1 |
THEVENARD Xavier |
21:09:15 |
SEM |
- |
M |
|
8 |
2 |
HERNANDO ALZAGA Luis Alberto |
21:57:17 |
SEM |
ESP - ADIDAS TRAIL RUNNIN |
M |
2 SEH |
3 |
3 |
LANEY David |
21:59:42 |
SEM |
USA - NIKE TRAIL ELITE |
M |
3 SEH |
7 |
4 |
SWANSON Seth |
22:00:10 |
SEM |
USA - THE NORTH FACE |
M |
4 SEH |
14 |
5 |
CALISTO Gonzalo |
22:24:37 |
SEM |
ECU - MOVISTAR AVENTUR |
M |
Disqualifie (dopage EPO) |
107 |
5 |
ANTOLINOS Fabien |
22:28:26 |
SEM |
FRA - DMA TERRE DE RUNNIN |
M |
6 SEH |
15 |
6 |
CLAVERY Erik |
22:45:28 |
SEM |
FRA - TEAM ADIDAS |
M |
7 SEH |
43 |
7 |
SOLE DUOCASTELLA Francesc |
22:53:23 |
SEM |
ESP - A.E.MATXACUCA |
M |
8 SEH |
48 |
8 |
SMITH Ryan |
23:10:07 |
SEM |
GBR - ROCKY MOUNTAIN RUNN |
M |
9 SEH |
34 |
9 |
MAYER Alexandre |
23:44:53 |
SEM |
FRA - ISOSTAR LES SASIES |
M |
10 SEH |
45 |
10 |
HERCOG Piotr |
24h 10' 54 |
SEM |
POL - SALOMON SUUNTO POLA |
M |
11 SEH |
113 |
11 |
DOI Takashi |
24h 21' 11 |
SEM |
JPN - |
M |
12 SEH |
161 |
12 |
GAMITO Jordi |
24:32:11 |
SEM |
ESP - HOKA TEAM |
M |
13 SEH |
82 |
14 |
AZPIROZ AZPIROZ Ion |
24h 38' 37 |
SEM |
ESP - ALDIN KULTUR TALDEA |
M |
14 SEH |
124 |
15 |
JIMENEZ LLORENS Juan Maria |
24h 40' 19 |
SEM |
ESP - GREEN POWER sports |
M |
15 SEH |
94 |
16 |
TIDD John |
24h 42' 20 |
V2H |
ESP - HOKA |
M |
1 V2H |
77 |
17 |
MOALIC Ronan |
24h 49' 28 |
V1H |
FRA - TEAM VIBRAM |
M |
1 V1M |
152 |
18 |
TSANG Siu Keung |
24h 56' 25 |
SEM |
CHN - CHAMPION SYSTEM ADV |
M |
16 SEH |
64 |
18 |
TEIXEIRA Armando Jorge |
25h 08' 49 |
V1H |
POR - SALOMON SUUNTO PORT |
M |
2 V1H |
67 |
19 |
MAUCLAIR Nathalie |
25h 15' 33 |
V1F |
FRA - FREERUN |
F |
1ere F |
17 |
21 |
CASADELLA GARDELLA Jordi |
25h 41' 52 |
SEM |
ESP - TRC ARESTA |
M |
17 SEH |
188 |
22 |
MORALES RAMIREZ Gerard |
25h 41' 53 |
V1H |
ESP - BUFF PRO TEAM |
M |
3 V1H |
33 |
23 |
BACKHAUSEN Majell |
25h 43' 26 |
SEM |
AUS - |
M |
18 SEH |
87 |
24 |
MACCHI Andrea |
25h 55' 25 |
SEM |
ITA - ATLETICA GAVIRATE |
M |
19 SEH |
214 |
25 |
MOTSCH Mathieu |
25h 56' 54 |
V1H |
FRA - |
M |
4 V1H |
135 |
26 |
COLLISON Kim |
26h 01' 36 |
SEM |
GBR - Raidlight UK |
M |
20 SEH |
103 |
27 |
GRAZIELLI Davide |
26h 03' 53 |
V1H |
ITA - ZERO RUNNING COMPAN |
M |
5 V1H |
202 |
28 |
ROUANET Renaud |
26h 14' 02 |
SEM |
FRA - |
M |
21 SEH |
101 |
29 |
MOLIN Ivano |
26h 15' 00 |
V1H |
ITA - TEAM SCARPA U.S. T |
M |
6 V1H |
132 |
30 |
RIZZOTTO Julien |
26h 29' 33 |
SEM |
FRA - |
M |
22 SEH |
2608 |
31 |
FRAILE AZPEITIA Uxue |
26h 29' 35 |
V1F |
ESP - TEAM VIBRAM |
F |
2eme F |
25 |
32 |
HALL Damian |
26h 41' 46 |
V1H |
GBR - CORSHAM RUNNING CLU |
M |
7 V1H |
406 |
33 |
GRASEL Florian |
26h 54' 15 |
SEM |
AUT - SHARXX ALPINE TEAM |
M |
23 SEH |
213 |
34 |
DIPPACHER Matthias |
26h 54' 17 |
SEM |
GER - TEAM DYNAFIT |
M |
24 SEH |
53 |
35 |
RUSIN Kirill |
26h 54' 53 |
SEM |
RUS - SIBIRIA |
M |
25 SEH |
182 |
36 |
LESNIAK Kamil |
26h 56' 48 |
ESH |
POL - Inov 8 Team |
M |
1 ESH |
110 |
37 |
VENCELJ Toni |
27h 03' 53 |
V1H |
SLO - TEKTONIK |
M |
8 V1H |
153 |
38 |
ALBERDI Zigor |
27h 10' 07 |
SEM |
ESP - |
M |
26 SEH |
261 |
39 |
TERME Jean Michel |
27h 20' 47 |
SEM |
FRA - |
M |
27 SEH |
498 |
40 |
VIVES XIOL Pau |
27h 27' 50 |
V1H |
ESP - CLUB EXCURSIONISTA |
M |
9 V1H |
216 |
41 |
BIOLLAZ daniel |
27h 28' 40 |
V1H |
FRA - LES TRAILERS DU MoL |
M |
10 V1H |
212 |
42 |
ZIMMERMANN Denise |
27h 33' 51 |
V1F |
SUI - TEAM SALOMON SUUNTO |
F |
3eme F |
86 |
43 |
MACIAS PEREZ Luis Carlos |
27h 37' 22 |
V1H |
ESP - MiguelaNez |
M |
11 V1H |
236 |
44 |
OGLY Krystian |
27h 37' 41 |
SEM |
POL - KB SOBOTKA |
M |
28 SEH |
264 |
45 |
TRIGUEROS GARROTE Silvia Ainhoa |
27h 39' 36 |
SEF |
ESP - RACE LAND |
F |
4eme F - 1 SEF |
79 |
46 |
AQUINO CAMPOS Alfredo |
27h 43' 26 |
SEM |
ARG - |
M |
29 SEH |
206 |
47 |
CAMUS Sylvain |
27h 46' 06 |
SEM |
FRA - TEAM GARMIN |
M |
30 SEH |
51 |
48 |
CAMUS Sebastien |
27h 46' 07 |
SEM |
FRA - TEAM GARMIN |
M |
31 SEH |
49 |
49 |
ASHTON Richard |
27h 48' 05 |
SEM |
GBR - |
M |
32 SEH |
194 |
50 |
MODENA Christian |
27h 49' 18 |
SEM |
ITA - New Balance Alpsta |
M |
33 SEH |
72 |
51 |
MALARD Johan |
27h 51' 25 |
V1H |
FRA - CAP SAUMUR |
M |
12 V1H |
2506 |
52 |
HOARAU Jean Hugo |
28h 00' 33 |
SEM |
FRA - TEAM FreeXion REUNI |
M |
34 SEH |
155 |
53 |
BETHAZ Marco |
28h 06' 03 |
V2H |
ITA - COURMAYEUR TRAILERS |
M |
2 V2H |
167 |
54 |
OHSHIMA Takuro |
28h 07' 57 |
SEM |
JPN - UNG |
M |
35 SEH |
158 |
55 |
INNERKOFLER Eugen |
28h 11' 39 |
V2H |
ITA - S.V. NIEDERDORF |
M |
3 V2H |
144 |
56 |
TOUBIN Marc |
28h 14' 45 |
V1H |
FRA - |
M |
13 V1H |
243 |
57 |
ARNAUD Sylvain |
28h 18' 35 |
SEM |
FRA - TEAM ENDURANCE SHOP |
M |
36 SEH |
120 |
58 |
VALLE SANCHEZ Omar |
28h 21' 20 |
V1H |
ESP - GRUPO CANDELARIENSE |
M |
14 V1H |
198 |
59 |
MUDARRA SANCHEZ Miguel |
28h 32' 39 |
V1H |
ESP - HOCKEY ALCALA |
M |
15 V1H |
114 |
60 |
GRANT Joe |
28h 37' 10 |
SEM |
USA - |
M |
37 SEH |
100 |
61 |
PICEU AFRICA Darcy |
28h 38' 30 |
V1F |
USA - |
F |
5eme F - 4 V1F |
58 |
62 |
BOMBENGER Jean Francois |
28h 39' 55 |
SEM |
FRA - |
M |
38 SEH |
140 |
63 |
MORETTI Luciana |
28h 40' 47 |
SEF |
ARG - |
F |
6eme F - 2 SEF |
197 |
64 |
PACHECO Rui |
28h 41' 13 |
SEM |
POR - INDIVIDUAL |
M |
39 SEH |
259 |
65 |
MORENO ORTIZ Antonio |
28h 48' 45 |
V1H |
ESP - ALPINO BENALMADENA |
M |
16 V1H |
737 |
66 |
PELLISSIER Joachim |
28h 52' 12 |
SEM |
SUI - HOKA SUISSE / RIDE |
M |
40 SEH |
2756 |
67 |
PAWLOWSKI Marcin |
28h 59' 46 |
SEM |
POL - |
M |
41 SEH |
159 |
68 |
THIERY Benoit |
29h 00' 52 |
SEM |
FRA - TRAILERS DU GAVOT |
M |
42 SEH |
128 |
69 |
HAYNES Jesse |
29h 01' 03 |
V1H |
USA - PATAGONIA |
M |
17 V1H |
63 |
70 |
JONES Michael |
29h 08' 00 |
SEM |
GBR - |
M |
43 SEH |
1876 |
71 |
FREI Patrick |
29h 10' 15 |
V1H |
SUI - |
M |
18 V1H |
1055 |
72 |
DAVIES Anthony |
29h 16' 26 |
V2H |
GBR - |
M |
4 V2H |
1532 |
73 |
LUKAS Jens |
29h 23' 17 |
V1H |
GER - LSG KARLSRUHE |
M |
19 V1H |
497 |
74 |
GRAIRI Emir |
29h 23' 43 |
SEM |
FRA - ES THIONVILLE YUTZ |
M |
44 SEH |
1007 |
75 |
OVERNEY Thierry |
29h 23' 50 |
V1H |
SUI - |
M |
20 V1H |
1011 |
76 |
BIANCO Pedro |
29h 24' 09 |
SEM |
ITA - SPORT HG AMLSPORT |
M |
45 SEH |
126 |
77 |
FUCHS Sebastian |
29h 24' 49 |
SEM |
GER - |
M |
46 SEH |
638 |
78 |
KOURKOURIKIS Ioannis |
29h 25' 04 |
V1H |
GRE - PEARL IZUMI GREECE |
M |
21 V1H |
180 |
79 |
GROSSMAN Dominic |
29h 25' 45 |
SEM |
USA - NEW BALANCE |
M |
47 SEH |
76 |
80 |
GARATE Xabier |
29h 25' 59 |
SEM |
ESP - ZARAUZKO TRIATLOI E |
M |
48 SEH |
250 |
81 |
VETTER Sven |
29h 27' 01 |
SEM |
GER - |
M |
49 SEH |
541 |
82 |
DECHELETTE Franck |
29h 27' 03 |
V1H |
FRA - SPEEDY CLUB VENELLE |
M |
22 V1H |
529 |
83 |
SANTIAGO ANDRES Adrian |
29h 28' 34 |
V1H |
ESP - ATROTE TEAM |
M |
23 V1H |
1748 |
84 |
DESCHAMPS Julien |
29h 30' 45 |
SEM |
FRA - |
M |
50 SEH |
1481 |
85 |
REYNOLDS Galen |
29h 35' 42 |
SEM |
CAN - MTTM |
M |
51 SEH |
1010 |
86 |
GARDNER Alister |
29h 37' 38 |
SEM |
CAN - Salomon Canada |
M |
52 SEH |
125 |
86 |
LEE Eric |
29h 37' 38 |
SEM |
USA - VFUEL |
M |
53 SEH |
1966 |
88 |
MAFFETT Sam |
29h 38' 15 |
V1H |
AUS - |
M |
24 V1H |
147 |
89 |
BENSON Bernadette |
29h 40' 11 |
V1F |
AUS - HAMMER NUTRITION, C |
F |
7eme F - 5 V1F |
187 |
90 |
SANCHEZ CASALS Carles |
29h 40' 55 |
V1H |
ESP - A.E. MOUNTAIN RUNNE |
M |
25 V1H |
148 |
91 |
VOISIN Remi |
29h 45' 21 |
SEM |
FRA - CABB |
M |
54 SEH |
222 |
92 |
PROKOPENKO Oleksii |
29h 47' 14 |
V1H |
UKR - |
M |
26 V1H |
505 |
93 |
DUMONT Clement |
29h 49' 14 |
SEM |
FRA - ASIA TRAIL MAGAZINE |
M |
55 SEH |
191 |
94 |
ORMISTON Michael |
29h 49' 17 |
V1H |
AUS - |
M |
27 V1H |
336 |
95 |
VIOLETT Zachary |
29h 50' 26 |
SEM |
USA - |
M |
56 SEH |
74 |
96 |
NELIN Fabien |
29h 51' 20 |
SEM |
FRA - TEAM SP 73 / RAIDLI |
M |
57 SEH |
1299 |
97 |
ANTONELLI Gianluca |
29h 53' 59 |
V1H |
ITA - ASD DRIBBLING |
M |
28 V1H |
249 |
98 |
NOMOTO Tetsuaki |
29h 54' 29 |
V1H |
JPN - |
M |
29 V1H |
55 |
99 |
OOSE Kazufumi |
29h 54' 37 |
SEM |
JPN - TEAM TARZAN |
M |
58 SEH |
97 |
100 |
BEIRNAERT Thomas |
29h 57' 41 |
SEM |
BEL - Trakks |
M |
59 SEH |
203 |
101 |
OLSSON Elov |
30h 02' 05 |
SEM |
SWE - OCKELBO SK |
M |
60 SEH |
133 |
102 |
WILLIAMSON Matt |
30h 02' 57 |
SEM |
GBR - HELLY HANSEN |
M |
61 SEH |
91 |
103 |
PARDELA Bartosz |
30h 02' 59 |
SEM |
POL - POPARZENI IZOTONIKI |
M |
62 SEH |
2448 |
104 |
CRETIEN Benoit |
30h 09' 12 |
SEM |
FRA - RUNNING SHOP NEWLIN |
M |
63 SEH |
121 |
105 |
BASTIAENS Wim |
30h 13' 51 |
SEM |
BEL - Yellow City Bastard |
M |
64 SEH |
1826 |
106 |
CAPELLE Boris |
30h 16' 16 |
SEM |
FRA - |
M |
65 SEH |
2076 |
107 |
HOWE Stephanie |
30h 16' 28 |
SEF |
USA - THE NORTH FACE |
F |
8eme F - 3 SEF |
12 |
108 |
MUZELLE Charles |
30h 16' 51 |
V1H |
FRA - |
M |
30 V1H |
582 |
109 |
ROUSSET Melanie |
30h 17' 01 |
SEF |
FRA - |
F |
9eme F - 4 SEF |
117 |
110 |
VILASECA Manuela |
30h 19' 21 |
SEF |
BRA - THE NORTH FACE |
F |
10eme F - 5 SEF |
129 |
111 |
MAZZOLI Tomaso |
30h 23' 14 |
V1H |
ITA - Maciano Team Runner |
M |
31 V1H |
151 |
112 |
LERAY Pascal |
30h 23' 15 |
V1H |
FRA - ATHLETIC CLUB LITTO |
M |
32 V1H |
183 |
113 |
DIOT Laurent |
30h 24' 52 |
V1H |
FRA - TEAM RUNNING ZONE |
M |
33 V1H |
233 |
114 |
ZURFLUH Etienne |
30h 25' 13 |
V1H |
FRA - CAF REIGNIER KIKOU |
M |
34 V1H |
257 |
115 |
HERNANDO CALLEJA Daniel |
30h 26' 44 |
SEM |
ESP - RAIDLIGHT TEAM |
M |
66 SEH |
189 |
116 |
LITHERLAND Ross |
30h 26' 49 |
V1H |
GBR - Pennine Fell Runner |
M |
35 V1H |
251 |
117 |
DE GAETANO Riccardo |
30h 30' 58 |
SEM |
ITA - RUNNER'S WORLD |
M |
67 SEH |
401 |
118 |
LEFRANCOIS Yann |
30h 31' 46 |
SEM |
FRA - OXYGeNE BELBEUF |
M |
68 SEH |
263 |
119 |
FORESTIER Matthias |
30h 35' 16 |
SEM |
FRA - |
M |
69 SEH |
1105 |
120 |
PARNELL Chase |
30h 36' 18 |
SEM |
USA - |
M |
70 SEH |
105 |
121 |
ASCONE Frederic |
30h 42' 16 |
SEM |
FRA - TEAM RAIDLIGHT PACA |
M |
71 SEH |
656 |
122 |
METAIREAU Marc |
30h 42' 48 |
V1H |
FRA - Team Rhuners |
M |
36 V1H |
1295 |
123 |
PSENNER Alfred |
30h 43' 16 |
V1H |
ITA - TELMEKOM TEAM SUEDT |
M |
37 V1H |
150 |
124 |
KIRSIC Igor |
30h 43' 28 |
SEM |
CRO - INDIVIDUAL |
M |
72 SEH |
1349 |
125 |
BOOCOCK Jennifer |
30h 45' 22 |
SEF |
AUS - |
F |
11eme F - 6 SEF |
186 |
126 |
LAUR Sylvain |
30h 47' 48 |
V1H |
FRA - |
M |
38 V1H |
309 |
127 |
KOZYR Mikhail |
30h 51' 07 |
SEM |
RUS - RUNNERS |
M |
73 SEH |
1614 |
128 |
FUJIOKA Masazumi |
30h 51' 44 |
V1H |
JPN - Team 7Hills |
M |
39 V1H |
131 |
129 |
FAYARD Benoit |
30h 52' 52 |
SEM |
FRA - |
M |
74 SEH |
1579 |
130 |
GRANT Sophie |
31h 01' 29 |
SEF |
NZL - SERPENTINE |
F |
12eme F - 7 SEF |
228 |
131 |
BOUDAY Ivan |
31h 05' 56 |
SEM |
FRA - SPORT ET CIMES |
M |
75 SEH |
2413 |
132 |
ERIKSSON Christoffer |
31h 08' 22 |
SEM |
SWE - LULEKAMRATERNA |
M |
76 SEH |
2393 |
133 |
REED Billy |
31h 08' 46 |
V2H |
GBR - EAST ANTRIM HARRIER |
M |
5 V2H |
564 |
134 |
RUIZ VELEZ Domingo |
31h 12' 24 |
V1H |
ESP - CAL MINGO BAR |
M |
40 V1H |
2391 |
135 |
PADE Constantin |
31h 17' 29 |
SEM |
GER - TEAM DYNAFIT |
M |
77 SEH |
170 |
136 |
STUDER Nicole |
31h 21' 43 |
SEF |
USA - |
F |
13eme F - 8 SEF |
37 |
137 |
DESSILLA Stephane |
31h 23' 12 |
SEM |
FRA - CAROUX X TRAIL |
M |
78 SEH |
2112 |
138 |
DE SAMANIEGO STETA Fernando |
31h 25' 38 |
SEM |
MEX - SAN FRANCISCO RUNNI |
M |
79 SEH |
123 |
139 |
CADEAU BELLIARD Sebastien |
31h 26' 45 |
SEM |
FRA - Dauphine Ski Alpini |
M |
80 SEH |
1073 |
140 |
FIDALGO Alberto |
31h 27' 31 |
V1H |
ESP - |
M |
41 V1H |
530 |
141 |
GUR ARI Ori |
31h 27' 55 |
SEM |
ISR - TIKVOT |
M |
81 SEH |
501 |
142 |
FLOURY Stephane |
31h 29' 12 |
V1H |
FRA - USMT/AJTVDF/SALOMON |
M |
42 V1H |
2149 |
143 |
TOAMAIN Bruno |
31h 34' 15 |
V1H |
FRA - |
M |
43 V1H |
715 |
144 |
ROBERT Eric |
31h 35' 58 |
V1H |
FRA - |
M |
44 V1H |
1458 |
145 |
AUFFRET Christophe |
31h 36' 56 |
V1H |
FRA - URTXINTXAK HASPARRE |
M |
45 V1H |
2491 |
146 |
BOURASSA Denise |
31h 39' 35 |
V1F |
USA - PATAGONIA ULTRARUNN |
F |
14eme F - 6 V1F |
61 |
146 |
GOULDEN Matthew |
31h 39' 35 |
SEM |
CAN - |
M |
82 SEH |
1604 |
148 |
LEBEAU Jerome |
31h 41' 03 |
V1H |
FRA - |
M |
46 V1H |
1217 |
149 |
COMAU Olivier |
31h 41' 07 |
SEM |
FRA - OLICOACHING |
M |
83 SEH |
2165 |
150 |
CHARPENTIER Bruno |
31h 41' 10 |
V1H |
FRA - TRIATHLON SANNOIS F |
M |
47 V1H |
461 |
151 |
BESSIN Pascal |
31h 48' 43 |
V1H |
FRA - TEAM SENATRAIL |
M |
48 V1H |
1580 |
152 |
SCHAGER Reinhold |
31h 49' 50 |
V1H |
AUT - G.A.S SALZBURG |
M |
49 V1H |
205 |
153 |
GLORIEUX Quentin |
31h 51' 36 |
SEM |
FRA - |
M |
84 SEH |
2727 |
154 |
LEHMANN Matthias |
31h 51' 37 |
SEM |
SUI - Mulebar/FiveFingers |
M |
85 SEH |
1504 |
155 |
ORTIZ FABREGAS Mario |
31h 52' 38 |
SEM |
ESP - Evasion Running Reu |
M |
86 SEH |
1411 |
156 |
OLLU Laurent |
31h 52' 43 |
V1H |
FRA - S/L AC LA CHAPELLE/ |
M |
50 V1H |
1285 |
157 |
TRABUCHET Ludovic |
31h 53' 04 |
SEM |
FRA - TEAM ZINZIN REPORTE |
M |
87 SEH |
409 |
158 |
VILA Guillaume |
31h 56' 20 |
SEM |
FRA - LES FENNECS DES HOU |
M |
88 SEH |
877 |
159 |
HEDDE Fabrice |
31h 56' 21 |
SEM |
FRA - |
M |
89 SEH |
1056 |
160 |
BUCHE Jean Pascal |
31h 57' 22 |
V1H |
BEL - BOITHEUX |
M |
51 V1H |
2616 |
161 |
GAMERO RODR GUEZ Rafael |
31h 59' 06 |
SEM |
ESP - TODOVERTICAL+ |
M |
90 SEH |
1064 |
162 |
KIN CHAU Wai |
32h 01' 59 |
V1H |
CHN - HH/TSBR A |
M |
52 V1H |
1986 |
163 |
PERRAMON Bernat |
32h 03' 48 |
SEM |
ESP - |
M |
91 SEH |
2090 |
164 |
OLLIVIER Francois |
32h 03' 59 |
SEM |
FRA - |
M |
92 SEH |
1385 |
165 |
GUITON Jean Claude |
32h 04' 59 |
V1H |
FRA - AC437 |
M |
53 V1H |
2450 |
166 |
PASSAQUAY Florian |
32h 06' 55 |
SEM |
FRA - CLUB ALPIN FRANCAIS |
M |
93 SEH |
427 |
167 |
DESPERT Franck |
32h 09' 36 |
V1H |
FRA - |
M |
54 V1H |
1506 |
168 |
MAZERAND Mathieu |
32h 15' 41 |
V1H |
FRA - VEDAS ENDURANCE 2EP |
M |
55 V1H |
714 |
169 |
LLEDO GOMIS Juan Jose |
32h 15' 58 |
V1H |
ESP - CENTRO EXCURSIONIST |
M |
56 V1H |
2189 |
170 |
ROCHA Nuno |
32h 16' 13 |
SEM |
POR - VODAFONE FIRST |
M |
94 SEH |
333 |
171 |
CARRERAS Enric |
32h 17' 13 |
SEM |
ESP - U.E.SANT JOAN DE LE |
M |
95 SEH |
1164 |
172 |
HARRISON David |
32h 18' 14 |
V2H |
GBR - PATXANGUERUS D'ALFO |
M |
6 V2H |
723 |
173 |
STEHLIK Michal |
32h 18' 53 |
ESH |
SVK - AFK NOVE MESTO, BER |
M |
2 ESH |
777 |
174 |
BRIOT Alexandre |
32h 20' 33 |
SEM |
FRA - TOTAL TECHNICAL TOU |
M |
96 SEH |
806 |
175 |
NOIRY Julien |
32h 20' 34 |
SEM |
FRA - UA SOCIETE GENERALE |
M |
97 SEH |
1636 |
176 |
LEKSIC Duje |
32h 22' 50 |
SEM |
CRO - |
M |
98 SEH |
2552 |
177 |
LEITNER Alois |
32h 23' 39 |
V2H |
AUT - AUSPO TEAM |
M |
7 V2H |
1032 |
178 |
VERRIERE Emmanuel |
32h 24' 33 |
V1H |
FRA - RC VICHY |
M |
57 V1H |
2739 |
179 |
GEURTS SCHOENMAKERS Teun |
32h 25' 07 |
SEM |
NED - |
M |
99 SEH |
1791 |
180 |
SCHRAM Laurent |
32h 27' 00 |
V1H |
FRA - DALONS DES CIMES |
M |
58 V1H |
1001 |
181 |
SCHMIDT Michael |
32h 27' 30 |
V1H |
GER - LG STEINHAGEN |
M |
59 V1H |
533 |
182 |
COLLIGNON Jean Remi |
32h 28' 00 |
SEM |
FRA - |
M |
100 SEH |
1707 |
183 |
BARRANGER emmanuel |
32h 29' 00 |
V1H |
FRA - BEAULIEU ENDURANCE |
M |
60 V1H |
2358 |
184 |
RICHARD Sylvain |
32h 33' 17 |
SEM |
FRA - RAID DeFI SAPEURS P |
M |
101 SEH |
2702 |
185 |
ACHARD Jacky |
32h 34' 11 |
SEM |
FRA - TEAM WTF RUNNINGSHO |
M |
102 SEH |
2356 |
186 |
SHARPE Charlie |
32h 34' 18 |
SEM |
GBR - 9 BAR |
M |
103 SEH |
219 |
187 |
TASSIAUX Vincent |
32h 37' 39 |
V1H |
FRA - AGCN |
M |
61 V1H |
2340 |
188 |
CRENN Robin |
32h 40' 17 |
SEM |
FRA - BNA |
M |
104 SEH |
1592 |
189 |
SAEVARSSON Birgir |
32h 40' 25 |
V1H |
ISL - Team Compressport I |
M |
62 V1H |
567 |
190 |
MARGEIRSDOTTIR Elisabet |
32h 40' 26 |
SEF |
ISL - Arctic Running |
F |
15eme F - 9 SEF |
230 |
191 |
MANZANO Ivan |
32h 40' 30 |
V1H |
ESP - CLUB MARATON ALA 14 |
M |
63 V1H |
2406 |
192 |
HERON Gregor |
32h 40' 34 |
V1H |
GBR - CARNETHY HRC |
M |
64 V1H |
2338 |
193 |
MORIZOT Pierre |
32h 43' 59 |
SEM |
FRA - TRI LION BELORT |
M |
105 SEH |
1006 |
194 |
MANUEL GARCIA RODRIGUEZ Jorge |
32h 45' 18 |
V1H |
ESP - |
M |
65 V1H |
2350 |
195 |
SALOVAARA Harri |
32h 45' 59 |
SEM |
FIN - |
M |
106 SEH |
2363 |
196 |
POURADY Kian |
32h 46' 50 |
V1H |
FRA - S/L AC LA CHAPELLE/ |
M |
66 V1H |
856 |
197 |
SANGIORGIO Gustavo |
32h 50' 04 |
V2H |
ITA - COLUMBIA |
M |
8 V2H |
307 |
198 |
ARRIBAS Federico Esteban |
32h 52' 49 |
SEM |
ARG - ULTRA TRAIL BENIDOR |
M |
107 SEH |
812 |
199 |
MADRID MARIN Antonio |
32h 52' 50 |
SEM |
ESP - COSTERA SUR TRAIL |
M |
108 SEH |
609 |
200 |
ROJANO NOVA Jose Antonio |
32h 52' 53 |
V1H |
ESP - ULTRA TRAIL BENIDOR |
M |
67 V1H |
176 |
201 |
IBARRA BERROCAL Antonio |
32h 52' 58 |
SEM |
ESP - CEX CARTAGENA |
M |
109 SEH |
2291 |
202 |
MOLSKI Kuba |
32h 56' 14 |
SEM |
POL - |
M |
110 SEH |
2678 |
203 |
ATANASOV Konstantin |
32h 57' 57 |
SEM |
BUL - |
M |
111 SEH |
1279 |
204 |
NIKOLOVA Maria |
32h 57' 59 |
SEF |
BUL - |
F |
16eme F - 10 SEF |
220 |
205 |
PERRET Jean Marc |
32h 58' 05 |
V3H |
FRA - traillers du mole |
M |
1 V3H |
1974 |
206 |
ROYER Pierre |
32h 58' 19 |
SEM |
FRA - |
M |
112 SEH |
2686 |
207 |
RAMADE Sebastien |
32h 58' 25 |
V1H |
FRA - RAID OXYGENE |
M |
68 V1H |
2643 |
208 |
DESTEFFANI Jorg |
32h 59' 51 |
V2H |
SUI - |
M |
9 V2H |
2628 |
209 |
ROCH Joan |
33h 02' 02 |
V1H |
CAN - |
M |
69 V1H |
168 |
210 |
QUELOZ Stephane |
33h 02' 51 |
SEM |
SUI - GS FRANCHES MONTAGN |
M |
113 SEH |
1973 |
211 |
BROOKS Mark |
33h 02' 52 |
V1H |
GBR - DARTMOOR RUNNERS |
M |
70 V1H |
2230 |
212 |
BOLLER Holger |
33h 06' 14 |
V1H |
GER - |
M |
71 V1H |
2190 |
213 |
SULYOK Abris |
33h 06' 39 |
SEM |
HUN - MECSEK MARATON TEAM |
M |
114 SEH |
1544 |
214 |
PEREZ SERRANO Carmen Maria |
33h 07' 38 |
SEF |
ESP - |
F |
17eme F - 11 SEF |
500 |
215 |
RENAUT Stephane |
33h 10' 23 |
SEM |
FRA - DAC REIMS |
M |
115 SEH |
201 |
216 |
MALLEGOL Didier |
33h 12' 43 |
V2H |
FRA - ergue vraz court |
M |
10 V2H |
1106 |
217 |
RABER Horst |
33h 13' 41 |
V1H |
GER - SV SOLIDARIT?T ISMA |
M |
72 V1H |
1089 |
218 |
TAM Chun Fung |
33h 17' 11 |
SEM |
CHN - TEAM COLUMBIA HK |
M |
116 SEH |
305 |
219 |
CASTRO MARTIN Raul |
33h 20' 39 |
SEM |
ESP - ACE BOMBERS BCN JG |
M |
117 SEH |
1954 |
220 |
VICENTE BLANCO Jesus |
33h 24' 53 |
V1H |
ESP - ASSOCIACIO EXCURSIO |
M |
73 V1H |
2293 |
221 |
BORNENS David |
33h 25' 28 |
SEM |
FRA - AVOC |
M |
118 SEH |
1549 |
222 |
CONVERT Franck |
33h 27' 09 |
V1H |
FRA - |
M |
74 V1H |
1511 |
223 |
NINI Jurgen |
33h 27' 18 |
SEM |
AUT - UASC ATTERSEE WEST |
M |
119 SEH |
256 |
224 |
RADZIEJOWSKI Jakub |
33h 28' 36 |
SEM |
POL - UKA WARSZAWA/inne s |
M |
120 SEH |
483 |
225 |
WATTS Amelia |
33h 28' 42 |
SEF |
GBR - |
F |
18eme F - 12 SEF |
363 |
226 |
CROTTI Federico |
33h 29' 02 |
V1H |
ITA - FDT |
M |
75 V1H |
504 |
227 |
KAMENDY Marian |
33h 29' 35 |
V1H |
SVK - |
M |
76 V1H |
789 |
228 |
IRAZUSTABARRENA Xabier |
33h 30' 18 |
SEM |
ESP - GAILURRERUNTZ |
M |
121 SEH |
2526 |
229 |
ETXEBERRIA Igor |
33h 30' 19 |
V1H |
ESP - CODEAM ZARAUTZ |
M |
77 V1H |
239 |
230 |
RENARD Philippe |
33h 31' 54 |
V1H |
FRA - AL SAINT MARC LE BL |
M |
78 V1H |
1033 |
231 |
HERNANDEZ Narciso |
33h 32' 27 |
V1H |
ESP - |
M |
79 V1H |
1054 |
232 |
SIMPSON Jack |
33h 32' 50 |
SEM |
GBR - |
M |
122 SEH |
758 |
233 |
COHADON Sylvain |
33h 38' 42 |
SEM |
FRA - RAID DEFI SAPEURS P |
M |
123 SEH |
1700 |
234 |
BAULIER Quentin |
33h 44' 47 |
SEM |
FRA - |
M |
124 SEH |
405 |
235 |
TAINTURIER Pierre Henry |
33h 45' 32 |
SEM |
FRA - ESPACE ET COURSE MO |
M |
125 SEH |
1515 |
236 |
BALTER Werner |
33h 52' 10 |
V2H |
AUT - LSV FELDKIRCH |
M |
11 V2H |
996 |
237 |
JOURDAIN Benoit |
33h 56' 44 |
V1H |
FRA - |
M |
80 V1H |
1872 |
238 |
GORGAINI Cristiano |
33h 59' 51 |
V1H |
ITA - ATLETICA E PODISMO |
M |
81 V1H |
811 |
239 |
TSUKEV Plamen |
34h 04' 01 |
SEM |
BUL - |
M |
126 SEH |
1617 |
240 |
SANCHEZ ROMERO Ramon |
34h 06' 02 |
SEM |
ESP - GRUPO MONTANA MONOV |
M |
127 SEH |
664 |
241 |
FILGUEIRAS Miguel |
34h 06' 47 |
V1H |
ESP - |
M |
82 V1H |
816 |
242 |
DELEMONTEZ Didier |
34h 07' 30 |
V2H |
FRA - |
M |
12 V2H |
2671 |
243 |
IVANOV Bernrad |
34h 08' 28 |
V1H |
CRO - SRK ALBA |
M |
83 V1H |
1094 |
244 |
POOLE James |
34h 08' 30 |
SEM |
GBR - AR Endurance Sports |
M |
128 SEH |
419 |
245 |
BOUTHEMY Guy |
34h 09' 37 |
V3H |
FRA - STADE LAURENTIN ATH |
M |
2 V3H |
354 |
246 |
TILMANT Alexandre |
34h 09' 42 |
V1H |
FRA - CENTRAL PARK TRACK |
M |
84 V1H |
1493 |
247 |
OLSEN Mikkel |
34h 11' 07 |
SEM |
DEN - |
M |
129 SEH |
2351 |
248 |
COUVIDAT Pascal |
34h 12' 17 |
V1H |
FRA - PHAR LONGWY |
M |
85 V1H |
912 |
249 |
SANTOS PEREZ Julio |
34h 14' 33 |
V1H |
ESP - MONTARACES TRAIL |
M |
86 V1H |
2764 |
250 |
LOPEZ LLORENTE Jose Manuel |
34h 14' 36 |
SEM |
ESP - R.S.E. DE ALP PENAL |
M |
130 SEH |
526 |
251 |
GOYET Pierre |
34h 16' 18 |
SEM |
FRA - |
M |
131 SEH |
735 |
252 |
DERUAZ Emmanuel |
34h 16' 49 |
V2H |
FRA - |
M |
13 V2H |
1709 |
253 |
VENTURINI Corrado |
34h 18' 22 |
V1H |
ITA - ASD I CINGHIALI |
M |
87 V1H |
2516 |
254 |
LE TINEVEZ Vincent |
34h 19' 34 |
SEM |
FRA - SALEVE TRAIL |
M |
132 SEH |
1881 |
255 |
SIBILA VIDAL Oriol |
34h 24' 31 |
V1H |
ESP - DESMUNTAMARGES NAV |
M |
88 V1H |
753 |
256 |
BATRIU SIBILA Xavier |
34h 24' 33 |
SEM |
ESP - C.E.B. |
M |
133 SEH |
160 |
257 |
VALIENTE CABALLERO Maria Yolanda |
34h 25' 00 |
V2F |
ESP - RUNNING CID PETRER |
F |
19eme F - 1 V2F |
241 |
258 |
PASCOE Dominic |
34h 26' 25 |
V1H |
GBR - |
M |
89 V1H |
825 |
259 |
KANO Shunsuke |
34h 26' 49 |
SEM |
JPN - RUN OR DIE!! |
M |
134 SEH |
1817 |
260 |
MARCONI Luca |
34h 26' 52 |
SEM |
ITA - ASD KINOMANA |
M |
135 SEH |
2332 |
261 |
MEYRONEINC Jean Jacques |
34h 27' 06 |
SEM |
FRA - BEAUMONT ATHLeTIQUE |
M |
136 SEH |
1367 |
262 |
MOREAU Thomas |
34h 27' 40 |
V1H |
FRA - Point Trop N'en Fau |
M |
90 V1H |
521 |
263 |
SEILLAN Bernard |
34h 28' 38 |
V1H |
FRA - SPUC LASTERKA |
M |
91 V1H |
535 |
264 |
GUIBERT Clement |
34h 29' 02 |
SEM |
FRA - La Trotte a Clement |
M |
137 SEH |
381 |
265 |
DUFUS Fabrice |
34h 29' 46 |
V1H |
FRA - |
M |
92 V1H |
2361 |
266 |
MALKOWSKI Krzysztof |
34h 29' 49 |
SEM |
POL - YORK.PL |
M |
138 SEH |
1855 |
267 |
PETERSEN Paul |
34h 30' 10 |
V2H |
ARG - |
M |
14 V2H |
778 |
268 |
EIDE Christopher |
34h 30' 11 |
SEM |
USA - INSIDE TRAIL RACING |
M |
139 SEH |
1216 |
269 |
NEGRO Gilbert |
34h 30' 34 |
V2H |
FRA - TEAM BOCK DU MONT B |
M |
15 V2H |
1318 |
270 |
GERINIERE Pierre |
34h 30' 36 |
V2H |
FRA - |
M |
16 V2H |
2199 |
271 |
SANTOS SOUSA Lucinda |
34h 33' 29 |
V1F |
POR - GONDOMAR FUTSAL CLU |
F |
20eme F - 7 V1F |
179 |
272 |
SIMOES Susana |
34h 33' 30 |
V1F |
POR - DESAFIOS A DOIS |
F |
21eme F - 8 V1F |
223 |
273 |
RABITO Massimo |
34h 34' 19 |
V2H |
ITA - RUNNERS TEAM ZANE' |
M |
17 V2H |
1423 |
274 |
SPINARDI Matteo |
34h 37' 04 |
SEM |
ITA - SCI CLUB CORRADO GE |
M |
140 SEH |
2604 |
275 |
SUAREZ FERNANDEZ Antonio Jose |
34h 38' 44 |
V1H |
ESP - C.D.E.BICICLETAS ME |
M |
93 V1H |
1666 |
276 |
LEUZE Marcel |
34h 39' 44 |
SEM |
GER - MTV KRONBERG |
M |
141 SEH |
2566 |
277 |
PHILLIPS Joshua |
34h 40' 25 |
SEM |
AUS - BLUE MOUNTAINS MARA |
M |
142 SEH |
1333 |
278 |
PROUST Christopher |
34h 41' 41 |
SEM |
FRA - UAMAURIENNE |
M |
143 SEH |
1790 |
279 |
SOUSA Nelson |
34h 41' 56 |
SEM |
POR - PAREDES AVENTURA |
M |
144 SEH |
1048 |
280 |
MAUGHAN Grant |
34h 42' 03 |
V2H |
AUS - |
M |
18 V2H |
1197 |
281 |
POULENARD Bruno |
34h 42' 34 |
SEM |
FRA - ZODIAC AEROTECHNICS |
M |
145 SEH |
2012 |
282 |
GUISE Grant |
34h 45' 40 |
SEM |
NZL - ULTIMATE DIRECTION/ |
M |
146 SEH |
108 |
283 |
DOMENINO Massimo |
34h 45' 53 |
V1H |
ITA - VALLE INFERNOTTO |
M |
94 V1H |
1897 |
284 |
MUGNIER Loic |
34h 46' 29 |
SEM |
FRA - CMBM |
M |
147 SEH |
1113 |
285 |
BENARD Christine |
34h 47' 42 |
V1F |
FRA - |
F |
22eme F - 9 V1F |
235 |
286 |
CURIC Mate |
34h 49' 33 |
V1H |
BIH - AK PULS TOMISLAVGRA |
M |
95 V1H |
1454 |
287 |
VENZIN David |
34h 50' 00 |
SEM |
SUI - SKYRACER RISE |
M |
148 SEH |
2690 |
288 |
MCKAY Caroline |
34h 50' 25 |
SEF |
GBR - |
F |
23eme F - 13 SEF |
232 |
289 |
NOVOA RODR GUEZ Gonzalo |
34h 52' 22 |
SEM |
ESP - |
M |
149 SEH |
482 |
290 |
URKIZU MENDIOLA Jone |
34h 52' 23 |
SEF |
ESP - |
F |
24eme F - 14 SEF |
111 |
291 |
VAN BINSBERGEN Arjan |
34h 53' 57 |
V1H |
NED - AV ASTYLOS |
M |
96 V1H |
839 |
292 |
KOLB Jayson |
34h 56' 26 |
SEM |
USA - RARITAN VALLEY ROAD |
M |
150 SEH |
226 |
293 |
PASERO Michel |
34h 57' 28 |
V2H |
FRA - AVOC |
M |
19 V2H |
2191 |
294 |
GILBERT Ken |
35h 00' 34 |
SEM |
BEL - |
M |
151 SEH |
1444 |
295 |
TROVATO Denis |
35h 01' 18 |
V1H |
FRA - |
M |
97 V1H |
1775 |
296 |
GUNTHER Steven |
35h 04' 45 |
V1H |
GER - |
M |
98 V1H |
800 |
297 |
OTHER Tom |
35h 05' 22 |
SEM |
GBR - |
M |
152 SEH |
861 |
298 |
WENTWORTH James |
35h 06' 02 |
V1H |
AUS - |
M |
99 V1H |
335 |
299 |
DUARTE Cesar |
35h 06' 29 |
SEM |
POR - A.D.AMARANTE TRAIL |
M |
153 SEH |
1802 |
300 |
PINSON Elie |
35h 06' 45 |
V2H |
FRA - ATHLETIC PONT REAN |
M |
20 V2H |
240 |
301 |
VAUTHIER Jean Marc |
35h 10' 08 |
SEM |
FRA - THE VOSGTH FACE |
M |
154 SEH |
1125 |
302 |
DABROWSKI Cezary |
35h 10' 34 |
V1H |
POL - MAXI PIASECZNO |
M |
100 V1H |
1222 |
303 |
TANG Eric |
35h 10' 50 |
SEM |
AUS - |
M |
155 SEH |
2655 |
304 |
BATAILLION Denis |
35h 11' 37 |
V1H |
FRA - |
M |
101 V1H |
2707 |
305 |
ARANA AREXOLALEIBA Aitor |
35h 11' 38 |
V1H |
ESP - |
M |
102 V1H |
1744 |
306 |
GRUFFAZ Corine |
35h 12' 33 |
V1F |
FRA - |
F |
25eme F - 10 V1F |
237 |
307 |
SCHUMANN Oliver |
35h 17' 58 |
V1H |
GER - HAMMINKELNER SV |
M |
103 V1H |
683 |
308 |
CARRENO CLEMENTE Juan Antonio |
35h 20' 47 |
V1H |
ESP - THE BOX RUNNING CLU |
M |
104 V1H |
1912 |
309 |
VILHAR Marjan |
35h 22' 26 |
SEM |
SLO - VELIKI OTOK TEAM |
M |
156 SEH |
2101 |
310 |
GEORGET Manuel |
35h 23' 34 |
V1H |
FRA - |
M |
105 V1H |
2434 |
311 |
RODRIGUEZ BAUTISTA Jorge |
35h 23' 58 |
V1H |
ESP - CA ATLETESVNG |
M |
106 V1H |
1927 |
312 |
CASTEL Rene |
35h 25' 08 |
SEM |
CHI - |
M |
157 SEH |
1003 |
313 |
ASPERSKI Michal |
35h 25' 37 |
SEM |
POL - SUPERMARATON KALISZ |
M |
158 SEH |
624 |
314 |
MCRAE Sally |
35h 25' 43 |
SEF |
USA - NIKE |
F |
26eme F - 15 SEF |
136 |
315 |
SANAGUSTIN AGUSTIN Francisco Javier |
35h 27' 13 |
V2H |
ESP - PENA GUARA |
M |
21 V2H |
2580 |
316 |
ROJO SANCHEZ Juan Francisco |
35h 27' 49 |
V1H |
ESP - SPORTLAB |
M |
107 V1H |
2353 |
317 |
RAIMANN Christian |
35h 29' 10 |
V1H |
GER - TRAMPELPFADLAUFEN.D |
M |
108 V1H |
2182 |
318 |
M CALVET VILA Josep |
35h 31' 30 |
V1H |
ESP - CENTRE XC LLORENcA |
M |
109 V1H |
2624 |
319 |
CAMERON BEAUMONT Richard |
35h 34' 14 |
V1H |
GBR - CMBM |
M |
110 V1H |
2693 |
320 |
GOY Basile |
35h 34' 15 |
SEM |
FRA - 100 % COTTON |
M |
159 SEH |
2162 |
321 |
ANDRIOL Sebastien |
35h 35' 02 |
V1H |
FRA - ASL SALOMON |
M |
111 V1H |
1475 |
322 |
KJELDSBERG Mona |
35h 35' 24 |
V1F |
NOR - ROMERIKE ULTRAL?PER |
F |
27eme F - 11 V1F |
1473 |
323 |
COUTURIER Jean Paul |
35h 36' 53 |
V2H |
FRA - CAPS (CLUB D'ATHLeT |
M |
22 V2H |
1639 |
324 |
GOUTAGNY Georges |
35h 38' 21 |
V2H |
FRA - TRAIL DES COURSIERE |
M |
23 V2H |
1745 |
325 |
ECIJA GARCIA Jose Luis |
35h 38' 53 |
V1H |
ESP - CHAPA Y SIGUE |
M |
112 V1H |
992 |
326 |
EHRHARD Yoann |
35h 41' 11 |
SEM |
FRA - |
M |
160 SEH |
528 |
327 |
THIBAULT Daniel |
35h 42' 28 |
V2H |
FRA - |
M |
24 V2H |
997 |
328 |
RACZAK Maciej |
35h 43' 01 |
SEM |
POL - |
M |
161 SEH |
2346 |
329 |
LE FEVRE Christophe |
35h 44' 17 |
SEM |
FRA - |
M |
162 SEH |
1948 |
330 |
RUBIO LARA Miguel Angel |
35h 45' 51 |
SEM |
ESP - ENPHORMA MONTANA |
M |
163 SEH |
1238 |
331 |
GRIMAL Jean Baptiste |
35h 48' 44 |
SEM |
FRA - |
M |
164 SEH |
791 |
332 |
GRIJALVO N NEZ Fernando |
35h 49' 04 |
V2H |
ESP - AVIENTU |
M |
25 V2H |
724 |
333 |
MEGIDO CASTELLANO Alberto |
35h 49' 29 |
V1H |
ESP - BICHILLORUNNER |
M |
113 V1H |
654 |
334 |
SITBON Laurent |
35h 50' 39 |
V1H |
FRA - TEAM INTERSPORT BES |
M |
114 V1H |
2307 |
335 |
ESTIN David |
35h 51' 44 |
SEM |
FRA - JCPLP 59 |
M |
165 SEH |
2431 |
336 |
LETAVERNIER Flavien |
35h 51' 48 |
SEM |
FRA - SAB |
M |
166 SEH |
2008 |
337 |
LORINCZ Oliver |
35h 54' 37 |
V1H |
HUN - UVU Hoka Club Hung |
M |
115 V1H |
266 |
337 |
RUDOLF TamAs |
35h 54' 37 |
SEM |
HUN - KANIZSAI FUTOKLUB |
M |
167 SEH |
1093 |
339 |
HARVEY James |
35h 55' 17 |
V1H |
GBR - |
M |
116 V1H |
905 |
340 |
BOAS Xavier |
35h 55' 35 |
SEM |
FRA - Team Triandine Trai |
M |
168 SEH |
1755 |
341 |
LOPEZ REYES Alejandro |
35h 56' 25 |
V1H |
MEX - |
M |
117 V1H |
1133 |
342 |
MIYAMOTO Tomohiro |
35h 57' 53 |
SEM |
JPN - |
M |
169 SEH |
2591 |
343 |
REINALDO ALONSO MAESTRE Ruben |
35h 58' 15 |
V1H |
ESP - TELENO TRAIL |
M |
118 V1H |
1910 |
344 |
LI Tiejun |
36h 01' 59 |
V1H |
CHN - |
M |
119 V1H |
1821 |
345 |
HEWITSON Kirsty |
36h 04' 10 |
V1F |
GBR - MACCLESFIELD HARRIE |
F |
28eme F - 12 V1F |
2091 |
346 |
LAVILLE Dominique |
36h 08' 16 |
V2H |
FRA - |
M |
26 V2H |
629 |
347 |
PORTA MARTINEZ Pedro Manuel |
36h 11' 56 |
SEM |
ESP - |
M |
170 SEH |
2360 |
348 |
HAYES Jacob |
36h 13' 18 |
V1H |
GBR - BITTON ROAD RUNNERS |
M |
120 V1H |
1976 |
349 |
KALPAKIS Anastasios |
36h 14' 24 |
V1H |
GRE - |
M |
121 V1H |
1343 |
350 |
MARN Janez |
36h 15' 04 |
V1H |
SLO - PD VUZENICA |
M |
122 V1H |
2503 |
351 |
GONZALEZ COBO David |
36h 15' 30 |
SEM |
ESP - C.D OZONO |
M |
171 SEH |
1483 |
352 |
TURNER Mark |
36h 17' 22 |
V1H |
GBR - ELY RUNNERS |
M |
123 V1H |
1783 |
353 |
KYRIAKAKIS Manos |
36h 19' 00 |
V1H |
GRE - GOJI BERRY TEAM |
M |
124 V1H |
1317 |
354 |
BUCK Christopher |
36h 20' 03 |
SEM |
GBR - |
M |
172 SEH |
1815 |
355 |
ELLIS John |
36h 21' 39 |
SEM |
AUS - GONE RUNNING |
M |
173 SEH |
166 |
356 |
NASH Graham |
36h 21' 40 |
V1H |
GBR - CARNETHY |
M |
125 V1H |
2493 |
357 |
MINOUX Benoit |
36h 22' 21 |
V1H |
FRA - AS POMMERET |
M |
126 V1H |
1884 |
358 |
JAOUEN Cedric |
36h 23' 11 |
SEM |
FRA - |
M |
174 SEH |
944 |
359 |
BAN Akemi |
36h 24' 11 |
V1F |
JPN - |
F |
29eme F - 13 V1F |
1239 |
360 |
GASPAR Boris |
36h 25' 19 |
SEM |
SVK - NONE |
M |
175 SEH |
2295 |
361 |
RYSMAN Julien |
36h 25' 30 |
V1H |
BEL - TRAKKS |
M |
127 V1H |
317 |
362 |
SONZOGNI Paolo |
36h 25' 58 |
V1H |
ITA - |
M |
128 V1H |
655 |
363 |
MARIIS Antoine |
36h 26' 34 |
SEM |
FRA - |
M |
176 SEH |
841 |
364 |
TSUJIMOTO Arihito |
36h 27' 34 |
V1H |
JPN - |
M |
129 V1H |
706 |
365 |
HERRERO Eric |
36h 30' 16 |
SEM |
FRA - |
M |
177 SEH |
2241 |
366 |
HOSHINO Kohei |
36h 31' 59 |
V1H |
JPN - ITRC |
M |
130 V1H |
1325 |
367 |
UENO Akio |
36h 32' 36 |
V1H |
JPN - |
M |
131 V1H |
2644 |
368 |
PEELEN Anthony |
36h 33' 58 |
SEM |
BEL - L'AMICAUSE TOUJOURS |
M |
178 SEH |
797 |
369 |
AMBROGGI Andre |
36h 34' 50 |
V2H |
FRA - STADE LAURENTIN ATH |
M |
27 V2H |
359 |
370 |
VILQUIN Claude |
36h 37' 40 |
V3H |
FRA - ASCHUCAEN |
M |
3 V3H |
1810 |
371 |
AUFFRAY Eddy |
36h 39' 25 |
SEM |
FRA - |
M |
179 SEH |
2615 |
372 |
NEYROLLES Philippe |
36h 40' 00 |
V2H |
FRA - PONTAULT AAC |
M |
28 V2H |
660 |
373 |
DESCOMBES Jean Michel |
36h 40' 12 |
V2H |
FRA - |
M |
29 V2H |
973 |
374 |
SAMWAYS John |
36h 40' 40 |
SEM |
GBR - |
M |
180 SEH |
322 |
375 |
BOUCHAMA Ali |
36h 43' 44 |
V2H |
FRA - |
M |
30 V2H |
945 |
376 |
GRIEBEL Jacky |
36h 43' 59 |
V2H |
FRA - Colmar Marathon Clu |
M |
31 V2H |
1376 |
377 |
VERACX DAVY Jerome |
36h 44' 28 |
V1H |
FRA - |
M |
132 V1H |
1189 |
378 |
DRUTEL Damien |
36h 44' 42 |
V1H |
FRA - |
M |
133 V1H |
520 |
379 |
MARTINEZ BOSCH Miguel Angel |
36h 45' 18 |
SEM |
ESP - C.A.PUcOL |
M |
181 SEH |
1207 |
380 |
BUSCA Andrea |
36h 48' 56 |
V1H |
ITA - |
M |
134 V1H |
2430 |
381 |
RAIGNER Alban |
36h 49' 32 |
SEM |
FRA - |
M |
182 SEH |
340 |
382 |
HANSEN Leon Skriver |
36h 50' 02 |
V1H |
DEN - TEJN IF |
M |
135 V1H |
875 |
383 |
BINELLI Stefano |
36h 50' 14 |
V1H |
ITA - ASD DRIBBLING |
M |
136 V1H |
557 |
384 |
ADAMS Stephen |
36h 51' 27 |
V1H |
GBR - |
M |
137 V1H |
1664 |
385 |
ROSSIER Jean Pierre |
36h 51' 31 |
V3H |
SUI - SKI CLUB VAL FERRET |
M |
4 V3H |
1588 |
386 |
DAIEN Vincent |
36h 52' 14 |
SEM |
FRA - MONTPELLIER AGGLO T |
M |
183 SEH |
472 |
387 |
SCHULLER Dominic |
36h 54' 49 |
SEM |
AUT - WSV TRATTENBACH |
M |
184 SEH |
246 |
388 |
GRUNWALD Rick |
36h 54' 50 |
SEM |
GER - NEUKIRCHEN L?UFT |
M |
185 SEH |
462 |
389 |
SY Alvin |
36h 55' 06 |
SEM |
CHN - KIN HANG HIKING CLU |
M |
186 SEH |
1924 |
390 |
HEI NGAI Ka |
36h 56' 03 |
SEM |
CHN - |
M |
187 SEH |
1740 |
391 |
COLOM TORRES Joan Josep |
36h 59' 09 |
V1H |
ESP - |
M |
138 V1H |
990 |
392 |
ROLLIER Stephane |
36h 59' 31 |
V1H |
FRA - |
M |
139 V1H |
1743 |
393 |
LAFARGUE Patrick |
37h 00' 41 |
V1H |
FRA - RACING CLUB NANTAIS |
M |
140 V1H |
1208 |
394 |
DI GIORGIO Ambrogio |
37h 00' 59 |
V1H |
ITA - QURRU SEMPRE |
M |
141 V1H |
551 |
395 |
SCOTT Paul |
37h 01' 22 |
V1H |
GBR - FARNHAM TRIATHLON C |
M |
142 V1H |
2298 |
396 |
WATHAN Paul |
37h 01' 34 |
SEM |
GBR - |
M |
188 SEH |
626 |
397 |
LENDON Richard |
37h 01' 38 |
V2H |
GBR - |
M |
32 V2H |
2689 |
398 |
SALPISTIS Nazareno |
37h 02' 01 |
SEM |
ITA - ASD TRIESTE ATLETIC |
M |
189 SEH |
2173 |
399 |
HENDERSON Robert |
37h 04' 37 |
SEM |
GBR - N/A |
M |
190 SEH |
646 |
400 |
AUBERT Thierry |
37h 05' 04 |
V1H |
FRA - ENDURANCE SHOP HAGU |
M |
143 V1H |
200 |
401 |
SCHNEIDER Christophe |
37h 05' 06 |
SEM |
FRA - ENDURANCE SHOP GREN |
M |
191 SEH |
149 |
402 |
GOBERT Jerome |
37h 05' 20 |
V1H |
FRA - |
M |
144 V1H |
1763 |
403 |
PORTA PELAYO David |
37h 07' 24 |
V1H |
ESP - |
M |
145 V1H |
1725 |
404 |
FOX Tim |
37h 07' 48 |
V1H |
GBR - SAINT EDMUND PACERS |
M |
146 V1H |
1503 |
405 |
ISMAIL Gustavo |
37h 09' 33 |
V1H |
ARG - ATLETA SOX BASSET |
M |
147 V1H |
859 |
406 |
PEREYRA Leonardo |
37h 09' 34 |
SEM |
ARG - |
M |
192 SEH |
255 |
406 |
RAMON DAMICO Mauro |
37h 09' 34 |
V1H |
ARG - |
M |
148 V1H |
2056 |
408 |
READER Garth |
37h 10' 58 |
V2H |
USA - |
M |
33 V2H |
874 |
409 |
SECRETO Louis |
37h 11' 00 |
V1H |
USA - |
M |
149 V1H |
2030 |
410 |
PRZYJEMSKI Artur |
37h 11' 27 |
V1H |
POL - KM TRUCHCIK LUBIANK |
M |
150 V1H |
304 |
411 |
LUSSIANA Jean Christophe |
37h 12' 30 |
V2H |
FRA - CAF ARAVIS |
M |
34 V2H |
1485 |
412 |
KRAMES Jaroslav |
37h 15' 19 |
V1H |
CZE - |
M |
151 V1H |
2535 |
413 |
ZEDER Patrik |
37h 16' 58 |
V1H |
SUI - BIGFRIENDS |
M |
152 V1H |
643 |
414 |
CAZALET Frederic |
37h 17' 09 |
SEM |
FRA - GIVReS DE NAY |
M |
193 SEH |
441 |
415 |
AOKI Yoshio |
37h 17' 14 |
SEM |
JPN - |
M |
194 SEH |
2718 |
416 |
PENA ROS Emilio |
37h 18' 30 |
SEM |
ESP - MARATHON CARTAGENA |
M |
195 SEH |
779 |
417 |
VALADE Cedric |
37h 19' 12 |
V1H |
FRA - |
M |
153 V1H |
1797 |
418 |
NIKOLOV Nikola |
37h 19' 13 |
V1H |
BUL - |
M |
154 V1H |
1622 |
419 |
SOULOUMIAC Arnaud |
37h 19' 14 |
V1H |
FRA - VANVES RUN CLUB 92 |
M |
155 V1H |
2023 |
420 |
MOULIN Stephane |
37h 19' 57 |
V1H |
AUS - |
M |
156 V1H |
668 |
421 |
BETTLES Richard |
37h 19' 58 |
V1H |
AUS - NRG |
M |
157 V1H |
1676 |
422 |
TSUKAGOSHI Sae |
37h 20' 44 |
SEF |
JPN - |
F |
30eme F - 16 SEF |
1805 |
423 |
BERGLUND Marcus |
37h 21' 02 |
V1H |
SWE - |
M |
158 V1H |
919 |
424 |
BONNE Sebastien |
37h 21' 12 |
SEM |
FRA - |
M |
196 SEH |
1293 |
425 |
CARRENO ROMAN Jose |
37h 21' 46 |
V1H |
ESP - ULTRA TRAIL BENIDOR |
M |
159 V1H |
493 |
426 |
BARCIA CARO Jose Luis |
37h 21' 47 |
V1H |
ESP - ULTRA TRAIL BENIDOR |
M |
160 V1H |
587 |
427 |
GUESNON Didier |
37h 22' 09 |
V2H |
FRA - AS CHU CAEN |
M |
35 V2H |
2007 |
428 |
LAGARDE Bruno |
37h 22' 39 |
V2H |
FRA - ASPTT NICE ATHLeTIS |
M |
36 V2H |
1322 |
429 |
PECHLER Edward |
37h 22' 46 |
V2H |
NED - |
M |
37 V2H |
1693 |
430 |
SWARTENBROUCKX Vincent |
37h 22' 52 |
V1H |
BEL - |
M |
161 V1H |
1124 |
431 |
OLIVERI Virginia |
37h 23' 21 |
V1F |
ITA - SALOMON |
F |
31eme F - 14 V1F |
88 |
432 |
BARNES Pablo |
37h 23' 23 |
SEM |
ARG - SALOMON |
M |
197 SEH |
84 |
433 |
PONCET Pascal |
37h 25' 13 |
V2H |
FRA - TRAIL DES COURSIERE |
M |
38 V2H |
1713 |
434 |
MORAL Rafa |
37h 26' 34 |
SEM |
ESP - CLUB ATLETISMO ALCO |
M |
198 SEH |
832 |
435 |
PEREZ GOMIS Jose Miguel |
37h 26' 36 |
V1H |
ESP - A TO TRAPO |
M |
162 V1H |
1176 |
436 |
CAYUELA GOMEZ Miguel Angel |
37h 26' 38 |
V1H |
ESP - DEPORTES MATCH 1 |
M |
163 V1H |
2492 |
437 |
SUNDERMEIER Ronda |
37h 26' 57 |
V1F |
USA - |
F |
32eme F - 15 V1F |
352 |
438 |
DUPONT Ludovic |
37h 30' 09 |
SEM |
FRA - |
M |
199 SEH |
1416 |
439 |
FRANCOIS Matthias |
37h 30' 35 |
SEM |
FRA - |
M |
200 SEH |
2672 |
440 |
COURVOISIER Aurelien |
37h 31' 04 |
SEM |
FRA - |
M |
201 SEH |
2510 |
441 |
MUNCK Bertrand |
37h 32' 13 |
V1H |
FRA - |
M |
164 V1H |
1030 |
442 |
MARCHAND Michel |
37h 32' 46 |
SEM |
FRA - LES COUREURS DU PER |
M |
202 SEH |
689 |
443 |
GOHDA Yasuhiro |
37h 33' 35 |
SEM |
JPN - RUNNER'S HIGH |
M |
203 SEH |
2446 |
444 |
ROUX Christophe |
37h 34' 00 |
V1H |
FRA - LA GYPAETE |
M |
165 V1H |
1841 |
445 |
GERINIERE Francois |
37h 34' 01 |
V1H |
FRA - |
M |
166 V1H |
2685 |
446 |
COURY Jamil |
37h 34' 15 |
SEM |
USA - RUN STEEP GET HIGH |
M |
204 SEH |
139 |
447 |
PICHELIN Maximilien |
37h 34' 30 |
SEM |
FRA - 10020 |
M |
205 SEH |
481 |
448 |
PACIOREK Artur |
37h 34' 32 |
SEM |
POL - TRISZERPA |
M |
206 SEH |
1350 |
449 |
JANIEC Robert |
37h 34' 47 |
V1H |
POL - RATOWNIK GORNICZY |
M |
167 V1H |
2238 |
450 |
JONES Gareth |
37h 35' 23 |
V1H |
GBR - |
M |
168 V1H |
2218 |
451 |
CAUDRELIER BENAC Eric |
37h 37' 43 |
V1H |
FRA - |
M |
169 V1H |
416 |
452 |
LLAO GARCIA lex |
37h 37' 52 |
SEM |
ESP - |
M |
207 SEH |
1066 |
453 |
IGEL Matthias |
37h 39' 03 |
V1H |
GER - LAUFWELT WINTERSDOR |
M |
170 V1H |
1928 |
454 |
BOYER Thibaut |
37h 39' 39 |
SEM |
FRA - |
M |
208 SEH |
2524 |
455 |
DRUZETA Toni |
37h 40' 38 |
SEM |
CRO - ALBA LABIN CROATIA |
M |
209 SEH |
893 |
456 |
FIEVET Damien |
37h 42' 45 |
V1H |
FRA - A.C.P.MEAUX |
M |
171 V1H |
937 |
457 |
WIESER Hannes |
37h 45' 24 |
SEM |
ITA - |
M |
210 SEH |
2220 |
458 |
FAYA Sebastien |
37h 45' 38 |
V1H |
FRA - TEAM RAIDLIGHT |
M |
172 V1H |
1081 |
459 |
YU Lei |
37h 48' 12 |
SEM |
CHN - COLUMBIA CHINA |
M |
211 SEH |
306 |
460 |
BRUNO Philippe |
37h 48' 13 |
V2H |
FRA - |
M |
39 V2H |
2128 |
461 |
LITHERLAND Catherine |
37h 49' 00 |
SEF |
GBR - Pennine Fell Runner |
F |
33eme F - 17 SEF |
1184 |
462 |
AIGLE Thomas |
37h 49' 14 |
SEM |
FRA - ND2BR |
M |
212 SEH |
429 |
463 |
COX Nick |
37h 51' 22 |
V1H |
GBR - |
M |
173 V1H |
807 |
464 |
HILGERS Stephan |
37h 51' 25 |
V1H |
GER - KEEP ON MOOVING |
M |
174 V1H |
513 |
465 |
RAMOS QUINTANA Juan Carlos |
37h 51' 33 |
V1H |
ESP - ARISTA |
M |
175 V1H |
312 |
466 |
ROSELL RUBIO Antonio |
37h 51' 46 |
V2H |
ESP - |
M |
40 V2H |
2095 |
467 |
WILLIAMS Sarah Kirsty |
37h 52' 30 |
V1F |
GBR - SPRINGFIELD STRIDER |
F |
34eme F - 16 V1F |
2464 |
468 |
IGLESIAS PARRO Sergio |
37h 52' 42 |
V1H |
ESP - |
M |
176 V1H |
475 |
469 |
SODERLUND Emil |
37h 53' 30 |
V1H |
FIN - CUORSORES ?LAND |
M |
177 V1H |
2137 |
470 |
LUCAS FROST Jonathan |
37h 53' 31 |
V1H |
GBR - |
M |
178 V1H |
665 |
471 |
MAIA Rui |
37h 53' 43 |
V2H |
POR - INDIVIDUAL |
M |
41 V2H |
2315 |
472 |
MIEL Antoine |
37h 53' 52 |
SEM |
FRA - |
M |
213 SEH |
1320 |
473 |
PELBOIS Jean Marc |
37h 53' 54 |
V1H |
FRA - |
M |
179 V1H |
1904 |
474 |
PAWLOWSKI Lukas |
37h 54' 30 |
SEM |
POL - RAW VEGAN RUN |
M |
214 SEH |
2330 |
475 |
CASTANO SOLER Ricard |
37h 54' 33 |
SEM |
ESP - TRAILRUNNER'S TONA |
M |
215 SEH |
2502 |
476 |
CREIXELL CATALAN Pere |
37h 55' 40 |
V1H |
ESP - |
M |
180 V1H |
1356 |
477 |
APARICIO MARTIN Jose Antonio |
37h 55' 41 |
V1H |
ESP - TRIKIDEAK |
M |
181 V1H |
1329 |
478 |
PLANTEFEVE Gaetan |
37h 58' 12 |
V1H |
FRA - |
M |
182 V1H |
1883 |
479 |
DE GIGLIO Francesco |
37h 58' 44 |
V2H |
ITA - Happy Runner Club |
M |
42 V2H |
882 |
480 |
DANIAUD Samuel |
38h 00' 16 |
SEM |
FRA - BERGERAC ATHLETIQUE |
M |
216 SEH |
892 |
481 |
ALMEIDA Arsenio |
38h 00' 31 |
SEM |
POR - |
M |
217 SEH |
674 |
482 |
WINN Yitka |
38h 02' 38 |
SEF |
USA - |
F |
35eme F - 18 SEF |
418 |
483 |
NUIN GURBINDO Carlos |
38h 02' 43 |
V1H |
ESP - CLUB DEPORTIVO NAVA |
M |
183 V1H |
2564 |
484 |
LOCATELLI Eric |
38h 03' 19 |
V1H |
FRA - |
M |
184 V1H |
1730 |
485 |
PINEL Christophe |
38h 03' 56 |
V1H |
FRA - |
M |
185 V1H |
1858 |
486 |
AUBRY Laurent |
38h 04' 38 |
V2H |
FRA - |
M |
43 V2H |
1782 |
487 |
ZOTOS Philippe |
38h 05' 14 |
V1H |
FRA - THE FLYING CARPETTE |
M |
186 V1H |
1556 |
488 |
DIAZ Rodolfo |
38h 05' 36 |
SEM |
CHI - COLUMBIA SPORTWEAR |
M |
218 SEH |
211 |
489 |
DEBRAY Quentin |
38h 05' 43 |
SEM |
FRA - |
M |
219 SEH |
819 |
490 |
PAGEAU Sebastien |
38h 05' 49 |
SEM |
FRA - CSLG VANNES |
M |
220 SEH |
1913 |
491 |
DIAZ RODRIGUEZ Juan Jacobo |
38h 07' 22 |
SEM |
COL - |
M |
221 SEH |
1009 |
492 |
CARDA LOPEZ Basilio |
38h 08' 50 |
V1H |
ESP - SOM ESPORT NATURA |
M |
187 V1H |
2268 |
493 |
HAUSER Cornelia |
38h 09' 44 |
V1F |
SUI - |
F |
36eme F - 17 V1F |
924 |
494 |
ALLWANG Andreas |
38h 10' 38 |
SEM |
GER - HAAR DISCIPLES |
M |
222 SEH |
199 |
495 |
KANISCH Holger |
38h 14' 41 |
V1H |
GER - LAUSITZER SPORTEVEN |
M |
188 V1H |
948 |
496 |
TONDA MENA Inmaculada |
38h 16' 17 |
SEF |
ESP - CEX CARTAGENA |
F |
37eme F - 19 SEF |
190 |
497 |
BOYER Romain |
38h 16' 45 |
SEM |
FRA - |
M |
223 SEH |
334 |
498 |
DU PLESSIS Armand |
38h 17' 35 |
SEM |
RSA - MATES |
M |
224 SEH |
1316 |
499 |
DOYLE Alana Jane |
38h 17' 36 |
SEF |
RSA - |
F |
38eme F - 20 SEF |
402 |
500 |
WEBER Thierry |
38h 17' 56 |
V1H |
FRA - |
M |
189 V1H |
1892 |
500 |
JENKINS Gareth |
38h 17' 56 |
V1H |
GBR - |
M |
190 V1H |
2647 |
502 |
GINETTI Bernard |
38h 18' 01 |
V2H |
BEL - AFRICA RUN |
M |
44 V2H |
1290 |
503 |
JONES Will |
38h 19' 16 |
V1H |
GBR - |
M |
191 V1H |
1340 |
504 |
LACOUTURE Stephane |
38h 19' 19 |
SEM |
FRA - |
M |
225 SEH |
1372 |
505 |
DEL MORAL PARRA Juan Manuel |
38h 19' 23 |
SEM |
ESP - JARAPALOS TRAIL |
M |
226 SEH |
458 |
506 |
SAKATO Kimimasa |
38h 19' 35 |
SEM |
JPN - |
M |
227 SEH |
1610 |
507 |
GORLA Pietro |
38h 19' 52 |
V1H |
ITA - |
M |
192 V1H |
1708 |
508 |
CECI Adeodato |
38h 20' 21 |
V1H |
ITA - KINO MANA ASD |
M |
193 V1H |
975 |
509 |
HURDLE Richard |
38h 21' 45 |
V1H |
GBR - CIRENCESTER AC |
M |
194 V1H |
1224 |
510 |
SARTHOU Julien |
38h 22' 58 |
SEM |
FRA - ASM |
M |
228 SEH |
1035 |
511 |
PUNZANO Angel |
38h 23' 00 |
V1H |
ESP - MONTSANT ORIENTACIO |
M |
195 V1H |
1088 |
512 |
LEFEVRE Francois |
38h 26' 26 |
V1H |
FRA - |
M |
196 V1H |
563 |
513 |
VANDEL Alexis |
38h 26' 29 |
SEM |
FRA - PASS RUNNING |
M |
229 SEH |
537 |
514 |
SUGIMURA Shingo |
38h 27' 20 |
V1H |
JPN - |
M |
197 V1H |
1578 |
515 |
GABORIAU Laurent |
38h 28' 53 |
V1H |
FRA - |
M |
198 V1H |
2272 |
516 |
PIEPGRASS Ammon |
38h 28' 55 |
SEM |
CAN - HARPENDEN ARROWS |
M |
230 SEH |
1012 |
517 |
LANGLET Thierry |
38h 29' 16 |
V2H |
FRA - |
M |
45 V2H |
1926 |
518 |
BECKSTEAD Brian |
38h 29' 44 |
SEM |
USA - |
M |
231 SEH |
252 |
519 |
BROCHARD Andre |
38h 30' 18 |
V3H |
FRA - AC ST PALAIS |
M |
5 V3H |
632 |
520 |
GROUSSON Jerome |
38h 30' 29 |
V1H |
FRA - |
M |
199 V1H |
915 |
521 |
DYGDON Przemyslaw |
38h 31' 17 |
V1H |
POL - |
M |
200 V1H |
565 |
522 |
CART Gauthier |
38h 32' 11 |
SEM |
FRA - |
M |
232 SEH |
2551 |
523 |
FUJIKAWA Akihiko |
38h 32' 15 |
V1H |
JPN - |
M |
201 V1H |
2538 |
524 |
MOBIUS Thierry |
38h 33' 07 |
V1H |
FRA - |
M |
202 V1H |
1173 |
525 |
AZPIAZU Julen |
38h 33' 26 |
SEM |
ESP - Lizarpe LMK |
M |
233 SEH |
1147 |
526 |
LAMONT Cameron |
38h 33' 38 |
SEM |
NZL - |
M |
234 SEH |
449 |
527 |
WESTPHAL Brian |
38h 34' 01 |
V2H |
USA - |
M |
46 V2H |
1751 |
528 |
LAVALLEE Benoit |
38h 34' 41 |
SEM |
FRA - STADE DE FRANCE |
M |
235 SEH |
313 |
529 |
RICHARDSON Michael |
38h 35' 12 |
SEM |
GBR - ISLWYN RUNNING CLUB |
M |
236 SEH |
1112 |
530 |
MAISONNIER Paul |
38h 35' 17 |
V2H |
FRA - |
M |
47 V2H |
2519 |
531 |
BARANDIKA Aitor |
38h 35' 55 |
SEM |
ESP - GOIKOGANE |
M |
237 SEH |
1206 |
532 |
PIPER Mathew |
38h 35' 58 |
V1H |
AUS - UP COACHING |
M |
203 V1H |
2439 |
533 |
PERELLO BENNASAR Jaime |
38h 36' 10 |
SEM |
ESP - CLUB COMANDO SA RIE |
M |
238 SEH |
908 |
534 |
GAUTRON Francis |
38h 36' 44 |
V2H |
FRA - |
M |
48 V2H |
1597 |
535 |
HORA FAUSTINO Joao |
38h 37' 41 |
V1H |
POR - |
M |
204 V1H |
2375 |
536 |
RICHARDS Andrew |
38h 38' 09 |
V1H |
AUS - CROSSFIT SYDNEY |
M |
205 V1H |
631 |
537 |
PRACHAR Marek |
38h 38' 16 |
SEM |
SVK - DUNAJSKA LUZNA |
M |
239 SEH |
1145 |
538 |
KOGA Yoshihiro |
38h 38' 23 |
V1H |
JPN - TEAM?????? |
M |
206 V1H |
1535 |
539 |
SEMPEY Romain |
38h 38' 42 |
SEM |
FRA - |
M |
240 SEH |
448 |
540 |
PEDRO JULIAO Rui |
38h 39' 49 |
V2H |
POR - GEORUNNERS PORTUGAL |
M |
49 V2H |
1584 |
541 |
NNORUKA Samuel |
38h 40' 00 |
V1H |
FRA - CGF MULHOUSE |
M |
207 V1H |
453 |
542 |
GAILLET Patrick |
38h 40' 18 |
V1H |
FRA - |
M |
208 V1H |
2108 |
543 |
GORZYNSKI John |
38h 41' 09 |
SEM |
USA - TRENT PARK RUNNING |
M |
241 SEH |
2614 |
544 |
PINTO DE CARVALHO Jeremy |
38h 41' 24 |
SEM |
FRA - EAMYA |
M |
242 SEH |
1116 |
545 |
STELLA Paolo |
38h 41' 31 |
V1H |
ITA - |
M |
209 V1H |
1925 |
546 |
ODERMATT Jeannette |
38h 41' 58 |
V1F |
SUI - |
F |
39eme F - 18 V1F |
633 |
547 |
SCHLOSSER Frank |
38h 43' 45 |
V1H |
FRA - COLMAR TRAIL AVENTU |
M |
210 V1H |
1308 |
548 |
CLERBAUT Laurent |
38h 44' 28 |
V2H |
FRA - |
M |
50 V2H |
2156 |
549 |
SERRANO ESPINOSA Juan Miguel |
38h 44' 30 |
V1H |
ESP - KV Vertical |
M |
211 V1H |
1365 |
550 |
BARRETT Andrew |
38h 44' 44 |
V1H |
USA - FUR |
M |
212 V1H |
866 |
551 |
SOUVESTRE Pascal |
38h 46' 08 |
V1H |
FRA - SOJASUN |
M |
213 V1H |
358 |
552 |
WILCOCK Martin |
38h 46' 24 |
V1H |
GBR - NO GOUBUNKU |
M |
214 V1H |
742 |
553 |
LEGER Romain |
38h 47' 37 |
SEM |
FRA - OXYJEUNES |
M |
243 SEH |
2251 |
554 |
PEREZ ESCALANTE Juan |
38h 48' 47 |
V1H |
ESP - |
M |
215 V1H |
1764 |
554 |
HORNES ARANA David |
38h 48' 47 |
V1H |
ESP - KULUMSPORT TEAM |
M |
216 V1H |
1765 |
554 |
NIETO ORMAECHEA Oscar |
38h 48' 47 |
V1H |
ESP - APUKO IGOERA |
M |
217 V1H |
2553 |
557 |
MELLOUET Martial |
38h 49' 50 |
V1H |
FRA - PHALEMPIN AC |
M |
218 V1H |
1843 |
558 |
AOYAMA Tatsuro |
38h 50' 14 |
V1H |
JPN - |
M |
219 V1H |
351 |
559 |
SISKA Jan |
38h 50' 33 |
SEM |
CZE - TTK SLAVIA VS PLZEN |
M |
244 SEH |
652 |
560 |
WEBER Jean |
38h 50' 55 |
V1H |
FRA - AIX ATHLE |
M |
220 V1H |
1051 |
561 |
MAGE Cedric |
38h 51' 05 |
SEM |
FRA - CE ALSTOM |
M |
245 SEH |
1335 |
562 |
PALLADINI Guillaume |
38h 51' 06 |
SEM |
FRA - |
M |
246 SEH |
1395 |
563 |
BERRY Mike |
38h 51' 34 |
SEM |
GBR - VEGAN RUNNERS |
M |
247 SEH |
1183 |
564 |
MORGAN Chris |
38h 51' 35 |
SEM |
GBR - SWINDON SHIN SPLINT |
M |
248 SEH |
2286 |
565 |
BANKS Gareth |
38h 53' 13 |
V1H |
AUS - SYDNEY STRIDERS |
M |
221 V1H |
337 |
566 |
BASSETTO Jean Marc |
38h 53' 35 |
V2H |
FRA - TRAILERS DU MoLE |
M |
51 V2H |
959 |
567 |
RECALDE Roberto |
38h 53' 55 |
SEM |
ESP - ARTARRAI |
M |
249 SEH |
2163 |
568 |
PAUILLACQ Christian |
38h 54' 10 |
V1H |
FRA - EC SARTROUVILLE |
M |
222 V1H |
794 |
569 |
BARBARINI Marco |
38h 55' 14 |
V1H |
ITA - CIRCOLO MINERVA A.S |
M |
223 V1H |
2508 |
570 |
DUBUY Gerard |
38h 55' 20 |
V2H |
FRA - SASTRI |
M |
52 V2H |
1008 |
571 |
VAZQUEZ SANAGUST N Oscar |
38h 55' 36 |
V1H |
ESP - OS ANDARINES |
M |
224 V1H |
1509 |
572 |
ROCLAND claude |
38h 57' 10 |
V1H |
FRA - ES SAINT PATHUS OIS |
M |
225 V1H |
1587 |
573 |
TERASAWA Yuya |
38h 58' 54 |
SEM |
JPN - ERC TOKACHI |
M |
250 SEH |
768 |
574 |
CEBADOR Ismael |
38h 59' 16 |
SEM |
ESP - TURDETANIA |
M |
251 SEH |
2273 |
575 |
HRIBAR Madelyn |
39h 01' 04 |
SEF |
USA - PORT RACING |
F |
40eme F - 21 SEF |
165 |
575 |
OCONNELL Amy |
39h 01' 04 |
SEF |
USA - RUNNERS ROOST |
F |
41eme F - 22 SEF |
229 |
577 |
KURIS Oszkar |
39h 01' 22 |
V2H |
HUN - |
M |
53 V2H |
2244 |
578 |
IONESCU Razvan |
39h 01' 25 |
SEM |
ROU - |
M |
252 SEH |
1415 |
579 |
FELICITE Gilles |
39h 02' 25 |
V1H |
FRA - |
M |
226 V1H |
2161 |
580 |
NASARRE Jaime |
39h 02' 55 |
V1H |
ESP - |
M |
227 V1H |
719 |
581 |
UGUEN Pascal |
39h 05' 03 |
V1H |
FRA - LES TROTTEURS DE LA |
M |
228 V1H |
2515 |
582 |
BARILLOT Jean |
39h 05' 15 |
V1H |
FRA - FESTIVAL DES HOSPIT |
M |
229 V1H |
2283 |
583 |
SMOLIS Ivo |
39h 05' 51 |
SEM |
POL - |
M |
253 SEH |
2132 |
584 |
LE GUERN Vincent |
39h 06' 12 |
V1H |
FRA - |
M |
230 V1H |
348 |
585 |
SZIMANDL Anita |
39h 06' 40 |
SEF |
HUN - |
F |
42eme F - 23 SEF |
1971 |
586 |
CALAS Olivier |
39h 08' 09 |
SEM |
FRA - |
M |
254 SEH |
600 |
587 |
ROUX Jean Regis |
39h 08' 11 |
SEM |
FRA - OULLINS TRIATHLON |
M |
255 SEH |
1103 |
588 |
MONTILLA Jonathan |
39h 09' 37 |
SEM |
FRA - |
M |
256 SEH |
356 |
589 |
MAYEN Jean Sebastien |
39h 09' 54 |
SEM |
FRA - KOSTABERDE |
M |
257 SEH |
678 |
590 |
PONS ROQUETA Joan |
39h 10' 01 |
V2H |
ESP - A.E. MOUNTAIN RUNNE |
M |
54 V2H |
1052 |
591 |
ANDREU SUGRANES Jordi |
39h 10' 04 |
V2H |
ESP - PATXANGUERUS D'ALFO |
M |
55 V2H |
977 |
591 |
CAMPA Matjaz |
39h 10' 04 |
V2H |
SLO - |
M |
56 V2H |
1210 |
593 |
PAZZAGLIA Roberto |
39h 10' 07 |
V1H |
SMR - TRACK & FIELD |
M |
231 V1H |
1170 |
594 |
DUCLA Thierry |
39h 11' 08 |
V1H |
FRA - UTCN |
M |
232 V1H |
2170 |
595 |
MAZUe Romain |
39h 11' 23 |
SEM |
FRA - |
M |
258 SEH |
2601 |
596 |
PINHEIRO MENDES Fernando |
39h 11' 41 |
V1H |
POR - CUF |
M |
233 V1H |
863 |
597 |
GIANNETTI Stefano |
39h 11' 51 |
V2H |
ITA - ROAD RUNNERS MILANO |
M |
57 V2H |
2484 |
598 |
GRUIT Emmanuel |
39h 12' 12 |
V1H |
FRA - |
M |
234 V1H |
1864 |
599 |
WEN Lei |
39h 12' 22 |
SEM |
CHN - UTMX |
M |
259 SEH |
1844 |
600 |
BISCARRAT Frederic |
39h 12' 43 |
V1H |
FRA - |
M |
235 V1H |
1547 |
601 |
GATHERER Graeme |
39h 13' 00 |
SEM |
GBR - |
M |
260 SEH |
897 |
602 |
KELCH Rainer |
39h 13' 16 |
V2H |
GER - TGVA |
M |
58 V2H |
1895 |
603 |
KOZIOL Krzysztof |
39h 13' 41 |
SEM |
POL - K?AM SZCZECIN |
M |
261 SEH |
2194 |
604 |
FORLI Vivian |
39h 14' 06 |
V1H |
FRA - CALA COURSE ARGONAY |
M |
236 V1H |
1148 |
605 |
GAILLEMIN Olivier |
39h 14' 46 |
V1H |
GBR - SALE HARRIERS MANCH |
M |
237 V1H |
1828 |
606 |
BATESON John |
39h 14' 47 |
V1H |
GBR - VEGAN RUNNERS |
M |
238 V1H |
588 |
607 |
BARNETT Daniel |
39h 14' 49 |
SEM |
GBR - |
M |
262 SEH |
2260 |
608 |
SCHNEEKLOTH Martin |
39h 14' 50 |
V1H |
USA - Huntsville Track Cl |
M |
239 V1H |
661 |
608 |
LECLERCQ David |
39h 14' 50 |
V1H |
FRA - |
M |
240 V1H |
2523 |
610 |
FERNANDEZ CARRERA Carlos |
39h 15' 30 |
V1H |
ESP - ATROTE TEAM |
M |
241 V1H |
1735 |
611 |
HOYOS SISNIEGA Joaquin |
39h 15' 37 |
SEM |
ESP - ATROTE TEAM |
M |
263 SEH |
1759 |
612 |
PeREZ GARC A Nuria |
39h 16' 00 |
SEF |
ESP - SOCIEDAD DEPORTIVA |
F |
43eme F - 24 SEF |
517 |
613 |
DOMONT Laurent |
39h 16' 55 |
V2H |
FRA - |
M |
59 V2H |
1326 |
614 |
YAMAMOTO Atsuki |
39h 18' 04 |
V1H |
JPN - |
M |
242 V1H |
818 |
615 |
AUCAMP Peter |
39h 18' 11 |
V2H |
GBR - FRA |
M |
60 V2H |
760 |
616 |
WITTROWSKI Jens |
39h 18' 12 |
SEM |
RSA - |
M |
264 SEH |
2384 |
617 |
GOODENOUGH Ian |
39h 18' 17 |
SEM |
GBR - |
M |
265 SEH |
1213 |
618 |
LUN WONG Wai |
39h 18' 29 |
V1H |
CHN - FAITHWALKER |
M |
243 V1H |
2301 |
619 |
TOLEDO CALVO Quique |
39h 19' 38 |
V1H |
ESP - OS ANDARINES |
M |
244 V1H |
1234 |
620 |
GIERULA Robert |
39h 20' 48 |
V2H |
POL - UBS KRAKOW RUNNING |
M |
61 V2H |
1557 |
621 |
NICOLLE Franck |
39h 21' 15 |
V1H |
FRA - TEAM INTERSPORT BES |
M |
245 V1H |
1758 |
622 |
GOOD Erich |
39h 21' 16 |
V2H |
SUI - |
M |
62 V2H |
1654 |
623 |
KALICINSKI Eric |
39h 22' 33 |
V1H |
FRA - Azur Olympique Char |
M |
246 V1H |
2282 |
624 |
BOUTRON Stephane |
39h 22' 40 |
V2H |
FRA - |
M |
63 V2H |
1548 |
625 |
BARRACHINA Jose |
39h 23' 56 |
V1H |
ESP - RDS H?pica CoruNa |
M |
247 V1H |
1931 |
626 |
FERREIRA Lu |
39h 24' 46 |
V1H |
POR - RUN 4 FUN |
M |
248 V1H |
1474 |
627 |
OZAWA Kazuhiko |
39h 25' 10 |
V2H |
JPN - MMNIGHTRUN |
M |
64 V2H |
224 |
628 |
LUIS VILLAR CANTALEJO Antonio |
39h 25' 12 |
V1H |
ESP - CORREMOS POR MARIA |
M |
249 V1H |
2027 |
629 |
PROTZE Peter |
39h 25' 13 |
V2H |
GER - TEAM PEPE |
M |
65 V2H |
1929 |
630 |
JOSE VILLAR CANTALEJO Francisco |
39h 25' 16 |
V1H |
ESP - Corremos por Maria |
M |
250 V1H |
2026 |
631 |
DUFFY George |
39h 25' 28 |
SEM |
CAN - |
M |
266 SEH |
849 |
632 |
GARCIA PACHECO Jordi |
39h 25' 56 |
SEM |
ESP - CEP TERRADESPORTS |
M |
267 SEH |
613 |
633 |
MCDONALD Sharon |
39h 26' 26 |
V1F |
GBR - SETTLE HARRIERS |
F |
44eme F - 19 V1F |
1044 |
634 |
PECZSZ Jakub |
39h 27' 13 |
SEM |
POL - GCH |
M |
268 SEH |
2317 |
635 |
DUFOUR Florian |
39h 27' 31 |
SEM |
BEL - |
M |
269 SEH |
767 |
636 |
TERUEL ADOT Francisco |
39h 28' 05 |
V1H |
FRA - NORTE A SUR ESTELLA |
M |
251 V1H |
1697 |
637 |
JACOUD Eric |
39h 28' 09 |
V2H |
FRA - TRAIL DES COURSIeRE |
M |
66 V2H |
1990 |
638 |
MAGNONI Fabrizio |
39h 28' 38 |
V3H |
ITA - |
M |
6 V3H |
353 |
639 |
BESANCON David |
39h 29' 38 |
V1H |
FRA - |
M |
252 V1H |
1023 |
640 |
DUMAS Timothee |
39h 30' 06 |
SEM |
FRA - PARIS UNIVERSITE CL |
M |
270 SEH |
1482 |
641 |
SASAOKA Makoto |
39h 30' 20 |
V1H |
JPN - |
M |
253 V1H |
2223 |
642 |
YANO Yusuke |
39h 30' 43 |
SEM |
JPN - |
M |
271 SEH |
826 |
643 |
XIE Liansheng |
39h 31' 33 |
V1H |
CHN - HH/TSBR B |
M |
254 V1H |
1261 |
644 |
WU Yihua |
39h 31' 34 |
V1F |
CHN - HH/TSBR B |
F |
45eme F - 20 V1F |
1288 |
645 |
PILOIS Christophe |
39h 32' 18 |
V1H |
FRA - |
M |
255 V1H |
2151 |
646 |
VELANDIA Fabian |
39h 32' 36 |
SEM |
COL - ACAM |
M |
272 SEH |
2086 |
647 |
GONZALEZ MAHECHA German Andres |
39h 32' 40 |
SEM |
COL - SKYRUNNERS |
M |
273 SEH |
772 |
648 |
RAM REZ PINERO Jose Angel |
39h 32' 54 |
SEM |
ESP - CLUB TRAIL ALBACETE |
M |
274 SEH |
993 |
649 |
RODIO Roberto |
39h 33' 21 |
V1H |
ITA - MARINA SPORTING RUN |
M |
256 V1H |
662 |
650 |
HETES Mikael |
39h 33' 48 |
V1H |
FRA - |
M |
257 V1H |
612 |
651 |
MARCZAK Krzysztof |
39h 34' 13 |
V1H |
POL - PKO BP RUNNING CLUB |
M |
258 V1H |
2629 |
652 |
MANTEROLA IBARGUREN Juan Carlos |
39h 34' 53 |
V1H |
ESP - ALPINO UZTURRE |
M |
259 V1H |
1994 |
653 |
HUARD Aurelien |
39h 35' 13 |
SEM |
FRA - |
M |
275 SEH |
1786 |
654 |
JULIARD Frederic |
39h 35' 34 |
V1H |
FRA - |
M |
260 V1H |
2584 |
655 |
SOULAS Rejane |
39h 35' 35 |
V1F |
FRA - THE FLYING CARPETTE |
F |
46eme F - 21 V1F |
1951 |
656 |
MONBARON Etienne |
39h 35' 40 |
V1H |
SUI - |
M |
261 V1H |
614 |
657 |
LELEVET Cyril |
39h 35' 45 |
V1H |
FRA - |
M |
262 V1H |
2214 |
658 |
CRAVERO Roberto |
39h 36' 47 |
V2H |
ITA - ASD DRAGONERO |
M |
67 V2H |
2064 |
659 |
LEMPEGNAT Bruno |
39h 37' 02 |
V1H |
FRA - |
M |
263 V1H |
2080 |
660 |
GUENTHER Maik |
39h 37' 08 |
V2H |
GER - AK SLJEME |
M |
68 V2H |
2242 |
661 |
SHAFIEE Mir |
39h 37' 09 |
V1H |
CAN - |
M |
264 V1H |
836 |
662 |
BAUDOUIN Philippe |
39h 38' 00 |
V1H |
FRA - ACBB |
M |
265 V1H |
1921 |
663 |
DURAND Christophe |
39h 38' 11 |
V2H |
FRA - CMBM |
M |
69 V2H |
442 |
663 |
SAIZ Alberto |
39h 38' 11 |
SEM |
ESP - |
M |
276 SEH |
1241 |
665 |
GONZALEZ RESBIER David |
39h 38' 12 |
V1H |
ESP - CF VILADECAVALLS |
M |
266 V1H |
2401 |
666 |
PEREZ LATRILLA Cristian |
39h 38' 25 |
SEM |
ESP - CF VILADECAVALLS |
M |
277 SEH |
2297 |
667 |
GNIEWEK Dariusz |
39h 39' 32 |
V2H |
POL - |
M |
70 V2H |
2246 |
668 |
MAIER Barbara |
39h 39' 59 |
V1F |
GER - LANDAU RUNNING COMP |
F |
47eme F - 22 V1F |
709 |
669 |
MARCHAN Nicolas |
39h 40' 04 |
SEM |
FRA - |
M |
278 SEH |
1698 |
669 |
BARONNIER Yann |
39h 40' 04 |
SEM |
FRA - |
M |
279 SEH |
2200 |
671 |
DEMANGEAT Pierre |
39h 40' 05 |
SEM |
FRA - |
M |
280 SEH |
2501 |
672 |
DEFECINSKI Radoslaw |
39h 40' 56 |
V1H |
POL - LUNATYCY |
M |
267 V1H |
1062 |
673 |
LANGEARD Cyril |
39h 40' 59 |
V1H |
FRA - COURIR A MONTECH |
M |
268 V1H |
2310 |
674 |
REYNOLDS John |
39h 41' 00 |
V2H |
GBR - WELLS CITY HARRIERS |
M |
71 V2H |
1264 |
675 |
YOU Raphael |
39h 41' 01 |
V1H |
FRA - ESPRIT TRAIL LANDAI |
M |
269 V1H |
2676 |
676 |
FIGUERAS Oscar |
39h 42' 33 |
V1H |
ESP - |
M |
270 V1H |
2221 |
677 |
GONZALEZ CORCOLES Jesus |
39h 42' 40 |
SEM |
ESP - CLUB TRAIL ALBACETE |
M |
281 SEH |
1045 |
678 |
MINASSIAN Lionel |
39h 42' 42 |
V1H |
FRA - SPEEDY CLUB DE PROV |
M |
271 V1H |
1472 |
679 |
TSCHANNEN Adrian |
39h 42' 47 |
SEM |
SUI - |
M |
282 SEH |
2370 |
680 |
JAVALOYES SANCHEZ Teodoro |
39h 43' 29 |
V1H |
ESP - MIS JUEVES |
M |
272 V1H |
1769 |
681 |
SANGENIS SALVO Jordi |
39h 43' 49 |
V2H |
ESP - INDEPENDENT |
M |
72 V2H |
2237 |
682 |
VANDENHOVEN Leon |
39h 44' 15 |
V2H |
CAN - DURHAM ROAD DOGS |
M |
73 V2H |
1981 |
683 |
OLABARRIA LARIZGOTIA Iker |
39h 44' 16 |
SEM |
ESP - |
M |
283 SEH |
2641 |
684 |
BOCZMAK Charles Alexandre |
39h 45' 10 |
SEM |
FRA - |
M |
284 SEH |
1728 |
685 |
CABON stephane |
39h 45' 36 |
V1H |
FRA - |
M |
273 V1H |
2530 |
686 |
DEFRANOUX Stephane |
39h 45' 37 |
V2H |
FRA - LA DOMINICAINE |
M |
74 V2H |
2019 |
687 |
BURBAUD Jean |
39h 46' 06 |
V1H |
FRA - |
M |
274 V1H |
1656 |
688 |
TOSCANO Jerome |
39h 46' 15 |
V1H |
FRA - |
M |
275 V1H |
2279 |
689 |
GAYRAUD Jean Philippe |
39h 46' 27 |
V2H |
FRA - |
M |
75 V2H |
1679 |
690 |
DEPREZ Frederic |
39h 46' 42 |
V1H |
FRA - |
M |
276 V1H |
2478 |
691 |
KOSMALA Pawel |
39h 46' 54 |
V1H |
POL - |
M |
277 V1H |
620 |
692 |
THEULICIDE Philippe |
39h 46' 57 |
V1H |
FRA - EAB BOURG EN BRESSE |
M |
278 V1H |
1651 |
693 |
LANDMANN Guy |
39h 47' 30 |
V2H |
FRA - LA FOULEE MUROISE |
M |
76 V2H |
2700 |
694 |
PEYRON Philippe |
39h 47' 57 |
V2H |
FRA - |
M |
77 V2H |
2499 |
695 |
NORIO Leonardo |
39h 48' 07 |
SEM |
ITA - MAGREDIMONTAINTRAIL |
M |
285 SEH |
1727 |
696 |
SIRGUE Jean Christophe |
39h 48' 08 |
V1H |
FRA - |
M |
279 V1H |
2154 |
697 |
ZMATLO Josef |
39h 49' 05 |
SEM |
CZE - ?MAJDACI KONAROVICE |
M |
286 SEH |
589 |
698 |
LUCAS Kelly |
39h 49' 54 |
SEF |
GBR - WESTBOURNE RC |
F |
48eme F - 25 SEF |
808 |
699 |
MACIEJOWSKI David |
39h 51' 08 |
V1H |
FRA - ATHLeTISME CLUB FLI |
M |
280 V1H |
685 |
700 |
PELLERIN Gerard |
39h 51' 09 |
V2H |
FRA - |
M |
78 V2H |
2709 |
701 |
DUPONT Thibault |
39h 51' 20 |
SEM |
FRA - |
M |
287 SEH |
404 |
702 |
BUSS Armin |
39h 51' 27 |
V1H |
GER - TGV SCHOTTEN |
M |
281 V1H |
690 |
703 |
VIKARSSON David |
39h 51' 33 |
V1H |
ISL - ARMANN RUNNERS CLUB |
M |
282 V1H |
698 |
704 |
CHUN YIN Lee |
39h 52' 40 |
SEM |
CHN - |
M |
288 SEH |
1391 |
705 |
DE BELDER Daniel |
39h 52' 56 |
V1H |
GBR - SERPENTINE |
M |
283 V1H |
1589 |
706 |
GOSCIEJ Andrzej |
39h 55' 30 |
V3H |
POL - WIELICZKA SOLNE MIA |
M |
7 V3H |
1870 |
707 |
BOURGUET Maxime |
39h 55' 36 |
SEM |
FRA - ST HERBLAIN TRIATHL |
M |
289 SEH |
473 |
708 |
PIGEAULT Jean Luc |
39h 55' 42 |
V2H |
FRA - |
M |
79 V2H |
2255 |
709 |
IEDA Masayuki |
39h 55' 47 |
V1H |
JPN - WARUMICHI |
M |
284 V1H |
1374 |
710 |
ALVES Pedro |
39h 55' 53 |
SEM |
POR - CLUBE AVENTURA DA M |
M |
290 SEH |
510 |
711 |
KVARAN Agust |
39h 56' 00 |
V3H |
ISL - HVL |
M |
8 V3H |
617 |
712 |
FAGE Camille |
39h 56' 12 |
SEM |
FRA - SCAP18 |
M |
291 SEH |
762 |
713 |
CADENEL Jean Luc |
39h 57' 42 |
V2H |
FRA - |
M |
80 V2H |
887 |
714 |
LOPEZ HIDALGO Rafael |
39h 58' 18 |
SEM |
ESP - |
M |
292 SEH |
2113 |
715 |
PARMANTIER Fabien |
39h 59' 15 |
SEM |
FRA - |
M |
293 SEH |
1513 |
716 |
SELVINI Fabio |
39h 59' 43 |
V1H |
ITA - |
M |
285 V1H |
2042 |
717 |
FUMAGALLI Luigi |
39h 59' 46 |
V2H |
ITA - I MUSCOLI DEL LARIO |
M |
81 V2H |
2087 |
718 |
HEIDECK Daniel |
39h 59' 53 |
SEM |
GER - |
M |
294 SEH |
673 |
719 |
DE GRANDIS Carmine |
40h 01' 00 |
V1H |
ITA - NORTH NORFOLK BEACH |
M |
286 V1H |
1190 |
720 |
LOUVEL Eric |
40h 01' 02 |
V1H |
FRA - AC CENTRE ALSACE O |
M |
287 V1H |
2275 |
721 |
FALGAYRAC Lilian |
40h 01' 09 |
V1H |
FRA - MPT ISTRES |
M |
288 V1H |
1449 |
722 |
RENAUD Nicolas |
40h 02' 10 |
V1H |
FRA - |
M |
289 V1H |
1732 |
723 |
CANCLINI Marco |
40h 03' 44 |
V1H |
ITA - ATL. ROVELLASCA |
M |
290 V1H |
2074 |
724 |
MOLOSKY Vincent |
40h 05' 06 |
SEM |
USA - GULF WINDS TRACK CL |
M |
295 SEH |
821 |
725 |
CAPDEVILA Pascal |
40h 05' 52 |
SEM |
FRA - Team Au Vieux Campe |
M |
296 SEH |
357 |
726 |
MATAIX Jessica |
40h 07' 05 |
SEF |
ESP - APER ALCOI |
F |
49eme F - 26 SEF |
2195 |
727 |
RZESZUTKO Maciej |
40h 08' 08 |
V2H |
FRA - |
M |
82 V2H |
368 |
728 |
GERMAIN Cyrille |
40h 12' 55 |
V1H |
FRA - ASSA |
M |
291 V1H |
2131 |
729 |
ALONSO VILLAR Luis Angel |
40h 13' 14 |
V1H |
ESP - A TODO GAS |
M |
292 V1H |
1934 |
730 |
COLOMAR RIBAS Jose Antonio |
40h 13' 40 |
SEM |
ESP - MALLORCATRAIL |
M |
297 SEH |
1038 |
730 |
PEREZ MINANA Ricard |
40h 13' 40 |
SEM |
ESP - TURURAC SPORT CA DI |
M |
298 SEH |
1065 |
732 |
RACE Ian |
40h 13' 41 |
V2H |
GBR - STUBBINGTON GREEN R |
M |
83 V2H |
1315 |
733 |
VIOUX Claude |
40h 14' 34 |
V1H |
FRA - |
M |
293 V1H |
2444 |
734 |
BASPEYRE Jean |
40h 14' 59 |
V1H |
FRA - |
M |
294 V1H |
2645 |
735 |
WEIGERT David |
40h 17' 07 |
V2H |
USA - VIRGINIA HAPPY TRAI |
M |
84 V2H |
2057 |
736 |
HARRIS Eric |
40h 17' 08 |
V1H |
USA - VHTRC |
M |
295 V1H |
934 |
737 |
BOIX CARBONeS Laura |
40h 17' 57 |
SEF |
ESP - TRC ARESTA |
F |
50eme F - 27 SEF |
1465 |
738 |
BRUMANA Andrea |
40h 17' 59 |
SEM |
ITA - A.S. PREMANA |
M |
299 SEH |
2373 |
739 |
HERMABESSIERE Jean Marc |
40h 18' 32 |
V1H |
FRA - |
M |
296 V1H |
1324 |
740 |
PEDROLETTI Genevieve |
40h 18' 53 |
V1F |
FRA - |
F |
23 V1F |
2294 |
741 |
VIVIER Damien |
40h 18' 54 |
V1H |
FRA - |
M |
297 V1H |
2292 |
742 |
LOPEZ Andrea |
40h 20' 10 |
SEF |
CHI - |
F |
28 SEF |
878 |
743 |
BRUY Jordi |
40h 20' 23 |
V2H |
ESP - LA MAR DE CORREDORS |
M |
85 V2H |
1626 |
744 |
RODRIGUEZ PEQUENO Ignacio |
40h 21' 18 |
V1H |
ESP - PENA TREVINCA |
M |
298 V1H |
2079 |
745 |
DUFOUR Franck |
40h 22' 25 |
V1H |
FRA - ASVEL TRIATHLON |
M |
299 V1H |
1463 |
746 |
LUN YEUNG Ka |
40h 22' 36 |
SEM |
CHN - |
M |
300 SEH |
2055 |
747 |
SEGHETTI Fabrizio |
40h 22' 45 |
V1H |
ITA - ATLETICA VICENTINA |
M |
300 V1H |
687 |
748 |
HEUGA GOIMARD Caroline |
40h 23' 10 |
SEF |
FRA - CAF |
F |
29 SEF |
1104 |
749 |
GUILBEAU Richard |
40h 24' 47 |
V1H |
FRA - |
M |
301 V1H |
1632 |
750 |
DEPARDAY Typhaine |
40h 25' 34 |
V1F |
FRA - TRAIL CLUB OLLIOULE |
F |
24 V1F |
1862 |
751 |
MOENNE LOCCOZ Christophe |
40h 25' 58 |
SEM |
FRA - |
M |
301 SEH |
954 |
752 |
EFFRANCEY Philippe |
40h 26' 46 |
V2H |
FRA - |
M |
86 V2H |
369 |
753 |
LEICK Emilia |
40h 29' 34 |
SEF |
FRA - |
F |
30 SEF |
1499 |
754 |
BUCAMP Sebastien |
40h 30' 33 |
SEM |
FRA - TEAM ZOOMYN |
M |
302 SEH |
946 |
755 |
HAJKOVA Kristyna |
40h 30' 38 |
SEF |
CZE - SK BABICE/TRAILPOIN |
F |
31 SEF |
1963 |
756 |
FONSECA Jo |
40h 31' 25 |
V1H |
POR - PROAVENTURAS |
M |
302 V1H |
1047 |
757 |
GUIMARAES Jose |
40h 31' 26 |
V1H |
POR - DE SEDENTARIO A MAR |
M |
303 V1H |
684 |
758 |
GIRARDOT Xavier |
40h 31' 54 |
V1H |
FRA - AC LA CHAPELLE S/ER |
M |
304 V1H |
968 |
759 |
HOWARD George |
40h 33' 27 |
SEM |
GBR - |
M |
303 SEH |
377 |
760 |
LOIRE Cedric |
40h 34' 32 |
SEM |
FRA - |
M |
304 SEH |
681 |
761 |
SACCARDO Carlo |
40h 36' 09 |
V2H |
ITA - COLUMBIA |
M |
87 V2H |
311 |
762 |
LECLERE Charles Edouard |
40h 36' 18 |
SEM |
FRA - team Solidai'run |
M |
305 SEH |
342 |
763 |
MULLER Cedric |
40h 37' 28 |
SEM |
FRA - |
M |
306 SEH |
2002 |
764 |
HIGUERET Stephane |
40h 37' 29 |
V1H |
FRA - |
M |
305 V1H |
2120 |
765 |
BIRLOUEZ Dimitri |
40h 37' 49 |
V1H |
FRA - |
M |
306 V1H |
1860 |
766 |
CHEDAL ANGLAY Olivier |
40h 38' 43 |
V1H |
FRA - |
M |
307 V1H |
1747 |
767 |
MACKO Juraj |
40h 38' 52 |
SEM |
SVK - BRATISLAVA |
M |
307 SEH |
1221 |
768 |
SANTOS REMENTERIA Jose Ramon |
40h 42' 43 |
V1H |
ESP - HOYOSEALS |
M |
308 V1H |
486 |
769 |
CHARLET Julien |
40h 43' 33 |
SEM |
FRA - |
M |
308 SEH |
468 |
770 |
DUPUICH Cedric |
40h 43' 55 |
V1H |
FRA - EPA |
M |
309 V1H |
1857 |
771 |
FERNANDEZ Patricia |
40h 44' 02 |
V2F |
FRA - |
F |
2 V2F |
2692 |
772 |
PRODHOMME Patrice |
40h 44' 03 |
V2H |
FRA - GIRONDINS DE BORDEA |
M |
88 V2H |
2695 |
773 |
GODFRIN Bertrand |
40h 44' 20 |
V1H |
FRA - |
M |
310 V1H |
713 |
774 |
BONNOT Regis |
40h 44' 35 |
SEM |
FRA - RUN AND TRAIL MARIN |
M |
309 SEH |
1624 |
775 |
ACHMAD Fandhi |
40h 45' 40 |
SEM |
INA - |
M |
310 SEH |
1251 |
776 |
BARLOWSKI Mateusz |
40h 45' 55 |
SEM |
POL - |
M |
311 SEH |
1321 |
777 |
PAVIC Branislav |
40h 46' 21 |
SEM |
CRO - SRK Alba |
M |
312 SEH |
999 |
778 |
IANOS Andrei |
40h 46' 23 |
SEM |
FRA - |
M |
313 SEH |
914 |
779 |
MONCADA Stephane |
40h 48' 06 |
V1H |
FRA - DOMONT |
M |
311 V1H |
1307 |
779 |
BERNARD Christophe |
40h 48' 06 |
SEM |
FRA - DOMONT ATHLeTISME |
M |
314 SEH |
1338 |
779 |
RIEUCAU Nicolas |
40h 48' 06 |
V1H |
FRA - |
M |
312 V1H |
1602 |
782 |
PLASMANNE Maxime |
40h 48' 23 |
SEM |
BEL - |
M |
315 SEH |
1021 |
783 |
JUSTO Carlos |
40h 48' 26 |
V2H |
POR - MINHO AVENTURA |
M |
89 V2H |
2009 |
784 |
DE COLLE Rodolfo |
40h 48' 28 |
V2H |
ITA - TEAM REWOOLUTION |
M |
90 V2H |
2573 |
785 |
HUET Jimmy |
40h 48' 34 |
SEM |
FRA - |
M |
316 SEH |
2606 |
786 |
NORDFJELL Maria |
40h 50' 49 |
V1F |
SWE - TROMSO LOPEKLUBB |
F |
25 V1F |
1902 |
787 |
LAM YIP Pui |
40h 51' 43 |
V2H |
CHN - |
M |
91 V2H |
1749 |
788 |
RAUX Etienne |
40h 51' 53 |
SEM |
FRA - |
M |
317 SEH |
1205 |
789 |
AZCONA Juan |
40h 51' 56 |
V2H |
ESP - CLUB VASCO CAMPING |
M |
92 V2H |
325 |
790 |
KULCIHINA Svetlana |
40h 52' 43 |
V1F |
LAT - |
F |
26 V1F |
2417 |
791 |
RODRIGUES Jc |
40h 52' 44 |
V1H |
FRA - TTW (TEAM TRAIL WAR |
M |
313 V1H |
955 |
792 |
NOZAKI Keisuke |
40h 53' 36 |
V1H |
JPN - |
M |
314 V1H |
2749 |
793 |
ANDERSSON Stig |
40h 53' 40 |
V2H |
SWE - UDDEVALLA SK |
M |
93 V2H |
1332 |
794 |
ACEITUNO AZAUSTRE Antonio |
40h 55' 19 |
V1H |
ESP - TRAILRUNNERS JAeN |
M |
315 V1H |
634 |
794 |
PeREZ BARAJAS Lorenzo |
40h 55' 19 |
V1H |
ESP - TRAILMOUNTAIN INNOV |
M |
316 V1H |
2708 |
796 |
ORDONEZ BELLOC Luis Miguel |
40h 55' 43 |
V1H |
ESP - COR I MUNTANYA PUcO |
M |
317 V1H |
516 |
797 |
GIMENO JIMENEZ Jose Bernardo |
40h 56' 05 |
SEM |
ESP - CLUB ATLETISME PUcO |
M |
318 SEH |
2660 |
798 |
PAOLY Stephane |
40h 56' 09 |
SEM |
SUI - HOKARUN |
M |
319 SEH |
435 |
799 |
WIMMER Kendall |
40h 56' 10 |
V2H |
USA - |
M |
94 V2H |
2342 |
800 |
NORLUND Kalle |
40h 57' 34 |
V1H |
SWE - IK.NOCOUT.SE |
M |
318 V1H |
1386 |
801 |
SEIN Gerard |
40h 57' 52 |
V1H |
FRA - SPUC LASTERKA |
M |
319 V1H |
2115 |
802 |
BIL Marjolein |
40h 58' 23 |
SEF |
NED - |
F |
32 SEF |
196 |
803 |
GREIG James |
40h 59' 10 |
SEM |
GBR - |
M |
320 SEH |
1050 |
804 |
DENEUX Olivier |
40h 59' 45 |
SEM |
FRA - |
M |
321 SEH |
2476 |
805 |
LOHER Heinz |
41h 00' 05 |
V1H |
SUI - |
M |
320 V1H |
1212 |
806 |
LEROY Julien |
41h 02' 15 |
SEM |
FRA - RCCN |
M |
322 SEH |
1191 |
807 |
NICCO Daniele |
41h 02' 21 |
SEM |
ITA - |
M |
323 SEH |
245 |
808 |
TELFER John |
41h 02' 55 |
V2H |
GBR - NORTHUMBERLAND FELL |
M |
95 V2H |
2130 |
809 |
VALLEE Gilles |
41h 03' 24 |
V1H |
FRA - UDSPVO |
M |
321 V1H |
1564 |
810 |
ZEINER Karl |
41h 03' 48 |
V1H |
GBR - HARMENY PENTLAND RU |
M |
322 V1H |
1523 |
811 |
ABRAHAMSEN Leif |
41h 04' 03 |
V1H |
NOR - ROMERIKE ULTRAL?PER |
M |
323 V1H |
926 |
812 |
GALIA Michel |
41h 04' 07 |
V1H |
ITA - TEAM NICE |
M |
324 V1H |
1020 |
813 |
BENAMATI Michele |
41h 04' 38 |
V1H |
ITA - Triathlon Trentino |
M |
325 V1H |
1117 |
814 |
FELIDE Guillaume |
41h 05' 37 |
V1H |
FRA - |
M |
326 V1H |
2572 |
815 |
SPENCE Ross |
41h 06' 05 |
SEM |
GBR - |
M |
324 SEH |
1942 |
816 |
BURSTERT Francois |
41h 06' 43 |
V2H |
FRA - SMON |
M |
96 V2H |
2188 |
817 |
DELLEA Paolo |
41h 06' 50 |
V1H |
ITA - |
M |
327 V1H |
2145 |
817 |
MEREL Chris |
41h 06' 50 |
V1H |
FRA - |
M |
328 V1H |
2265 |
819 |
MOUGEY Vincent |
41h 06' 57 |
V1H |
FRA - |
M |
329 V1H |
2368 |
820 |
HOFFER Marc |
41h 08' 20 |
V1H |
FRA - |
M |
330 V1H |
1682 |
821 |
BALESTRI Michele |
41h 09' 02 |
V1H |
ITA - |
M |
331 V1H |
350 |
822 |
RIF Fabien |
41h 10' 00 |
SEM |
FRA - SALIN DU MIDI |
M |
325 SEH |
2327 |
823 |
LOPEZ Miguel Antonio |
41h 10' 48 |
SEM |
PHI - SUUNTO SALOMON PHIL |
M |
326 SEH |
1536 |
823 |
WANGWANG Roland |
41h 10' 48 |
SEM |
PHI - SALOMON_PILIPINAS, |
M |
327 SEH |
1562 |
825 |
MORISSEAU Florence |
41h 11' 26 |
V1F |
FRA - RUNNING CLUB SAINT |
F |
27 V1F |
1120 |
826 |
REYNAUD Nicolas |
41h 11' 38 |
SEM |
FRA - |
M |
328 SEH |
1355 |
827 |
CERNUSCHI Claudio |
41h 12' 20 |
V1H |
ITA - ATLETHIC CLUB VILLA |
M |
332 V1H |
542 |
827 |
MICONI Alessandro |
41h 12' 20 |
V1H |
ITA - |
M |
333 V1H |
2176 |
829 |
RODRIGUEZ Carlos |
41h 12' 29 |
V1H |
ESP - |
M |
334 V1H |
659 |
830 |
JOUFFROY Romain |
41h 12' 44 |
SEM |
FRA - |
M |
329 SEH |
2347 |
831 |
RITONDALE Jean Baptiste |
41h 12' 54 |
SEM |
FRA - |
M |
330 SEH |
730 |
832 |
SOLE PLA Sergi |
41h 13' 18 |
V1H |
ESP - |
M |
335 V1H |
2217 |
833 |
VIALARD francois |
41h 13' 43 |
V2H |
FRA - |
M |
97 V2H |
2296 |
834 |
GRUFFAZ Olivier |
41h 14' 46 |
V1H |
FRA - |
M |
336 V1H |
2586 |
835 |
MONELL GUIX Josep Maria |
41h 14' 47 |
V1H |
ESP - CENTRE EXCTA. CARDO |
M |
337 V1H |
2285 |
836 |
RODRIGUEZ ABAL Manolo |
41h 14' 48 |
V1H |
ESP - CENTRE EXCTA. CARDO |
M |
338 V1H |
2284 |
837 |
PARNEL Bruno |
41h 14' 53 |
V2H |
FRA - |
M |
98 V2H |
2308 |
838 |
GARROTE Nicolas |
41h 15' 59 |
SEM |
FRA - |
M |
331 SEH |
939 |
839 |
TAILLEBOIS Lionel |
41h 16' 37 |
V2H |
FRA - Team Kagouille |
M |
99 V2H |
1741 |
840 |
DUMAS Jean Baptiste |
41h 17' 04 |
V1H |
FRA - |
M |
339 V1H |
1233 |
841 |
GREMAUD Jacques |
41h 18' 02 |
V2H |
SUI - |
M |
100 V2H |
2512 |
842 |
LARKAM David |
41h 18' 03 |
V2H |
GBR - WEST4 HARRIERS |
M |
101 V2H |
2316 |
843 |
KIRMANN Jean Luc |
41h 18' 25 |
V2H |
FRA - A2M |
M |
102 V2H |
1364 |
843 |
CELAYA Angie |
41h 18' 25 |
V1F |
ARG - METZ TRIATHLON |
F |
28 V1F |
1638 |
845 |
HERMANSSON Bobby |
41h 18' 32 |
V1H |
SWE - UDDEVALLA SK |
M |
340 V1H |
1785 |
846 |
HIGUCHI Yusuke |
41h 18' 41 |
SEM |
JPN - |
M |
332 SEH |
2720 |
847 |
DEGUEURSE Thomas |
41h 19' 24 |
SEM |
FRA - VEO 2000 LA PLAGNE |
M |
333 SEH |
430 |
848 |
BACHA Dominique |
41h 20' 40 |
V1H |
FRA - |
M |
341 V1H |
2269 |
849 |
COLLINS Michael |
41h 22' 23 |
SEM |
AUS - |
M |
334 SEH |
1229 |
850 |
GUEPIN Blandine |
41h 22' 32 |
V1F |
FRA - DEPORTEMANIA |
F |
29 V1F |
366 |
851 |
RICHARDEAU Mathieu |
41h 22' 39 |
SEM |
FRA - |
M |
335 SEH |
1772 |
852 |
CHAMBROY Pascal |
41h 22' 47 |
V1H |
FRA - CABB |
M |
342 V1H |
2622 |
853 |
BEAUFILS Bruno |
41h 23' 16 |
SEM |
FRA - |
M |
336 SEH |
1169 |
854 |
SADAUSKIS Edijs |
41h 24' 09 |
V1H |
LAT - TUKUMS |
M |
343 V1H |
902 |
855 |
FERRERE Walter |
41h 24' 10 |
V1H |
FRA - |
M |
344 V1H |
2497 |
856 |
BAS Dario |
41h 24' 40 |
V1H |
ESP - C.D. MISJUEVES |
M |
345 V1H |
1894 |
857 |
LABARTHE Stephane |
41h 25' 54 |
SEM |
FRA - |
M |
337 SEH |
1850 |
858 |
PONDEVIE Fabien |
41h 25' 58 |
SEM |
FRA - RAPV |
M |
338 SEH |
1551 |
859 |
PEROGLIO Gianluca |
41h 27' 17 |
V2H |
ITA - KRATOS |
M |
103 V2H |
1345 |
860 |
KAISER Andre |
41h 27' 30 |
V1H |
FRA - FRANCINE |
M |
346 V1H |
1269 |
861 |
LANSIKALLIO Jirka |
41h 27' 51 |
SEM |
FIN - |
M |
339 SEH |
1156 |
862 |
MARTI HERNANDEZ Eduard |
41h 28' 17 |
SEM |
ESP - DHU IBERICA |
M |
340 SEH |
367 |
863 |
MASCARO BAUZA Guillermo |
41h 28' 21 |
SEM |
ESP - MONAVENTURA |
M |
341 SEH |
2636 |
863 |
FORTUNY MERCADAL Joan |
41h 28' 21 |
SEM |
ESP - |
M |
342 SEH |
2639 |
865 |
VILA CLADERA Llorenc |
41h 28' 22 |
SEM |
ESP - SECCIO DE MUNTANYA |
M |
343 SEH |
820 |
866 |
LAURENT Eric |
41h 28' 40 |
V1H |
FRA - |
M |
347 V1H |
900 |
867 |
RASQUIN Guillaume |
41h 28' 53 |
SEM |
FRA - POMPIER D'ARGENTEUI |
M |
344 SEH |
545 |
868 |
FRITZ Marc |
41h 29' 16 |
V1H |
FRA - |
M |
348 V1H |
2653 |
869 |
TEMPORIN Paolo |
41h 29' 28 |
V1H |
ITA - |
M |
349 V1H |
1871 |
870 |
PIAZZA LUCIANO |
41h 29' 33 |
V2H |
ITA - AVIS FORLI |
M |
104 V2H |
736 |
871 |
GERMAIN Cedric |
41h 30' 00 |
V1H |
FRA - |
M |
350 V1H |
1399 |
872 |
FORMONT Nicolas |
41h 31' 12 |
V1H |
FRA - |
M |
351 V1H |
525 |
873 |
KAYSER Marc |
41h 31' 42 |
V3H |
LUX - |
M |
9 V3H |
804 |
874 |
BURDET Thierry |
41h 32' 14 |
V1H |
FRA - NatureTrail Kembs |
M |
352 V1H |
1510 |
875 |
PELLEGRIN Jeremy |
41h 32' 58 |
SEM |
FRA - ESVLTRIATHLON |
M |
345 SEH |
2160 |
876 |
SALLET Pierre |
41h 33' 22 |
V1H |
FRA - |
M |
353 V1H |
327 |
877 |
OTMANI Jean Paul |
41h 33' 32 |
V2H |
FRA - |
M |
105 V2H |
1543 |
878 |
STENNETT Ian |
41h 33' 34 |
V1H |
GBR - |
M |
354 V1H |
1336 |
879 |
FIGUERA VENTUROS Jaume |
41h 33' 44 |
SEM |
ESP - TOT DISTRAU TEAM 23 |
M |
346 SEH |
2231 |
880 |
MARANZANA Eric |
41h 33' 58 |
V2H |
FRA - |
M |
106 V2H |
494 |
881 |
LESTER Simon |
41h 34' 37 |
V1H |
GBR - |
M |
355 V1H |
2257 |
882 |
LAURET Stephen |
41h 35' 20 |
SEM |
FRA - |
M |
347 SEH |
2328 |
883 |
GASCON Yan |
41h 35' 26 |
SEM |
FRA - |
M |
348 SEH |
699 |
884 |
KOLACZEK Ludovic |
41h 36' 03 |
SEM |
FRA - |
M |
349 SEH |
1296 |
885 |
INGARGIOLA Olivier |
41h 36' 04 |
V1H |
FRA - |
M |
356 V1H |
566 |
886 |
THIVOLLE Geraldine |
41h 36' 05 |
V1F |
FRA - |
F |
30 V1F |
469 |
887 |
CROFT John |
41h 37' 55 |
V1H |
GBR - |
M |
357 V1H |
2396 |
888 |
ORBINSON Dave |
41h 38' 43 |
SEM |
GBR - |
M |
350 SEH |
711 |
889 |
HOWELLS Carl |
41h 38' 44 |
V1H |
GBR - |
M |
358 V1H |
929 |
890 |
ROUCHET Francois |
41h 39' 51 |
SEM |
BEL - |
M |
351 SEH |
2234 |
891 |
LYNN Phil |
41h 40' 00 |
SEM |
GBR - |
M |
352 SEH |
916 |
891 |
MOULSON Chris |
41h 40' 00 |
V1H |
GBR - |
M |
359 V1H |
1457 |
893 |
CAMPBELL Martin |
41h 40' 48 |
V1H |
GBR - |
M |
360 V1H |
1849 |
894 |
WIGARD Jeroen |
41h 40' 59 |
V1H |
DEN - |
M |
361 V1H |
599 |
895 |
CASARRUBIOS PINTOR Miguel Angel |
41h 41' 00 |
SEM |
ESP - |
M |
353 SEH |
1911 |
896 |
QUEVEDO NAVARRO Jose Vicente |
41h 41' 21 |
SEM |
ESP - CLUB TRIATLON TOMEL |
M |
354 SEH |
1770 |
897 |
DEQUIDT Thierry |
41h 42' 59 |
V1H |
FRA - |
M |
362 V1H |
2357 |
898 |
FRUCTUEUX Didier |
41h 43' 05 |
V1H |
FRA - traileurs du marens |
M |
363 V1H |
1796 |
899 |
LESGOURGUES Jerome |
41h 43' 32 |
SEM |
FRA - PASS RUNING |
M |
355 SEH |
618 |
899 |
LALAGUE Matthieu |
41h 43' 32 |
SEM |
FRA - |
M |
356 SEH |
852 |
899 |
CLAVERIE Cedric |
41h 43' 32 |
SEM |
FRA - SAUBUSSE |
M |
357 SEH |
1729 |
902 |
DEBRAY Richard |
41h 43' 38 |
V1H |
FRA - AS TOTAL |
M |
364 V1H |
2474 |
903 |
LuCKERT Mara |
41h 44' 21 |
V1F |
GER - SG WENDEN |
F |
31 V1F |
247 |
904 |
LuCKERT Matthias |
41h 44' 22 |
V2H |
GER - |
M |
107 V2H |
1194 |
905 |
SANCHEZ IRLES Sergio |
41h 44' 43 |
SEM |
ESP - ATLETAS DE BUSHIDO |
M |
358 SEH |
1677 |
906 |
HOLTON Gary |
41h 45' 12 |
V2H |
USA - RUNNING CLUB NORTH |
M |
108 V2H |
1663 |
907 |
KASPRZAK Jacek |
41h 46' 06 |
V1H |
POL - |
M |
365 V1H |
477 |
908 |
PETIT Alain |
41h 46' 25 |
V2H |
FRA - AS BOURSE DE PARIS |
M |
109 V2H |
1800 |
909 |
RENAIS Nicolas |
41h 46' 56 |
V1H |
FRA - |
M |
366 V1H |
2256 |
910 |
MIRET TORRENS Albert |
41h 47' 11 |
V2H |
ESP - PENYA RIBES |
M |
110 V2H |
2094 |
911 |
GASTALVER BONNIN Gustau |
41h 47' 45 |
SEM |
ESP - ERMASSETS |
M |
359 SEH |
860 |
912 |
FLORIT Christophe |
41h 48' 23 |
V1H |
FRA - TIS |
M |
367 V1H |
1142 |
913 |
SUTER Heinz |
41h 49' 13 |
V1H |
SUI - |
M |
368 V1H |
1648 |
914 |
TOTLAND Amund |
41h 49' 56 |
SEM |
NOR - ROMERIKE ULTRAL?PER |
M |
360 SEH |
988 |
915 |
MATSUI Ryoji |
41h 50' 45 |
SEM |
JPN - |
M |
361 SEH |
2664 |
916 |
CORRIGAN Niall |
41h 51' 21 |
V1H |
IRL - GLENDALOUGH AC |
M |
369 V1H |
805 |
917 |
DOS SANTOS Jorge |
41h 52' 03 |
V1H |
POR - |
M |
370 V1H |
2043 |
918 |
KRAUSE Tomasz Jakub |
41h 52' 21 |
SEM |
POL - BIEGANIE.PL |
M |
362 SEH |
2650 |
919 |
LEE Colin |
41h 52' 33 |
V1H |
GBR - |
M |
371 V1H |
1426 |
920 |
KOIZUMI Yasuyuki |
41h 52' 39 |
SEM |
JPN - |
M |
363 SEH |
2320 |
921 |
DUCRUEZ Pascal |
41h 52' 46 |
V1H |
FRA - |
M |
372 V1H |
707 |
922 |
KRULICKI Aaron |
41h 53' 01 |
SEM |
CAN - |
M |
364 SEH |
1069 |
923 |
WATANABE Shotaro |
41h 53' 19 |
SEM |
JPN - RACINVAN |
M |
365 SEH |
1132 |
924 |
MEEK Jon |
41h 53' 55 |
V2H |
GBR - |
M |
111 V2H |
606 |
925 |
LE NAOUR Christophe |
41h 54' 03 |
V2H |
FRA - |
M |
112 V2H |
1847 |
926 |
MATSUMOTO Takahiro |
41h 54' 23 |
V1H |
JPN - |
M |
373 V1H |
953 |
927 |
GONCALVES Julien |
41h 54' 26 |
SEM |
FRA - |
M |
366 SEH |
1195 |
928 |
LE PAPE Guillaume |
41h 54' 53 |
SEM |
FRA - |
M |
367 SEH |
765 |
929 |
ANAGNOSTOPOULOS Vasileios |
41h 55' 42 |
V1H |
GRE - FIFTH ELEMENT IOANN |
M |
374 V1H |
2602 |
930 |
KERTESZ DOra |
41h 56' 25 |
SEF |
HUN - |
F |
33 SEF |
2634 |
931 |
THOMAS Will |
41h 56' 28 |
SEM |
USA - SEATTLE MOUNTAIN RU |
M |
368 SEH |
1096 |
932 |
PANAGET Bertrand |
41h 57' 13 |
V2H |
FRA - ACHV |
M |
113 V2H |
2554 |
933 |
JAMES Brad |
41h 57' 21 |
SEM |
AUS - |
M |
369 SEH |
2666 |
934 |
KAZMIERCZAK Tomasz |
41h 57' 35 |
SEM |
POL - KW WARSZAWA |
M |
370 SEH |
2761 |
935 |
KOVAC Jaroslav |
41h 58' 19 |
V2H |
SVK - |
M |
114 V2H |
1631 |
935 |
KOTLAR Petr |
41h 58' 19 |
SEM |
CZE - |
M |
371 SEH |
2123 |
937 |
OLARIA Yann |
41h 58' 32 |
V1H |
FRA - |
M |
375 V1H |
2578 |
938 |
SCHWAB Rolf |
41h 58' 36 |
SEM |
SUI - |
M |
372 SEH |
1953 |
939 |
FIGUERAS David |
41h 59' 13 |
V1H |
ESP - |
M |
376 V1H |
2225 |
940 |
PUMPHREY Andrew |
41h 59' 31 |
V2H |
GBR - PHOENIX AC BRIGHTON |
M |
115 V2H |
2071 |
941 |
COHAN Christophe |
42h 00' 18 |
V1H |
FRA - GUICHEN |
M |
377 V1H |
686 |
942 |
BERTIN Thierry |
42h 00' 58 |
V1H |
FRA - |
M |
378 V1H |
2014 |
943 |
BARTHOLOMEW Ashley |
42h 01' 20 |
V2H |
AUS - |
M |
116 V2H |
688 |
944 |
DRESCHER Anke |
42h 01' 29 |
V1F |
GER - SSC HANAU RODENBACH |
F |
32 V1F |
1882 |
945 |
KUROSAWA Yosuke |
42h 01' 43 |
V1H |
JPN - IOMARE MARTILLO |
M |
379 V1H |
2724 |
946 |
GOMEZ Leo |
42h 02' 02 |
SEM |
FRA - CMBM |
M |
373 SEH |
1914 |
946 |
PLANTIE Philippe |
42h 02' 02 |
V2H |
FRA - CMBM |
M |
117 V2H |
1991 |
948 |
ORSI Anna |
42h 02' 23 |
SEF |
HUN - TTT, ALF?LD TE |
F |
34 SEF |
2116 |
948 |
FEJES GAbor |
42h 02' 23 |
V1H |
HUN - ALF?LD T.E. |
M |
380 V1H |
2701 |
950 |
GRALKA Robert |
42h 02' 56 |
V1H |
GER - WAT Laeuft Ultra Ru |
M |
381 V1H |
1621 |
951 |
ABE Yuichi |
42h 05' 10 |
SEM |
JPN - |
M |
374 SEH |
2097 |
952 |
KOWALIK Andrzej |
42h 05' 59 |
SEM |
POL - BIEG OPOLSKI |
M |
375 SEH |
1013 |
953 |
CHAUDET Cedric |
42h 06' 52 |
V1H |
FRA - ESPERANCE ANTIBES |
M |
382 V1H |
2517 |
954 |
VOINOT Lionel |
42h 07' 17 |
V2H |
FRA - BGSA |
M |
118 V2H |
1736 |
955 |
PASCAL FATON Laurent |
42h 09' 05 |
SEM |
FRA - |
M |
376 SEH |
431 |
956 |
YIU CHAN Kai |
42h 09' 40 |
V1H |
CHN - FAITHWALKER |
M |
383 V1H |
716 |
957 |
GARBAJOSA TORRECILLA Marian |
42h 09' 43 |
V1F |
ESP - BLUE LINE EVASION R |
F |
33 V1F |
488 |
957 |
NAVARRO ORTONOBES Eudald |
42h 09' 43 |
SEM |
ESP - PANDAS TIM |
M |
377 SEH |
1057 |
959 |
ZAPATA SOLA Miguel |
42h 10' 02 |
V2H |
ESP - ALPINO BENALMADENA |
M |
119 V2H |
1339 |
960 |
GIROUX Thierry |
42h 10' 36 |
V2H |
FRA - |
M |
120 V2H |
1109 |
961 |
TEIXEIRA Ricardo |
42h 11' 47 |
SEM |
POR - TRAILISTAS ''EU e Q |
M |
378 SEH |
540 |
962 |
COLAcO Romeu |
42h 11' 55 |
SEM |
POR - GINASIO QUINTA DO V |
M |
379 SEH |
1379 |
963 |
GENEVAUX Philippe |
42h 12' 15 |
SEM |
FRA - |
M |
380 SEH |
898 |
964 |
VALLEMONT Herve |
42h 12' 18 |
V2H |
FRA - MEGA |
M |
121 V2H |
2264 |
965 |
LE LAMER Ronan |
42h 12' 21 |
SEM |
FRA - ENDURANCE LOISIR PL |
M |
381 SEH |
1121 |
966 |
DELRIEU Anthony |
42h 12' 23 |
V1H |
FRA - TEAM READLIGHT |
M |
384 V1H |
2075 |
967 |
JAN Nicolas |
42h 12' 32 |
V1H |
FRA - |
M |
385 V1H |
2481 |
968 |
ASENSIO JIMENEZ Ricardo |
42h 12' 35 |
V1H |
ESP - CENTRE EXCURSIONIST |
M |
386 V1H |
604 |
969 |
BARRAGAN GARCIA Juan Antonio |
42h 13' 09 |
SEM |
ESP - |
M |
382 SEH |
1314 |
970 |
KOORS Dennis |
42h 13' 42 |
V1H |
DEN - |
M |
387 V1H |
1180 |
971 |
ARBERET Jean Luc |
42h 14' 14 |
V1H |
FRA - SMAC |
M |
388 V1H |
1739 |
972 |
JOERG Philippe |
42h 15' 10 |
V1H |
SUI - |
M |
389 V1H |
693 |
973 |
GRZEGORCZYK Bartosz |
42h 16' 14 |
SEM |
POL - D?UGA ?CIE?KA/MLOCU |
M |
383 SEH |
2654 |
974 |
QUINN Charlie |
42h 16' 27 |
V1H |
CAN - |
M |
390 V1H |
344 |
975 |
CASAL FERNANDEZ Francisco |
42h 18' 11 |
SEM |
ESP - |
M |
384 SEH |
2397 |
976 |
KLCOVANSKY Jakob |
42h 18' 43 |
SEM |
SWE - THE QUEEN'S ATHLETI |
M |
385 SEH |
1084 |
977 |
LEONI Mauro |
42h 20' 25 |
V1H |
ITA - |
M |
391 V1H |
2563 |
978 |
MuLLER Markus |
42h 20' 33 |
V2H |
AUT - |
M |
122 V2H |
1667 |
979 |
SAINT MAXENT Thierry |
42h 21' 37 |
V1H |
FRA - HEM ATHLETIC CLUB |
M |
392 V1H |
603 |
980 |
FAYEULLE Thibault |
42h 22' 47 |
SEM |
FRA - |
M |
386 SEH |
2617 |
981 |
BALAGUE I LINARES Jordi |
42h 23' 59 |
SEM |
ESP - G.E. SERRALADA |
M |
387 SEH |
1476 |
982 |
PERNICELLI Yves |
42h 25' 10 |
SEM |
FRA - Athletic Technologi |
M |
388 SEH |
1950 |
983 |
ANAQUOD Derek |
42h 25' 29 |
SEM |
CAN - |
M |
389 SEH |
1077 |
984 |
GRDOVIC Sime |
42h 25' 33 |
SEM |
CRO - |
M |
390 SEH |
2193 |
985 |
CZEPUKOJC Michal |
42h 25' 46 |
SEM |
POL - |
M |
391 SEH |
319 |
986 |
ONGENA Ann |
42h 26' 15 |
V2F |
USA - |
F |
3 V2F |
1268 |
987 |
DABROWA Andrzej |
42h 27' 13 |
SEM |
POL - ADB TEAM |
M |
392 SEH |
332 |
988 |
DUFOUR Guillaume |
42h 28' 18 |
SEM |
FRA - |
M |
393 SEH |
1886 |
989 |
GRASSART Benjamin |
42h 28' 47 |
V1H |
FRA - |
M |
393 V1H |
909 |
990 |
BRAVO Veronica |
42h 29' 10 |
SEF |
CHI - Tamarugal XC Chile |
F |
35 SEF |
260 |
991 |
MONTEM Sean |
42h 29' 19 |
V2H |
DEN - RETURN2NATURE |
M |
123 V2H |
2119 |
992 |
MOREIRA Ludovic |
42h 30' 06 |
SEM |
FRA - |
M |
394 SEH |
1642 |
993 |
STACHOWIAK J rg |
42h 30' 12 |
V1H |
GER - |
M |
394 V1H |
2040 |
994 |
ZARANDIETA MENDEZ Patxi |
42h 30' 14 |
V1H |
ESP - BICHA TRAIL&MOUNTAI |
M |
395 V1H |
956 |
995 |
BOMPAYS Patrick |
42h 30' 17 |
V1H |
FRA - LAGNYOMNISPORT |
M |
396 V1H |
374 |
996 |
SILVA Daniel |
42h 30' 20 |
V1H |
POR - MINHO AVENTURA |
M |
397 V1H |
572 |
997 |
FERNANDES Nuno |
42h 30' 24 |
SEM |
POR - MINHO AVENTURA |
M |
395 SEH |
1226 |
998 |
MAWHOOD Patrick |
42h 30' 28 |
SEM |
GBR - Plan International |
M |
396 SEH |
384 |
999 |
RAISON Michel |
42h 30' 36 |
V2H |
FRA - |
M |
124 V2H |
2092 |
1000 |
CHABRIAIS Bruno |
42h 30' 53 |
V2H |
FRA - |
M |
125 V2H |
1436 |
1001 |
GELMINI Laurent |
42h 31' 45 |
SEM |
FRA - AC CORTE |
M |
397 SEH |
2456 |
1002 |
COMPAGNOLI Gustavo |
42h 31' 46 |
V1H |
ARG - THE NORTH FACE |
M |
398 V1H |
1082 |
1003 |
TAKAKI Satoshi |
42h 32' 34 |
SEM |
JPN - UF |
M |
398 SEH |
553 |
1004 |
JORDAN Andy |
42h 33' 07 |
V2H |
GBR - |
M |
126 V2H |
958 |
1005 |
MCLEOD Hamish |
42h 33' 15 |
SEM |
GBR - |
M |
399 SEH |
1092 |
1006 |
DEGIORGIO Marcelo |
42h 33' 31 |
SEM |
ARG - |
M |
400 SEH |
1814 |
1007 |
ROCHETEAU Sebastien |
42h 35' 35 |
SEM |
FRA - RAPV |
M |
401 SEH |
1289 |
1008 |
ROULLIER Frederic |
42h 36' 27 |
SEM |
FRA - |
M |
402 SEH |
871 |
1009 |
FREUND Arnaud |
42h 37' 44 |
V1H |
FRA - USP COMMENTRY |
M |
399 V1H |
881 |
1010 |
NAZE Patrick |
42h 38' 47 |
SEM |
FRA - |
M |
403 SEH |
2038 |
1011 |
LIDDELL David |
42h 38' 52 |
V1H |
FRA - |
M |
400 V1H |
733 |
1012 |
GAIGNET Frederic |
42h 39' 36 |
V1H |
FRA - |
M |
401 V1H |
1344 |
1013 |
ALLISON Robert |
42h 41' 30 |
V2H |
GBR - FIFE ATHLETIC CLUB |
M |
127 V2H |
1634 |
1014 |
WULLENS Regis |
42h 41' 44 |
V1H |
FRA - TEAM RUNAO CMDC |
M |
402 V1H |
383 |
1015 |
LAROCHE Sebastien |
42h 42' 01 |
V1H |
FRA - |
M |
403 V1H |
1998 |
1016 |
GERARDIN Raphael |
42h 42' 14 |
V1H |
FRA - JOGGING CASTELNAU |
M |
404 V1H |
920 |
1017 |
JORDAN Nicolas |
42h 42' 30 |
V2H |
SUI - CATOGNE |
M |
128 V2H |
328 |
1018 |
TELECHEA CAMPO Oscar David |
42h 42' 32 |
SEM |
ESP - ATROTE TEAM |
M |
404 SEH |
1737 |
1019 |
GUERARD Alexis |
42h 43' 09 |
SEM |
FRA - |
M |
405 SEH |
1890 |
1019 |
GRILOT Fabien |
42h 43' 09 |
SEM |
FRA - JCD |
M |
406 SEH |
1907 |
1021 |
ZIEGELMEIER Karl |
42h 43' 18 |
V2H |
GER - SV MARIENSTEIN (EIC |
M |
129 V2H |
869 |
1022 |
MARTIN Simon |
42h 43' 47 |
V1H |
GBR - RANELAGH HARRIERS |
M |
405 V1H |
1560 |
1023 |
YAMANOI Shigeo |
42h 44' 00 |
V1H |
JPN - |
M |
406 V1H |
2098 |
1024 |
PERDRIX Serge |
42h 45' 58 |
V1H |
FRA - JCPLP59 |
M |
407 V1H |
2680 |
1025 |
Z HALLSTEIN Trevor |
42h 46' 27 |
V1H |
USA - San Francisco Runni |
M |
408 V1H |
1985 |
1026 |
BOUTTE Michel |
42h 46' 42 |
V1H |
FRA - ASA |
M |
409 V1H |
1201 |
1027 |
DRAGO Daniele |
42h 47' 20 |
V2H |
ITA - |
M |
130 V2H |
2335 |
1028 |
LEROY Francis |
42h 47' 27 |
V1H |
FRA - |
M |
410 V1H |
1792 |
1029 |
KWOK Ka Chun |
42h 47' 33 |
SEM |
CHN - GRPTF92H2E |
M |
407 SEH |
2124 |
1030 |
FLEURY Laurent |
42h 48' 21 |
V2H |
FRA - LES COUREURS DU MAR |
M |
131 V2H |
2232 |
1031 |
LAROCHE Jean Bertrand |
42h 48' 41 |
V2H |
FRA - |
M |
132 V2H |
1572 |
1032 |
CHAU SINN BING Pearl |
42h 48' 43 |
V1F |
CHN - HH/TSBR A |
F |
34 V1F |
995 |
1033 |
THIREAU Benjamin |
42h 48' 44 |
SEM |
FRA - |
M |
408 SEH |
1576 |
1033 |
HIONG KUEK Han |
42h 48' 44 |
SEM |
MAS - |
M |
409 SEH |
1945 |
1035 |
MAGRIT Pierre |
42h 49' 08 |
V1H |
FRA - ASSA |
M |
411 V1H |
695 |
1036 |
MUNOZ Jose |
42h 49' 51 |
V3H |
ESP - REINO ASTUR |
M |
10 V3H |
2186 |
1037 |
YAMAGISHI Youichi |
42h 50' 12 |
SEM |
JPN - |
M |
410 SEH |
844 |
1038 |
CONTAT Damien |
42h 50' 25 |
SEM |
FRA - GIEN ATHLe MARATHON |
M |
411 SEH |
670 |
1039 |
CHEN Shuwen |
42h 51' 30 |
V1H |
CHN - POWER42195 |
M |
412 V1H |
2549 |
1040 |
WU Qian |
42h 51' 31 |
SEM |
CHN - HH/TSBR B |
M |
412 SEH |
1252 |
1041 |
PEICS Edgars |
42h 51' 37 |
SEM |
LAT - SIGULDA |
M |
413 SEH |
1284 |
1042 |
PORRAS MONTORO Ivan |
42h 51' 58 |
V1H |
ESP - AVIVA SPORT |
M |
413 V1H |
2637 |
1043 |
LABELLE Jogger Joel |
42h 52' 02 |
V1H |
USA - |
M |
414 V1H |
1214 |
1044 |
QUERU Guillaume |
42h 53' 11 |
V1H |
FRA - douchpelme |
M |
415 V1H |
1545 |
1045 |
SAWADA Yasuhiro |
42h 53' 15 |
V1H |
JPN - Iwamotocho TRC |
M |
416 V1H |
1236 |
1046 |
MARTELIN Guy |
42h 53' 58 |
V2H |
FRA - COURIR NATURE ST JE |
M |
133 V2H |
2525 |
1047 |
CHANG Xa |
42h 54' 29 |
SEM |
FRA - |
M |
414 SEH |
2103 |
1048 |
CUVIER Pierre |
42h 55' 33 |
V1H |
FRA - CABB |
M |
417 V1H |
2039 |
1049 |
BERTO Matteo |
42h 56' 16 |
V1H |
ITA - ESC SSD SRL EUROPA |
M |
418 V1H |
1699 |
1050 |
CARRARINI Diego |
42h 56' 38 |
V1H |
ITA - ASD VERONA TRAIL RU |
M |
419 V1H |
539 |
1051 |
VARVAROS Anastasios |
42h 57' 24 |
V1H |
GRE - GOJI BERRY TEAM |
M |
420 V1H |
1445 |
1051 |
ANDROUTSOS Nikos |
42h 57' 24 |
SEM |
GRE - GOJI BERRY |
M |
415 SEH |
1970 |
1053 |
GONIOTAKIS Spiros |
42h 57' 25 |
V1H |
GRE - GOJI BERRY TEAM |
M |
421 V1H |
2197 |
1053 |
ANDREOU Ioannis |
42h 57' 25 |
SEM |
GRE - GOJI BERRY TEAM |
M |
416 SEH |
2423 |
1055 |
OUALI Kamel |
42h 58' 11 |
SEM |
FRA - |
M |
417 SEH |
1559 |
1056 |
SOVILLA Luca |
42h 58' 46 |
V1H |
ITA - TONIC RUNNERS |
M |
422 V1H |
586 |
1057 |
LEON BENITEZ Jorge |
42h 59' 19 |
V1H |
ESP - |
M |
423 V1H |
1452 |
1058 |
BURONI Fernando |
42h 59' 48 |
SEM |
ARG - |
M |
418 SEH |
1182 |
1059 |
BRACQ Philippe |
43h 00' 23 |
V1H |
FRA - CLUB COGNAC |
M |
424 V1H |
499 |
1060 |
CASTALDI Olivier |
43h 01' 17 |
V1H |
FRA - ACVA |
M |
425 V1H |
1163 |
1061 |
BANU Ovidiu |
43h 01' 22 |
SEM |
ROU - |
M |
419 SEH |
717 |
1062 |
WOOD Alan |
43h 01' 46 |
SEM |
GBR - |
M |
420 SEH |
546 |
1063 |
TAI Meng Shiing |
43h 01' 48 |
SEM |
MAS - |
M |
421 SEH |
628 |
1064 |
LAZZARO RAFINSKI Michal |
43h 03' 25 |
SEM |
ITA - EMOZIONI SPORT TEAM |
M |
422 SEH |
782 |
1064 |
GURIOLI Marco |
43h 03' 25 |
V1H |
ITA - ASD I CINGHIALI |
M |
426 V1H |
2514 |
1066 |
NEGRI Roberto |
43h 03' 35 |
V1H |
ITA - Libertas Forno Serg |
M |
427 V1H |
2321 |
1067 |
RIBES TOMAS Juan Antonio |
43h 03' 39 |
V1H |
ESP - |
M |
428 V1H |
1446 |
1068 |
MOLINER BELLES Juan Luis |
43h 03' 43 |
V1H |
ESP - |
M |
429 V1H |
1443 |
1069 |
SENGES Eric |
43h 04' 34 |
V1H |
FRA - PATATRAIL |
M |
430 V1H |
371 |
1070 |
HOERDT CHRISTOPHE |
43h 04' 44 |
V1H |
FRA - ASFAS TRIATHLON |
M |
431 V1H |
1298 |
1071 |
POMPILI Alessandro |
43h 04' 47 |
V1H |
ITA - |
M |
432 V1H |
2383 |
1072 |
REYNARD Christophe |
43h 05' 05 |
V1H |
FRA - CAPHG |
M |
433 V1H |
2031 |
1073 |
TSANG Jim |
43h 05' 19 |
SEM |
CHN - |
M |
423 SEH |
1259 |
1074 |
ZHANG Lei |
43h 07' 31 |
SEM |
CHN - |
M |
424 SEH |
1723 |
1075 |
BERTHET Renaud |
43h 08' 20 |
V1H |
FRA - |
M |
434 V1H |
2592 |
1076 |
IOTTI Sebastien |
43h 08' 30 |
V1H |
FRA - LES IOTTI'S |
M |
435 V1H |
1432 |
1077 |
DEMOULIN Cyril |
43h 09' 12 |
V1H |
FRA - |
M |
436 V1H |
1908 |
1078 |
MLECZKO Marek |
43h 09' 16 |
V2H |
POL - |
M |
134 V2H |
514 |
1079 |
MAUS Moritz |
43h 09' 29 |
V1H |
GER - LC OLYMPIA WIESBADE |
M |
437 V1H |
2415 |
1080 |
VILBERT Fabien |
43h 09' 33 |
V1H |
FRA - SPORT ET NEIGE PONT |
M |
438 V1H |
1957 |
1081 |
BOYER Ludovic |
43h 09' 46 |
V1H |
FRA - |
M |
439 V1H |
2104 |
1082 |
BAZIZ Karim |
43h 10' 13 |
V1H |
FRA - |
M |
440 V1H |
1734 |
1083 |
PODVIN Olivier |
43h 10' 25 |
V1H |
FRA - TEAM HOLNON |
M |
441 V1H |
1496 |
1084 |
MOSIMANN Philipp |
43h 10' 34 |
V1H |
GBR - |
M |
442 V1H |
896 |
1085 |
HERGER Ursula |
43h 10' 41 |
V3F |
SUI - |
F |
1 V3F |
1593 |
1086 |
NITTA Milton |
43h 10' 50 |
V3H |
BRA - |
M |
11 V3H |
385 |
1087 |
POZZI Ilaria |
43h 11' 00 |
SEF |
ITA - ASD ORTICA TEAM MIL |
F |
36 SEF |
961 |
1088 |
MARTIN Gerard |
43h 11' 10 |
V2H |
FRA - |
M |
135 V2H |
752 |
1089 |
VALES Jerome |
43h 11' 24 |
SEM |
FRA - |
M |
425 SEH |
1058 |
1090 |
MOULINIER Franck |
43h 13' 47 |
V2H |
FRA - 615 |
M |
136 V2H |
1119 |
1091 |
ALCAINA Michel |
43h 14' 28 |
SEM |
FRA - |
M |
426 SEH |
2326 |
1092 |
KERKOUR Kamel |
43h 14' 39 |
V2H |
FRA - ACP CROLLES |
M |
137 V2H |
2562 |
1093 |
KURONO Hiroshi |
43h 15' 06 |
V2H |
JPN - CHIBIKURO |
M |
138 V2H |
1346 |
1094 |
CARLIER Julien |
43h 15' 35 |
SEM |
FRA - ASPTT NICE |
M |
427 SEH |
1352 |
1095 |
DARVAS MArton |
43h 15' 37 |
SEM |
HUN - |
M |
428 SEH |
1360 |
1096 |
VARNER Paolo |
43h 15' 40 |
V1H |
ITA - A.S.D. DRIBBLING |
M |
443 V1H |
739 |
1097 |
CALLINI Franco |
43h 16' 41 |
V1H |
ITA - U.S. SANGIORGESE |
M |
444 V1H |
1603 |
1098 |
TORRO CARCELES Ramon |
43h 16' 48 |
V1H |
ESP - C.C.GUERRER DE MOIX |
M |
445 V1H |
1140 |
1098 |
CARRERES TORTOSA Ana Maria |
43h 16' 48 |
V1F |
ESP - C.C.GUERRER DE MOIX |
F |
35 V1F |
1161 |
1100 |
JUERGENS Ralf Thorsten |
43h 16' 52 |
V2H |
GER - 1. FC UNION BERLIN |
M |
139 V2H |
596 |
1101 |
COLET Ivan |
43h 16' 58 |
V1H |
BEL - |
M |
446 V1H |
1406 |
1102 |
MODIGNANI Alice |
43h 17' 03 |
SEF |
ITA - ATLETICA PALZOLA |
F |
37 SEF |
740 |
1103 |
PERES Christophe |
43h 17' 54 |
V1H |
FRA - CS TERNES PARIS OUE |
M |
447 V1H |
2410 |
1104 |
MAN WONG Hin |
43h 18' 05 |
SEM |
CHN - FAITHWALKER |
M |
429 SEH |
2304 |
1105 |
HERRAIZ SISTERNAS Jesus |
43h 21' 00 |
V2H |
ESP - TRAIL REQUENA |
M |
140 V2H |
2270 |
1106 |
GONZALEZ GARCIA Jose Luis |
43h 21' 51 |
SEM |
ESP - MARATON ALA 14 EXTR |
M |
430 SEH |
2547 |
1107 |
VIDAL BORT Ferran |
43h 21' 52 |
V1H |
ESP - CLUB BTT MONTBIKE |
M |
448 V1H |
1309 |
1108 |
MARTIN ILLESCAS Miguel |
43h 21' 54 |
SEM |
ESP - FONDISTAS DE MIGUEL |
M |
431 SEH |
2392 |
1109 |
MORALEDA NOVO Rodrigo |
43h 21' 57 |
V1H |
ESP - ALA 14 EXTREME |
M |
449 V1H |
2362 |
1110 |
MARTIN Stephane |
43h 22' 02 |
V1H |
FRA - |
M |
450 V1H |
1312 |
1111 |
OLIVEIRA GARCIA Manuel Filipe |
43h 22' 41 |
SEM |
POR - MONSANTO RUNNING TE |
M |
432 SEH |
1247 |
1112 |
THOMAS Sylvie |
43h 22' 49 |
V1F |
FRA - |
F |
36 V1F |
1598 |
1113 |
MAKI Hiroka |
43h 24' 17 |
SEM |
JPN - |
M |
433 SEH |
2748 |
1114 |
MARMOL MELERO Juan Antonio |
43h 24' 44 |
SEM |
ESP - UNIVERSO SEVILLA |
M |
434 SEH |
2387 |
1115 |
GONZALEZ MARTINEZ Juan Andres |
43h 24' 56 |
V2H |
ESP - RUNING CID PETRER |
M |
141 V2H |
2138 |
1116 |
GOMEZ HEREDIA Fernando |
43h 25' 04 |
V2H |
ESP - MTB ALCAUDETENSE |
M |
142 V2H |
951 |
1117 |
ABLAIN Michael |
43h 25' 36 |
V1H |
FRA - |
M |
451 V1H |
663 |
1118 |
COTASSON Patrick |
43h 25' 56 |
V1H |
SUI - |
M |
452 V1H |
1427 |
1119 |
FONTAINE Benoit |
43h 26' 52 |
SEM |
FRA - CMBM |
M |
435 SEH |
1294 |
1120 |
SANTALUCIA Gaetano |
43h 26' 56 |
V1H |
ITA - GLI ORCHI TRAILERS |
M |
453 V1H |
2227 |
1121 |
VIGLINO Laetitia |
43h 27' 18 |
SEF |
FRA - |
F |
38 SEF |
2280 |
1122 |
CASTINEL Sebastien |
43h 27' 21 |
V1H |
FRA - K BEAUSSET |
M |
454 V1H |
2281 |
1123 |
MACLEAN Tristan |
43h 27' 26 |
SEM |
GBR - |
M |
436 SEH |
2051 |
1124 |
GRUBER Arlin Friedrich |
43h 27' 38 |
SEM |
AUT - SCHWEISSTREIBEND.AT |
M |
437 SEH |
1370 |
1125 |
MARCELINO Cristiano |
43h 27' 40 |
SEM |
BRA - EZK TEAM BRASIL |
M |
438 SEH |
1086 |
1126 |
PENZO Monica |
43h 28' 23 |
V1F |
ITA - VENEZIA RUNNERS ATL |
F |
37 V1F |
248 |
1126 |
PENZO Francesco |
43h 28' 23 |
V1H |
ITA - VENEZIA RUNNERS ATL |
M |
455 V1H |
2312 |
1128 |
MENDES Michel |
43h 28' 40 |
V2H |
FRA - CAF ANNECY |
M |
143 V2H |
1831 |
1129 |
COCHERY Francis |
43h 28' 41 |
V2H |
FRA - CAF ANNECY |
M |
144 V2H |
1875 |
1130 |
CASTAGNO Livio |
43h 28' 44 |
V1H |
ITA - S.D. BAUDENASCA |
M |
456 V1H |
2070 |
1131 |
GIREL Loic |
43h 28' 46 |
V1H |
FRA - CSAG MOURMELON |
M |
457 V1H |
2276 |
1132 |
LACROIX Maryvonne |
43h 29' 03 |
V1F |
FRA - CMBM |
F |
38 V1F |
1313 |
1133 |
MILEWICZ Daniel |
43h 30' 10 |
SEM |
POL - |
M |
439 SEH |
1354 |
1134 |
MANCUSI Gianluca |
43h 30' 12 |
V1H |
ITA - TERZO TEMPO TRAIL |
M |
458 V1H |
784 |
1135 |
WU Haizhong |
43h 30' 27 |
V2H |
CHN - |
M |
145 V2H |
1845 |
1135 |
DOLCI David |
43h 30' 27 |
SEM |
FRA - |
M |
440 SEH |
2603 |
1137 |
BEVAN Daniel |
43h 32' 27 |
V1H |
GBR - |
M |
459 V1H |
1965 |
1138 |
HORITA Shinya |
43h 33' 18 |
SEM |
JPN - |
M |
441 SEH |
2207 |
1139 |
MELTO Mikael |
43h 33' 56 |
V1H |
SWE - TEAM RAIDLIGHT |
M |
460 V1H |
653 |
1140 |
GOMEZ Javier |
43h 34' 09 |
SEM |
ESP - ATXAZPE M.T |
M |
442 SEH |
1517 |
1141 |
MANTEIGAS Goncalo |
43h 34' 44 |
SEM |
POR - |
M |
443 SEH |
1962 |
1142 |
RIBEIRO Lu |
43h 34' 46 |
SEM |
POR - MONSANTO RUNNING TE |
M |
444 SEH |
657 |
1143 |
DELAYRE Alexandre |
43h 36' 02 |
SEM |
CAN - |
M |
445 SEH |
907 |
1144 |
BOUDIER Laurent |
43h 36' 08 |
V1H |
FRA - LES DINGOS DE BLEAU |
M |
461 V1H |
1108 |
1145 |
LE CORNET Franck |
43h 36' 40 |
V1H |
FRA - |
M |
462 V1H |
1612 |
1146 |
GIACOMINI Roberto |
43h 36' 47 |
V2H |
ITA - GSD VAL ROSANDRA TR |
M |
146 V2H |
1594 |
1147 |
DORCHY Quentin |
43h 37' 33 |
V1H |
BEL - TEMPLEUVE |
M |
463 V1H |
1131 |
1148 |
GRINAN GARRIGOS Juan Manuel |
43h 37' 41 |
V1H |
ESP - CHOTACABRAS |
M |
464 V1H |
899 |
1149 |
LOPEZ ORTEGA Javier |
43h 37' 43 |
V1H |
ESP - ULTRA TRAIL BENIDOR |
M |
465 V1H |
1468 |
1150 |
KAWATA Hideki |
43h 37' 48 |
SEM |
JPN - |
M |
446 SEH |
1674 |
1151 |
PUJOL Vincent |
43h 38' 23 |
V2H |
FRA - |
M |
147 V2H |
1028 |
1152 |
IBARRA Isidro Jesus |
43h 38' 30 |
V1H |
ESP - CEX CARTAGENA |
M |
466 V1H |
2371 |
1153 |
GARCIA GIMENO Juan Bautista |
43h 39' 07 |
SEM |
ESP - CLUB ALPI GANDIA |
M |
447 SEH |
2083 |
1154 |
HOPER Hanno |
43h 39' 38 |
V2H |
GER - TSV LENSAHN |
M |
148 V2H |
1244 |
1155 |
VISRAM Alexander |
43h 39' 44 |
V1H |
GBR - |
M |
467 V1H |
2613 |
1156 |
NELSON Gordon |
43h 40' 11 |
V1H |
GBR - |
M |
468 V1H |
2382 |
1157 |
MEISSNER Sean |
43h 41' 00 |
V1H |
USA - MONTRAIL |
M |
469 V1H |
218 |
1158 |
BORINI Sebastien |
43h 41' 49 |
SEM |
FRA - SAINT GERVAIS MONT |
M |
448 SEH |
316 |
1159 |
MORO Franco |
43h 41' 58 |
V2H |
ITA - LIBERO |
M |
149 V2H |
771 |
1160 |
DETKO Ewa |
43h 42' 49 |
V2F |
POL - |
F |
4 V2F |
2299 |
1161 |
PLUNIAN Benoit |
43h 44' 02 |
SEM |
FRA - |
M |
449 SEH |
666 |
1161 |
BRAYCZEWSKI Vladimir |
43h 44' 02 |
V2H |
FRA - |
M |
150 V2H |
1795 |
1163 |
JACOB PAQUAY Eric |
43h 44' 18 |
V1H |
BEL - |
M |
470 V1H |
989 |
1163 |
LANXADE Thibault |
43h 44' 18 |
V1H |
FRA - |
M |
471 V1H |
1575 |
1165 |
BARBIER Eddy |
43h 44' 20 |
SEM |
FRA - CSBJ |
M |
450 SEH |
1754 |
1166 |
JANSSENS Pascal |
43h 44' 38 |
V2H |
FRA - COURIR ENSEMBLE SNC |
M |
151 V2H |
725 |
1167 |
BRUNET Francois |
43h 44' 49 |
V2H |
FRA - |
M |
152 V2H |
1528 |
1168 |
DELETRAZ Pierre |
43h 44' 51 |
V2H |
FRA - |
M |
153 V2H |
2025 |
1169 |
PIRNGRUBER Richard |
43h 45' 13 |
V2H |
AUT - TR+RUN AUTOHAUS MAY |
M |
154 V2H |
1368 |
1170 |
ZITZENBACHER Fred |
43h 45' 16 |
V1H |
AUT - TRI+RUN AUTOHAUS MA |
M |
472 V1H |
1375 |
1171 |
CRUSSY Thierry |
43h 45' 43 |
V2H |
FRA - DECINES MEZIEU ATHL |
M |
155 V2H |
2621 |
1172 |
WOODY Shaun |
43h 46' 44 |
SEM |
USA - |
M |
451 SEH |
2201 |
1173 |
TELOUK Sebastien |
43h 46' 59 |
V1H |
FRA - MARSEILLE TRAIL CLU |
M |
473 V1H |
324 |
1174 |
DUREGON Eleonora |
43h 48' 02 |
SEF |
ITA - GLI ORCHI TRAILERS |
F |
39 SEF |
2143 |
1175 |
LEVEQUE Denis |
43h 48' 27 |
V1H |
FRA - |
M |
474 V1H |
801 |
1176 |
MCDONALD Jason |
43h 48' 40 |
V1H |
GBR - |
M |
475 V1H |
2699 |
1177 |
KOMURCU Osman |
43h 49' 07 |
V1H |
GBR - |
M |
476 V1H |
745 |
1178 |
SEKIYA Shihou |
43h 49' 29 |
V1H |
JPN - UWATCHES |
M |
477 V1H |
1380 |
1179 |
PERSONNE Eric |
43h 49' 31 |
V1H |
FRA - |
M |
478 V1H |
570 |
1180 |
INGOUF Olivier |
43h 50' 27 |
V2H |
FRA - |
M |
156 V2H |
1659 |
1181 |
GARCON Roland |
43h 50' 32 |
V1H |
FRA - FSPN |
M |
479 V1H |
1223 |
1182 |
HIDALGO VASCO Javier |
43h 50' 44 |
V1H |
ESP - TODOVERTICAL |
M |
480 V1H |
726 |
1183 |
COLAMARTINO Pietro |
43h 50' 46 |
V2H |
ITA - AD GRUPPO SPORTIVO |
M |
157 V2H |
865 |
1183 |
ALFONSO CARRO Marcos |
43h 50' 46 |
SEM |
ESP - CXM DE VALENCIA |
M |
452 SEH |
2212 |
1185 |
CHAPEROT Thomas |
43h 51' 52 |
V1H |
FRA - OCC |
M |
481 V1H |
471 |
1186 |
TAKEDA Chikara |
43h 53' 15 |
SEM |
JPN - TRIUMPH |
M |
453 SEH |
838 |
1187 |
HONDA Hideharu |
43h 53' 32 |
SEM |
JPN - |
M |
454 SEH |
2726 |
1188 |
EL MOHLI Zouhair |
43h 54' 12 |
V2H |
TUN - MIREVAL |
M |
158 V2H |
2451 |
1189 |
AOTANI Toshiyuki |
43h 54' 20 |
V1H |
JPN - DAIKO MARATHON CLUB |
M |
482 V1H |
1260 |
1190 |
TAKANO Kazuaki |
43h 55' 07 |
V1H |
JPN - TEAM229 |
M |
483 V1H |
2436 |
1191 |
GAY Jean Philippe |
43h 55' 30 |
V1H |
FRA - TRAILEURS SEPT MONT |
M |
484 V1H |
644 |
1191 |
VILLEMIN Anne |
43h 55' 30 |
V1F |
FRA - |
F |
39 V1F |
2047 |
1191 |
BARNAS Axelle |
43h 55' 30 |
SEF |
FRA - ENTENTE POITIERS AT |
F |
40 SEF |
2454 |
1194 |
COSTES Pierre Emmanuel |
43h 55' 39 |
V1H |
FRA - |
M |
485 V1H |
2339 |
1195 |
INOUE Chizuru |
43h 55' 45 |
V1F |
JPN - TRAIL TOBA |
F |
40 V1F |
1820 |
1196 |
LANGLER Horst |
43h 55' 55 |
V2H |
GER - LSG SCHMELZ HuTTERS |
M |
159 V2H |
1422 |
1197 |
KLEIN Dieter |
43h 55' 57 |
V1H |
GER - LSG SCHMELZ HuTTERS |
M |
486 V1H |
1421 |
1198 |
RETALI Mario Alberto |
43h 56' 00 |
V2H |
ARG - |
M |
160 V2H |
1516 |
1199 |
SUZUKI Takahiro |
43h 56' 17 |
SEM |
JPN - RIKEN |
M |
455 SEH |
265 |
1200 |
STAVROULAKIS Georgios |
43h 56' 22 |
V1H |
GRE - |
M |
487 V1H |
810 |
1201 |
SUPPA Natalia |
43h 56' 30 |
SEF |
ARG - KAS |
F |
41 SEF |
708 |
1201 |
CHA Valentina |
43h 56' 30 |
SEF |
ARG - KAS |
F |
42 SEF |
783 |
1203 |
JON Christian |
43h 57' 07 |
V1H |
FRA - |
M |
488 V1H |
694 |
1204 |
DELAVY Cedric |
43h 57' 08 |
V1H |
SUI - |
M |
489 V1H |
1209 |
1205 |
SANCHEZ SERRANO Jose Antonio |
43h 57' 55 |
V1H |
ESP - C.A.MARATON CREVILL |
M |
490 V1H |
2184 |
1206 |
LEPINOY Nicolas |
43h 58' 07 |
V1H |
FRA - AC ST ReMY |
M |
491 V1H |
2181 |
1207 |
CHABAL Gerard |
43h 58' 18 |
V2H |
FRA - |
M |
161 V2H |
1839 |
1208 |
PAUL Marcus |
43h 58' 20 |
V1H |
GER - TRIATHLONVEREIN NIE |
M |
492 V1H |
1498 |
1209 |
MELGAR JIMENEZ Juan Manuel |
43h 58' 36 |
SEM |
ESP - TRAIL RUNNING ARRIA |
M |
456 SEH |
2372 |
1210 |
VANDEPUT Danny |
43h 58' 42 |
V1H |
BEL - |
M |
493 V1H |
884 |
1211 |
CARRUOZZO Silvio |
43h 59' 15 |
V1H |
ITA - LIBERTAS FORNO SERG |
M |
494 V1H |
1637 |
1212 |
MONTEYRIMARD Alain |
44h 00' 30 |
V1H |
FRA - |
M |
495 V1H |
1063 |
1213 |
CAILLERE Martine |
44h 00' 54 |
V2F |
FRA - AS CHU CAEN |
F |
5 V2F |
1812 |
1214 |
MARTIN MOK Matthew |
44h 03' 01 |
SEM |
CHN - WONRUN |
M |
457 SEH |
2482 |
1215 |
SULLIVAN Sharon |
44h 03' 20 |
V1F |
GBR - MUDCREW |
F |
41 V1F |
728 |
1216 |
CALVI Stefano |
44h 03' 32 |
V2H |
ITA - ATLETICA IRIENSE VO |
M |
162 V2H |
697 |
1217 |
PETIT James |
44h 05' 07 |
V1H |
FRA - |
M |
496 V1H |
1878 |
1218 |
BEKS Aigars |
44h 05' 38 |
V1H |
LAT - |
M |
497 V1H |
1753 |
1219 |
SAYAGO Hernan Oscar |
44h 06' 48 |
SEM |
ARG - |
M |
458 SEH |
1061 |
1220 |
BERNARD Elia |
44h 07' 03 |
SEM |
ITA - A.S.D. SPIRITOLIMPI |
M |
459 SEH |
935 |
1221 |
DE PARIS Carlo |
44h 07' 05 |
V1H |
ITA - |
M |
498 V1H |
2507 |
1222 |
COLLE Paolo |
44h 07' 07 |
V1H |
ITA - ATLETICA FIORI BARP |
M |
499 V1H |
998 |
1223 |
DE NOBLET Fabrice |
44h 07' 34 |
V2H |
FRA - UA VERSAILLES |
M |
163 V2H |
1940 |
1224 |
DAVERIO Matteo |
44h 07' 42 |
V1H |
ITA - I MUSCOLI DEL LARIO |
M |
500 V1H |
2447 |
1224 |
BACINELLI Sabina |
44h 07' 42 |
SEF |
ITA - I MUSCOLI DEL LARIO |
F |
43 SEF |
2725 |
1226 |
GROSCOL Maxime |
44h 08' 12 |
V2H |
FRA - TEAM CAP SICIE |
M |
164 V2H |
2509 |
1227 |
JOLIVET Alain |
44h 09' 07 |
V1H |
FRA - |
M |
501 V1H |
1959 |
1228 |
MALARDE Michel |
44h 09' 21 |
V2H |
FRA - VITRIMONT PASSION |
M |
165 V2H |
2314 |
1229 |
MONTERO ABUJAS Rael |
44h 09' 58 |
SEM |
ESP - |
M |
460 SEH |
2020 |
1230 |
MARIA GARRIGA CORTINA Jose |
44h 09' 59 |
V2H |
ESP - CENTRE EXCTA. DE BL |
M |
166 V2H |
1098 |
1231 |
MARTINEZ CRUZ Victor |
44h 10' 37 |
SEM |
ESP - RIBES RIDERS |
M |
461 SEH |
1067 |
1232 |
HOENIG Jerome |
44h 11' 12 |
V1H |
FRA - |
M |
502 V1H |
1992 |
1233 |
NEAL Matthew |
44h 11' 42 |
V2H |
GBR - |
M |
167 V2H |
1168 |
1233 |
ICHIKAWA Masataka |
44h 11' 42 |
V2H |
JPN - KAMAKURADORI BONESE |
M |
168 V2H |
2421 |
1235 |
BRAITHWAITE Stephen |
44h 11' 43 |
V1H |
GBR - |
M |
503 V1H |
2037 |
1236 |
TESTAZ Jean Yves |
44h 12' 00 |
V1H |
SUI - |
M |
504 V1H |
1334 |
1237 |
BARRE Yves |
44h 12' 31 |
V1H |
FRA - |
M |
505 V1H |
2419 |
1238 |
ROQUE Eric |
44h 14' 14 |
V1H |
FRA - AAC LA CHAPELLE SUR |
M |
506 V1H |
2527 |
1239 |
SHIMOKAWA Takaomi |
44h 14' 28 |
V1H |
JPN - FURANO CHEESE RAMEN |
M |
507 V1H |
2059 |
1240 |
SAKATA Naoya |
44h 14' 48 |
V1H |
JPN - SAKIGAKE!SAKATA JUK |
M |
508 V1H |
2015 |
1241 |
HAMEL Dawn |
44h 15' 15 |
V3F |
CAN - |
F |
2 V3F |
231 |
1242 |
CECILLON Gilles |
44h 15' 34 |
SEM |
FRA - JEFF CLUB |
M |
462 SEH |
1558 |
1243 |
COSTA RODRIGUES Gustavo |
44h 16' 56 |
SEM |
BRA - UVU RACING |
M |
463 SEH |
2078 |
1244 |
LEBUS Pierre |
44h 19' 25 |
V1H |
FRA - CHRISTIANIA SC |
M |
509 V1H |
1574 |
1245 |
MONETTI Stephane |
44h 19' 59 |
V1H |
FRA - |
M |
510 V1H |
1629 |
1246 |
MUNOZ PeREZ Daniel |
44h 20' 29 |
SEM |
ESP - SPORTS ALTURA LLOSE |
M |
464 SEH |
2763 |
1247 |
GOUBY Nicolas |
44h 21' 06 |
V1H |
FRA - SARDINES TRIATHLON |
M |
511 V1H |
1731 |
1248 |
MEUNIER Aurelien |
44h 21' 35 |
SEM |
FRA - ROUTES ET SENTIERS |
M |
465 SEH |
647 |
1249 |
JORGENSEN Henrik |
44h 21' 43 |
V1H |
DEN - SNIK |
M |
512 V1H |
1087 |
1250 |
ROTH Christian |
44h 21' 52 |
V2H |
FRA - |
M |
169 V2H |
2167 |
1251 |
POULTON Zac |
44h 22' 35 |
V1H |
GBR - |
M |
513 V1H |
1809 |
1252 |
MULLER SEIDELMANN Frank |
44h 22' 45 |
V2H |
GER - |
M |
170 V2H |
1865 |
1253 |
TAKANO Hideo |
44h 22' 51 |
V1H |
JPN - DORKING & MOLE VALL |
M |
514 V1H |
1237 |
1254 |
BOOTH Simon |
44h 22' 52 |
V1H |
GBR - |
M |
515 V1H |
2159 |
1255 |
COTTURA Pierangelo |
44h 25' 08 |
V2H |
ITA - PODISTICA VALLE INF |
M |
171 V2H |
2049 |
1255 |
BONANSEA Enrico Maria |
44h 25' 08 |
V1H |
ITA - PODISTICA VALLE INF |
M |
516 V1H |
2050 |
1257 |
TORRES DIEZ Javier Jose |
44h 25' 45 |
SEM |
ESP - SPOR TI |
M |
466 SEH |
853 |
1258 |
ROULIN Arnaud |
44h 25' 51 |
SEM |
FRA - AS CORBEIL ESSONNES |
M |
467 SEH |
1429 |
1259 |
MCCOMBE Ewan |
44h 26' 23 |
V2H |
GBR - |
M |
172 V2H |
2336 |
1260 |
WATTS Andy |
44h 26' 42 |
V3H |
GBR - CHESHIRE HILL RACER |
M |
12 V3H |
389 |
1261 |
BELLAGAMBA Luana |
44h 27' 20 |
V1F |
ITA - COURMAYEUR TRAILERS |
F |
42 V1F |
1479 |
1262 |
GALEAZZI Stephane |
44h 27' 37 |
V2H |
FRA - |
M |
173 V2H |
610 |
1263 |
ORSONI Frederic |
44h 27' 58 |
V1H |
FRA - TEAM RAIDLIGHT |
M |
517 V1H |
1440 |
1264 |
HAMILTON Craig |
44h 28' 21 |
V1H |
GBR - STRATHAVEN STRIDERS |
M |
518 V1H |
2697 |
1265 |
SCOFIELD Martin |
44h 28' 24 |
V1H |
GBR - PENA GUARA |
M |
519 V1H |
2754 |
1266 |
ZAMBONI Roberto |
44h 28' 31 |
V1H |
ITA - KINOMANA |
M |
520 V1H |
594 |
1267 |
NAKAYAMA Koji |
44h 28' 54 |
SEM |
JPN - TEAM CHOKI |
M |
468 SEH |
790 |
1268 |
PAGES Cyril |
44h 30' 08 |
SEM |
FRA - LES ULTRA FOUS |
M |
469 SEH |
978 |
1269 |
BAULIMON Frederic |
44h 30' 10 |
V1H |
FRA - LES ULTRA FOUS |
M |
521 V1H |
976 |
1270 |
PELUYET Bruno |
44h 30' 18 |
V2H |
FRA - LA PETITE FOULEE DE |
M |
174 V2H |
2229 |
1271 |
ARNOUX Frederic |
44h 30' 24 |
SEM |
FRA - SRT |
M |
470 SEH |
774 |
1272 |
HERTZOG Yvan |
44h 30' 26 |
V2H |
FRA - VAL ST PIERRE ATHLe |
M |
175 V2H |
2063 |
1273 |
ARRIGHI Gabriele |
44h 33' 04 |
V1H |
ITA - POLISPORTIVA CASTEL |
M |
522 V1H |
1424 |
1274 |
ACOSTA Elaine |
44h 33' 13 |
V1F |
USA - RARITAN VALLEY ROAD |
F |
43 V1F |
2752 |
1275 |
V G Girish |
44h 33' 32 |
V1H |
IND - |
M |
523 V1H |
1590 |
1276 |
GAUTHIER Jean Marc |
44h 33' 53 |
V1H |
FRA - |
M |
524 V1H |
2202 |
1277 |
NAYLOR Jon |
44h 33' 56 |
V1H |
GBR - |
M |
525 V1H |
1620 |
1278 |
ELLISON Simon |
44h 33' 57 |
SEM |
GBR - ST AUSTELL RUNNING |
M |
471 SEH |
1657 |
1279 |
GILGUY Jean Christophe |
44h 35' 25 |
V1H |
FRA - |
M |
526 V1H |
2179 |
1280 |
BENNETT Simon |
44h 35' 27 |
V2H |
GBR - BOWLAND FELL RUNNER |
M |
176 V2H |
2262 |
1281 |
MONDANI Corinna |
44h 36' 43 |
SEF |
ITA - LUPI D'APPENNINO |
F |
44 SEF |
547 |
1281 |
ARATA Gianluigi |
44h 36' 43 |
V1H |
ITA - BIPEDI |
M |
527 V1H |
1291 |
1283 |
MICHELOTTI Sandro |
44h 36' 44 |
V1H |
ITA - |
M |
528 V1H |
1353 |
1283 |
RIBONI Giulio |
44h 36' 44 |
V1H |
ITA - |
M |
529 V1H |
2531 |
1283 |
CONTE Vittorio |
44h 36' 44 |
V1H |
ITA - LUPI D'APPENNINO |
M |
530 V1H |
2635 |
1286 |
AMBROGI David |
44h 36' 47 |
V1H |
ITA - AMATORI PODISTICA T |
M |
531 V1H |
2082 |
1287 |
SOBRINO Gian Paolo |
44h 36' 49 |
V2H |
ITA - LBM Sport Team |
M |
177 V2H |
558 |
1288 |
CHAYE Bruno |
44h 36' 51 |
V2H |
FRA - Run Accueil La Roch |
M |
178 V2H |
1306 |
1289 |
MAKOWSKI Maciej |
44h 37' 15 |
V2H |
POL - |
M |
179 V2H |
2290 |
1290 |
BURDALO Miguel Angel |
44h 37' 18 |
V1H |
ESP - COENTRENA |
M |
532 V1H |
595 |
1291 |
NG Koon Wei |
44h 37' 25 |
V1H |
SIN - |
M |
533 V1H |
677 |
1292 |
BARMASSE Mario |
44h 38' 07 |
V1H |
ITA - POLISPORTIVA SANT'O |
M |
534 V1H |
2500 |
1293 |
PELLE Jose |
44h 38' 09 |
V2H |
FRA - ASPTT COMPIEGNE |
M |
180 V2H |
1139 |
1294 |
COUSIN Olivier |
44h 38' 44 |
V1H |
BEL - SUK C'EST FOU |
M |
535 V1H |
1553 |
1295 |
NOWAK Sean |
44h 38' 56 |
SEM |
USA - |
M |
472 SEH |
2109 |
1296 |
CISTERNINO Frederic |
44h 39' 14 |
V1H |
FRA - TRIASUD SP 54 |
M |
536 V1H |
1393 |
1297 |
FESTARI Mattia |
44h 39' 48 |
SEM |
ITA - ATLETICA MARATHON B |
M |
473 SEH |
2741 |
1298 |
VAN KOUTEREN Wim |
44h 40' 21 |
V1H |
NED - |
M |
537 V1H |
433 |
1299 |
DRUCKER Cornelius |
44h 40' 36 |
V1H |
GER - TRIABOLOS E.V. |
M |
538 V1H |
2597 |
1300 |
DIRAISON Jean Christophe |
44h 40' 43 |
V1H |
FRA - |
M |
539 V1H |
1442 |
1301 |
HASTON Kelly |
44h 40' 52 |
V1F |
CAN - |
F |
44 V1F |
2714 |
1302 |
MACUH Peter |
44h 41' 34 |
V2H |
SLO - |
M |
181 V2H |
2303 |
1303 |
LE BORGNE Franck |
44h 41' 38 |
V1H |
FRA - Team GUIZIOU Guipav |
M |
540 V1H |
1227 |
1304 |
TONSO Yvan |
44h 42' 02 |
V1H |
FRA - |
M |
541 V1H |
1041 |
1305 |
LODI Fabio |
44h 42' 11 |
V1H |
ITA - |
M |
542 V1H |
438 |
1306 |
GALINDO Javier |
44h 42' 19 |
V2H |
FRA - RUNNING CLUB ARPAJO |
M |
182 V2H |
2274 |
1307 |
MORISSET Christophe |
44h 42' 48 |
V1H |
FRA - |
M |
543 V1H |
815 |
1308 |
TODA Tadashi |
44h 42' 57 |
V2H |
JPN - |
M |
183 V2H |
2010 |
1309 |
NEDIC Mladen |
44h 43' 07 |
SEM |
BIH - ARK REKREATIVCI TUZ |
M |
474 SEH |
1166 |
1310 |
KREKORA Lukasz |
44h 45' 39 |
SEM |
POL - BOG HONOR OJCZYZNA |
M |
475 SEH |
2134 |
1311 |
FLORENT Yvon |
44h 46' 14 |
V1H |
FRA - S/L AC LA CHAPELLE |
M |
544 V1H |
1141 |
1312 |
GUIJO MUNOZ Esther |
44h 46' 30 |
V1F |
ESP - GM EL NEVERO / LOS |
F |
45 V1F |
2205 |
1313 |
FRANCESCHINI Simone |
44h 46' 40 |
SEM |
ITA - LE SGALMARE COLA' |
M |
476 SEH |
1369 |
1314 |
KOCEN Daniel |
44h 46' 41 |
V1H |
CRO - AK SLJEME |
M |
545 V1H |
1186 |
1315 |
WEY Etienne |
44h 47' 21 |
V2H |
FRA - |
M |
184 V2H |
2287 |
1316 |
BHANSALI Vineer |
44h 48' 10 |
V1H |
USA - |
M |
546 V1H |
922 |
1317 |
LOZANO FERNANDEZ Mario |
44h 48' 28 |
SEM |
ESP - Nevada PALENCIA |
M |
477 SEH |
1773 |
1318 |
GOIKOETXEA ELORRIAGA Igor |
44h 49' 33 |
SEM |
ESP - GORLIZMENDI |
M |
478 SEH |
966 |
1319 |
SOBIERAJ Aleksander |
44h 49' 56 |
SEM |
POL - BIEG OPOLSKI |
M |
479 SEH |
837 |
1320 |
VUJEVIC Peter |
44h 50' 29 |
V1H |
SLO - NEVER GIVE UP |
M |
547 V1H |
2609 |
1321 |
JEGU Corentin |
44h 50' 44 |
SEM |
FRA - |
M |
480 SEH |
1582 |
1322 |
MARFIL PINERO Silvia |
44h 50' 49 |
SEF |
ESP - ALPINO BENALMADENA |
F |
45 SEF |
928 |
1323 |
FERNANDEZ DEL CAMPO Yolanda |
44h 50' 55 |
V1F |
ESP - SPORT HG irontriatl |
F |
46 V1F |
193 |
1324 |
GAILLAND Serge |
44h 50' 59 |
V1H |
FRA - |
M |
548 V1H |
1888 |
1325 |
ZEA TORRES Gonzalo |
44h 51' 05 |
V1H |
ESP - ALPINO BENALMADENA |
M |
549 V1H |
1024 |
1326 |
GRUAT Yaneck |
44h 51' 44 |
V1H |
FRA - |
M |
550 V1H |
1993 |
1327 |
PORTALES SEPULVEDA Javier |
44h 51' 48 |
V1H |
ESP - GRUPO ALPINO BENALM |
M |
551 V1H |
913 |
1328 |
WONG Sek Fong |
44h 51' 51 |
V2H |
SIN - |
M |
185 V2H |
1675 |
1329 |
UEDA Kazuyuki |
44h 52' 02 |
V1H |
JPN - |
M |
552 V1H |
1387 |
1330 |
IOTTI Steve |
44h 52' 03 |
V1H |
FRA - LES IOTTI'S |
M |
553 V1H |
1434 |
1331 |
TEKNETZIS Apostolos |
44h 52' 16 |
SEM |
FRA - |
M |
481 SEH |
1885 |
1332 |
KOHM Cory |
44h 52' 23 |
V1H |
USA - |
M |
554 V1H |
2381 |
1333 |
KIRKWOOD Cameron |
44h 53' 53 |
SEM |
GBR - |
M |
482 SEH |
1829 |
1334 |
CRUZ Miguel |
44h 54' 02 |
V1H |
POR - MILLENNIUM BCP |
M |
555 V1H |
2172 |
1335 |
HALL Dwight |
44h 54' 03 |
V2H |
USA - |
M |
186 V2H |
1964 |
1336 |
YAMAMOTO Masatake |
44h 54' 06 |
V2H |
JPN - |
M |
187 V2H |
1246 |
1337 |
CACHART Olivier |
44h 54' 58 |
V1H |
FRA - JCPLP 59 |
M |
556 V1H |
1492 |
1337 |
MEIRSMAN Bernard |
44h 54' 58 |
V2H |
FRA - JCPLP en douaisis |
M |
188 V2H |
1569 |
1339 |
LANGLAIS Jean Louis |
44h 55' 51 |
V3H |
FRA - |
M |
13 V3H |
1361 |
1340 |
CHAMBEFORT David |
44h 56' 10 |
V1H |
FRA - |
M |
557 V1H |
1767 |
1341 |
GOUHIER Ludovic |
44h 56' 49 |
V1H |
FRA - AS MARCOUSSIS |
M |
558 V1H |
952 |
1342 |
FERRI Patrick |
44h 56' 51 |
V3H |
FRA - AS MARCOUSSIS |
M |
14 V3H |
903 |
1343 |
MIGUEL Patrick |
44h 56' 53 |
V1H |
FRA - BOL D'AIR GIGNACOIS |
M |
559 V1H |
987 |
1344 |
ALCIDES Fernando |
44h 56' 58 |
V2H |
POR - MILLENNIUMBCP |
M |
189 V2H |
2177 |
1345 |
BJARNASON Stefan Bragi |
44h 57' 01 |
V2H |
ISL - AFREKSHOPUR |
M |
190 V2H |
364 |
1346 |
CARELS Paul |
44h 57' 52 |
V2H |
BEL - |
M |
191 V2H |
1036 |
1346 |
SIMON Alain |
44h 57' 52 |
V2H |
BEL - |
M |
192 V2H |
1684 |
1348 |
KAWAMURA Yukiharu |
44h 57' 57 |
V1H |
JPN - TRAIL HOLIC JAPAN |
M |
560 V1H |
1351 |
1349 |
LUCAS Alexandre |
44h 57' 58 |
SEM |
FRA - |
M |
483 SEH |
1778 |
1350 |
BLANCHARD Sebastien |
44h 58' 15 |
V1H |
FRA - ATHLETIC CLUB PAYS |
M |
561 V1H |
1641 |
1351 |
BOLLENBACH Didier |
44h 58' 29 |
V2H |
FRA - LES COUREURS DU MAR |
M |
193 V2H |
1022 |
1352 |
ORTIZ LUQUE Antonio |
44h 58' 43 |
V2H |
ESP - MADTEAM |
M |
194 V2H |
2626 |
1352 |
MIRALLES I CORTIELLA Alfred |
44h 58' 43 |
V2H |
ESP - UAT (UNIO ATLeTICA |
M |
195 V2H |
2674 |
1354 |
GLOGOWSKI Miroslaw |
44h 59' 01 |
V2H |
POL - |
M |
196 V2H |
2343 |
1354 |
BARANCEWICZ Jacek |
44h 59' 01 |
V3H |
POL - GOPR Karkonosze/SKW |
M |
15 V3H |
2390 |
1356 |
CEBRIAN ORTEGA Juan Jose |
44h 59' 25 |
V1H |
ESP - PICOS |
M |
562 V1H |
1887 |
1357 |
UEDA Taho |
44h 59' 31 |
V1H |
JPN - STARTBAAN RUNNING C |
M |
563 V1H |
560 |
1358 |
BURSA Bartosz |
44h 59' 57 |
SEM |
POL - |
M |
484 SEH |
2541 |
1359 |
YAMAZAKI Ken |
45h 00' 48 |
V2H |
JPN - RUNNER'S HIGH |
M |
197 V2H |
1270 |
1360 |
ANDRE Stephane |
45h 01' 00 |
SEM |
FRA - ASRHV |
M |
485 SEH |
2619 |
1361 |
FEI LING LUK Olivia |
45h 01' 21 |
V1F |
CHN - |
F |
47 V1F |
597 |
1362 |
GONG Yuhang |
45h 01' 22 |
SEF |
CHN - |
F |
46 SEF |
788 |
1362 |
KA WAI SHEK Sharon |
45h 01' 22 |
SEF |
CHN - |
F |
47 SEF |
1266 |
1364 |
RIOTTON Lionel |
45h 01' 25 |
V2H |
FRA - |
M |
198 V2H |
1694 |
1365 |
CURIESES ARCOS Luis Alberto |
45h 01' 28 |
V1H |
ESP - R.S.E.A. PENALARA |
M |
564 V1H |
420 |
1366 |
HAMEL Jacqueline |
45h 01' 53 |
V2F |
FRA - L'ULTRA MARIN |
F |
6 V2F |
326 |
1367 |
ESTRADA Marc |
45h 02' 03 |
SEM |
ESP - CENTRE EXCURSIONIST |
M |
486 SEH |
2458 |
1368 |
WU Hung Ta |
45h 03' 38 |
V2H |
TPE - |
M |
199 V2H |
2088 |
1369 |
TENCER Tomas |
45h 04' 17 |
SEM |
SVK - OUH Denmark |
M |
487 SEH |
1738 |
1370 |
PEARSON Gary |
45h 04' 19 |
V1H |
GBR - CROFT AMBREY |
M |
565 V1H |
2571 |
1371 |
SMITH Charlotte |
45h 04' 20 |
V1F |
GBR - |
F |
48 V1F |
1979 |
1372 |
EVANS Russell |
45h 04' 29 |
SEM |
AUS - |
M |
488 SEH |
627 |
1373 |
WEISBECK Denis |
45h 04' 43 |
V2H |
FRA - |
M |
200 V2H |
432 |
1374 |
ZHANG Weixian |
45h 04' 49 |
V1H |
CHN - |
M |
566 V1H |
703 |
1375 |
WONG Kai Wing Galax |
45h 05' 26 |
SEM |
CHN - WONRUN |
M |
489 SEH |
641 |
1376 |
WHITFIELD Kate |
45h 05' 50 |
V1F |
GBR - MERCIA FELL RUNNERS |
F |
49 V1F |
1200 |
1377 |
KARHULA Kari |
45h 05' 53 |
V1H |
FIN - ASIKKALAN RAIKAS |
M |
567 V1H |
2045 |
1378 |
QUEIROS Joao Paulo |
45h 07' 38 |
V1H |
POR - NEL Pedatleta |
M |
568 V1H |
803 |
1379 |
SAMA MUNOZ Blas |
45h 09' 04 |
V1H |
ESP - CLUB EXCURSIONISTA |
M |
569 V1H |
895 |
1380 |
BIGI Silvia |
45h 09' 14 |
V1F |
ITA - KINO MANA |
F |
50 V1F |
1655 |
1381 |
PETRETTO Stephen |
45h 10' 14 |
SEM |
USA - |
M |
490 SEH |
2250 |
1382 |
GUERAUD Christophe |
45h 11' 40 |
V1H |
FRA - 44013 |
M |
570 V1H |
1830 |
1383 |
KONUMA Akira |
45h 13' 56 |
V1H |
JPN - |
M |
571 V1H |
1668 |
1384 |
OUDINA Karim |
45h 14' 04 |
V1H |
FRA - LEVALLOIS TRIATHLON |
M |
572 V1H |
1955 |
1385 |
BADURA Wojtek |
45h 14' 09 |
V1H |
POL - |
M |
573 V1H |
1155 |
1386 |
BROCHARD Marilyn |
45h 14' 14 |
V1F |
FRA - |
F |
51 V1F |
2449 |
1387 |
DENOUAL Ronan |
45h 14' 45 |
SEM |
FRA - LILLE TRIATHLON |
M |
491 SEH |
702 |
1388 |
ROSES MORANT Rafael |
45h 14' 50 |
V2H |
ESP - C.E. Llocnou |
M |
201 V2H |
1946 |
1389 |
KWOK Siu Hung Simon |
45h 14' 53 |
V1H |
CHN - HH/TSBR A |
M |
574 V1H |
1263 |
1390 |
REY MILLET Pierre |
45h 15' 05 |
V1H |
FRA - |
M |
575 V1H |
1494 |
1391 |
PAN Ziguang |
45h 15' 24 |
V2H |
CHN - FUZHOU BEYOND THE M |
M |
202 V2H |
1254 |
1391 |
ANG Guoping |
45h 15' 24 |
V2H |
CHN - |
M |
203 V2H |
2743 |
1393 |
BUTIN Christophe |
45h 15' 29 |
V2H |
FRA - |
M |
204 V2H |
569 |
1394 |
ALFONSO BELEN Joaquin Vicente |
45h 15' 44 |
V2H |
ESP - |
M |
205 V2H |
1877 |
1395 |
VALERO SANSANO Jose Luis |
45h 15' 46 |
SEM |
ESP - CLUB DE MONTANA ACC |
M |
492 SEH |
534 |
1396 |
CESCA David |
45h 15' 49 |
V1H |
FRA - SALAMANDRE TRAIL AV |
M |
576 V1H |
776 |
1397 |
PIOTROWSKI Pawel |
45h 15' 50 |
V1H |
POL - PROTON |
M |
577 V1H |
2367 |
1398 |
JACQUET Philippe |
45h 15' 51 |
V2H |
FRA - |
M |
206 V2H |
2485 |
1398 |
CHAN Kai Chung |
45h 15' 51 |
V1H |
CHN - FAITHWALKER |
M |
578 V1H |
2595 |
1400 |
MARCINKOWSKI Przemyslaw |
45h 15' 52 |
V1H |
POL - PROTON |
M |
579 V1H |
2366 |
1401 |
MEAD Christopher |
45h 15' 58 |
V1H |
GBR - SERPENTINE RUNNERS |
M |
580 V1H |
1724 |
1401 |
LESOURD Didier |
45h 15' 58 |
V1H |
FRA - |
M |
581 V1H |
2729 |
1403 |
RIMBEAULT Dominique |
45h 16' 37 |
V2H |
FRA - CHATO CAPVTT |
M |
207 V2H |
1702 |
1404 |
PATIES Massimiliano |
45h 17' 08 |
V2H |
ITA - ESSETRE |
M |
208 V2H |
883 |
1405 |
COGHLAN Chris |
45h 17' 46 |
SEM |
GBR - ROYSTON RUNNERS |
M |
493 SEH |
1341 |
1406 |
PALOMINO Karina |
45h 18' 45 |
SEF |
PER - COMPRESSPORT PERU |
F |
48 SEF |
1408 |
1407 |
PRETINI Remo |
45h 18' 46 |
V2H |
ITA - |
M |
209 V2H |
2376 |
1408 |
LARSSON Peter |
45h 19' 01 |
V2H |
SWE - UDDEVALLA SK |
M |
210 V2H |
985 |
1409 |
AMBROSI Jerome |
45h 19' 34 |
V1H |
FRA - |
M |
582 V1H |
393 |
1410 |
KOLKOWSKI Radoslaw |
45h 19' 43 |
SEM |
POL - TROPICIEL.ORG |
M |
494 SEH |
1425 |
1411 |
BOGGERI Andreino |
45h 19' 49 |
V3H |
ITA - ASD GLI ORSI |
M |
16 V3H |
2146 |
1412 |
KUS Marek |
45h 19' 55 |
V1H |
CZE - |
M |
583 V1H |
2498 |
1413 |
LE GAC Philippe |
45h 20' 05 |
V2H |
FRA - ASPHALTE 94 |
M |
211 V2H |
1143 |
1414 |
MADEIRA Luis |
45h 20' 17 |
V1H |
POR - SS CGD |
M |
584 V1H |
1151 |
1414 |
PERSYN Frank |
45h 20' 17 |
V1H |
NED - |
M |
585 V1H |
2710 |
1416 |
COLLANTES Joseba |
45h 20' 32 |
V1H |
ESP - PELOTOK K.E |
M |
586 V1H |
2309 |
1417 |
PISE Prashant |
45h 20' 33 |
V1H |
IND - |
M |
587 V1H |
1456 |
1418 |
LASKOWSKI Miroslaw |
45h 20' 42 |
V1H |
POL - |
M |
588 V1H |
1122 |
1419 |
CAILLIEZ Mathieu |
45h 20' 58 |
SEM |
FRA - TOS TRIATHLON |
M |
495 SEH |
1348 |
1420 |
CAILLIEZ Severine |
45h 20' 59 |
SEF |
FRA - TOS TRIATHLON |
F |
49 SEF |
2016 |
1421 |
HEIMER Christine |
45h 21' 02 |
V2F |
FRA - |
F |
7 V2F |
2183 |
1422 |
BROWN Simon |
45h 21' 12 |
SEM |
GBR - |
M |
496 SEH |
910 |
1423 |
GRASSETTO Michela |
45h 21' 13 |
V2F |
ITA - |
F |
8 V2F |
474 |
1424 |
POUPLIN Benoit |
45h 21' 47 |
SEM |
FRA - ENTENTE POITIERS AT |
M |
497 SEH |
1652 |
1425 |
COUGNON Pascal |
45h 21' 48 |
V2H |
FRA - ENTENTE POITIERS AT |
M |
212 V2H |
451 |
1426 |
HAY Pierre |
45h 21' 51 |
V2H |
FRA - ENTENTE POITIERS AT |
M |
213 V2H |
1136 |
1427 |
HORIKAWA Toshihiko |
45h 22' 28 |
SEM |
JPN - KYOTO MOUNT CHOP! |
M |
498 SEH |
1537 |
1428 |
SOMODI Vanja |
45h 23' 24 |
SEM |
CRO - SRD 315 SJEVEROZAPA |
M |
499 SEH |
867 |
1429 |
GUINOIS Alexandre |
45h 23' 28 |
SEM |
FRA - |
M |
500 SEH |
1793 |
1430 |
BOILLOT Alain |
45h 23' 43 |
V3H |
FRA - |
M |
17 V3H |
1689 |
1431 |
LABRUGUIERE Stephanie |
45h 23' 50 |
V1F |
FRA - |
F |
52 V1F |
2344 |
1432 |
FIRMIN Celia |
45h 23' 56 |
SEF |
FRA - TEAM RAIDLIGHT |
F |
50 SEF |
1486 |
1433 |
PAVESI Giacomo |
45h 24' 01 |
V1H |
ITA - MUD & SNOW |
M |
589 V1H |
1230 |
1434 |
LACHNIDAKIS Dimitrios |
45h 24' 41 |
V1H |
GRE - KASIMIS TRAINING |
M |
590 V1H |
2559 |
1435 |
CHOY Miu Sheung Javy |
45h 25' 18 |
V2F |
CHN - |
F |
9 V2F |
1040 |
1436 |
LARROCHELLE Jean |
45h 25' 56 |
SEM |
FRA - |
M |
501 SEH |
1448 |
1437 |
GUAN Yadi |
45h 26' 21 |
SEM |
CHN - RUNNINGBRAVELY |
M |
502 SEH |
1671 |
1438 |
PUJOL Patrice |
45h 26' 55 |
V1H |
FRA - BIS'TRUCK |
M |
591 V1H |
1099 |
1439 |
DALBARD Marco |
45h 27' 39 |
V1H |
ITA - |
M |
592 V1H |
2734 |
1440 |
PITTI Maurizio |
45h 27' 41 |
V1H |
ITA - |
M |
593 V1H |
2732 |
1441 |
HAMAL Petr |
45h 28' 23 |
V2H |
CZE - KDHO |
M |
214 V2H |
2649 |
1442 |
MASCIANGELO Carmine |
45h 28' 37 |
V1H |
ITA - PODISTI FRENTANI |
M |
594 V1H |
1678 |
1443 |
CALOT Stephane |
45h 29' 45 |
SEM |
FRA - 2CS |
M |
503 SEH |
1159 |
1444 |
TOMIZUKA Shosuke |
45h 29' 57 |
SEM |
JPN - TARC JAPAN |
M |
504 SEH |
1583 |
1445 |
ELLEMUNT Eugen |
45h 30' 15 |
V3H |
ITA - |
M |
18 V3H |
755 |
1446 |
SERRA MAYANS Pedro |
45h 30' 20 |
V1H |
ESP - TRAIL RUNNING BALEA |
M |
595 V1H |
1777 |
1446 |
CASANOVA ARRIBAS Feliciano |
45h 30' 20 |
V2H |
ESP - |
M |
215 V2H |
1832 |
1448 |
MUNOZ PEREZ Miguel Dar |
45h 30' 22 |
V1H |
ESP - CLUB ATLETISME SANT |
M |
596 V1H |
1215 |
1449 |
BIBOLLET RUCHE Thierry |
45h 30' 23 |
V2H |
FRA - |
M |
216 V2H |
2550 |
1450 |
QUINTIN Christophe |
45h 30' 31 |
V1H |
FRA - |
M |
597 V1H |
2463 |
1451 |
KOLB Stephann |
45h 30' 52 |
V1H |
FRA - US LIFFRE |
M |
598 V1H |
1917 |
1452 |
RAINER Manfred |
45h 31' 19 |
V2H |
ITA - TSV Kusterdingen |
M |
217 V2H |
549 |
1453 |
MOSTAFAEI Mohammad |
45h 31' 26 |
SEM |
IRI - |
M |
505 SEH |
465 |
1454 |
RINALDO Walter |
45h 31' 29 |
V1H |
BRA - ML MIX RUN |
M |
599 V1H |
1529 |
1455 |
SENANEDJ Michel |
45h 31' 55 |
V1H |
FRA - TOULON VAR TRIATHLO |
M |
600 V1H |
824 |
1456 |
ZHANG Guangya |
45h 32' 07 |
V2H |
CHN - LINING RUNNING CLUB |
M |
218 V2H |
864 |
1457 |
DUJACQUIER Magali |
45h 32' 24 |
V1F |
BEL - compressport |
F |
53 V1F |
1715 |
1458 |
MARMIER Nataliya |
45h 32' 58 |
V3F |
FRA - TRAILERS DU MONT BL |
F |
3 V3F |
303 |
1459 |
AUCHERE DUVAL Emmanuelle |
45h 33' 18 |
V1F |
FRA - |
F |
54 V1F |
372 |
1460 |
SASAKI Shinko |
45h 33' 25 |
V2F |
JPN - |
F |
10 V2F |
2581 |
1461 |
REARTE Daniel |
45h 33' 31 |
V3H |
ARG - |
M |
19 V3H |
957 |
1462 |
LAI Kim Yan |
45h 34' 15 |
V1F |
GBR - |
F |
55 V1F |
1947 |
1462 |
CHOY Wai Hung |
45h 34' 15 |
V1H |
CHN - |
M |
601 V1H |
2537 |
1464 |
VIVERO MEGIAS Javier |
45h 34' 21 |
V2H |
ESP - GETEPEROS |
M |
219 V2H |
1869 |
1465 |
CASTANO ARRIBAS David |
45h 34' 34 |
SEM |
ESP - |
M |
506 SEH |
1608 |
1466 |
SOLDAVINI James |
45h 34' 42 |
SEM |
FRA - W/S SPORT |
M |
507 SEH |
2496 |
1467 |
CASIER Ludovic |
45h 34' 43 |
SEM |
FRA - TRIATHLON PONTARLIE |
M |
508 SEH |
1039 |
1468 |
RODGERS Patrick |
45h 34' 49 |
V1H |
IRL - |
M |
602 V1H |
734 |
1469 |
GARBERI Cesare |
45h 34' 51 |
V2H |
ITA - AMATORI ATL.CASORAT |
M |
220 V2H |
2005 |
1470 |
EZAWA Manabu |
45h 35' 02 |
V1H |
JPN - |
M |
603 V1H |
1726 |
1471 |
MAYORAL SANCHEZ Jose Ignacio |
45h 35' 25 |
V1H |
ESP - |
M |
604 V1H |
1660 |
1472 |
DEGUCHI Daichi |
45h 36' 26 |
SEM |
JPN - OTSUBO KE |
M |
509 SEH |
2311 |
1473 |
BUTTAFAVA Marco |
45h 36' 38 |
V1H |
ITA - |
M |
605 V1H |
1508 |
1474 |
TATKIEWICZ Witold |
45h 37' 00 |
SEM |
POL - |
M |
510 SEH |
1703 |
1475 |
MONTAGUT FAYOS Rafael |
45h 37' 11 |
V1H |
ESP - INDEPENDENT |
M |
606 V1H |
2705 |
1476 |
MOSLER Anthony |
45h 37' 24 |
SEM |
FRA - |
M |
511 SEH |
445 |
1477 |
MALFAIT David |
45h 37' 32 |
V1H |
FRA - CHAMPAGNE TRIATHLON |
M |
607 V1H |
1377 |
1478 |
CARIOU Yann |
45h 37' 35 |
V1H |
FRA - KIKOUROU |
M |
608 V1H |
918 |
1479 |
WEIS Oliver |
45h 38' 04 |
V1H |
GER - ULTRARUNNERS.DE |
M |
609 V1H |
2329 |
1480 |
MINAGAWA Toshiyuki |
45h 38' 15 |
V1H |
JPN - |
M |
610 V1H |
2426 |
1481 |
LEPINE Eric |
45h 40' 42 |
V2H |
FRA - CS TERNES PARIS OUE |
M |
221 V2H |
1398 |
1482 |
FABRY Gilles |
45h 43' 21 |
V1H |
FRA - JOGGING LAVERUNE |
M |
611 V1H |
2334 |
1483 |
DOMINIQUE Gerard |
45h 43' 23 |
V3H |
FRA - JOGGING LAVERUNE |
M |
20 V3H |
2377 |
1484 |
MIKLAS Vojtech |
45h 43' 24 |
SEM |
CZE - |
M |
512 SEH |
682 |
1485 |
PAKULA Frederic |
45h 44' 27 |
V2H |
FRA - |
M |
222 V2H |
2136 |
1486 |
FUNAKOSHI Satoshi |
45h 44' 51 |
V1H |
JPN - AHIRU CLUB |
M |
612 V1H |
1983 |
1487 |
PANAMA Carlos |
45h 45' 01 |
SEM |
ESA - |
M |
513 SEH |
2174 |
1487 |
KEATING Peter |
45h 45' 01 |
V1H |
USA - |
M |
613 V1H |
2399 |
1489 |
YLLERA Mario |
45h 45' 17 |
V1H |
ESP - |
M |
614 V1H |
522 |
1490 |
BERROCAL MARTINEZ Prudencio |
45h 45' 36 |
V1H |
ESP - PRETORIANOS DE TOMA |
M |
615 V1H |
1647 |
1491 |
GHIDINI Maurizio |
45h 45' 52 |
V1H |
ITA - |
M |
616 V1H |
2736 |
1492 |
ASLAN Trevor |
45h 45' 53 |
SEM |
GBR - N/A |
M |
514 SEH |
2579 |
1493 |
LEE In |
45h 46' 00 |
V1H |
KOR - NONE |
M |
617 V1H |
1319 |
1494 |
LA SCALA Innocenzo |
45h 46' 01 |
V2H |
ITA - A.S.D. MARATHON MIS |
M |
223 V2H |
1918 |
1494 |
LA MARTINA Dario |
45h 46' 01 |
V2H |
ITA - A.S.D. MARATHON MIS |
M |
224 V2H |
1922 |
1496 |
FUJIMOTO Hiroaki |
45h 46' 23 |
SEM |
JPN - |
M |
515 SEH |
933 |
1497 |
OBRIST Fabio |
45h 47' 18 |
SEM |
SUI - |
M |
516 SEH |
2587 |
1498 |
ROSATI Michele |
45h 47' 25 |
V1H |
ITA - TORRE DEL MANGIA SI |
M |
618 V1H |
1323 |
1499 |
BLANC Robert |
45h 47' 38 |
V1H |
ITA - ATL. ZERBION |
M |
619 V1H |
1171 |
1500 |
BACEIRA FARINHA Jose Luis |
45h 47' 43 |
V1H |
POR - MILLENNIUM BCP |
M |
620 V1H |
2180 |
1501 |
CALLEJERO MARTINEZ Jose Antonio |
45h 47' 53 |
V1H |
ESP - OS ANDARINES |
M |
621 V1H |
1076 |
1502 |
BERBEGAL LAPRESTA Manuel |
45h 47' 54 |
V1H |
ESP - LOS MALLOS |
M |
622 V1H |
1053 |
1503 |
VEREECKE Marc |
45h 47' 55 |
V1H |
BEL - USBW ROAD TEAM |
M |
623 V1H |
994 |
1504 |
SAITO Yuri |
45h 48' 35 |
V1F |
JPN - |
F |
56 V1F |
2663 |
1505 |
ALONSO IBARRA Alvaro |
45h 48' 45 |
SEM |
ESP - |
M |
517 SEH |
2164 |
1506 |
DEVY Francois |
45h 48' 47 |
V1H |
FRA - |
M |
624 V1H |
387 |
1507 |
GINDRAT Michel |
45h 48' 51 |
V2H |
SUI - |
M |
225 V2H |
1111 |
1508 |
GAVEAU Jean Marie |
45h 49' 06 |
V1H |
FRA - |
M |
625 V1H |
834 |
1509 |
PALACIO GONZALEZ Arancha |
45h 49' 34 |
V1F |
ESP - SOCIEDAD DEPORTIVA |
F |
57 V1F |
2651 |
1510 |
BELTRAN PINO Antonio Jesus |
45h 49' 51 |
SEM |
ESP - JARAPALOS TRAIL |
M |
518 SEH |
1435 |
1511 |
FERNANDEZ ZAMBRANA Agustin Isidro |
45h 49' 56 |
V1H |
ESP - JARAPALOS TRAIL |
M |
626 V1H |
1029 |
1512 |
RAMIREZ Jose Ignacio |
45h 49' 57 |
V1H |
ESP - ALPINO JARAPALOS |
M |
627 V1H |
524 |
1513 |
ELENA GARCIA Carmen |
45h 49' 58 |
V1F |
ESP - JARAPALOS TRAIL |
F |
58 V1F |
1080 |
1513 |
BENITEZ Jose Luis |
45h 49' 58 |
V2H |
ESP - PURAVENTURA |
M |
226 V2H |
2773 |
1515 |
CORMIER Francois Eric |
45h 50' 10 |
V1H |
FRA - Cie Guides Chamonix |
M |
628 V1H |
2770 |
1516 |
VANNIER Noel |
45h 50' 18 |
V2H |
FRA - |
M |
227 V2H |
399 |
1517 |
ALEXANDROWICZ Laurent |
45h 51' 00 |
V2H |
FRA - |
M |
228 V2H |
1175 |
1518 |
CAMUS Ludovic |
45h 53' 05 |
V1H |
FRA - TEAM TAO |
M |
629 V1H |
1867 |
1519 |
DUPIN Gilles |
45h 53' 10 |
V1H |
FRA - TEAM TAO |
M |
630 V1H |
1866 |
1520 |
DI MARTINO Giovanni |
45h 53' 12 |
V1H |
ITA - A.S.D. MARATHON MIS |
M |
631 V1H |
1916 |
1521 |
FIOL Fabrice |
45h 53' 14 |
V1H |
FRA - TEAM TAO |
M |
632 V1H |
1868 |
1522 |
MARTINE FERRER Juan Amador |
45h 53' 25 |
V1H |
ESP - CHOTACABRAS |
M |
633 V1H |
1695 |
1523 |
MARTINEZ MARTINEZ David |
45h 53' 28 |
SEM |
ESP - ENERGYFIG |
M |
519 SEH |
827 |
1524 |
ESTEVEZ RAMA Javier |
45h 53' 36 |
SEM |
ESP - |
M |
520 SEH |
2488 |
1525 |
SO Kin Shing |
45h 53' 43 |
V1H |
CHN - |
M |
634 V1H |
2006 |
1526 |
VIEILHOMME Stephane |
45h 54' 21 |
V1H |
FRA - |
M |
635 V1H |
2022 |
1527 |
BALAGUER CHAPA Prudencio |
45h 54' 24 |
V2H |
ESP - |
M |
229 V2H |
1933 |
1528 |
BALAGUER CHAPA Adrian |
45h 54' 28 |
V2H |
ESP - |
M |
230 V2H |
2096 |
1529 |
COGNARD Nicolas |
45h 54' 30 |
V1H |
FRA - ST MICROELECTRONICS |
M |
636 V1H |
2441 |
1530 |
EGAWA Masami |
45h 54' 31 |
V1F |
JPN - |
F |
59 V1F |
1530 |
1531 |
COLLETTE Vincent |
45h 54' 32 |
V2H |
BEL - BIN |
M |
231 V2H |
943 |
1532 |
HIRAKI Junya |
45h 54' 34 |
V1H |
JPN - |
M |
637 V1H |
1566 |
1533 |
KUWABARA Kei |
45h 54' 42 |
V1H |
JPN - TRAIL TOBA |
M |
638 V1H |
1297 |
1534 |
MILANI Mirko |
45h 54' 58 |
V1H |
ITA - SPIRITOLIMPICO |
M |
639 V1H |
696 |
1535 |
UCHIDA Yasuyuki |
45h 54' 59 |
V2H |
JPN - YAMA HASHIRI |
M |
232 V2H |
2486 |
1536 |
AVANZINI Jean Paul |
45h 55' 07 |
V2H |
FRA - RAPID'EAUX |
M |
233 V2H |
793 |
1537 |
LUIS Daniele |
45h 55' 08 |
SEM |
ITA - G.E. Amici del Mic |
M |
521 SEH |
1196 |
1538 |
MARION Pierre |
45h 55' 10 |
SEM |
FRA - |
M |
522 SEH |
544 |
1539 |
FREMAULT Benjamin |
45h 55' 11 |
SEM |
FRA - |
M |
523 SEH |
2610 |
1540 |
PERSOGLIA Michele |
45h 55' 13 |
V1H |
ITA - GRUPPO ENOPODISTICO |
M |
640 V1H |
1304 |
1541 |
GATTO Jean Francois |
45h 55' 25 |
V1H |
FRA - |
M |
641 V1H |
602 |
1542 |
FAVEY Sidonie |
45h 55' 31 |
SEF |
FRA - |
F |
51 SEF |
1635 |
1543 |
EKFORS Kristian |
45h 55' 34 |
V1H |
SWE - |
M |
642 V1H |
2728 |
1544 |
LE FOULGOC Baptiste |
45h 55' 35 |
SEM |
FRA - |
M |
524 SEH |
1978 |
1545 |
SZABO Norbert |
45h 55' 39 |
V1H |
SUI - |
M |
643 V1H |
1280 |
1546 |
CRESSONNIER Rodolphe |
45h 55' 40 |
V1H |
FRA - TROYES OMNISPORT |
M |
644 V1H |
506 |
1547 |
WANG Xin |
45h 55' 49 |
SEM |
CHN - BEIJING GAS |
M |
525 SEH |
1756 |
1548 |
XU Li Xiao |
45h 55' 51 |
SEM |
CHN - |
M |
526 SEH |
823 |
1549 |
YANAGIHARA Takashi |
45h 56' 10 |
SEM |
JPN - |
M |
527 SEH |
1271 |
1549 |
BELLEI Andrea |
45h 56' 10 |
V1H |
ITA - |
M |
645 V1H |
2077 |
1549 |
NICOLINI Guido |
45h 56' 10 |
V1H |
ITA - |
M |
646 V1H |
2271 |
1552 |
GRIFFIN Sean |
45h 56' 32 |
SEM |
IRL - |
M |
528 SEH |
2289 |
1553 |
OTSUBO Hodaka |
45h 57' 17 |
SEM |
JPN - OTSUBO KE |
M |
529 SEH |
2210 |
1554 |
MAGUIN Laurent |
45h 57' 25 |
V2H |
FRA - SMAC |
M |
234 V2H |
2106 |
1554 |
LEBRETON Maurice |
45h 57' 25 |
V3H |
FRA - STADIUM MONTIGNY AT |
M |
21 V3H |
2222 |
1556 |
ABDUL RAHIM Khairul |
45h 57' 26 |
V1H |
MAS - |
M |
647 V1H |
831 |
1557 |
DECROMBECQUE Herve |
45h 57' 33 |
V1H |
FRA - |
M |
648 V1H |
1665 |
1558 |
VENTENAT Vincent |
45h 57' 35 |
V1H |
FRA - |
M |
649 V1H |
1779 |
1559 |
ABADIE Jean Philippe |
45h 58' 04 |
V1H |
FRA - AS MURET TRIATHLON |
M |
650 V1H |
1127 |
1560 |
ABADIE Helene |
45h 58' 07 |
V1F |
FRA - RUNNING CLUB DE LA |
F |
60 V1F |
1134 |
1560 |
ALAVERDOV Gerald |
45h 58' 07 |
SEM |
FRA - |
M |
530 SEH |
2623 |
1562 |
PAGANI Stephane |
45h 58' 36 |
V1H |
SUI - |
M |
651 V1H |
888 |
1563 |
BAJARD Patrick |
46h 00' 01 |
V2H |
FRA - BRONZAMIS GLOBES RU |
M |
235 V2H |
2000 |
1564 |
ISOTTON Franck |
46h 00' 02 |
V2H |
FRA - |
M |
236 V2H |
2093 |
1565 |
JUPILLE Fabrice |
46h 00' 06 |
V1H |
FRA - |
M |
652 V1H |
1721 |
1566 |
LAATIKI Ali |
46h 02' 24 |
SEM |
FRA - |
M |
531 SEH |
650 |
1567 |
VARGAS ARRUDA Eduardo |
46h 02' 37 |
V1H |
BRA - REMIAO TREINAMENTO |
M |
653 V1H |
829 |
1567 |
DE OLIVEIRA Gilson |
46h 02' 37 |
V1H |
BRA - REMI?O TREINAMENTO |
M |
654 V1H |
2536 |
1569 |
PARISOT Tristan |
46h 02' 45 |
V1H |
FRA - |
M |
655 V1H |
1072 |
1570 |
WEISS Cecile |
46h 03' 04 |
V1F |
FRA - COLMAR MARATHON CLU |
F |
61 V1F |
1428 |
1571 |
DI TACCHIO Sylvie |
46h 03' 42 |
V1F |
FRA - |
F |
62 V1F |
1301 |
1572 |
BABOU Philippe |
46h 03' 45 |
V1H |
FRA - |
M |
656 V1H |
1300 |
1573 |
LARDENOIS Thierry |
46h 03' 49 |
V2H |
FRA - ASPHALTE 94 |
M |
237 V2H |
2462 |
1574 |
THERON Francois |
46h 03' 52 |
SEM |
FRA - |
M |
532 SEH |
396 |
1575 |
BLONDY Alexandre |
46h 03' 57 |
SEM |
FRA - |
M |
533 SEH |
370 |
1576 |
SIRAGUSA Aldo |
46h 04' 00 |
V1H |
ITA - ASD SPORTACTION |
M |
657 V1H |
2489 |
1577 |
CAMBIANO Giorgio |
46h 04' 03 |
V2H |
ITA - G.S.AMATORI PALERMO |
M |
238 V2H |
2140 |
1578 |
VYSKOC Tristan |
46h 06' 04 |
V1H |
FRA - |
M |
658 V1H |
518 |
1579 |
DANIEL Pierrick |
46h 06' 06 |
SEM |
FRA - |
M |
534 SEH |
2178 |
1580 |
BIZOUARD Mathias |
46h 06' 12 |
V2H |
FRA - S/L ILL BRUCHE A LI |
M |
239 V2H |
365 |
1581 |
BULHER Pascal |
46h 06' 23 |
V1H |
FRA - |
M |
659 V1H |
2060 |
1582 |
DURAND Maxime |
46h 06' 40 |
SEM |
FRA - |
M |
535 SEH |
731 |
1583 |
KIKEGAWA Toshiko |
46h 06' 55 |
V2F |
JPN - MTRC |
F |
11 V2F |
1533 |
1584 |
BELL Brian |
46h 06' 58 |
V2H |
IRL - |
M |
240 V2H |
579 |
1585 |
UCELLI Robin |
46h 07' 29 |
SEM |
FRA - |
M |
536 SEH |
2252 |
1586 |
MANENTI Francois |
46h 07' 31 |
SEM |
FRA - |
M |
537 SEH |
1037 |
1587 |
LIJIE Qu |
46h 07' 32 |
SEF |
CHN - |
F |
52 SEF |
507 |
1588 |
GRACE SPALTON Mary |
46h 07' 50 |
SEF |
USA - BELGRAVE HARRIERS |
F |
53 SEF |
2001 |
1589 |
PITT Deborah |
46h 07' 52 |
SEF |
GBR - MERCIA FELL RUNNERS |
F |
54 SEF |
495 |
1590 |
MOREAU Olivier |
46h 07' 55 |
V1H |
FRA - |
M |
660 V1H |
855 |
1591 |
KIDO Kensuke |
46h 08' 11 |
SEM |
JPN - TEAM KK |
M |
538 SEH |
2003 |
1591 |
KONISHI Takao |
46h 08' 11 |
SEM |
JPN - Team KK |
M |
539 SEH |
2409 |
1593 |
MADRID LOPEZ Miguel |
46h 08' 20 |
V1H |
ESP - CHOTACABRAS |
M |
661 V1H |
428 |
1594 |
MORIMITSU Chikara |
46h 09' 21 |
V1H |
JPN - |
M |
662 V1H |
489 |
1595 |
TODA Takeyoshi |
46h 09' 38 |
SEM |
JPN - |
M |
540 SEH |
1400 |
1596 |
OCAMPO Alphonse |
46h 09' 56 |
V2H |
FRA - |
M |
241 V2H |
746 |
1597 |
BARBIER Colin |
46h 10' 02 |
SEM |
FRA - |
M |
541 SEH |
671 |
1598 |
ORITA Masato |
46h 10' 41 |
V1H |
JPN - TEAM SHIRASAGI |
M |
663 V1H |
1827 |
1599 |
AOKI Mitsuhiko |
46h 10' 49 |
V1H |
JPN - KANPAI EIGHT |
M |
664 V1H |
2479 |
1600 |
TERAO Masakuni |
46h 10' 52 |
V1H |
JPN - |
M |
665 V1H |
2385 |
1601 |
TRIOMPHE Jerome |
46h 11' 17 |
V1H |
FRA - |
M |
666 V1H |
880 |
1602 |
MCCONACHIE Ben |
46h 12' 20 |
SEM |
GBR - |
M |
542 SEH |
2203 |
1603 |
AITA Moreno |
46h 12' 22 |
V2H |
ITA - |
M |
242 V2H |
949 |
1604 |
LUI Norman |
46h 12' 30 |
SEM |
CHN - |
M |
543 SEH |
1997 |
1605 |
TSOUKANELI Alexandra |
46h 13' 36 |
SEF |
GRE - FIFTH ELEMENT IOANN |
F |
55 SEF |
2600 |
1606 |
NAVARRO EGAS Pablo |
46h 16' 10 |
SEM |
ECU - QBE MACCONSTRUCCIO |
M |
544 SEH |
1768 |
1607 |
KIKUCHI Nobuaki |
46h 16' 33 |
SEM |
JPN - SUMO |
M |
545 SEH |
1273 |
1608 |
CORNIA Mario |
46h 16' 37 |
V2H |
ITA - POL. MADONNINA |
M |
243 V2H |
2061 |
1609 |
BARRENO TORRES Alfredo |
46h 19' 13 |
V1H |
ESP - G. M. NEVERO |
M |
667 V1H |
2607 |
1610 |
MARTIN Jean Jacques |
46h 19' 54 |
V3H |
FRA - |
M |
22 V3H |
576 |
1611 |
NONAKA Tsutomu |
46h 20' 16 |
V1H |
JPN - |
M |
668 V1H |
2737 |
1612 |
HUNG JOE CHAU Kwan |
46h 22' 37 |
V1H |
CHN - |
M |
669 V1H |
1988 |
1613 |
BIR Olivier |
46h 24' 12 |
V1H |
FRA - T.G.D. ALLEX |
M |
670 V1H |
2760 |
1614 |
SERRANO OTERO Francisco |
46h 24' 13 |
V2H |
ESP - J.A.MONTCADA |
M |
244 V2H |
941 |
1615 |
GEIGER Christoph |
46h 24' 34 |
V4H |
SUI - LAUFGRUPPE DERENDIN |
M |
1 V4H |
763 |
1616 |
FLORET Thibaut |
46h 26' 32 |
SEM |
FRA - |
M |
546 SEH |
262 |
1617 |
LEROY Philippe |
46h 27' 35 |
V2H |
FRA - LA FOULEE MEYNOISE |
M |
245 V2H |
1952 |
1618 |
DESCAMPS Denis |
46h 27' 38 |
V2H |
FRA - ORTEIL EN POINTES |
M |
246 V2H |
1060 |
1619 |
LAI PO Lam |
46h 29' 03 |
V1F |
CHN - KINHANG |
F |
63 V1F |
1757 |
1620 |
LUTTIAU David |
46h 29' 56 |
SEM |
FRA - LE POIRE SUR VIE |
M |
547 SEH |
1687 |
1621 |
AVOTINS Maris |
46h 30' 54 |
V1H |
LAT - |
M |
671 V1H |
1571 |
1622 |
FISCHER Frank |
46h 33' 34 |
V1H |
GER - |
M |
672 V1H |
1228 |
1623 |
FERNANDEZ Joan Pere |
46h 35' 12 |
V1H |
ESP - GEIEG |
M |
673 V1H |
2455 |
1624 |
THIVOLLE Thierry |
46h 35' 50 |
V1H |
FRA - AC TASSIN |
M |
674 V1H |
466 |
1625 |
CONEIM Bertrand |
46h 36' 32 |
V1H |
FRA - A.S LILLY |
M |
675 V1H |
1685 |
1626 |
MANSSENS Nicolas |
46h 37' 09 |
V1H |
FRA - STADE LONGUENESSOIS |
M |
676 V1H |
1417 |
1627 |
BOURVA Laurent |
46h 38' 52 |
V2H |
FRA - Scba |
M |
247 V2H |
2646 |
1628 |
BRUNEL Vincent |
46h 47' 30 |
V1H |
FRA - |
M |
677 V1H |
885 |
1629 |
PEACH Giles |
46h 47' 34 |
V1H |
AUS - RUNNING WILD |
M |
678 V1H |
750 |
1630 |
MATHIS Ludovic |
46h 55' 13 |
V1H |
FRA - TEAM ECOUVILLON AVE |
M |
679 V1H |
1856 |
1631 |
MATHIS Jean Christophe |
46h 55' 14 |
V2H |
FRA - TEAM ECOUVILLON AVE |
M |
248 V2H |
1891 |
1632 |
GREGORI Gregoire |
47h 08' 35 |
V2H |
FRA - ASPTT |
M |
249 V2H |
1982 |