1M |
457 |
466 |
GUACIDE Kenny |
06:31:30 |
SEM |
- |
M |
215 SEM |
756 |
467 |
MARCOUX Christophe |
06:32:45 |
V1M |
- |
M |
150 V1M |
885 |
468 |
BATOR Christophe |
06:33:24 |
SEM |
- |
M |
216 SEM |
491 |
469 |
MANRY Damien |
06:33:41 |
SEM |
- |
M |
217 SEM |
880 |
470 |
BABIN Martial |
06:35:49 |
V1M |
- |
M |
151 V1M |
480 |
471 |
CHARRAS Eric |
06:35:57 |
V1M |
CAP CHELEM |
M |
152 V1M |
593 |
472 |
ESTRADE Valentin |
06:36:43 |
SEM |
- |
M |
218 SEM |
702 |
473 |
PLEYBER Anne |
06:37:58 |
V2F |
- |
F |
10 V2F |
970 |
474 |
BOUDOYEN Benoit |
06:39:11 |
V1M |
63 USI RUGBY |
M |
153 V1M |
529 |
475 |
DEJEAN Sebastien |
06:41:00 |
V1M |
- |
M |
154 V1M |
654 |
476 |
FLOUR Valerie |
06:41:17 |
V1F |
- |
F |
17 V1F |
714 |
477 |
MOINET Thierry |
06:41:43 |
V1M |
86 FOULEES DOUCES DE MONT |
M |
155 V1M |
918 |
478 |
MARESCHAL Yann |
06:41:45 |
SEF |
33 O2LP |
F |
23 SEF |
886 |
479 |
FOUCAUD Fabien |
06:43:44 |
SEM |
- |
M |
219 SEM |
716 |
480 |
RIGAUD Damien |
06:43:44 |
SEM |
24 PERIGUEUX RUNNING |
M |
220 SEM |
1001 |
481 |
DESHAYES Sylvie |
06:43:51 |
V2F |
- |
F |
11 V2F |
669 |
482 |
LIBESSART Daniel |
06:44:36 |
V2M |
80 AMICALE DU VAL DE SOMM |
M |
50 V2M |
852 |
483 |
SINEAU Guillaume |
06:44:41 |
V1M |
- |
M |
156 V1M |
1032 |
484 |
RAIMBAULT Jean Michel |
06:46:05 |
V2M |
49 ENTENTE DES MAUGES |
M |
51 V2M |
984 |
485 |
DECELLE Roselyne |
06:47:32 |
V2F |
86 ENTENTE POITIERS ATHLE |
F |
12 V2F |
650 |
486 |
PAQUERIAU Frederic |
06:47:39 |
V1M |
- |
M |
157 V1M |
947 |
487 |
MARY Cedric |
06:48:28 |
V1M |
- |
M |
158 V1M |
895 |
488 |
FOUQUET Fabrice |
06:48:30 |
V1M |
- |
M |
159 V1M |
717 |
489 |
BOURIN Bernard |
06:48:40 |
V1M |
- |
M |
160 V1M |
538 |
490 |
GAULTIER Etienne |
06:50:20 |
SEM |
- |
M |
221 SEM |
732 |
491 |
GAULTIER Sylvain |
06:50:22 |
SEM |
- |
M |
222 SEM |
731 |
492 |
BOURGAULT Ludowic |
06:50:37 |
SEM |
- |
M |
223 SEM |
536 |
493 |
GAUTHIER Patricia |
06:51:50 |
V2F |
- |
F |
13 V2F |
736 |
494 |
GADAT HERMITTE Corinne |
06:51:51 |
V1F |
- |
F |
18 V1F |
725 |
495 |
MAGINIAU Thierry |
06:52:03 |
V2M |
45 FEDERAL MOGUL |
M |
52 V2M |
870 |
496 |
MARVY Cedric |
06:53:27 |
SEM |
- |
M |
224 SEM |
894 |
497 |
PORTAL Stephane |
06:53:44 |
V1M |
- |
M |
161 V1M |
976 |
498 |
GUIBOUT Annick |
06:54:00 |
V3F |
61 TRAIL61 |
F |
2 V3F |
758 |
499 |
MUZELLEC Christine |
06:54:14 |
V1F |
29 LES CAVALEURS PLCB |
F |
19 V1F |
933 |
500 |
MAACHE Jean Louis |
06:54:16 |
V2M |
01 TRAIL OUTDOOR 69 |
M |
53 V2M |
866 |
501 |
MERGUI Gerard |
06:54:22 |
V2M |
- |
M |
54 V2M |
907 |
502 |
POTTIER Valerie |
06:55:08 |
V1F |
- |
F |
20 V1F |
978 |
503 |
BREGNARD Pierre |
06:55:20 |
V1M |
- |
M |
162 V1M |
543 |
504 |
LAROCHE Steve |
06:55:27 |
SEM |
- |
M |
225 SEM |
814 |
505 |
GAULTIER Nathalie |
06:55:50 |
V2F |
86 ENTENTE POITIERS ATHLE |
F |
14 V2F |
733 |
506 |
LESCEUX Philippe |
06:58:45 |
V1M |
37 AS FONDETTES |
M |
163 V1M |
846 |
507 |
CUSTODIO Stephane |
06:59:35 |
V1M |
- |
M |
164 V1M |
639 |
508 |
COURBEBAISSE Lionel |
07:01:26 |
SEM |
- |
M |
226 SEM |
628 |
509 |
RAYMOND Laurent |
07:06:02 |
V1M |
- |
M |
165 V1M |
987 |
510 |
LATOUR Line |
07:11:59 |
V2F |
- |
F |
15 V2F |
816 |
511 |
RIPOCHE Christophe |
07:12:41 |
V1M |
86 MONTAM'TRAIL 86 |
M |
166 V1M |
1004 |
512 |
BRIZZI Damienne |
07:14:12 |
V1F |
- |
F |
21 V1F |
551 |
513 |
BUREAU Florian |
07:25:11 |
V1M |
- |
M |
167 V1M |
559 |
514 |
OSQUIGUIL Nicolas |
07:25:13 |
SEM |
- |
M |
227 SEM |
941 |
515 |
GUILARD Denys |
07:27:19 |
V2M |
- |
M |
55 V2M |
759 |
516 |
LASNIER Aurelien |
07:27:20 |
SEM |
- |
M |
228 SEM |
815 |
517 |
WILS Jean Francois |
07:39:50 |
V2M |
- |
M |
56 V2M |
1072 |
518 |
KERBAUL Bruno |
07:43:02 |
V2M |
- |
M |
57 V2M |
797 |
519 |
DERINE Franck |
07:43:03 |
V1M |
- |
M |
168 V1M |
666 |
520 |
BATAILLE PALLUAUD Elisabeth |
08:03:52 |
V1F |
86 ENTENTE POITIERS ATHLE |
F |
22 V1F |
490 |
521 |
LECLERCQ Gaelle |
08:03:55 |
V1F |
- |
F |
23 V1F |
830 |
522 |
GAULTIER Michel |
08:03:57 |
V2M |
86 ENTENTE POITIERS ATHLE |
M |
58 V2M |
734 |
523 |
DALLASTA Jean Louis |
08:03:59 |
V2M |
24 PERIGUEUX RUNNING |
M |
59 V2M |
643 |
524 |
BAZIN Marc |
08:15:37 |
V2M |
95 PLM CONFLANS |
M |
60 V2M |
496 |