1 |
DAVID Julian |
2h49'01 |
SEM |
Brest Triathlon |
M |
|
0 |
2 |
QUEMENEUR Daniel |
2h52'56 |
V1M |
Humblezh Liberty Coiff |
M |
|
0 |
3 |
GLEMAREC Adrien |
2h56'48 |
SEM |
Vannes |
M |
|
0 |
4 |
MOREAU Julien |
2h57'40 |
SEM |
Epa 86 |
M |
|
0 |
5 |
QUINQUIS Robert |
2h58'49 |
V1M |
Humblezh Liberty Coiff |
M |
|
0 |
6 |
SERAZIN Florent |
2h59'22 |
V1M |
Guer |
M |
|
0 |
7 |
LE CANN Yann |
2h59'29 |
SEM |
Tub |
M |
|
0 |
8 |
VIVET Vincent |
3h04'33 |
SEM |
Gasc |
M |
|
0 |
9 |
COCHET Mathieu |
3h05'08 |
SEM |
Tetes Raids Pompiers Bres |
M |
|
0 |
10 |
LAMOUR Gael |
3h05'41 |
V1M |
Humblezh Liberty Coiff |
M |
|
0 |
11 |
MASSONNET Romain |
3h06'23 |
SEM |
Epa 86 |
M |
|
0 |
12 |
MILLINER Matthieu |
3h07'54 |
SEM |
Team Calvis Iroise Athle |
M |
|
0 |
13 |
BEGOC Pierre |
3h08'22 |
SEM |
Xv Athletic |
M |
|
0 |
14 |
DERRIEN Mikael |
3h08'40 |
SEM |
Running Conseil Brest |
M |
|
0 |
15 |
JOLY Laurent |
3h09'11 |
V1M |
|
M |
|
0 |
16 |
JANDON Jocelyn |
3h09'38 |
SEM |
|
M |
|
0 |
17 |
TARO Aurelien |
3h09'49 |
SEM |
Team Decathlon Brest |
M |
|
0 |
18 |
JEZEGOU Mikael |
3h09'51 |
SEM |
Team Trail Abers Benoit |
M |
|
0 |
19 |
LANNUZEL Jean jacques |
3h12'16 |
V1M |
|
M |
|
0 |
20 |
BLUTEAU Guillaume |
3h12'49 |
SEM |
|
M |
|
0 |
21 |
PELLEAU Luc |
3h14'42 |
SEM |
Galouperien Milizac |
M |
|
0 |
22 |
MARIE Sylvain |
3h15'32 |
SEM |
Thales Adk |
M |
|
0 |
23 |
LE QUERE Regis |
3h16'16 |
V1M |
Les Amoureux Trezien |
M |
|
0 |
24 |
MORVAN Benjamin |
3h16'32 |
ESM |
Team Decathlon Brest |
M |
|
0 |
25 |
HARNOIS Vincent |
3h17'42 |
SEM |
Tub |
M |
|
0 |
26 |
LE POETVIN Elodie |
3h18'35 |
SEF |
Queven Athletisme |
F |
1ere F |
0 |
27 |
HELOURY Nicolas |
3h18'36 |
SEM |
|
M |
|
0 |
28 |
MARCHE Freddy |
3h19'06 |
SEM |
|
M |
|
0 |
29 |
BONTONOU Steven |
3h19'38 |
SEM |
La Joie De Courir Plabenn |
M |
|
0 |
30 |
PERROT Stephane |
3h19'57 |
V1M |
Traileur De Guip |
M |
|
0 |
31 |
GLOAGUEN Ronan |
3h20'21 |
V1M |
Foulees Concarnoises |
M |
|
0 |
32 |
BACHELIER Thomas |
3h21'02 |
SEM |
Tub |
M |
|
0 |
33 |
MAZE Philippe |
3h21'04 |
SEM |
|
M |
|
0 |
34 |
OLIVIER Pelagie |
3h21'26 |
V1F |
Team Del Transport |
F |
2eme F |
0 |
35 |
KERJOSE Julien |
3h21'26 |
SEM |
Broceliande Aventure 35 |
M |
|
0 |
36 |
PEUZIAT Bertrand |
3h22'01 |
V1M |
Plougastel Sport Nature |
M |
|
0 |
37 |
BLEUZEN Christophe |
3h22'21 |
V1M |
Courir A Chateaulin |
M |
|
0 |
38 |
UGUEN Gael |
3h22'31 |
V1M |
Joie De Courir Plabennec |
M |
|
0 |
39 |
LARGENTON Anthony |
3h22'49 |
V1M |
Amicale Pompier Crozon |
M |
|
0 |
40 |
LAGADEC Dominique |
3h23'22 |
V1M |
La Joie De Courir Plabenn |
M |
|
0 |
41 |
LAMIRE Olivier |
3h23'26 |
V1M |
Breizh Touch |
M |
|
0 |
42 |
BESCOND Olivier |
3h23'47 |
SEM |
Dauphins De L'elorn Triat |
M |
|
0 |
43 |
BALEINE Olivier |
3h24'29 |
SEM |
|
M |
|
0 |
44 |
SIDER Maurice |
3h24'32 |
V1M |
Brest Goelopeurs |
M |
|
0 |
45 |
ALLONCLE Neil |
3h24'37 |
SEM |
Canailloux |
M |
|
0 |
46 |
CREN Benjamin |
3h24'53 |
SEM |
|
M |
|
0 |
47 |
QUERE Gilles |
3h24'58 |
SEM |
|
M |
|
0 |
48 |
DUTRION Thibaut |
3h25'11 |
SEM |
Team Bad |
M |
|
0 |
49 |
LE HIR Jerome |
3h25'22 |
V1M |
|
M |
|
0 |
50 |
SIMON Stephane |
3h25'23 |
V1M |
|
M |
|
0 |
51 |
LOUAZON Christophe |
3h25'37 |
V1M |
|
M |
|
0 |
52 |
PONS Aurelien |
3h26'20 |
SEM |
|
M |
|
0 |
53 |
NADAL Pierre |
3h26'33 |
SEM |
|
M |
|
0 |
54 |
MOYOU Gilles |
3h27'00 |
V1M |
Lta Redeg 29 |
M |
|
0 |
55 |
GOURITEN Mikael |
3h27'18 |
V1M |
|
M |
|
0 |
56 |
MAURIER Jacques |
3h27'32 |
V2M |
Ms Chantenay Nantes |
M |
|
0 |
57 |
BOURGET Jerome |
3h27'33 |
SEM |
|
M |
|
0 |
58 |
BOUVET Alexandre |
3h27'42 |
SEM |
|
M |
|
0 |
59 |
ABIVEN Yann |
3h28'30 |
V1M |
Melgven Aven Trail |
M |
|
0 |
60 |
LE POTTIER Arnaud |
3h28'52 |
V1M |
Team Hdb Endurance Shop S |
M |
|
0 |
61 |
MORINIERE Noel |
3h29'08 |
V2M |
Entente Des Mauges* |
M |
|
0 |
62 |
JEZEQUEL Anthony |
3h29'22 |
SEM |
Grand Angouleme Athletism |
M |
|
0 |
63 |
COQUERIE Pierre |
3h29'29 |
SEM |
Chalonnes Olympique Sport |
M |
|
0 |
64 |
COUTIL Quentin |
3h30'37 |
SEM |
|
M |
|
0 |
65 |
PALLIER Ronan |
3h30'45 |
V1M |
|
M |
|
0 |
66 |
SEGALEN Regis |
3h30'47 |
SEM |
|
M |
|
0 |
67 |
CORNILLE Stephanie |
3h32'52 |
SEF |
S/l Pays De Brest Athleti |
F |
3eme F |
0 |
68 |
HELY Antoine |
3h32'56 |
SEM |
|
M |
|
0 |
69 |
TOURNEMAINE Herve |
3h33'03 |
V2M |
Pacmac |
M |
|
0 |
70 |
FOURMOND Remi |
3h33'25 |
V1M |
Cavaleur Plmcb |
M |
|
0 |
71 |
SIBIRIL Pierre |
3h33'28 |
SEM |
Running Conseil Brest |
M |
|
0 |
72 |
AUDREN Nicolas |
3h33'28 |
SEM |
|
M |
|
0 |
73 |
MICHEL Sylvain |
3h33'29 |
V1M |
Agence Des Aires Marines |
M |
|
0 |
74 |
BRION Mathieu |
3h33'58 |
V1M |
Brest Triathlon |
M |
|
0 |
75 |
BIDAN Jean baptiste |
3h34'14 |
SEM |
Cghn Bernay |
M |
|
0 |
76 |
VIVET Charly |
3h34'22 |
SEM |
Gasc |
M |
|
0 |
77 |
AUDREN Francois |
3h34'30 |
SEM |
Acp Muzillac |
M |
|
0 |
78 |
GUIAVARCH Simon |
3h35'12 |
SEM |
|
M |
|
0 |
79 |
FONTAINE Nicolas |
3h35'14 |
SEM |
|
M |
|
0 |
80 |
FABULET Cedric |
3h35'24 |
SEM |
|
M |
|
0 |
81 |
DAGNET David |
3h35'35 |
V1M |
Locmaria Velo Club |
M |
|
0 |
82 |
EVENAT Nicolas |
3h36'39 |
SEM |
Ana Lauterbourg Ac |
M |
|
0 |
83 |
RICHE Anne |
3h36'49 |
V1F |
Thales Adk |
F |
|
0 |
84 |
GRALL Pascal |
3h36'52 |
V2M |
Fspn |
M |
|
0 |
85 |
TIGREAT Stephane |
3h36'53 |
V1M |
Pays De Landerneau Athlet |
M |
|
0 |
86 |
TALARMIN Christophe |
3h37'14 |
SEM |
|
M |
|
0 |
87 |
DAVID Yann |
3h37'19 |
V1M |
|
M |
|
0 |
88 |
LAMOUR Sebastien |
3h37'25 |
V1M |
|
M |
|
0 |
89 |
ALLARS Gabriel |
3h38'39 |
SEM |
|
M |
|
0 |
90 |
DUDORET Christophe |
3h39'09 |
SEM |
Iroise Triathlon |
M |
|
0 |
91 |
MAGEUR Alain |
3h39'14 |
V1M |
Les Cavaleurs Brest Plmcb |
M |
|
0 |
92 |
CHOQUET Jerome |
3h39'14 |
V1M |
Les Cavaleurs Brest Plmcb |
M |
|
0 |
93 |
LAMOUR Pascal |
3h39'17 |
SEM |
Brest Triathlon |
M |
|
0 |
94 |
COROLLEUR Sebastien |
3h39'43 |
SEM |
Oxyjeunes |
M |
|
0 |
95 |
MOREL Guillaume |
3h39'57 |
SEM |
Team Raidlight 44 |
M |
|
0 |
96 |
BOULINGUEZ Adrien |
3h40'01 |
V1M |
Sill Entreprises Sport |
M |
|
0 |
97 |
DUROCHER Gabriel |
3h40'11 |
SEM |
Savate Brestoise |
M |
|
0 |
98 |
REAU Pascal |
3h40'21 |
V1M |
Racing Club Nantais 04403 |
M |
|
0 |
99 |
LE JEUNE Christophe |
3h40'22 |
V1M |
Gsy Bourg Blanc |
M |
|
0 |
100 |
ETOURNEUX Delphine |
3h40'30 |
V1F |
Entente Des Mauges* |
F |
|
0 |
101 |
GRATON Gerard |
3h40'30 |
V1M |
Entente Des Mauges* |
M |
|
0 |
102 |
TANGUY Nicolas |
3h40'31 |
SEM |
|
M |
|
0 |
103 |
DANILO Jean charles |
3h40'42 |
V1M |
Guer |
M |
|
0 |
104 |
SENECHAL Marie line |
3h40'43 |
V1F |
Courir A Ploudal |
F |
|
0 |
105 |
SALOU Mikael |
3h40'51 |
V1M |
Pac Mac |
M |
|
0 |
106 |
GAUTIER Bernard |
3h41'01 |
V1M |
Pays De Landerneau Athlet |
M |
|
0 |
107 |
LHOUR Anthony |
3h41'03 |
SEM |
|
M |
|
0 |
108 |
RAULT Alexis |
3h41'06 |
SEM |
Groix |
M |
|
0 |
109 |
ROUSSEAU Julien |
3h41'15 |
SEM |
Tcn |
M |
|
0 |
110 |
LE GAC Yannick |
3h41'57 |
V1M |
|
M |
|
0 |
111 |
CRENO Roger |
3h42'13 |
V3M |
Acp Muzillac |
M |
|
0 |
112 |
COUTABLE Arnaud |
3h42'17 |
SEM |
Brest Triathlon |
M |
|
0 |
113 |
HELIES Frederik |
3h42'21 |
SEM |
Pac Mac |
M |
|
0 |
114 |
PETIT Ronan |
3h42'24 |
SEM |
|
M |
|
0 |
115 |
LE BOUSSE Alain |
3h42'40 |
V2M |
Cap |
M |
|
0 |
116 |
GENDRON Stephane |
3h42'48 |
V1M |
|
M |
|
0 |
117 |
COCHIN Thierry |
3h43'21 |
V1M |
Al Chateau Thebaud Vt tra |
M |
|
0 |
118 |
LE GALL Denis |
3h43'30 |
V1M |
Pac Mac Plouzane |
M |
|
0 |
119 |
PELLEN Nathalie |
3h43'31 |
SEF |
Courir A Ploudal |
F |
|
0 |
120 |
GOASGUEN Sylvain |
3h43'33 |
SEM |
|
M |
|
0 |
121 |
NICOL Jean christophe |
3h43'48 |
V1M |
|
M |
|
0 |
122 |
KAISER Jean yves |
3h44'28 |
V1M |
Ua Societe Generale |
M |
|
0 |
123 |
QUERAN Gilles |
3h44'28 |
V2M |
|
M |
|
0 |
124 |
LE GOUEVEC Anthony |
3h44'44 |
SEM |
Guipavas Oxygene |
M |
|
0 |
125 |
LASLIER Gregory |
3h44'49 |
SEM |
|
M |
|
0 |
126 |
KERHORNOU Eric |
3h44'56 |
V1M |
Les Cavaleurs Brest Plmcb |
M |
|
0 |
127 |
LE GOFF Yannick |
3h45'18 |
SEM |
|
M |
|
0 |
128 |
DAGNET Claire |
3h45'19 |
SEF |
|
F |
|
0 |
129 |
BARGAIN Jean luc |
3h45'40 |
V2M |
Courir A Chantepie |
M |
|
0 |
130 |
GEEVERS Pascal |
3h45'44 |
V1M |
|
M |
|
0 |
131 |
LE GOFF Pierre yves |
3h45'48 |
SEM |
St Yvi |
M |
|
0 |
132 |
BOUGARAN Jean michel |
3h46'02 |
V1M |
Courir A Ploudal |
M |
|
0 |
133 |
PANNIER Laurent |
3h46'13 |
V1M |
Oxygene Belbeuf |
M |
|
0 |
134 |
SOYER Laurent |
3h46'13 |
V1M |
Morlaix Triathlon |
M |
|
0 |
135 |
SCOLAN Marc |
3h46'47 |
SEM |
|
M |
|
0 |
136 |
BOURDONNAY Denis |
3h47'06 |
V1M |
Plougastel Sport Nature |
M |
|
0 |
137 |
BARBIER Gabriel |
3h47'08 |
SEM |
Entente Des Mauges* |
M |
|
0 |
138 |
ELY Franck |
3h47'10 |
SEM |
Ely |
M |
|
0 |
139 |
RETIERE Erwann |
3h47'27 |
SEM |
|
M |
|
0 |
140 |
SURGET Arnaud |
3h47'43 |
SEM |
Plougastel Sport Nature |
M |
|
0 |
141 |
PILVEN Alain |
3h48'07 |
V2M |
Legion Saint Pierre |
M |
|
0 |
142 |
DJEBBARI Vine |
3h48'07 |
V2M |
|
M |
|
0 |
143 |
SALIOU Mikael |
3h48'21 |
SEM |
Galouperiens |
M |
|
0 |
144 |
SALIOU Arnaud |
3h48'25 |
SEM |
Galouperiens |
M |
|
0 |
145 |
MOUAZAN Gwenael |
3h48'26 |
V1M |
Plouider Sports Nature |
M |
|
0 |
146 |
JEZEQUEL Dimitri |
3h48'27 |
SEM |
Plouider Sports Nature |
M |
|
0 |
147 |
LAURENT Mathieu |
3h48'29 |
SEM |
|
M |
|
0 |
148 |
PHILBARNS Bertrand |
3h48'29 |
V1M |
Koala Le Relecq |
M |
|
0 |
149 |
STEPHAN Denis |
3h48'39 |
V2M |
Foulees Concarnoises |
M |
|
0 |
150 |
TAFFET Vincent |
3h48'42 |
SEM |
Guerledan Aventures |
M |
|
0 |
151 |
MENEZ Gael |
3h48'58 |
SEM |
La Roche Sport Nature |
M |
|
0 |
152 |
DEYRES Jordan |
3h49'33 |
SEM |
Les Amoureux Trezien |
M |
|
0 |
153 |
DUPOIRON Enguerrand |
3h49'50 |
SEM |
Team Decathlon Brest |
M |
|
0 |
154 |
RIOU Julien |
3h49'50 |
SEM |
|
M |
|
0 |
155 |
JOURDAN Olivier |
3h49'55 |
SEM |
Associatiion Des Loisirs |
M |
|
0 |
156 |
DORE Gregory |
3h49'55 |
SEM |
Associatiion Des Loisirs |
M |
|
0 |
157 |
BRETON Hubert |
3h50'18 |
V1M |
|
M |
|
0 |
158 |
HAY Christophe |
3h50'20 |
V2M |
|
M |
|
0 |
159 |
SALIOU Sebastien |
3h50'30 |
V1M |
Team Conseils Course A Pi |
M |
|
0 |
160 |
OLIVIER Francois xavier |
3h50'40 |
SEM |
Requins Couronnais Triath |
M |
|
0 |
161 |
BOLLENGIER Nicolas |
3h50'41 |
SEM |
|
M |
|
0 |
162 |
LARSONNEUR Jeremy |
3h50'42 |
SEM |
|
M |
|
0 |
163 |
MAESTRI Terence |
3h50'45 |
SEM |
|
M |
|
0 |
164 |
LANUZEL Jean |
3h50'55 |
V3M |
|
M |
|
0 |
165 |
OLIVIER Cyrille |
3h51'20 |
V1M |
Team Del Transport |
M |
|
0 |
166 |
KERMORGANT Serge |
3h51'44 |
SEM |
|
M |
|
0 |
167 |
MEVELLEC Maelan |
3h52'03 |
SEM |
|
M |
|
0 |
168 |
JEGAT Ludo |
3h52'04 |
SEM |
Trailer D'armor |
M |
|
0 |
169 |
RENOUL Benoit |
3h52'08 |
SEM |
|
M |
|
0 |
170 |
CROGUENNEC Cyril |
3h52'15 |
SEM |
Team Trail De L Abert Ben |
M |
|
0 |
171 |
DONARD David |
3h52'15 |
V1M |
|
M |
|
0 |
172 |
BARRANGER Nicolas |
3h52'28 |
SEM |
|
M |
|
0 |
173 |
ROULIN Michel |
3h52'56 |
V2M |
Broceliande Aventure 35 |
M |
|
0 |
174 |
LE NOUVEAU Lionel |
3h53'08 |
V1M |
Redeg E Plougastel |
M |
|
0 |
175 |
BEGOC Eddy |
3h53'38 |
SEM |
|
M |
|
0 |
176 |
GUEGANO Christian |
3h53'46 |
V1M |
Foulees De Cleguer |
M |
|
0 |
177 |
UGUEN Jerome |
3h53'49 |
SEM |
La Roche Sport Nature |
M |
|
0 |
178 |
LE FELL Jeanlou |
3h53'53 |
V2M |
Les Lutions Du Cranou |
M |
|
0 |
179 |
TREBAOL Charles |
3h53'58 |
SEM |
Savate Brestoise |
M |
|
0 |
180 |
LANNUZEL Nicolas |
3h54'00 |
SEM |
|
M |
|
0 |
181 |
DURAME Didier |
3h54'04 |
V1M |
Guipavas Oxygene |
M |
|
0 |
182 |
VINCENT Arnaud |
3h54'51 |
SEM |
Pac Mac |
M |
|
0 |
183 |
LAPOUS Christian |
3h55'01 |
V1M |
Pac Mac |
M |
|
0 |
184 |
CORNEN Franck |
3h55'11 |
SEM |
|
M |
|
0 |
185 |
LE RU Ronan |
3h55'13 |
V2M |
|
M |
|
0 |
186 |
DUBRULLE Loic |
3h55'24 |
SEM |
Brest |
M |
|
0 |
187 |
GOURMELEN Fabien |
3h55'27 |
SEM |
Courir A Morlaix |
M |
|
0 |
188 |
BARTHE Christophe |
3h55'28 |
SEM |
|
M |
|
0 |
189 |
KERANDEL Marion |
3h55'40 |
SEF |
|
F |
|
0 |
190 |
RIVOALEN Johann |
3h55'43 |
SEM |
Courir A Ploudal |
M |
|
0 |
191 |
DROUINEAU Ludovic |
3h56'07 |
SEM |
Team Bad |
M |
|
0 |
192 |
DETOC Jerome |
3h56'15 |
SEM |
Team Bad |
M |
|
0 |
193 |
PALLIER Philippe |
3h56'19 |
V1M |
Brest Orintation |
M |
|
0 |
194 |
TANGUY David |
3h56'31 |
V1M |
Brest L'attitude Trail |
M |
|
0 |
195 |
PEDEN Jean christophe |
3h56'33 |
SEM |
Team Humblezh |
M |
|
0 |
196 |
LETAILLANDIER Benoit |
3h56'55 |
V1M |
La Roche Sport Nature |
M |
|
0 |
197 |
FUTEUL Arnaud |
3h57'40 |
V1M |
Guipavas Bmx |
M |
|
0 |
198 |
MORCHOISNE Olivier |
3h58'12 |
V1M |
Le Souffle Des Abers |
M |
|
0 |
199 |
CREN Jean noel |
3h58'14 |
V3M |
Pacmac Plouzan2 |
M |
|
0 |
200 |
JAOUEN Jean christophe |
3h58'49 |
V1M |
Team Trail De L Abert Ben |
M |
|
0 |
201 |
PIERRE Alan |
3h58'56 |
SEM |
|
M |
|
0 |
202 |
FOURN Fabrice |
3h59'14 |
V1M |
Lannilis |
M |
|
0 |
203 |
CUZON Pierre yves |
3h59'24 |
V1M |
Corlay Sport Nature |
M |
|
0 |
204 |
PAILLER Francois |
3h59'58 |
SEM |
Plougerneau |
M |
|
0 |
205 |
COUPE Jocelyne |
4h00'05 |
V1F |
Asptt Fougeres |
F |
|
0 |
206 |
GOUEZIN Christian |
4h00'06 |
V2M |
Guipavas Oxygene |
M |
|
0 |
207 |
BEAULIEU Vincent |
4h00'08 |
SEM |
|
M |
|
0 |
208 |
GUYOMARD Adrien |
4h00'12 |
SEM |
Cima Pays D'auray |
M |
|
0 |
209 |
CHEVALIER Eric |
4h00'21 |
V1M |
AS ROMAGNAT |
M |
|
0 |
210 |
ALLARD Joseph |
4h00'29 |
SEM |
|
M |
|
0 |
211 |
LAMOUR Serge |
4h00'30 |
V2M |
Eslocmaria Football |
M |
|
0 |
212 |
LAMOUR Sylvie |
4h00'33 |
V2F |
Pac Mac |
F |
|
0 |
213 |
LEBON Benoit |
4h00'45 |
V1M |
Uaca Saint Brieuc |
M |
|
0 |
214 |
MUSCAT Audrey |
4h00'53 |
SEF |
Les Cavaleurs Brest Plmcb |
F |
|
0 |
215 |
AUGAN Michel |
4h01'19 |
V2M |
Broceliande Aventure 35 |
M |
|
0 |
216 |
PAUGAM Jean luc |
4h01'33 |
V2M |
Traileur De Guip |
M |
|
0 |
217 |
LE GALL Vincent |
4h01'36 |
SEM |
La Roche Sport Nature |
M |
|
0 |
218 |
PENNEC Sebastien |
4h02'00 |
V1M |
Individuel |
M |
|
0 |
219 |
GONTHIER Eric |
4h02'20 |
V1M |
La Roche Sport Nature |
M |
|
0 |
220 |
DROFF Aurelien |
4h02'24 |
SEM |
Brest L'attitude Trail |
M |
|
0 |
221 |
TREBAOL Xavier |
4h02'29 |
V1M |
|
M |
|
0 |
222 |
DESCHAMPS Mikael |
4h02'34 |
V1M |
Plaintel Aventures |
M |
|
0 |
223 |
BEN YAHMED Faouzi |
4h02'49 |
V1M |
|
M |
|
0 |
224 |
DOHOLLOU Thierry |
4h02'50 |
V2M |
|
M |
|
0 |
225 |
PEOCH David |
4h02'56 |
SEM |
|
M |
|
0 |
226 |
LE BORGNE Erwan |
4h03'08 |
SEM |
Team Trail Abers Benoit |
M |
|
0 |
227 |
PHILIPPOT Anne laure |
4h03'19 |
SEF |
|
F |
|
0 |
228 |
DANIEL Jerome |
4h03'26 |
V1M |
|
M |
|
0 |
229 |
TYMEN Christophe |
4h03'44 |
SEM |
Raid Attitude Bzh29 |
M |
|
0 |
230 |
HENAFF Laurent |
4h04'02 |
V1M |
|
M |
|
0 |
231 |
TOULLEC Julien |
4h04'03 |
SEM |
|
M |
|
0 |
232 |
POMMIER Patrick |
4h04'05 |
V1M |
Uaca Saint Brieuc |
M |
|
0 |
233 |
CALZAS Michel |
4h04'20 |
V1M |
Naides De Locmaria |
M |
|
0 |
234 |
PRIGENT Romuald |
4h04'25 |
V1M |
Guerledan Aventures |
M |
|
0 |
235 |
SERADIN Tanguy |
4h04'32 |
V1M |
Team Trail De L Abert Ben |
M |
|
0 |
236 |
LE QUINTREC Guillaume |
4h04'57 |
SEM |
Plougastel Sport Nature |
M |
|
0 |
237 |
CARNOT Stephane |
4h05'01 |
V1M |
Les Lutions Du Cranou |
M |
|
0 |
238 |
PERAN Jonathan |
4h05'12 |
SEM |
|
M |
|
0 |
239 |
OGOR Gerard |
4h05'16 |
V2M |
Team Trecobat |
M |
|
0 |
240 |
BATY David |
4h06'01 |
V1M |
Entente Sevre |
M |
|
0 |
241 |
SIMON Gildas |
4h06'15 |
SEM |
Redeg 29 |
M |
|
0 |
242 |
LAMOUR Christelle |
4h06'46 |
V1F |
Es Corsen Iroise Athle |
F |
|
0 |
243 |
LAMOUR Bertrand |
4h06'47 |
SEM |
Team Trail De L Abert Ben |
M |
|
0 |
244 |
TANNE Nathalie |
4h06'57 |
V2F |
|
F |
|
0 |
245 |
MOAL Dominique |
4h07'05 |
V1M |
|
M |
|
0 |
246 |
ROUE Isabelle |
4h07'07 |
V1F |
|
F |
|
0 |
247 |
KERVEILLANT Jean philippe |
4h07'23 |
SEM |
|
M |
|
0 |
248 |
SEGALOU Franck |
4h07'23 |
V1M |
|
M |
|
0 |
249 |
BENARD Sebastien |
4h07'24 |
SEM |
Bles D Or Gouesnou |
M |
|
0 |
250 |
JOLIVET Laurent |
4h07'36 |
SEM |
S/l Ploeren Endurance |
M |
|
0 |
251 |
STOURM Cyrille |
4h07'57 |
V1M |
Brest L'attitude Trail |
M |
|
0 |
252 |
JANVIER Christophe |
4h08'05 |
V1M |
|
M |
|
0 |
253 |
COQUERIE Jean luc |
4h08'37 |
V2M |
Csjb |
M |
|
0 |
254 |
WYNDAELE Christelle |
4h08'37 |
V1F |
Usjoigny |
F |
|
0 |
255 |
LAPORTE Daniel |
4h08'54 |
V2M |
Humblezh |
M |
|
0 |
256 |
LECORNET Romuald |
4h09'04 |
V1M |
Racing Club Nantais |
M |
|
0 |
257 |
GUIMARD Kevin |
4h09'20 |
SEM |
|
M |
|
0 |
258 |
BOZEC Henri |
4h09'24 |
V1M |
|
M |
|
0 |
259 |
CACHELEUX Gregory |
4h09'26 |
V1M |
|
M |
|
0 |
260 |
LANGLADE Laurent |
4h09'31 |
V1M |
|
M |
|
0 |
261 |
PHILIPPE Carole |
4h09'33 |
V1F |
|
F |
|
0 |
262 |
RIOUAL Christophe |
4h09'35 |
V1M |
Pac Mac |
M |
|
0 |
263 |
QUIMBERT Erwann |
4h10'02 |
SEM |
Team Bad |
M |
|
0 |
264 |
LATRONCHETTE Florent |
4h10'08 |
SEM |
|
M |
|
0 |
265 |
CHAPEL Luc |
4h10'12 |
V1M |
Team Trail De L Abert Ben |
M |
|
0 |
266 |
DEVIN Jordane |
4h10'14 |
SEM |
Run In Nantes |
M |
|
0 |
267 |
LE GRAND Jean paul |
4h10'32 |
V3M |
|
M |
|
0 |
268 |
BERTHOU Alain |
4h10'47 |
V2M |
|
M |
|
0 |
269 |
LE ROUX Alain |
4h10'59 |
V1M |
Team Trail Abers Benoit |
M |
|
0 |
270 |
PAUGAM Christian |
4h11'05 |
V2M |
Lutins Du Cranou |
M |
|
0 |
271 |
LEBOEUF Carole |
4h11'11 |
SEF |
|
F |
|
0 |
272 |
FARGES Fred |
4h11'12 |
V2M |
|
M |
|
0 |
273 |
GUERIN Jean paul |
4h11'12 |
V2M |
Vt trail Chateau Thebaud |
M |
|
0 |
274 |
LAURENT Sylvain |
4h11'15 |
SEM |
Triathlon Atlantique Carq |
M |
|
0 |
275 |
GAUBERT Julien |
4h11'20 |
SEM |
Plougastel Sport Nature |
M |
|
0 |
276 |
KERVEC Mik |
4h11'22 |
SEM |
La Roche Vtt |
M |
|
0 |
277 |
OLIERIC Jean christophe |
4h11'31 |
V1M |
|
M |
|
0 |
278 |
GLEAU Regis |
4h11'33 |
SEM |
Cc Bourg Blanc |
M |
|
0 |
279 |
DOUSSAL Patrice |
4h11'41 |
V3M |
Locmaria Plouzane |
M |
|
0 |
280 |
KERNEIS Stephane |
4h11'43 |
V1M |
|
M |
|
0 |
281 |
CHAUVAT Fabien |
4h11'56 |
V1M |
Entente Des Mauges* |
M |
|
0 |
282 |
MINSO David |
4h11'57 |
V1M |
Team Trail De L Abert Ben |
M |
|
0 |
283 |
GUIMARD Christophe |
4h12'06 |
V1M |
Agile Talon |
M |
|
0 |
284 |
GELGON Anthony |
4h12'58 |
SEM |
Asptt Rennes |
M |
|
0 |
285 |
PEGE Patrick |
4h13'05 |
V2M |
Triathlon Atlantique Carq |
M |
|
0 |
286 |
PEGE Frederique |
4h13'06 |
V1F |
Triathlon Atlantique Carq |
F |
|
0 |
287 |
CHOAIN Benoit |
4h13'24 |
SEM |
|
M |
|
0 |
288 |
LE FOLL Regis |
4h13'28 |
SEM |
Korong Sport Nature |
M |
|
0 |
289 |
ROPERS Elodie |
4h13'30 |
SEF |
|
F |
|
0 |
290 |
LEON Fabrice |
4h13'31 |
SEM |
Gsy Bourg Blanc |
M |
|
0 |
291 |
LACHETEAU Marion |
4h13'33 |
SEF |
Usm Viroflay |
F |
|
0 |
292 |
FOURMONT Gaylord |
4h13'39 |
SEM |
Semelles De Vent |
M |
|
0 |
293 |
CNUDDE Jacques |
4h13'55 |
V1M |
Courir A Chateaulin |
M |
|
0 |
294 |
BRETON Arnaud |
4h13'58 |
SEM |
|
M |
|
0 |
295 |
PIEUCHOT Nicolas |
4h14'08 |
SEM |
Run In Nantes |
M |
|
0 |
296 |
ABGUILLERM Thierry |
4h14'10 |
V1M |
Trail De Guerledan |
M |
|
0 |
297 |
VITEL Pierre antoine |
4h14'22 |
SEM |
|
M |
|
0 |
298 |
CORRE Melanie |
4h14'25 |
SEF |
Pac Mac |
F |
|
0 |
299 |
WUNSCH Aline |
4h14'30 |
SEF |
Brest L'attitude Trail |
F |
|
0 |
300 |
JACQUET Matthias |
4h14'52 |
SEM |
Team Bad |
M |
|
0 |
301 |
REHAULT Patrick |
4h15'01 |
V2M |
Broceliande Aventure |
M |
|
0 |
302 |
BAUCHE Benoit |
4h15'04 |
SEM |
|
M |
|
0 |
303 |
GELOT Sebastien |
4h15'10 |
SEM |
Run In Nantes |
M |
|
0 |
304 |
PERROT Philippe |
4h15'11 |
V2M |
Les Lutions Du Cranou |
M |
|
0 |
305 |
DESMARS Jerome |
4h15'14 |
V1M |
|
M |
|
0 |
306 |
CAILLET Bruno |
4h15'18 |
V1M |
|
M |
|
0 |
307 |
GOURIOU David |
4h15'37 |
SEM |
Courir A Lanrivoare |
M |
|
0 |
308 |
RAGUENES Guillaume |
4h15'50 |
SEM |
|
M |
|
0 |
309 |
MANCHERON Sylvie |
4h16'22 |
V1F |
Us Joigny |
F |
|
0 |
310 |
LE CORRE Yvan |
4h16'22 |
V1M |
Usj Athletisme |
M |
|
0 |
311 |
QUINQUIS Xavier |
4h16'22 |
V1M |
Quimper Footing Loisirs |
M |
|
0 |
312 |
MADEC Stephane |
4h17'19 |
V1M |
Footing Landerneen |
M |
|
0 |
313 |
LADAN Ludovic |
4h17'19 |
V1M |
La Roche Sport Nature |
M |
|
0 |
314 |
LE BORGNE Gildas |
4h17'25 |
V1M |
Courir A Ploudal |
M |
|
0 |
315 |
JACOPIN Nicolas |
4h17'27 |
SEM |
Team Humblezh |
M |
|
0 |
316 |
MORIO Gilbert |
4h17'40 |
V2M |
|
M |
|
0 |
317 |
SORNET Ludovic |
4h17'49 |
V1M |
Humblezh |
M |
|
0 |
318 |
GAUTIER Olivier |
4h18'03 |
SEM |
Les Lutins Du Cranou Hanv |
M |
|
0 |
319 |
GOURMELON Vincent |
4h18'07 |
SEM |
Us Plougonvelin |
M |
|
0 |
320 |
GUEGUEN David |
4h18'19 |
V1M |
La Verticale |
M |
|
0 |
321 |
GELGON Martial |
4h18'24 |
SEM |
|
M |
|
0 |
322 |
ANSQUER Romain |
4h18'38 |
SEM |
|
M |
|
0 |
323 |
ANSQUER Dominique |
4h18'38 |
V2M |
Leucemie Espoir Triathlon |
M |
|
0 |
324 |
LE GUYADER Olivier |
4h18'40 |
V1M |
Korong Sport Nature |
M |
|
0 |
325 |
GOGLY Robin |
4h19'33 |
SEM |
|
M |
|
0 |
326 |
BARBOT Charles |
4h19'39 |
SEM |
|
M |
|
0 |
327 |
GUERMEUR Gael |
4h20'07 |
SEM |
Brest Goelopeurs |
M |
|
0 |
328 |
LE MORVAN Gregory |
4h20'10 |
SEM |
Snls44 |
M |
|
0 |
329 |
MORISSEAU Franck |
4h20'24 |
SEM |
|
M |
|
0 |
330 |
BETTON Cedric |
4h20'25 |
SEM |
Ac/cesson |
M |
|
0 |
331 |
TREBAOL Remi |
4h20'27 |
V2M |
Courir A Bourg Blanc |
M |
|
0 |
332 |
CAUSEUR Sebastien |
4h20'40 |
V1M |
Pac Mac |
M |
|
0 |
333 |
NICOL Valerie |
4h20'48 |
V1F |
Saint Baudelle Endurance |
F |
|
0 |
334 |
KERYER Marie angele |
4h20'48 |
V1F |
Foulee Renanaise |
F |
|
0 |
335 |
PHILIPPE Arnaud |
4h21'05 |
SEM |
Team Opel |
M |
|
0 |
336 |
LENAFF Alizee |
4h21'07 |
SEF |
Tri Aventure |
F |
|
0 |
337 |
LE SAINT Thierry |
4h21'24 |
V2M |
Courir A Bourg Blanc |
M |
|
0 |
338 |
LAMBERT Philippe |
4h21'53 |
V2M |
Acp Muzillac |
M |
|
0 |
339 |
SCHMITT Herve |
4h21'54 |
V1M |
Acp Muzillac |
M |
|
0 |
340 |
CRENO Annick |
4h21'54 |
V2F |
Acp Muzillac |
F |
|
0 |
341 |
KEROUAULT Bruno |
4h21'54 |
V1M |
Acp Muzillac |
M |
|
0 |
342 |
THOMAS Emmanuel |
4h22'01 |
V1M |
Keep Cool |
M |
|
0 |
343 |
CABON Stephanie |
4h22'13 |
SEF |
Semelles De Vent |
F |
|
0 |
344 |
THOMAS Erwan |
4h22'18 |
SEM |
Tub |
M |
|
0 |
345 |
CHESNEAU Marie claire |
4h22'32 |
V3F |
Rc Nantais |
F |
|
0 |
346 |
FAVIER Emmanuelle |
4h22'33 |
V1F |
|
F |
|
0 |
347 |
MORVAN Frederic |
4h22'40 |
V1M |
|
M |
|
0 |
348 |
BOSCHET Jean luc |
4h22'58 |
V1M |
Ddn |
M |
|
0 |
349 |
SZPUNAR Pierrick |
4h23'17 |
SEM |
|
M |
|
0 |
350 |
LE BAIL Vincent |
4h23'34 |
ESM |
|
M |
|
0 |
351 |
CALVEZ Ronan |
4h23'44 |
SEM |
|
M |
|
0 |
352 |
GELPER Zelinda |
4h24'44 |
V2F |
La Roche Sport Nature |
F |
|
0 |
353 |
MAINETTI Mickael |
4h24'46 |
V1M |
Entente Des Mauges* |
M |
|
0 |
354 |
GOASDUFF Mael |
4h25'00 |
SEM |
|
M |
|
0 |
355 |
JUIFF Raphael |
4h25'05 |
SEM |
|
M |
|
0 |
356 |
JAHAN Stephane |
4h25'12 |
V1M |
Courir A Pouldreuzic |
M |
|
0 |
357 |
HENAFF Yann |
4h25'31 |
SEM |
Chevreuils St Goazec |
M |
|
0 |
358 |
FERRANT Mickael |
4h25'41 |
SEM |
|
M |
|
0 |
359 |
SABOUREAU David |
4h25'46 |
V1M |
Asce Mma |
M |
|
0 |
360 |
RAMIER Benjamin |
4h26'10 |
SEM |
|
M |
|
0 |
361 |
YHUEL Louis |
4h26'15 |
V2M |
|
M |
|
0 |
362 |
TATON Jennifer |
4h26'16 |
SEF |
Snls44 |
F |
|
0 |
363 |
OLLIVIER HENRY Fabien |
4h26'17 |
SEM |
Snls44 |
M |
|
0 |
364 |
DRIER DE LAFORTE Benoit |
4h26'33 |
V1M |
|
M |
|
0 |
365 |
SEVEN Stephanie |
4h26'40 |
V1F |
|
F |
|
0 |
366 |
JACQ Maryannick |
4h27'03 |
V1F |
Es Corsen |
F |
|
0 |
367 |
CHARPENTIER Martial |
4h27'04 |
V2M |
Serbouti Run |
M |
|
0 |
368 |
KNAB Nicolas |
4h27'11 |
SEM |
|
M |
|
0 |
369 |
LOUSSOT Fanny |
4h27'12 |
SEF |
Cellerier Beneat Associes |
F |
|
0 |
370 |
DENIZOT Jocelyn |
4h28'14 |
SEM |
Courir A Pouldreuzic |
M |
|
0 |
371 |
QUINQUIS Patrick |
4h28'21 |
V2M |
|
M |
|
0 |
372 |
KERANGUEVEN Fabienne |
4h28'44 |
V1F |
Team Trail Abers Benoit |
F |
|
0 |
373 |
TALARMAIN Guillaume |
4h28'56 |
SEM |
|
M |
|
0 |
374 |
LUQUET Laurence |
4h29'07 |
V1F |
Triaventure |
F |
|
0 |
375 |
BRONNEC David |
4h29'10 |
SEM |
Brest Triathlon |
M |
|
0 |
376 |
COQUET Thomas |
4h29'10 |
SEM |
|
M |
|
0 |
377 |
JORET Pascal |
4h29'13 |
V1M |
Team Raidlight 44 |
M |
|
0 |
378 |
RANNOU Brendan |
4h29'25 |
SEM |
|
M |
|
0 |
379 |
BOULCH Remy |
4h29'27 |
V3M |
Courir A St Divy |
M |
|
0 |
380 |
RICHARD Kevin |
4h29'28 |
SEM |
Team Rider Tatoo |
M |
|
0 |
381 |
MARCHIO Tony (Ita) |
4h29'28 |
V1M |
|
M |
|
0 |
382 |
HEUZE Patricia |
4h29'29 |
V2F |
|
F |
|
0 |
383 |
TALABARDON Patricia |
4h29'33 |
V1F |
Humblezh |
F |
|
0 |
384 |
GUITTON Cecilia |
4h29'37 |
V1F |
Abv Les Herbiers |
F |
|
0 |
385 |
BOUTTIER Cecile |
4h29'41 |
V1F |
Eanm |
F |
|
0 |
386 |
REGNARD Xavier |
4h29'48 |
V2M |
|
M |
|
0 |
387 |
DE LINIERS Nathanael |
4h30'06 |
SEM |
Brest Triathlon |
M |
|
0 |
388 |
METEYER Jeremy |
4h30'08 |
SEM |
Run In Nantes |
M |
|
0 |
389 |
LEGENDRE Jean yves |
4h30'28 |
V3M |
Sable Triathlon |
M |
|
0 |
390 |
MAHE Fabien |
4h30'40 |
SEM |
|
M |
|
0 |
391 |
MONTIGNY Stephane |
4h30'44 |
V1M |
|
M |
|
0 |
392 |
TOULLEC Julien |
4h30'45 |
SEM |
|
M |
|
0 |
393 |
JEGOU Odile |
4h31'19 |
V2F |
Epa86 |
F |
|
0 |
394 |
PAIMPARAY Alexandre |
4h31'25 |
SEM |
Team No Limit |
M |
|
0 |
395 |
GELGON Cyrille |
4h31'37 |
SEM |
|
M |
|
0 |
396 |
ROULAND Alain |
4h31'39 |
V2M |
Uaca Saint Brieuc |
M |
|
0 |
397 |
MENGUY Francoise |
4h31'49 |
V1F |
Bench |
F |
|
0 |
398 |
BLOUIN Regis |
4h31'50 |
SEM |
Entente Des Mauges* |
M |
|
0 |
399 |
MENGUY Gildas |
4h31'52 |
V2M |
Bench |
M |
|
0 |
400 |
TROADEC Bernard |
4h32'05 |
V2M |
Team Trecobat |
M |
|
0 |
401 |
MENAGE Hilaire |
4h33'13 |
SEM |
Legendre |
M |
|
0 |
402 |
LUCAS Alexandre |
4h33'14 |
SEM |
Legendre |
M |
|
0 |
403 |
ROUZIC Jocelyn |
4h33'15 |
SEM |
|
M |
|
0 |
404 |
KERBRAT Pascal |
4h33'25 |
V1M |
Le Souffle Des Abers |
M |
|
0 |
405 |
LEFRANCOIS Matthieu |
4h33'38 |
SEM |
Team Trail De L Abert Ben |
M |
|
0 |
406 |
MALPHETTES Francois |
4h33'39 |
V1M |
Team Trail Abers Benoit |
M |
|
0 |
407 |
MALARDE Gino |
4h33'46 |
SEM |
|
M |
|
0 |
408 |
LE GLEAU Valerie |
4h33'47 |
V1F |
Les Lutions Du Cranou |
F |
|
0 |
409 |
LE BOURSICAUD Olivier |
4h34'01 |
V1M |
|
M |
|
0 |
410 |
SALIOU Ronan |
4h34'21 |
V1M |
Team Trail Abers Benoit |
M |
|
0 |
411 |
MARREC Mikael |
4h34'32 |
V1M |
|
M |
|
0 |
412 |
LUSTEAU Pierre |
4h34'54 |
SEM |
Run In Nantes |
M |
|
0 |
413 |
MORVAN Olivier |
4h35'23 |
V1M |
Les Lutions Du Cranou |
M |
|
0 |
414 |
REGIBIER Arthur |
4h35'30 |
SEM |
|
M |
|
0 |
415 |
GAUTIER Jean baptiste |
4h36'00 |
V1M |
Vedas Endurance |
M |
|
0 |
416 |
BALLOT Guillaume |
4h36'03 |
SEM |
|
M |
|
0 |
417 |
COCHENNEC Muriel |
4h36'07 |
V1F |
|
F |
|
0 |
418 |
LATRONCHETTE Fabien |
4h36'19 |
SEM |
|
M |
|
0 |
419 |
SCRUIGNEC Guy |
4h36'24 |
V1M |
K3 Sport |
M |
|
0 |
420 |
BARANTON Sandrine |
4h36'30 |
V1F |
Pac Mac |
F |
|
0 |
421 |
BELLEC Bertrand |
4h36'33 |
V2M |
|
M |
|
0 |
422 |
TREHELLO Florian |
4h36'40 |
SEM |
As Chu Nantes |
M |
|
0 |
423 |
POTRAIS Laurence |
4h36'41 |
V2F |
Laval Court Cool |
F |
|
0 |
424 |
CADIOU CASTEL Stephanie |
4h36'55 |
V1F |
Bsa |
F |
|
0 |
425 |
LE GALL Myriam |
4h37'03 |
V2F |
Breizh Sport Aventure |
F |
|
0 |
426 |
GALOPIN Stephane |
4h37'13 |
V2M |
|
M |
|
0 |
427 |
MENARD Pascale |
4h37'33 |
V2F |
Pac Mac |
F |
|
0 |
428 |
DOMAINE Eric |
4h37'56 |
V2M |
Us Joigny Athletisme |
M |
|
0 |
429 |
ROUMEGOUX Thierry |
4h37'58 |
V2M |
Us Joigny |
M |
|
0 |
430 |
LEROY David |
4h38'23 |
V1M |
Plmcb Savate Brestoise |
M |
|
0 |
431 |
BALCON Philippe |
4h38'45 |
V1M |
|
M |
|
0 |
432 |
RIOU Denis |
4h39'02 |
V1M |
|
M |
|
0 |
433 |
PIERRE Anthony |
4h39'08 |
SEM |
|
M |
|
0 |
434 |
MARCHALAND Benoit |
4h40'12 |
V1M |
Guipavas Oxygene |
M |
|
0 |
435 |
COLOMBIES Romuald |
4h40'24 |
SEM |
|
M |
|
0 |
436 |
LELAVENDIER Eric |
4h40'41 |
V2M |
|
M |
|
0 |
437 |
GUERDER Matthieu |
4h40'42 |
SEM |
Ker Croas |
M |
|
0 |
438 |
CLERC Nathalie |
4h40'48 |
SEF |
|
F |
|
0 |
439 |
ANASTACIO Laurent |
4h40'59 |
SEM |
|
M |
|
0 |
440 |
LE POTTIER Ghislaine |
4h41'39 |
V3F |
S/l Pays De Fontainebleau |
F |
|
0 |
441 |
GASCARD Sophie |
4h41'58 |
V1F |
|
F |
|
0 |
442 |
CROS Pierrick |
4h42'13 |
SEM |
|
M |
|
0 |
443 |
PORCHERET David |
4h42'18 |
V2M |
Entente Des Mauges* |
M |
|
0 |
444 |
CHARON Nicolas |
4h42'19 |
V1M |
Entente Des Mauges* |
M |
|
0 |
445 |
TIGREAT Valerie |
4h42'27 |
V1F |
La Roche Sport Nature |
F |
|
0 |
446 |
FOURNIER Joel |
4h42'40 |
V2M |
|
M |
|
0 |
447 |
PALOUS Martine |
4h43'00 |
V2F |
Athle Sud 77 |
F |
|
0 |
448 |
CHAUVEL Jean francois |
4h43'09 |
V1M |
|
M |
|
0 |
449 |
CANEVET Mickael |
4h43'09 |
V1M |
|
M |
|
0 |
450 |
MORVAN Jeff |
4h43'29 |
SEM |
Galouperien Milizac |
M |
|
0 |
451 |
DALIFARD Thierry |
4h43'40 |
V1M |
|
M |
|
0 |
452 |
BEDIEE Erwan |
4h43'54 |
V1M |
Etoile Marollaise |
M |
|
0 |
453 |
GUERDER Simon |
4h43'58 |
SEM |
Ker Croas |
M |
|
0 |
454 |
PALLIER Celine |
4h44'24 |
V1F |
|
F |
|
0 |
455 |
LE MOAL Paul |
4h44'24 |
V1M |
Team Humblezh |
M |
|
0 |
456 |
STALTER Eric |
4h44'44 |
V2M |
Carquefou Ac |
M |
|
0 |
457 |
POGEANT Mathieu |
4h44'57 |
SEM |
Openup Sys |
M |
|
0 |
458 |
FALHER Christian |
4h44'57 |
V2M |
Guerledan Aventures |
M |
|
0 |
459 |
KERUZORE Alan |
4h44'59 |
SEM |
Foulees Concarnoises |
M |
|
0 |
460 |
LEBRETON Raphaelle |
4h46'00 |
SEF |
|
F |
|
0 |
461 |
GAUTRON Florence |
4h46'09 |
V1F |
|
F |
|
0 |
462 |
JAMIN Emmanuel |
4h46'33 |
V1M |
|
M |
|
0 |
463 |
CHARRETEUR Maxime |
4h46'52 |
SEM |
Team Trail De L Abert Ben |
M |
|
0 |
464 |
LE ROUX Mikael |
4h47'04 |
V1M |
Humblezh |
M |
|
0 |
465 |
RABILLER Matthieu |
4h47'04 |
SEM |
|
M |
|
0 |
466 |
COZ Delphine |
4h47'13 |
SEF |
|
F |
|
0 |
467 |
LE GUEN Fabienne |
4h47'13 |
V2F |
|
F |
|
0 |
468 |
REDUREAU Sylvain |
4h47'14 |
V1M |
|
M |
|
0 |
469 |
HOSTIOU Jerome |
4h47'35 |
SEM |
|
M |
|
0 |
470 |
LEBRUN Denis |
4h47'48 |
V1M |
Broceliande Aventure 35 |
M |
|
0 |
471 |
LE SIOU Jerome |
4h48'12 |
SEM |
Individuel |
M |
|
0 |
472 |
WATTEBLED Christophe |
4h48'43 |
V1M |
Koala |
M |
|
0 |
473 |
PALAIS Wilfrid |
4h48'50 |
V1M |
Brest Goelopeurs |
M |
|
0 |
474 |
SMOLUCK Jean marie |
4h48'57 |
V2M |
Athle Sud 77 |
M |
|
0 |
475 |
GOURMELON Francoise |
4h49'54 |
V2F |
|
F |
|
0 |
476 |
RAOUL Fabien |
4h49'55 |
SEM |
Courir A Plomeur |
M |
|
0 |
477 |
LE ROUX Emmanuelle |
4h50'35 |
V1F |
La Joie De Courir Plabenn |
F |
|
0 |
478 |
HERRY Gaelle |
4h51'13 |
V1F |
Courir A St Divy |
F |
|
0 |
479 |
BENARD Dominique |
4h51'24 |
V2M |
Tri Aventure |
M |
|
0 |
480 |
CHARRASSIER Jean luc |
4h51'33 |
V3M |
Santorun |
M |
|
0 |
481 |
BERTHELLEMY Emilie |
4h52'01 |
SEF |
Foulees Douces De Montami |
F |
|
0 |
482 |
CHESNEAU Roland |
4h52'08 |
V3M |
|
M |
|
0 |
483 |
BONJOUR Marie ange |
4h52'14 |
V2F |
Entente Des Mauges* |
F |
|
0 |
484 |
MORVAN Jean francois |
4h52'28 |
V2M |
Courir A Bourg Blanc |
M |
|
0 |
485 |
JEAN Veronique |
4h52'34 |
V1F |
|
F |
|
0 |
486 |
QUERE Eric |
4h52'45 |
V1M |
|
M |
|
0 |
487 |
MAUDUIT Valerie |
4h53'02 |
V1F |
Foulees Douces De Montami |
F |
|
0 |
488 |
BIONDO Xavier |
4h53'44 |
V1M |
|
M |
|
0 |
489 |
DRONNEAU Daniel |
4h54'04 |
V3M |
Racing Club Nantais |
M |
|
0 |
490 |
DAVY Frederic |
4h54'33 |
V1M |
Entente Des Mauges* |
M |
|
0 |
491 |
RIOUAL Emmanuelle |
4h55'13 |
SEF |
S/l Asphalte Guipel |
F |
|
0 |
492 |
DANGELSER Severine |
4h55'35 |
V1F |
Footing Landerneen |
F |
|
0 |
493 |
YANN Thierry |
4h55'54 |
V1M |
Bibus |
M |
|
0 |
494 |
MIRALLES Laurence |
4h56'14 |
V2F |
Santorun |
F |
|
0 |
495 |
RIOU Jocelyne |
4h56'35 |
V2F |
Breizh Sport Aventure |
F |
|
0 |
496 |
TOULLEC Gaetan |
4h56'38 |
SEM |
|
M |
|
0 |
497 |
PUEL Nicolas |
4h56'38 |
SEM |
|
M |
|
0 |
498 |
LE GOFF Fabien |
4h56'40 |
SEM |
|
M |
|
0 |
499 |
CHESNEAU Lucie |
4h56'56 |
SEF |
|
F |
|
0 |
500 |
MOISAN Daniel |
4h57'35 |
V2M |
Courir A Bourg Blanc |
M |
|
0 |
501 |
LE BERRE Celine |
4h58'24 |
SEF |
|
F |
|
0 |
502 |
REGUER Philippe |
4h58'27 |
V1M |
|
M |
|
0 |
503 |
DEBRUYNE Laurent |
4h58'34 |
V1M |
|
M |
|
0 |
504 |
DRUCKE David |
4h58'35 |
SEM |
|
M |
|
0 |
505 |
ROUDOT FOURNET Norbert |
4h59'50 |
V2M |
|
M |
|
0 |
506 |
LENOIR Michel |
5h00'14 |
V3M |
|
M |
|
0 |
507 |
OTOLSKI Dominique |
5h00'17 |
SEM |
Lvc |
M |
|
0 |
508 |
BLEUNVEN Mathieu |
5h00'21 |
SEM |
Courir A Bourg Blanc |
M |
|
0 |
509 |
MOAL Nathalie |
5h00'21 |
SEF |
Brest Goelopeurs |
F |
|
0 |
510 |
LE CORRE Fabrice |
5h00'45 |
V2M |
Us Joigny |
M |
|
0 |
511 |
COINTE Sylvain |
5h00'51 |
V2M |
Les Foulees Douces De Mon |
M |
|
0 |
512 |
COINTE Florence |
5h00'51 |
V1F |
Foulees Douces |
F |
|
0 |
513 |
FOUCRET Christian |
5h01'49 |
V3M |
Les Foulees Douces De Mon |
M |
|
0 |
514 |
LOSSEC Nathalie |
5h02'11 |
SEF |
|
F |
|
0 |
515 |
LE GOULM Marielle |
5h04'38 |
V1F |
Les Coquelicots |
F |
|
0 |
516 |
GRAVEREAU Jean philippe |
5h05'16 |
V2M |
|
M |
|
0 |
517 |
MEFLEH Joseph |
5h05'32 |
ESM |
Dunes D'espoir |
M |
|
0 |
518 |
MEFLEH Kevin |
5h05'32 |
ESM |
Dunes D'espoir |
M |
|
0 |
519 |
MANTRAND Christophe |
5h06'12 |
V1M |
S/l Pays De Fontainebleau |
M |
|
0 |
520 |
RENAUD Gwenaelle |
5h06'12 |
V1F |
S/l Pays De Fontainebleau |
F |
|
0 |
521 |
TAVEAU Gilles |
5h06'26 |
V2M |
As Nandy |
M |
|
0 |
522 |
MOREIRA Laure |
5h06'27 |
V2F |
As Nandy |
F |
|
0 |
523 |
BEDIEE Nathalie |
5h06'42 |
V1F |
|
F |
|
0 |
524 |
MENARD Myriam |
5h07'19 |
SEF |
Foulees Douces |
F |
|
0 |
525 |
LEFRANCOIS Sabine |
5h07'21 |
V1F |
Oxygene Belbeuf |
F |
|
0 |
526 |
PAUGAM Nicolas |
5h08'43 |
V1M |
|
M |
|
0 |
527 |
CARADEC Corinne |
5h09'47 |
V2F |
Brest Triathlon |
F |
|
0 |
528 |
MAREC Nicolas |
5h10'44 |
SEM |
|
M |
|
0 |
529 |
LAMOUR Catherine |
5h11'09 |
V1F |
Les Lutions Du Cranou |
F |
|
0 |
530 |
LE GLEAU Bruno |
5h11'09 |
V1M |
Les Lutions Du Cranou |
M |
|
0 |
531 |
BRUAND Cecile |
5h11'37 |
SEF |
Us St Berthevin |
F |
|
0 |
532 |
BENARD Laetitia |
5h12'22 |
SEF |
Bles D Or Gouesnou |
F |
|
0 |
533 |
LHOSTIS Bruno |
5h12'22 |
V2M |
Bles D Or Gouesnou |
M |
|
0 |
534 |
LABIA Thierry |
5h14'31 |
SEM |
|
M |
|
0 |
535 |
RENOU Yann |
5h15'18 |
V1M |
S/l Ac La Chapelle/erdre |
M |
|
0 |
536 |
BOUSSICAUD Jean marc |
5h15'33 |
V3M |
Etoile Marollaise |
M |
|
0 |
537 |
GILLOUARD Alain |
5h16'08 |
V2M |
|
M |
|
0 |
538 |
GOAR Maxine |
5h18'39 |
SEF |
Naturvan |
F |
|
0 |
539 |
MEGUERDITCHIAN Ivan |
5h20'38 |
V2M |
|
M |
|
0 |
540 |
RENARD Hugues |
5h20'51 |
V2M |
S/l Csjb Angers |
M |
|
0 |
541 |
GODEFROY Sophie |
5h21'41 |
V1F |
Snls44 |
F |
|
0 |
542 |
LETORT Virginia |
5h21'41 |
V1F |
Snls44 |
F |
|
0 |
543 |
LETORT Christophe |
5h21'41 |
V1M |
Snls44 |
M |
|
0 |
544 |
GLOBIG Isabelle |
5h21'53 |
V2F |
|
F |
|
0 |
545 |
LAOT Cedric |
5h23'55 |
SEM |
|
M |
|
0 |
546 |
GUEGUEN Pierre |
5h24'09 |
SEM |
Brest Goelopeurs |
M |
|
0 |
547 |
PINIAU Eddy |
5h24'35 |
SEM |
Pac Mac Plouzane |
M |
|
0 |
548 |
LAKOUSSANH Laurent |
5h26'23 |
V1M |
Vedas Endurance |
M |
|
0 |
549 |
JOBIC Sandrine |
5h27'32 |
V1F |
Les Cavaleurs Brest Plmcb |
F |
|
0 |
550 |
GALLOT Alice |
5h30'45 |
SEF |
|
F |
|
0 |
551 |
BONAVANTUR Katy |
5h32'34 |
SEF |
|
F |
|
0 |
552 |
GRAFF Lydia |
5h32'44 |
V2F |
|
F |
|
0 |
553 |
BOUDEAU Nathalie |
5h32'49 |
V1F |
|
F |
|
0 |
554 |
SIMONNEAU JOBARD Carine |
5h32'49 |
V1F |
Abv Les Herbiers |
F |
|
0 |
555 |
JOBARD Robert |
5h32'50 |
V2M |
|
M |
|
0 |
556 |
KERBIRIOU Jean luc |
5h33'10 |
V1M |
|
M |
|
0 |
557 |
OLLIVIER Daniel |
5h33'36 |
V1M |
Breizh Sport Aventure |
M |
|
0 |
558 |
BORDIEC Christian |
5h33'37 |
V1M |
|
M |
|
0 |
559 |
CASTEL Kevin |
5h38'51 |
SEM |
Les K.sauces |
M |
|
0 |
560 |
CASTEL Yannick |
5h38'52 |
V1M |
Plmcb Les Cavaleurs |
M |
|
0 |
561 |
BOUDEAU Benoit |
5h40'37 |
V1M |
|
M |
|
0 |
562 |
JOSSET Isabelle |
5h41'27 |
V2F |
As Nandy Athletisme |
F |
|
0 |
563 |
RICHARD Vincent |
5h45'32 |
V2M |
Oxygene Belbeuf |
M |
|
0 |
564 |
BIGEON Dominique |
5h45'36 |
V3M |
|
M |
|
0 |
565 |
LENOIR Baya |
5h47'38 |
V3F |
|
F |
|
0 |
566 |
MOAL Jean marc |
5h49'02 |
V2M |
Brest Triathlon |
M |
|
0 |
567 |
TAHAROUNT Rabah |
5h55'03 |
V3M |
|
M |
|
0 |
568 |
MARCOTTE Gauthier |
5h55'13 |
V1M |
Vedas Endurance |
M |
|
0 |