1 |
NICHOLS Alex |
10:31:00 |
SEM |
USA Inov8 |
M |
|
6002 |
2 |
COLLE Franco |
11:03:11 |
SEM |
ITA |
M |
2 SEM |
6041 |
3 |
SYMONDS Andy |
11:04:52 |
SEM |
GBR |
M |
3 SEM |
6039 |
4 |
MARCIN Swierc |
11:23:57 |
SEM |
POL SALOMON SUUNTO TEAM P |
M |
4 SEM |
7248 |
5 |
PASERO Mikael |
11:32:03 |
SEM |
FRA Team New Balance |
M |
5 SEM |
6040 |
6 |
CAMPBELL Donald |
11:55:16 |
SEM |
GBR |
M |
6 SEM |
6028 |
7 |
GABIOUD Jules Henri |
11:56:29 |
SEM |
SUI Salomon Suunto Suisse |
M |
7 SEM |
6019 |
8 |
DIOGO Leonardo |
11:59:09 |
V1M |
POR MADEIRA ULTRA RUNNERS |
M |
1 V1M |
6025 |
9 |
RODRIGUEZ BODAS Javier |
12:04:28 |
V1M |
ESP TEAM MAMMUT SPAIN |
M |
2 V1M |
6009 |
10 |
CHAIGNEAU Sebastien |
12:05:09 |
V1M |
FRA |
M |
3 V1M |
6003 |
11 |
DOHERTY Daniel |
12:07:00 |
SEM |
IRL |
M |
8 SEM |
7325 |
12 |
PASQUIO David |
12:08:41 |
V1M |
FRA Scott Odlo Led Lenser |
M |
4 V1M |
6022 |
13 |
VULLIEZ Franck |
12:24:02 |
V1M |
FRA trailers du gavot |
M |
5 V1M |
6027 |
14 |
BURNET Jean |
12:27:59 |
SEM |
FRA CMBM |
M |
9 SEM |
6033 |
15 |
RAI Mira |
12:32:12 |
SEF |
NEP Salomon + Trail Runni |
F |
1ere F |
6034 |
16 |
LLORENS Denis |
12:48:09 |
SEM |
FRA Mtc |
M |
10 SEM |
6498 |
17 |
FRAGNIERE Patrick |
12:50:57 |
SEM |
SUI trango sport |
M |
11 SEM |
6349 |
18 |
COMET PASCUA Anna |
12:54:55 |
SEF |
ESP DYNAFIT SP |
F |
2eme F |
6035 |
19 |
CELARIER Cedric |
12:59:33 |
SEM |
FRA TEAM ENDURANCE SHOP S |
M |
12 SEM |
6017 |
20 |
GIRARD Matthieu |
13:06:24 |
V1M |
SUI |
M |
6 V1M |
6448 |
21 |
DOUCENDE Gregory |
13:07:50 |
SEM |
FRA Font Romeu |
M |
13 SEM |
6031 |
22 |
ALLEN Hillary |
13:11:40 |
SEF |
USA |
F |
3eme F |
7324 |
23 |
GIUDICI Claudio |
13:21:01 |
V1M |
SUI Team Gotthard Skimo |
M |
7 V1M |
6579 |
24 |
LABY Jeremy |
13:21:56 |
SEM |
FRA |
M |
14 SEM |
6394 |
25 |
AMARAL Tom |
13:22:26 |
SEM |
CAN Mountain Stride Fitne |
M |
15 SEM |
6059 |
26 |
ZURFLUH Etienne |
13:22:27 |
V1M |
FRA CAF Reignier |
M |
8 V1M |
6903 |
27 |
SHIPEK Catlow |
13:26:46 |
SEM |
USA |
M |
16 SEM |
6014 |
28 |
CHACHEREAU Sylvain |
13:29:48 |
SEM |
FRA Esperance Favergienne |
M |
17 SEM |
6680 |
29 |
DAVIES Gareth |
13:30:23 |
SEM |
CAN |
M |
18 SEM |
6029 |
30 |
LE SAUX Christophe |
13:49:04 |
V1M |
FRA WAA TEAM |
M |
9 V1M |
6030 |
31 |
AUGADE Romain |
13:53:20 |
SEM |
FRA CMBM |
M |
19 SEM |
7279 |
32 |
PAOLONI Roberto |
13:56:29 |
V1M |
ITA TEAM SBUFF |
M |
10 V1M |
6603 |
33 |
LANON Victorien |
14:00:58 |
SEM |
FRA ST YORRE |
M |
20 SEM |
7265 |
34 |
MORISSE Yoann |
14:01:04 |
SEM |
FRA |
M |
21 SEM |
6634 |
35 |
FREDIANI Gilles |
14:03:44 |
V1M |
FRA Vesubie Trail Club 06 |
M |
11 V1M |
6089 |
36 |
CIAIS Christophe |
14:03:48 |
SEM |
FRA VESUBIE TRAIL CLUB 06 |
M |
22 SEM |
6544 |
37 |
SLEGHEM Laurent |
14:04:23 |
SEM |
FRA |
M |
23 SEM |
6695 |
38 |
LI Dong |
14:09:24 |
SEF |
CHN team salomon |
F |
4eme F |
7321 |
39 |
JONES Michael |
14:26:10 |
SEM |
GBR Black Combe Runners |
M |
24 SEM |
6279 |
40 |
MONVILLE Hugo |
14:28:37 |
SEM |
FRA |
M |
25 SEM |
7081 |
41 |
LECLERCQ Benoit |
14:32:12 |
SEM |
FRA ASTB / Mountain Rider |
M |
26 SEM |
6152 |
42 |
MERCHAT Fabien |
14:35:19 |
V1M |
FRA ASL St Priest(07) |
M |
12 V1M |
6021 |
43 |
PERRET Bruno |
14:37:07 |
V2M |
FRA trailer de Chartreuse |
M |
1 V2M |
6272 |
44 |
KRAGSET Petter |
14:37:33 |
V2M |
NOR Hakallestranda Kondis |
M |
2 V2M |
6734 |
45 |
CHISSOTTI Luca |
14:40:47 |
SEM |
ITA O.S.A. VALMADRERA |
M |
27 SEM |
6196 |
46 |
MARRON Pierre |
14:41:46 |
SEM |
FRA La P'tite Foulee |
M |
28 SEM |
7084 |
47 |
ZACCONE Simone |
14:45:15 |
SEM |
ITA Team Sbuff |
M |
29 SEM |
6779 |
48 |
FAIVRE Francois |
14:50:45 |
SEM |
FRA TEAM HOKA |
M |
30 SEM |
6026 |
49 |
MUKKALA Janne |
14:51:36 |
V1M |
FIN |
M |
13 V1M |
6278 |
50 |
MOISSONNIER Louis Christophe |
14:53:25 |
V1M |
FRA |
M |
14 V1M |
6068 |
51 |
CAPELLE Boris |
14:53:38 |
SEM |
FRA |
M |
31 SEM |
6928 |
52 |
STANSFIELD Craig |
14:55:50 |
V1M |
GBR todmorden harriers |
M |
15 V1M |
6553 |
53 |
LAMOUR Jacques |
14:56:15 |
SEM |
FRA |
M |
32 SEM |
6944 |
54 |
SCHNEIDER Nicolas |
14:58:40 |
SEM |
FRA |
M |
33 SEM |
6548 |
55 |
PEGEOT Pierre Alain |
15:02:52 |
V1M |
FRA saone mont d'or natur |
M |
16 V1M |
6979 |
56 |
VAN GULCK Olivier |
15:04:03 |
SEM |
BEL |
M |
34 SEM |
6097 |
57 |
CURMER Gregoire |
15:09:27 |
SEM |
FRA Team Outdoor |
M |
35 SEM |
6143 |
58 |
VUILLEN Loris |
15:13:07 |
V2M |
ITA |
M |
3 V2M |
7218 |
59 |
BERTRUME Frederic |
15:15:10 |
SEM |
FRA traileurs de chartreu |
M |
36 SEM |
6071 |
60 |
MUGNIER Loic |
15:16:09 |
SEM |
FRA CMBM |
M |
37 SEM |
7275 |
61 |
MUSACH ALIER Xevi |
15:18:20 |
SEM |
ESP Rios Running Les Fran |
M |
38 SEM |
6378 |
62 |
BONERA Mattia |
15:19:00 |
SEM |
ITA osa valmadrera |
M |
39 SEM |
6203 |
63 |
ANDRE BOLSOY Bjorn |
15:20:30 |
V1M |
NOR |
M |
17 V1M |
6504 |
64 |
BERTRAN MASANES Elisabet |
15:21:05 |
SEF |
ESP A.E. MATXACUCA |
F |
5eme F |
6561 |
65 |
LEROY Benoit |
15:34:16 |
SEM |
FRA |
M |
40 SEM |
7180 |
66 |
TISSOT Julien |
15:34:35 |
SEM |
FRA |
M |
41 SEM |
6750 |
67 |
POLACK Thomas |
15:34:36 |
SEM |
FRA |
M |
42 SEM |
6754 |
68 |
PATTISON Kristina |
15:36:08 |
SEF |
USA |
F |
6eme F |
6037 |
69 |
BASTIAENS Wim |
15:43:40 |
SEM |
BEL Yellow City Bastards |
M |
43 SEM |
7111 |
70 |
DAMESIN Julien |
15:46:13 |
SEM |
FRA Triathlon Grande Mott |
M |
44 SEM |
6222 |
71 |
PERRIN Antoine |
15:46:14 |
SEM |
FRA CMBM |
M |
45 SEM |
7273 |
72 |
RAMADE Sebastien |
15:46:48 |
V1M |
FRA RAID OXYGENE |
M |
18 V1M |
6526 |
73 |
PELERIN Benoit |
15:46:52 |
V1M |
FRA |
M |
19 V1M |
6240 |
74 |
CLABE Jerome |
15:48:05 |
SEM |
FRA |
M |
46 SEM |
6431 |
75 |
FLOURY Stephane |
15:48:06 |
V1M |
FRA USMT/AJTVDF/SALOMON |
M |
20 V1M |
6607 |
76 |
ROUANET Siegfried |
15:50:01 |
V1M |
FRA |
M |
21 V1M |
7006 |
77 |
JACKSON Malcolm |
15:54:14 |
V1M |
GBR |
M |
22 V1M |
7276 |
78 |
ANNOVAZZI Giancarlo |
15:55:27 |
V2M |
ITA |
M |
4 V2M |
6428 |
79 |
BUCCI Nicola |
15:57:38 |
SEM |
BEL |
M |
47 SEM |
7019 |
80 |
BRUMANA Andrea |
15:58:34 |
SEM |
ITA A.S. Premana |
M |
48 SEM |
6322 |
81 |
KLAES Vincent |
15:58:52 |
V1M |
FRA |
M |
23 V1M |
6883 |
82 |
BRIOL Matthieu |
15:59:20 |
V1M |
FRA |
M |
24 V1M |
7254 |
83 |
DUFOIN Florian |
15:59:44 |
SEM |
FRA |
M |
49 SEM |
6062 |
84 |
ERRACARRET Mathieu |
15:59:49 |
SEM |
FRA Acm |
M |
50 SEM |
6334 |
85 |
ITKONEN Antti |
16:00:09 |
SEM |
FIN Trailrunners ALI |
M |
51 SEM |
6669 |
86 |
SALOM Olivier |
16:00:12 |
V1M |
FRA PHYSIO PERF |
M |
25 V1M |
6593 |
87 |
BERNARD Francois |
16:01:26 |
V1M |
FRA DOUCHPELME |
M |
26 V1M |
7203 |
88 |
DIAZ Xavier |
16:02:38 |
SEM |
FRA Esperances Favergienn |
M |
52 SEM |
6691 |
89 |
PARMENTIER Yoann |
16:03:30 |
SEM |
FRA |
M |
53 SEM |
7318 |
90 |
ZALEJSKI Nicolas |
16:03:46 |
SEM |
FRA |
M |
54 SEM |
6118 |
91 |
ROUPIE Christophe |
16:04:46 |
V1M |
FRA THE FLYING CARPETTES |
M |
27 V1M |
7126 |
92 |
FROIDEVAUX Joel |
16:06:05 |
SEM |
SUI GS Malleray Bevilard |
M |
55 SEM |
6835 |
93 |
LE RUEN Francois Xavier |
16:08:43 |
SEM |
FRA |
M |
56 SEM |
7317 |
94 |
NORRESLET Asmus |
16:09:24 |
V1M |
DEN |
M |
28 V1M |
6167 |
95 |
COURAU Hilaire |
16:09:48 |
V1M |
FRA EMHM |
M |
29 V1M |
7305 |
96 |
JACQUOT Romuald |
16:10:12 |
V1M |
FRA ski club damprichard |
M |
30 V1M |
6676 |
97 |
PAGNIEZ Jerome |
16:12:59 |
V1M |
FRA |
M |
31 V1M |
6609 |
98 |
ADNET Regis |
16:15:44 |
V1M |
FRA UCPA Dijon |
M |
32 V1M |
7253 |
99 |
ALLIETA Andrea |
16:25:49 |
SEM |
ITA |
M |
57 SEM |
6541 |
100 |
CRAVEN Jason |
16:27:37 |
SEM |
GBR Rossendale harriers |
M |
58 SEM |
6728 |
101 |
BRADFORD Ben |
16:27:52 |
SEM |
GBR Chamonix Alpine Endur |
M |
59 SEM |
6744 |
102 |
LOEUILLIEUX Stephane |
16:28:40 |
V1M |
FRA team trail 62 |
M |
33 V1M |
6364 |
103 |
LHERPINIERE Tarka |
16:30:09 |
SEM |
GBR |
M |
60 SEM |
6789 |
104 |
AUBERT Bruno |
16:35:54 |
V1M |
FRA ALBERTVILLE TARENTAIS |
M |
34 V1M |
6905 |
105 |
NEGRO Gilbert |
16:36:47 |
V2M |
FRA Team Bock du Mont Bla |
M |
5 V2M |
6080 |
106 |
GERINIERE Pierre |
16:36:48 |
V2M |
FRA |
M |
6 V2M |
6698 |
107 |
DIEUDONNE Clement |
16:37:51 |
SEM |
FRA |
M |
61 SEM |
7302 |
108 |
TXASKO GAMIZ Borja |
16:40:53 |
SEM |
ESP ZORTZIETAKOAK GAIKAR |
M |
62 SEM |
6187 |
109 |
PODETTI Luca |
16:42:15 |
SEM |
ITA Team Sbuff | yogaxrun |
M |
63 SEM |
6389 |
110 |
HOUGHTON Peter |
16:44:48 |
SEM |
GBR |
M |
64 SEM |
6228 |
111 |
BONZOM Remy |
16:45:31 |
SEM |
FRA |
M |
65 SEM |
6114 |
112 |
MARCOTTE Olivier |
16:47:11 |
SEM |
FRA |
M |
66 SEM |
6690 |
113 |
BRIVOIS Fabrice |
16:48:20 |
V1M |
FRA |
M |
35 V1M |
6959 |
114 |
MAROIS Cyrille |
16:48:38 |
V1M |
FRA Yerres AC |
M |
36 V1M |
6236 |
115 |
TROUILLOUD Didier |
16:48:42 |
SEM |
FRA |
M |
67 SEM |
7115 |
116 |
JOHAN Benjamin |
16:48:43 |
SEM |
FRA SA MICHEL CREUZOT |
M |
68 SEM |
6889 |
117 |
QUELLIEN Arnaud |
16:50:44 |
V1M |
FRA team 21 |
M |
37 V1M |
6567 |
118 |
PARKER Jonathan |
16:52:04 |
SEM |
GBR Valley Striders |
M |
69 SEM |
6746 |
119 |
STORA Olivier |
16:52:16 |
V1M |
FRA ASPHALTE 94 |
M |
38 V1M |
6295 |
119 |
SHERIDAN Mark |
16:52:16 |
SEM |
IRL Granola Adventure Gro |
M |
70 SEM |
6735 |
121 |
ERIKSSON Christoffer |
16:53:56 |
SEM |
SWE Lulekamraterna |
M |
71 SEM |
7058 |
122 |
NORENDAHL Tony |
16:53:57 |
SEM |
SWE Sons of Abisko |
M |
72 SEM |
6940 |
123 |
ENGEL Dominque |
16:56:09 |
V2M |
FRA Association Trail du |
M |
7 V2M |
6393 |
124 |
FONTAINE Benoit |
16:58:12 |
SEM |
FRA CMBM |
M |
73 SEM |
7062 |
125 |
TRECANI Emmanuel |
16:58:29 |
V1M |
FRA LRDC |
M |
39 V1M |
6374 |
126 |
SUZANNE Nicolas |
16:58:35 |
SEM |
FRA CAC |
M |
74 SEM |
6338 |
127 |
ROBAS Gaspard |
16:58:49 |
SEM |
FRA ASJ74 |
M |
75 SEM |
6900 |
128 |
VICEDO MARZO Francesc Xavier |
17:00:13 |
SEM |
ESP PIRI CE VILASSAR DE M |
M |
76 SEM |
6065 |
129 |
TERVONEN Anssi |
17:01:27 |
SEM |
FIN |
M |
77 SEM |
6589 |
130 |
PAGANELLI Jean Marc |
17:02:22 |
V3M |
FRA paganelli training te |
M |
1 V3M |
6359 |
131 |
KOVILIC Pascal |
17:06:18 |
V1M |
BEL FCHA Hannut Athletism |
M |
40 V1M |
6446 |
132 |
PLASMANNE Maxime |
17:07:41 |
SEM |
BEL |
M |
78 SEM |
6725 |
133 |
ROUSSEAU Cyril |
17:09:32 |
V1M |
FRA |
M |
41 V1M |
6536 |
134 |
ROMAND Vincent |
17:15:52 |
SEM |
FRA |
M |
79 SEM |
6943 |
135 |
ZUPAN Primoz |
17:19:08 |
SEM |
SLO |
M |
80 SEM |
6053 |
136 |
POLY Roland |
17:19:33 |
V3M |
FRA |
M |
2 V3M |
7003 |
137 |
SARANPAA Teemu |
17:20:25 |
SEM |
FIN CrossFit East Turku |
M |
81 SEM |
6328 |
138 |
MIRO SANTASUSANA Pere |
17:20:58 |
SEM |
ESP |
M |
82 SEM |
6961 |
139 |
TOULET Veronique |
17:21:10 |
V1F |
FRA |
F |
1 V1F |
6221 |
140 |
ZOTOS Nelly |
17:21:12 |
V1F |
FRA THE FLYING CARPETTES |
F |
2 V1F |
7125 |
141 |
JULIARD Frederic |
17:21:13 |
V1M |
FRA |
M |
42 V1M |
7187 |
142 |
RENAUD Jean Daniel |
17:21:23 |
V1M |
FRA |
M |
44 V1M |
7215 |
142 |
DUFOUR Olivier |
17:21:23 |
V1M |
FRA |
M |
43 V1M |
7097 |
144 |
SCACCABAROZZI Massimiliano |
17:21:36 |
SEM |
ITA O.S.A. VALMADRERA |
M |
83 SEM |
6181 |
145 |
SANCHIARELLI Frederic |
17:22:51 |
SEM |
FRA F.A.U.S.I |
M |
84 SEM |
6967 |
146 |
GRAZIANO Yvan |
17:24:44 |
V1M |
FRA |
M |
45 V1M |
6360 |
147 |
MUNCK Bertrand |
17:26:30 |
V1M |
FRA |
M |
46 V1M |
6472 |
148 |
ROMANET Xavier |
17:27:27 |
V1M |
FRA |
M |
47 V1M |
6356 |
148 |
GAZE Jean Fred |
17:27:27 |
SEM |
FRA |
M |
85 SEM |
6239 |
150 |
BOUCHAMA Ali |
17:27:39 |
V2M |
FRA |
M |
8 V2M |
6534 |
151 |
TESTEIL Marc |
17:27:43 |
V1M |
FRA LES COUREURS DU PIGNA |
M |
48 V1M |
6391 |
152 |
LAVY Vincent |
17:28:00 |
V1M |
FRA FAC |
M |
49 V1M |
6345 |
152 |
FAURE Alain |
17:28:00 |
V2M |
FRA espace et course |
M |
9 V2M |
6346 |
154 |
MATHIEU Fred |
17:29:39 |
SEM |
FRA |
M |
86 SEM |
6948 |
155 |
PALLADINI Guillaume |
17:29:47 |
SEM |
FRA |
M |
87 SEM |
6901 |
155 |
DETHOREY Arnaud |
17:29:47 |
SEM |
FRA saintonge crew |
M |
88 SEM |
7024 |
157 |
VEYRES Dominique |
17:31:37 |
V1M |
FRA Team Mouflard |
M |
50 V1M |
6492 |
158 |
GALLOIS Franck |
17:32:11 |
V1M |
FRA |
M |
51 V1M |
7296 |
159 |
DERUAZ Emmanuel |
17:32:28 |
V2M |
FRA |
M |
10 V2M |
6749 |
160 |
MAGNANI Francesco |
17:32:49 |
SEM |
ITA |
M |
89 SEM |
6153 |
161 |
KRANTZ Randall |
17:33:09 |
V1M |
USA |
M |
52 V1M |
6884 |
162 |
SAIGNE Sylvain |
17:38:11 |
V1M |
FRA |
M |
53 V1M |
6480 |
163 |
LAHAYE Jonathan |
17:39:34 |
SEM |
FRA |
M |
90 SEM |
6175 |
164 |
BORDESSOULLES Arnaud |
17:39:46 |
V1M |
FRA AS BPCE |
M |
54 V1M |
6804 |
165 |
CHATAIGNIER Romain |
17:40:50 |
ESM |
FRA |
M |
1 ESM |
6663 |
166 |
SOSPETTI Fausto |
17:40:55 |
SEM |
ITA AVIS ASCOLI MARATHON |
M |
91 SEM |
6941 |
167 |
SALMON Renaud |
17:41:25 |
SEM |
BEL |
M |
92 SEM |
6832 |
168 |
BARTOLI Philippe |
17:42:41 |
V1M |
FRA |
M |
55 V1M |
7284 |
169 |
MAGLIOZZI Alexis |
17:43:26 |
SEM |
FRA |
M |
93 SEM |
7229 |
170 |
ST HILAIRE Sebastien |
17:43:27 |
SEM |
CAN |
M |
94 SEM |
6938 |
171 |
GOOBERMAN HILL Stephen |
17:43:57 |
V1M |
GBR Bath Bats |
M |
56 V1M |
6890 |
172 |
HYACINTHE Jean Noel |
17:45:01 |
SEM |
FRA |
M |
95 SEM |
6598 |
173 |
CAMPBELL Richard |
17:48:48 |
V1M |
GBR |
M |
57 V1M |
6309 |
174 |
KUBO Nobuhito |
17:49:29 |
SEM |
JPN NokiRinta |
M |
96 SEM |
6379 |
175 |
HU Shun |
17:49:57 |
SEF |
CHN team salomon |
F |
7 SEF |
7323 |
176 |
ROUX Christophe |
17:50:01 |
V1M |
FRA |
M |
58 V1M |
6262 |
177 |
GERINIERE Francois |
17:50:08 |
V1M |
FRA |
M |
59 V1M |
6787 |
178 |
CLUET Kevin |
17:53:09 |
ESM |
FRA |
M |
2 ESM |
6956 |
179 |
ANDRE BRAUN Paul |
17:53:42 |
V2M |
FRA TEAM DOUDOU |
M |
11 V2M |
7260 |
180 |
FUZZI Andrea |
17:53:56 |
SEM |
ITA |
M |
97 SEM |
6837 |
181 |
MULLINS Brian |
17:55:54 |
SEM |
IRL St Finbarrs AC |
M |
98 SEM |
6469 |
182 |
NELSON John |
17:57:22 |
SEM |
RSA |
M |
99 SEM |
6985 |
183 |
VIARDOT Anthony |
17:59:08 |
SEM |
FRA |
M |
100 SEM |
6682 |
184 |
SKILLBORG Robert |
17:59:17 |
SEM |
SWE |
M |
101 SEM |
6385 |
185 |
GUETROT Florent |
18:01:26 |
SEM |
FRA |
M |
102 SEM |
7184 |
186 |
BIGNOT Rodolphe |
18:02:12 |
SEM |
FRA |
M |
103 SEM |
6788 |
187 |
DELPUECH Thibault |
18:04:46 |
SEM |
FRA u.c.c.v |
M |
104 SEM |
6685 |
188 |
BRUNATO Sylvain |
18:04:51 |
SEM |
FRA team Raidlight |
M |
105 SEM |
6184 |
189 |
CORMIER Olivier |
18:07:22 |
V1M |
FRA aspompierchambery |
M |
60 V1M |
6831 |
190 |
KRIEGER Bertrand |
18:08:12 |
V1M |
FRA |
M |
61 V1M |
7040 |
191 |
BEL Romain |
18:10:17 |
SEM |
FRA NIce Metropole Athlet |
M |
106 SEM |
6410 |
192 |
JENSEN Mark |
18:12:05 |
V1M |
DEN |
M |
62 V1M |
6299 |
193 |
MORIN mathias |
18:13:40 |
V1M |
FRA |
M |
63 V1M |
7249 |
194 |
CECI Adeodato |
18:16:25 |
V1M |
ITA Kinomana |
M |
64 V1M |
6348 |
195 |
MAGE Cedric |
18:16:55 |
SEM |
FRA CE ALSTOM |
M |
107 SEM |
7100 |
196 |
IDASIK Yann |
18:18:45 |
SEM |
FRA GRPY8P69 |
M |
108 SEM |
6586 |
197 |
IDASIK Alexandre |
18:18:46 |
SEM |
FRA DSA |
M |
109 SEM |
6269 |
198 |
DAUTCOURT Alexis |
18:19:03 |
SEM |
FRA Paganelli Training Te |
M |
110 SEM |
7230 |
199 |
CUENOT Maxime |
18:19:09 |
SEM |
FRA |
M |
111 SEM |
6179 |
200 |
NEUMANN Peter |
18:19:16 |
V1M |
GER |
M |
65 V1M |
7131 |
201 |
CHAMBON Nicolas |
18:19:50 |
SEM |
FRA |
M |
112 SEM |
6443 |
202 |
REGNIER Farid |
18:21:14 |
SEM |
FRA Team MagisTrail |
M |
113 SEM |
6620 |
203 |
GAUTIER Pierre |
18:23:52 |
SEM |
FRA |
M |
114 SEM |
7159 |
204 |
LAUGER Laurent |
18:24:07 |
V1M |
FRA Ginestas Xtrail |
M |
66 V1M |
6859 |
205 |
BERTHEL Christophe |
18:24:17 |
V1M |
FRA |
M |
67 V1M |
6582 |
206 |
SOARES Sylvain |
18:25:34 |
SEM |
FRA |
M |
115 SEM |
7205 |
207 |
CASTERMANS David |
18:26:05 |
V1M |
BEL |
M |
68 V1M |
6139 |
208 |
MERCENIER Alain |
18:26:37 |
V1M |
BEL |
M |
69 V1M |
6404 |
209 |
ROYER Nicolas |
18:29:30 |
SEM |
FRA Montluel |
M |
116 SEM |
6587 |
210 |
QUERU Guillaume |
18:31:29 |
V1M |
FRA DOUCHPELME |
M |
70 V1M |
7206 |
211 |
PEBAY Gilles |
18:32:43 |
V1M |
FRA stade bagnerais athle |
M |
71 V1M |
6642 |
212 |
BOISTE Sebastien |
18:35:10 |
V1M |
FRA |
M |
72 V1M |
7250 |
213 |
ANCERET Richard |
18:35:54 |
SEM |
FRA |
M |
117 SEM |
6095 |
214 |
PAROLI Jean Claude |
18:38:09 |
V3M |
FRA JC EPERNAY |
M |
3 V3M |
6294 |
215 |
MELON Alain |
18:38:27 |
V1M |
FRA |
M |
73 V1M |
6613 |
216 |
MANIQUET Etienne |
18:38:44 |
SEM |
BEL Skyrunner |
M |
118 SEM |
6369 |
217 |
LAPIERRE Guillaume |
18:39:28 |
SEM |
FRA |
M |
119 SEM |
6154 |
218 |
CADIC Yann |
18:41:15 |
SEM |
FRA Team Raidlight |
M |
120 SEM |
7243 |
219 |
FAZILLZEAU Damien |
18:44:48 |
V1M |
FRA RACING CLUB NANTAIS T |
M |
74 V1M |
6976 |
220 |
BOPP Robert |
18:45:30 |
V1M |
NED |
M |
75 V1M |
6110 |
221 |
FEDELI Patrick |
18:46:01 |
V2M |
FRA |
M |
12 V2M |
6412 |
222 |
HERLEZ Gregory |
18:46:02 |
SEM |
FRA |
M |
121 SEM |
7309 |
223 |
MAILLET Philippe |
18:47:24 |
V1M |
FRA ca vierzon |
M |
76 V1M |
6325 |
224 |
WRIGHT Bruce |
18:47:26 |
SEM |
GBR |
M |
122 SEM |
6614 |
225 |
BALLET BAZ Jeremie |
18:47:58 |
SEM |
FRA TEAM CHOKO |
M |
123 SEM |
6528 |
226 |
HERTZOG Boris |
18:48:01 |
SEM |
FRA VAL ST PIERRE ATHLETI |
M |
124 SEM |
6965 |
227 |
POIVET Patrick |
18:48:16 |
V2M |
FRA RACING CLUB NANTAIS * |
M |
13 V2M |
6452 |
228 |
BARRAILLER Stephane |
18:48:22 |
SEM |
FRA CMBM |
M |
125 SEM |
7138 |
229 |
WALDRON Dylan |
18:49:30 |
SEM |
IRL Granola Adventure Gro |
M |
126 SEM |
6647 |
230 |
LEMASSON Pierre |
18:50:29 |
SEM |
FRA |
M |
127 SEM |
6913 |
231 |
BECK Jean Michel |
18:50:48 |
V1M |
FRA |
M |
77 V1M |
6574 |
232 |
MAILLEUX Thierry |
18:52:06 |
V1M |
BEL KIKOUROU |
M |
78 V1M |
6769 |
232 |
BRETEAUX Vincent |
18:52:06 |
SEM |
FRA LGS258 |
M |
128 SEM |
7171 |
234 |
GODAT Sebastien |
18:52:32 |
SEM |
FRA |
M |
129 SEM |
6972 |
235 |
FOURNERON Raphael |
18:52:41 |
V1M |
FRA |
M |
79 V1M |
6600 |
236 |
MARCHAL Jean Hugues |
18:53:27 |
SEM |
FRA |
M |
130 SEM |
7264 |
237 |
BONORA Mikael |
18:56:16 |
SEM |
FRA ASJ74 |
M |
131 SEM |
6595 |
238 |
CHRISTELLE Kevin |
18:56:44 |
SEM |
FRA Trail Aventures |
M |
132 SEM |
7304 |
239 |
SELERIER Christophe |
18:56:58 |
SEM |
FRA ANTONY ATHLETISME 92 |
M |
133 SEM |
6264 |
240 |
MIRRA Serge |
18:58:03 |
SEM |
FRA St Maximin Athletic C |
M |
134 SEM |
6891 |
241 |
BENOIST Marc |
18:58:29 |
SEM |
FRA Team VIDALDIETNUTRITI |
M |
135 SEM |
6284 |
242 |
BANU Ovidiu |
18:58:35 |
SEM |
ROU |
M |
136 SEM |
6424 |
243 |
SCHEERES Siebrig |
18:58:47 |
SEF |
NED |
F |
8 SEF |
6882 |
244 |
MEUGNIER Christophe |
18:59:20 |
V1M |
FRA |
M |
80 V1M |
6099 |
245 |
DULLIN Charles |
19:01:00 |
SEM |
FRA |
M |
137 SEM |
6745 |
246 |
GELIN Frederic |
19:02:17 |
V1M |
FRA |
M |
81 V1M |
6879 |
247 |
FERNANDEZ Carlos |
19:04:14 |
V1M |
FRA |
M |
82 V1M |
7038 |
248 |
MAGNANI Maxime |
19:05:36 |
ESM |
FRA SUAPS UNIV DE SAVOIE |
M |
3 ESM |
6687 |
249 |
CLAIR Stephane |
19:06:58 |
V1M |
FRA CMC colmar |
M |
83 V1M |
6098 |
249 |
PHELAN Eoin |
19:06:58 |
V1M |
IRL |
M |
84 V1M |
6712 |
251 |
AMAFROID BROISAT Philippe |
19:07:05 |
V2M |
FRA |
M |
14 V2M |
6513 |
252 |
BOGGIO Chiara |
19:08:05 |
SEF |
ITA A.S.D.LIBERTAS FORNO |
F |
9 SEF |
6829 |
253 |
OLIVREAU Mathieu |
19:08:37 |
SEM |
FRA UA VERSAILLES |
M |
138 SEM |
6090 |
254 |
MOIZAN Alexandre |
19:09:07 |
SEM |
FRA VGA Saint Maur |
M |
139 SEM |
6834 |
255 |
CHEVANCE Yannick |
19:09:35 |
V1M |
FRA Trail Haut Koenigsbou |
M |
85 V1M |
6451 |
255 |
SUCKER Charles |
19:09:35 |
V2M |
FRA Trail du Haut Koenigs |
M |
15 V2M |
6468 |
257 |
MASQUELIER Franck |
19:09:49 |
V1M |
FRA ASJ 74 |
M |
86 V1M |
6543 |
258 |
LEBASTARD Antoine |
19:11:05 |
SEM |
FRA |
M |
140 SEM |
7237 |
259 |
DUCERF Ludovic |
19:12:25 |
V1M |
FRA |
M |
87 V1M |
7285 |
260 |
DUCERF Franck |
19:12:26 |
V2M |
FRA |
M |
16 V2M |
7303 |
261 |
RICHEUX Jean Luc |
19:12:27 |
V2M |
FRA Le Talon d'Achille |
M |
17 V2M |
7319 |
262 |
BELPERRON Fabien |
19:14:07 |
SEM |
FRA |
M |
141 SEM |
6738 |
263 |
SMALLEY Kevin |
19:14:34 |
SEM |
GBR |
M |
142 SEM |
6243 |
264 |
IGLESIAS NUNEZ Gilberto |
19:17:24 |
V2M |
ESP Ensidesa Gijon |
M |
18 V2M |
6362 |
265 |
VILBERT Fabien |
19:18:03 |
V1M |
FRA Maillefer |
M |
88 V1M |
6982 |
266 |
STEENSELS Michiel |
19:18:10 |
SEM |
BEL |
M |
143 SEM |
6063 |
267 |
DOLET Loic |
19:18:23 |
SEM |
FRA |
M |
144 SEM |
6770 |
268 |
DELEBECQUE Camille |
19:18:27 |
SEM |
FRA |
M |
145 SEM |
6575 |
268 |
KRIEGER Jean Philippe |
19:18:27 |
SEM |
FRA |
M |
146 SEM |
7257 |
270 |
FRANCART Vincent |
19:18:38 |
SEM |
FRA |
M |
147 SEM |
6991 |
271 |
GOYOT Francois |
19:18:46 |
V1M |
FRA BRESSE MARATHON |
M |
89 V1M |
6700 |
272 |
MARRUGAT SOLE Daniel |
19:19:46 |
SEM |
ESP |
M |
148 SEM |
7287 |
273 |
WILLOCQ Jean |
19:20:21 |
SEM |
FRA GRAVITY |
M |
149 SEM |
6230 |
274 |
BOHNET Christophe |
19:21:01 |
V1M |
SUI |
M |
90 V1M |
6283 |
275 |
SOULET Stephan |
19:22:10 |
V1M |
FRA Vosges Trotters Stras |
M |
91 V1M |
7225 |
276 |
CELESTIN DEVENDRA Benedict |
19:25:26 |
SEM |
FRA BNP Paribas |
M |
150 SEM |
6234 |
277 |
SKIDMORE Kirsty |
19:25:36 |
V1F |
NZL |
F |
3 V1F |
7277 |
278 |
VEILLON Benoit |
19:26:55 |
V2M |
FRA |
M |
19 V2M |
6381 |
279 |
HALTTUNEN Teemu |
19:27:01 |
V1M |
FIN |
M |
92 V1M |
6458 |
280 |
DJEMAA Cedric |
19:27:07 |
SEM |
FRA TRIATHLON CLUB DE DOU |
M |
151 SEM |
6524 |
281 |
GERMAIN Cyrille |
19:27:19 |
V1M |
FRA ASSA |
M |
93 V1M |
6507 |
282 |
VINCENT David |
19:27:40 |
V1M |
FRA |
M |
94 V1M |
6838 |
283 |
WIEWAUTERS Dries |
19:27:52 |
SEM |
BEL |
M |
152 SEM |
6210 |
284 |
MONTANDON Anthony |
19:29:47 |
SEM |
FRA Maillefer |
M |
153 SEM |
6983 |
285 |
TIRANZONI Vincent |
19:29:56 |
V1M |
FRA ski club granges narb |
M |
95 V1M |
7053 |
286 |
TRIBO Quim |
19:29:58 |
V1M |
ESP |
M |
96 V1M |
7240 |
287 |
SAUER Didier |
19:30:06 |
V1M |
FRA |
M |
97 V1M |
7092 |
288 |
GUDEFIN Yann |
19:32:59 |
SEM |
FRA Team Trail Touraine |
M |
154 SEM |
7074 |
289 |
RODRIGUES Jc |
19:33:42 |
V1M |
FRA TTW (Team Trail Warri |
M |
98 V1M |
6144 |
290 |
SEGUY Matthieu |
19:35:19 |
SEM |
FRA |
M |
155 SEM |
6444 |
291 |
WALTERS Michael |
19:35:58 |
V2M |
AUS |
M |
20 V2M |
6054 |
292 |
MESSIN Benoit |
19:36:33 |
V1M |
FRA |
M |
99 V1M |
7001 |
293 |
ERTAUD Alexander |
19:36:54 |
SEM |
USA |
M |
156 SEM |
6408 |
294 |
FAVRE Jean Jacques |
19:37:04 |
V2M |
FRA |
M |
21 V2M |
6719 |
295 |
TOMISLAV SVALJEK Stjepan |
19:37:06 |
V1M |
CRO |
M |
100 V1M |
6135 |
296 |
BOUCHER Frederic |
19:38:23 |
V1M |
FRA |
M |
101 V1M |
6777 |
297 |
DREVET Pierre Yves |
19:38:24 |
SEM |
FRA |
M |
157 SEM |
6333 |
298 |
CHIRON Matthieu |
19:38:42 |
V1M |
FRA |
M |
102 V1M |
6093 |
298 |
LANG Jean Francois |
19:38:42 |
SEM |
FRA |
M |
158 SEM |
6733 |
300 |
HIMEUR Olivier |
19:39:12 |
SEM |
FRA ND2BR |
M |
159 SEM |
6414 |
301 |
LEROY Julien |
19:40:48 |
SEM |
FRA RCCN |
M |
160 SEM |
6584 |
301 |
FORTIN Laurent |
19:40:48 |
V1M |
FRA RCCN |
M |
103 V1M |
7141 |
303 |
CHRISTOPHE Fabien |
19:41:37 |
V1M |
FRA Denivele+ Saverne |
M |
104 V1M |
7192 |
304 |
DAVIN Guillaume |
19:41:53 |
V1M |
FRA |
M |
105 V1M |
6396 |
305 |
BAUCHY Damien |
19:45:39 |
V1M |
FRA Beauvais O.U.C |
M |
106 V1M |
6271 |
306 |
RAVOT Herve |
19:47:19 |
V1M |
FRA courir pour des pomme |
M |
107 V1M |
6461 |
307 |
PELERIN Sebastien |
19:47:34 |
V1M |
FRA |
M |
108 V1M |
7118 |
308 |
GUERY DEVOS Yoann |
19:48:04 |
SEM |
FRA |
M |
161 SEM |
6192 |
309 |
GUERY Benjamin |
19:48:05 |
SEM |
FRA |
M |
162 SEM |
6164 |
310 |
BLONDELOT Thierry |
19:50:02 |
V1M |
FRA Marseille Trail Club |
M |
109 V1M |
6084 |
311 |
ANDRE Stephane |
19:53:07 |
SEM |
FRA ASRHV |
M |
163 SEM |
7122 |
312 |
MESSING Xavier |
19:53:10 |
SEM |
FRA |
M |
164 SEM |
7227 |
313 |
STURIALE Teddy |
19:53:39 |
SEM |
FRA |
M |
165 SEM |
7143 |
314 |
GIRARDIN Emmanuel |
19:54:33 |
SEM |
FRA |
M |
166 SEM |
6641 |
315 |
BOUCHARD Alain |
19:54:40 |
V1M |
FRA |
M |
110 V1M |
6840 |
316 |
COLLEAUX Guenael |
19:55:03 |
SEM |
FRA |
M |
167 SEM |
6640 |
316 |
COIRON Thomas |
19:55:03 |
SEM |
FRA |
M |
168 SEM |
6643 |
318 |
HEYMES Christian |
19:57:17 |
V2M |
FRA Trail Team Pascal Pac |
M |
22 V2M |
6387 |
319 |
BAUDET Christian |
19:58:26 |
V1M |
FRA Racing Club d'Arras |
M |
111 V1M |
6503 |
320 |
LASNIER Christophe |
19:58:29 |
V1M |
FRA |
M |
112 V1M |
6560 |
321 |
MAERTEN Gregory |
19:58:30 |
V1M |
FRA Kikourou |
M |
113 V1M |
7256 |
322 |
WHITE Neil |
19:59:41 |
V1M |
GBR Cambridge and Colerid |
M |
114 V1M |
6895 |
323 |
GREIGERT David |
19:59:58 |
SEM |
FRA D'ranner |
M |
169 SEM |
6086 |
324 |
SCHILLINGER Laurent |
19:59:59 |
V2M |
FRA D'ranner |
M |
23 V2M |
6488 |
325 |
BOHN Jean Marc |
20:00:02 |
V1M |
FRA D'RANNER Andolsheim |
M |
115 V1M |
6689 |
326 |
PESSE Guillaume |
20:02:44 |
SEM |
FRA |
M |
170 SEM |
6761 |
327 |
HOPPER Peter |
20:05:19 |
V2M |
GBR Team Italia Hong Kong |
M |
24 V2M |
6124 |
328 |
MORINEAU Olivier |
20:07:30 |
V1M |
FRA ASSA |
M |
116 V1M |
6312 |
329 |
DEAN Tracy |
20:07:37 |
V1F |
GBR Raidlight UK |
F |
4 V1F |
7314 |
330 |
PASSOT Florent |
20:08:55 |
SEM |
FRA MJC Monplaisir Trail |
M |
171 SEM |
6407 |
331 |
CHEVET Yohann |
20:09:51 |
V1M |
FRA |
M |
117 V1M |
6864 |
332 |
LEWIS John |
20:10:05 |
V2M |
GBR |
M |
25 V2M |
6368 |
333 |
BLONDEAU Marc |
20:11:34 |
SEM |
FRA RUN 4 FUN // PROCOMPT |
M |
172 SEM |
6924 |
334 |
CARTELLI Walter |
20:12:08 |
V3M |
ITA courmayeur trailers |
M |
4 V3M |
6157 |
335 |
SORS Michel |
20:13:12 |
V1M |
FRA |
M |
118 V1M |
6107 |
336 |
LACAGNE Herve |
20:15:42 |
V2M |
FRA |
M |
26 V2M |
6702 |
337 |
PELUYET Bruno |
20:16:30 |
V2M |
FRA LA PETITE FOULEE |
M |
27 V2M |
7015 |
338 |
ZAFAD Mohamed |
20:17:39 |
SEM |
FRA RUNNING DYNAMIC PEOPL |
M |
173 SEM |
6824 |
339 |
JACQMIN Nathanael |
20:17:46 |
V1M |
BEL |
M |
119 V1M |
7312 |
340 |
POZZAR Dario |
20:18:12 |
V1M |
ITA G.s. Aquileia |
M |
120 V1M |
6120 |
341 |
TENDERINI Dino |
20:18:18 |
V1M |
ITA A.S. Premana |
M |
121 V1M |
6330 |
342 |
ROTILI Andrea |
20:18:19 |
V1M |
ITA TERZO TEMPO TRAIL ASD |
M |
122 V1M |
6265 |
343 |
PATRY Christophe |
20:19:49 |
V1M |
FRA |
M |
123 V1M |
7046 |
344 |
GAVARD Yannick |
20:21:13 |
SEM |
FRA lou tavan |
M |
174 SEM |
7133 |
345 |
LEICH Kersten |
20:21:30 |
V2M |
GER #Twitterlauftreff (St |
M |
28 V2M |
6247 |
346 |
ROUMAGNAC Bernard |
20:21:35 |
V2M |
FRA |
M |
29 V2M |
6166 |
347 |
LOMBA Renaud |
20:21:51 |
SEM |
BEL TRAKKS |
M |
175 SEM |
6224 |
348 |
DELFORGE Christophe |
20:21:56 |
V1M |
BEL Les coureurs Mosans |
M |
124 V1M |
6400 |
349 |
COMTE Nicolas |
20:21:57 |
SEM |
FRA |
M |
176 SEM |
6764 |
350 |
LE BAIL Paul |
20:22:47 |
SEM |
FRA |
M |
177 SEM |
7066 |
351 |
SAINTVITEUX Michael |
20:24:42 |
V1M |
BEL GAG |
M |
125 V1M |
6091 |
352 |
BIBARD Laurent |
20:25:10 |
SEM |
FRA FFA |
M |
178 SEM |
6311 |
353 |
LE MAOUT Loic |
20:26:15 |
V2M |
FRA TEAM Saucissons |
M |
30 V2M |
6856 |
354 |
MARCHAND Nicolas |
20:26:56 |
SEM |
FRA RunningBacK |
M |
179 SEM |
6242 |
355 |
PASQUER Lionel |
20:27:17 |
V2M |
FRA GDM Saint JAMES |
M |
31 V2M |
6605 |
356 |
HORVATH Mark |
20:27:43 |
SEM |
HUN MMRA |
M |
180 SEM |
6313 |
357 |
ANGUS Gerald |
20:27:51 |
V2M |
GBR Keith& district |
M |
32 V2M |
7222 |
358 |
ROYNETTE Mathieu |
20:29:05 |
SEM |
FRA |
M |
181 SEM |
6566 |
358 |
PAULUS Thibaut |
20:29:05 |
SEM |
FRA LES FOULEES DE TOM |
M |
182 SEM |
6742 |
360 |
CASELLA CIPOLLITTA Mario |
20:31:29 |
V1M |
ITA GP AVIS LODIVECCHIO |
M |
126 V1M |
6344 |
361 |
HIEBAUM Gerhard |
20:31:57 |
V2M |
AUT |
M |
33 V2M |
7132 |
362 |
BERBIN Frederic |
20:32:05 |
V1M |
FRA Team Lysosome |
M |
127 V1M |
7263 |
363 |
BAULIER Quentin |
20:32:06 |
SEM |
FRA |
M |
183 SEM |
7308 |
363 |
MOULIN Frank |
20:32:06 |
V1M |
FRA |
M |
128 V1M |
7311 |
365 |
DUPONT Thibault |
20:32:07 |
SEM |
FRA |
M |
184 SEM |
7306 |
366 |
ARRIGHI DE CASANOVA Francois |
20:32:08 |
SEM |
FRA Team Lysosome |
M |
185 SEM |
7278 |
367 |
ABRANTES Christophe |
20:32:31 |
SEM |
FRA www.2run4love.com |
M |
187 SEM |
7034 |
367 |
CLIN Christohe |
20:32:31 |
SEM |
FRA ASASPP |
M |
186 SEM |
6645 |
369 |
JESUS JAVIER Barrio |
20:32:47 |
V1M |
ESP |
M |
129 V1M |
6060 |
370 |
TREUIL Philippe |
20:33:30 |
V2M |
FRA |
M |
34 V2M |
7086 |
371 |
QUAIRIAUX Charles |
20:33:50 |
V1M |
SUI |
M |
130 V1M |
6780 |
372 |
LAUMONIER Thomas |
20:33:52 |
V1M |
FRA |
M |
131 V1M |
6766 |
373 |
DELIEGE Hugues |
20:34:55 |
SEM |
FRA |
M |
188 SEM |
6798 |
374 |
MOLIN Diana |
20:35:49 |
V1F |
FRA |
F |
5 V1F |
6594 |
375 |
LOPEZ Miguel Angel |
20:36:50 |
V2M |
ESP C.E. VIlassar de Mar. |
M |
35 V2M |
6159 |
376 |
MELCHIORRI Marco |
20:37:05 |
V2M |
ITA alpstation trail team |
M |
36 V2M |
6477 |
377 |
VERHEYEN Cedric |
20:37:20 |
SEM |
BEL Trakks |
M |
189 SEM |
6489 |
378 |
REHM Pascal |
20:37:22 |
V2M |
FRA |
M |
37 V2M |
7252 |
379 |
PARMENTIER Franck |
20:37:24 |
V1M |
FRA ASSA |
M |
132 V1M |
6494 |
380 |
PODEVIN Arnaud |
20:38:02 |
V1M |
FRA MAUVES ATTITUDES |
M |
133 V1M |
6317 |
381 |
GREJON Olivier |
20:38:06 |
SEM |
FRA mauves attitude |
M |
190 SEM |
7072 |
382 |
GENTY Philippe |
20:38:07 |
V1M |
FRA MAUVES ATTITUDES RUNN |
M |
134 V1M |
6711 |
383 |
FOURNIER Christophe |
20:39:33 |
V1M |
FRA VRAC |
M |
135 V1M |
7047 |
384 |
IBOS Hugues |
20:39:36 |
V1M |
FRA VAL DE REUIL |
M |
136 V1M |
7055 |
385 |
DESRUES Olivier |
20:39:44 |
V1M |
FRA VRAC |
M |
137 V1M |
6953 |
386 |
MAZAUD Christophe |
20:40:09 |
SEM |
FRA |
M |
191 SEM |
6785 |
387 |
CAROSI Giuseppe |
20:41:32 |
V2M |
ITA AVIS ASCOLI MARATHON |
M |
38 V2M |
6932 |
388 |
HUTTL Simonezitrone |
20:41:56 |
V1F |
GER |
F |
6 V1F |
6660 |
389 |
FEDON Emmanuel |
20:41:57 |
V1M |
FRA ASICS Friends |
M |
138 V1M |
6791 |
390 |
LAURIOT Murielle |
20:42:23 |
V1F |
FRA Maillefer |
F |
7 V1F |
6988 |
391 |
JAFFRE Sebastien |
20:44:22 |
SEM |
FRA Caen Athletic Club |
M |
192 SEM |
6722 |
391 |
TERRE Pierre Olivier |
20:44:22 |
V1M |
FRA Caen athletic club |
M |
139 V1M |
7135 |
391 |
DUCHENET Laurent |
20:44:22 |
V1M |
FRA caen athletic club |
M |
140 V1M |
7163 |
394 |
PASCALONE Henri |
20:44:53 |
V2M |
FRA SPIRIDON CA |
M |
39 V2M |
6308 |
395 |
PIZZONERO Remy |
20:44:54 |
SEM |
FRA |
M |
193 SEM |
6658 |
396 |
MOULLEC Jean Claude |
20:45:06 |
V1M |
FRA |
M |
141 V1M |
6694 |
397 |
DUBIEF Gilles |
20:45:48 |
V1M |
FRA Team Mouflard |
M |
142 V1M |
6194 |
398 |
TOURSCHER Jerome |
20:46:16 |
SEM |
FRA Colmar Marathon Club |
M |
194 SEM |
6633 |
399 |
HOLMBERG Claes |
20:46:44 |
SEM |
SWE Team Ulfr |
M |
195 SEM |
6564 |
400 |
GUILHEM Jean Charles |
20:48:41 |
V3M |
FRA CMBM |
M |
5 V3M |
7258 |
401 |
MORAND Frederic |
20:49:12 |
SEM |
FRA Traileman Running Pla |
M |
196 SEM |
7124 |
402 |
CONVERSET Remy |
20:50:51 |
V1M |
FRA lou tavan |
M |
143 V1M |
7130 |
403 |
BESSON Richard |
20:50:52 |
V1M |
FRA BELLEVAUX |
M |
144 V1M |
6795 |
404 |
ROY Christophe |
20:52:24 |
V1M |
FRA |
M |
145 V1M |
6340 |
405 |
DENONCIN Thierry |
20:53:55 |
V2M |
BEL |
M |
40 V2M |
6833 |
405 |
MICHEL Victoria |
20:53:55 |
SEF |
FRA OLI COACHING |
F |
10 SEF |
6102 |
407 |
KESSEDJIAN Vincent |
20:56:16 |
V1M |
FRA |
M |
146 V1M |
6354 |
408 |
VERRAUX Christophe |
20:56:39 |
V1M |
FRA CA sedan |
M |
147 V1M |
7195 |
409 |
MOTTE Boris |
20:59:48 |
SEM |
FRA |
M |
197 SEM |
7274 |
410 |
MARECHAL Olivier |
20:59:51 |
V1M |
FRA |
M |
148 V1M |
6581 |
411 |
BOUR Didier |
21:02:16 |
V1M |
FRA |
M |
149 V1M |
6937 |
412 |
ANDRE MICHEL |
21:02:51 |
V2M |
FRA BOXE FRANCAISE VESOUL |
M |
41 V2M |
6266 |
413 |
BERNARD Guillaume |
21:03:30 |
SEM |
FRA |
M |
198 SEM |
6177 |
414 |
HOULOT Geoffroy |
21:03:59 |
V1M |
FRA |
M |
150 V1M |
6557 |
415 |
BARBE Antoine |
21:04:44 |
SEM |
FRA TF1 |
M |
199 SEM |
6910 |
416 |
LEGRAND Agnes |
21:05:45 |
V1F |
FRA US marquette |
F |
8 V1F |
6933 |
417 |
JACKSON Mark |
21:05:50 |
SEM |
GBR |
M |
200 SEM |
7104 |
418 |
GRASSART Benjamin |
21:06:59 |
V1M |
FRA |
M |
151 V1M |
6649 |
419 |
MORIN Philippe |
21:07:49 |
V2M |
FRA |
M |
42 V2M |
6960 |
420 |
GEIGER Thierry |
21:08:52 |
V1M |
FRA oli coatching |
M |
152 V1M |
6402 |
421 |
GEIGER Remy |
21:08:53 |
SEM |
FRA |
M |
201 SEM |
6055 |
422 |
HERTZOG Yvan |
21:08:58 |
V2M |
FRA VA ST PIERRE ATHLE |
M |
43 V2M |
6963 |
423 |
LAYANI Laurent |
21:09:28 |
V1M |
FRA |
M |
153 V1M |
6559 |
424 |
VIOLLET Christophe |
21:09:30 |
V1M |
FRA |
M |
154 V1M |
6997 |
425 |
SCHLOSSER Frank |
21:10:26 |
V1M |
FRA COLMAR TRAIL AVENTURE |
M |
155 V1M |
6148 |
426 |
MICHAUD Corinne |
21:11:36 |
V1F |
FRA CMBM |
F |
9 V1F |
7291 |
427 |
BRICE Eric |
21:11:37 |
V2M |
FRA |
M |
44 V2M |
6238 |
428 |
CHOUCROUN Alexis |
21:11:50 |
V1M |
FRA Les Etoiles du 8eme |
M |
156 V1M |
6608 |
429 |
BENAMOR Sebastien |
21:12:18 |
SEM |
FRA |
M |
202 SEM |
6952 |
430 |
ESPINAL Xavier |
21:14:33 |
V1M |
ESP CERN Running Club |
M |
157 V1M |
6966 |
431 |
GIRARD Romain |
21:15:03 |
SEM |
FRA |
M |
203 SEM |
7088 |
432 |
VARGAS Hernan |
21:17:09 |
V1M |
VEN |
M |
158 V1M |
6248 |
433 |
CHEILAN Bruno |
21:17:56 |
V1M |
FRA |
M |
159 V1M |
6841 |
434 |
OLLIVIER Christophe |
21:18:14 |
V2M |
FRA ASPHALTE 94 |
M |
45 V2M |
6631 |
435 |
GROSJEAN Bernard |
21:19:02 |
V2M |
FRA |
M |
46 V2M |
6072 |
436 |
BERTIN Thierry |
21:19:40 |
V1M |
FRA Maillefer |
M |
160 V1M |
6989 |
437 |
LE BERRE Remi |
21:20:08 |
V1M |
FRA |
M |
161 V1M |
6667 |
438 |
WAYMEL Pascal |
21:20:10 |
V2M |
FRA |
M |
47 V2M |
6683 |
439 |
GASSOT Stephane |
21:20:24 |
V1M |
FRA |
M |
162 V1M |
6276 |
440 |
MOUCHON tanguy |
21:22:38 |
SEM |
FRA |
M |
204 SEM |
6969 |
441 |
CHABANE Ahmed |
21:23:06 |
V1M |
FRA |
M |
163 V1M |
6160 |
442 |
BERRY Jerome |
21:24:38 |
V1M |
FRA |
M |
164 V1M |
6245 |
443 |
LETOURNEUR Simon |
21:24:44 |
SEM |
FRA Trailers du Mole |
M |
205 SEM |
6057 |
444 |
BRUN Daniel |
21:24:52 |
V2M |
FRA |
M |
48 V2M |
7037 |
445 |
SIAKOUFIS Spyridon |
21:24:53 |
V1M |
GRE |
M |
165 V1M |
6105 |
446 |
ROMEUF Olivier |
21:25:04 |
V1M |
FRA |
M |
166 V1M |
6757 |
447 |
CATTEAU Nicolas |
21:25:40 |
SEM |
FRA |
M |
206 SEM |
6229 |
448 |
GUERINEAU Philippe |
21:26:13 |
V1M |
FRA ATHLE ST JULIEN 74 |
M |
167 V1M |
6123 |
449 |
MATOUEK VAclav |
21:30:48 |
SEM |
CZE |
M |
207 SEM |
7217 |
450 |
PARIS Gwenael |
21:34:43 |
SEM |
FRA |
M |
208 SEM |
7071 |
451 |
LAVOINE Jean Michel |
21:35:33 |
V2M |
FRA |
M |
49 V2M |
6423 |
452 |
HUHTANEN Mika |
21:37:34 |
V1M |
FIN Fagernes Cykelklubben |
M |
168 V1M |
6860 |
453 |
BUTAYE Olivier |
21:38:45 |
SEM |
BEL Les Ecuyers |
M |
209 SEM |
6231 |
454 |
LIGNEY Francois |
21:39:56 |
V2M |
FRA le souffle d' Orgerus |
M |
50 V2M |
6466 |
455 |
DAHLGAARD HANSEN Christian Ulrich |
21:40:21 |
SEM |
DEN |
M |
210 SEM |
6806 |
456 |
PAOLETTI Corinne |
21:40:36 |
V1F |
BEL Mistral Marathon |
F |
10 V1F |
6075 |
457 |
BARBARIT Marion |
21:41:34 |
SEF |
FRA |
F |
11 SEF |
6305 |
458 |
VESTERHUS Synne Grana |
21:42:06 |
V1F |
NOR Team Supersport Norwa |
F |
11 V1F |
6083 |
458 |
JACOBSEN Kr Jacob |
21:42:06 |
SEM |
NOR Team Supersport Norwa |
M |
211 SEM |
6101 |
460 |
AFSHAR Dan |
21:43:35 |
V1M |
GBR www.xempo.com |
M |
169 V1M |
6301 |
461 |
LAUNOIS Jerome |
21:44:30 |
SEM |
BEL |
M |
212 SEM |
7168 |
462 |
FOUROT Olivier |
21:44:51 |
V1M |
FRA |
M |
170 V1M |
6422 |
462 |
PORTUGUEZ Laurent |
21:44:51 |
V1M |
FRA |
M |
171 V1M |
6430 |
464 |
VERACX DAVY Jerome |
21:44:53 |
V1M |
FRA RunningClubCotedeNacr |
M |
172 V1M |
6820 |
465 |
HOLLINGWORTH Daniel |
21:44:58 |
SEM |
GBR Buckley Runners |
M |
213 SEM |
6565 |
466 |
AHELCHIAA Mohamed |
21:46:59 |
V2M |
BEL |
M |
51 V2M |
7057 |
467 |
DIEZ Raphael |
21:47:54 |
SEM |
FRA EFCVO |
M |
214 SEM |
6880 |
468 |
FILLION Florian |
21:47:57 |
SEM |
FRA |
M |
215 SEM |
6267 |
469 |
MAZZONI Claudio |
21:49:20 |
V1M |
ITA |
M |
173 V1M |
6324 |
470 |
GROSS Toomas |
21:51:10 |
V1M |
EST |
M |
174 V1M |
6545 |
471 |
FUHRMANN Francois |
21:54:04 |
V2M |
FRA |
M |
52 V2M |
6646 |
472 |
KOSKINEN Mikko |
21:55:47 |
SEM |
FIN |
M |
216 SEM |
6319 |
473 |
ROYET Gregory |
21:56:35 |
SEM |
FRA |
M |
217 SEM |
6465 |
474 |
GRISEL Martijn |
21:57:38 |
SEM |
NED |
M |
218 SEM |
6398 |
475 |
CHANEL Arnaud |
21:58:43 |
V1M |
FRA nd2br |
M |
175 V1M |
6797 |
475 |
JACQUET Benjamin |
21:58:43 |
V1M |
FRA ND2BR |
M |
176 V1M |
6842 |
477 |
PORTHAULT Jean Marie |
21:58:52 |
V1M |
FRA |
M |
177 V1M |
7106 |
477 |
NAVARRO Nicolas |
21:58:52 |
SEM |
FRA |
M |
219 SEM |
6141 |
479 |
DINET Gilles |
21:58:54 |
V2M |
FRA |
M |
53 V2M |
6655 |
480 |
BOQUE Didier |
22:05:00 |
V2M |
BEL Skyrunner |
M |
54 V2M |
6365 |
481 |
PUJOL Vincent |
22:07:15 |
V2M |
FRA |
M |
55 V2M |
6058 |
482 |
ALTROFF Harri |
22:07:58 |
V1M |
EST |
M |
178 V1M |
7127 |
483 |
BAJON Julien |
22:09:31 |
SEM |
FRA 1000 pattes vicquois |
M |
220 SEM |
7179 |
484 |
CHALUMEAU Patrick |
22:09:33 |
V2M |
FRA |
M |
56 V2M |
6439 |
485 |
RACINE Arnaud |
22:12:59 |
SEM |
FRA asphalte 94 |
M |
221 SEM |
7188 |
486 |
HEYNS Christophe |
22:13:30 |
V1M |
BEL paxx global cycling/s |
M |
179 V1M |
6848 |
487 |
GALEA Xavier |
22:14:28 |
V1M |
FRA BEAUVAIS |
M |
180 V1M |
6125 |
488 |
GOMES Herve |
22:21:02 |
V2M |
FRA JCEPERNAY |
M |
57 V2M |
6525 |
489 |
AUREGAN Pierrick |
22:21:35 |
SEM |
FRA XVe ATHLETIC CLUB |
M |
222 SEM |
6727 |
490 |
TURNER Mark |
22:21:48 |
V1M |
GBR |
M |
181 V1M |
6146 |
491 |
CHABAL Gerard |
22:23:25 |
V2M |
FRA |
M |
58 V2M |
6673 |
492 |
PIGEOT Quentin |
22:23:40 |
SEM |
FRA RunningBack |
M |
223 SEM |
6535 |
493 |
ABERKANE Tahar |
22:23:42 |
V1M |
FRA CORCY ENDURANCE |
M |
182 V1M |
6205 |
494 |
KLEIN Frederic |
22:23:46 |
V1M |
FRA olicoaching |
M |
183 V1M |
6815 |
495 |
VOISIN Laurent |
22:23:47 |
V1M |
FRA Oli Coaching |
M |
184 V1M |
6155 |
496 |
CHOUARD Jean Marie |
22:25:01 |
V1M |
FRA |
M |
185 V1M |
6516 |
497 |
BUCHET Frederic |
22:25:11 |
V1M |
BEL USBW |
M |
186 V1M |
6549 |
498 |
MOURA Jemp |
22:26:03 |
SEM |
LUX |
M |
224 SEM |
7041 |
499 |
ROELL David |
22:27:09 |
V2M |
NED |
M |
59 V2M |
7295 |
500 |
VAN MEERVELD Peter |
22:27:34 |
V1M |
NED |
M |
187 V1M |
6406 |
501 |
DECOUX Damien |
22:29:29 |
SEM |
FRA |
M |
225 SEM |
7152 |
502 |
SASSOULAS PIERRE OLIVIER |
22:30:41 |
V1M |
FRA |
M |
188 V1M |
6209 |
503 |
BERTIN Virgile |
22:31:19 |
SEM |
FRA |
M |
226 SEM |
7316 |
504 |
PERDRIX Serge |
22:31:33 |
V1M |
FRA JCPLP LAMBRES 59 |
M |
190 V1M |
6992 |
504 |
CACHART Olivier |
22:31:33 |
V1M |
FRA JCPLP LAMBRES 59 |
M |
189 V1M |
6954 |
506 |
ROCHET Manu |
22:33:12 |
V1M |
BEL |
M |
191 V1M |
6336 |
507 |
VERRIERE Maxime |
22:33:19 |
SEM |
FRA |
M |
227 SEM |
6162 |
508 |
CLARK Stephen |
22:33:34 |
V2M |
GBR |
M |
60 V2M |
6136 |
509 |
PODOGORSKA Sebastien |
22:34:07 |
SEM |
FRA |
M |
228 SEM |
6931 |
510 |
COMBRET Marc |
22:34:12 |
V2M |
FRA VEDAS ENDURANCE |
M |
61 V2M |
7005 |
511 |
MARTINI Jean Paul |
22:34:13 |
V2M |
FRA Montpellier |
M |
62 V2M |
6921 |
512 |
FERRERE Walter |
22:34:14 |
V1M |
FRA AS THALES AVIONICS & |
M |
192 V1M |
6726 |
513 |
ANDRE Cedric |
22:34:18 |
SEM |
FRA |
M |
229 SEM |
7167 |
514 |
BODAIN Bertrand |
22:34:36 |
SEM |
FRA ASPTT Lille |
M |
230 SEM |
6539 |
515 |
CHANTOISEAU Thierry |
22:35:23 |
V1M |
FRA |
M |
193 V1M |
6638 |
516 |
BLANCO Pablo |
22:35:29 |
V1M |
FRA Tri Team Pully |
M |
194 V1M |
6898 |
517 |
DUFOUR Franck |
22:35:30 |
V1M |
FRA ASVEL TRIATHLON |
M |
195 V1M |
6863 |
518 |
MORENO SANTIAGO Dolores |
22:38:00 |
V1F |
ESP Bichillorunner |
F |
12 V1F |
6623 |
519 |
STANGNES Eirik |
22:38:15 |
V1M |
NOR Valley striders |
M |
196 V1M |
7027 |
520 |
PAKULA Frederic |
22:38:45 |
V2M |
FRA |
M |
63 V2M |
6767 |
521 |
BERGAMELLI Jacqueline |
22:40:38 |
V3F |
FRA CMBM |
F |
1 V3F |
7270 |
522 |
GOFFE Nicolas |
22:42:03 |
SEM |
BEL |
M |
231 SEM |
6198 |
523 |
KAISER Andre |
22:42:21 |
V1M |
FRA |
M |
197 V1M |
6759 |
524 |
ARRAGON Remi |
22:43:18 |
SEM |
FRA |
M |
232 SEM |
6285 |
525 |
CROSS Ian |
22:44:49 |
V2M |
GBR NYP Tri |
M |
64 V2M |
6300 |
526 |
THOMINE Mederic |
22:44:53 |
SEM |
FRA |
M |
233 SEM |
6286 |
527 |
ARSAC Martin |
22:44:54 |
SEM |
FRA |
M |
234 SEM |
6922 |
528 |
MENTZER Julien |
22:44:56 |
V1M |
FRA |
M |
198 V1M |
7035 |
529 |
TUCKER Adrian |
22:45:06 |
V2M |
IRL IMRA |
M |
65 V2M |
6533 |
530 |
ZILLER Christian |
22:45:08 |
V1M |
FRA ASSA |
M |
199 V1M |
6635 |
531 |
LARBRE Michael |
22:45:13 |
V1M |
FRA |
M |
200 V1M |
6671 |
532 |
LARBRE David |
22:45:15 |
V1M |
FRA |
M |
201 V1M |
6703 |
533 |
AUBRY Claude |
22:45:19 |
V3M |
FRA |
M |
6 V3M |
6830 |
534 |
MARUSA Pascal |
22:45:55 |
V1M |
FRA |
M |
202 V1M |
7022 |
535 |
MENTZER Patrick |
22:46:21 |
V1M |
FRA D'ranner Andolsheim |
M |
203 V1M |
6612 |
536 |
BALDACINI Christophe |
22:46:22 |
V2M |
FRA D'ranner |
M |
66 V2M |
6542 |
537 |
LAVAGNA Eric |
22:46:29 |
V1M |
FRA CSL Triathlon |
M |
204 V1M |
6288 |
538 |
STIEN Eric |
22:47:24 |
V2M |
FRA ASVEL ATHLETISME |
M |
67 V2M |
6100 |
539 |
KENNY Nicholas |
22:47:45 |
V2M |
GBR None |
M |
68 V2M |
6061 |
540 |
VIGREUX Jerome |
22:48:20 |
V1M |
FRA |
M |
205 V1M |
6215 |
541 |
NOEL Christian |
22:48:22 |
V1M |
FRA |
M |
206 V1M |
6484 |
542 |
LEROUX Marc |
22:51:20 |
V1M |
FRA |
M |
207 V1M |
6241 |
543 |
PRATSCH Peter |
22:53:32 |
V2M |
FIN |
M |
69 V2M |
6085 |
544 |
GUINET Jeremie |
22:54:00 |
SEM |
FRA |
M |
235 SEM |
6911 |
545 |
FERRE Cedric |
22:55:58 |
SEM |
FRA |
M |
236 SEM |
6214 |
546 |
GARCIA Pierre |
22:56:00 |
SEM |
FRA |
M |
237 SEM |
6486 |
546 |
GILLET Benoit |
22:56:00 |
SEM |
FRA Defis sport aventure |
M |
238 SEM |
6515 |
548 |
MANDIN Guillaume |
22:56:01 |
SEM |
FRA |
M |
239 SEM |
6303 |
549 |
BADOURALY RAJAN Malik |
22:56:05 |
SEM |
FRA |
M |
240 SEM |
6776 |
550 |
HANNAH Goldring |
22:56:31 |
V1M |
DEN |
M |
208 V1M |
7301 |
551 |
MORALEDA Antoine |
22:56:39 |
SEM |
FRA |
M |
241 SEM |
6442 |
552 |
SCHROEDER Soeren |
22:57:04 |
V2M |
DEN MTC |
M |
70 V2M |
7299 |
553 |
GOREAU Jean |
22:57:08 |
V4M |
FRA Entente Sevre |
M |
1 V4M |
6654 |
554 |
GUHL Jerome |
22:58:20 |
SEM |
SUI |
M |
242 SEM |
6751 |
555 |
GRANDCLeMENT Boris |
23:00:19 |
SEM |
FRA |
M |
243 SEM |
6307 |
556 |
CLAVEL Manuel |
23:00:42 |
V1M |
ESP |
M |
209 V1M |
6227 |
557 |
CASTELLO Alberto |
23:00:44 |
V1M |
ESP |
M |
210 V1M |
6250 |
558 |
LAMADRID Borja |
23:00:46 |
V1M |
ESP |
M |
211 V1M |
7113 |
559 |
ZALDUA Javier |
23:00:47 |
V1M |
ESP |
M |
212 V1M |
6268 |
560 |
JOVER CALVET Jorge |
23:00:50 |
SEM |
ESP |
M |
244 SEM |
6473 |
561 |
DULON Stephane |
23:01:32 |
SEM |
FRA |
M |
245 SEM |
6296 |
562 |
TASSAN Rene |
23:02:16 |
V2M |
FRA |
M |
71 V2M |
7213 |
563 |
BERCHICHE Farid |
23:03:33 |
V1M |
FRA Athletisme Metz a2m |
M |
213 V1M |
6618 |
564 |
POCHON Matthieu |
23:03:53 |
V1M |
FRA |
M |
214 V1M |
7142 |
564 |
TROMP Fabrice |
23:03:53 |
V2M |
FRA |
M |
72 V2M |
7174 |
566 |
MAZURAIS Stephane |
23:03:54 |
V1M |
FRA |
M |
215 V1M |
7149 |
567 |
FANTINO Lucien |
23:05:01 |
V2M |
FRA |
M |
73 V2M |
6483 |
568 |
MERLIN Valerie |
23:05:02 |
V1F |
FRA SPIRIDON |
F |
13 V1F |
6478 |
569 |
RIZET Claude |
23:06:20 |
V1M |
FRA Team lysosome |
M |
216 V1M |
7280 |
570 |
DOUCHET Vincent |
23:06:40 |
V1M |
FRA |
M |
217 V1M |
6591 |
571 |
BURAGAS Adriano |
23:06:57 |
V1M |
BRA DRUN/BRESPOERTES |
M |
218 V1M |
6419 |
572 |
ARRUDA Andre |
23:06:59 |
V2M |
BRA D RUN |
M |
74 V2M |
6496 |
573 |
KAPINA Inga |
23:07:13 |
V1F |
LAT VSK Noskrien |
F |
14 V1F |
6460 |
574 |
LARTIQUE Pascal |
23:07:34 |
V2M |
FRA ES Mersen |
M |
75 V2M |
7182 |
575 |
HAMAN Eric |
23:10:40 |
V1M |
FRA |
M |
219 V1M |
7011 |
576 |
SAUCILLON Philippe |
23:12:18 |
V1M |
FRA |
M |
220 V1M |
6363 |
577 |
LUCAS Kelly |
23:12:20 |
SEF |
GBR Westbourne Running Cl |
F |
13 SEF |
7310 |
577 |
MCFARLANE Emma |
23:12:20 |
SEF |
GBR |
F |
12 SEF |
7103 |
577 |
CLABAUT Muriel |
23:12:20 |
V1F |
FRA |
F |
15 V1F |
7076 |
580 |
OBER Jean Noel |
23:12:23 |
V2M |
FRA ASL LA ROUBERTSAU |
M |
76 V2M |
7069 |
581 |
HERRERO Pau |
23:12:25 |
SEM |
ESP Serpentine RC |
M |
246 SEM |
7239 |
582 |
FOURNIER Patrick |
23:12:27 |
V2M |
FRA Val de Reuil AC |
M |
77 V2M |
7061 |
583 |
CARDOSO Manuel |
23:12:44 |
V1M |
FRA Roccoteam |
M |
222 V1M |
7147 |
583 |
OUDAR Christophe |
23:12:44 |
V2M |
FRA |
M |
78 V2M |
6329 |
583 |
PIERARD Michel |
23:12:44 |
V1M |
BEL |
M |
221 V1M |
6051 |
586 |
ROETHLISBERGER Herve |
23:12:45 |
V1M |
FRA |
M |
223 V1M |
7096 |
587 |
MERCIER Dominique |
23:12:47 |
V1M |
BEL |
M |
224 V1M |
6450 |
588 |
CUDDY Jason |
23:12:54 |
SEM |
GBR |
M |
247 SEM |
7233 |
589 |
BAVAY David |
23:15:06 |
V1M |
BEL |
M |
225 V1M |
6129 |
590 |
MORLOT Damien |
23:15:09 |
SEM |
FRA |
M |
248 SEM |
6417 |
591 |
GROLLERON Max Antoine |
23:15:28 |
SEM |
FRA |
M |
249 SEM |
6588 |
591 |
ALVES Anthony |
23:15:28 |
SEM |
FRA |
M |
250 SEM |
6974 |
593 |
MARTINACHE Pascal |
23:15:29 |
V2M |
FRA ASPTT COMPIEGNE |
M |
79 V2M |
6506 |
593 |
LAVISSE Arnaud |
23:15:29 |
SEM |
FRA |
M |
251 SEM |
6502 |
595 |
BELTZUNG Olivier |
23:16:18 |
V2M |
FRA les coureurs de l all |
M |
80 V2M |
6092 |
596 |
COLONEL Bruno |
23:16:26 |
V1M |
FRA |
M |
226 V1M |
6602 |
597 |
FERNANDEZ Jose |
23:16:57 |
V2M |
FRA |
M |
81 V2M |
6522 |
598 |
RICHET Olivier |
23:22:21 |
SEM |
FRA SCO ANGERS |
M |
252 SEM |
6256 |
599 |
GRISARD Thierrry |
23:23:31 |
V2M |
FRA |
M |
82 V2M |
7181 |
599 |
EXALTIER Sandrine |
23:23:31 |
V1F |
FRA |
F |
16 V1F |
6371 |
601 |
BRIGHTWELL Simon |
23:23:33 |
V2M |
GBR Cambridge & Coleridge |
M |
83 V2M |
6818 |
602 |
CRONIN Kevin |
23:23:35 |
SEM |
IRL Munster Mountain Runn |
M |
253 SEM |
6297 |
603 |
ROUSSEAU Nicolas |
23:25:47 |
SEM |
FRA |
M |
254 SEM |
6597 |
604 |
FLORY Joel |
23:26:20 |
V2M |
FRA ASDH |
M |
85 V2M |
6158 |
604 |
BOUTTE Dominique |
23:26:20 |
V2M |
FRA asd hesdin |
M |
84 V2M |
6121 |
604 |
GERVOIS Maxence |
23:26:20 |
SEM |
FRA RCA |
M |
255 SEM |
6073 |
607 |
PIRLOT Sebastien |
23:27:11 |
SEM |
FRA nd2br |
M |
256 SEM |
6370 |
608 |
VOILLAUME Fabrice |
23:27:16 |
V1M |
FRA TRI LION BELFORT |
M |
227 V1M |
6165 |
609 |
PETITIMBERT Ludovic |
23:27:19 |
V1M |
FRA |
M |
228 V1M |
6416 |
610 |
STEINER Franck |
23:28:31 |
SEM |
FRA |
M |
257 SEM |
6290 |
611 |
NG Janet |
23:34:03 |
V1F |
CHN Hong Kong 100 |
F |
17 V1F |
6038 |
612 |
SPELLANZON Michael |
23:34:25 |
V1M |
BEL FRT Binche |
M |
229 V1M |
6132 |
613 |
CLAUSS Thomas |
23:34:32 |
SEM |
FRA |
M |
258 SEM |
6350 |
614 |
BIGEY Tatiana |
23:34:40 |
SEF |
FRA Footing Club Lausanne |
F |
14 SEF |
6208 |
615 |
FRANZI Dimitri |
23:34:42 |
SEM |
FRA CCA Rouffach |
M |
259 SEM |
6426 |
616 |
TISSERAND Catherine |
23:35:11 |
V2F |
FRA plombieres athletic s |
F |
1 V2F |
6684 |
617 |
TISSERAND Eric |
23:35:15 |
V2M |
FRA |
M |
86 V2M |
6681 |
618 |
OUALI Kamel |
23:39:37 |
SEM |
FRA |
M |
260 SEM |
6069 |
619 |
BIZOUARD Mathias |
23:41:05 |
V2M |
FRA AS LILLY |
M |
87 V2M |
7202 |
620 |
TURCANO David |
23:41:12 |
V1M |
FRA Messier Sports Velizy |
M |
230 V1M |
7023 |
621 |
BECKER Sylvestre |
23:41:13 |
SEM |
FRA TRIATHLON HOCHFELDEN |
M |
261 SEM |
6686 |
622 |
GRANGER Alain |
23:41:20 |
V2M |
FRA U A CHAROLLAIS BRIONN |
M |
88 V2M |
6981 |
623 |
MEYER Alain |
23:42:03 |
V1M |
FRA Dranner |
M |
231 V1M |
6508 |
624 |
DECOR MYRIAM |
23:42:04 |
V1F |
FRA Dranner |
F |
18 V1F |
6514 |
625 |
FERRI Patrick |
23:42:28 |
V3M |
FRA AS MARCOUSSIS |
M |
7 V3M |
6163 |
625 |
GOUHIER Ludovic |
23:42:28 |
V1M |
FRA as marcoussis |
M |
232 V1M |
6433 |
627 |
DUSSOUILLEZ Franck |
23:43:31 |
V2M |
FRA |
M |
89 V2M |
6973 |
628 |
TER AVEST Bertho |
23:45:01 |
SEM |
NED Atletics Nijverdal |
M |
262 SEM |
6781 |
629 |
POKOTYCKI Denis |
23:49:14 |
SEM |
POL Otomo STP |
M |
263 SEM |
6674 |
630 |
LOCHELONGUE Julien |
23:49:37 |
V1M |
FRA |
M |
233 V1M |
6113 |
630 |
BICLET Pierre |
23:49:37 |
SEM |
FRA |
M |
264 SEM |
6281 |
632 |
MONTIE Christophe |
23:50:10 |
V1M |
FRA US METRO AJT |
M |
234 V1M |
6844 |
633 |
MEIRSMAN Bernard |
23:50:24 |
V2M |
FRA JCPL en douaisis |
M |
90 V2M |
6968 |
634 |
BIBOLLET RUCHE Thierry |
23:53:29 |
V2M |
FRA |
M |
91 V2M |
6930 |
635 |
ROSSIGNOL Steve |
23:53:31 |
V1M |
FRA Marseille Trail Club |
M |
235 V1M |
6273 |
636 |
DAWID Poolman |
23:53:35 |
SEM |
RSA Sunninghill Striders |
M |
265 SEM |
7028 |
637 |
MARSANDE Pierre Alain |
23:53:50 |
SEM |
FRA |
M |
266 SEM |
6786 |
638 |
WITTMANN Regis |
23:54:24 |
SEM |
FRA |
M |
267 SEM |
6519 |
639 |
PUTHOSTE Julie |
23:54:59 |
SEF |
FRA Club loisirs Leo Lagr |
F |
15 SEF |
6258 |
639 |
KULYK Pierre |
23:54:59 |
SEM |
FRA |
M |
268 SEM |
6590 |
641 |
LABISSE Sebastien |
23:55:00 |
SEM |
FRA |
M |
269 SEM |
6463 |
642 |
TAKANO Hideo |
23:55:14 |
V1M |
JPN Dorking & Mole Valley |
M |
236 V1M |
6251 |
643 |
COQUET Pierre |
23:55:23 |
SEM |
FRA |
M |
270 SEM |
6626 |
644 |
PICHON Claude |
23:55:48 |
V3M |
FRA JCPLP LAMBRES 59 |
M |
8 V3M |
6962 |
645 |
BOLE Stephane |
23:56:56 |
SEM |
FRA A3S Steelcase |
M |
271 SEM |
6342 |
646 |
QUATTROCCHI Jean Philippe |
23:58:05 |
V1M |
FRA Marseille Trail Club |
M |
237 V1M |
6737 |
647 |
BILLIAU Pierre |
23:58:12 |
SEM |
FRA BNP PARIBAS |
M |
272 SEM |
6627 |
648 |
LAURSEN Peter |
23:58:25 |
V1M |
DEN |
M |
238 V1M |
6753 |
649 |
MICHELE WEBB Sara |
23:58:30 |
V1F |
GBR Nil |
F |
19 V1F |
6220 |
650 |
DIEME Offansou |
23:58:36 |
SEM |
FRA |
M |
273 SEM |
7119 |
651 |
REVAYOVA Katarina |
23:58:59 |
SEF |
SVK Bodka Team Slovakia |
F |
16 SEF |
6112 |
653 |
GRIFFON Serge |
23:59:45 |
V2M |
FRA |
M |
92 V2M |
7043 |
654 |
KEITH Eric |
23:59:50 |
V1M |
FRA |
M |
239 V1M |
6409 |
655 |
PAILLEY Christophe |
24h 00' 07 |
SEM |
FRA |
M |
275 SEM |
6147 |
656 |
HARDY Sebastien |
24h 00' 10 |
SEM |
FRA |
M |
276 SEM |
6464 |
657 |
MOREL Olivier |
24h 00' 21 |
V1M |
FRA |
M |
240 V1M |
6481 |
658 |
GUY Christophe |
24h 00' 44 |
V2M |
FRA |
M |
93 V2M |
6552 |
659 |
HURTREL Nicolas |
24h 00' 47 |
V1M |
FRA AS MARCOUSSIS |
M |
241 V1M |
6995 |
660 |
CHAFFOIS Pierre |
24h 01' 47 |
V2M |
FRA |
M |
94 V2M |
6688 |
660 |
BONNEAUD Denis |
24h 01' 47 |
V1M |
FRA |
M |
242 V1M |
6403 |
662 |
CHAVRET Fabienne |
24h 01' 54 |
SEF |
FRA ST micro |
F |
17 SEF |
6811 |
663 |
POUSSOT Benoit |
24h 02' 30 |
SEM |
FRA |
M |
277 SEM |
7139 |
664 |
LELIEVRE Christophe |
24h 04' 02 |
SEM |
FRA |
M |
278 SEM |
7045 |
665 |
STIG Morten |
24h 07' 48 |
SEM |
DEN National Geographic C |
M |
279 SEM |
6130 |
666 |
CLAUDE Guillaume |
24h 09' 01 |
SEM |
FRA |
M |
280 SEM |
7198 |
667 |
TARDY Nicolas |
24h 09' 02 |
SEM |
FRA |
M |
281 SEM |
7145 |
668 |
REY MILLET Pierre |
24h 10' 12 |
V1M |
FRA |
M |
243 V1M |
6520 |
669 |
GUINET Benoit |
24h 16' 59 |
V2M |
FRA TRAIL AVENTURES |
M |
95 V2M |
6459 |
669 |
CULLOT Patricia |
24h 16' 59 |
V2F |
FRA TRAIL AVENTURES |
F |
2 V2F |
6845 |
671 |
BASSET Christophe |
24h 22' 53 |
SEM |
FRA |
M |
282 SEM |
6874 |
672 |
JELONEK Jean Luc |
24h 23' 03 |
V1M |
FRA |
M |
244 V1M |
7039 |
673 |
MONIER Dominique |
24h 23' 13 |
V2M |
FRA |
M |
96 V2M |
7091 |
674 |
CERNEVSKA Lauma |
24h 23' 17 |
SEF |
LAT VSK Noskrien |
F |
18 SEF |
6237 |
674 |
BRZECZKOWSKI Jakub |
24h 23' 17 |
V1M |
POL |
M |
245 V1M |
7008 |
676 |
BOULIONG Fabrice |
24h 23' 19 |
V1M |
FRA Beauvais triathlon |
M |
246 V1M |
6277 |
677 |
LECOIN Marc |
24h 23' 34 |
SEM |
FRA |
M |
283 SEM |
6211 |
678 |
POUCHAIN Valery |
24h 25' 38 |
V1M |
FRA AVIA Club issy les mo |
M |
247 V1M |
7093 |
679 |
BONNEVAULT Christophe |
24h 27' 44 |
V1M |
FRA |
M |
248 V1M |
6314 |
680 |
BLONDE Patrick |
24h 32' 59 |
SEM |
FRA Pompier LURE |
M |
284 SEM |
6823 |
681 |
BONNE Jerome |
24h 34' 16 |
SEM |
FRA |
M |
286 SEM |
7014 |
681 |
DESOMBRE Damien |
24h 34' 16 |
SEM |
FRA |
M |
285 SEM |
6801 |
683 |
BOUCHEZ Yannick |
24h 37' 24 |
SEM |
BEL Torse Madress |
M |
287 SEM |
6762 |
684 |
CHOAIN Xavier |
24h 42' 51 |
SEM |
FRA TEAM EVENTS RESTAURAT |
M |
288 SEM |
6195 |
685 |
LEBRETON Herve |
24h 43' 35 |
V2M |
FRA |
M |
97 V2M |
6630 |
686 |
QUESNEL David |
24h 43' 43 |
V1M |
FRA lia |
M |
249 V1M |
6358 |
687 |
DEDE Armand |
24h 43' 48 |
V2M |
FRA LIA |
M |
98 V2M |
6679 |
688 |
DANI Jerome |
24h 44' 07 |
SEM |
FRA |
M |
289 SEM |
6140 |
689 |
BOUTEVILLAIN Eric |
24h 44' 10 |
V2M |
FRA US TOUL ATHLETISME |
M |
99 V2M |
6185 |
690 |
PIGANIOL Stephane |
24h 45' 11 |
V1M |
FRA |
M |
250 V1M |
6648 |
691 |
VISCONTINI Christophe |
24h 46' 59 |
V1M |
FRA |
M |
251 V1M |
6812 |
692 |
DELSAUX Mathilde |
24h 49' 37 |
SEF |
FRA |
F |
19 SEF |
6794 |
693 |
GOUSSIN Jeremy |
24h 49' 40 |
V1M |
FRA Esperance Faverges |
M |
252 V1M |
6223 |
694 |
PAPE Anthony |
24h 49' 54 |
SEM |
FRA |
M |
290 SEM |
7175 |
695 |
BERNADET Ingrid |
24h 50' 51 |
SEF |
FRA MARSEILLE TRAIL CLUB |
F |
20 SEF |
6170 |
696 |
PIERRE Jean Marc |
24h 51' 36 |
V2M |
FRA |
M |
100 V2M |
6611 |
697 |
TURCAUD Cedric |
25h 04' 04 |
V1M |
FRA |
M |
253 V1M |
6887 |
698 |
GAUDINEAU Mickael |
25h 04' 06 |
ESM |
FRA |
M |
4 ESM |
6570 |
699 |
MOREL Benoit |
25h 06' 39 |
SEM |
FRA |
M |
291 SEM |
6876 |
700 |
BOULANT Olivier |
25h 22' 20 |
V1M |
FRA |
M |
254 V1M |
7201 |
701 |
ALBERT HAMALIAN Marc |
26h 05' 43 |
SEM |
LIB Inter Lebanon |
M |
292 SEM |
6455 |
702 |
LILLESOE Louise |
26h 16' 06 |
SEF |
DEN NAT.GEO |
F |
21 SEF |
6131 |