1 |
MILLER Zach |
11:53:32 |
SEM |
USA - NIKE |
M |
|
3002 |
2 |
TOLLEFSON Tim |
12:06:56 |
SEM |
USA - NIKE TRAIL |
M |
|
3007 |
3 |
MARTIN Nicolas |
12:16:47 |
SEM |
FRA - SIGVARIS SPORTS TEA |
M |
|
3010 |
4 |
DEVILLAZ Sacha |
12:35:23 |
SEM |
FRA - TEAM SALOMON FRANCE |
M |
|
3030 |
4 |
PAZOS Diego |
12:35:23 |
SEM |
SUI |
M |
|
3043 |
6 |
CAPELL Pau |
12:46:15 |
SEM |
ESP - COMPRESSPORT TEAM |
M |
|
3015 |
7 |
CAVALLO Giuliano |
12:51:49 |
V1M |
ITA - TEAM SALOMON ISOSTA |
M |
1 V1M |
3021 |
8 |
CROFT Ruth |
12:54:53 |
SEF |
NZL - GARMIN & THE NORTH |
F |
1ere F |
3019 |
9 |
HAJNAL Robert |
12:55:36 |
SEM |
ROU - ULTRAFOOD.RO CIUCA |
M |
7 SEM |
3444 |
10 |
SAINT GIRONS Thomas |
13:04:20 |
V1M |
FRA - CPL PRIMAUBE |
M |
2 V1M |
3025 |
11 |
PELAEZ SERRANO Alberto |
13:13:19 |
SEM |
ESP - Arista Deportclinic |
M |
8 SEM |
3046 |
12 |
BURNET Jean |
13:35:26 |
SEM |
FRA - CMBM |
M |
9 SEM |
3062 |
13 |
OLIVA SIMO Juan Jose |
13:51:12 |
V1M |
ESP - TEAM LAND RACE |
M |
3 V1M |
3049 |
14 |
FREITAS Francisco |
13:53:15 |
SEM |
POR - ACD JARDIM DA SERRA |
M |
10 SEM |
3116 |
15 |
FALLAS Andrew |
13:54:47 |
SEM |
GBR - CARNETHY HRC |
M |
11 SEM |
3026 |
16 |
JONSSON Thorbergur |
13:55:04 |
SEM |
ISL - UFA |
M |
12 SEM |
3012 |
17 |
BOULET Magdalena |
14:02:47 |
V1F |
USA - TEAM HOKA |
F |
2eme F -1 V1F |
3009 |
18 |
JUNG Frederic |
14:05:57 |
SEM |
FRA - 20363 |
M |
13 SEM |
3048 |
19 |
DOLIVEIRA Nicolas |
14:06:38 |
SEM |
FRA - TEAM RAVANEL CMBM |
M |
14 SEM |
3483 |
20 |
SORIANO Olivier |
14:07:51 |
V1M |
FRA - RACING LETI ENDURA |
M |
4 V1M |
3076 |
21 |
BOUCHERIT Mathieu |
14:14:41 |
SEM |
FRA - AL ECHIROLLES |
M |
15 SEM |
3096 |
22 |
STRELKA Martin |
14:16:27 |
SEM |
CZE - TRAILMANIACS.CZ |
M |
16 SEM |
3108 |
23 |
MOLLIET Clement |
14:17:09 |
SEM |
FRA - TEAM HOKA |
M |
17 SEM |
3013 |
24 |
MILEA Radu |
14:18:26 |
SEM |
ROU - TEAM RUN |
M |
18 SEM |
3052 |
25 |
MATSUNAGA Hiroaki |
14:21:19 |
SEM |
JPN - THE NORTH FACE JAPA |
M |
19 SEM |
3088 |
26 |
BARRET Clement |
14:21:44 |
SEM |
FRA - OXSITIS |
M |
20 SEM |
3065 |
27 |
HAGEN Stian |
14:28:39 |
V1M |
NOR - |
M |
5 V1M |
3216 |
28 |
OBAYA Samuel |
14:31:10 |
SEM |
ESP - RACE LAND |
M |
21 SEM |
3063 |
29 |
LABY Jeremy |
14:31:57 |
SEM |
FRA - |
M |
22 SEM |
3091 |
30 |
BULIDON Frederick |
14:35:06 |
V1M |
RUNNING SHOP CLERMONT |
M |
6 V1M |
3862 |
31 |
AMARAL Nelson |
14:35:30 |
SEM |
POR - CTAD TRILHOS DE CI |
M |
23 SEM |
3285 |
32 |
VINOT Stephane |
14:37:36 |
SEM |
FRA - TRAILEURS DES MONTS |
M |
24 SEM |
3066 |
33 |
MARTINEZ Alban |
14:39:32 |
SEM |
FRA - |
M |
25 SEM |
3822 |
34 |
NORDMAN Eetu |
14:40:32 |
SEM |
FIN - Salomon Suunto Raci |
M |
26 SEM |
3530 |
35 |
BARTLOME Deny |
14:41:34 |
SEM |
SUI - |
M |
27 SEM |
3095 |
36 |
CANES Laia |
14:43:07 |
SEF |
ESP - Atmosfera Sport Run |
F |
3eme F -2 SEF |
3068 |
37 |
DEQUEUDRE Alban |
14:45:16 |
SEM |
FRA - |
M |
28 SEM |
3844 |
38 |
PERRIER Nicolas |
14:50:44 |
SEM |
FRA - |
M |
29 SEM |
3045 |
39 |
FLEURY Jeffrey |
14:51:36 |
SEM |
FRA - CABB |
M |
30 SEM |
3082 |
40 |
ROWLANDS Carlton |
14:55:24 |
SEM |
GBR - TEAM VIBRAM |
M |
31 SEM |
3070 |
41 |
EREMKA Libor |
14:57:42 |
SEM |
CZE - |
M |
32 SEM |
3648 |
42 |
CASTRO ALONSO Jose Pablo |
14:58:05 |
SEM |
ESP - EVASION MALLORCA TR |
M |
33 SEM |
3642 |
42 |
CAPLLONCH RIGO Juan |
14:58:05 |
V1M |
ESP - EVASION MALLORCA TR |
M |
7 V1M |
3646 |
44 |
GODOY ROMERO Francisco Jose |
14:58:06 |
SEM |
ESP - Club Arista |
M |
34 SEM |
3936 |
45 |
BARD Christelle |
15:03:24 |
SEF |
FRA - |
F |
4eme F - 3 SEF |
3090 |
46 |
MUNDINA GIL David |
15:03:59 |
SEM |
ESP - RACE LAND |
M |
35 SEM |
3044 |
46 |
ESCURIOLA REULA Sonia |
15:03:59 |
SEF |
ESP - RACE LAND |
F |
5eme F -4 SEF |
3064 |
48 |
JEKER David |
15:04:51 |
SEM |
CAN - |
M |
36 SEM |
3034 |
49 |
FORNAGUERA BALDRICH Eduard |
15:09:47 |
V1M |
ESP - UECANOIA |
M |
8 V1M |
3926 |
50 |
VOUILLAMOZ Sylvain |
15:10:13 |
SEM |
FRA - |
M |
37 SEM |
3067 |
51 |
PROVILLE Romain |
15:13:50 |
SEM |
FRA - NOVA 427 |
M |
38 SEM |
3907 |
52 |
UEDA Ruy |
15:14:15 |
ESM |
JPN - MONTRAIL&MHW |
M |
1 ESM |
3011 |
53 |
RAI Manikala |
15:17:30 |
SEF |
NEP - CABB |
F |
6eme F -5 SEF |
3050 |
54 |
GUERDOUX Amandine |
15:18:38 |
SEF |
FRA - ASPTT NICE |
F |
7eme F -6 SEF |
3075 |
55 |
KACMARCIK Tomas |
15:21:26 |
V1M |
SVK - SPORTRYSY INOV8 |
M |
9 V1M |
3767 |
56 |
THOMAIN Luca Davide |
15:26:43 |
SEM |
ITA - |
M |
39 SEM |
3357 |
57 |
GLAREY Sonia |
15:28:11 |
V1F |
ITA - WAA EXPERT APD PON |
F |
8eme F -2 V1F |
3042 |
58 |
LLOP XIRAU Arnau |
15:33:01 |
SEM |
ESP - MONTSENY MAASAIS |
M |
40 SEM |
3480 |
59 |
MACINTOSH Keith |
15:35:44 |
V1M |
GBR - WIMBLEDON WINDMILER |
M |
10 V1M |
3803 |
60 |
CHABERGE Fabrizio |
15:39:23 |
V1M |
ITA - TEAM TRAIL TECHNO S |
M |
11 V1M |
3917 |
61 |
GAPIHAN Pierre |
15:39:36 |
SEM |
FRA - |
M |
41 SEM |
3456 |
62 |
CRETINON Guillaume |
15:40:30 |
SEM |
FRA - AVOC |
M |
42 SEM |
3309 |
63 |
CALERO RODRIGUEZ David |
15:40:54 |
SEM |
ESP - DERWENT RUNNERS |
M |
43 SEM |
3670 |
64 |
PIERRAT Yannick |
15:42:30 |
SEM |
FRA - HOKA |
M |
44 SEM |
3036 |
65 |
BRADFORD Ben |
15:43:51 |
SEM |
GBR - |
M |
45 SEM |
3420 |
66 |
GIGON Aymeric |
15:44:15 |
SEM |
FRA - INTREPIDE ANGERS |
M |
46 SEM |
3071 |
67 |
PESCE Ivan |
15:44:20 |
SEM |
ITA - trailrunners finale |
M |
47 SEM |
3104 |
68 |
CHALMEAU Stephane |
15:44:31 |
V1M |
FRA - CAP ENDURANCE |
M |
12 V1M |
3221 |
69 |
DUDZIK Robert |
15:46:00 |
SEM |
POL - |
M |
48 SEM |
3709 |
70 |
HOULNE Kevin |
15:54:01 |
SEM |
FRA - COLMAR TRAIL AVENTU |
M |
49 SEM |
3081 |
71 |
SAENZ MONTESDEOCA Bernardo |
15:54:37 |
SEM |
ESP - BICHILLO RUNNER |
M |
50 SEM |
4136 |
72 |
BERTRAN MASANeS Elisabet |
15:57:15 |
SEF |
ESP - A.E.MATXACUCA |
F |
9eme F -7 SEF |
3105 |
73 |
EDWARDS Meredith |
16:00:38 |
SEF |
USA - |
F |
10eme F -8 SEF |
3086 |
74 |
KOVAL Martin |
16:05:24 |
SEM |
SVK - VITALCITY.SK |
M |
51 SEM |
3640 |
75 |
GOMEZ Enric |
16:07:57 |
SEM |
ESP - FASTTRIATLON CLUB |
M |
52 SEM |
3418 |
76 |
COSTA PUIGPELAT Marc |
16:08:13 |
SEM |
ESP - SANTPEDORCORRER |
M |
53 SEM |
3698 |
77 |
CROUSAZ Adrien |
16:08:35 |
SEM |
FRA - |
M |
54 SEM |
3735 |
78 |
RUIZ MARTINEZ Carlos |
16:08:42 |
SEM |
ESP - ISB SPORT |
M |
55 SEM |
3741 |
79 |
TAMANINI Marc |
16:10:44 |
SEM |
FRA - |
M |
56 SEM |
3051 |
80 |
HUBSCHWERLIN Jerome |
16:15:33 |
SEM |
FRA - |
M |
57 SEM |
3747 |
81 |
MARTINEZ RODRIQUEZ Calixto Javier |
16:19:36 |
V1M |
ESP - WAPAVENTURA |
M |
13 V1M |
3896 |
82 |
VALLONE Daniel |
16:21:38 |
V1M |
FRA - |
M |
14 V1M |
3911 |
83 |
STREIT Patrick |
16:22:40 |
V1M |
SUI - |
M |
15 V1M |
3523 |
84 |
MONGIOVETTO Mikael |
16:24:44 |
SEM |
ITA - ASD SPORTSLIFE |
M |
58 SEM |
3106 |
85 |
CHAMEL Gabriel |
16:24:52 |
SEM |
FRA - |
M |
59 SEM |
3426 |
86 |
MOLMEN Harald Edvard |
16:29:07 |
V1M |
NOR - HORTEN SKIKLUBB |
M |
16 V1M |
3117 |
87 |
ROGUET Vincent |
16:30:03 |
SEM |
FRA - |
M |
60 SEM |
3636 |
88 |
SERBAN Mihai |
16:31:02 |
SEM |
ROU - |
M |
61 SEM |
3425 |
89 |
CHATAIGNER Richard |
16:33:23 |
SEM |
FRA - INTREPIDE ANGERS |
M |
62 SEM |
3651 |
90 |
FORTIN Julien |
16:33:24 |
SEM |
FRA - INTREPIDE ANGERS |
M |
63 SEM |
3585 |
91 |
PRADES BELTRAN Carlos |
16:34:18 |
SEM |
ESP - |
M |
64 SEM |
4729 |
92 |
TRICONNET Thierry |
16:34:28 |
V2M |
FRA - SPORT AVENTURE |
M |
1 V2M |
3310 |
93 |
PITAUT Stephane |
16:34:58 |
V1M |
FRA - 83051 |
M |
17 V1M |
3072 |
94 |
SEMEN Xavier |
16:35:25 |
SEM |
FRA - |
M |
65 SEM |
3716 |
95 |
REBUFFET Laure |
16:38:00 |
SEF |
FRA - |
F |
11eme F -9 SEF |
3622 |
96 |
REICHL Daniel |
16:38:54 |
SEM |
AUT - |
M |
66 SEM |
3524 |
97 |
NODA Takeshi |
16:38:59 |
SEM |
JPN - SHINJUKU CENTRAL PA |
M |
67 SEM |
3725 |
98 |
GREEN Helen |
16:40:39 |
SEF |
GBR - |
F |
12eme F -10 SEF |
3069 |
99 |
SIGNES Jose Manuel |
16:43:32 |
SEM |
ESP - UMMA |
M |
68 SEM |
3559 |
100 |
BOITTE Eric |
16:45:13 |
V1M |
FRA - |
M |
18 V1M |
3306 |
101 |
PADOVANI Jean Francois |
16:46:02 |
SEM |
FRA - A C CORTE |
M |
69 SEM |
3214 |
102 |
SIGNES FORNES Jose |
16:46:35 |
SEM |
ESP - C.M. UMMA |
M |
70 SEM |
4118 |
103 |
CHALAYER Pascal |
16:46:53 |
V1M |
FRA - CHAUSS'PIED |
M |
19 V1M |
3476 |
104 |
MICHNOL Kamil |
16:47:31 |
SEM |
POL - |
M |
71 SEM |
3831 |
105 |
SANCHEZ FABREGA Alberto |
16:47:39 |
SEM |
ESP - |
M |
72 SEM |
3655 |
106 |
VIONNET FUASSET Alexandre |
16:48:06 |
SEM |
FRA - |
M |
73 SEM |
3111 |
107 |
MAYER Sebastien |
16:48:45 |
SEM |
FRA - Arc'teryx |
M |
74 SEM |
3477 |
108 |
KUMELIS Daniel |
16:48:46 |
V1M |
GER - |
M |
20 V1M |
3644 |
109 |
BLANDY GAYLORD Lydia |
16:48:49 |
SEF |
USA - |
F |
13eme F -11 SEF |
3080 |
110 |
BRONSTEIN Dan |
16:49:10 |
SEM |
GER - ANGRY BOYS |
M |
75 SEM |
3382 |
111 |
IOANNIDIS Theodoros |
16:50:45 |
V1M |
GRE - CAUCASIAN MOUNTAINE |
M |
21 V1M |
3283 |
112 |
TRUEBA VELARDE Hector |
16:52:48 |
SEM |
ESP - ATROTE TEAM |
M |
76 SEM |
3776 |
113 |
CROCHON Thibaut |
16:53:29 |
SEM |
FRA - |
M |
77 SEM |
3112 |
114 |
ARAG O Tiago |
16:54:48 |
SEM |
POR - CTAD TRILHOS DE CIN |
M |
78 SEM |
3543 |
115 |
DESSEREY Sebastien |
16:55:35 |
SEM |
FRA - TRI DUNOIS 28 |
M |
79 SEM |
3099 |
115 |
WELTERLIN Eric |
16:55:35 |
V2M |
FRA - |
M |
2 V2M |
3582 |
117 |
ACHARD Benjamin |
16:56:47 |
SEM |
FRA - |
M |
80 SEM |
3337 |
118 |
FAUGIER Remi |
16:57:06 |
SEM |
FRA - |
M |
81 SEM |
3399 |
119 |
BARRAU Fabien |
17:01:46 |
SEM |
FRA - |
M |
82 SEM |
3916 |
120 |
JULIA ESCOLA David |
17:02:31 |
V1M |
ESP - U.E.URGELLENCA |
M |
22 V1M |
3864 |
121 |
DUVERT David |
17:03:58 |
SEM |
FRA - EA MACON |
M |
83 SEM |
3474 |
122 |
VALLA Olivier |
17:07:47 |
V1M |
FRA - |
M |
23 V1M |
3903 |
123 |
ELLISON Anthony |
17:08:31 |
V1M |
GBR - |
M |
24 V1M |
3549 |
124 |
BENAMATI John |
17:10:26 |
V1M |
ITA - GOT MEDANO TEAM |
M |
25 V1M |
3884 |
125 |
BOHACEK Stepan |
17:18:17 |
V1M |
CZE - AS10LIFE |
M |
26 V1M |
3423 |
126 |
MORAND Gael |
17:18:39 |
V1M |
FRA - Free Iron Team |
M |
27 V1M |
3744 |
127 |
SCHOUWEY Nicolas |
17:18:56 |
SEM |
FRA - AINPULSION 18 |
M |
84 SEM |
3552 |
128 |
PIETRZAK Krystian |
17:20:28 |
SEM |
POL - Kieser Training K?l |
M |
85 SEM |
3847 |
129 |
JESUS MESA PULIDO Antonio |
17:21:20 |
SEM |
ESP - HOCKEY ALCALA |
M |
86 SEM |
3692 |
130 |
POUPON Sylvain |
17:22:39 |
SEM |
FRA - |
M |
87 SEM |
3336 |
131 |
REGRUTO Marco |
17:23:29 |
V1M |
ITA - |
M |
28 V1M |
3690 |
132 |
BOIRON David |
17:23:39 |
V1M |
FRA - |
M |
29 V1M |
3461 |
133 |
SPAZZADESCHI Riccardo |
17:23:55 |
V1M |
ITA - onda verde |
M |
30 V1M |
3924 |
134 |
GASPARD Alain |
17:24:25 |
V2M |
FRA - RUN EVASION CHRONO |
M |
3 V2M |
3653 |
135 |
PETIT Jerome |
17:25:05 |
SEM |
FRA - |
M |
88 SEM |
3662 |
136 |
GIANNELLI Emanuele |
17:25:21 |
SEM |
ITA - |
M |
89 SEM |
3440 |
137 |
SIMON Marc |
17:25:32 |
V1M |
FRA - RSSC ATHLeTISME |
M |
31 V1M |
3609 |
138 |
LEVICQ Jerome |
17:25:59 |
SEM |
FRA - ATHLETIC CLUB SALON |
M |
90 SEM |
3575 |
139 |
ARILLA SUBIAS Nestor |
17:26:27 |
SEM |
ESP - TRIDREAMS MONTANER |
M |
91 SEM |
3566 |
140 |
LERJEN Niels |
17:26:41 |
SEM |
SUI - |
M |
92 SEM |
3711 |
141 |
LEMAIRE Yann Pierrick |
17:28:49 |
V1M |
FRA - GO78 COURSE D'ORIE |
M |
32 V1M |
3664 |
142 |
ADELANTADO GUITART Eleuteri |
17:31:03 |
V2M |
ESP - ASS. MUNTANYENCS DE |
M |
4 V2M |
3365 |
143 |
SASSI Alen |
17:32:15 |
V1M |
ITA - POLISPORTIVA SCANDI |
M |
33 V1M |
3473 |
144 |
ALESSANDRINI Luca |
17:33:26 |
SEM |
ITA - TRAGUARDO VOLANTE R |
M |
93 SEM |
3821 |
145 |
LLOP XIRAU Bernat |
17:33:53 |
SEM |
ESP - MONTSENY MAASAIS |
M |
94 SEM |
3479 |
146 |
GRONLET Alexandre |
17:34:05 |
SEM |
FRA - |
M |
95 SEM |
3860 |
147 |
RONCORONI Luca |
17:35:30 |
V1M |
ITA - |
M |
34 V1M |
3881 |
148 |
SMITH Georgina |
17:35:55 |
SEF |
GBR - |
F |
14eme F -12 SEF |
4740 |
149 |
ADNET Abel |
17:36:31 |
SEM |
FRA - |
M |
96 SEM |
3930 |
150 |
BLEGVAD NISSEN Jesper |
17:37:07 |
V1M |
DEN - TEAM FUSION TRAIL |
M |
35 V1M |
3786 |
151 |
BANACHEWICZ Wiktor |
17:37:50 |
SEM |
POL - |
M |
97 SEM |
3705 |
152 |
YAT MICHAEL HUI Yue |
17:39:32 |
SEM |
CHN - |
M |
98 SEM |
3567 |
153 |
BUTTERS John |
17:39:46 |
V1M |
GBR - NORTHUMBERLAND FELL |
M |
36 V1M |
3501 |
154 |
PUIG I PUIG Llu |
17:40:34 |
SEM |
ESP - Trail Running Giron |
M |
99 SEM |
3465 |
155 |
DUNAND Francois |
17:41:04 |
SEM |
FRA - |
M |
100 SEM |
3861 |
156 |
KNOBLOCH Matthias |
17:42:28 |
SEM |
GER - WONRUN |
M |
101 SEM |
3797 |
157 |
MARLIN Christian |
17:42:56 |
V2M |
FRA - |
M |
5 V2M |
3533 |
158 |
AIT YAHIATENE Renaud |
17:43:26 |
SEM |
FRA - SPAC |
M |
102 SEM |
3885 |
159 |
DUPUIS Adrien |
17:44:08 |
SEM |
FRA - |
M |
103 SEM |
3925 |
160 |
CASTAGNA Francesco |
17:46:07 |
SEM |
ITA - SEC CIVATE |
M |
104 SEM |
3322 |
161 |
ADURIZ IZAGIRRE INaki |
17:48:07 |
V1M |
ESP - MENDIRIZ MENDI |
M |
37 V1M |
3541 |
161 |
PIAZZA Gilles |
17:48:07 |
V2M |
FRA - |
M |
6 V2M |
3574 |
163 |
HERMAL Jerome |
17:48:09 |
SEM |
FRA - |
M |
105 SEM |
3249 |
164 |
EGEA RESINA Juan RamOn |
17:48:39 |
SEM |
ESP - C. D. ETON SPORT |
M |
106 SEM |
3680 |
165 |
MANIVOZ Franck |
17:49:44 |
V1M |
FRA - |
M |
38 V1M |
3258 |
166 |
RAINBIRD Tanya |
17:50:10 |
V1F |
GBR - |
F |
15eme F -3 V1F |
3616 |
167 |
TEJNIL Ivo |
17:52:27 |
SEM |
CZE - |
M |
107 SEM |
4311 |
168 |
ARDIET Roxane |
17:53:07 |
SEF |
FRA - CEVENNES TRAIL CLUB |
F |
16eme F -13 SEF |
3703 |
169 |
MARTINEZ PEREZ Maria |
17:55:40 |
V1F |
ESP - HOCKEY ALCALA |
F |
17eme F -4 V1F |
3057 |
170 |
MORGAN Carol |
17:56:39 |
V1F |
IRL - NIDD VALLEY ROAD RU |
F |
18eme F -5 V1F |
3693 |
171 |
RICHARD Stephane |
17:56:40 |
V1M |
FRA - |
M |
39 V1M |
3840 |
172 |
NEEDLEMAN Ian |
17:56:43 |
V2M |
GBR - Tring RC |
M |
7 V2M |
3612 |
173 |
GUTIERREZ GARCIA Jesus |
17:57:00 |
V1M |
ESP - ALORA GUADALHORCE |
M |
40 V1M |
3738 |
174 |
GOUTTEVIN Nicolas |
17:57:24 |
SEM |
FRA - AIX ATHLE PROVENCE |
M |
108 SEM |
3672 |
175 |
MASSA Fulvio |
17:58:03 |
V1M |
ITA - GLI ORSI |
M |
41 V1M |
3918 |
176 |
BOURGETEAU Guillaume |
17:58:28 |
V1M |
FRA - |
M |
42 V1M |
3390 |
177 |
PRICE Helen |
17:58:47 |
V1F |
GBR - HARROGATE HARRIERS |
F |
19eme F -6 V1F |
3517 |
178 |
ANDRADE Vitor |
18:00:16 |
V1M |
POR - PAREDES AVENTURA |
M |
43 V1M |
3876 |
179 |
ALONSO PLAZA Fernando |
18:01:34 |
V1M |
ESP - A.D.G.M. PEGASO |
M |
44 V1M |
4286 |
180 |
BERNARD Olivier |
18:02:07 |
V1M |
FRA - OC GIF |
M |
45 V1M |
3490 |
181 |
PAILLOUX Virginie |
18:04:01 |
SEF |
FRA - TAC THONON |
F |
20eme F -14 SEF |
3586 |
182 |
MCMILLAN Lorna |
18:06:41 |
V1F |
GBR - |
F |
21eme F -7 V1F |
4589 |
183 |
BONETTI Carlo |
18:07:22 |
SEM |
SUI - TEAMGOTTHARDSKIMO |
M |
109 SEM |
3659 |
184 |
HALL Bruce |
18:07:36 |
V1M |
GBR - |
M |
46 V1M |
3714 |
185 |
SIOMOS Athanasios |
18:08:13 |
SEM |
GRE - KASIMIS TRAINING |
M |
110 SEM |
3430 |
186 |
GRENE Freddy |
18:08:37 |
SEM |
FRA - |
M |
111 SEM |
3218 |
187 |
HEBINGER Nicolas |
18:10:44 |
SEM |
FRA - CAF DE CHAMBERY |
M |
112 SEM |
3294 |
188 |
JACQUAND Marc |
18:15:28 |
SEM |
FRA - Martignat |
M |
113 SEM |
3853 |
189 |
MONGUILLON Serge |
18:15:44 |
V2M |
FRA - |
M |
8 V2M |
3447 |
190 |
CHATAING Sebastien |
18:15:48 |
SEM |
FRA - TPT |
M |
114 SEM |
3601 |
191 |
GAY Julien |
18:15:54 |
SEM |
FRA - |
M |
115 SEM |
3219 |
192 |
ELY Stephane |
18:16:00 |
SEM |
FRA - |
M |
116 SEM |
3463 |
193 |
MICHELI Andrea |
18:16:18 |
SEM |
ITA - ASD MONTICELLI TERM |
M |
117 SEM |
3275 |
194 |
CORRADINI Federico |
18:18:49 |
SEM |
ITA - |
M |
118 SEM |
3271 |
195 |
OSZACZKI Geza |
18:19:39 |
SEM |
HUN - MSTSZ |
M |
119 SEM |
3276 |
196 |
MICHEL Didier |
18:21:00 |
V1M |
FRA - |
M |
47 V1M |
3755 |
197 |
ITURRALDE INigo |
18:21:22 |
SEM |
ESP - |
M |
120 SEM |
3525 |
198 |
PASGAARD Thomas |
18:21:52 |
SEM |
DEN - Team Fusion Trail |
M |
121 SEM |
4094 |
199 |
PERRONE Daniel |
18:22:08 |
V1M |
FRA - |
M |
48 V1M |
3886 |
200 |
BOIDEVEZI Arthur |
18:22:31 |
SEM |
FRA - BIMBIMTEAM |
M |
122 SEM |
3231 |
201 |
ALLEN Thomas |
18:22:49 |
SEM |
USA - |
M |
123 SEM |
3462 |
202 |
VEYRET Simon |
18:23:39 |
SEM |
FRA - |
M |
124 SEM |
3596 |
203 |
BERRUTI Luca |
18:26:57 |
SEM |
ITA - ASD OVADESE TRAIL T |
M |
125 SEM |
3537 |
204 |
RIZ Silvano |
18:27:05 |
SEM |
ITA - |
M |
126 SEM |
3388 |
205 |
PEREZ DE ARENAZA ELIZONDO Arantzazu |
18:29:33 |
SEF |
ESP - GASTEIZ Mendi Talte |
F |
22eme F -15 SEF |
3835 |
206 |
QUELLIEN Arnaud |
18:32:26 |
V1M |
FRA - TEAM21 |
M |
49 V1M |
3413 |
207 |
ASSEL Marielle |
18:32:29 |
SEF |
FRA - TEAM TRAIL MIZUNO |
F |
23eme F -16 SEF |
3089 |
208 |
BAYSE Samuel |
18:32:37 |
V1M |
FRA - CAP LUBERON |
M |
50 V1M |
4073 |
209 |
STEPHAN Bruno |
18:33:38 |
V1M |
FRA - FOULEES CONCARNOISE |
M |
51 V1M |
3400 |
210 |
MINOT Jean Louis |
18:33:57 |
V2M |
FRA - |
M |
9 V2M |
3809 |
211 |
HORSFALL Charmaine |
18:35:07 |
SEF |
GBR - |
F |
24eme F -17 SEF |
3516 |
212 |
HERRERA PEREZ Ivan |
18:35:24 |
SEM |
ESP - GOIKOGANE |
M |
127 SEM |
3745 |
213 |
MASSOCCHI Mauro Marco |
18:36:44 |
SEM |
ITA - |
M |
128 SEM |
3499 |
214 |
CAYREL Pierre |
18:38:04 |
SEM |
FRA - SCA |
M |
129 SEM |
3813 |
215 |
IBANEZ MIRALLES Luis |
18:38:38 |
SEM |
ESP - LA FAIXA |
M |
130 SEM |
3471 |
216 |
MOULIS Pascal |
18:39:02 |
SEM |
FRA - LONS ATHLETIQUE CLU |
M |
131 SEM |
3893 |
217 |
FERRATUSCO Maurizio |
18:39:45 |
SEM |
ITA - SANREMORUNNERS |
M |
132 SEM |
3317 |
218 |
GIUNTOLI Fabrizio |
18:39:46 |
V1M |
ITA - |
M |
52 V1M |
3828 |
219 |
ANCIAUX eddy |
18:40:05 |
V1M |
BEL - |
M |
53 V1M |
4287 |
220 |
KONTOS Yannis |
18:41:30 |
V1M |
GRE - PNEUMONOLOGY.COM |
M |
54 V1M |
3520 |
221 |
LAMBERTHOD Gael |
18:42:54 |
SEM |
FRA - VAULX EN VELIN TRIA |
M |
133 SEM |
3794 |
222 |
BOFILL Miquel |
18:42:56 |
V1M |
ESP - NABES TEAM |
M |
55 V1M |
3629 |
223 |
LA HAUSSE DE LALOUVIERE Philippe |
18:44:00 |
V2M |
MRI - |
M |
10 V2M |
3752 |
224 |
BETTIN Alberto |
18:45:56 |
V1M |
ITA - GTF |
M |
56 V1M |
5544 |
225 |
DSOUZA Kieren |
18:46:02 |
ESM |
IND - |
M |
2 ESM |
3232 |
226 |
DARET Laurent |
18:48:29 |
V1M |
FRA - TEAM IRON RACE VJA |
M |
57 V1M |
3329 |
227 |
LACQUA Massimiliano |
18:48:56 |
V1M |
ITA - INDIVIDUALE |
M |
58 V1M |
3421 |
228 |
SEIcA Sim |
18:49:12 |
SEM |
POR - CRASH&RUN |
M |
134 SEM |
3389 |
229 |
AMARAL Tiago |
18:49:15 |
SEM |
POR - DR MERINO CLINICA M |
M |
135 SEM |
4146 |
230 |
HOUEL Benjamin |
18:50:09 |
SEM |
FRA - |
M |
136 SEM |
4415 |
231 |
MAYER Doug |
18:52:00 |
V2M |
USA - RUN THE ALPS |
M |
11 V2M |
3632 |
232 |
DAUTCOURT Alexis |
18:52:37 |
SEM |
FRA - |
M |
137 SEM |
3865 |
233 |
MANSSENS Christophe |
18:53:13 |
SEM |
BEL - |
M |
138 SEM |
3606 |
234 |
BARDOT BRARD Matthieu |
18:53:24 |
SEM |
FRA - EAA LA FOULEE D'ANN |
M |
139 SEM |
4453 |
235 |
FOURNIER Martin |
18:53:50 |
SEM |
FRA - |
M |
140 SEM |
3688 |
236 |
MENEGON Alan |
18:54:18 |
SEM |
ITA - ATLETICA SUSA |
M |
141 SEM |
3684 |
237 |
DUCRUIX Cedric |
18:54:48 |
V1M |
FRA - E.A. CHARTRES DE BR |
M |
59 V1M |
3607 |
238 |
COJEAN dominique |
18:54:55 |
V1M |
FRA - EA CHARTRES DE BRET |
M |
60 V1M |
3595 |
239 |
MAKKOI Rannelle |
18:56:17 |
SEF |
GRE - KASIMIS TRAINING IN |
F |
25eme F -18 SEF |
3815 |
240 |
RITONDALE Sebastien |
18:57:58 |
V1M |
FRA - |
M |
61 V1M |
3368 |
241 |
VANNESSON Jean Charles |
18:58:25 |
V1M |
FRA - |
M |
62 V1M |
3301 |
242 |
ESCOFIER Yannick |
18:59:08 |
SEM |
BEL - |
M |
142 SEM |
3598 |
243 |
GRAS Louis |
18:59:09 |
SEM |
FRA - |
M |
143 SEM |
3814 |
244 |
KUNTZ Olivier |
19:01:11 |
V1M |
FRA - |
M |
63 V1M |
3666 |
245 |
VAN DYCK Dimitri |
19:01:28 |
SEM |
BEL - |
M |
144 SEM |
3768 |
246 |
ZALEJSKI Nicolas |
19:02:07 |
SEM |
FRA - |
M |
145 SEM |
3354 |
247 |
MATEO Christophe |
19:02:16 |
V1M |
FRA - |
M |
64 V1M |
3790 |
248 |
BERGER Vincent Michel |
19:02:40 |
V1M |
FRA - |
M |
65 V1M |
3819 |
249 |
KRAPIVKO Dmitry |
19:02:41 |
SEM |
BLR - KRONAN |
M |
146 SEM |
3262 |
250 |
BALEZ Bertrand |
19:02:52 |
V1M |
FRA - |
M |
66 V1M |
4246 |
251 |
KLIMOWICZ Marek |
19:03:08 |
SEM |
POL - |
M |
147 SEM |
5222 |
252 |
BOGGIO Chiara |
19:03:25 |
SEF |
ITA - ASD LIBERTAS FORNO |
F |
26eme F -19 SEF |
4113 |
253 |
MORTENSEN Dannie Lindved |
19:03:26 |
SEM |
DEN - HLLH |
M |
148 SEM |
3263 |
254 |
DAY Andy |
19:03:59 |
V1M |
GBR - TEAMFREAK |
M |
67 V1M |
3300 |
255 |
SERVEAUX Freddy |
19:04:27 |
V1M |
FRA - |
M |
68 V1M |
4011 |
256 |
SUZANNE Nicolas |
19:04:49 |
SEM |
FRA - CAC |
M |
149 SEM |
3514 |
257 |
LOPEZ GARCIA Rafael |
19:04:53 |
V1M |
ESP - ALMANZOR |
M |
69 V1M |
3303 |
258 |
TARDIVEL Bruno |
19:05:07 |
V1M |
FRA - |
M |
70 V1M |
3215 |
259 |
LEGRAND Pierre |
19:06:25 |
V1M |
FRA - |
M |
71 V1M |
3892 |
260 |
GENTES Thierry |
19:06:56 |
SEM |
FRA - |
M |
150 SEM |
3613 |
261 |
LEPROVOST David |
19:08:22 |
V1M |
FRA - |
M |
72 V1M |
3251 |
262 |
AMADOR GOMEZ Desi |
19:08:32 |
SEM |
ESP - EUTSI BALMATRAIL |
M |
151 SEM |
3510 |
263 |
LIN WEE KUAN Cyril |
19:09:31 |
SEM |
FRA - FOULeE MUROISE |
M |
152 SEM |
3630 |
264 |
FUHRER David |
19:09:58 |
V1M |
FRA - |
M |
73 V1M |
3810 |
265 |
MASUE Romain |
19:09:59 |
SEM |
FRA - Plougastel Sports N |
M |
153 SEM |
3326 |
266 |
VAREA Miquel |
19:10:04 |
SEM |
ESP - C.T. A CORRECUITA |
M |
154 SEM |
3906 |
267 |
LUNA MARCO Jose Miguel |
19:10:05 |
SEM |
ESP - |
M |
155 SEM |
3868 |
268 |
VINEIS Gabriele |
19:10:37 |
SEM |
ITA - A.S.D. PODISTICA VA |
M |
156 SEM |
3937 |
269 |
VELEZ Telmo |
19:11:15 |
SEM |
POR - OFFTEL RUNNERS |
M |
157 SEM |
3386 |
270 |
FALQUE Julien |
19:11:46 |
SEM |
FRA - |
M |
158 SEM |
3334 |
271 |
DENIAUD Alexandre |
19:11:51 |
SEM |
FRA - CAP ENDURANCE |
M |
159 SEM |
3378 |
272 |
CHAFAI Najim |
19:12:24 |
V1M |
FRA - |
M |
74 V1M |
4398 |
273 |
PREMONT Nicolas |
19:12:27 |
SEM |
FRA - AREVA KEEPING |
M |
160 SEM |
3737 |
274 |
KIBARDIN Vladimir |
19:12:36 |
V1M |
BEL - SERAC |
M |
75 V1M |
4382 |
275 |
FAYOLLE Lionel |
19:13:18 |
V2M |
FRA - |
M |
12 V2M |
3466 |
276 |
WONG Patrick |
19:14:46 |
SEM |
CHN - |
M |
161 SEM |
4588 |
277 |
FOURNAT Philippe |
19:14:56 |
V2M |
FRA - |
M |
13 V2M |
3446 |
278 |
GERARD Benjamin |
19:16:15 |
SEM |
FRA - IBAL |
M |
162 SEM |
3830 |
279 |
MESSIEUX Olivier |
19:17:53 |
SEM |
SUI - |
M |
163 SEM |
3356 |
280 |
GARCIA MARICHAL Francisco Javier |
19:19:39 |
V1M |
ESP - CAMALEON |
M |
76 V1M |
3338 |
281 |
MOTTINI Nicolas |
19:19:48 |
V1M |
FRA - VILLA ADA GREEN RUN |
M |
77 V1M |
3571 |
282 |
BONNARD Julien |
19:20:08 |
SEM |
FRA - |
M |
164 SEM |
3247 |
283 |
BILLEBAULT Laurent |
19:21:03 |
V1M |
FRA - |
M |
78 V1M |
3259 |
284 |
LECHANTEUR Denis |
19:21:56 |
V1M |
FRA - ACCRORUN |
M |
79 V1M |
3827 |
285 |
FOVETTE Romain |
19:22:36 |
SEM |
FRA - |
M |
165 SEM |
3422 |
286 |
DOBRYNIN Andrey |
19:25:18 |
V1M |
RUS - TRILIFE |
M |
80 V1M |
4270 |
287 |
FISHER Ed |
19:25:20 |
SEM |
GBR - |
M |
166 SEM |
3785 |
288 |
ROBYR Xavier |
19:25:30 |
V1M |
SUI - |
M |
81 V1M |
4442 |
289 |
HUCK JUNOY Ona |
19:26:55 |
SEF |
ESP - UEVIC LLUNA PLENA |
F |
27eme F -20 SEF |
4372 |
290 |
PISSAS Julien |
19:27:21 |
SEM |
FRA - |
M |
167 SEM |
3639 |
291 |
GOUJAT Sebastien |
19:28:10 |
SEM |
FRA - CO KM42 ST JUST LE |
M |
168 SEM |
3678 |
292 |
GALLAND Gauthier |
19:28:11 |
SEM |
FRA - |
M |
169 SEM |
3939 |
293 |
CHAVANNE Cedric |
19:29:16 |
SEM |
FRA - LA CAVALE |
M |
170 SEM |
3817 |
294 |
STROZZA Marco Mario |
19:29:36 |
SEM |
ITA - |
M |
171 SEM |
4047 |
295 |
BENASSI Moreno |
19:30:12 |
V3M |
ITA - Ass.MARCIATORI MUGE |
M |
1 V3M |
3452 |
296 |
MONCELLI Matteo |
19:30:16 |
V1M |
ITA - S.S.D. Firenzuola |
M |
82 V1M |
3445 |
297 |
LANG Jeremy |
19:31:41 |
SEM |
GBR - BELGRADE RUNNING CL |
M |
172 SEM |
3796 |
298 |
BALLARIN Ignacio |
19:32:43 |
SEM |
ESP - SARRIOS |
M |
173 SEM |
3783 |
299 |
TOTALCA Florin |
19:32:52 |
SEM |
ROU - |
M |
174 SEM |
3330 |
300 |
FLOREA Daniel Alexandru |
19:32:54 |
SEM |
ROU - |
M |
175 SEM |
3643 |
301 |
HERLEZ Gregory |
19:33:23 |
SEM |
FRA - |
M |
176 SEM |
3298 |
302 |
GROSS Fabrice |
19:35:00 |
V1M |
FRA - |
M |
83 V1M |
3836 |
303 |
PINOL REVUELTA Jose |
19:36:20 |
SEM |
ESP - freespiritsinlife |
M |
177 SEM |
3723 |
304 |
VERGER Jerome |
19:36:23 |
V1M |
FRA - LIMOUX TRIATHLON CL |
M |
84 V1M |
3898 |
305 |
CLOT Jacques |
19:36:45 |
V1M |
FRA - |
M |
85 V1M |
3675 |
306 |
DE CAMPOS GERIA Palmira |
19:36:55 |
V1F |
POR - RCSD |
F |
28eme F -8 V1F |
4046 |
307 |
PRICE Martyn |
19:37:06 |
V2M |
GBR - HARROGATE HARRIERS |
M |
14 V2M |
4300 |
308 |
PAROUX Alix |
19:37:07 |
SEF |
FRA - |
F |
29eme F - 21 SEF |
4080 |
309 |
KVIST Miranda |
19:37:25 |
SEF |
SWE - TEAM NORDIC TRAIL |
F |
30eme F -22 SEF |
3224 |
310 |
BASSEREAU Christelle |
19:38:03 |
SEF |
FRA - OMNISPORT HYEROIS A |
F |
31eme F -23 SEF |
3431 |
311 |
POCHAT Martin |
19:38:08 |
SEM |
FRA - |
M |
178 SEM |
4727 |
312 |
PALMAS Antonio Diego |
19:38:46 |
V2M |
ITA - GLI ORCHI TRAILERS |
M |
15 V2M |
3383 |
313 |
ENJALRIC Renaud |
19:38:58 |
V1M |
FRA - |
M |
86 V1M |
3509 |
314 |
LETERRIER Nicolas |
19:39:03 |
V1M |
FRA - TRIATHLON CLUB NANT |
M |
87 V1M |
3415 |
315 |
DERUD Thomas |
19:39:27 |
SEM |
NOR - KRISTIANSAND L?PEKL |
M |
179 SEM |
3500 |
316 |
VALLE RODRIGUEZ Jose Luis |
19:39:45 |
SEM |
ESP - C.A. TAYMORY SPIRID |
M |
180 SEM |
3250 |
316 |
BORREDA CAPELLA Francisco |
19:39:45 |
V1M |
ESP - Trail Serra Verniss |
M |
88 V1M |
3349 |
318 |
KLIMIN Alexey |
19:40:01 |
V2M |
RUS - |
M |
16 V2M |
5036 |
319 |
IMAIZUMI Naomi |
19:40:14 |
SEF |
JPN - AYATO TRIATHRON TEA |
F |
32eme F -24 SEF |
3035 |
320 |
GUTIERREZ ALCALA Manuel |
19:40:46 |
SEM |
ESP - PERSONAL RUNNING |
M |
181 SEM |
4024 |
321 |
GARCIA MOLINA Raul |
19:41:02 |
SEM |
ESP - C.N.TERRASSA CICLES |
M |
182 SEM |
3265 |
322 |
COCHEREAU Rodolph |
19:41:44 |
V1M |
FRA - RAMBOUILLET SPORT A |
M |
89 V1M |
3818 |
323 |
SOUTHGATE Carl |
19:44:22 |
SEM |
GBR - |
M |
183 SEM |
3825 |
324 |
TOLLESHAUG Stia Andre |
19:45:09 |
SEM |
NOR - AUSTRHEIM IL |
M |
184 SEM |
5608 |
325 |
LE BRIS Eija |
19:45:14 |
V1F |
FIN - EA CHAMBERY |
F |
33eme F -9 V1F |
3849 |
326 |
DELAUNAY Frederic |
19:46:11 |
V1M |
FRA - ANNONAY TRIATHLON |
M |
90 V1M |
3719 |
327 |
MEYER JACOB Carsten |
19:47:09 |
SEM |
GER - |
M |
185 SEM |
3729 |
328 |
BETOURET Sebastien |
19:47:31 |
SEM |
FRA - |
M |
186 SEM |
3449 |
329 |
NASSO Daniele |
19:48:21 |
SEM |
ITA - OLIMPIA ATLETICA NE |
M |
187 SEM |
3702 |
330 |
MOLINA ALVAREZ Pablo |
19:48:41 |
SEM |
ESP - Club de MontaNa Emo |
M |
188 SEM |
4647 |
331 |
PALACIOS GARC A Enrique Manuel |
19:48:43 |
SEM |
ESP - Club de MontaNa Emo |
M |
189 SEM |
4617 |
332 |
COOPER George |
19:48:56 |
SEM |
GBR - |
M |
190 SEM |
4368 |
333 |
SILVA Sergio |
19:49:20 |
SEM |
POR - |
M |
191 SEM |
5169 |
334 |
LASSARA Joel |
19:49:53 |
V1M |
FRA - VITAFORM SAINT DIDI |
M |
91 V1M |
3526 |
335 |
LA PERA Lara |
19:52:09 |
SEF |
ITA - Marathon Misilmeri |
F |
34eme F -25 SEF |
3555 |
336 |
RUGGERI Giuseppe |
19:52:10 |
V3M |
ITA - |
M |
2 V3M |
3556 |
337 |
KOC Huseyin |
19:52:52 |
V2M |
CRC - MARATHONIST |
M |
17 V2M |
4479 |
338 |
ETHEVE Remy |
19:53:29 |
SEM |
FRA - UA SOCIETE GENERALE |
M |
192 SEM |
3343 |
339 |
ADAM Regis |
19:55:25 |
SEM |
FRA - |
M |
193 SEM |
3220 |
340 |
FERRARI Francis |
19:55:39 |
V1M |
FRA - |
M |
92 V1M |
4672 |
341 |
PAPOIN Laurent |
19:56:21 |
V1M |
FRA - IZEURE TEAM |
M |
93 V1M |
3611 |
342 |
WALTL Bernhard |
19:57:04 |
SEM |
AUT - Hochburg Ach |
M |
194 SEM |
3217 |
343 |
BAUD Christophe |
19:57:42 |
SEM |
FRA - FETERNES |
M |
195 SEM |
3707 |
344 |
GUeDAT Laurent |
20:00:58 |
SEM |
FRA - |
M |
196 SEM |
4724 |
345 |
TORRILLON Gilles |
20:01:16 |
V1M |
FRA - |
M |
94 V1M |
3538 |
346 |
MISKO Wilfried |
20:01:30 |
SEM |
FRA - TEAM TRAIL POULX |
M |
197 SEM |
3656 |
347 |
HADDEN Dan |
20:02:41 |
V1M |
CAN - |
M |
95 V1M |
3795 |
348 |
LACAGNE Pierre |
20:03:10 |
V2M |
FRA - BEAUNE TRIATHLON |
M |
18 V2M |
3591 |
349 |
MUNOZ CAMPOS Jose Miguel |
20:03:43 |
V1M |
ESP - XENDENGUETS DES TRA |
M |
96 V1M |
3846 |
350 |
RIAZA Ignacio |
20:04:33 |
SEM |
ESP - COFRADIA ATLETICA S |
M |
198 SEM |
5745 |
351 |
CUVILLIER Cedric |
20:05:06 |
V1M |
FRA - TOULON SPORTS NATUR |
M |
97 V1M |
3328 |
352 |
SANCHEZ FERNANDEZ Cesar |
20:05:29 |
SEM |
ESP - CASA ASTURIAS LEON |
M |
199 SEM |
5341 |
353 |
BRETIN Olivier |
20:05:38 |
V2M |
FRA - CAP ENDURANCE |
M |
19 V2M |
3406 |
354 |
COTE Sebastien |
20:05:44 |
V1M |
CAN - TRAIL DE MONTREAL |
M |
98 V1M |
3202 |
355 |
SAIZ Modesto |
20:05:55 |
SEM |
ESP - INDEPENDIENTE |
M |
200 SEM |
4346 |
356 |
BEGEY Fabien |
20:06:03 |
SEM |
FRA - |
M |
201 SEM |
4250 |
357 |
JIMENEZ FERNANDEZ Antonio |
20:07:32 |
V2M |
ESP - HOCKEY ALCALA |
M |
20 V2M |
3873 |
358 |
CATALANI Simone |
20:07:33 |
V1M |
ITA - |
M |
99 V1M |
3277 |
359 |
PRATS RIBAS Juan |
20:07:44 |
V1M |
ESP - grup muntanya marga |
M |
100 V1M |
4356 |
360 |
VERMON Ludovic |
20:07:50 |
SEM |
FRA - |
M |
202 SEM |
3311 |
361 |
DANJOU Olivier |
20:08:21 |
V1M |
FRA - TRAILEURS DU BDE |
M |
101 V1M |
4273 |
362 |
EGGLESTON Andy |
20:08:32 |
SEM |
GBR - |
M |
203 SEM |
3940 |
363 |
HASTINGS Alexi |
20:08:33 |
SEM |
GBR - |
M |
204 SEM |
3260 |
364 |
LONGET Damien |
20:08:57 |
SEM |
FRA - SALEVE TRAIL |
M |
205 SEM |
3287 |
365 |
PODDIGHE Andrea |
20:09:01 |
SEM |
ITA - SISPORT |
M |
206 SEM |
3845 |
366 |
BELLES BELLES Eva |
20:09:28 |
V1F |
ESP - AT ZENET TOTTRAIL |
F |
35eme F -10 V1F |
3459 |
367 |
FERITTO Gregory |
20:10:52 |
SEM |
FRA - |
M |
207 SEM |
3407 |
368 |
ALMETWALLY Ismail |
20:11:16 |
SEM |
EGY - |
M |
208 SEM |
3248 |
369 |
CARLSSON Per |
20:11:46 |
V1M |
SWE - IF LINNeA L?PNING |
M |
102 V1M |
3590 |
370 |
PIERRE Laurent |
20:12:46 |
SEM |
FRA - |
M |
209 SEM |
4669 |
371 |
LEGRIEL Sebastien |
20:13:59 |
SEM |
FRA - Point Trop n'en Fau |
M |
210 SEM |
3512 |
372 |
KULESH Pavel |
20:16:12 |
SEM |
BLR - KRONAN |
M |
211 SEM |
3535 |
373 |
BORNMAN Nicolaas |
20:16:47 |
SEM |
RSA - |
M |
212 SEM |
3544 |
374 |
SEUVE Julien |
20:17:23 |
SEM |
FRA - |
M |
213 SEM |
3910 |
375 |
COMBES Philippe |
20:18:22 |
V1M |
FRA - ECLA |
M |
103 V1M |
4219 |
376 |
ALMEIDA Filipe Miranda |
20:18:50 |
SEM |
POR - |
M |
214 SEM |
4339 |
377 |
LAFFINEUR Pierre |
20:20:53 |
SEM |
BEL - |
M |
215 SEM |
3807 |
378 |
CLERC Guilhem |
20:21:28 |
SEM |
FRA - |
M |
216 SEM |
3685 |
379 |
BOURGOIN Gilles |
20:22:30 |
V1M |
FRA - |
M |
104 V1M |
3314 |
380 |
PETRIAT Guillaume |
20:22:37 |
SEM |
FRA - |
M |
217 SEM |
4275 |
381 |
CAMBIER Pascal |
20:23:19 |
SEM |
BEL - |
M |
218 SEM |
3550 |
382 |
MAGNERON Xavier |
20:23:34 |
V2M |
FRA - |
M |
21 V2M |
4662 |
383 |
GRANGE Benoit |
20:25:41 |
V1M |
FRA - |
M |
105 V1M |
4666 |
384 |
THARREAU Jerome |
20:27:42 |
V1M |
FRA - |
M |
106 V1M |
3405 |
385 |
DOMAZETOVIC Aleksandar |
20:28:13 |
SEM |
MNE - |
M |
219 SEM |
3273 |
386 |
ATTWOOD Stephen |
20:29:37 |
V1M |
GBR - |
M |
107 V1M |
5374 |
387 |
RUIZ DE VINASPRE LOPEZ Jon |
20:30:10 |
SEM |
ESP - Manuel Iradier Runn |
M |
220 SEM |
3833 |
388 |
MIGUEL FERREIRA Luis |
20:30:44 |
SEM |
FRA - |
M |
221 SEM |
3547 |
389 |
JACONO David |
20:32:06 |
V1M |
FRA - |
M |
108 V1M |
4054 |
390 |
GRAIZON Martin |
20:32:57 |
SEM |
FRA - |
M |
222 SEM |
4404 |
391 |
RAMON AMENGUAL Joan |
20:33:07 |
SEM |
ESP - CLUB MON AVENTURA |
M |
223 SEM |
3417 |
392 |
ABERLENC Sebastien |
20:33:13 |
SEM |
FRA - |
M |
224 SEM |
3327 |
393 |
FONTEYRAUD Franck |
20:33:31 |
V1M |
CAN - CARBON BLANC TRIATH |
M |
109 V1M |
4578 |
394 |
TREMBLET Aurelie |
20:34:43 |
SEF |
FRA - AVOC |
F |
36eme F -26 SEF |
4086 |
395 |
TREMBLET Joachim |
20:34:44 |
SEM |
FRA - AVOC |
M |
225 SEM |
4031 |
396 |
BORREGO LLANEZA Jesus |
20:34:47 |
SEM |
ESP - CORRIENDO POR MORCI |
M |
226 SEM |
4553 |
397 |
FRIZZLE Craig |
20:35:12 |
SEM |
CAN - |
M |
227 SEM |
4737 |
398 |
GRAND Thomas |
20:36:33 |
SEM |
FRA - LES FOULEES DE TOM |
M |
228 SEM |
3905 |
399 |
ROSSETTI Andrea |
20:36:35 |
SEM |
ITA - Team 3Esse |
M |
229 SEM |
4623 |
400 |
REDIER David |
20:37:01 |
SEM |
FRA - |
M |
230 SEM |
3721 |
401 |
TASTARD Anthony |
20:37:35 |
SEM |
FRA - |
M |
231 SEM |
3679 |
402 |
RAOUX Arnaud |
20:37:47 |
V1M |
FRA - TRAILEURS DU BDE |
M |
110 V1M |
3769 |
403 |
ROOS Philippe |
20:39:09 |
SEM |
FRA - Colmar Trail Aventu |
M |
232 SEM |
3451 |
404 |
MACENRI John |
20:41:29 |
V1M |
IRL - IMRA |
M |
111 V1M |
3487 |
405 |
MARANELLI Antony |
20:42:19 |
SEM |
FRA - CORSICA SPORT MEZZA |
M |
233 SEM |
3502 |
405 |
ALBERTINI Jean Charles |
20:42:19 |
SEM |
FRA - CORSICA SPORT MEZZA |
M |
234 SEM |
3503 |
407 |
MINICONI Jean Marc |
20:42:20 |
SEM |
FRA - CS MEZZAVIA |
M |
235 SEM |
3318 |
407 |
ROMANI Stephane |
20:42:20 |
V1M |
FRA - CSMEZZAVIA |
M |
112 V1M |
3908 |
409 |
MEUNIER Frederic |
20:42:43 |
SEM |
FRA - EA LE CREUSOT |
M |
236 SEM |
4519 |
410 |
GUERY Arnaud |
20:43:06 |
SEM |
FRA - |
M |
237 SEM |
3637 |
411 |
PREY Stephane |
20:43:43 |
SEM |
FRA - |
M |
238 SEM |
3237 |
412 |
CABRERA Jose Maria |
20:44:10 |
V1M |
ESP - |
M |
113 V1M |
3398 |
413 |
ESTEBAN ORDUNA Jose Antonio |
20:44:17 |
V1M |
ESP - UNIO EXCURSIONISTA |
M |
114 V1M |
4486 |
414 |
MCCOLLAM Mervyn |
20:44:40 |
V1M |
IRL - |
M |
115 V1M |
5148 |
415 |
ARGO Daniel |
20:44:59 |
SEM |
ISR - ZONE3 |
M |
239 SEM |
3286 |
416 |
DROUARD Marc |
20:45:37 |
V1M |
FRA - CORMARIS TRIATHLON |
M |
116 V1M |
4269 |
417 |
FOGLIATO Franco |
20:46:14 |
V1M |
ITA - E. D'ATHLETISME CAP |
M |
117 V1M |
4001 |
418 |
METZLER Brian |
20:46:25 |
V1M |
USA - SUFFER BETTER |
M |
118 V1M |
4002 |
419 |
FILIPI Andi |
20:46:58 |
SEM |
ALB - NEVER STOP RUN |
M |
240 SEM |
3381 |
420 |
INCERTI Thierry |
20:47:18 |
V1M |
FRA - |
M |
119 V1M |
3623 |
421 |
KOVAL Tomas |
20:47:43 |
SEM |
SVK - VITALCITY.SK |
M |
241 SEM |
4443 |
422 |
BIALA Weronika |
20:48:17 |
SEF |
POL - |
F |
37eme F -27 SEF |
4718 |
423 |
DELPUECH Thibault |
20:48:24 |
SEM |
FRA - U.C.C.V |
M |
242 SEM |
3395 |
424 |
RAMUZ Joseph |
20:48:56 |
SEM |
SUI - SPARTAN RUNNING |
M |
243 SEM |
3234 |
425 |
LACOTTE David |
20:49:06 |
SEM |
FRA - |
M |
244 SEM |
4359 |
425 |
DUNIAGUE Julien |
20:49:06 |
SEM |
FRA - |
M |
245 SEM |
4366 |
427 |
HORST Sonnet |
20:50:08 |
V2M |
BEL - ARDENNES TRIATHLON |
M |
22 V2M |
3913 |
428 |
VERLET Irene |
20:50:12 |
V2F |
FRA - |
F |
38eme F -1 V2F |
4622 |
429 |
TASQUE Salva |
20:50:21 |
V1M |
ESP - ISB SPORTS |
M |
120 V1M |
3238 |
430 |
ABAD MOSTAJO Ernesto |
20:50:25 |
V1M |
ESP - ISBSPORT |
M |
121 V1M |
3505 |
431 |
VACHERON Guillaume |
20:50:40 |
V1M |
FRA - |
M |
122 V1M |
4083 |
432 |
BAFFALIE Christophe |
20:50:42 |
V1M |
FRA - SAINT MAMERT du GAR |
M |
123 V1M |
3481 |
433 |
BRISWALDER Arnaud |
20:50:43 |
V1M |
FRA - |
M |
124 V1M |
3280 |
434 |
BERRET Bruno |
20:51:10 |
V2M |
FRA - S.O.HOUILLES |
M |
23 V2M |
3362 |
435 |
HOUMARD Joel |
20:51:11 |
SEM |
SUI - CNN TRI NYON |
M |
246 SEM |
4469 |
436 |
BOUDAY Luc |
20:51:24 |
V3M |
FRA - |
M |
3 V3M |
4329 |
437 |
SVIRAK Ondrej |
20:51:33 |
SEM |
CZE - SK ZABOVRESKY BRNO |
M |
247 SEM |
4448 |
438 |
COUTURIER Francois |
20:51:58 |
V1M |
FRA - |
M |
125 V1M |
4663 |
439 |
BABONAUX Philippe |
20:52:17 |
V1M |
FRA - SMAC |
M |
126 V1M |
3478 |
440 |
RADVANSZKI TamAs |
20:52:21 |
SEM |
HUN - |
M |
248 SEM |
3773 |
441 |
PIKABEA Asier |
20:52:47 |
V1M |
ESP - AGERRA MENDI TALDEA |
M |
127 V1M |
3748 |
442 |
MONTARULI Marcello |
20:53:09 |
V1M |
SUI - |
M |
128 V1M |
4577 |
443 |
MERCERON Emmanuel |
20:53:24 |
V1M |
FRA - |
M |
129 V1M |
4364 |
444 |
TORREMOCHA Pedro |
20:54:12 |
V1M |
ESP - Clinica Gioia Triat |
M |
130 V1M |
5180 |
445 |
HUBERT Didier |
20:54:47 |
V1M |
FRA - |
M |
131 V1M |
5280 |
446 |
HENNEQUIN Nicolas |
20:54:48 |
V1M |
FRA - |
M |
132 V1M |
3345 |
447 |
SERVAT Guillaume |
20:55:03 |
SEM |
FRA - |
M |
249 SEM |
3498 |
448 |
BERTHIER Thomas |
20:55:18 |
SEM |
FRA - |
M |
250 SEM |
3267 |
449 |
ARNAL BREZUN Didier |
20:55:50 |
V2M |
FRA - CA BALMA |
M |
24 V2M |
4696 |
450 |
GLORIE Severine |
20:57:56 |
SEF |
FRA - |
F |
39eme F -28 SEF |
4282 |
451 |
TIMOFIEJUK Pawel |
20:58:26 |
SEM |
POL - ALBATROSY |
M |
251 SEM |
3240 |
452 |
MODENA Sergio |
21:00:00 |
V2M |
ITA - |
M |
25 V2M |
3353 |
453 |
ROMAND Philippe |
21:00:30 |
SEM |
FRA - |
M |
252 SEM |
3568 |
454 |
SACLEUX David |
21:01:22 |
SEM |
FRA - Honda |
M |
253 SEM |
4285 |
455 |
ANTUZANS Imants |
21:01:50 |
SEM |
LAT - VSK NOSKRIEN |
M |
254 SEM |
3895 |
456 |
LOPEZ FELIPE Manuel |
21:02:05 |
V1M |
ESP - TODO VERTICAL |
M |
133 V1M |
3751 |
457 |
BARUCCO Massimiliano |
21:03:17 |
V1M |
ITA - |
M |
134 V1M |
3927 |
458 |
MESTIVIER William |
21:03:27 |
SEM |
FRA - KIKOUROU |
M |
255 SEM |
3332 |
458 |
BLANCHARD Aurelien |
21:03:27 |
SEM |
FRA - |
M |
256 SEM |
3424 |
460 |
MATHIEU Stephane |
21:04:26 |
V1M |
FRA - PLAUZAT SPORT NATUR |
M |
135 V1M |
3663 |
461 |
GONCALVES Victor |
21:04:44 |
SEM |
POR - |
M |
257 SEM |
3428 |
462 |
SCALI Maurizio |
21:05:12 |
SEM |
ITA - Team sbuff |
M |
258 SEM |
3316 |
463 |
DAVIES James |
21:06:32 |
SEM |
GBR - |
M |
259 SEM |
4496 |
464 |
DEGIOVANNI Marco |
21:07:21 |
V2M |
ITA - ASD POD VALLE VARAI |
M |
26 V2M |
3560 |
465 |
ANTONUCCI Pascal |
21:09:01 |
SEM |
FRA - |
M |
260 SEM |
4541 |
466 |
BELLON Frederic |
21:09:19 |
V1M |
SUI - CLUB DENTS DU MIDI |
M |
136 V1M |
3366 |
467 |
CERIEIRO Franck |
21:10:11 |
SEM |
FRA - TEAM ENDURANCE SHOP |
M |
261 SEM |
3932 |
468 |
GEILING J rg |
21:10:56 |
V2M |
GER - |
M |
27 V2M |
3816 |
469 |
ARIAS MASSA Marcelo |
21:12:18 |
SEM |
CHI - TEAM DATILES PATARU |
M |
262 SEM |
3320 |
469 |
ESCUDERO QUEZADA Francisco |
21:12:18 |
SEM |
CHI - DATILES |
M |
263 SEM |
4101 |
471 |
BIRON Ludovic |
21:12:29 |
V1M |
FRA - ELAN LAMBESCAIN |
M |
137 V1M |
3759 |
472 |
SHERIDAN Sarah |
21:12:52 |
V1F |
GBR - |
F |
40eme F -11 V1F |
3358 |
473 |
MOUGEY Hugues |
21:13:05 |
SEM |
FRA - |
M |
264 SEM |
4646 |
474 |
HASSOLD Fanny |
21:13:11 |
SEF |
FRA - AIX ATHLE PROVENCE |
F |
41eme F -29 SEF |
4510 |
475 |
CRAWFORD Lindsay |
21:13:28 |
V1M |
USA - |
M |
138 V1M |
3638 |
476 |
MATOSEVIC Frederic |
21:15:36 |
V1M |
FRA - SG HERICOURT |
M |
139 V1M |
3599 |
477 |
MAUBERT Olivier |
21:15:52 |
V2M |
FRA - |
M |
28 V2M |
4037 |
478 |
ZUFFEREY Christophe |
21:15:59 |
V1M |
SUI - CR OVRONNAZ |
M |
140 V1M |
4425 |
479 |
ZACHARIOUDAKIS Georgios |
21:16:43 |
V1M |
GRE - KASIMIS TRAINING |
M |
141 V1M |
5326 |
480 |
MAR A GONZALEZ RUIZ Jose |
21:17:29 |
SEM |
ESP - |
M |
265 SEM |
4084 |
481 |
PIGNAULT Bertrand |
21:18:45 |
SEM |
FRA - UA SOCIETE GENERALE |
M |
266 SEM |
3528 |
482 |
CLAUDE Maxime |
21:19:01 |
ESM |
FRA - TEAM Originhaut |
M |
3 ESM |
4085 |
483 |
BRACQ Julien |
21:20:17 |
SEM |
FRA - LES FOULeES CHABLAI |
M |
267 SEM |
4596 |
484 |
DARBLADE Bruno |
21:21:30 |
V1M |
FRA - |
M |
142 V1M |
3433 |
485 |
COMTE Nicolas |
21:23:01 |
SEM |
FRA - |
M |
268 SEM |
3919 |
486 |
BROSSY Florence |
21:23:24 |
V1F |
FRA - ACSA |
F |
42eme F -12 V1F |
4555 |
487 |
STULEMEIJER Casper |
21:23:34 |
SEM |
FRA - |
M |
269 SEM |
4332 |
488 |
COULLOMB Alexandre |
21:23:48 |
SEM |
FRA - CHAUD LES PATTES |
M |
270 SEM |
4179 |
489 |
HOLT Anthony |
21:24:14 |
V1M |
GBR - VELO TRAINER |
M |
143 V1M |
5090 |
490 |
BLANC Lionel |
21:26:12 |
V1M |
FRA - LA FOULeE MUROISE |
M |
144 V1M |
4452 |
491 |
ROJAS Veronica |
21:26:20 |
SEF |
ECU - TRAIL RUNNERS ECUAD |
F |
43eme F -30 SEF |
4613 |
492 |
MELCHIOR Laurent |
21:26:29 |
V2M |
FRA - COS VILLERS |
M |
29 V2M |
3397 |
493 |
CARAUX Julien |
21:26:42 |
V1M |
FRA - |
M |
145 V1M |
4657 |
494 |
BRAISE Karl |
21:26:46 |
V1M |
FRA - |
M |
146 V1M |
4321 |
495 |
GOUIN Christophe |
21:26:48 |
V2M |
FRA - EA CHAMBeRY |
M |
30 V2M |
4241 |
496 |
PYANET Yves |
21:27:16 |
V2M |
FRA - AINPULSION18 |
M |
31 V2M |
4574 |
497 |
MOUTET Walter |
21:27:21 |
SEM |
FRA - |
M |
271 SEM |
4296 |
498 |
TORRONTERAS Juanjo |
21:27:53 |
V2M |
ESP - ANAITASUNAMB |
M |
32 V2M |
4432 |
499 |
BARRIERE Cyril |
21:27:54 |
V1M |
FRA - |
M |
147 V1M |
4659 |
500 |
BAUD Adrien |
21:28:07 |
SEM |
FRA - |
M |
272 SEM |
4012 |
501 |
BORNE Jeremy |
21:28:23 |
SEM |
FRA - |
M |
273 SEM |
5688 |
502 |
LORNE Pascal |
21:28:33 |
V1M |
FRA - |
M |
148 V1M |
4690 |
503 |
CLOPON Stephane |
21:29:02 |
SEM |
FRA - |
M |
274 SEM |
4297 |
504 |
ZAKYNTHINAKIS Nikolaos |
21:29:15 |
SEM |
GRE - |
M |
275 SEM |
4654 |
505 |
JENKINS Huw |
21:29:17 |
V2M |
GBR - BRATS |
M |
33 V2M |
4373 |
505 |
HORTON Nick |
21:29:17 |
V1M |
GBR - BRATS |
M |
149 V1M |
4458 |
507 |
MOREL JEAN Herve |
21:30:02 |
V1M |
FRA - |
M |
150 V1M |
3396 |
508 |
DEVICENZI Mauro |
21:31:06 |
V1M |
ITA - |
M |
151 V1M |
3660 |
509 |
CASTILLO FERNANDEZ Miguel Angel |
21:31:08 |
SEM |
ESP - MUR I CASTELL TUGA |
M |
276 SEM |
3652 |
509 |
MIRAVET Diego |
21:31:08 |
SEM |
ESP - RUNNING CULLA |
M |
277 SEM |
4460 |
511 |
CHAUVEAU Pascal |
21:31:42 |
V1M |
FRA - INTRePIDE ANGERS |
M |
152 V1M |
3627 |
512 |
KATALIN PAPP Agnes |
21:31:46 |
V1F |
ITA - A.S.D. TRAIL RUNNIN |
F |
44eme F -13 V1F |
4664 |
513 |
LE BOZEC Philippe |
21:32:33 |
V1M |
FRA - MARSEILLE TRAIL CLU |
M |
153 V1M |
3872 |
514 |
OCHS Lucile |
21:33:42 |
SEF |
FRA - |
F |
45eme F -31 SEF |
3859 |
515 |
JACQUET Francois |
21:34:25 |
V2M |
FRA - SMAC |
M |
34 V2M |
3546 |
516 |
OGER Cyril |
21:34:37 |
V1M |
FRA - AC CESSON |
M |
154 V1M |
3801 |
517 |
HAYLETT Philip |
21:35:15 |
V1M |
GBR - DIDCOT RUNNERS |
M |
155 V1M |
4598 |
518 |
GARINO Fulvio |
21:35:46 |
V2M |
ITA - KRATOS |
M |
35 V2M |
4333 |
519 |
CARRACEDO IGLESIAS Daniel |
21:36:09 |
V1M |
ESP - RIOJA ANARES |
M |
156 V1M |
4170 |
520 |
PIRONTI Fabrizio |
21:36:14 |
SEM |
ITA - TTA |
M |
278 SEM |
4383 |
521 |
TOUTIN Fabrice |
21:36:18 |
V1M |
FRA - |
M |
157 V1M |
3278 |
522 |
SCHERRER Philippe |
21:36:38 |
SEM |
FRA - |
M |
279 SEM |
3228 |
523 |
FLEURY Frederic |
21:36:49 |
V1M |
FRA - |
M |
158 V1M |
3706 |
524 |
GUEDES Joel |
21:36:55 |
V1M |
POR - |
M |
159 V1M |
5416 |
525 |
OLABARRIETA GORROTXATEGI Alfonso |
21:37:05 |
SEM |
ESP - |
M |
280 SEM |
5629 |
526 |
BELFORTH Tobias |
21:37:08 |
SEM |
SWE - AKTIVITUS SPORTS CL |
M |
281 SEM |
4747 |
527 |
DOMARADZKA Violetta |
21:37:13 |
SEF |
POL - RUN VEGAN |
F |
46eme F -32 SEF |
4615 |
528 |
LAFAY Gregoire |
21:38:01 |
SEM |
FRA - |
M |
282 SEM |
3704 |
529 |
PERRET Gilles |
21:38:16 |
V2M |
FRA - COURSTOUTDOUBS |
M |
36 V2M |
3252 |
530 |
THOMACHOT Laurent |
21:38:37 |
V2M |
FRA - |
M |
37 V2M |
4625 |
531 |
HUET Emmanuel |
21:39:30 |
SEM |
BEL - TAF |
M |
283 SEM |
4017 |
532 |
VIOLA Pietro |
21:39:34 |
V2M |
ITA - ASD GLI ORSI |
M |
38 V2M |
3411 |
533 |
DUPRE Francois |
21:40:51 |
V1M |
FRA - MARSEILLE TRAIL CLU |
M |
160 V1M |
4145 |
534 |
CARNEGIE James |
21:40:58 |
SEM |
GBR - |
M |
284 SEM |
5271 |
535 |
LAROSE Olivier |
21:41:00 |
SEM |
FRA - ISSY TRIATHLON |
M |
285 SEM |
5706 |
536 |
JAeN FERNANDEZ Antonio |
21:41:14 |
SEM |
ESP - FALCOTRAIL CEHEGIN |
M |
286 SEM |
4121 |
537 |
GIL CASTELLO Manuel |
21:42:03 |
V1M |
ESP - CLUB ESPORTS L'ALTU |
M |
161 V1M |
4112 |
538 |
DEVINE Andrea |
21:42:21 |
V1F |
NZL - |
F |
47eme F -14 V1F |
4609 |
539 |
HERMIER Pierre |
21:42:34 |
SEM |
FRA - |
M |
287 SEM |
5122 |
540 |
MIKSIC Krunoslav |
21:43:30 |
V1M |
CRO - ZAGORJE ADVENTURE T |
M |
162 V1M |
5038 |
541 |
ZILLER Christian |
21:46:39 |
V1M |
FRA - ASSA |
M |
163 V1M |
3897 |
542 |
BIZET Yves |
21:47:10 |
SEM |
FRA - |
M |
288 SEM |
4249 |
543 |
GARCIA PEDREGOSA Jose Angel |
21:47:31 |
SEM |
ESP - GUM TRAIL CORDOBA |
M |
289 SEM |
4069 |
544 |
SAWKA Tomasz |
21:47:44 |
SEM |
POL - |
M |
290 SEM |
5642 |
545 |
GUENANTIN Guillaume |
21:47:58 |
SEM |
FRA - RC NANTAIS |
M |
291 SEM |
3401 |
546 |
CATTERMOLE Andrew |
21:48:28 |
V1M |
AUS - |
M |
164 V1M |
4268 |
547 |
LALLEMENT Elise |
21:48:39 |
SEF |
FRA - AS CALUIRE |
F |
48eme F -33 SEF |
4535 |
548 |
LEDESMA ALONSO Aitor |
21:49:13 |
SEM |
ESP - CHICHARRO TRAIL |
M |
292 SEM |
3488 |
549 |
BRITO ESCUELA Sebastian |
21:49:14 |
V2M |
ESP - CHICHARRO TRAIL |
M |
39 V2M |
3863 |
550 |
GODINOU Christophe |
21:49:21 |
SEM |
FRA - |
M |
293 SEM |
5159 |
551 |
DUPONT GAUDIN Victor |
21:49:43 |
SEM |
FRA - Reims Triathlon |
M |
294 SEM |
3230 |
552 |
CHATAIN Anthony |
21:49:49 |
SEM |
FRA - |
M |
295 SEM |
3410 |
553 |
GALAMAND Eric |
21:50:11 |
V1M |
FRA - EEA FOULeE ANNEMASS |
M |
165 V1M |
4600 |
554 |
COUSSET Benoit |
21:50:38 |
SEM |
FRA - |
M |
296 SEM |
4590 |
555 |
GALLO Alberto |
21:50:47 |
V2M |
ITA - |
M |
40 V2M |
3683 |
556 |
ESNAULT Sylvain |
21:52:04 |
SEM |
FRA - |
M |
297 SEM |
5504 |
557 |
FREITAS Humberto |
21:52:23 |
V1M |
POR - Clube de Montanha d |
M |
166 V1M |
4742 |
558 |
NIGRA Giorgio |
21:52:40 |
V2M |
ITA - |
M |
41 V2M |
3771 |
559 |
SAMBL S Paco |
21:53:21 |
V1M |
ESP - GEA ESQUELLES |
M |
167 V1M |
4733 |
560 |
LOZANO FERNANDEZ Carlos |
21:54:14 |
SEM |
ESP - GAE CLUB NEVADA PAL |
M |
298 SEM |
4161 |
561 |
KIEFFER Bruno |
21:54:50 |
V2M |
FRA - |
M |
42 V2M |
3724 |
562 |
DALLOCCHIO Marco |
21:54:56 |
V1M |
ITA - GLI ORSI |
M |
168 V1M |
3880 |
562 |
DAL LAGO Gherardo |
21:54:56 |
V1M |
ITA - COURMAYEUR TRAILER |
M |
169 V1M |
4701 |
564 |
SAN ROMAN Felix |
21:55:25 |
SEM |
ESP - DANTZALEKU SAKANA |
M |
299 SEM |
4164 |
565 |
LACHMAN Michel |
21:55:34 |
V1M |
FRA - CSA 2REG |
M |
170 V1M |
3800 |
566 |
RICCARDI Omar |
21:56:05 |
V1M |
ITA - VALETUDOSKYRUNNING |
M |
171 V1M |
3484 |
567 |
VAN HONACKER Anne Cecile |
21:56:55 |
SEF |
FRA - ARS |
F |
49eme F -34 SEF |
4765 |
568 |
KURILNYI Maksym |
21:56:59 |
SEM |
UKR - |
M |
300 SEM |
3875 |
569 |
N GUYEN VAN Sebastien |
21:57:00 |
V1M |
FRA - TEAM IRON RACE |
M |
172 V1M |
4129 |
570 |
ANGELONI Serge |
21:57:06 |
V2M |
FRA - AC TASSIN |
M |
43 V2M |
4236 |
571 |
DE LA CRUZ FIGUEROA Carlos |
21:58:18 |
V1M |
ESP - MUR I CASTELL TUGA |
M |
173 V1M |
5428 |
572 |
ESPINAL Xavier |
21:58:24 |
V1M |
ESP - CERN RUNNING CLUB |
M |
174 V1M |
3577 |
573 |
GOALARD Xavier |
21:58:44 |
V1M |
FRA - C.O.U.R.S |
M |
175 V1M |
5705 |
574 |
BIZET Christophe |
21:59:07 |
SEM |
FRA - |
M |
301 SEM |
4305 |
575 |
NICOLAS Luc |
21:59:28 |
V1M |
FRA - TRI AVENTURE |
M |
176 V1M |
5182 |
576 |
MERCIER Jean Michel |
21:59:31 |
V1M |
FRA - EAA FOULEE ANNEMASS |
M |
177 V1M |
3624 |
577 |
MARTINEZ SANTOS Francisco |
21:59:46 |
V1M |
ESP - ASTURCON BTT |
M |
178 V1M |
5505 |
578 |
DRANGE Geir |
21:59:53 |
V1M |
NOR - |
M |
179 V1M |
5187 |
579 |
GIORDANO Riccardo |
22:00:39 |
V2M |
ITA - FREEZONE |
M |
44 V2M |
3921 |
580 |
BEDNARCZYK Jacek |
22:01:42 |
V1M |
POL - WUJEK BIEGA |
M |
180 V1M |
4475 |
581 |
FERNANDEZ GAMAZO Igor |
22:01:44 |
SEM |
ESP - C.D. EIBAR |
M |
302 SEM |
4476 |
582 |
DECERF Jean Alain |
22:01:45 |
V1M |
BEL - TAF (TRAIL ATTITUDE |
M |
181 V1M |
3602 |
583 |
DUMAZ Christophe |
22:01:46 |
V1M |
FRA - LIBERO |
M |
182 V1M |
4040 |
584 |
STEELE William |
22:04:00 |
SEM |
GBR - |
M |
303 SEM |
4454 |
585 |
VELAYOS AMO Carlos |
22:04:01 |
V1M |
ESP - EMBARRADOS |
M |
183 V1M |
4506 |
586 |
VESQUE Frederik |
22:04:31 |
SEM |
FRA - |
M |
304 SEM |
5651 |
587 |
MARTORELL Jaume |
22:04:34 |
V1M |
ESP - ERMASSETS CLUB DE M |
M |
184 V1M |
5240 |
588 |
CLEMENT Fabienne |
22:05:38 |
V1F |
SUI - |
F |
50eme F -15 V1F |
4619 |
589 |
CHARLES Sebastien |
22:06:00 |
SEM |
FRA - |
M |
305 SEM |
4644 |
590 |
BOSSUET Philippe |
22:06:04 |
V2M |
FRA - |
M |
45 V2M |
4694 |
591 |
DEL GAUDIO Herve |
22:06:21 |
V1M |
FRA - |
M |
185 V1M |
4307 |
592 |
JUCHA Jacek |
22:06:54 |
V1M |
POL - WOJTEKCAKTYWNI |
M |
186 V1M |
4455 |
593 |
VILLETTE Amelie |
22:07:06 |
SEF |
FRA - |
F |
35 SEF |
5730 |
594 |
CHILLET Patrick |
22:07:36 |
V2M |
FRA - |
M |
46 V2M |
4559 |
595 |
SIMMONDS Leigh |
22:07:58 |
V1M |
GBR - |
M |
187 V1M |
3761 |
596 |
BAIZEL Emile |
22:08:53 |
SEM |
USA - |
M |
306 SEM |
3740 |
597 |
GIROUD Philippe |
22:09:02 |
V1M |
FRA - UAC MORESTEL |
M |
188 V1M |
4216 |
598 |
LIVERTOUX Bruno |
22:09:31 |
V1M |
FRA - |
M |
189 V1M |
5031 |
599 |
CHARRIER Riitta |
22:10:17 |
V1F |
FIN - |
F |
16 V1F |
5126 |
600 |
CHARRIER Benoit |
22:10:20 |
V2M |
USA - TRI AVENTURE FONTAI |
M |
47 V2M |
4152 |
601 |
LABANDERA INigo |
22:10:22 |
SEM |
ESP - CVC |
M |
307 SEM |
5698 |
602 |
GAYARD Herve |
22:10:24 |
V1M |
FRA - SMAC |
M |
190 V1M |
5373 |
603 |
CUB Ernest |
22:10:38 |
SEM |
ESP - FISIOBISAURA |
M |
308 SEM |
3668 |
604 |
GONTERO Cristina |
22:10:41 |
SEF |
ITA - ATL CUMIANA STILCAR |
F |
36 SEF |
4108 |
604 |
PIZZA Roberto |
22:10:41 |
V1M |
ITA - ATL CUMIANA STILCAR |
M |
191 V1M |
4109 |
606 |
PIROIT Christelle |
22:11:33 |
V1F |
FRA - OAHU |
F |
17 V1F |
4134 |
607 |
SIMON GORRIZ Albert |
22:11:55 |
SEM |
ESP - A.E Mountain Runner |
M |
309 SEM |
4123 |
608 |
KRASTINS Roberts |
22:12:34 |
SEM |
LAT - AERODIUM |
M |
310 SEM |
5509 |
609 |
FIRTH Mark |
22:12:58 |
V1M |
GBR - |
M |
192 V1M |
3610 |
610 |
GULEC Ozgur |
22:15:04 |
V1M |
TUR - STRIDERS OF CROYDON |
M |
193 V1M |
3225 |
611 |
SAFLUND Marten |
22:15:11 |
V2M |
SWE - |
M |
48 V2M |
4036 |
612 |
DUNSTAN Matthew |
22:17:03 |
SEM |
GBR - |
M |
311 SEM |
3878 |
613 |
GIANINI Roberto |
22:17:22 |
V1M |
ITA - |
M |
194 V1M |
3482 |
614 |
CONTE Joel |
22:17:35 |
V1M |
FRA - SG HERICOURT |
M |
195 V1M |
4384 |
615 |
RONDI Paolo |
22:18:14 |
V2M |
ITA - |
M |
49 V2M |
4465 |
616 |
KOWALCZYK Benoit |
22:19:29 |
SEM |
BEL - TEAM QU.BE |
M |
312 SEM |
4466 |
617 |
VERVY Quentin |
22:19:30 |
SEM |
BEL - TEAM QU.BE |
M |
313 SEM |
4309 |
618 |
DURAND Franck |
22:19:46 |
V1M |
FRA - CORSICA RUN XTREM |
M |
196 V1M |
4095 |
619 |
VASSE Guillaume |
22:19:47 |
V1M |
FRA - |
M |
197 V1M |
5300 |
620 |
ROJENS Jakob |
22:19:48 |
V2M |
SWE - |
M |
50 V2M |
4013 |
621 |
ARTUS Helene |
22:19:55 |
V1F |
FRA - |
F |
18 V1F |
3437 |
622 |
VIOTTO Giuseppe |
22:20:00 |
V2M |
ITA - VIGONECHECORRE |
M |
51 V2M |
3775 |
623 |
TRANCHINO Laurence |
22:20:12 |
V2F |
FRA - |
F |
2 V2F |
4295 |
624 |
DESSUREAULT Jean |
22:20:21 |
V3M |
CAN - Triathlon Orange |
M |
4 V3M |
4367 |
625 |
BOSCHETTI Andrea |
22:20:39 |
SEM |
ITA - NEVER STOP RUN |
M |
314 SEM |
4171 |
626 |
HERVAS LOPEZ Miguel |
22:20:54 |
V1M |
ESP - TRAILRUNNERS JAEN |
M |
198 V1M |
3621 |
626 |
HIDALGO MEDINA Miguel Angel |
22:20:54 |
V1M |
ESP - TRAILRUNNERS JAEN |
M |
199 V1M |
4348 |
626 |
HERNANDEZ CUESTA Javier |
22:20:54 |
V1M |
ESP - TRAILRUNNERSJAEN |
M |
200 V1M |
4649 |
629 |
LYBAERT Bram |
22:20:56 |
SEM |
BEL - |
M |
315 SEM |
5547 |
630 |
MOURGUE Bastien |
22:22:00 |
SEM |
FRA - TRAIL UNIVERSITAIRE |
M |
316 SEM |
3824 |
631 |
MEDINA Marco |
22:23:22 |
V2M |
ITA - TURIN MARATHON |
M |
52 V2M |
4556 |
632 |
WAHL Olivier |
22:23:24 |
SEM |
FRA - |
M |
317 SEM |
3687 |
633 |
PIVAIN Emmanuel |
22:23:51 |
SEM |
FRA - |
M |
318 SEM |
5004 |
634 |
RIVAS Javier |
22:23:55 |
V1M |
ARG - Correateneo |
M |
201 V1M |
4503 |
635 |
SACCARDO BOLOGNINI Silvia |
22:25:56 |
V1F |
ITA - SCUOLA DI MARATONA |
F |
19 V1F |
4389 |
636 |
LAZARIDIS Nikolaos |
22:26:28 |
V1M |
GRE - |
M |
202 V1M |
4487 |
637 |
GOMES Liliana |
22:26:58 |
SEF |
POR - DR MERINO CLINICA M |
F |
37 SEF |
4149 |
638 |
SIMPSON Chris |
22:27:04 |
V1M |
GBR - SOUTH MOLTON STRUGG |
M |
203 V1M |
3710 |
639 |
CANINI Cyril |
22:28:08 |
SEM |
FRA - PASSPARTOUTS TRAILE |
M |
319 SEM |
4139 |
640 |
BRAGULAT BRASES Joan |
22:28:34 |
V1M |
ESP - |
M |
204 V1M |
4667 |
641 |
MANCHION Steve |
22:28:45 |
SEM |
FRA - ASASPP |
M |
320 SEM |
5291 |
642 |
GABRILLARGUES Vivian |
22:28:47 |
V1M |
FRA - SPORT CAUSSE AVENTU |
M |
205 V1M |
4044 |
643 |
SOLA ONIS Carlos |
22:28:55 |
SEM |
ESP - |
M |
321 SEM |
4418 |
644 |
KENT Justin |
22:29:06 |
V1M |
USA - |
M |
206 V1M |
3223 |
645 |
CAIRE Olivier |
22:29:31 |
SEM |
SUI - |
M |
322 SEM |
3778 |
646 |
GUILLON Pierrick |
22:31:07 |
SEM |
FRA - |
M |
323 SEM |
4201 |
647 |
MORALES Antonio |
22:31:15 |
SEM |
ECU - TEAM COMPRESSPORT |
M |
324 SEM |
3439 |
648 |
GOMEZ LUGO Juan Ernesto |
22:31:33 |
V1M |
ESP - TWO NAMES TRAIL |
M |
207 V1M |
5465 |
649 |
FALKINER Chris |
22:31:39 |
V1M |
GBR - |
M |
208 V1M |
5008 |
650 |
MARTIN David |
22:32:04 |
V1M |
GBR - |
M |
209 V1M |
5088 |
651 |
MCLAUGHLIN James |
22:32:05 |
V1M |
IRL - HOOK NORTON HARRIER |
M |
210 V1M |
4511 |
652 |
TOMADESSO Gerald |
22:32:22 |
SEM |
FRA - |
M |
325 SEM |
4041 |
653 |
LE BIHAN Olivier |
22:32:24 |
V2M |
FRA - |
M |
53 V2M |
5006 |
654 |
PERTHUE Jean Pierre |
22:32:35 |
V2M |
FRA - SABLE TRIATHLON |
M |
54 V2M |
4178 |
655 |
JURADO Damien |
22:33:07 |
SEM |
FRA - CORBAS RUNNING |
M |
326 SEM |
3243 |
656 |
BOUSSAC Guillaume |
22:33:29 |
SEM |
FRA - GOODRUNNING MIRABEL |
M |
327 SEM |
4393 |
657 |
BATISTA Mario |
22:33:30 |
SEM |
POR - ADA DESNIVEL |
M |
328 SEM |
4345 |
658 |
PALMA Camilo |
22:33:48 |
V1M |
FRA - |
M |
211 V1M |
4709 |
659 |
GLOAGUEN Jean Marie |
22:33:49 |
SEM |
FRA - |
M |
329 SEM |
3553 |
660 |
REYNOLDS Rod |
22:34:01 |
V2M |
CHN - HONG KONG DRAGONS |
M |
55 V2M |
4176 |
661 |
MANUEL Philippe |
22:34:19 |
V2M |
FRA - |
M |
56 V2M |
3641 |
662 |
PETAZZONI Maxime |
22:34:21 |
SEM |
FRA - RUNNINGADDICTS |
M |
330 SEM |
3634 |
663 |
RAKONCAJ LukAs |
22:34:37 |
V1M |
CZE - SIR JOSEPH |
M |
212 V1M |
3244 |
664 |
DUMONT Sabrina |
22:34:48 |
V1F |
FRA - ASIA TRAIL MAGAZINE |
F |
20 V1F |
3580 |
665 |
ZANON Francesco |
22:35:06 |
SEM |
ITA - LIBERO |
M |
331 SEM |
3562 |
666 |
VERBEECK Patrick |
22:35:17 |
V2M |
BEL - |
M |
57 V2M |
4533 |
667 |
KIESELBACH Berit |
22:35:54 |
SEF |
GER - |
F |
38 SEF |
4115 |
668 |
BROSSARD Camille |
22:36:01 |
SEF |
FRA - |
F |
39 SEF |
4092 |
669 |
DUBOURGNOUX Nicolas |
22:36:40 |
SEM |
FRA - COLMAR MARATHON CLU |
M |
332 SEM |
3548 |
670 |
MORELON Xavier |
22:36:41 |
SEM |
FRA - |
M |
333 SEM |
4601 |
671 |
VON FRENCKELL Wilhelm |
22:37:55 |
V2M |
FIN - HELSINKI TRAIL RUNN |
M |
58 V2M |
4066 |
672 |
VOJTEK Daniel |
22:38:00 |
SEM |
SVK - SVIDN |
M |
334 SEM |
3469 |
673 |
DALMASSO Sylvain |
22:38:20 |
SEM |
FRA - A C VALBONNE |
M |
335 SEM |
3257 |
674 |
LOOCK Frederic |
22:38:39 |
V1M |
GER - |
M |
213 V1M |
5113 |
675 |
PETASZKO Joanna |
22:38:54 |
SEF |
POL - |
F |
40 SEF |
4283 |
676 |
DE LA COBA ALQUEZAR David |
22:39:04 |
SEM |
ESP - CENTREEX |
M |
336 SEM |
3676 |
676 |
URGELL FERRe Xavier |
22:39:04 |
SEM |
ESP - |
M |
337 SEM |
4478 |
678 |
FERRER GIRON Jose Maria |
22:39:05 |
V1M |
ESP - |
M |
214 V1M |
4480 |
678 |
MARRUECOS MESTRE Marc |
22:39:05 |
SEM |
ESP - BUTIRUNNERS |
M |
338 SEM |
4569 |
680 |
VAN TROYS Eric |
22:39:10 |
V1M |
FRA - |
M |
215 V1M |
4392 |
681 |
GRASSET Dominique |
22:39:41 |
V2M |
FRA - ENTENTE DES MAUGES |
M |
59 V2M |
4217 |
682 |
MARTIN Christophe |
22:39:42 |
V2M |
FRA - ENTENTE DES MAUGES |
M |
60 V2M |
3434 |
683 |
ULATOWSKI Scott |
22:39:55 |
V1M |
GBR - LINGFIELD |
M |
216 V1M |
3492 |
684 |
DIXMERIAS Olivier |
22:41:58 |
V2M |
FRA - AIN EST ATHLeTISME |
M |
61 V2M |
4726 |
685 |
BONAVITA Francois |
22:42:01 |
SEM |
FRA - |
M |
339 SEM |
4376 |
686 |
PINHEIRO TORRES Goncalo |
22:42:25 |
SEM |
POR |
M |
340 SEM |
4652 |
686 |
GONCALVES Joao |
22:42:25 |
V1M |
POR - |
M |
217 V1M |
5178 |
688 |
WALTON Emma |
22:42:26 |
V1F |
GBR - |
F |
21 V1F |
5350 |
689 |
BARBOSA Rui |
22:42:27 |
V1M |
POR - C?ES DI AVENIDA |
M |
218 V1M |
5450 |
690 |
GAUDIN Vincent |
22:42:34 |
SEM |
FRA - USO L'OREAL |
M |
341 SEM |
3877 |
691 |
LUKAC Mikulas |
22:43:55 |
SEM |
SVK - OA WATSONOVA KE |
M |
342 SEM |
3403 |
691 |
PETRJANOSOVA Silvia |
22:43:55 |
SEF |
SVK - NEZAVISLOST BA |
F |
41 SEF |
4627 |
693 |
BEAUVAL Alex |
22:44:15 |
V1M |
FRA - |
M |
219 V1M |
4527 |
694 |
MOLINA RUIZ Oscar |
22:44:26 |
SEM |
ESP - 3ER TIEMPO |
M |
343 SEM |
4412 |
695 |
COUDURIER Olivier |
22:44:38 |
SEM |
FRA - ACEVIAN |
M |
344 SEM |
3587 |
696 |
TABUTEAU Marie |
22:44:39 |
SEF |
FRA - RACING CLUB NANTAIS |
F |
42 SEF |
4355 |
697 |
BIROT Geoffray |
22:44:40 |
SEM |
FRA - |
M |
345 SEM |
4055 |
698 |
BERIGAUD Eddy |
22:44:56 |
SEM |
FRA - |
M |
346 SEM |
3246 |
699 |
CASACCIA Filippo |
22:45:08 |
SEM |
ITA - Marmalade Boy |
M |
347 SEM |
4417 |
700 |
NOWAK Beata |
22:45:22 |
V1F |
FRA - |
F |
22 V1F |
3619 |
701 |
SLAGERS Anton |
22:45:45 |
V1M |
NED - |
M |
220 V1M |
3579 |
702 |
MORERA CASAMITJANA Valenti |
22:46:02 |
V2M |
ESP - |
M |
62 V2M |
4752 |
703 |
SZYDLOWSKI Jacek |
22:46:13 |
SEM |
POL - JACEK BIEGA |
M |
348 SEM |
4166 |
704 |
DELACHAT Guillaume |
22:46:24 |
V1M |
FRA - CAVAL PERTUIS |
M |
221 V1M |
5144 |
705 |
CONTRERAS ESCRIBANO Sergio |
22:46:25 |
V1M |
ESP - TRAIL REQUENA |
M |
222 V1M |
4242 |
706 |
VIANA Sergio |
22:46:26 |
SEM |
ESP - TRAIL REQUENA |
M |
349 SEM |
4517 |
707 |
CEANURI GOMEZ Txema |
22:46:27 |
V1M |
ESP - TRAIL REQUENA |
M |
223 V1M |
5484 |
708 |
HENQUINET Jacques |
22:46:36 |
V1M |
FRA - |
M |
224 V1M |
4294 |
709 |
WATERS PRICE Dean |
22:47:23 |
SEM |
USA - |
M |
350 SEM |
3493 |
710 |
RISSO Carlo |
22:47:24 |
V2M |
ITA - ASD SPIRITO TRAIL |
M |
63 V2M |
3791 |
711 |
PAPELL Ivan |
22:48:19 |
V1M |
ESP - JUNIOR FC |
M |
225 V1M |
5104 |
712 |
REYES CARDENAS Alberto Alejandro |
22:48:59 |
SEM |
MEX - Equumons |
M |
351 SEM |
4168 |
713 |
GUILLOT Annie |
22:49:43 |
V2F |
FRA - |
F |
3 V2F |
4082 |
714 |
BIRRAUX Joseph |
22:50:39 |
V3M |
FRA - THONON ATHLETIC CLU |
M |
5 V3M |
4699 |
715 |
CAVELLEC Ludovic |
22:51:14 |
SEM |
FRA - ANJOU RAID OXYGEN |
M |
352 SEM |
4337 |
715 |
PARVEDY Nicolas |
22:51:14 |
SEM |
FRA - ANJOU RAID OXYGEN |
M |
353 SEM |
4436 |
717 |
RAULT Louis Gilles |
22:51:20 |
SEM |
FRA - DDX |
M |
354 SEM |
3657 |
718 |
CAROBOLANTE Silvia |
22:51:31 |
SEF |
ITA - Cimavilla Running T |
F |
43 SEF |
4049 |
719 |
DOLAY Julien |
22:51:55 |
SEM |
FRA - IMPULSION TRAIL ANG |
M |
355 SEM |
4717 |
720 |
RIOS GARCIA Antonio Jesus |
22:52:03 |
SEM |
ESP - |
M |
356 SEM |
4521 |
721 |
SALICE Loris |
22:52:07 |
V1M |
ITA - WWW.TORAPIA.COM |
M |
226 V1M |
3888 |
722 |
MIEUSSET Christophe |
22:53:23 |
V1M |
FRA - A.S. BRED |
M |
227 V1M |
4408 |
723 |
ERIKSSON Marcus |
22:53:52 |
SEM |
SWE - |
M |
357 SEM |
3667 |
724 |
PORTAL Lucandre |
22:54:03 |
SEM |
FRA - |
M |
358 SEM |
3760 |
725 |
ZUNCHEDDU Matteo |
22:54:27 |
SEM |
ITA - DERAGLIAS PROTRAILT |
M |
359 SEM |
3325 |
725 |
CALABRIA Andrea |
22:54:27 |
SEM |
ITA - |
M |
360 SEM |
3779 |
727 |
HOLZNER Georg |
22:54:29 |
V2M |
AUT - MST |
M |
64 V2M |
5752 |
728 |
PROTEAU Yoann |
22:56:11 |
SEM |
FRA - CAF D'ANNECY |
M |
361 SEM |
3245 |
729 |
FAVARETTO Stephane |
22:56:22 |
V1M |
FRA - |
M |
228 V1M |
4279 |
730 |
GAITE Jesus |
22:56:50 |
SEM |
ESP - |
M |
362 SEM |
5459 |
731 |
MORETTI Lionel |
22:56:55 |
V1M |
FRA - CORSICA TRIATHLON C |
M |
229 V1M |
4545 |
732 |
DEDRIE Bjorn |
22:57:39 |
SEM |
BEL - |
M |
363 SEM |
4281 |
732 |
HERVET Clement |
22:57:39 |
SEM |
FRA - |
M |
364 SEM |
4612 |
734 |
LETOUZe Christian |
22:57:56 |
V2M |
FRA - |
M |
65 V2M |
4212 |
735 |
QUINTRIC Gaelle |
22:58:13 |
V1F |
FRA - TEAM ODLO |
F |
23 V1F |
3489 |
736 |
RICARD Jean Pierre |
22:58:55 |
V1M |
FRA - |
M |
230 V1M |
4215 |
736 |
EMILOVA Venelina |
22:58:55 |
SEF |
BUL - |
F |
44 SEF |
4352 |
738 |
LOHR Eva |
22:59:29 |
V1F |
GER - |
F |
24 V1F |
4567 |
739 |
LE RUYET Philippe |
22:59:30 |
V1M |
FRA - TRAIL DU KREIZ BREI |
M |
231 V1M |
3491 |
740 |
JONES Ben |
22:59:34 |
SEM |
GBR - NORTH NORFOLK BEACH |
M |
365 SEM |
3823 |
741 |
A RASMUSSEN Steen |
22:59:43 |
V1M |
DEN - |
M |
232 V1M |
4441 |
742 |
SUTTLE Richard |
22:59:49 |
V1M |
GBR - STOCKPORT HARRIERS |
M |
233 V1M |
3938 |
743 |
DUMONT Laurent |
23:00:01 |
V1M |
SUI - |
M |
234 V1M |
3572 |
744 |
IZQUIERDO SANCHEZ Jose Mar |
23:00:17 |
V2M |
ESP - ECOSUB ATLANTICO |
M |
66 V2M |
4676 |
745 |
MUGICA SOLSONA Carles |
23:00:25 |
V1M |
AND - |
M |
235 V1M |
4259 |
746 |
CAULA Andre |
23:00:40 |
V1M |
BRA - CORRIMUNDO |
M |
236 V1M |
5124 |
747 |
PERRIN Florent |
23:00:52 |
V1M |
FRA - SPAC |
M |
237 V1M |
4391 |
748 |
FALCA Dumitru |
23:01:22 |
SEM |
ROU - TEAMRUN |
M |
366 SEM |
3321 |
749 |
KERBOURCH Jocelyn |
23:01:28 |
SEM |
FRA - |
M |
367 SEM |
4174 |
750 |
PERENNEC Sylvie |
23:01:40 |
V1F |
FRA - AS CHU CAEN |
F |
25 V1F |
5383 |
751 |
TESSIER Pierre |
23:01:48 |
SEM |
FRA - ASB MACATRAIL |
M |
368 SEM |
5185 |
752 |
ROURKE Daniel |
23:02:33 |
SEM |
GBR - SERPENTINE |
M |
369 SEM |
4595 |
753 |
NOACCO Asia |
23:03:00 |
SEF |
ITA - ASD MARATONA DELLE |
F |
45 SEF |
3448 |
754 |
BARBOSA Bruno |
23:03:07 |
SEM |
BRA - BMB RUN |
M |
370 SEM |
5152 |
755 |
VYZANTIADIS Michail |
23:03:15 |
V1M |
GRE - |
M |
238 V1M |
4543 |
755 |
EFSTRATIOU Ioannis |
23:03:15 |
SEM |
GRE - SUMMIT RUNNERS ERMI |
M |
371 SEM |
4548 |
757 |
MANTEZ Olivier |
23:03:31 |
V1M |
FRA - AS MARCK ATLETISME |
M |
239 V1M |
4225 |
758 |
MINAN ESPIGARES Francisco |
23:03:36 |
V1M |
ESP - SALTABALATES GRANAD |
M |
240 V1M |
4290 |
759 |
KOSZAREK Maciej |
23:04:25 |
V1M |
POL - |
M |
241 V1M |
4550 |
760 |
GERSTNER Dieter |
23:04:37 |
V1M |
GER - Meldel?ufer |
M |
242 V1M |
4483 |
761 |
SENUT Christophe |
23:04:43 |
V1M |
FRA - ATHLETIC COEUR DE F |
M |
243 V1M |
4749 |
762 |
KOSZAREK Andrzej |
23:05:04 |
V1M |
POL - |
M |
244 V1M |
4551 |
763 |
MIONI Piero |
23:05:24 |
V1M |
ITA - |
M |
245 V1M |
4028 |
764 |
VUARCHEX Steve |
23:05:27 |
SEM |
FRA - |
M |
372 SEM |
5218 |
765 |
FARKAS Laszlo |
23:05:30 |
V1M |
HUN - FUTOBOLONDOK SE |
M |
246 V1M |
5561 |
766 |
MENDES Michael |
23:05:31 |
SEM |
FRA - |
M |
373 SEM |
4021 |
767 |
CARANDE URBANEJA Alejandro |
23:05:52 |
SEM |
ESP - |
M |
374 SEM |
4291 |
768 |
BOCHYNSKI Rafal |
23:05:57 |
SEM |
POL - OBORNIKI |
M |
375 SEM |
5727 |
769 |
BRAULT Julien |
23:08:12 |
SEM |
FRA - DOMONT ATHLeTISME |
M |
376 SEM |
4254 |
770 |
SUGAWA Kenichi |
23:08:26 |
SEM |
JPN - |
M |
377 SEM |
4687 |
771 |
AMARAL Rui Pedro |
23:08:43 |
SEM |
POR - NEL PEDATLETA |
M |
378 SEM |
4157 |
772 |
MCFARLANE Ian |
23:08:54 |
V1M |
AUS - |
M |
247 V1M |
4303 |
773 |
SILVA Sara |
23:08:59 |
V1F |
POR - C?ES DIAVENIDA APT |
F |
26 V1F |
3289 |
774 |
LE NOUAILLE Aurelien |
23:09:33 |
SEM |
FRA - SPORT AVENTURE |
M |
379 SEM |
3563 |
775 |
MCNEILLIE Rebecca |
23:09:38 |
SEF |
GBR - |
F |
46 SEF |
4142 |
776 |
DE STE CROIX Lee |
23:09:56 |
SEM |
GBR - |
M |
380 SEM |
4628 |
777 |
INDA CARO Ignacio |
23:10:11 |
V1M |
ESP - RSEA PENALARA |
M |
248 V1M |
5362 |
778 |
FALCY Tristan |
23:10:31 |
SEM |
FRA - |
M |
381 SEM |
4678 |
779 |
LAYNE Nicolas |
23:11:13 |
SEM |
FRA - |
M |
382 SEM |
3363 |
780 |
GANDOU Bertrand |
23:12:00 |
SEM |
FRA - |
M |
383 SEM |
5644 |
781 |
SALVATI Romolo |
23:12:05 |
SEM |
ITA - ASD PLUS ULTRA |
M |
384 SEM |
4248 |
782 |
GRAND Frederic |
23:12:21 |
V1M |
FRA - SG HERICOURT |
M |
249 V1M |
3608 |
783 |
GARASSINO Maurizio |
23:13:08 |
V1M |
ITA - GLI ORCHI TRAILERS |
M |
250 V1M |
4245 |
784 |
KARLEN Jon |
23:13:12 |
V2M |
USA - |
M |
67 V2M |
3777 |
785 |
MUREDDU Giovanni |
23:13:16 |
V2M |
ITA - SARDEGNA TRAIL RUNN |
M |
68 V2M |
4252 |
786 |
EPPLIN Jean Louis |
23:13:21 |
V2M |
FRA - |
M |
69 V2M |
3460 |
787 |
DROMARD Florian |
23:14:11 |
SEM |
FRA - |
M |
385 SEM |
4067 |
788 |
DODIN Christophe |
23:14:57 |
SEM |
FRA - |
M |
386 SEM |
3384 |
789 |
LECOUR Eric |
23:15:21 |
V1M |
FRA - |
M |
251 V1M |
3866 |
790 |
LOMAN Stephen |
23:15:26 |
SEM |
GBR - |
M |
387 SEM |
3869 |
791 |
CLAESSON Stefan |
23:15:28 |
V2M |
SWE - |
M |
70 V2M |
5221 |
792 |
TRELCAT Xavier |
23:15:33 |
V1M |
FRA - WTL |
M |
252 V1M |
3380 |
793 |
CALERO Juan Manuel |
23:16:13 |
V1M |
ESP - AS DIOR |
M |
253 V1M |
3899 |
794 |
TESSIER Stephane |
23:16:14 |
V1M |
FRA - |
M |
254 V1M |
3871 |
795 |
ROCCON Laura |
23:16:32 |
V1F |
ITA - SPIRITOLIMPICO |
F |
27 V1F |
4038 |
796 |
RUOT Eric |
23:16:39 |
V1M |
FRA - PHAR LONGWY |
M |
255 V1M |
3812 |
797 |
AGUILO ESCAMEZ Jose Alberto |
23:16:55 |
SEM |
ESP - CLUB COMANDO SA RIE |
M |
388 SEM |
5167 |
798 |
TURBE Bruno |
23:17:34 |
V2M |
FRA - CS PRESSTALIS |
M |
71 V2M |
3882 |
799 |
MORENO HERRENO Jhosep Steven |
23:17:37 |
ESM |
COL - VAGAMUNDOS |
M |
4 ESM |
4566 |
800 |
PERRIN Aurelien |
23:18:03 |
SEM |
FRA - A.S.STRASBOURG |
M |
389 SEM |
4087 |
801 |
CLARK Stephen |
23:18:15 |
SEM |
AUS - ZURICH ATHLETIC |
M |
390 SEM |
3355 |
802 |
COSTA Massimo |
23:18:22 |
V1M |
ITA - ATLETICA NOVESE |
M |
256 V1M |
4256 |
803 |
CARETTI Herald |
23:18:38 |
SEM |
FRA - To be sport |
M |
391 SEM |
4591 |
804 |
GOSS Pete |
23:18:52 |
V2M |
GBR - STUBBINGTON GREEN R |
M |
72 V2M |
4467 |
805 |
JOHANSSON Christian |
23:19:25 |
SEM |
SWE - IF LINNeA |
M |
392 SEM |
4057 |
806 |
BEAUFILS Laurent |
23:20:12 |
V1M |
FRA - EAA LA FOULee ANNEM |
M |
257 V1M |
3614 |
807 |
SAELENS Aurelien |
23:20:14 |
SEM |
FRA - |
M |
393 SEM |
3732 |
808 |
LEGOWSKI Jakub |
23:21:21 |
SEM |
POL - ARKA GDYNIA |
M |
394 SEM |
4605 |
809 |
TRABA Ivan |
23:22:16 |
V1M |
ESP - |
M |
258 V1M |
5226 |
810 |
PRICHYSTAL Jean Baptiste |
23:22:45 |
SEM |
FRA - TEAM TRAIL VEOLIA |
M |
395 SEM |
3506 |
811 |
ARLAUT Stephane |
23:22:57 |
V1M |
FRA - |
M |
259 V1M |
4088 |
812 |
TRUYOLS CALAVERA Marc |
23:23:23 |
SEM |
ESP - CSR TRAIL |
M |
396 SEM |
5173 |
813 |
TEIXEIRA Hugo |
23:23:27 |
SEM |
POR - |
M |
397 SEM |
4198 |
813 |
PINHO Nuno |
23:23:27 |
SEM |
POR - DR MERINO CLINICA M |
M |
398 SEM |
5270 |
815 |
ROUSSET Francois |
23:23:44 |
V1M |
FRA - |
M |
260 V1M |
3850 |
816 |
MONNET Jean Daniel |
23:23:51 |
V1M |
SUI - Les Triplees |
M |
261 V1M |
4184 |
817 |
ACCORSINI Sylvain |
23:24:09 |
V2M |
FRA - POWDER OF LAVANCHER |
M |
73 V2M |
5535 |
818 |
LASZLO Szilvia |
23:24:12 |
V1F |
HUN - TATABANYAI SC |
F |
28 V1F |
3904 |
819 |
HIDALGO BERUTICH Silvia |
23:24:28 |
V1F |
ESP - CLUB ALPINO BENALMA |
F |
29 V1F |
3681 |
820 |
BERNDT Marcus |
23:24:34 |
SEM |
SWE - VASALOPPET |
M |
399 SEM |
4746 |
821 |
CHEVALLEREAU Fabrice |
23:25:02 |
SEM |
FRA - SAoNE MONT D'OR NAT |
M |
400 SEM |
3222 |
822 |
LUNDHOLM Malin |
23:25:30 |
SEF |
SWE - |
F |
47 SEF |
5647 |
823 |
LOUIS Herve |
23:26:06 |
V2M |
FRA - |
M |
74 V2M |
5200 |
824 |
MAUVAIS Florian |
23:26:09 |
SEM |
FRA - |
M |
401 SEM |
5323 |
825 |
PETROFF Nicolas |
23:26:20 |
V1M |
FRA - |
M |
262 V1M |
4302 |
826 |
LUIS PEREZ Angel |
23:26:25 |
SEM |
ESP - |
M |
402 SEM |
5249 |
827 |
GABELLANI Simone |
23:26:48 |
SEM |
ITA - |
M |
403 SEM |
3274 |
828 |
LEGIRET Frederic |
23:27:02 |
V1M |
FRA - |
M |
263 V1M |
3319 |
829 |
MEVEL Olivier |
23:27:20 |
V2M |
FRA - |
M |
75 V2M |
5063 |
830 |
LEONG Wayne |
23:27:52 |
V1M |
AUS - |
M |
264 V1M |
5742 |
831 |
SERQUIN Yann |
23:27:56 |
V1M |
FRA - |
M |
265 V1M |
3594 |
832 |
BREUILLE Thibaut |
23:29:05 |
SEM |
FRA - |
M |
404 SEM |
5658 |
833 |
FACCHINI Annalisa |
23:29:17 |
V1F |
ITA - |
F |
30 V1F |
4512 |
834 |
DUSKA Katarzyna |
23:29:24 |
V1F |
POL - |
F |
31 V1F |
5542 |
835 |
MUNOZ Nicolas |
23:29:39 |
SEM |
FRA - |
M |
405 SEM |
5037 |
836 |
RIZET Claude |
23:30:09 |
V1M |
FRA - |
M |
266 V1M |
5716 |
837 |
WORSTER Vicky |
23:30:15 |
V1F |
GBR - |
F |
32 V1F |
5605 |
838 |
REMOR Michele |
23:30:22 |
SEM |
ITA - GS ASTRA |
M |
406 SEM |
3923 |
839 |
MALET Benoit |
23:31:03 |
V1M |
FRA - TRI AVENTURE |
M |
267 V1M |
5307 |
840 |
KLIMCZAK Piotr |
23:31:11 |
V1M |
POL - JUVENIA GLUCHOLAZY |
M |
268 V1M |
5244 |
841 |
PEETERS Kurt |
23:31:18 |
V1M |
BEL - |
M |
269 V1M |
3441 |
842 |
VANETTI BURNIER Gustavo |
23:31:31 |
V1M |
BRA - |
M |
270 V1M |
5431 |
843 |
CLEMENT Francois |
23:31:50 |
SEM |
FRA - CHAPTEUIL SPORT NAT |
M |
407 SEM |
3829 |
844 |
MASSON Sylvain |
23:31:52 |
SEM |
FRA - CHAPTEUIL SPORT NAT |
M |
408 SEM |
3826 |
845 |
GORDON Alison |
23:32:14 |
V2F |
GBR - BURNHAM JOGGERS |
F |
4 V2F |
4106 |
846 |
CHICA MILLA Juan |
23:32:24 |
V1M |
ESP - Trailrunners Jaen |
M |
271 V1M |
3854 |
847 |
CANADA Jose Carlos |
23:32:26 |
V1M |
ESP - TRAILRUNNERS JAEN |
M |
272 V1M |
4618 |
848 |
CAVORSIN Jean Claude |
23:32:27 |
V1M |
ITA - |
M |
273 V1M |
5724 |
849 |
ARDON FRANSMAN Jolande |
23:34:10 |
V2F |
NED - VOORNE ATLETIEK |
F |
5 V2F |
5380 |
850 |
MICHETTI Carlo |
23:35:04 |
V1M |
ITA - |
M |
274 V1M |
4154 |
851 |
BuCHER Norman |
23:35:20 |
SEM |
GER - BREAK YOUR LIMITS |
M |
409 SEM |
4330 |
851 |
STEINMAIER Michael |
23:35:20 |
V2M |
GER - |
M |
76 V2M |
4520 |
853 |
LIGHTWOOD Matthew |
23:35:33 |
SEM |
GBR - |
M |
410 SEM |
4293 |
854 |
DESJU Isabelle |
23:35:43 |
V2F |
FRA - 78012 |
F |
6 V2F |
4334 |
855 |
MAGNANI Marc |
23:36:14 |
V1M |
FRA - SPAC |
M |
275 V1M |
3851 |
856 |
BESSON Damien |
23:36:28 |
SEM |
FRA - |
M |
411 SEM |
4420 |
857 |
GARCINUNO Luis |
23:36:51 |
V1M |
ESP - |
M |
276 V1M |
4205 |
858 |
BERNING Elias |
23:37:24 |
SEM |
GER - The Bee Family |
M |
412 SEM |
5131 |
859 |
PICHARD Delphine |
23:38:32 |
SEF |
FRA - |
F |
48 SEF |
4099 |
860 |
PRENEZ Anne |
23:38:50 |
V1F |
FRA - |
F |
33 V1F |
4128 |
861 |
AKKAYA Murat |
23:39:41 |
SEM |
TUR - Team Raidlight Turk |
M |
413 SEM |
3694 |
861 |
GULER Tolga |
23:39:41 |
SEM |
TUR - FINANSBANK |
M |
414 SEM |
4531 |
861 |
OKTEM Ozgur |
23:39:41 |
SEM |
TUR - FINANSBANK |
M |
415 SEM |
4534 |
864 |
GUVEN Hilmi |
23:39:42 |
SEM |
TUR - ABB ELECTRIC |
M |
416 SEM |
3695 |
865 |
VOIGTS Katharina |
23:39:59 |
SEF |
NAM - ONE TRAIL |
F |
49 SEF |
4078 |
866 |
MERAI Olivier |
23:40:42 |
V1M |
FRA - |
M |
277 V1M |
4126 |
867 |
KLEUSER Peter |
23:41:29 |
SEM |
USA - |
M |
417 SEM |
5437 |
868 |
BOURGET Jean Paul |
23:41:33 |
V1M |
FRA - |
M |
278 V1M |
3404 |
869 |
VICENTE GOMEZ Lalo |
23:41:46 |
V1M |
ESP - |
M |
279 V1M |
4335 |
869 |
LEJEUNE Laurent |
23:41:46 |
V1M |
BEL - RCB |
M |
280 V1M |
4494 |
871 |
VIEVILLE Bruno |
23:42:05 |
V1M |
FRA - |
M |
281 V1M |
4493 |
872 |
AFSHAR Dan |
23:42:17 |
V1M |
GBR - WWW.XEMPO.COM |
M |
282 V1M |
3324 |
873 |
PINENT Javi |
23:42:23 |
SEM |
ESP - UEC TORTOSA |
M |
418 SEM |
5770 |
874 |
MARTINEZ Maryvonne |
23:42:28 |
V2F |
FRA - LES FOULEES PELISSA |
F |
7 V2F |
4388 |
875 |
CARLIER Pierre Albert |
23:42:49 |
V2M |
FRA - |
M |
77 V2M |
5360 |
876 |
GAFNER Martin |
23:43:03 |
V1M |
SUI - |
M |
283 V1M |
5537 |
877 |
NELSON Yanasse |
23:43:22 |
V2M |
BRA - |
M |
78 V2M |
5268 |
878 |
BARTHAS Antoine |
23:43:26 |
SEM |
FRA - |
M |
419 SEM |
5135 |
879 |
BARRILLON Renaud |
23:43:45 |
V1M |
FRA - |
M |
284 V1M |
4351 |
880 |
LAURENT Matthieu |
23:44:49 |
SEM |
FRA - |
M |
420 SEM |
3507 |
880 |
ABDELLAOUI Olivier |
23:44:49 |
V1M |
FRA - |
M |
285 V1M |
4374 |
882 |
LE PIOUFF Olivier |
23:45:26 |
V1M |
FRA - |
M |
286 V1M |
5231 |
883 |
SIROT Philippe |
23:45:27 |
SEM |
FRA - |
M |
421 SEM |
4221 |
884 |
LLAUGI RODENAS Ramon |
23:45:44 |
SEM |
ESP - POLIESPORTI PUIGCER |
M |
422 SEM |
3750 |
884 |
VILA CASALS Ferran |
23:45:44 |
SEM |
ESP - ASS.MUNTANYENCS BER |
M |
423 SEM |
4599 |
886 |
SE LEE Moon |
23:46:17 |
V1M |
KOR - KUMF |
M |
287 V1M |
5679 |
887 |
SARBAN Sezgin |
23:46:32 |
V2M |
TUR - ASICS TURKEY |
M |
79 V2M |
5322 |
888 |
WALZER Chris |
23:46:42 |
V2M |
AUT - |
M |
80 V2M |
4572 |
889 |
FUJII Ryutaro |
23:46:50 |
V2M |
JPN - PARCO RUNNERS |
M |
81 V2M |
5320 |
890 |
DELAHAYE Christophe |
23:47:29 |
V1M |
FRA - TAOGAB |
M |
288 V1M |
4039 |
891 |
JI Haewoon |
23:47:40 |
V2M |
KOR - KUMF |
M |
82 V2M |
5733 |
892 |
GONCALVES Francisco |
23:48:52 |
V1M |
POR - C?ES D'AVENIDA |
M |
289 V1M |
4650 |
893 |
MAMELI Omar |
23:50:07 |
SEM |
ITA - TEAM ALDO MORO PALU |
M |
424 SEM |
4621 |
894 |
DRANGE Joanna |
23:50:09 |
SEF |
NOR - |
F |
50 SEF |
5176 |
895 |
DEMOULIN Brigitte |
23:50:59 |
V2F |
BEL - RC NAMUR |
F |
8 V2F |
3633 |
896 |
ROCHA Joao |
23:51:46 |
V2M |
POR - C?ES D'AVENIDA |
M |
83 V2M |
4651 |
897 |
PESSANHA MOREIRA Miguel |
23:51:47 |
SEM |
POR - C?ES D'AVENIDA |
M |
425 SEM |
4653 |
898 |
ERENYI Kinga |
23:51:49 |
SEF |
HUN - |
F |
51 SEF |
3765 |
899 |
VALLEIX Clotilde |
23:52:00 |
V1F |
FRA - |
F |
34 V1F |
3935 |
900 |
VINAY Julien |
23:52:02 |
V1M |
FRA - |
M |
290 V1M |
3934 |
901 |
BERTHILLOT Damien |
23:52:22 |
V1M |
FRA - |
M |
291 V1M |
3742 |
902 |
JOLLIEN Frederic |
23:53:05 |
V1M |
SUI - CS 13 ETOILES |
M |
292 V1M |
3256 |
903 |
CASTIGNOLA Demetrio |
23:53:31 |
SEM |
ITA - ASD VIVO |
M |
426 SEM |
3772 |
904 |
DAGRADI Carlo |
23:53:33 |
V1M |
ITA - |
M |
293 V1M |
4016 |
905 |
REMBERT Richard |
23:54:03 |
V1M |
FRA - |
M |
294 V1M |
4180 |
906 |
HECKMANN Christian |
23:54:51 |
V1M |
FRA - MBDA SPORT ATHLeTIS |
M |
295 V1M |
4234 |
907 |
CHAUVRIS Richard |
23:55:17 |
V1M |
FRA - |
M |
296 V1M |
4495 |
908 |
LAPIERRE Loic |
23:55:59 |
V1M |
FRA - |
M |
297 V1M |
3522 |
909 |
CHEVET Yohann |
23:56:15 |
V1M |
FRA - |
M |
298 V1M |
4209 |
910 |
BARLIAN Andre |
23:56:31 |
SEM |
INA - |
M |
427 SEM |
5043 |
911 |
LEVIER Alexandre |
23:56:33 |
V1M |
FRA - TEAM ACCRORUN VILLE |
M |
299 V1M |
4522 |
912 |
NOWAK Aleksander |
23:56:36 |
SEM |
POL - NUTREND TEAM |
M |
428 SEM |
3504 |
913 |
FERRARA Antonino |
23:56:43 |
SEM |
ITA - a.s.d. Etna trail |
M |
429 SEM |
3564 |
914 |
TESTE DE SAGEY Valerie |
23:57:34 |
V1F |
FRA - SANARY CAP GARONNE |
F |
35 V1F |
5612 |
915 |
BERTRAND Martin |
23:57:45 |
SEM |
FRA - |
M |
430 SEM |
4411 |
916 |
IZCUE JIMENEZ Jorge |
23:57:46 |
SEM |
ESP - A.D. MONTANA PEGASO |
M |
431 SEM |
4064 |
917 |
BUISSINNE Ron |
23:58:12 |
V2M |
RSA - |
M |
84 V2M |
5715 |
918 |
WYROSLAK Inga |
23:58:15 |
SEF |
POL - BERLIN MOSKWA RACIN |
F |
52 SEF |
4430 |
918 |
PAJAK Sebastian |
23:58:15 |
V1M |
POL - |
M |
300 V1M |
4643 |
920 |
FONSECA Fernando |
23:58:51 |
V2M |
POR - OMUNDODACORRIDA |
M |
85 V2M |
4670 |
921 |
CORAGEM Vitorino |
23:58:55 |
V3M |
POR - MUNDO DA CORRIDA |
M |
6 V3M |
4097 |
922 |
ROUSSEAU Nicolas |
23:59:00 |
SEM |
FRA - |
M |
432 SEM |
4135 |
923 |
BOSCHAT Amaury |
23:59:04 |
SEM |
FRA - |
M |
433 SEM |
3282 |
924 |
DEBONNET Ludovic |
23:59:05 |
SEM |
FRA - |
M |
434 SEM |
4104 |
925 |
WASHIZU Masahiro |
23:59:12 |
V2F |
JPN - AYATO TRIATHLON TEA |
F |
9 V2F |
4655 |
926 |
ALCARRIA MARTINEZ Pedro |
23:59:16 |
V1M |
ESP - ATLETISMO MARJANA C |
M |
301 V1M |
4501 |
927 |
SHIMMONS Aaron |
23:59:17 |
SEM |
IRL - B.A.R.F. |
M |
435 SEM |
3352 |
928 |
PISSARD GIBOLLET Arthur |
24h 01' 30 |
SEM |
FRA - |
M |
436 SEM |
4660 |
929 |
SAPORITO Vera Lucia |
24h 01' 32 |
V1F |
BRA - NEW BALANCE UPFIT |
F |
36 V1F |
4354 |
930 |
CUBIZOLLES Mathieu |
24h 01' 43 |
SEM |
FRA - |
M |
437 SEM |
4163 |
931 |
BROQUEREAU Ludovic |
24h 01' 56 |
V1M |
FRA - |
M |
302 V1M |
5455 |
932 |
PAVAN Gilles |
24h 02' 00 |
V1M |
FRA - USVA VALENCIENNES |
M |
303 V1M |
3412 |
933 |
VIDON Frederic |
24h 02' 52 |
V1M |
FRA - TEAM CHULLANKA |
M |
304 V1M |
3540 |
934 |
MCDERMOTT Barry |
24h 03' 34 |
V1M |
IRL - |
M |
305 V1M |
4472 |
935 |
VETTORETTI Angelo |
24h 03' 48 |
V2M |
ITA - DELTA SPEDIZIONI GE |
M |
86 V2M |
4437 |
936 |
DESCHLER Julien |
24h 04' 01 |
SEM |
FRA - COLMAR MARATHON CLU |
M |
438 SEM |
3727 |
937 |
BARTHELEMY Antoine |
24h 05' 01 |
V1M |
FRA - AVIA CLUB ISSY LES |
M |
306 V1M |
3551 |
937 |
WIRTZ Nicolas |
24h 05' 01 |
SEM |
FRA - AVIA CLUB ISSY LES |
M |
439 SEM |
5351 |
939 |
ROUSSEL Dominique |
24h 05' 50 |
V3M |
FRA - AC TALANT |
M |
7 V3M |
4680 |
939 |
NITESCOUX Alexandra |
24h 05' 50 |
SEF |
FRA - UA SOCIETe GeNERALE |
F |
53 SEF |
5427 |
941 |
DAVID Laurent |
24h 05' 52 |
V1M |
FRA - DIJON TRIATHLON |
M |
307 V1M |
5619 |
942 |
FEUTRE Dominique |
24h 06' 52 |
V2M |
FRA - VELIZY TRIATHLON |
M |
87 V2M |
4564 |
943 |
PAIVA Paulo |
24h 06' 55 |
V1M |
POR - RUN TO BE ALIVE |
M |
308 V1M |
4645 |
944 |
DUPONT Franck |
24h 07' 05 |
V1M |
FRA - |
M |
309 V1M |
5404 |
945 |
PARENT Jacques |
24h 07' 12 |
V2M |
FRA - |
M |
88 V2M |
5533 |
946 |
DENIMAL Brice |
24h 07' 14 |
SEM |
FRA - DIAGOVALE |
M |
440 SEM |
3852 |
947 |
SEUNG OH Sang |
24h 07' 38 |
V2M |
KOR - |
M |
89 V2M |
5702 |
948 |
GAUBERT Claude |
24h 08' 48 |
V2M |
FRA - |
M |
90 V2M |
5664 |
949 |
BRINGUIER Paul |
24h 08' 50 |
V2M |
FRA - CLERMONT SPORT ENDU |
M |
91 V2M |
5621 |
950 |
BUENDIA BERNAL Pascual |
24h 08' 51 |
V1M |
ESP - CIEZA TRAIL |
M |
310 V1M |
3375 |
950 |
MILHAU Marc |
24h 08' 51 |
V1M |
FRA - CLERMONT L'HERAULT |
M |
311 V1M |
3870 |
952 |
LOPEZ Jose Antonio |
24h 08' 52 |
V1M |
ESP - VILLITRAIL |
M |
312 V1M |
4239 |
953 |
PONTIES Anne |
24h 08' 54 |
V2F |
FRA - FOULEES DE SAINT GE |
F |
10 V2F |
5615 |
954 |
BALLESTEROS GONZALEZ Luciano |
24h 09' 06 |
SEM |
ESP - CLUB TRAIL ALBACETE |
M |
441 SEM |
5592 |
955 |
LOPEZ SARRION Juan Angel |
24h 09' 08 |
SEM |
ESP - CLUB TRAIL ALBACETE |
M |
442 SEM |
4610 |
956 |
BORJA Lozano |
24h 09' 14 |
SEM |
ESP - |
M |
443 SEM |
4227 |
957 |
KAMATA Kouichi |
24h 09' 20 |
V2M |
JPN - NATIVE?VILLAGE |
M |
92 V2M |
4711 |
958 |
TRAWINSKI Ingrid |
24h 09' 38 |
V1F |
FRA - |
F |
37 V1F |
4144 |
959 |
DINGEO Jef |
24h 10' 07 |
V1M |
ITA - SPQR |
M |
313 V1M |
4029 |
960 |
HURBAIN Christophe |
24h 10' 42 |
V1M |
FRA - |
M |
314 V1M |
4032 |
961 |
SOWINSKI Fabrice |
24h 11' 34 |
V1M |
FRA - SAINT VENANT ATHLET |
M |
315 V1M |
4240 |
962 |
DORNIER Sebastien |
24h 11' 57 |
SEM |
FRA - |
M |
444 SEM |
5671 |
963 |
VAILLANT Benoit |
24h 12' 03 |
V1M |
FRA - CRAZY RUNNERS |
M |
316 V1M |
5331 |
964 |
OLDRATI Francesco |
24h 12' 15 |
V1M |
ITA - SISPORT |
M |
317 V1M |
5683 |
965 |
URSINO Alessandro |
24h 12' 47 |
SEM |
ITA - MARATONETI DEL TIGU |
M |
445 SEM |
4325 |
966 |
GROS Pierre |
24h 14' 03 |
V1M |
FRA - |
M |
318 V1M |
5744 |
967 |
MANISCALCO Gioacchino |
24h 14' 31 |
V1M |
ITA - MARATHON MISILMERI |
M |
319 V1M |
3236 |
968 |
AGNESINA Alberto |
24h 14' 33 |
V1M |
ITA - MASTER NOVARA |
M |
320 V1M |
4409 |
969 |
EBERHEIM Rainer |
24h 15' 03 |
V1M |
GER - TGV SCHOTTEN |
M |
321 V1M |
4449 |
970 |
REBOUT Philippe |
24h 15' 06 |
V2M |
FRA - |
M |
93 V2M |
5092 |
971 |
GOUTAGNY Romain |
24h 15' 41 |
SEM |
FRA - |
M |
446 SEM |
4405 |
972 |
BAREHAM Iain |
24h 15' 55 |
V1M |
GBR - |
M |
322 V1M |
4195 |
973 |
DESIDERI Jonathan |
24h 16' 01 |
SEM |
FRA - MPT ISTRES |
M |
447 SEM |
4682 |
974 |
MONNE Yannick |
24h 16' 51 |
V1M |
FRA - |
M |
323 V1M |
5646 |
975 |
GOUIN Stephane |
24h 17' 02 |
V1M |
FRA - AS TRAIL COURSE NAT |
M |
324 V1M |
4484 |
976 |
MOREL COLIN Laurence |
24h 17' 14 |
V2F |
FRA - ALSAINTMARCLEBLANC |
F |
11 V2F |
5125 |
977 |
SPRANG Holger |
24h 17' 16 |
V2M |
GER - |
M |
94 V2M |
3928 |
978 |
TROPENAT Fabrice |
24h 17' 21 |
SEM |
FRA - |
M |
448 SEM |
5386 |
979 |
PELLEGRINI Pierre |
24h 17' 24 |
SEM |
FRA - |
M |
449 SEM |
4416 |
980 |
MORRISSON Francois |
24h 18' 01 |
V2M |
FRA - |
M |
95 V2M |
4159 |
981 |
RUBIO Ivan |
24h 18' 36 |
SEM |
ESP - |
M |
450 SEM |
5252 |
982 |
VARVENNE Pierre Franck |
24h 18' 48 |
SEM |
FRA - |
M |
451 SEM |
5496 |
982 |
KUPSZA AndrAs |
24h 18' 48 |
SEM |
HUN - ENJOY SPORT |
M |
452 SEM |
5532 |
984 |
ARJDAL Mohamed |
24h 19' 28 |
SEM |
FRA - |
M |
453 SEM |
3722 |
985 |
HO LUK Cheuk |
24h 19' 43 |
SEM |
CHN - |
M |
454 SEM |
5559 |
986 |
BONNETTE Jeanmarc |
24h 20' 38 |
V1M |
FRA - |
M |
325 V1M |
4491 |
987 |
MASSOT Pascal |
24h 20' 48 |
V1M |
FRA - DYNAMO MALAKOFF |
M |
326 V1M |
4211 |
988 |
GUIBERT Cyril |
24h 21' 20 |
SEM |
FRA - |
M |
455 SEM |
4422 |
989 |
HUPPERT Guillaume |
24h 21' 55 |
SEM |
FRA - TREGUEUX ATHLETISME |
M |
456 SEM |
4697 |
990 |
SEGURA BLANCO Francisco |
24h 22' 00 |
SEM |
ESP - |
M |
457 SEM |
4570 |
991 |
ALVAREZ ROMERO Diana |
24h 22' 01 |
SEF |
ESP - |
F |
54 SEF |
4571 |
992 |
CANEPA Marco |
24h 22' 05 |
SEM |
ITA - LIBERO |
M |
458 SEM |
3604 |
993 |
BROSSIER Claude |
24h 22' 28 |
V1M |
FRA - |
M |
327 V1M |
5105 |
994 |
TORRES FARReS Esther |
24h 22' 41 |
V1F |
ESP - LA LIRA VENDRELLENC |
F |
38 V1F |
5470 |
995 |
BADET David |
24h 24' 14 |
SEM |
FRA - |
M |
459 SEM |
3402 |
995 |
SCHNEIDER Georg |
24h 24' 14 |
V3M |
GER - |
M |
8 V3M |
3754 |
997 |
PELTANCHE Yannick |
24h 24' 25 |
V2M |
FRA - ENTENTE DES MAUGES |
M |
96 V2M |
4186 |
998 |
HIROMASA Junichi |
24h 24' 54 |
SEM |
JPN - |
M |
460 SEM |
4539 |
999 |
VEIGANTES Marcelo |
24h 25' 24 |
V1M |
BRA - |
M |
328 V1M |
5422 |
1000 |
BRUNEAU Nicolas |
24h 25' 37 |
V1M |
FRA - |
M |
329 V1M |
4081 |
1001 |
GUHL Jerome |
24h 26' 20 |
SEM |
SUI - |
M |
461 SEM |
4150 |
1002 |
BAECKELANDT Geoffrey |
24h 27' 14 |
SEM |
BEL - RUN'ESSENCE |
M |
462 SEM |
3427 |
1003 |
CERQUEIRA Paulo |
24h 27' 44 |
V1M |
GBR - |
M |
330 V1M |
4058 |
1004 |
DIAZ CANOVAS Jose |
24h 27' 52 |
V1M |
ESP - ENRIC TEAM |
M |
331 V1M |
4565 |
1005 |
DELORD Alexandre |
24h 30' 04 |
SEM |
FRA - |
M |
463 SEM |
5039 |
1006 |
AMORES TORRES Francisco |
24h 30' 21 |
SEM |
ESP - CD. TRAIL RUNNING M |
M |
464 SEM |
5765 |
1007 |
LACHAUD Sebastien |
24h 30' 32 |
SEM |
FRA - |
M |
465 SEM |
3874 |
1008 |
SCHIAVI Carlo |
24h 31' 15 |
SEM |
ITA - A.S.D. PODISTICA PE |
M |
466 SEM |
3511 |
1009 |
MIRANDA MARTINEZ Jose Manuel |
24h 31' 16 |
SEM |
ESP - GAMTE |
M |
467 SEM |
3292 |
1010 |
TENAILLEAU Hubert |
24h 31' 27 |
V2M |
FRA - |
M |
97 V2M |
3529 |
1011 |
RICHER Jean Baptiste |
24h 31' 47 |
SEM |
FRA - TRIATHLON AMBERIEU |
M |
468 SEM |
4199 |
1012 |
PRESLY Sandy |
24h 32' 03 |
V3M |
GBR - WOLDS VETERAN RUNNE |
M |
9 V3M |
5491 |
1013 |
SANCHEZ Hector |
24h 32' 09 |
V1M |
ESP - ARISTA |
M |
332 V1M |
5285 |
1014 |
CHIAMA Sophie |
24h 32' 12 |
V2F |
FRA - REVEIL SPORTIF SAIN |
F |
12 V2F |
4395 |
1015 |
FARQUET Roland |
24h 32' 58 |
V2M |
SUI - TEAM LA TRACE |
M |
98 V2M |
3820 |
1016 |
FARQUET Jean Paul |
24h 32' 59 |
SEM |
SUI - TEAM SOMLAPROZ |
M |
469 SEM |
5513 |
1017 |
DEKEYNE Emmanuelle |
24h 33' 31 |
SEF |
FRA - ES SAINT MARTIN D'H |
F |
55 SEF |
4204 |
1018 |
PeRON Thomas |
24h 34' 44 |
SEM |
FRA - SAPEUR POMPIER LE H |
M |
470 SEM |
4188 |
1019 |
REPPELIN Nicolas |
24h 34' 56 |
V1M |
FRA - |
M |
333 V1M |
5111 |
1020 |
BOURDEAUX Paul |
24h 34' 57 |
SEM |
FRA - |
M |
471 SEM |
4756 |
1021 |
LEPORE Lisa |
24h 35' 01 |
V1F |
ITA - |
F |
39 V1F |
3496 |
1022 |
KOSZTOR Anita |
24h 35' 17 |
V1F |
HUN - |
F |
40 V1F |
5541 |
1023 |
FREY Sebastien |
24h 35' 22 |
V1M |
SUI - |
M |
334 V1M |
5261 |
1024 |
SIMONE Claudio |
24h 35' 23 |
V1M |
ITA - |
M |
335 V1M |
5196 |
1025 |
PERON Bastien |
24h 35' 32 |
SEM |
FRA - |
M |
472 SEM |
5007 |
1026 |
JENKINS Chris |
24h 35' 46 |
SEM |
GBR - |
M |
473 SEM |
3650 |
1026 |
CARRITT Lotte |
24h 35' 46 |
SEF |
GBR - |
F |
56 SEF |
4079 |
1028 |
MUIRHEAD Lorna |
24h 35' 53 |
V1F |
GBR - |
F |
41 V1F |
5060 |
1028 |
LOURENcO Carlos Eduardo |
24h 35' 53 |
V1M |
POR - |
M |
336 V1M |
5640 |
1030 |
SUZANNE Alain |
24h 35' 58 |
SEM |
FRA - |
M |
474 SEM |
4148 |
1031 |
DELAPLACE Pierre |
24h 36' 15 |
SEM |
BEL - |
M |
475 SEM |
4429 |
1032 |
BRUNEAU Laurent |
24h 36' 22 |
V1M |
FRA - E.S.VITRY |
M |
337 V1M |
4695 |
1033 |
RECH Arnaud |
24h 37' 05 |
SEM |
FRA - |
M |
476 SEM |
4735 |
1034 |
NASTA Eduardo |
24h 37' 31 |
V1M |
MEX - |
M |
338 V1M |
5262 |
1035 |
FLORES Israel |
24h 37' 32 |
SEM |
MEX - ULTRACKS |
M |
477 SEM |
5205 |
1036 |
DEGIOVANI Benoit |
24h 37' 34 |
SEM |
FRA - |
M |
478 SEM |
4090 |
1037 |
HAUTIER David |
24h 37' 42 |
SEM |
FRA - COURIR EN LIVRADOIS |
M |
479 SEM |
3344 |
1038 |
LANDO Christina |
24h 37' 57 |
V1F |
AUS - |
F |
42 V1F |
4736 |
1039 |
PALOMBI Giovanni |
24h 37' 59 |
V1M |
ITA - ASD PLUS ULTRA |
M |
339 V1M |
4277 |
1040 |
HEARNE Matthew |
24h 38' 32 |
V1M |
GBR - SERPENTINE |
M |
340 V1M |
3669 |
1041 |
GALE Paul |
24h 38' 33 |
V1M |
GBR - |
M |
341 V1M |
4507 |
1042 |
MOU Vincent |
24h 38' 41 |
V2M |
FRA - RunningPanda |
M |
99 V2M |
5091 |
1043 |
LAU Sing Yau |
24h 39' 09 |
V1M |
GBR - |
M |
342 V1M |
4386 |
1044 |
GUERINEL Claire |
24h 39' 29 |
SEF |
FRA - |
F |
57 SEF |
4102 |
1044 |
WEBER Pascal |
24h 39' 29 |
V2M |
FRA - CSVM |
M |
100 V2M |
5089 |
1046 |
CHERVIER Vincent |
24h 39' 38 |
V1M |
FRA - ASMAS |
M |
343 V1M |
4739 |
1047 |
PINKHAEVA Anna |
24h 39' 56 |
SEF |
RUS - HKTR |
F |
58 SEF |
4048 |
1048 |
PREKOPP Peter |
24h 40' 11 |
SEM |
HUN - |
M |
480 SEM |
4490 |
1049 |
LAIZANS Kaspars |
24h 40' 18 |
SEM |
LAT - Chika un Banijs |
M |
481 SEM |
4761 |
1050 |
PILLET Dominique |
24h 40' 23 |
V2M |
FRA - |
M |
101 V2M |
4738 |
1051 |
WIECLAWSKI Robert |
24h 40' 40 |
V1M |
POL - |
M |
344 V1M |
5764 |
1052 |
THARAUD Julie |
24h 40' 53 |
SEF |
FRA - |
F |
59 SEF |
4767 |
1053 |
GR N LAURSEN John |
24h 41' 35 |
V2M |
DEN - BR?NDBY TRIATHLON |
M |
102 V2M |
4575 |
1054 |
EIGENSCHENCK Clement |
24h 42' 00 |
SEM |
FRA - |
M |
482 SEM |
5086 |
1055 |
COUSIN Mickael |
24h 42' 05 |
SEM |
FRA - |
M |
483 SEM |
3387 |
1056 |
BOURDIER Thomas |
24h 42' 42 |
SEM |
FRA - |
M |
484 SEM |
3805 |
1057 |
BONNEVAL Julien |
24h 42' 43 |
SEM |
FRA - |
M |
485 SEM |
3600 |
1057 |
JEAN Julien |
24h 42' 43 |
SEM |
FRA - |
M |
486 SEM |
3628 |
1059 |
LI Jia |
24h 44' 11 |
SEM |
CHN - |
M |
487 SEM |
5191 |
1060 |
COOPER Martin |
24h 44' 45 |
V1M |
GBR - SERPENTINE |
M |
345 V1M |
5546 |
1061 |
WINKLER Monique |
24h 44' 55 |
V1F |
USA - |
F |
43 V1F |
4446 |
1062 |
KROL Zbyszek |
24h 45' 29 |
V1M |
CAN - BUNTZEN BURNERS |
M |
346 V1M |
5239 |
1063 |
SELOSSE Romain |
24h 45' 50 |
SEM |
FRA - |
M |
488 SEM |
4723 |
1064 |
CAMPISTRON Josep Maria |
24h 46' 00 |
SEM |
ESP - |
M |
489 SEM |
3242 |
1065 |
POLETTI Laura |
24h 46' 08 |
V1F |
ITA - |
F |
44 V1F |
4158 |
1065 |
GAVARDI Nicola |
24h 46' 08 |
SEM |
ITA - ASP PREMANA |
M |
490 SEM |
5393 |
1067 |
CUVELIER Gregory |
24h 46' 12 |
V1M |
BEL - |
M |
347 V1M |
5186 |
1068 |
NICOLIER Thierry |
24h 46' 16 |
V2M |
SUI - |
M |
103 V2M |
4232 |
1069 |
JOUARIE Julien |
24h 46' 18 |
SEM |
FRA - LES TONTONS |
M |
491 SEM |
4704 |
1070 |
YOKOUCHI Yuichiro |
24h 46' 40 |
V1M |
JPN - OSAKA CITY OFFICIAL |
M |
348 V1M |
5143 |
1071 |
KASINSKI Wojciech |
24h 46' 48 |
V2M |
POL - WOJTEKCAKTYWNI |
M |
104 V2M |
4456 |
1072 |
ADENIS Virgile |
24h 47' 53 |
V1M |
FRA - ASPTT VERDUN |
M |
349 V1M |
4360 |
1073 |
RIDEN Dawn |
24h 48' 45 |
SEF |
GBR - |
F |
60 SEF |
5325 |
1074 |
MORTIMER REES Helen |
24h 49' 06 |
V1F |
GBR - |
F |
45 V1F |
5319 |
1074 |
CHARHON Nicolas |
24h 49' 06 |
SEM |
FRA - |
M |
492 SEM |
5395 |
1076 |
HOURDRY Veronique |
24h 49' 08 |
V1F |
FRA - |
F |
46 V1F |
5080 |
1077 |
AGNELOT David |
24h 49' 17 |
V1M |
FRA - ASPSAV PEUGEOT CITR |
M |
350 V1M |
4020 |
1078 |
IMMEDIATA Antonio |
24h 49' 21 |
V2M |
ITA - |
M |
105 V2M |
4708 |
1079 |
BEAL Laurent |
24h 49' 31 |
V1M |
FRA - |
M |
351 V1M |
3838 |
1080 |
PENTTILA Kati |
24h 50' 00 |
V1F |
FIN - |
F |
47 V1F |
4629 |
1081 |
BILAND Christian |
24h 50' 35 |
V2M |
SUI - |
M |
106 V2M |
5759 |
1082 |
YEW LAM Weng |
24h 50' 48 |
V1M |
SIN - |
M |
352 V1M |
5136 |
1083 |
MILLS Christopher |
24h 51' 26 |
SEM |
GBR - |
M |
493 SEM |
4343 |
1083 |
BUCKINGHAM Anna |
24h 51' 26 |
SEF |
GBR - |
F |
61 SEF |
5499 |
1085 |
BRAIDWOOD Douglas |
24h 51' 27 |
V1M |
GBR - |
M |
353 V1M |
5500 |
1086 |
TOLLE Mathieu |
24h 51' 47 |
SEM |
FRA - |
M |
494 SEM |
4119 |
1087 |
KELLER Guillaume |
24h 52' 11 |
V2M |
FRA - |
M |
107 V2M |
4257 |
1088 |
JAUREGUIBERRY Joseph |
24h 52' 28 |
V2M |
FRA - SPUC LASTERKA |
M |
108 V2M |
4515 |
1088 |
MERLE DU BOURG Quentin |
24h 52' 28 |
SEM |
FRA - |
M |
495 SEM |
5622 |
1090 |
JORAJURIA Bernard |
24h 52' 29 |
V2M |
FRA - SPUC LASTERKA |
M |
109 V2M |
5403 |
1091 |
MARZIANI Tommaso |
24h 52' 56 |
SEM |
ITA - ASD GRAVELLONA VCO |
M |
496 SEM |
3315 |
1092 |
CHOPINEAUX Claude |
24h 53' 17 |
V1M |
FRA - BLAUSASC TRAIL |
M |
354 V1M |
4573 |
1093 |
ADOBATI Orell |
24h 53' 50 |
SEM |
FRA - |
M |
497 SEM |
4182 |
1094 |
PAILLET Alexandre |
24h 53' 52 |
SEM |
FRA - |
M |
498 SEM |
4177 |
1095 |
COOKE Margaret |
24h 54' 25 |
V1F |
GBR - |
F |
48 V1F |
5358 |
1096 |
ESPOSITO Vitaliano |
24h 54' 43 |
V2M |
ITA - |
M |
110 V2M |
5025 |
1097 |
LE ROUX Marc |
24h 54' 50 |
V2M |
FRA - |
M |
111 V2M |
4276 |
1097 |
SGAMMATO Amelia |
24h 54' 50 |
V2F |
ITA - |
F |
13 V2F |
5040 |
1099 |
GALAN MARTIN David |
24h 54' 59 |
SEM |
ESP - CANAL DE ISABEL II |
M |
499 SEM |
4133 |
1100 |
ROUSSEAU Clement |
24h 55' 15 |
SEM |
FRA - |
M |
500 SEM |
5601 |
1101 |
GUILHOT Florian |
24h 55' 42 |
SEM |
FRA - |
M |
501 SEM |
4253 |
1102 |
ROGEREAU Rene |
24h 55' 56 |
SEM |
FRA - |
M |
502 SEM |
4312 |
1103 |
MASSON Julien |
24h 56' 18 |
V1M |
FRA - |
M |
355 V1M |
5343 |
1104 |
LOAIZA Nicolas |
24h 56' 39 |
V1M |
COL - |
M |
356 V1M |
5515 |
1105 |
CUTIN Matthieu |
24h 57' 29 |
SEM |
FRA - |
M |
503 SEM |
4686 |
1106 |
CORREIA Jorge |
24h 57' 42 |
SEM |
POR - |
M |
504 SEM |
5110 |
1107 |
LE SECH Antoine |
24h 57' 54 |
SEM |
FRA - |
M |
505 SEM |
5062 |
1108 |
ORTIZ VALCARCEL Luichi |
24h 58' 20 |
V1M |
ESP - G.I.R.E.S. |
M |
357 V1M |
5472 |
1109 |
SEILLe Sebastien |
24h 58' 48 |
V1M |
FRA - Ent'Raid 49 |
M |
358 V1M |
4365 |
1109 |
MCKENNA Stuart |
24h 58' 48 |
V1M |
GBR - |
M |
359 V1M |
4579 |
1111 |
ALARY Mickael |
24h 59' 05 |
V1M |
FRA - |
M |
360 V1M |
5426 |
1112 |
CATOIRE Bastien |
24h 59' 24 |
SEM |
FRA - |
M |
506 SEM |
4010 |
1113 |
MATTHIASD PROPPE Halldora |
24h 59' 32 |
V1F |
ISL - BIDDU ADEINS |
F |
49 V1F |
5108 |
1114 |
JULISSON Gunnar |
24h 59' 33 |
V1M |
ISL - |
M |
361 V1M |
5123 |
1115 |
ALVES Emmanuelle |
24h 59' 39 |
SEF |
FRA - CRAPAST |
F |
62 SEF |
5412 |
1116 |
TRIME Yann |
24h 59' 44 |
SEM |
FRA - |
M |
507 SEM |
4197 |
1117 |
WENGERT Christophe |
25h 00' 14 |
V1M |
FRA - |
M |
362 V1M |
4308 |
1117 |
MARTZ Didier |
25h 00' 14 |
V1M |
FRA - |
M |
363 V1M |
4719 |
1119 |
GUIOT Philippe |
25h 00' 31 |
V1M |
FRA - |
M |
364 V1M |
5155 |
1120 |
MADELIN Olivier |
25h 01' 26 |
V1M |
FRA - |
M |
365 V1M |
5356 |
1121 |
LASSAGA Pierre |
25h 01' 48 |
V2M |
FRA - SPUCLASTERKA |
M |
112 V2M |
3661 |
1122 |
VEYRET Philippe |
25h 02' 08 |
V2M |
FRA - VALENCE TRIATHLON |
M |
113 V2M |
5296 |
1123 |
BRILLAUD Veronique |
25h 03' 05 |
V2F |
FRA - |
F |
14 V2F |
5338 |
1124 |
MOURIER Yves |
25h 04' 00 |
V2M |
FRA - 75149 |
M |
114 V2M |
4750 |
1125 |
GUINET Jeremie |
25h 04' 02 |
SEM |
FRA - ASCUL JOGGING |
M |
508 SEM |
4500 |
1126 |
DABIRE Sie |
25h 04' 27 |
V1M |
FRA - ASPTT TOURS |
M |
366 V1M |
4342 |
1127 |
GAUME Stephane |
25h 04' 28 |
V1M |
SUI - TEAM MARTI SPORTS |
M |
367 V1M |
4336 |
1128 |
SPARAPANI Giorgio |
25h 04' 31 |
V2M |
ITA - |
M |
115 V2M |
4642 |
1129 |
FAIVRE Matthieu |
25h 04' 46 |
SEM |
FRA - |
M |
509 SEM |
4427 |
1130 |
DUQUE Alberto |
25h 05' 36 |
SEM |
ESP - MALAGUILLA |
M |
510 SEM |
5367 |
1131 |
TANAKA Hiromi |
25h 05' 37 |
V2F |
JPN - |
F |
15 V2F |
5109 |
1132 |
RONDEPIERRE Franck |
25h 06' 21 |
V1M |
FRA - |
M |
368 V1M |
4141 |
1132 |
RUPP Thomas |
25h 06' 21 |
V1M |
SUI - STANFORD CLUB SWITZ |
M |
369 V1M |
4156 |
1134 |
TALMOR Michael |
25h 06' 36 |
SEM |
SUI - |
M |
511 SEM |
5066 |
1135 |
ROCHA CORONEL Rita |
25h 06' 43 |
SEF |
BRA - |
F |
63 SEF |
5419 |
1136 |
MARQUES Nelson |
25h 06' 47 |
SEM |
POR - RUN4FUN |
M |
512 SEM |
5033 |
1137 |
KUGLER Jurgen |
25h 07' 02 |
V1M |
GER - |
M |
370 V1M |
4725 |
1138 |
MARTIN Guy |
25h 07' 39 |
V2M |
BEL - RAIDLIGHT TEAM |
M |
116 V2M |
5207 |
1139 |
VISEUX Philippe |
25h 07' 48 |
V1M |
FRA - |
M |
371 V1M |
5061 |
1140 |
CHEVALIER Yves |
25h 08' 25 |
V3M |
FRA - CIVCHEVREUSE |
M |
10 V3M |
5084 |
1141 |
PETAZZONI Philippe |
25h 08' 26 |
V2M |
FRA - CIVC |
M |
117 V2M |
5438 |
1142 |
RENDIUC Adrian |
25h 08' 33 |
SEM |
ROU - |
M |
513 SEM |
5597 |
1143 |
CORBETT Roger |
25h 08' 39 |
V2M |
GBR - SERPENTINE |
M |
118 V2M |
4096 |
1144 |
BENOIT Laurent |
25h 09' 20 |
V1M |
FRA - |
M |
372 V1M |
4284 |
1145 |
MINGUET Laurence |
25h 09' 26 |
V1F |
BEL - BOITHEUX |
F |
50 V1F |
4692 |
1146 |
BERNET Mari |
25h 10' 00 |
SEF |
ESP - |
F |
64 SEF |
5635 |
1147 |
QU Lei |
25h 10' 25 |
SEM |
CHN - CSA 4RE |
M |
514 SEM |
4143 |
1148 |
COURDIER Jean Marc |
25h 11' 00 |
V2M |
FRA - |
M |
119 V2M |
5355 |
1149 |
ADe David |
25h 11' 06 |
V1M |
FRA - JOG'NATURE |
M |
373 V1M |
4665 |
1150 |
VAN GEET Jan |
25h 12' 05 |
V1M |
BEL - |
M |
374 V1M |
5277 |
1151 |
MURMANN Oliver |
25h 12' 24 |
SEM |
GER - TRAIL STARTERS |
M |
515 SEM |
4557 |
1152 |
JACOTTIN Franck |
25h 12' 42 |
V2M |
FRA - |
M |
120 V2M |
5042 |
1153 |
RING Robin |
25h 13' 38 |
V1M |
FRA - |
M |
375 V1M |
4602 |
1154 |
LE ROUX Jean |
25h 14' 23 |
SEM |
FRA - |
M |
516 SEM |
3270 |
1155 |
BISCA Stefano |
25h 14' 48 |
V2M |
ITA - |
M |
121 V2M |
4371 |
1156 |
PASTOR CLIMENT Bruno |
25h 15' 09 |
V2M |
ESP - CM VILAFAMES |
M |
122 V2M |
4607 |
1157 |
BRONCHUD CLIMENT Araceli |
25h 15' 10 |
V2F |
ESP - CM VILAFAMES |
F |
16 V2F |
5588 |
1158 |
SING Claudia |
25h 15' 18 |
SEF |
SIN - |
F |
65 SEF |
4463 |
1158 |
MANIU Silviu |
25h 15' 18 |
SEM |
ROU - |
M |
517 SEM |
4656 |
1160 |
HENG Bou |
25h 15' 43 |
V1M |
FRA - |
M |
376 V1M |
5132 |
1160 |
VEILLON Philippe |
25h 15' 43 |
V2M |
FRA - |
M |
123 V2M |
5154 |
1162 |
CURABET Dominique |
25h 15' 44 |
V2M |
FRA - CASSIDIAN |
M |
124 V2M |
5166 |
1163 |
RICHARDS Barry |
25h 16' 58 |
V2M |
GBR - SADDLEWORTH R C |
M |
125 V2M |
4243 |
1164 |
DAURELLE Thierry |
25h 16' 59 |
V2M |
FRA - SLC MARTIGUES |
M |
126 V2M |
5607 |
1165 |
ROSSETTO Bernadette |
25h 17' 01 |
V2F |
FRA - SLC MARTIGUES |
F |
17 V2F |
4624 |
1166 |
HENLEY Peter |
25h 17' 15 |
V1M |
GBR - REDHILL ROAD RUNNER |
M |
377 V1M |
5342 |
1167 |
LE TRAON Claudine |
25h 17' 52 |
V2F |
FRA - COURIR CESSON VERT |
F |
18 V2F |
5704 |
1168 |
SELLERON Bernard |
25h 17' 53 |
V3M |
FRA - |
M |
11 V3M |
5507 |
1169 |
MALABRE Jerome |
25h 18' 20 |
SEM |
FRA - |
M |
518 SEM |
3394 |
1170 |
DEHAYNIN Brice |
25h 18' 37 |
V1M |
FRA - |
M |
378 V1M |
5528 |
1171 |
LEGRIX DE LA SALLE Alexis |
25h 18' 39 |
V1M |
FRA - |
M |
379 V1M |
5516 |
1172 |
COLLINS Kimberley |
25h 18' 43 |
SEF |
GBR - |
F |
66 SEF |
5336 |
1173 |
ALONSO Victor |
25h 19' 23 |
SEM |
ESP - Red Runners |
M |
519 SEM |
5582 |
1174 |
DAUBIGNARD Carine |
25h 20' 01 |
SEF |
FRA - |
F |
67 SEF |
5669 |
1175 |
SUAREZ Marco |
25h 20' 11 |
V1M |
COL - |
M |
380 V1M |
5346 |
1176 |
VERNET Raul |
25h 20' 40 |
SEM |
ESP - |
M |
520 SEM |
5453 |
1177 |
PINEDE Jean Marie |
25h 20' 54 |
SEM |
FRA - |
M |
521 SEM |
4196 |
1178 |
SEPULVEDA Mauricio |
25h 20' 56 |
SEM |
CHI - THE NORTH FACE RUNN |
M |
522 SEM |
4160 |
1179 |
SEABRA RAMOS Bruno |
25h 21' 13 |
V1M |
BRA - TOP FIVE SAQUAREMA |
M |
381 V1M |
5251 |
1180 |
SAILLARD Maxime |
25h 21' 26 |
SEM |
FRA - |
M |
523 SEM |
5236 |
1181 |
MANEL ESCUDERO Josep |
25h 21' 34 |
V1M |
ESP - |
M |
382 V1M |
4754 |
1182 |
RAMON LLABReS Margalida |
25h 22' 48 |
SEF |
ESP - TRAMUNTANA SPORTS |
F |
68 SEF |
5758 |
1183 |
RECHT Jean Luc |
25h 23' 14 |
V1M |
FRA - |
M |
383 V1M |
3241 |
1184 |
MESSINEO Eric |
25h 23' 20 |
V2M |
FRA - TRAIL ATHLITUDE CUE |
M |
127 V2M |
4633 |
1185 |
PETIT PAS Marc |
25h 23' 23 |
V1M |
FRA - |
M |
384 V1M |
4357 |
1186 |
POLI Christophe |
25h 23' 24 |
V1M |
FRA - TRAIL ATHLITUDE CUE |
M |
385 V1M |
5330 |
1187 |
URSPRUNG Fabienne |
25h 23' 55 |
V1F |
FRA - BFT |
F |
51 V1F |
5211 |
1188 |
MARTINEZ CARO Diego |
25h 24' 43 |
V1M |
ESP - |
M |
386 V1M |
5469 |
1189 |
CHAMBON Stephane |
25h 25' 02 |
V1M |
FRA - |
M |
387 V1M |
5668 |
1189 |
HOSTEIN Xavier |
25h 25' 02 |
V1M |
FRA - CHAMBONADE |
M |
388 V1M |
5696 |
1191 |
DEMELAS San Angelo |
25h 25' 05 |
SEM |
FRA - |
M |
524 SEM |
4185 |
1192 |
MADHAS Raj |
25h 25' 06 |
V1M |
GBR - WHARFEDALE HARRIERS |
M |
389 V1M |
5375 |
1193 |
DE LEPINAY Erwan |
25h 25' 22 |
SEM |
FRA - |
M |
525 SEM |
4100 |
1194 |
LOPEZ PEREZ Gustavo |
25h 25' 55 |
V1M |
ESP - SJM |
M |
390 V1M |
5279 |
1195 |
TALJAT SULIN Nezka |
25h 26' 00 |
V1F |
SLO - |
F |
52 V1F |
5242 |
1195 |
CAMUS Philippe |
25h 26' 00 |
V2M |
FRA - |
M |
128 V2M |
5354 |
1197 |
LEBLAY Nicolas |
25h 26' 10 |
SEM |
FRA - |
M |
526 SEM |
4576 |
1198 |
DUPLAN Paul |
25h 26' 11 |
V1M |
FRA - |
M |
391 V1M |
4061 |
1198 |
DUPLAN Valerie |
25h 26' 11 |
V1F |
FRA - ECLA ALBI |
F |
53 V1F |
5055 |
1200 |
SURQUIN Jean Luc |
25h 26' 20 |
V1M |
BEL - ZATOPEK |
M |
392 V1M |
4731 |
1201 |
JUAN RODRIGUEZ Oscar |
25h 26' 29 |
SEM |
ESP - K2 ATHLETICS |
M |
527 SEM |
5613 |
1202 |
MEYRIEUX Frederic |
25h 26' 32 |
V1M |
FRA - |
M |
393 V1M |
4440 |
1203 |
YOSHIMURA Mami |
25h 27' 07 |
SEF |
JPN - |
F |
69 SEF |
5591 |
1204 |
CORONEL MORENO Jose Miguel |
25h 27' 33 |
SEM |
ESP - CORRE PA OONDE PUED |
M |
528 SEM |
3367 |
1205 |
BRODSTED Michael |
25h 27' 44 |
V1M |
DEN - FRISKO RUNNERS |
M |
394 V1M |
5139 |
1206 |
PALLADIO Stephane |
25h 27' 50 |
V1M |
FRA - |
M |
395 V1M |
4107 |
1207 |
LLEDO LOPEZ Antonio |
25h 28' 12 |
SEM |
ESP - CeX Cartagena |
M |
529 SEM |
5017 |
1208 |
GAILLARD Christine |
25h 28' 25 |
V2F |
FRA - ESPERANCE FAVERGES |
F |
19 V2F |
5667 |
1209 |
DUBRAY Antoine |
25h 29' 07 |
SEM |
FRA - |
M |
530 SEM |
4402 |
1210 |
RIEU Cyril |
25h 29' 27 |
SEM |
FRA - team SOGECER |
M |
531 SEM |
4563 |
1211 |
RICHARDSON David |
25h 29' 42 |
SEM |
GBR - |
M |
532 SEM |
5071 |
1212 |
WATT Ryan |
25h 29' 52 |
SEM |
AUS - |
M |
533 SEM |
5103 |
1212 |
TYE Philip |
25h 29' 52 |
V2M |
GBR - |
M |
129 V2M |
5563 |
1214 |
MAXANT Remi |
25h 29' 56 |
V2M |
FRA - |
M |
130 V2M |
5237 |
1215 |
ROSA AYMAT Maria |
25h 30' 10 |
V2F |
ARG - |
F |
20 V2F |
5557 |
1216 |
MULLER Daniel |
25h 30' 17 |
V1M |
SUI - |
M |
396 V1M |
5492 |
1217 |
MINGUENAUD Stephane |
25h 30' 20 |
V1M |
FRA - MBDA SPORT |
M |
397 V1M |
5381 |
1218 |
DE LA MATA Luis |
25h 31' 24 |
V1M |
ESP - FEDERACION ESPANOLA |
M |
398 V1M |
5692 |
1219 |
LEGIEDA Guillaume |
25h 31' 51 |
SEM |
FRA - |
M |
534 SEM |
3625 |
1220 |
THEYSSENS Clement |
25h 31' 52 |
SEM |
FRA - |
M |
535 SEM |
4423 |
1221 |
ILLINGWORTH Stephanie |
25h 32' 27 |
V1F |
GBR - |
F |
54 V1F |
5529 |
1222 |
AVRILLEAU Jean Yves |
25h 33' 07 |
V2M |
FRA - |
M |
131 V2M |
4504 |
1223 |
XU Liang |
25h 33' 09 |
SEM |
CHN - |
M |
536 SEM |
4262 |
1224 |
MURAYAMA Jun |
25h 33' 53 |
V1M |
JPN - |
M |
399 V1M |
4304 |
1225 |
CHEVALIER Michael |
25h 33' 54 |
V1M |
BEL - |
M |
400 V1M |
4413 |
1226 |
KRLE Dejan |
25h 34' 11 |
SEM |
MKD - |
M |
537 SEM |
5183 |
1227 |
NOEL Sebastien |
25h 34' 14 |
SEM |
FRA - CORSICA RUN XTREM |
M |
538 SEM |
3472 |
1228 |
MOREL Benoit |
25h 34' 31 |
SEM |
FRA - |
M |
539 SEM |
5079 |
1229 |
BENSON Ashley |
25h 35' 05 |
SEM |
GBR - |
M |
540 SEM |
5709 |
1230 |
PAOLIERI Claudio |
25h 35' 52 |
V1M |
ITA - 1?E PIZZA BIKE G.S. |
M |
401 V1M |
5140 |
1231 |
HERRERO Oscar |
25h 35' 57 |
V1M |
ESP - ZORNOTZA MENDITALDE |
M |
402 V1M |
5234 |
1232 |
GUASCH Cesar |
25h 36' 07 |
SEM |
ESP - CLUB DE MUNTANYA SA |
M |
541 SEM |
5711 |
1233 |
MAYEUX Didier |
25h 36' 36 |
V2M |
FRA - |
M |
132 V2M |
3626 |
1233 |
ROUSSEAU Vivien |
25h 36' 36 |
SEM |
FRA - |
M |
542 SEM |
5653 |
1235 |
BORIE Francois |
25h 36' 51 |
SEM |
FRA - FREE RUNNERS |
M |
543 SEM |
4105 |
1235 |
CAHAGNE Florent |
25h 36' 51 |
SEM |
FRA - |
M |
544 SEM |
5075 |
1235 |
GODET Cyril |
25h 36' 51 |
V1M |
FRA - ANJOU RAID OXYGEN |
M |
403 V1M |
5353 |
1238 |
SAUNIER Jean Pierre |
25h 36' 55 |
V2M |
FRA - |
M |
133 V2M |
5327 |
1239 |
PEREZ SALCEDO Marcela |
25h 37' 00 |
V1F |
COL - |
F |
55 V1F |
5256 |
1240 |
AUBERT GRAS Micheline |
25h 37' 09 |
V1F |
SUI - |
F |
56 V1F |
5583 |
1241 |
MARC MARTIN Pascal |
25h 37' 28 |
V1M |
FRA - RANDO NATURE VILLET |
M |
404 V1M |
4271 |
1241 |
VINOCHE Philippe |
25h 37' 28 |
V1M |
FRA - RANDO NATURE |
M |
405 V1M |
4338 |
1243 |
DUNON Paul |
25h 37' 45 |
V2M |
BEL - TSR78 |
M |
134 V2M |
4065 |
1244 |
MAGNAN Bernard |
25h 38' 11 |
V2M |
FRA - |
M |
135 V2M |
5571 |
1245 |
BRUNT Ken |
25h 38' 27 |
V2M |
USA - |
M |
136 V2M |
4379 |
1246 |
PRIETO Sebastien |
25h 38' 29 |
V1M |
FRA - |
M |
406 V1M |
4482 |
1247 |
TREMINE Herve |
25h 38' 33 |
V1M |
FRA - BUSSY RUNNING |
M |
407 V1M |
5442 |
1248 |
MASIERO Natalina |
25h 38' 40 |
V3F |
ITA - RUNNERS PADOVA |
F |
1 V3F |
5170 |
1249 |
RODRIGUES Patrick |
25h 38' 42 |
V1M |
FRA - |
M |
408 V1M |
4730 |
1250 |
MARTINEZ Maite |
25h 38' 43 |
SEF |
ESP - PUNK TRAIL TEAM |
F |
70 SEF |
5517 |
1251 |
VIDIELLA CEREZUELA Xavier |
25h 38' 49 |
V1M |
ESP - Patxanguerus Alforj |
M |
409 V1M |
4661 |
1252 |
MONNIER Fabrice |
25h 39' 15 |
SEM |
FRA - |
M |
545 SEM |
5138 |
1253 |
ABOLA Alida |
25h 39' 36 |
V3F |
LAT - DFZ.LV ADVENTURE TE |
F |
2 V3F |
4457 |
1254 |
ROZ Marco |
25h 39' 51 |
V2M |
ITA - ATLANTE SPORT TEAM |
M |
137 V2M |
3749 |
1255 |
SANCHEZ ARENAS Rosalinda |
25h 40' 15 |
V1F |
MEX - CEMAC |
F |
57 V1F |
5760 |
1256 |
JEAN Philippe |
25h 40' 34 |
V3M |
FRA - MBDA SPORT ATHLETIS |
M |
12 V3M |
4399 |
1257 |
AITAISSA Stephane |
25h 40' 42 |
V1M |
FRA - |
M |
410 V1M |
5014 |
1258 |
GANDIN Clement |
25h 40' 49 |
SEM |
FRA - |
M |
546 SEM |
5189 |
1259 |
PARMENTIER Julien |
25h 41' 03 |
V1M |
FRA - |
M |
411 V1M |
3699 |
1259 |
PUI SARAH LO Sze |
25h 41' 03 |
SEF |
CHN - |
F |
71 SEF |
5258 |
1261 |
DAVIES Aled |
25h 41' 17 |
V1M |
GBR - |
M |
412 V1M |
5643 |
1262 |
HEATH Steve |
25h 41' 20 |
V1M |
GBR - |
M |
413 V1M |
5553 |
1263 |
YUUKI Maruyama |
25h 41' 44 |
SEM |
JPN - |
M |
547 SEM |
5306 |
1264 |
ROWSELL Piers |
25h 41' 49 |
V2M |
GBR - |
M |
138 V2M |
3299 |
1265 |
GASTALDI Massimo |
25h 42' 28 |
SEM |
ITA - |
M |
548 SEM |
5035 |
1266 |
SID Ourida |
25h 42' 55 |
V1F |
FRA - CLCS |
F |
58 V1F |
3933 |
1267 |
DUPUY Pascal |
25h 43' 08 |
V2M |
FRA - CSM ROSNY SUR SEINE |
M |
139 V2M |
4639 |
1268 |
GUTIeRREZ RODRIGUEZ Angel Braulio |
25h 43' 11 |
V2M |
ESP - GARGAMEL |
M |
140 V2M |
4580 |
1269 |
CASTARNADO LEAL Sergio |
25h 43' 13 |
SEM |
ESP - RUNNING GARGAMEL |
M |
549 SEM |
4722 |
1270 |
VOUILLOT Pierre Marie |
25h 43' 33 |
SEM |
FRA - |
M |
550 SEM |
4477 |
1271 |
SIRVENT PINAR Mar |
25h 43' 47 |
V1F |
ESP - |
F |
59 V1F |
5713 |
1272 |
ARBO FERNANDEZ Rafael |
25h 43' 48 |
V1M |
ESP - |
M |
414 V1M |
4721 |
1273 |
MURPHY Carla |
25h 44' 38 |
V1F |
GBR - |
F |
60 V1F |
4263 |
1273 |
GUTIERREZ MUINA Marcelino |
25h 44' 38 |
V1M |
ESP - C.D. SALTABALATES |
M |
415 V1M |
5101 |
1273 |
OVALLE PeREZ Jaime |
25h 44' 38 |
SEM |
ESP - C.D. SALTABALATES |
M |
551 SEM |
5497 |
1276 |
SENEQUE Bertrand |
25h 44' 47 |
SEM |
FRA - |
M |
552 SEM |
4549 |
1277 |
LIEBENGUTH Franck |
25h 45' 11 |
V1M |
FRA - |
M |
416 V1M |
5020 |
1278 |
GASC Helene |
25h 45' 16 |
SEF |
FRA - |
F |
72 SEF |
5754 |
1279 |
LEHEC Regis |
25h 45' 19 |
V1M |
FRA - |
M |
417 V1M |
5335 |
1280 |
BEYAERT Marc |
25h 45' 22 |
SEM |
FRA - |
M |
553 SEM |
5755 |
1281 |
PINGLe Thomas |
25h 45' 35 |
SEM |
FRA - |
M |
554 SEM |
5029 |
1282 |
STROZZI Vladimiro |
25h 45' 37 |
V2M |
ITA - ATLETICA SETTIMESE |
M |
141 V2M |
4169 |
1283 |
GUGLIERMETTI Silvio |
25h 45' 40 |
V2M |
ITA - ATLETICA SETTIMESE |
M |
142 V2M |
5616 |
1284 |
DEPIERREUX Romuald |
25h 45' 53 |
V1M |
FRA - FOULeES MUIZONNAISE |
M |
418 V1M |
3700 |
1285 |
PROVOST Laurent |
25h 46' 29 |
SEM |
FRA - ACCRORUN VILLEPREUX |
M |
555 SEM |
3894 |
1285 |
DERVAUX Gaetan |
25h 46' 29 |
V1M |
BEL - PIPAIX |
M |
419 V1M |
5618 |
1287 |
ROMERO ALARCON Katherine |
25h 46' 32 |
V1F |
FRA - ACCRORUN VILLEPREUX |
F |
61 V1F |
5717 |
1288 |
HANEL Maik |
25h 47' 09 |
SEM |
GER - |
M |
556 SEM |
5204 |
1289 |
BARRIENTOS Melina Daniela |
25h 47' 12 |
SEF |
ARG - correr ayuda |
F |
73 SEF |
4167 |
1290 |
FOSCO Cedric |
25h 47' 56 |
SEM |
FRA - |
M |
557 SEM |
4155 |
1291 |
BORR Alexandre |
25h 48' 06 |
SEM |
FRA - |
M |
558 SEM |
4220 |
1292 |
BERKES Celine |
25h 48' 10 |
SEF |
BEL - TReVIRE TRAIL CLUB |
F |
74 SEF |
4683 |
1292 |
RONGVAUX Bernard |
25h 48' 10 |
V2M |
BEL - TReVIRE TRAIL CLUB |
M |
143 V2M |
5656 |
1294 |
GOREAU Ludovic |
25h 48' 35 |
V1M |
FRA - |
M |
420 V1M |
5584 |
1295 |
POUX Pierre |
25h 49' 04 |
V2M |
FRA - |
M |
144 V2M |
5329 |
1296 |
BRYGOO Stephanie |
25h 49' 43 |
SEF |
FRA - |
F |
75 SEF |
5721 |
1297 |
DANIELI Adriana |
25h 49' 44 |
V2F |
ARG - |
F |
21 V2F |
3762 |
1298 |
JOB Damien |
25h 50' 04 |
V2M |
BEL - |
M |
145 V2M |
4540 |
1299 |
BOUCHER Pascal |
25h 50' 34 |
V1M |
FRA - |
M |
421 V1M |
5366 |
1300 |
THIEBAUT Arnaud |
25h 50' 52 |
V1M |
FRA - |
M |
422 V1M |
4435 |
1301 |
GANDIN Pierre Emilien |
25h 50' 53 |
SEM |
FRA - |
M |
559 SEM |
4375 |
1302 |
TRIAS GOMEZ David Vicente |
25h 50' 55 |
V1M |
ESP - DOBLEVUIT |
M |
423 V1M |
4237 |
1303 |
LEBRAT David |
25h 51' 42 |
V1M |
FRA - |
M |
424 V1M |
4488 |
1304 |
KAARNI Minna |
25h 52' 01 |
V1F |
FIN - ATLETICA ISOLA D'EL |
F |
62 V1F |
5275 |
1305 |
QUESADA Emmanuel |
25h 52' 21 |
SEM |
FRA - |
M |
560 SEM |
5192 |
1306 |
MOSIMANN Mark |
25h 52' 26 |
SEM |
GBR - |
M |
561 SEM |
5023 |
1307 |
CALAS Olivier |
25h 52' 38 |
SEM |
FRA - |
M |
562 SEM |
5626 |
1308 |
DUMONT Jean Yves |
25h 52' 45 |
SEM |
FRA - LES PRINCES DU VENT |
M |
563 SEM |
5590 |
1309 |
VALENTE Joel |
25h 53' 13 |
SEM |
POR - NEL PeDATLETA |
M |
564 SEM |
5379 |
1310 |
DESPESEL Nicolas |
25h 53' 19 |
SEM |
FRA - |
M |
565 SEM |
4247 |
1310 |
CHALAYE Clement |
25h 53' 19 |
SEM |
FRA - |
M |
566 SEM |
5365 |
1312 |
MIZERA Vincent |
25h 53' 31 |
SEM |
FRA - |
M |
567 SEM |
5634 |
1313 |
BONADA GOMA Carme |
25h 53' 35 |
V2F |
ESP - AG EX GRANOLLERS |
F |
22 V2F |
5376 |
1313 |
CASTELLSAGUE Xavier |
25h 53' 35 |
V2M |
ESP - AG EX GRANOLLERS |
M |
146 V2M |
5378 |
1315 |
KUROSAWA Yukimasa |
25h 53' 36 |
V1M |
JPN - |
M |
425 V1M |
5661 |
1316 |
PIZARRO Paulo |
25h 54' 26 |
SEM |
CHI - DATILES |
M |
568 SEM |
4098 |
1317 |
AKALIN Haluk |
25h 54' 34 |
V1M |
TUR - |
M |
426 V1M |
5440 |
1318 |
LENZA Ugo |
25h 54' 51 |
V2M |
ITA - FREEZONE |
M |
147 V2M |
5165 |
1319 |
GESCHWIND Alain |
25h 54' 53 |
V1M |
FRA - |
M |
427 V1M |
4189 |
1320 |
POWESKA Richard |
25h 55' 26 |
V1M |
FRA - |
M |
428 V1M |
4162 |
1321 |
WACKER Fredy |
25h 56' 11 |
V1M |
FRA - |
M |
429 V1M |
4505 |
1322 |
WACKER Laurent |
25h 56' 13 |
SEM |
FRA - |
M |
569 SEM |
4406 |
1323 |
POTIER beatrice |
25h 56' 34 |
V2F |
FRA - |
F |
23 V2F |
5408 |
1324 |
SHIMADA Yasushi |
25h 56' 37 |
SEM |
JPN - |
M |
570 SEM |
5388 |
1325 |
RAMAT Samuel |
25h 56' 41 |
SEM |
FRA - ALLUMES STE VICTOIR |
M |
571 SEM |
3340 |
1326 |
LAUTARD Sylvie |
25h 56' 42 |
V1F |
FRA - ALLUMES STE VICTOIR |
F |
63 V1F |
5130 |
1327 |
REMUZON Laurent |
25h 57' 08 |
V1M |
FRA - |
M |
430 V1M |
5293 |
1328 |
MOULIN OLLAGNIER Berenger |
25h 57' 25 |
SEM |
FRA - |
M |
572 SEM |
5304 |
1329 |
TEK Robert |
25h 57' 34 |
V2M |
FRA - |
M |
148 V2M |
4592 |
1330 |
LORENZI Renato |
25h 57' 51 |
V2M |
ITA - |
M |
149 V2M |
4008 |
1331 |
PeREZ Raul |
25h 57' 55 |
SEM |
ESP - CAM PARETS |
M |
573 SEM |
4766 |
1332 |
POETTGER Robert |
25h 58' 16 |
V2M |
GER - LT ALFDORF |
M |
150 V2M |
4611 |
1333 |
DERVAUX Gaetan |
25h 58' 28 |
V2M |
FRA - |
M |
151 V2M |
4127 |
1334 |
BILLY CHEUNG Kin Hung |
25h 58' 51 |
V1M |
CHN - FAITHWALKER |
M |
431 V1M |
4630 |
1335 |
YUNG Chris |
25h 58' 53 |
V1M |
CHN - FAITHWALKER |
M |
432 V1M |
5657 |
1336 |
OGDEN Paul |
25h 58' 58 |
V2M |
GBR - SERPENTINE RC |
M |
152 V2M |
5347 |
1337 |
LAMMENS Pascale |
26h 00' 16 |
V2F |
FRA - NATIXIS |
F |
24 V2F |
5738 |
1338 |
KUSUMOTO Sumiko |
26h 00' 30 |
V1F |
JPN - |
F |
64 V1F |
5586 |
1339 |
BOUCKAERT Vincent |
26h 00' 31 |
SEM |
BEL - |
M |
574 SEM |
4030 |
1340 |
BORELLA Luca |
26h 00' 32 |
SEM |
ITA - |
M |
575 SEM |
4349 |
1341 |
GANDRe Romain |
26h 01' 49 |
SEM |
FRA - |
M |
576 SEM |
4481 |
1342 |
GUILLEMET Thomas |
26h 01' 50 |
SEM |
FRA - |
M |
577 SEM |
5445 |
1343 |
LOCKE Nigel |
26h 02' 05 |
V1M |
GBR - DAKOTA |
M |
433 V1M |
4062 |
1344 |
IRELAND Phill |
26h 02' 06 |
SEM |
GBR - DAKOTA |
M |
578 SEM |
3255 |
1345 |
HENSSEN Maurice |
26h 02' 11 |
V1M |
NED - GRONINGEN ATLETIEK |
M |
434 V1M |
4318 |
1346 |
ROGERS Jeanette |
26h 02' 25 |
V1F |
GBR - |
F |
65 V1F |
4050 |
1347 |
CITTERIO Massimo |
26h 02' 32 |
V1M |
ITA - PORTICINA RUNNERS |
M |
435 V1M |
4255 |
1348 |
GAS Jean Michel |
26h 02' 34 |
V3M |
FRA - |
M |
13 V3M |
5652 |
1349 |
LARRUE Sebastien |
26h 02' 42 |
SEM |
FRA - |
M |
579 SEM |
4183 |
1349 |
PARARD Remi |
26h 02' 42 |
SEM |
FRA - LES MURATONIENS |
M |
580 SEM |
5415 |
1351 |
RIDEL Sophie |
26h 02' 43 |
V1F |
FRA - |
F |
66 V1F |
5228 |
1352 |
LOPEZ QUINTANA Oswaldo |
26h 02' 46 |
SEM |
MEX - EL CROMAS |
M |
581 SEM |
3902 |
1353 |
PIAZZA Gianmarco |
26h 02' 48 |
V1M |
ITA - ASD TEAM SPARTANS |
M |
436 V1M |
4492 |
1354 |
PINCIONI Alessandro |
26h 02' 50 |
V1M |
ITA - ASD I CINGHIALI |
M |
437 V1M |
4132 |
1355 |
MATTA Simon |
26h 03' 20 |
SEM |
FRA - |
M |
582 SEM |
5371 |
1356 |
HON TANG Chun |
26h 03' 21 |
SEM |
CHN - |
M |
583 SEM |
5527 |
1356 |
NOMOTO Tetsuro |
26h 03' 21 |
V2M |
JPN - KKP |
M |
153 V2M |
5581 |
1356 |
KITAZAWA Sanae |
26h 03' 21 |
V1F |
JPN - |
F |
67 V1F |
5611 |
1359 |
TITONE Salvatore |
26h 03' 32 |
V2M |
ITA - ASD ADMO PEPERONCIN |
M |
154 V2M |
4509 |
1360 |
FANTASIA Claudio |
26h 03' 34 |
V1M |
ITA - PODISTICA TORINO |
M |
438 V1M |
4508 |
1361 |
DELARBRE Christophe |
26h 03' 35 |
V1M |
FRA - |
M |
439 V1M |
5295 |
1362 |
CALZOLARO Maria Cristina |
26h 04' 12 |
V1F |
ITA - |
F |
68 V1F |
5476 |
1363 |
BOLOT jean francois |
26h 04' 34 |
V1M |
FRA - |
M |
440 V1M |
5274 |
1364 |
ALBRILE Riccardo |
26h 04' 38 |
V1M |
ITA - CAI CHIERI |
M |
441 V1M |
5475 |
1365 |
DONAT Julie |
26h 04' 50 |
SEF |
FRA - |
F |
76 SEF |
5245 |
1366 |
ADAMCZYK Guillaume |
26h 04' 51 |
V1M |
FRA - |
M |
442 V1M |
4631 |
1367 |
DURIEZ Frederic |
26h 05' 03 |
SEM |
FRA - |
M |
584 SEM |
5565 |
1368 |
SOHET Alexia |
26h 05' 20 |
SEF |
BEL - KEEP TRAINING RCB |
F |
77 SEF |
5425 |
1369 |
MURASE Yoshiko |
26h 05' 23 |
V1F |
JPN - TEAM CHOKI |
F |
69 V1F |
5250 |
1369 |
MAKOWSKA Anna |
26h 05' 23 |
V2F |
POL - |
F |
25 V2F |
5534 |
1371 |
GRIMALDI Jean Michel |
26h 05' 56 |
V2M |
FRA - TEAM EMER |
M |
155 V2M |
4390 |
1372 |
MARTINEZ Bruno |
26h 06' 53 |
V2M |
FRA - TEAM CAMELEON SPORT |
M |
156 V2M |
4524 |
1373 |
ASKESJ Jonathan |
26h 07' 53 |
SEM |
SWE - FREE NATURE |
M |
585 SEM |
4470 |
1374 |
VELLANDI Emilio |
26h 08' 09 |
V1M |
ITA - TONIC RUNNERS BELLU |
M |
443 V1M |
5010 |
1375 |
DE MESTRANGELO Francesco |
26h 08' 31 |
SEM |
ITA - |
M |
586 SEM |
5562 |
1376 |
CALON Christian |
26h 08' 33 |
V2M |
FRA - AC OUTREAU |
M |
157 V2M |
5708 |
1377 |
NAUROY Christophe |
26h 09' 51 |
V1M |
FRA - TEAM RAIDLIGHT |
M |
444 V1M |
4532 |
1378 |
PINEL etienne |
26h 10' 11 |
SEM |
FRA - |
M |
587 SEM |
5298 |
1379 |
WACH Christophe |
26h 10' 32 |
V1M |
FRA - TEAM EnduRace |
M |
445 V1M |
5286 |
1380 |
LAFAILLE Christian |
26h 11' 25 |
V2M |
FRA - ECO CJF |
M |
158 V2M |
5264 |
1381 |
LAVALLEE Pierre Francois |
26h 11' 31 |
V1M |
FRA - |
M |
446 V1M |
4732 |
1382 |
CASTILLA DIAZ Guillermo |
26h 11' 53 |
V1M |
ESP - RUNNING GARGAMEL |
M |
447 V1M |
5552 |
1383 |
MAZET Herve |
26h 11' 58 |
V1M |
FRA - |
M |
448 V1M |
5184 |
1383 |
PONS LLOSSAS S nia |
26h 11' 58 |
V1F |
ESP - RUNNING GARGAMEL |
F |
70 V1F |
5290 |
1385 |
PELLEGRINELLI Roberto |
26h 12' 21 |
V2M |
ITA - |
M |
159 V2M |
5019 |
1386 |
POUIT DUPUICH Sandra |
26h 12' 58 |
V1F |
FRA - VIVONNE LOISIRS |
F |
71 V1F |
4043 |
1387 |
BOUVRAT Frederic |
26h 13' 39 |
V1M |
FRA - |
M |
449 V1M |
3758 |
1388 |
WHALLEY Simon |
26h 14' 55 |
V1M |
GBR - ST EDMUND PACERS |
M |
450 V1M |
5673 |
1389 |
LE COUR GRANDMAISON Richard |
26h 15' 05 |
V1M |
FRA - |
M |
451 V1M |
4583 |
1390 |
DE VOLDER Mario |
26h 15' 35 |
V2M |
BEL - LEF(FE)GOZERS |
M |
160 V2M |
4485 |
1391 |
RINO IRWAN Shukaime |
26h 15' 36 |
SEM |
MAS - |
M |
588 SEM |
5254 |
1392 |
MOLES Caroline |
26h 16' 20 |
SEF |
GBR - DUMFRIES HARRIERS |
F |
78 SEF |
4757 |
1393 |
DIEKMANN Tatjana |
26h 16' 37 |
V1F |
GER - |
F |
72 V1F |
4313 |
1394 |
G BEL Carina |
26h 16' 39 |
V2F |
GER - HELIOS IRON TEAM |
F |
26 V2F |
4233 |
1394 |
BIANCHI Frederic |
26h 16' 39 |
V2M |
FRA - |
M |
161 V2M |
5454 |
1396 |
CAUJOLLE Frederic |
26h 17' 01 |
SEM |
FRA - |
M |
589 SEM |
5728 |
1397 |
ALEXANDRE Thomas |
26h 17' 03 |
SEM |
FRA - |
M |
590 SEM |
4758 |
1398 |
HOONG RICHARD YONG Foo |
26h 17' 08 |
V2M |
SIN - |
M |
162 V2M |
5579 |
1399 |
RAVEL Florence |
26h 17' 13 |
SEF |
FRA - |
F |
79 SEF |
4319 |
1400 |
MAR A PASTOR ALFOCEA Jose |
26h 17' 31 |
V2M |
ESP - TROTADORS |
M |
163 V2M |
5272 |
1401 |
OKA Yasuharu |
26h 17' 38 |
V1M |
JPN - AYUMI&YOSHIKO |
M |
452 V1M |
5435 |
1402 |
COUTY Frederic |
26h 17' 48 |
V2M |
FRA - |
M |
164 V2M |
5052 |
1403 |
YAMASHITA Seiki |
26h 17' 57 |
V1M |
JPN - ROAD TO TRAIL ? |
M |
453 V1M |
5116 |
1403 |
GIAZZON Pierluigi |
26h 17' 57 |
V2M |
ITA - VERONA TRAIL RUNNER |
M |
165 V2M |
5609 |
1405 |
GAST Nicolas |
26h 18' 26 |
V1M |
FRA - |
M |
454 V1M |
5480 |
1406 |
CLARKE Phil |
26h 20' 00 |
V2M |
GBR - MERCIA FELL RUNNERS |
M |
166 V2M |
4561 |
1406 |
CANONGE Brice |
26h 20' 00 |
SEM |
FRA - |
M |
591 SEM |
5278 |
1408 |
MAILLARD Laurent |
26h 20' 05 |
V1M |
FRA - DIJON SINGLE TRACK |
M |
455 V1M |
5693 |
1409 |
ONDA Masahiro |
26h 20' 06 |
V1M |
JPN - |
M |
456 V1M |
5085 |
1410 |
LACASSE Pierre |
26h 21' 00 |
V2M |
FRA - |
M |
167 V2M |
5303 |
1411 |
STEINIER Thierry |
26h 21' 33 |
V2M |
BEL - JC HAM SUR HEURE (B |
M |
168 V2M |
5490 |
1412 |
BRACHET Thomas |
26h 22' 04 |
SEM |
FRA - DENIV |
M |
592 SEM |
4542 |
1413 |
BRACHET Patrick |
26h 22' 08 |
V3M |
FRA - Nestle respirons en |
M |
14 V3M |
5493 |
1414 |
PICCAMIGLIO Ludovic |
26h 23' 43 |
V1M |
FRA - |
M |
457 V1M |
5372 |
1415 |
TILGEL Hakan |
26h 24' 01 |
V1M |
TUR - AOSK |
M |
458 V1M |
5737 |
1416 |
OINUMA Shiro |
26h 24' 11 |
V1M |
JPN - TANZAWA TR |
M |
459 V1M |
5748 |
1417 |
BRIFFEUIL Pascal |
26h 24' 34 |
V2M |
BEL - RUNNING CLUB NAMUR |
M |
169 V2M |
5078 |
1418 |
IIHOSHI Shigeyoshi |
26h 24' 42 |
V2M |
JPN - ISID TrailRun |
M |
170 V2M |
5569 |
1419 |
DEBUIRE Fabrice |
26h 24' 52 |
V2M |
FRA - |
M |
171 V2M |
5203 |
1419 |
PERZ Marzenna |
26h 24' 52 |
V1F |
POL - NKB CHYZY |
F |
73 V1F |
5401 |
1421 |
FUNKA Andrzej |
26h 24' 53 |
V2M |
POL - NKB CHYZY |
M |
172 V2M |
5400 |
1422 |
KUNTCHEV Veselin |
26h 25' 03 |
V1M |
BUL - |
M |
460 V1M |
4267 |
1423 |
MEYNIER Raphael |
26h 26' 32 |
SEM |
FRA - AVOC |
M |
593 SEM |
4403 |
1424 |
GOUDIER Pascal |
26h 26' 44 |
V1M |
FRA - TARBES TRIATHLON |
M |
461 V1M |
5115 |
1425 |
COLLARD Herve |
26h 27' 44 |
V2M |
FRA - |
M |
173 V2M |
5282 |
1426 |
HOLTOV Mikkel |
26h 28' 00 |
V1M |
DEN - HOLTOV |
M |
462 V1M |
4525 |
1427 |
HOLTOV Claus |
26h 28' 02 |
V1M |
DEN - |
M |
463 V1M |
5487 |
1428 |
MORALES Joan |
26h 28' 53 |
SEM |
VEN - Empresar Polar |
M |
594 SEM |
5468 |
1429 |
HONNAY Nathalie |
26h 29' 43 |
V1F |
BEL - |
F |
74 V1F |
5524 |
1430 |
ALIAS LATORRE Santiago |
26h 29' 55 |
V1M |
ESP - RUNNING GARGAMEL |
M |
464 V1M |
5551 |
1431 |
MORENO TOVAR Jorge Ernesto |
26h 30' 11 |
V3M |
MEX - |
M |
15 V3M |
5259 |
1432 |
FERNANDEZ Maria Alejandra |
26h 32' 49 |
V1F |
ARG - CORRERAYUDA |
F |
75 V1F |
4314 |
1433 |
NOMEISKY Leonardo |
26h 33' 10 |
V1M |
ARG - |
M |
465 V1M |
5009 |
1434 |
BULTEAU Florence |
26h 34' 13 |
SEF |
FRA - |
F |
80 SEF |
5357 |
1435 |
BARET Lionel |
26h 34' 19 |
V1M |
FRA - VECSL |
M |
466 V1M |
5153 |
1436 |
BOSSIS Agnes |
26h 34' 36 |
V2F |
FRA - |
F |
27 V2F |
5674 |
1437 |
ROBLES ALEGRE Isabel |
26h 35' 03 |
SEF |
ESP - |
F |
81 SEF |
5550 |
1438 |
FOUCAULT Olivier |
26h 35' 11 |
V3M |
FRA - AMICAL E COUREUR SA |
M |
16 V3M |
5681 |
1439 |
TEKLINSKI Kara |
26h 35' 20 |
V1F |
USA - San Francisco Runni |
F |
76 V1F |
3597 |
1440 |
SOROKA David |
26h 36' 20 |
V1M |
FRA - |
M |
467 V1M |
5769 |
1441 |
GUABELLO Luca |
26h 36' 28 |
V1M |
ITA - |
M |
468 V1M |
5628 |
1442 |
PEDUZZI Stephane |
26h 36' 47 |
V1M |
FRA - TOBESPORT TRIATHLON |
M |
469 V1M |
5068 |
1443 |
BELL Anthony |
26h 37' 25 |
V2M |
USA - |
M |
174 V2M |
5456 |
1444 |
AUTHEVILLE Vincent |
26h 37' 57 |
V1M |
FRA - |
M |
470 V1M |
4614 |
1445 |
LEVESQUE Yan |
26h 38' 13 |
V1M |
FRA - |
M |
471 V1M |
4138 |
1446 |
MAINA Kiari |
26h 38' 25 |
V1M |
NIG - |
M |
472 V1M |
5735 |
1447 |
ALGIERI Anthony |
26h 39' 00 |
SEM |
FRA - SALAMANDRE TRAIL AV |
M |
595 SEM |
5633 |
1447 |
PASINI Jerome |
26h 39' 00 |
V2M |
FRA - SALAMANDRE TRAIL AV |
M |
175 V2M |
5663 |
1449 |
BLANC Michel |
26h 39' 03 |
V2M |
FRA - SALAMANDRE TRAIL AV |
M |
176 V2M |
4207 |
1449 |
GARC A CABELLO Francisco Jose |
26h 39' 03 |
V1M |
ESP - TWONAMES |
M |
473 V1M |
4759 |
1451 |
RUBENI Christian |
26h 39' 18 |
V2M |
FRA - |
M |
177 V2M |
5604 |
1452 |
TOSI Enrico |
26h 41' 31 |
V1M |
ITA - ROAD RUNNERS CLUB M |
M |
474 V1M |
5235 |
1453 |
MIKAMI Hidekazu |
26h 41' 49 |
SEM |
JPN - |
M |
596 SEM |
4715 |
1454 |
CHONG MORENO Orquidea |
26h 42' 37 |
SEF |
MEX - ULTRACKS |
F |
82 SEF |
5209 |
1455 |
BONNEVAULT Christophe |
26h 43' 10 |
V1M |
FRA - |
M |
475 V1M |
5054 |
1456 |
GARRIGUE Yves |
26h 44' 13 |
V3M |
FRA - |
M |
17 V3M |
5566 |
1457 |
GRYSON PIERRE MARIE |
26h 46' 21 |
SEM |
FRA - |
M |
597 SEM |
5510 |
1458 |
DERAED Judith |
26h 50' 04 |
V1F |
FRA - |
F |
77 V1F |
5012 |
1459 |
COUBLE Franck |
26h 50' 53 |
SEM |
FRA - |
M |
598 SEM |
5053 |
1460 |
PASTOR Miguel |
26h 52' 26 |
V2M |
ESP - C.D. NORTE DE MONTA |
M |
178 V2M |
5498 |
1461 |
YU Emily |
26h 53' 01 |
SEF |
USA - |
F |
83 SEF |
4380 |
1462 |
BOUHON Sandrina |
26h 53' 03 |
V1F |
BEL - |
F |
78 V1F |
5555 |
1463 |
KRAU Yannick |
26h 54' 32 |
SEM |
FRA - |
M |
599 SEM |
4637 |
1464 |
KRAU Susanne |
26h 54' 33 |
V1F |
GER - |
F |
79 V1F |
4636 |
1465 |
KOIKE Takuya |
26h 55' 05 |
SEM |
JPN - UNIVERSAL FIELD |
M |
600 SEM |
3883 |
1466 |
WIGNOLLES Olivier |
27h 00' 23 |
V2M |
FRA - |
M |
179 V2M |
4006 |
1467 |
GOLDSTEIN Jessi |
27h 01' 16 |
V1F |
USA - |
F |
80 V1F |
4447 |
1468 |
GUILLOT William |
27h 05' 16 |
SEM |
FRA - COUREURS DE FOND DE |
M |
601 SEM |
4022 |
1469 |
JONFAL Pierre |
27h 14' 35 |
SEM |
FRA - |
M |
602 SEM |
5406 |