1 |
BRUNEL Thomas |
01:39:13 |
SEM |
CA Pezenas |
M |
|
671 |
2 |
VIGIER Christophe |
01:39:34 |
SEM |
- |
M |
|
394 |
3 |
LAFARE Laurent |
01:44:56 |
V1M |
Uzac |
M |
1 V1M |
811 |
4 |
LAROPPE Remi |
01:47:41 |
SEM |
Endurance shop ales |
M |
3 SEM |
819 |
5 |
NAVARRETE Samuel |
01:47:49 |
SEM |
Ganges court |
M |
4 SEM |
865 |
6 |
CORDELLIER Mickael |
01:47:57 |
SEM |
CSAMA |
M |
5 SEM |
988 |
7 |
SOOBEN Cliff |
01:48:04 |
V2M |
ACN Anduze |
M |
1 V2M |
945 |
8 |
MARTIN Jeremy |
01:48:17 |
SEM |
TEAM POULX TRAIL |
M |
6 SEM |
842 |
9 |
CARRIERE Thibault |
01:49:41 |
SEM |
montdardier |
M |
7 SEM |
687 |
10 |
FAUTRERO Thomas |
01:49:55 |
SEM |
FOULEES SAUSSINOISES |
M |
8 SEM |
743 |
11 |
AMIEL Pascal |
01:51:01 |
V1M |
acbp |
M |
2 V1M |
604 |
12 |
LAMOUROUX Herve |
01:51:05 |
V2M |
SMAC |
M |
2 V2M |
813 |
13 |
GOUTTEBARON Olivier |
01:51:57 |
V1M |
- |
M |
3 V1M |
782 |
14 |
JAILLARD Quentin |
01:52:16 |
SEM |
- |
M |
9 SEM |
797 |
15 |
POURRAT David |
01:53:03 |
V1M |
BESSAN RUNNING |
M |
4 V1M |
892 |
16 |
EGLIN Boris |
01:53:22 |
SEM |
Team Poulx Trail |
M |
10 SEM |
738 |
17 |
MAREVERY Philippe |
01:53:26 |
V1M |
- |
M |
5 V1M |
838 |
18 |
BESSET Christophe |
01:53:31 |
V1M |
ECG Pignan |
M |
6 V1M |
636 |
19 |
BORNE Stephane |
01:54:15 |
V1M |
TEAM EORA |
M |
7 V1M |
991 |
20 |
ALLARD Quentin |
01:55:04 |
SEM |
Waimea triathlon club |
M |
11 SEM |
603 |
21 |
MAURICE Jerome |
01:56:18 |
V1M |
TEAM RAIDLIGHT |
M |
8 V1M |
851 |
22 |
LE HEGARAT Sebastien |
01:56:21 |
SEM |
ASSP VERGEZE |
M |
12 SEM |
822 |
23 |
POUZARGUE Nicolas |
01:56:50 |
SEM |
- |
M |
13 SEM |
893 |
24 |
SERRANO Sylvain |
01:56:59 |
V1M |
La Foulee Meynoise |
M |
9 V1M |
940 |
25 |
PHILIBERT Franck |
01:57:05 |
V1M |
AN30 |
M |
10 V1M |
877 |
26 |
CADOUL Benoit |
01:58:10 |
SEM |
velo club Mont Aigoual Pa |
M |
14 SEM |
674 |
27 |
MAUMEJEAN David |
01:58:14 |
V1M |
Courir a vauvert |
M |
11 V1M |
850 |
28 |
PIERREDON Frederic |
01:58:24 |
SEM |
- |
M |
15 SEM |
882 |
29 |
BOUTES Fabrice |
01:58:53 |
V1M |
BESSAN RNNING |
M |
12 V1M |
657 |
30 |
CREPET Fabien |
01:59:26 |
SEM |
- |
M |
16 SEM |
713 |
31 |
HERREMAN Elie |
01:59:49 |
SEM |
- |
M |
17 SEM |
789 |
32 |
SERIEYS Olivier |
01:59:55 |
SEM |
Foulees saussinoises |
M |
18 SEM |
936 |
33 |
CHASTEL Veronique |
02:00:01 |
V2F |
team hoka |
F |
1 F |
704 |
34 |
GARCIA Fernando |
02:00:34 |
V1M |
- |
M |
13 V1M |
762 |
35 |
REDONDO Franck |
02:00:45 |
V2M |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
M |
3 V2M |
902 |
36 |
CORCIA Michael |
02:01:25 |
V1M |
- |
M |
14 V1M |
386 |
37 |
BENYAHIA Hassan |
02:01:48 |
V1M |
NIMES TRAIL ATTITUDE |
M |
15 V1M |
634 |
38 |
GODOT Vincent |
02:01:57 |
SEM |
- |
M |
19 SEM |
777 |
39 |
SEUVE Julien |
02:02:05 |
SEM |
Decathlon Nimes |
M |
20 SEM |
942 |
40 |
LE GRIX Francois |
02:02:22 |
V1M |
MAUGUIO TRIATHLON |
M |
16 V1M |
821 |
41 |
ULLERN Patrick |
02:02:49 |
V3M |
Velo club Pays Viganais M |
M |
1 V3M |
960 |
42 |
CHARDES Christophe |
02:03:44 |
V1M |
running trail roussonnais |
M |
17 V1M |
700 |
43 |
PASTOL Frederick |
02:03:44 |
SEM |
Team the Challenge |
M |
21 SEM |
872 |
44 |
BUCCI Benjamin |
02:03:53 |
SEM |
BRASOUCADE EVASION |
M |
22 SEM |
672 |
45 |
FAVANTINES Olivier |
02:04:21 |
V2M |
Run In Cres |
M |
4 V2M |
744 |
46 |
PERRY Julien |
02:05:42 |
SEM |
COUTACH EVASION |
M |
23 SEM |
993 |
47 |
BOY Fabrice |
02:05:42 |
V1M |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
M |
18 V1M |
661 |
48 |
VALENTE Fernando |
02:06:10 |
V1M |
- |
M |
19 V1M |
964 |
49 |
TEISSONNIERE Pascal |
02:06:11 |
V2M |
ACN Anduze |
M |
5 V2M |
950 |
50 |
SCHUMACHER Valerie |
02:06:14 |
V1F |
ASSP VERGEZE |
F |
2 F / 1 V1F |
934 |
51 |
AUGER Florent |
02:06:30 |
V1M |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
M |
20 V1M |
612 |
52 |
MORLA Carlos |
02:06:44 |
SEM |
Croco d'airain Nimes Tria |
M |
24 SEM |
861 |
53 |
PIGNANELLI Sylvain |
02:06:51 |
V1M |
- |
M |
21 V1M |
883 |
54 |
TAJADA VITALES Celia |
02:06:56 |
SEF |
All Radical Mountain |
F |
3 F / 1 SEF |
948 |
55 |
BEKER Jean Pierre |
02:07:08 |
V1M |
Les Foulees Saussinoises |
M |
22 V1M |
629 |
56 |
ROBERT Florian |
02:07:35 |
SEM |
Groupe speleo Caussenard |
M |
25 SEM |
913 |
57 |
CAMOIN William |
02:07:37 |
SEM |
MACADAM NIMES |
M |
26 SEM |
681 |
58 |
WITTY Emily |
02:07:47 |
SEF |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
F |
4 F / 2 SEF |
983 |
59 |
POLGE Guillaume |
02:07:56 |
SEM |
soler team trail |
M |
27 SEM |
889 |
60 |
VAILLON David |
02:08:01 |
SEM |
- |
M |
28 SEM |
963 |
61 |
VORON Matthieu |
02:08:01 |
V1M |
ENA |
M |
23 V1M |
982 |
62 |
LAYRISSE Jean mile |
02:08:22 |
SEM |
Raidlight Cevennes trail |
M |
29 SEM |
820 |
63 |
JANNETTA Bastien |
02:08:41 |
JUM |
TEAM TRAIL POULX |
M |
1 JUM |
986 |
64 |
TARTERET Olivier |
02:08:51 |
SEM |
- |
M |
30 SEM |
949 |
65 |
PIALAT Olivier |
02:09:16 |
V1M |
- |
M |
24 V1M |
880 |
66 |
BOTTON Florent |
02:09:23 |
SEM |
- |
M |
31 SEM |
650 |
67 |
JANNETTA Marc |
02:09:30 |
V1M |
TEAM TRAIL POULX |
M |
25 V1M |
987 |
68 |
CANU Julien |
02:09:34 |
SEM |
SC ARLES |
M |
32 SEM |
684 |
69 |
MONTPELLIER Nicolas |
02:09:41 |
SEM |
- |
M |
33 SEM |
859 |
70 |
BOULAROT Cedric |
02:09:42 |
SEM |
- |
M |
34 SEM |
652 |
71 |
ANTONUCCI Pascal |
02:09:48 |
SEM |
LA FOULEE MEYNOISE |
M |
35 SEM |
994 |
72 |
BOULANGER Jacky |
02:09:49 |
V1M |
ECG PIGNAN |
M |
26 V1M |
651 |
73 |
PORTE Jeremie |
02:10:18 |
SEM |
ASSP VERGEZE |
M |
36 SEM |
890 |
74 |
GIMAZANE Didier |
02:10:23 |
V2M |
- |
M |
6 V2M |
772 |
75 |
VIALA Stephane |
02:11:01 |
SEM |
- |
M |
37 SEM |
375 |
76 |
BURGAIN Romain |
02:12:12 |
SEM |
Castries |
M |
38 SEM |
673 |
77 |
CHOLEZ David |
02:12:12 |
V1M |
COURIR EN GUARRIGUE |
M |
27 V1M |
399 |
78 |
BREYSSE Gael |
02:12:42 |
SEM |
- |
M |
39 SEM |
667 |
79 |
THOMAS Laurent |
02:12:56 |
V1M |
- |
M |
28 V1M |
951 |
80 |
LARNAC Philippe |
02:13:16 |
SEM |
foulee meynoise |
M |
40 SEM |
818 |
81 |
BONHOMME Lionel |
02:14:24 |
V1M |
Saint Mamert Athletic Clu |
M |
29 V1M |
648 |
82 |
POISSONNEAU Maxime |
02:14:49 |
SEM |
- |
M |
41 SEM |
888 |
83 |
BRESSON Jean Francois |
02:14:56 |
SEM |
COUTACH EVASION |
M |
42 SEM |
666 |
84 |
BRISSARD Cyril |
02:14:59 |
V2M |
Levallois Triathlon |
M |
7 V2M |
669 |
85 |
PRATLONG Julien |
02:15:00 |
SEM |
Macadam Nimes |
M |
43 SEM |
895 |
86 |
PASCAL Ludovic |
02:15:26 |
SEM |
jogging laverune |
M |
44 SEM |
871 |
87 |
ROCHER Jeremie |
02:15:55 |
SEM |
ACN Anduze |
M |
45 SEM |
914 |
88 |
SADOULE Eric |
02:16:23 |
V2M |
COUTACH EVASION |
M |
8 V2M |
928 |
89 |
JARLET Cyril |
02:16:44 |
V1M |
BESSAN RUNNING |
M |
30 V1M |
801 |
90 |
DUCROS Julien |
02:16:56 |
SEM |
- |
M |
46 SEM |
734 |
91 |
HUGUES Gael |
02:17:09 |
SEM |
ASSP VERGEZE |
M |
47 SEM |
793 |
92 |
ABINTOU Thomas |
02:17:34 |
SEM |
- |
M |
48 SEM |
601 |
93 |
DE CRUZ Dimitri |
02:17:34 |
SEM |
- |
M |
49 SEM |
720 |
94 |
SAMSON Sebastien |
02:17:37 |
SEM |
- |
M |
50 SEM |
932 |
95 |
BRAZIER Lionel |
02:17:38 |
V1M |
- |
M |
31 V1M |
663 |
96 |
FERRER Michel |
02:17:48 |
V1M |
- |
M |
32 V1M |
747 |
97 |
CREPET Jonathan |
02:17:50 |
SEM |
- |
M |
51 SEM |
714 |
98 |
POUJOL Matthieu |
02:17:50 |
SEM |
- |
M |
52 SEM |
891 |
99 |
MARTIN Frederic |
02:17:53 |
SEM |
- |
M |
53 SEM |
841 |
100 |
GAVAZZI Olivier |
02:18:04 |
SEM |
- |
M |
54 SEM |
766 |
101 |
FERRET William |
02:18:10 |
V1M |
EC Laudun L'Ardoise |
M |
33 V1M |
748 |
102 |
GANDON Damien |
02:18:13 |
SEM |
team trail poulx |
M |
55 SEM |
760 |
103 |
THOMELIN Farbrice |
02:18:20 |
V1M |
- |
M |
34 V1M |
952 |
104 |
IELPO Nicolas |
02:18:24 |
V1M |
Caderousse |
M |
35 V1M |
795 |
105 |
RIBE Estelle |
02:18:32 |
V1F |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
F |
5 F / 2 V1F |
908 |
106 |
CLAUSS Francis |
02:18:39 |
SEM |
Run In Cres |
M |
56 SEM |
707 |
107 |
CHASTEL Nina |
02:18:41 |
ESF |
- |
F |
6 F / 1 ESF |
703 |
108 |
BAUDOUNET Jean Paul |
02:19:11 |
V2M |
- |
M |
9 V2M |
395 |
109 |
MARTIN Celine |
02:19:13 |
SEF |
ski club Mt Aigoual |
F |
7 F / 3 SEF |
840 |
110 |
MAS Stephane |
02:19:22 |
V1M |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
M |
36 V1M |
846 |
111 |
PECHCHIER Thomas |
02:19:33 |
ESM |
Montpellier Agglo Triathl |
M |
1 ESM |
873 |
112 |
SABY Francois |
02:19:41 |
SEM |
COURIR EN GARRIGUE |
M |
57 SEM |
927 |
113 |
ASSELOT Regis |
02:19:41 |
V2M |
- |
M |
10 V2M |
607 |
114 |
PHILIBERT Sandra |
02:19:45 |
V1F |
athlenimes 30 |
F |
8 F / 3 V1F |
879 |
115 |
DUCELLIER Gregory |
02:19:48 |
SEM |
- |
M |
58 SEM |
732 |
116 |
MARTEL Christophe |
02:19:49 |
V1M |
- |
M |
37 V1M |
839 |
117 |
ROGIER Michel |
02:19:54 |
V1M |
tarascon athletisme |
M |
38 V1M |
916 |
118 |
DEHENRY Geoffrey |
02:20:01 |
SEM |
Decathlon Nimes |
M |
59 SEM |
722 |
119 |
EUZIERE Jeremy |
02:20:04 |
SEM |
- |
M |
60 SEM |
741 |
120 |
VALETTE Jean Paul |
02:20:12 |
V2M |
COURIR en UZEGE |
M |
11 V2M |
966 |
121 |
CASAS Anthony |
02:20:54 |
SEM |
- |
M |
61 SEM |
688 |
122 |
CIGES Fabien |
02:20:54 |
SEM |
- |
M |
62 SEM |
705 |
123 |
AYGON Bertrand |
02:21:00 |
SEM |
- |
M |
63 SEM |
614 |
124 |
BLANC Michel |
02:21:17 |
V3M |
renards de caravette |
M |
2 V3M |
642 |
125 |
DUPUY Jean Luc |
02:21:21 |
SEM |
- |
M |
64 SEM |
736 |
126 |
TURPIN Thomas |
02:21:25 |
V1M |
Team Vaunage outdoor |
M |
39 V1M |
958 |
127 |
NAUROY Christophe |
02:21:39 |
V1M |
TEAM RAIDLIGHT |
M |
40 V1M |
864 |
128 |
VASSE Sebastien |
02:22:15 |
SEM |
- |
M |
65 SEM |
970 |
129 |
AUTARD Jerome |
02:22:15 |
V1M |
NIMES TRAIL ATTITUDE |
M |
41 V1M |
389 |
130 |
VALZ Lionel |
02:22:15 |
V1M |
Nimes trail attitude |
M |
42 V1M |
968 |
131 |
BELLINA Guillaume |
02:22:44 |
SEM |
- |
M |
66 SEM |
632 |
132 |
AARON Tarancon |
02:22:46 |
SEM |
Team Jesus (Dkt) |
M |
67 SEM |
600 |
133 |
VERE Alain |
02:23:03 |
V2M |
Eolienne Clapiers |
M |
12 V2M |
973 |
134 |
PROTIN Eric |
02:23:04 |
V1M |
- |
M |
43 V1M |
897 |
135 |
KARSTEN Julie |
02:23:15 |
SEF |
COURIR en UZEGE |
F |
9 F / 4 SEF |
806 |
136 |
GABOURI Slim |
02:23:23 |
SEM |
- |
M |
68 SEM |
990 |
137 |
SERRA Gerard |
02:23:31 |
V2M |
Croco d'airain Nimes Tria |
M |
13 V2M |
938 |
138 |
BAL Marc |
02:23:36 |
V2M |
ACN Anduze |
M |
14 V2M |
615 |
139 |
MAUBON Bernard |
02:23:36 |
V2M |
L'acna |
M |
15 V2M |
848 |
140 |
GIL Franck |
02:23:51 |
SEM |
- |
M |
69 SEM |
383 |
141 |
GUILLAUMONT Christophe |
02:23:51 |
V1M |
TEAM VAUNAGE OUTDOOR |
M |
44 V1M |
786 |
142 |
CAUSSE Cedric |
02:23:56 |
V1M |
ec anduze |
M |
45 V1M |
692 |
143 |
TRIAIRE Patrick |
02:24:13 |
V2M |
- |
M |
16 V2M |
393 |
144 |
CASTANO Alexandre |
02:24:17 |
V1M |
ACN Anduze |
M |
46 V1M |
689 |
145 |
SAFAR Gregory |
02:24:20 |
V1M |
- |
M |
47 V1M |
929 |
146 |
ARMENJON Jean Claude |
02:24:23 |
SEM |
- |
M |
70 SEM |
606 |
147 |
MORENO Geoffrey |
02:24:29 |
SEM |
- |
M |
71 SEM |
860 |
148 |
GUTIERREZ Nadine |
02:24:43 |
V2F |
SAINT MATHIEU ATHLETIC |
F |
10 F / 2 V2F |
787 |
149 |
BAUDET Francis |
02:24:52 |
V3M |
Les Groles Trotteurs |
M |
3 V3M |
626 |
150 |
JOURDREN Philippe |
02:25:13 |
V1M |
Decathlon Nimes |
M |
48 V1M |
803 |
151 |
DEPAUW David |
02:25:22 |
V1M |
Aucun |
M |
49 V1M |
725 |
152 |
MONNIER Frederic |
02:25:22 |
SEM |
- |
M |
72 SEM |
858 |
153 |
CHALLIER Eric |
02:25:26 |
V1M |
coureur de petite camargu |
M |
50 V1M |
696 |
154 |
DORY Romuald |
02:25:39 |
V1M |
- |
M |
51 V1M |
731 |
155 |
GOUCHIDA Merzoug |
02:26:54 |
V1M |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
M |
52 V1M |
780 |
156 |
VISSAC Bernard |
02:27:08 |
V3M |
EC Laudun L'Ardoise |
M |
4 V3M |
980 |
157 |
BALLESTEROS Stephanie |
02:27:14 |
V1F |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
F |
4 V1F |
617 |
158 |
BROUCKE Frederic |
02:27:15 |
V1M |
CEVENNES TRAIL CLUB / COU |
M |
53 V1M |
670 |
159 |
ROUCAYROL Fabienne |
02:27:22 |
SEF |
ACTION 12 |
F |
5 SEF |
921 |
160 |
MURRAY Maurice |
02:27:38 |
V1M |
BGSA |
M |
54 V1M |
863 |
161 |
DONNADIEU Thomas |
02:27:42 |
SEM |
- |
M |
73 SEM |
730 |
162 |
BARRANDON Brice |
02:27:55 |
SEM |
- |
M |
74 SEM |
621 |
163 |
MAZUREK Vincent |
02:28:07 |
SEM |
Saint Mathieu Athletic |
M |
75 SEM |
853 |
164 |
FRAMENT Gabriel |
02:28:27 |
V1M |
Courir ? Vauvert |
M |
55 V1M |
757 |
165 |
SAINT SEVIN Jean Christophe |
02:28:29 |
V1M |
- |
M |
56 V1M |
930 |
166 |
LOUNISSI Fabien |
02:28:31 |
V1M |
- |
M |
57 V1M |
831 |
167 |
FESQUET Johann |
02:28:31 |
SEM |
- |
M |
76 SEM |
751 |
168 |
DE LA PENA Adrian |
02:28:33 |
SEM |
- |
M |
77 SEM |
721 |
169 |
CAMBACEDES Alain |
02:29:05 |
V3M |
- |
M |
5 V3M |
676 |
170 |
SIMON Romain |
02:29:06 |
SEM |
- |
M |
78 SEM |
943 |
171 |
BONFORT Hughes |
02:29:09 |
SEM |
- |
M |
79 SEM |
647 |
172 |
BRES Pascal |
02:29:10 |
V2M |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
M |
17 V2M |
665 |
173 |
GOES Marc |
02:29:10 |
SEM |
- |
M |
80 SEM |
778 |
174 |
PIBAROT Jeremy |
02:29:10 |
ESM |
- |
M |
2 ESM |
881 |
175 |
BENEZET Loic |
02:29:19 |
SEM |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
M |
81 SEM |
633 |
176 |
MAYANNOBE Stephane |
02:29:31 |
V1M |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
M |
58 V1M |
852 |
177 |
DINECHIN Alban |
02:29:46 |
SEM |
- |
M |
82 SEM |
728 |
178 |
RIGAL Christophe |
02:29:47 |
V1M |
- |
M |
59 V1M |
910 |
179 |
GERMAN Thomas |
02:30:13 |
ESM |
- |
M |
3 ESM |
768 |
180 |
GRANIER Pascal |
02:30:16 |
SEM |
- |
M |
83 SEM |
398 |
181 |
MAUGAS Jilys |
02:30:17 |
ESF |
Croco d'airain Nimes Tria |
F |
2 ESF |
849 |
182 |
PRATVIEL Jean Pascal |
02:30:25 |
V2M |
- |
M |
18 V2M |
896 |
183 |
VATIN Michel |
02:30:31 |
V3M |
- |
M |
6 V3M |
971 |
184 |
PALUMBO Herve |
02:30:52 |
V1M |
Team life experience |
M |
60 V1M |
870 |
185 |
ROLAND Christophe |
02:30:54 |
V1M |
ACN Anduze |
M |
61 V1M |
917 |
186 |
BEKER Caroline |
02:31:03 |
V1F |
Les Foulees Saussinoises |
F |
5 V1F |
628 |
187 |
GOU Nicolas |
02:31:03 |
V1M |
- |
M |
62 V1M |
779 |
188 |
PHILIBERT Simon |
02:31:07 |
SEM |
MUC Orientation |
M |
84 SEM |
878 |
189 |
RETALI Jean Paul |
02:31:07 |
V1M |
- |
M |
63 V1M |
905 |
190 |
BOVe Stephan |
02:31:19 |
SEM |
- |
M |
85 SEM |
660 |
191 |
COMBET MYRIAM |
02:31:20 |
V2F |
Levallois Triathlon |
F |
3 V2F |
710 |
192 |
LEMOINE Frederic |
02:31:21 |
V1M |
Jog in Nature Tavel |
M |
64 V1M |
828 |
193 |
CANILLOS Thibaud |
02:31:25 |
SEM |
- |
M |
86 SEM |
683 |
194 |
BREGOU Eric |
02:31:37 |
V1M |
Running sensation sud spo |
M |
65 V1M |
664 |
195 |
SORES Eszter |
02:31:42 |
SEF |
- |
F |
6 SEF |
946 |
196 |
LEJEUNE Eric |
02:31:53 |
V1M |
- |
M |
66 V1M |
827 |
197 |
BOURGERY Jean Marc |
02:31:56 |
SEM |
OMCA St Mitre les rempart |
M |
87 SEM |
654 |
198 |
DEL CORSO Frederic |
02:31:56 |
SEM |
- |
M |
88 SEM |
723 |
199 |
VEDRINES Ivan |
02:31:57 |
SEM |
acpa |
M |
89 SEM |
972 |
200 |
HOAREAU David |
02:32:06 |
SEM |
- |
M |
90 SEM |
790 |
201 |
CUNTY Nicolas |
02:32:19 |
SEM |
COURSE NATURE CHANTIERS |
M |
91 SEM |
717 |
202 |
JEANMICHEL Maxime |
02:32:30 |
SEM |
Team Life Experience |
M |
92 SEM |
802 |
203 |
FABRE Christophe |
02:32:56 |
SEM |
diablauvert |
M |
93 SEM |
742 |
204 |
JEANSON Florent |
02:33:05 |
SEM |
- |
M |
94 SEM |
371 |
205 |
BRIDET Jean |
02:33:13 |
SEM |
Les tontontrailers |
M |
95 SEM |
668 |
206 |
JUAN Aurore |
02:33:16 |
SEF |
- |
F |
7 SEF |
804 |
207 |
BELLEGARDE Pauline |
02:33:25 |
SEF |
bma |
F |
8 SEF |
631 |
208 |
BELLEGARDE Gilles |
02:33:25 |
V2M |
les fadas |
M |
19 V2M |
630 |
209 |
LAPIERRE Cyril |
02:33:33 |
SEM |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
M |
96 SEM |
815 |
210 |
BOURDIOL Patricia |
02:33:33 |
V2F |
St Gely Athletisme |
F |
4 V2F |
653 |
211 |
GIROMPAIRE Luc |
02:33:37 |
ESM |
- |
M |
4 ESM |
775 |
212 |
CLeMENT Boris |
02:33:37 |
SEM |
- |
M |
97 SEM |
709 |
213 |
BILLY Herve |
02:33:51 |
V1M |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
M |
67 V1M |
637 |
214 |
SERRA Nicolas |
02:33:54 |
SEM |
- |
M |
98 SEM |
939 |
215 |
RUIZ Raphael |
02:33:57 |
SEM |
ACN Anduze |
M |
99 SEM |
926 |
216 |
TORDEUX Elodie |
02:34:17 |
SEF |
ACTION 12 |
F |
9 SEF |
954 |
217 |
TACUSSEL Romuald |
02:34:24 |
SEM |
- |
M |
100 SEM |
947 |
218 |
LE MOIGN Corinne |
02:34:31 |
V1F |
AS CAVAILLON |
F |
6 V1F |
824 |
219 |
AUDOUARD Alexandre |
02:34:46 |
SEM |
ganges court |
M |
101 SEM |
611 |
220 |
NOSSENTY Sebastien |
02:35:00 |
V1M |
cap melgueil |
M |
68 V1M |
867 |
221 |
LEGOY Christophe |
02:35:23 |
V1M |
- |
M |
69 V1M |
826 |
222 |
NOTTE Bertrand |
02:35:39 |
V2M |
ales triathlon |
M |
20 V2M |
868 |
223 |
JARA Guillaume |
02:35:42 |
SEM |
Team Raid Boules |
M |
102 SEM |
800 |
224 |
BARDEAU Serge |
02:35:56 |
V2M |
ACTION 12 |
M |
21 V2M |
619 |
225 |
RIEUTORD Laurent |
02:36:19 |
V1M |
- |
M |
70 V1M |
909 |
226 |
FRAGA Bernard |
02:36:21 |
V2M |
COURIR EN GARRIGUE |
M |
22 V2M |
756 |
227 |
FOURNEL Guilhem |
02:36:59 |
SEM |
Foulees Saussinoises |
M |
103 SEM |
755 |
228 |
LIMAM Catherine |
02:37:06 |
V1F |
- |
F |
7 V1F |
829 |
229 |
RIMBAUD Loup |
02:37:25 |
SEM |
Team Life Experience |
M |
104 SEM |
911 |
230 |
CHAMBAZ Adrien |
02:37:33 |
SEM |
- |
M |
105 SEM |
697 |
231 |
CHAMOT Stephanie |
02:37:35 |
SEF |
- |
F |
10 SEF |
698 |
232 |
SAMALIN Michel |
02:37:37 |
V1M |
saussines |
M |
71 V1M |
931 |
233 |
SAVRY Paul |
02:38:09 |
V3M |
- |
M |
7 V3M |
933 |
234 |
CAMBON Jeremy |
02:38:09 |
SEM |
- |
M |
106 SEM |
678 |
235 |
FELIX Christine |
02:38:53 |
V1F |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
F |
8 V1F |
745 |
236 |
FIDRY Eric |
02:38:54 |
V1M |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
M |
72 V1M |
752 |
237 |
IZARD Nicolas |
02:38:54 |
V1M |
- |
M |
73 V1M |
796 |
238 |
CAISSEAU Eric |
02:39:00 |
V2M |
COURIR EN GARRIGUE |
M |
23 V2M |
675 |
239 |
SERRES Henri |
02:39:00 |
V2M |
LA FOULEE MEYNOISE |
M |
24 V2M |
941 |
240 |
GERVAIS Corinne |
02:40:28 |
V1F |
- |
F |
9 V1F |
769 |
241 |
RUIZ Emmanuel |
02:40:29 |
SEM |
ACN Anduze |
M |
107 SEM |
925 |
242 |
FLORAND Yves |
02:40:52 |
V3M |
COURIR EN GARRIGUE |
M |
8 V3M |
754 |
243 |
GAUDECHOUX Gilles |
02:40:52 |
V3M |
COURIR EN GARRIGUE |
M |
9 V3M |
764 |
244 |
FRAU Julien |
02:40:53 |
SEM |
RunInCres |
M |
108 SEM |
758 |
245 |
CRASSOUS Gilles |
02:40:57 |
V2M |
- |
M |
25 V2M |
712 |
246 |
DURANTON Sylvain |
02:41:20 |
V2M |
BOURDIC SPORTS LOISIRS |
M |
26 V2M |
737 |
247 |
CARPENTIER Coline |
02:41:22 |
SEF |
SOMMIERES ATHLETISME |
F |
11 SEF |
686 |
248 |
ROUSTAN David |
02:41:44 |
SEM |
- |
M |
109 SEM |
376 |
249 |
RENAULT Olivier |
02:42:03 |
V1M |
3M |
M |
74 V1M |
904 |
250 |
PETIT Francois |
02:42:04 |
SEM |
- |
M |
110 SEM |
875 |
251 |
GODIN Monique |
02:42:15 |
V2F |
CEAB |
F |
5 V2F |
776 |
252 |
VEYRET Cedric |
02:42:21 |
SEM |
- |
M |
111 SEM |
976 |
253 |
PRZYCZYNSKI Audrey |
02:42:35 |
SEF |
- |
F |
12 SEF |
898 |
254 |
GIBERT Marylise |
02:42:37 |
V1F |
ales triathlon / cevennes |
F |
10 V1F |
770 |
255 |
CHAPON Yann |
02:42:39 |
V1M |
LES KINOU'S |
M |
75 V1M |
989 |
256 |
BARRANDON Jean Luc |
02:42:42 |
V2M |
- |
M |
27 V2M |
622 |
257 |
CENDRA Franck |
02:42:43 |
SEM |
FOULEE MEYNOISE |
M |
112 SEM |
693 |
258 |
PINTARD Gregory |
02:42:43 |
SEM |
SUMENE |
M |
113 SEM |
884 |
259 |
MENARD Danielle |
02:42:43 |
V3F |
- |
F |
1 V3F |
854 |
260 |
LADET Pierre |
02:42:49 |
SEM |
- |
M |
114 SEM |
810 |
261 |
REVOL Gilles |
02:43:07 |
V1M |
- |
M |
76 V1M |
906 |
262 |
HERNANDEZ Cathy |
02:43:34 |
V2F |
- |
F |
6 V2F |
788 |
263 |
FESQUET Simon |
02:43:41 |
SEM |
- |
M |
115 SEM |
750 |
264 |
VALLAT Laurent |
02:43:53 |
V1M |
- |
M |
77 V1M |
967 |
265 |
RODRIGUEZ Frederic |
02:44:20 |
V2M |
- |
M |
28 V2M |
915 |
266 |
CERNA Maria |
02:44:34 |
SEF |
INDEP |
F |
13 SEF |
694 |
267 |
UBERTO Charles |
02:45:05 |
SEM |
ASCH Cyclo Montpellier |
M |
116 SEM |
959 |
268 |
FESQUET Florian |
02:45:08 |
SEM |
- |
M |
117 SEM |
749 |
269 |
DUCROS Jerome |
02:45:19 |
V1M |
- |
M |
78 V1M |
733 |
270 |
TUR Jean Michel |
02:46:03 |
V1M |
Foulees Saussinoises |
M |
79 V1M |
956 |
271 |
AUDIBERT Serge |
02:46:13 |
V1M |
Team Life Experience |
M |
80 V1M |
610 |
272 |
BOUTUEIL Eric |
02:46:13 |
SEM |
Team Life Experience |
M |
118 SEM |
658 |
273 |
REGNOUF David |
02:46:33 |
SEM |
- |
M |
119 SEM |
903 |
274 |
GOURBE Nicolas |
02:46:33 |
SEM |
- |
M |
120 SEM |
781 |
275 |
ROUX Didier |
02:46:36 |
V2M |
Frontales et boussoles |
M |
29 V2M |
923 |
276 |
MAHIEU Steve |
02:46:42 |
SEM |
Bagnols Marcoule Athletis |
M |
121 SEM |
834 |
277 |
LEBUGLE Mathieu |
02:46:59 |
SEM |
Team life experience |
M |
122 SEM |
825 |
278 |
CARAVACA Adelie |
02:47:01 |
ESF |
ACNA / Running conseil |
F |
3 ESF |
685 |
279 |
LAPORTE Jean Pierre |
02:47:04 |
V3M |
ACN ANDUZE |
M |
10 V3M |
816 |
280 |
NGUYEN Trang |
02:47:04 |
V1F |
CASTRIES RUNNING CLUB |
F |
11 V1F |
866 |
281 |
LAFONT Christian |
02:47:12 |
V3M |
- |
M |
11 V3M |
812 |
282 |
DESSAY Sabine |
02:47:14 |
SEF |
- |
F |
14 SEF |
727 |
283 |
GUERINOT Renaud |
02:47:14 |
SEM |
- |
M |
123 SEM |
785 |
284 |
GIROD Emmanuel |
02:47:14 |
SEM |
- |
M |
124 SEM |
774 |
285 |
BASTID Sandrine |
02:47:59 |
V2F |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
F |
7 V2F |
624 |
286 |
LUU VAN Pascal |
02:48:09 |
V1M |
- |
M |
81 V1M |
833 |
287 |
ANTOINE Pascale |
02:48:24 |
V1F |
FRONTALES & BOUSSOLES |
F |
12 V1F |
605 |
288 |
VERRIEUX Patrick |
02:48:34 |
V1M |
ACN ANDUZE |
M |
82 V1M |
392 |
289 |
ZUCCHERINI Brice |
02:48:54 |
SEM |
Cevennes Trail Club |
M |
125 SEM |
984 |
290 |
MARTY Lionel |
02:49:16 |
V1M |
FOULEES SAUSSINES |
M |
83 V1M |
845 |
291 |
MARTINEZ Jean Yves |
02:49:58 |
V2M |
JOGGING CLUB LAVERUNE |
M |
30 V2M |
843 |
292 |
BARRIERE Isabelle |
02:50:35 |
V1F |
ALES TRIATHLON |
F |
13 V1F |
995 |
293 |
GINANE Christophe |
02:50:35 |
V2M |
ALES TRIATHLON / CTC |
M |
31 V2M |
996 |
294 |
ROUQUETTE Jessica |
02:50:35 |
SEF |
- |
F |
15 SEF |
922 |
295 |
TURPIN Denis |
02:50:47 |
V2M |
COURIR EN GARRIGUE |
M |
32 V2M |
957 |
296 |
TISON Pascal |
02:50:54 |
V2M |
- |
M |
33 V2M |
953 |
297 |
OUDIN Claire |
02:50:56 |
SEF |
- |
F |
16 SEF |
869 |
298 |
ROQUES Stephanie |
02:51:03 |
V1F |
TANA QUEST FLAGNAC |
F |
14 V1F |
920 |
299 |
REYNAUD Charlotte |
02:51:17 |
SEF |
Les foulees Saussinoises |
F |
17 SEF |
907 |
300 |
CLAUDIN Stephane |
02:51:24 |
V1M |
- |
M |
84 V1M |
706 |
301 |
HOTTIAUX Didier |
02:51:48 |
V1M |
COURIR EN GARRIGUE |
M |
85 V1M |
791 |
302 |
URBAN Nelly |
02:52:03 |
V1F |
BOURDIC SPORTS LOISIRS |
F |
15 V1F |
962 |
303 |
CROS Chantal |
02:52:03 |
V1F |
BOURDIC SPORTS LOISIRS |
F |
16 V1F |
715 |
304 |
VIGNAL Josian |
02:52:08 |
V3M |
ASSP VERGEZE |
M |
12 V3M |
978 |
305 |
JAMMES Olivier |
02:52:09 |
V2M |
- |
M |
34 V2M |
798 |
306 |
DESHAYES Patrick |
02:52:26 |
V2M |
- |
M |
35 V2M |
726 |
307 |
CAMBIAIRE Amans |
02:53:08 |
SEM |
- |
M |
126 SEM |
677 |
308 |
LUC Henri |
02:53:39 |
V3M |
COURIR EN GARRIGUE |
M |
13 V3M |
832 |
309 |
CHARLOT Gael |
02:53:40 |
SEM |
- |
M |
127 SEM |
701 |
310 |
COULET Sandrine |
02:54:34 |
V1F |
COURIR en UZEGE |
F |
17 V1F |
711 |
311 |
SECONDe Romuald |
02:54:35 |
V1M |
- |
M |
86 V1M |
935 |
312 |
VEISSIERE Emilie |
02:54:36 |
SEF |
LES CANARDS BOITEUX |
F |
18 SEF |
390 |
313 |
BAUDET Benjamin |
02:54:37 |
SEM |
- |
M |
128 SEM |
625 |
314 |
LOPEZ Jean Francois |
02:54:43 |
V2M |
la foulee meynoise |
M |
36 V2M |
830 |
315 |
ESPAZE Fabien |
02:56:20 |
V1M |
- |
M |
87 V1M |
739 |
316 |
SIST Philippe |
02:56:22 |
V1M |
- |
M |
88 V1M |
944 |
317 |
VIRGILE Fabrice |
02:56:37 |
V1M |
CASTRIES RUNNING CLUB |
M |
89 V1M |
979 |
318 |
PLOYER Brigitte |
02:57:01 |
V2F |
ROC PASSIONS |
F |
8 V2F |
887 |
319 |
FELIX Freddy |
02:58:11 |
V3M |
- |
M |
14 V3M |
746 |
320 |
BIRAS Anne Marie |
02:58:26 |
V4F |
MAAM |
F |
1 V4F |
639 |
321 |
BOUZANQUET Remi |
02:58:28 |
V1M |
TEAM VAUNAGE OUTDOOR |
M |
90 V1M |
992 |
322 |
TORREILLES Rolland |
02:58:33 |
V3M |
- |
M |
15 V3M |
397 |
323 |
DUFOUR Amandine |
02:59:05 |
SEF |
ec anduze |
F |
19 SEF |
735 |
324 |
MARCON Serge |
02:59:05 |
V2M |
ACN Anduze |
M |
37 V2M |
837 |
325 |
LE MEUR Gabrielle |
02:59:28 |
V2F |
INDIVIDUEL SETE |
F |
9 V2F |
823 |
326 |
PLISSON Jean Michel |
03:00:11 |
V3M |
Shoot34 |
M |
16 V3M |
886 |
327 |
BINET Anne Marie |
03:00:12 |
V2F |
FRONTALES ET BOUSSOLES |
F |
10 V2F |
638 |
328 |
BENZEMRA Hayate |
03:01:06 |
V2F |
- |
F |
11 V2F |
635 |
329 |
CERVANTES Pascal |
03:03:19 |
V1M |
- |
M |
91 V1M |
695 |
330 |
BARTHeLEMY Laurent |
03:03:21 |
V1M |
- |
M |
92 V1M |
623 |
331 |
PUGNIERE Pascal |
03:03:26 |
SEM |
La Gamba me fai mal Team |
M |
129 SEM |
899 |
332 |
GARRAUD Kevin |
03:03:27 |
SEM |
La Gamba Me Fai Mal |
M |
130 SEM |
387 |
333 |
VERGNES Andre |
03:03:51 |
V2M |
Traileurs du Pic St Loup |
M |
38 V2M |
974 |
334 |
PYOT Alain |
03:04:01 |
V2M |
St Mathieu Athletic |
M |
39 V2M |
900 |
335 |
BEAUME Michel |
03:04:41 |
V2M |
- |
M |
40 V2M |
627 |
336 |
MOLINA Laurence |
03:04:45 |
V1F |
COURSE NATURE CLARET |
F |
18 V1F |
857 |
337 |
LAPORTE Magalie |
03:05:05 |
V2F |
ACN ANDUZE |
F |
12 V2F |
817 |
338 |
FLAUTO Delphine |
03:05:07 |
V1F |
TEAM LIFE EXPERIENCE |
F |
19 V1F |
753 |
339 |
VISTE Benoit |
03:05:17 |
V1M |
- |
M |
93 V1M |
981 |
340 |
KOPEC Rachel |
03:06:55 |
SEF |
- |
F |
20 SEF |
809 |
341 |
CASTRO Elise |
03:07:01 |
SEF |
machine66 |
F |
21 SEF |
691 |
342 |
KAZLAUSKAS Pierre |
03:07:26 |
V2M |
yanapa |
M |
41 V2M |
807 |
343 |
ALAUZET Benjamin |
03:09:49 |
SEM |
TIM SP FOURNES |
M |
131 SEM |
602 |
344 |
ROUX Mathilde |
03:10:17 |
SEF |
- |
F |
22 SEF |
924 |
345 |
BODOT Camille |
03:10:17 |
SEM |
- |
M |
132 SEM |
644 |
346 |
CULARD Patrick |
03:10:46 |
V1M |
- |
M |
94 V1M |
716 |
347 |
BIRAS Bernard |
03:11:20 |
V4M |
MAAM |
M |
1 V4M |
640 |
348 |
MALASSAGNE Jacky |
03:11:23 |
V4M |
M.C. NIMES |
M |
2 V4M |
835 |
349 |
DONADILLE Laurence |
03:11:56 |
V2F |
SOMMIERES ATHLETISME |
F |
13 V2F |
729 |
350 |
SERPOLLET Guy |
03:12:51 |
V3M |
EVA 07 |
M |
17 V3M |
937 |
351 |
DASVIT Veronique |
03:13:43 |
V2F |
duathlon bellegarde |
F |
14 V2F |
719 |
352 |
DELOR Benjamin |
03:13:53 |
SEM |
- |
M |
133 SEM |
724 |
353 |
GARCIA Frederic |
03:14:14 |
SEM |
TEAM KENYANS BLANCS |
M |
134 SEM |
761 |
354 |
BONNET Daniel |
03:15:07 |
V3M |
FOULEES PRADEENNES |
M |
18 V3M |
649 |
355 |
CASTILLO Sandra |
03:15:35 |
V1F |
BOURDIC SPORTS LOISIRS |
F |
20 V1F |
690 |
356 |
CHANSON Laurent |
03:15:37 |
V1M |
BOURDIC SPORTS LOISIRS |
M |
95 V1M |
699 |
357 |
URBAN Jerome |
03:15:38 |
V1M |
BOURDIC SPORTS LOISIRS |
M |
96 V1M |
961 |
358 |
BONCZYK Michele |
03:15:41 |
V2F |
- |
F |
15 V2F |
646 |
359 |
GIL Patrick |
03:19:57 |
V1M |
ATSCAF |
M |
97 V1M |
771 |
360 |
MENDEZ Marie Christine |
03:19:57 |
V1F |
ATSCAF |
F |
21 V1F |
855 |
361 |
VERGONNIER Catherine |
03:25:18 |
V2F |
duathlon bellegarde |
F |
16 V2F |
975 |
362 |
ESTEVE Frederic |
03:25:18 |
V3M |
duathlon bellegarde |
M |
19 V3M |
740 |
363 |
BARRAL Guilhem |
03:27:40 |
SEM |
- |
M |
135 SEM |
620 |
364 |
MARTINEZ Vanessa |
03:30:28 |
SEF |
- |
F |
23 SEF |
844 |
365 |
VICENS Nathalie |
03:33:52 |
V1F |
- |
F |
22 V1F |
977 |
366 |
PRABONNEAU Dominique |
03:36:23 |
V4M |
Foulees Pradeennes |
M |
3 V4M |
894 |
367 |
CHARPENTIER Francis |
03:39:27 |
V2M |
- |
M |
42 V2M |
702 |
368 |
AUBERT Xavier |
|
SEM |
- |
M |
136 SEM |
608 |
369 |
AUDIBERT Armand |
|
SEM |
VTTHAU |
M |
137 SEM |
609 |
370 |
GANDIOL Joel |
|
V2M |
la foulees meynoise |
M |
43 V2M |
759 |
371 |
GRAILLE Jeremie |
|
SEM |
ASSP VERGEZE |
M |
138 SEM |
783 |
372 |
GROSSI Sandrine |
|
SEF |
Entente Nimoise Athletism |
F |
24 SEF |
784 |
373 |
JANAS Marjorie |
|
V1F |
LES BIPEDES DE LA VAUNAGE |
F |
23 V1F |
799 |
374 |
ROBERT David |
|
SEM |
- |
M |
139 SEM |
912 |
375 |
TRIPODI Florian |
|
SEM |
- |
M |
140 SEM |
955 |