1 |
DAVIES Andrew |
1h56'06 |
SEM |
Pays De Galles |
M |
|
0 |
2 |
DREAN Christian |
2h02'26 |
SEM |
Bretagne |
M |
|
0 |
3 |
BODMAN Daniel |
2h03'15 |
SEM |
Pays De Galles |
M |
|
0 |
4 |
BENTLEW Russel |
2h04'55 |
SEM |
Pays De Galles |
M |
|
0 |
5 |
ROBERT Richard |
2h06'18 |
SEM |
Pays De Galles |
M |
|
0 |
6 |
LAPORTE Vivien |
2h07'04 |
SEM |
Bruz Athletisme Sobhi Spo |
M |
|
0 |
7 |
FRIOLAUD Christophe |
2h07'12 |
V1M |
Bruz Athle |
M |
1 V1M |
0 |
8 |
GUIHOT Sebastien |
2h08'26 |
SEM |
Eapb |
M |
|
0 |
9 |
POLIGNE Sylvain |
2h09'35 |
V1M |
Bretagne |
M |
|
0 |
10 |
THETIOT Pierre |
2h10'05 |
SEM |
Serentaise Foot |
M |
|
0 |
11 |
POAC Jean marie |
2h11'21 |
SEM |
Bruz Athle |
M |
|
0 |
12 |
BIHOUEE Aurelien |
2h11'27 |
SEM |
|
M |
|
0 |
13 |
LOSTANLEN Christophe |
2h11'50 |
SEM |
Locmiquelic |
M |
|
0 |
14 |
ROTIEL Mathieu |
2h12'59 |
SEM |
Cima |
M |
|
0 |
15 |
MASKELL Paul |
2h14'02 |
SEM |
Cornouailles |
M |
|
0 |
16 |
GALLEE Sebastien |
2h14'30 |
SEM |
Team Endurance Shop Ville |
M |
|
0 |
17 |
RAYER Erkan |
2h15'29 |
SEM |
Brest Meme |
M |
|
0 |
18 |
CARIOU Remy |
2h16'42 |
V2M |
Plouzane |
M |
1 V2M |
0 |
19 |
HAUSER Xavier |
2h16'48 |
SEM |
Rennes Triathlon |
M |
|
0 |
20 |
TANGUY David |
2h17'05 |
SEM |
Intersport Guingamp Langu |
M |
|
0 |
21 |
CARADEC Yoann |
2h18'16 |
SEM |
Team Gingembre |
M |
|
0 |
22 |
ANDRE Guenael |
2h18'45 |
ESM |
Rc Nantais |
M |
1ESM |
0 |
23 |
MALACARNE Gael |
2h19'12 |
SEM |
Endurance shop |
M |
|
0 |
24 |
CARTHEY Tom |
2h19'16 |
SEM |
Cornouailles |
M |
|
0 |
25 |
LOCHET Benjamin |
2h20'12 |
SEM |
Cocktail Running |
M |
|
0 |
26 |
MILLET Romain |
2h20'48 |
SEM |
Bruz Athle |
M |
|
0 |
27 |
MORANT Jordan |
2h21'25 |
SEM |
Cornouailles |
M |
|
0 |
28 |
BACCOUCHE Karim |
2h21'36 |
V1M |
Tc Val St Pere |
M |
|
0 |
29 |
LEVAVASSEUR David |
2h22'54 |
V1M |
Advevan Sport Nature |
M |
|
0 |
30 |
POILVE Jerome |
2h23'46 |
V1M |
Advevan Sport Nature |
M |
|
0 |
31 |
RECULEAU Sylvain |
2h24'10 |
SEM |
Cjac |
M |
|
0 |
32 |
BALAVOINE Gaetan |
2h24'47 |
ESM |
|
M |
|
0 |
33 |
TERLAT Jerome |
2h25'05 |
SEM |
Roche Vendee Triahtlon Te |
M |
|
0 |
34 |
LE ROUX David |
2h25'08 |
SEM |
Les Coureurs De L Isle |
M |
|
0 |
35 |
COOPER Lauren |
2h25'17 |
SEF |
Pays De Galles |
F |
1ere F |
0 |
36 |
CLOLUS Matthias |
2h25'24 |
SEM |
|
M |
|
0 |
37 |
WILLIAMS Simon |
2h25'39 |
V1M |
Cornouailles |
M |
|
0 |
38 |
BUFFET Nicolas |
2h26'13 |
SEM |
Gourin Triathlon |
M |
|
0 |
39 |
VARIN Simon |
2h26'53 |
SEM |
Spac |
M |
|
0 |
40 |
CARRE Vincent |
2h27'03 |
V1M |
Tri Running Lorient |
M |
|
0 |
41 |
BARTLET Anna |
2h28'21 |
V1F |
Pays De Galles |
F |
2eme F |
0 |
42 |
LEMOINE Maxime |
2h28'52 |
SEM |
Team Summit |
M |
|
0 |
43 |
RIO Ludovic |
2h30'10 |
SEM |
Acr Locmine |
M |
|
0 |
44 |
GUILLOME Emmanuel |
2h31'04 |
SEM |
Leon's Team |
M |
|
0 |
45 |
LE LONS Thomas |
2h31'35 |
SEM |
Bretagne |
M |
|
0 |
46 |
LE FOLL Ludovic |
2h32'27 |
SEM |
|
M |
|
0 |
47 |
NAULLEAU Alexandre |
2h32'27 |
SEM |
Inter Sport |
M |
|
0 |
48 |
LE MEHAUTE Johann |
2h32'38 |
SEM |
Trotterien Landi |
M |
|
0 |
49 |
TURPIN Antoine |
2h33'14 |
V1M |
Tc Val |
M |
|
0 |
50 |
LE FLOCH Thierry |
2h33'44 |
V1M |
Saint yvi |
M |
|
0 |
51 |
LE TEXIER Guenael |
2h33'59 |
V1M |
Team De L'espoir Loudeac |
M |
|
0 |
52 |
LIGUET Remi |
2h34'09 |
ESM |
Union Sportive Bainaise |
M |
|
0 |
53 |
AUFFRET Sebastien |
2h35'53 |
SEM |
Team Henaff |
M |
|
0 |
54 |
LE GUILLOU Julien |
2h35'58 |
SEM |
Naturvan |
M |
|
0 |
55 |
FREMONT Guy |
2h36'13 |
V2M |
Union Sportive Bainaise |
M |
|
0 |
56 |
BONTONOU Steven |
2h36'14 |
SEM |
La Joie De Courir Plabenn |
M |
|
0 |
57 |
FAYE Paul |
2h36'19 |
SEM |
Rt Couverture |
M |
|
0 |
58 |
TEILLET Jonathan |
2h36'25 |
SEM |
La Roche Vendee Triathlon |
M |
|
0 |
59 |
MARIONNEAU Fabrice |
2h36'29 |
V1M |
Pass Running |
M |
|
0 |
60 |
BERROU Cedric |
2h36'30 |
SEM |
Team Henaff |
M |
|
0 |
61 |
PAUL Emma |
2h36'32 |
SEF |
Cornouailles |
F |
3eme F |
0 |
62 |
MEBON Stephane |
2h36'40 |
V1M |
|
M |
|
0 |
63 |
LE BRIS Florent |
2h37'06 |
SEM |
Guerledan Aventures |
M |
|
0 |
64 |
PRONO Renan |
2h37'06 |
V1M |
Guerledan Aventures |
M |
|
0 |
65 |
OLERON Emmanuel |
2h37'11 |
V1M |
Advevan Sport Nature |
M |
|
0 |
66 |
SIMON Laurent |
2h37'25 |
SEM |
Adn Noyal Pontivy |
M |
|
0 |
67 |
CLOUET Eric |
2h38'02 |
V1M |
Us Saint Gilles |
M |
|
0 |
68 |
MILEO Sophie |
2h38'06 |
SEF |
Esmgo |
F |
4 F |
0 |
69 |
LAMIRE Olivier |
2h38'07 |
V1M |
|
M |
|
0 |
70 |
EZRA Rebecca |
2h38'08 |
SEF |
Cornouailles |
F |
5 F |
0 |
71 |
LE BRIAND Mathieu |
2h38'43 |
SEM |
Usdem Deuil La Barre |
M |
|
0 |
72 |
TREMEAC Mickael |
2h38'51 |
V1M |
Team Trail Aber Benoit |
M |
|
0 |
73 |
GRANNEC Antoine |
2h38'54 |
SEM |
Al Carhaix_plouguer |
M |
|
0 |
74 |
ALILAT Olivier |
2h38'56 |
V2M |
A.c.romorantin |
M |
|
0 |
75 |
DANIEL Loic |
2h39'15 |
V3M |
Intrepides Des Rosaires |
M |
|
0 |
76 |
ROCABOY Emmanuel |
2h39'17 |
V1M |
|
M |
|
0 |
77 |
LE LAY Arnaud |
2h39'37 |
SEM |
Groupama |
M |
|
0 |
78 |
ROULLE Benoit |
2h39'38 |
SEM |
Asptt Fougeres |
M |
|
0 |
79 |
GALON Joseph |
2h39'38 |
SEM |
Cpb Rennes |
M |
|
0 |
80 |
LE PAJOLEC Francois |
2h39'53 |
SEM |
Cocktail Running |
M |
|
0 |
81 |
SAMZUN Mael |
2h40'15 |
SEM |
Belle Ile |
M |
|
0 |
82 |
SEVENO Benoit |
2h40'15 |
SEM |
Belle Ile En Mer |
M |
|
0 |
83 |
GROLLEAU Vincent |
2h40'19 |
SEM |
Saint brieuc Triathlon |
M |
|
0 |
84 |
LEFEUVRE Celine |
2h40'19 |
V1F |
Bretagne |
F |
6 F |
0 |
85 |
POCINHO Stephane |
2h40'24 |
SEM |
Eapb |
M |
|
0 |
86 |
MORIN Philippe |
2h40'29 |
V1M |
Sojasun Aventure |
M |
|
0 |
87 |
LORVELLEC Cedric |
2h40'31 |
SEM |
Plaintel Aventure |
M |
|
0 |
88 |
LHOUR Anthony |
2h41'36 |
SEM |
Milizac |
M |
|
0 |
89 |
LAUDRIN Benoit |
2h41'45 |
SEM |
|
M |
|
0 |
90 |
PERROT Olivier |
2h41'55 |
V2M |
|
M |
|
0 |
91 |
LE ROY Andre |
2h42'02 |
V3M |
Sobhi Sport Brest |
M |
|
0 |
92 |
CHRISTIEN Christopher |
2h42'05 |
SEM |
Courir Avec Brin D'avoine |
M |
|
0 |
93 |
JOUNEAU Stephane |
2h42'34 |
V1M |
|
M |
|
0 |
94 |
JAN Gurvan |
2h42'43 |
V1M |
Queven Athle |
M |
|
0 |
95 |
CHAPMAN Wendy |
2h42'44 |
V1F |
Cornouailles |
F |
7 F |
0 |
96 |
LATIMIER Steven |
2h42'47 |
SEM |
L'escargot |
M |
|
0 |
97 |
BOURGEOIS Johan |
2h43'04 |
SEM |
|
M |
|
0 |
98 |
OLIVIER Pelagie |
2h43'11 |
V1F |
Team Del Transport/eapb |
F |
8 F |
0 |
99 |
SXAY Caroline |
2h43'11 |
V1F |
Trail De Guerledan |
F |
9 F |
0 |
100 |
BOUCHER Briec |
2h43'19 |
ESM |
Souffle Des Abers |
M |
|
0 |
101 |
RIVALLAIN Pierre louis |
2h43'21 |
SEM |
|
M |
|
0 |
102 |
GREGOIRE Fabien |
2h43'23 |
SEM |
|
M |
|
0 |
103 |
DURAND Williams |
2h43'24 |
V1M |
Opel |
M |
|
0 |
104 |
WANHERDRICK Elodie |
2h43'26 |
SEF |
Bretagne |
F |
10 F |
0 |
105 |
LE BERRE Philippe |
2h43'27 |
SEM |
Herrouxfamily |
M |
|
0 |
106 |
PERONNE William |
2h43'30 |
V1M |
|
M |
|
0 |
107 |
CARRER Gildas |
2h44'02 |
V1M |
|
M |
|
0 |
108 |
CONSEIL Guillaume |
2h44'11 |
V1M |
Brest Goelopeurs |
M |
|
0 |
109 |
GRELLIER Florian |
2h44'14 |
SEM |
La Roche Vendee Triathlon |
M |
|
0 |
110 |
LE QUERE Anne lise |
2h44'21 |
SEF |
Bretagne |
F |
|
0 |
111 |
LE BRAS Jean francois |
2h44'29 |
V1M |
Alcp Carhaix |
M |
|
0 |
112 |
JOUAN Pierre yvesanpi |
2h44'40 |
V2M |
|
M |
|
0 |
113 |
BUDET John |
2h44'54 |
V1M |
Achv Nouvoitou |
M |
|
0 |
114 |
LE POUEZARD Pascal |
2h45'00 |
V2M |
St Gilles |
M |
|
0 |
115 |
BERTHO Franck |
2h45'07 |
V1M |
Pgac |
M |
|
0 |
116 |
MOREL Jean christophe |
2h45'11 |
V1M |
T3 Team |
M |
|
0 |
117 |
TANGUY Nicolas |
2h45'14 |
SEM |
Courir A Ploudal |
M |
|
0 |
118 |
LEROY Yves |
2h45'14 |
V1M |
|
M |
|
0 |
119 |
LE FRENE Francois |
2h45'24 |
SEM |
Triathlon Club Boulonnais |
M |
|
0 |
120 |
CORRE Raphael |
2h45'41 |
SEM |
|
M |
|
0 |
121 |
REVEL Sylvain |
2h46'06 |
V1M |
|
M |
|
0 |
122 |
COSTIOU Gwenael |
2h47'24 |
V1M |
Naturvan St Urbain |
M |
|
0 |
123 |
ABIVEN Jean marc |
2h47'28 |
V2M |
Pays De Landerneau Athlet |
M |
|
0 |
124 |
HUMILY Christophe |
2h47'31 |
SEM |
Team Landi Triathlon |
M |
|
0 |
125 |
SCOAZEC Virginie |
2h47'43 |
SEF |
Brest |
F |
|
0 |
126 |
JAOUEN Kevin |
2h47'45 |
SEM |
Team Trail Paris |
M |
|
0 |
127 |
LE BRAS Yves |
2h47'57 |
V1M |
|
M |
|
0 |
128 |
LENOUVEL Jerome |
2h47'59 |
SEM |
Courir A Vezin |
M |
|
0 |
129 |
LHOSTIS Philippe |
2h48'03 |
SEM |
|
M |
|
0 |
130 |
BOULBENNEC Francois |
2h48'03 |
V1M |
Redeg 29 |
M |
|
0 |
131 |
TIREHOTE Alain |
2h48'04 |
V1M |
Cap Du Saumurois |
M |
|
0 |
132 |
TIREL Fred |
2h48'07 |
SEM |
|
M |
|
0 |
133 |
MANACH Ronan |
2h48'11 |
V1M |
Brest Goelopeurs |
M |
|
0 |
134 |
LE BAIL Laurent |
2h48'13 |
SEM |
|
M |
|
0 |
135 |
MEUDEC Cedric |
2h48'13 |
SEM |
Joggers Louvigneens |
M |
|
0 |
136 |
HERIAU Alexandre |
2h48'13 |
SEM |
Ouest Trail Reunion |
M |
|
0 |
137 |
FOREST Antoine |
2h48'14 |
V1M |
Kervignac |
M |
|
0 |
138 |
PORHEL Laurent |
2h48'14 |
V2M |
Oxygene Plouneventer |
M |
|
0 |
139 |
JOBERT Pascal |
2h48'15 |
SEM |
Saint Nazaire Olympique S |
M |
|
0 |
140 |
JOBERT Sylvain |
2h48'15 |
SEM |
|
M |
|
0 |
141 |
DELESTRE Johan |
2h48'20 |
V1M |
|
M |
|
0 |
142 |
KERBIRIOU Jean francois |
2h48'22 |
SEM |
|
M |
|
0 |
143 |
TOUZE Marcel |
2h48'28 |
V2M |
|
M |
|
0 |
144 |
BROCHON Christophe |
2h48'34 |
V2M |
Cap Du Saumurois |
M |
|
0 |
145 |
GUEGUEN Patrice |
2h48'43 |
SEM |
Korong Sport Nature |
M |
|
0 |
146 |
LE ROUX Anthony |
2h48'43 |
SEM |
Entre Dunes Et Bouchots |
M |
|
0 |
147 |
LE HENNAF Mario |
2h48'44 |
SEM |
Plabennec |
M |
|
0 |
148 |
LORETTE Jean marc |
2h48'47 |
SEM |
|
M |
|
0 |
149 |
MEGNEAUD Marien |
2h48'50 |
SEM |
|
M |
|
0 |
150 |
JAFFRELOT Yannick |
2h48'54 |
V1M |
Laita Team |
M |
|
0 |
151 |
DRILLAUD Guillaume |
2h49'23 |
SEM |
Ultra Marin |
M |
|
0 |
152 |
LABBE Yvon |
2h49'26 |
V2M |
Pb Spezet |
M |
|
0 |
153 |
GICQUEL Pascal |
2h49'31 |
V1M |
Advevan Sport Nature |
M |
|
0 |
154 |
MICHEL Olivier |
2h49'33 |
SEM |
|
M |
|
0 |
155 |
MICHEL Nicolas |
2h49'33 |
SEM |
Vcs Betton |
M |
|
0 |
156 |
GUILLOU Gwenaelle |
2h49'40 |
V1F |
Bretagne |
F |
|
0 |
157 |
LHEGARAT MOREL Leo |
2h49'40 |
SEM |
Rostrenen |
M |
|
0 |
158 |
GOAZIOU Samuel |
2h49'45 |
SEM |
Rostrenen Fc |
M |
|
0 |
159 |
LEFEUVRE Thierry |
2h49'53 |
V1M |
|
M |
|
0 |
160 |
LEGER Fabrice |
2h49'57 |
V1M |
Les Runner S Faou |
M |
|
0 |
161 |
GUEGUEN Soig |
2h49'57 |
V2M |
Ahb Plouguernevel |
M |
|
0 |
162 |
ROUILLE Thomas |
2h49'59 |
SEM |
|
M |
|
0 |
163 |
SOHIER Arnaud |
2h50'02 |
SEM |
Le Rheu Jogging |
M |
|
0 |
164 |
LE STANG Christian |
2h50'03 |
V2M |
Athletic Pont rean Guiche |
M |
|
0 |
165 |
GUILLEMOT Frederic |
2h50'07 |
SEM |
|
M |
|
0 |
166 |
ZUNDEL Solenne |
2h50'15 |
SEF |
Team Sport 2000 Tregueux |
F |
|
0 |
167 |
TERRIEN Christophe |
2h50'18 |
V1M |
Ct Peinture |
M |
|
0 |
168 |
PERRAULT Stephane |
2h50'27 |
V1M |
Tremeur |
M |
|
0 |
169 |
MOICO Dominique |
2h50'38 |
SEM |
Galouperien Briec |
M |
|
0 |
170 |
VOISIN Olivier |
2h50'45 |
V1M |
Ile D'yeu |
M |
|
0 |
171 |
QUETTIER Christophe |
2h51'01 |
V1M |
Tremeloir |
M |
|
0 |
172 |
ROUXEL Thierry |
2h51'05 |
V1M |
Athletic Club Pont Rean |
M |
|
0 |
173 |
BRIANT Pierre |
2h51'22 |
SEM |
Team Prefontaine |
M |
|
0 |
174 |
CHAUVET Mathieu |
2h51'30 |
SEM |
Cap Endurance |
M |
|
0 |
175 |
PETIT Damien |
2h51'34 |
V1M |
|
M |
|
0 |
176 |
LAGADEC Dominique |
2h51'47 |
V1M |
La Joie De Courir Plabenn |
M |
|
0 |
177 |
CHEVRETTE Remy |
2h51'49 |
V2M |
Acigne Jogging |
M |
|
0 |
178 |
LE BRUN Christophe |
2h52'03 |
SEM |
Courir A St Ave |
M |
|
0 |
179 |
LEBASTARD Etienne |
2h52'04 |
SEM |
|
M |
|
0 |
180 |
SERO Luc |
2h52'09 |
SEM |
As De Pluguffan |
M |
|
0 |
181 |
GOURCUFF Kevin |
2h52'12 |
SEM |
Courir A Moelan |
M |
|
0 |
182 |
GRENEU Adrien |
2h52'17 |
SEM |
|
M |
|
0 |
183 |
GRUNCHEC Gael |
2h52'26 |
SEM |
Asptt Rennes |
M |
|
0 |
184 |
FAIRIER Stephane |
2h52'47 |
V1M |
|
M |
|
0 |
185 |
CORNU Christophe |
2h53'47 |
V1M |
|
M |
|
0 |
186 |
BARBIN Arnaud |
2h53'47 |
SEM |
|
M |
|
0 |
187 |
HAMONOU Vincent |
2h53'51 |
SEM |
Triathle Vannes |
M |
|
0 |
188 |
COOPMAN Vincent |
2h53'51 |
V1M |
|
M |
|
0 |
189 |
LE COZ Frederic |
2h53'58 |
V1M |
|
M |
|
0 |
190 |
LEBRETON Frederic |
2h54'01 |
V1M |
Achv Nouvoitou |
M |
|
0 |
191 |
BOIN Auriane |
2h54'02 |
SEF |
Cocktail Running |
F |
|
0 |
192 |
CROUZET Thierry |
2h54'02 |
V2M |
Csa Fort De Vincennes |
M |
|
0 |
193 |
LANDURE Gerard |
2h54'04 |
V2M |
La Toul An Dour |
M |
|
0 |
194 |
FROGERAIS Yann |
2h54'06 |
V1M |
|
M |
|
0 |
195 |
TREGOAT Mickael |
2h54'07 |
V1M |
Judo Club La Meziere |
M |
|
0 |
196 |
SEGUIN Jean philippe |
2h54'09 |
V1M |
|
M |
|
0 |
197 |
MANCER Jez |
2h54'14 |
V1M |
Cornouailles |
M |
|
0 |
198 |
PLANTEC Daniel |
2h54'27 |
V1M |
Rederien Plougoulm |
M |
|
0 |
199 |
JIQUEL Antoine |
2h54'29 |
SEM |
Questembertoise |
M |
|
0 |
200 |
GUILLERM Cyril |
2h54'29 |
SEM |
Lanarvily |
M |
|
0 |
201 |
GUILLAUME Sebastien |
2h55'03 |
V1M |
Plaintel Aventure |
M |
|
0 |
202 |
THOMAS Eric |
2h55'12 |
SEM |
Les Runner S Faou |
M |
|
0 |
203 |
LEGRU Jean christophe |
2h55'34 |
V1M |
Ac Romorantin |
M |
|
0 |
204 |
PROVOST Gilles |
2h55'43 |
V1M |
Courir A Ploudal |
M |
|
0 |
205 |
LE TEXIER Christian |
2h55'53 |
V1M |
Team De L Espoir |
M |
|
0 |
206 |
VILOUX Nicolas |
2h56'00 |
SEM |
Abv Les Herbiers |
M |
|
0 |
207 |
BOSSARD Jean charles |
2h56'19 |
SEM |
Roche Vendee Triathlon |
M |
|
0 |
208 |
LORANS Pierre |
2h56'52 |
SEM |
|
M |
|
0 |
209 |
TALOC Bruno |
2h57'18 |
V1M |
|
M |
|
0 |
210 |
LE BARS Yannick |
2h57'22 |
V1M |
La Joie De Courir Plabenn |
M |
|
0 |
211 |
HOURCQ Pascal |
2h57'33 |
V1M |
Pays De Landerneau Athlet |
M |
|
0 |
212 |
LE MOUILLOUR Gwenole |
2h57'52 |
SEM |
|
M |
|
0 |
213 |
RAULINE Florian |
2h57'54 |
SEM |
|
M |
|
0 |
214 |
GUYOMARD Marilyne |
2h57'59 |
V1F |
Entre Dunes Et Bouchots |
F |
|
0 |
215 |
TREMEL Christophe |
2h58'01 |
V1M |
Plouray |
M |
|
0 |
216 |
OLIVIER Cedric |
2h58'06 |
SEM |
|
M |
|
0 |
217 |
LIBERT Fabien |
2h58'08 |
V1M |
Asphalte Guipel |
M |
|
0 |
218 |
COUGNAUD Guillaume |
2h58'09 |
SEM |
Moutiers Les Mauxfaits Ac |
M |
|
0 |
219 |
GUERMEUR Gael |
2h58'11 |
SEM |
Goelopeurs Brest |
M |
|
0 |
220 |
LE PAVEC Jerome |
2h58'12 |
V1M |
|
M |
|
0 |
221 |
GAUVEN Pascal |
2h58'13 |
V2M |
Les Coureurs Du Bois |
M |
|
0 |
222 |
LE ROUX Mickael |
2h58'14 |
V1M |
Rance Jogging |
M |
|
0 |
223 |
GLOAGUEN Cedric |
2h58'15 |
SEM |
|
M |
|
0 |
224 |
ANDURAND Josselin |
2h58'17 |
SEM |
As Championnet |
M |
|
0 |
225 |
FOUCHER David |
2h58'22 |
V1M |
|
M |
|
0 |
226 |
LEROY Benoit |
2h58'24 |
SEM |
S/l Ac La Chapelle/erdre |
M |
|
0 |
227 |
LE ROUX Julien |
2h58'24 |
SEM |
|
M |
|
0 |
228 |
LE FRENE Yvon |
2h58'24 |
V2M |
Adn Noyal Pontivy |
M |
|
0 |
229 |
HALATRE Frederic |
2h58'28 |
V1M |
|
M |
|
0 |
230 |
ARZEL Stephane |
2h58'28 |
V1M |
Courir A Ploudal |
M |
|
0 |
231 |
LE CAER Solenn |
2h58'29 |
SEF |
Eapb |
F |
|
0 |
232 |
RAYER Charles |
2h58'30 |
V2M |
Brest Meme |
M |
|
0 |
233 |
RICHARD Joel |
2h58'35 |
V1M |
Team Hdb |
M |
|
0 |
234 |
GERARD Laurent |
2h58'53 |
V1M |
Alb Athle 34 |
M |
|
0 |
235 |
VIDET Jean charles |
2h58'57 |
V1M |
Sp Redon |
M |
|
0 |
236 |
GUIBERT Frederic |
2h58'58 |
V1M |
Saint Gilles |
M |
|
0 |
237 |
ANNE Marie helene |
2h59'00 |
V1F |
Rance Jogging |
F |
|
0 |
238 |
LE BORGNE Regis |
2h59'02 |
SEM |
Team Keopsys |
M |
|
0 |
239 |
LE RIBOTER Sylvain |
2h59'04 |
V1M |
Courir A Pouldreuzic |
M |
|
0 |
240 |
SALAUN David |
2h59'04 |
SEM |
Courir A Chateaulin |
M |
|
0 |
241 |
PAPIN Herve |
2h59'06 |
V1M |
|
M |
|
0 |
242 |
MACE Christophe |
2h59'21 |
V1M |
Pleum'run |
M |
|
0 |
243 |
LE CHEVILLER Jean francois |
2h59'25 |
V2M |
Groupama |
M |
|
0 |
244 |
FRAVAL Morgan |
2h59'34 |
SEM |
|
M |
|
0 |
245 |
MACE Yann |
2h59'37 |
V1M |
|
M |
|
0 |
246 |
HEARD Cecile |
2h59'57 |
V1F |
Eapb |
F |
|
0 |
247 |
BAUDRY Mickael |
2h59'57 |
V1M |
Eapb |
M |
|
0 |
248 |
MORAUZEAU Samuel |
3h00'00 |
SEM |
|
M |
|
0 |
249 |
BUHAN Pierre yves |
3h00'04 |
SEM |
Team Des 3 Rivieres |
M |
|
0 |
250 |
LANDAIS Virginie |
3h00'04 |
V1F |
Janze Athle |
F |
|
0 |
251 |
BRIHAT David |
3h00'09 |
V1M |
Chateaubriant |
M |
|
0 |
252 |
GAUTHIER Simon |
3h00'15 |
V1M |
|
M |
|
0 |
253 |
LE BRONNEC Fabrice |
3h00'25 |
V1M |
Alcp Carhaix |
M |
|
0 |
254 |
MEVEL Ludo |
3h01'03 |
V1M |
Team Landi Triathlon |
M |
|
0 |
255 |
GUILLERM Thierry |
3h01'04 |
SEM |
Hermine Sport Nature |
M |
|
0 |
256 |
TANGUY Sylvain |
3h01'15 |
SEM |
|
M |
|
0 |
257 |
BIENASSIS Olivier |
3h01'21 |
V1M |
|
M |
|
0 |
258 |
ARHAN Mickael |
3h01'26 |
V1M |
Douarnenez |
M |
|
0 |
259 |
RAPHALEN Ludovic |
3h01'26 |
SEM |
Pouldergat |
M |
|
0 |
260 |
CHAUVITEAU Remi |
3h01'30 |
SEM |
Ile D'yeu |
M |
|
0 |
261 |
SIMON Claude |
3h01'40 |
V1M |
La Joie De Courir Plabenn |
M |
|
0 |
262 |
TANCRAY Martial |
3h01'40 |
V1M |
|
M |
|
0 |
263 |
RIO Olivier |
3h01'41 |
SEM |
Landevant Sport Nature |
M |
|
0 |
264 |
LE BRIS Anthony |
3h01'42 |
SEM |
|
M |
|
0 |
265 |
LE DROGOFF Yann |
3h01'46 |
V1M |
|
M |
|
0 |
266 |
PIROT Jerone |
3h01'50 |
SEM |
|
M |
|
0 |
267 |
DI CATO Jean francois |
3h01'53 |
V2M |
Le Rheu Jogging |
M |
|
0 |
268 |
THOMAS Michel |
3h01'54 |
V2M |
|
M |
|
0 |
269 |
BADOUARD Olivier |
3h01'57 |
V1M |
|
M |
|
0 |
270 |
LE BORGNE Pierre |
3h01'57 |
SEM |
|
M |
|
0 |
271 |
LE DOUCE Raphael |
3h01'58 |
V1M |
Groupama |
M |
|
0 |
272 |
GUILLAUME Vincent |
3h01'59 |
SEM |
|
M |
|
0 |
273 |
LE LUC Emmanuel |
3h02'13 |
SEM |
Mlc.coadout |
M |
|
0 |
274 |
ROIGNANT Nicolas |
3h02'16 |
SEM |
|
M |
|
0 |
275 |
LE GUEN Bruno |
3h02'44 |
V2M |
|
M |
|
0 |
276 |
BOURRICH Yann |
3h02'47 |
V1M |
Quimper Footing Loisirs |
M |
|
0 |
277 |
BARBEOCH Marguerite |
3h02'48 |
V2F |
Galouperien Briec |
F |
|
0 |
278 |
LE MENER Stephane |
3h02'54 |
SEM |
Team Du Pelem |
M |
|
0 |
279 |
LE GUILLOU Alexandre |
3h02'59 |
SEM |
Team Du Pelem |
M |
|
0 |
280 |
TANGUY Fabien |
3h03'50 |
SEM |
Plouider Sports Nature |
M |
|
0 |
281 |
GUYOMARCH Mickael |
3h03'58 |
V1M |
Rt Couverture Plougonven |
M |
|
0 |
282 |
KUMMETAT Thibault |
3h04'03 |
ESM |
As Paris Val De Seine |
M |
|
0 |
283 |
JEZEGOU Gaid |
3h04'06 |
SEF |
Team Trail Aber Benoit |
F |
|
0 |
284 |
RAULT Alexis |
3h04'06 |
SEM |
Team Prefontaine |
M |
|
0 |
285 |
LEFEVRE Bertrand |
3h04'14 |
SEM |
|
M |
|
0 |
286 |
CARIOU Johann |
3h04'20 |
SEM |
Pleyben |
M |
|
0 |
287 |
DROFF Lionel |
3h04'25 |
V1M |
Brest |
M |
|
0 |
288 |
QUERE Maud |
3h04'40 |
SEF |
Trail De Guerledan |
F |
|
0 |
289 |
JAUNET Christophe |
3h04'42 |
V2M |
|
M |
|
0 |
290 |
TOHIER Morgan |
3h04'46 |
V1M |
|
M |
|
0 |
291 |
MICHEL Jean baptiste |
3h05'09 |
SEM |
Cap Endurance |
M |
|
0 |
292 |
ABGRALL Jerome |
3h05'15 |
V1M |
Les Runner S Faou |
M |
|
0 |
293 |
THORAVAL Sylvain |
3h05'20 |
SEM |
Sobhi Sport St Brieuc |
M |
|
0 |
294 |
LANNUZEL Paul |
3h05'29 |
SEM |
|
M |
|
0 |
295 |
SEGALOU Julien |
3h05'30 |
SEM |
Rennes |
M |
|
0 |
296 |
BOURHY Herve |
3h05'46 |
V2M |
|
M |
|
0 |
297 |
JOLY Nelly |
3h05'53 |
V1F |
Les Foulees Mauritanienne |
F |
|
0 |
298 |
LESVEN Stephane |
3h06'02 |
V2M |
Adk Thales |
M |
|
0 |
299 |
CHAUVET Edouard |
3h06'06 |
SEM |
Bouaye |
M |
|
0 |
300 |
LE FUR Maxime |
3h06'12 |
SEM |
|
M |
|
0 |
301 |
BATAIS Pascal |
3h06'22 |
V2M |
Athle Du Pays De Redon |
M |
|
0 |
302 |
BOCHET Pierre yves |
3h06'26 |
V1M |
Ou Est Chauvin |
M |
|
0 |
303 |
JULOU Guirec |
3h06'28 |
V1M |
|
M |
|
0 |
304 |
BURNEL Laurent |
3h06'29 |
V1M |
Association Coureurs Pami |
M |
|
0 |
305 |
PASQUIO Christophe |
3h06'30 |
V1M |
Endurance Shop Lanester/j |
M |
|
0 |
306 |
BADOUAL Lionnel |
3h06'30 |
V1M |
Team De L'espoir |
M |
|
0 |
307 |
RIVOALEN Johann |
3h06'32 |
SEM |
Courir A Ploudal |
M |
|
0 |
308 |
GUILLOUX Mathieu |
3h06'44 |
SEM |
|
M |
|
0 |
309 |
LE DENMAT Jean christophe |
3h07'05 |
SEM |
Plumelin Sports |
M |
|
0 |
310 |
AUDIC Thierry |
3h07'10 |
V1M |
Coureurs Des Ajoncs |
M |
|
0 |
311 |
LE VISAGE Denis |
3h07'15 |
V1M |
|
M |
|
0 |
312 |
FEUTREN Erwan |
3h07'30 |
SEM |
Les Coureurs De L Isle |
M |
|
0 |
313 |
MAGUET Bernard |
3h07'33 |
V1M |
Groupama |
M |
|
0 |
314 |
GUEGUEN David |
3h08'00 |
V1M |
Erge Vras Court |
M |
|
0 |
315 |
HAREL Frederic |
3h08'04 |
V1M |
Agile Talon |
M |
|
0 |
316 |
JOUBREL Gwenael |
3h08'05 |
V1F |
Union Athletique Chateaub |
F |
|
0 |
317 |
RODRIGUEZ Arnaud |
3h08'10 |
V1M |
|
M |
|
0 |
318 |
TREDAN Benoit |
3h08'18 |
SEM |
Team Kastell |
M |
|
0 |
319 |
CAILLON Celine |
3h08'24 |
SEF |
|
F |
|
0 |
320 |
LE BRETON Romain |
3h08'30 |
SEM |
Adn Noyal Pontivy |
M |
|
0 |
321 |
HERROUX Rozenn |
3h08'31 |
SEF |
Herrouxfamily |
F |
|
0 |
322 |
BLANC Stephane |
3h08'36 |
V1M |
|
M |
|
0 |
323 |
LONCLE Sebastien |
3h08'41 |
SEM |
Broceliande Aventure 35 |
M |
|
0 |
324 |
DELAUNAY Justine |
3h08'53 |
SEF |
|
F |
|
0 |
325 |
LE SAUX Christian |
3h09'00 |
V1M |
Courir A Coray |
M |
|
0 |
326 |
QUERE Sebastien |
3h09'09 |
V1M |
Quimper |
M |
|
0 |
327 |
PILORGE Guillaume |
3h09'09 |
SEM |
|
M |
|
0 |
328 |
LAZENNEC David |
3h09'11 |
V1M |
Equip Club Madinina |
M |
|
0 |
329 |
MEUBON Jeremy |
3h09'12 |
SEM |
|
M |
|
0 |
330 |
ROUDAUT Guy |
3h09'22 |
V2M |
Aberwrach |
M |
|
0 |
331 |
AGNONA Julien |
3h09'29 |
SEM |
Les Corsaires |
M |
|
0 |
332 |
ROUXEL Bernard |
3h09'33 |
V3M |
Apr Redon |
M |
|
0 |
333 |
AUDO Kevin |
3h09'42 |
SEM |
|
M |
|
0 |
334 |
CONNAN Nadia |
3h09'43 |
V1F |
Guerledan Aventures |
F |
|
0 |
335 |
BOUILLENNEC Jacky |
3h09'46 |
V1M |
|
M |
|
0 |
336 |
AMAR David |
3h09'46 |
V1M |
Rccn |
M |
|
0 |
337 |
LE COEUR Jean jacques |
3h09'49 |
V2M |
Oxygene Plouneventer |
M |
|
0 |
338 |
VEILLON Laurent |
3h09'58 |
SEM |
Ama Cugand 85 |
M |
|
0 |
339 |
LE CORNEC Mikael |
3h10'48 |
SEM |
Pontivy |
M |
|
0 |
340 |
BREUILLER Cyril |
3h10'57 |
V1M |
Raid Raid Wine |
M |
|
0 |
341 |
OLLIVIER Gwenael |
3h10'58 |
V1M |
Plaintel Aventure |
M |
|
0 |
342 |
BUSCOMBE Jessica |
3h10'58 |
SEF |
Cornouailles |
F |
|
0 |
343 |
LE GUENNEC Yohann |
3h10'59 |
SEM |
Pokes Team Citror |
M |
|
0 |
344 |
GAIDIER Romain |
3h11'01 |
SEM |
|
M |
|
0 |
345 |
MAGUERO Erwann |
3h11'01 |
V1M |
Rennes Triathlon |
M |
|
0 |
346 |
LUCAS Tanguy |
3h11'01 |
SEM |
Oa35 |
M |
|
0 |
347 |
RIGAUT Stephane |
3h11'04 |
V1M |
Elan Cesson |
M |
|
0 |
348 |
ACH Ronan |
3h11'05 |
V1M |
Team Trail Aber Benoit |
M |
|
0 |
349 |
MAHE Kevin |
3h11'06 |
SEM |
|
M |
|
0 |
350 |
ROSIER Serge |
3h11'07 |
V3M |
Athle Du Pays De Redon |
M |
|
0 |
351 |
KERMOAL Loic |
3h11'13 |
V1M |
Raid Des Genets |
M |
|
0 |
352 |
VAILLANT Pierre herve |
3h11'18 |
SEM |
Courir A Ploudal |
M |
|
0 |
353 |
BARBIER Maurice |
3h11'26 |
V1M |
|
M |
|
0 |
354 |
MENAGER Nicolas |
3h11'26 |
SEM |
Cormaristriathlon |
M |
|
0 |
355 |
LECUYER David |
3h11'28 |
V1M |
|
M |
|
0 |
356 |
GUYOMARD Mickael |
3h11'28 |
V1M |
Breizh Reder |
M |
|
0 |
357 |
LE BIVIC Patrick |
3h11'32 |
V2M |
Courir A Tregastel |
M |
|
0 |
358 |
LE OUE Marc |
3h11'33 |
V1M |
|
M |
|
0 |
359 |
MINARD Raphael |
3h11'33 |
SEM |
St Uniac Run |
M |
|
0 |
360 |
STOURM Cyrille |
3h11'34 |
V1M |
Brest Attitude Trail |
M |
|
0 |
361 |
ANNO Pierre |
3h11'36 |
SEM |
|
M |
|
0 |
362 |
LE BARS Jerome |
3h11'37 |
V1M |
|
M |
|
0 |
363 |
FLOCH Sebastien |
3h11'43 |
SEM |
Tipiak |
M |
|
0 |
364 |
LE METAYER Christian |
3h11'47 |
V2M |
Chevreuils Pays Pourleth |
M |
|
0 |
365 |
DERENNE Stephanie |
3h11'56 |
V1F |
Trail Des Fous |
F |
|
0 |
366 |
COGEN Nicolas |
3h12'07 |
V1M |
Guipronvel |
M |
|
0 |
367 |
COGEN Chantal |
3h12'07 |
V1F |
Guipronvel |
F |
|
0 |
368 |
HERMANGE Sebastien |
3h12'12 |
V1M |
T3 Team |
M |
|
0 |
369 |
UGUEN Jean pierre |
3h12'14 |
V1M |
Plouider Sports Nature |
M |
|
0 |
370 |
LELOUP Alexandre |
3h12'24 |
V1M |
Groupama |
M |
|
0 |
371 |
AUDRAIN Elouan |
3h12'36 |
SEM |
|
M |
|
0 |
372 |
HENRY Renaud |
3h12'40 |
SEM |
|
M |
|
0 |
373 |
LE GUEDARD Emilie |
3h12'43 |
SEF |
La Vaillante St Brieuc |
F |
|
0 |
374 |
LE SOUDEER Jerome |
3h12'44 |
SEM |
|
M |
|
0 |
375 |
LEBEL Gregory |
3h12'46 |
SEM |
|
M |
|
0 |
376 |
DUPONT Quentin |
3h12'49 |
SEM |
Acr Locmine |
M |
|
0 |
377 |
SIMON Michel |
3h12'54 |
V2M |
|
M |
|
0 |
378 |
JUBEAU Florian |
3h12'56 |
SEM |
|
M |
|
0 |
379 |
KERANGUEVEN Fabienne |
3h12'56 |
V1F |
Team Trail Aber Benoit |
F |
|
0 |
380 |
CHABERT Olivier |
3h12'59 |
V1M |
Cap Du Saumurois |
M |
|
0 |
381 |
GERARD Christophe |
3h13'01 |
V1M |
Jogging Plumaudan |
M |
|
0 |
382 |
LE TOUZIC Sylvain |
3h13'05 |
V1M |
|
M |
|
0 |
383 |
LAMOUREC David |
3h13'09 |
SEM |
Inzinzac lochrist |
M |
|
0 |
384 |
BERTHO Wilfried |
3h13'10 |
SEM |
Team Prefontaine |
M |
|
0 |
385 |
LEMOINE Jeremy |
3h13'12 |
SEM |
|
M |
|
0 |
386 |
LE BOUILLE Gwenael |
3h13'16 |
V2M |
Foulee De Cleguer |
M |
|
0 |
387 |
ROUXEL Ludovic |
3h13'17 |
V1M |
Uaca |
M |
|
0 |
388 |
LEFEUVRE David |
3h13'18 |
SEM |
Plumaugat Athletisme |
M |
|
0 |
389 |
LE GALAIS Xavier |
3h13'20 |
V1M |
Advevan Sport Nature |
M |
|
0 |
390 |
PICOT Eric |
3h13'21 |
V2M |
Adn Noyal Pontivy |
M |
|
0 |
391 |
MAO Sebastien |
3h13'21 |
SEM |
Athletique Club De Carhai |
M |
|
0 |
392 |
LE PAGE Laurence |
3h13'40 |
V2F |
Guerledan Aventures |
F |
|
0 |
393 |
CORVELLER Benjamin |
3h14'12 |
SEM |
Korong Sport Nature |
M |
|
0 |
394 |
BESSON Damien |
3h14'14 |
V1M |
|
M |
|
0 |
395 |
MARCHAND Pierre |
3h14'39 |
SEM |
|
M |
|
0 |
396 |
LEBRETON Christelle |
3h14'39 |
V1F |
Achv Nouvoitou |
F |
|
0 |
397 |
DEFAIS Jean michel |
3h14'44 |
V2M |
Caf Anjou |
M |
|
0 |
398 |
CHENEAU Guillaume |
3h14'50 |
V1M |
Us La Gacilly |
M |
|
0 |
399 |
THEBAULT Adrien |
3h14'51 |
SEM |
|
M |
|
0 |
400 |
NOEL Franck |
3h14'52 |
V1M |
|
M |
|
0 |
401 |
POCINHO Sylvie |
3h14'52 |
SEF |
Eapb |
F |
|
0 |
402 |
THOMAS Gildas |
3h14'55 |
V1M |
Triathlon Saint gregoire |
M |
|
0 |
403 |
LE BORGNE Gildas |
3h14'55 |
V2M |
Courir A Ploudal |
M |
|
0 |
404 |
LE GOVIC Laurent |
3h15'06 |
V1M |
Infosport Loiret |
M |
|
0 |
405 |
GOIC Philippe |
3h15'14 |
V1M |
Elan Cesson |
M |
|
0 |
406 |
SOUTIF Paul |
3h15'38 |
SEM |
Amateur |
M |
|
0 |
407 |
BOULEAU Philippe |
3h15'44 |
V1M |
Ac Romorantin |
M |
|
0 |
408 |
MOYSAN Thomas |
3h15'46 |
SEM |
St Gilles |
M |
|
0 |
409 |
JOSSE Gwenael |
3h16'05 |
V1M |
|
M |
|
0 |
410 |
FEGAR Regis |
3h16'28 |
V1M |
Plouider Sports Nature |
M |
|
0 |
411 |
CARADEC Yannick |
3h16'30 |
V1M |
Plouider Sports Nature |
M |
|
0 |
412 |
TASSEL Sebastien |
3h16'40 |
SEM |
|
M |
|
0 |
413 |
THIEBOT Timothee |
3h16'54 |
SEM |
|
M |
|
0 |
414 |
THOREL Rodolphe |
3h17'21 |
SEM |
Couaqueux |
M |
|
0 |
415 |
CRANS Stephane |
3h17'42 |
V1M |
Stade Pontivien |
M |
|
0 |
416 |
QUERE Laurent |
3h17'49 |
V1M |
|
M |
|
0 |
417 |
MASSON Sylvain |
3h18'02 |
SEM |
|
M |
|
0 |
418 |
BRIAND Alexandre |
3h18'09 |
SEM |
Janze Athle |
M |
|
0 |
419 |
MAROLE Alban |
3h18'11 |
V1M |
|
M |
|
0 |
420 |
GASNIER Gerard |
3h18'14 |
V2M |
Savigne L'eveque Sarthe M |
M |
|
0 |
421 |
LE BRUN Chloe |
3h18'16 |
SEF |
Courir A St Ave |
F |
|
0 |
422 |
DELALANDE Mathieu |
3h18'17 |
SEM |
Cnp Redon Triathlon |
M |
|
0 |
423 |
ALLAIRE Loic |
3h18'22 |
V2M |
Plaintel Aventure |
M |
|
0 |
424 |
LE FLAHEC Jeremy |
3h18'23 |
SEM |
|
M |
|
0 |
425 |
DUBOIS Yohan |
3h18'23 |
SEM |
Ultra Marin |
M |
|
0 |
426 |
HERROUX Loic |
3h18'23 |
SEM |
Herrouxfamily |
M |
|
0 |
427 |
LOTOUT Mylene |
3h18'25 |
SEF |
|
F |
|
0 |
428 |
POULIQUEN Jerome |
3h18'28 |
SEM |
|
M |
|
0 |
429 |
JEZO Francois |
3h18'29 |
SEM |
|
M |
|
0 |
430 |
NEDELEC Elise |
3h18'33 |
SEF |
Agile Talon |
F |
|
0 |
431 |
TRUDGIAN Andy |
3h18'34 |
V1M |
|
M |
|
0 |
432 |
LE GOLVAN Patrick |
3h18'34 |
V1M |
|
M |
|
0 |
433 |
FEVRIER Benjamin |
3h18'36 |
SEM |
Fanatiks |
M |
|
0 |
434 |
LE COEUR Fabien |
3h18'38 |
SEM |
Talensac Running |
M |
|
0 |
435 |
EVANS Dic |
3h18'45 |
V4M |
|
M |
|
0 |
436 |
LE CUNFF Julien |
3h18'47 |
SEM |
|
M |
|
0 |
437 |
HERRY Benoit |
3h18'48 |
SEM |
|
M |
|
0 |
438 |
GORREC Christian |
3h18'49 |
V1M |
Guerledan Aventures |
M |
|
0 |
439 |
LEBAILLY Jean marc |
3h18'53 |
V2M |
Cos Chalonnes Sur Loire |
M |
|
0 |
440 |
ROUE Severine |
3h18'54 |
SEF |
Team Trail Aber Benoit |
F |
|
0 |
441 |
SALIOU Ronan |
3h18'56 |
V1M |
Team Trail Aber Benoit |
M |
|
0 |
442 |
LE GOFF Xavier |
3h19'03 |
V2M |
Broceliande Aventure 36 |
M |
|
0 |
443 |
PAUGAM Claude |
3h19'03 |
V2M |
Oxygene Plouneventer |
M |
|
0 |
444 |
LE CHENADEC Claude |
3h19'03 |
V2M |
Groupama |
M |
|
0 |
445 |
RENAUDIN Magalie |
3h19'08 |
V1F |
Cap Du Saumurois |
F |
|
0 |
446 |
LEQUEUX Mathieu |
3h19'10 |
SEM |
Bruz Athle |
M |
|
0 |
447 |
LE QUERE Jerome |
3h19'14 |
SEM |
Team Du Pelem |
M |
|
0 |
448 |
MARCHAND Guillaume |
3h19'16 |
V1M |
|
M |
|
0 |
449 |
DUAULT Nicolas |
3h19'16 |
V1M |
Athle Loudeac |
M |
|
0 |
450 |
PINEL Jean charles |
3h19'16 |
V1M |
Independant |
M |
|
0 |
451 |
ZWAHLEN Julien |
3h19'17 |
SEM |
|
M |
|
0 |
452 |
MERCIER Didier |
3h19'19 |
V1M |
|
M |
|
0 |
453 |
MORIN Jean luc |
3h19'20 |
V2M |
S/l E De Chartres De Brei |
M |
|
0 |
454 |
GOURIOU Isabelle |
3h19'20 |
V1F |
Team Aber Benoit |
F |
|
0 |
455 |
MENEZ Vincent |
3h19'22 |
SEM |
|
M |
|
0 |
456 |
BOURDON Marilyne |
3h19'22 |
V1F |
Ea Chartres De Bretagne |
F |
|
0 |
457 |
DAUDIN Guillaume |
3h19'23 |
SEM |
Cap Du Saumurois |
M |
|
0 |
458 |
ADAM Florian |
3h19'29 |
SEM |
|
M |
|
0 |
459 |
NIGAY Cecile |
3h19'37 |
SEF |
|
F |
|
0 |
460 |
QUINQUIS Xavier |
3h19'42 |
V1M |
Quimper Footing Loisirs |
M |
|
0 |
461 |
ROQUET Julien |
3h19'44 |
SEM |
Estuaire Athetic Club |
M |
|
0 |
462 |
CAMPION Maxime |
3h19'51 |
SEM |
Brou |
M |
|
0 |
463 |
VASQUEZ Alain |
3h19'57 |
V1M |
La Joie De Courir Plabenn |
M |
|
0 |
464 |
DUIGOU Jean luc |
3h19'58 |
V1M |
Alcp Carhaix |
M |
|
0 |
465 |
MALLEGOL Yann |
3h20'01 |
SEM |
Crossfit Brest |
M |
|
0 |
466 |
BIDAN Emmanuel |
3h20'06 |
V1M |
Team Duguesclin |
M |
|
0 |
467 |
CHEVALIER Patricia |
3h20'06 |
V1F |
Saint Nazaire Olympique S |
F |
|
0 |
468 |
GALLIOU Yannick |
3h20'09 |
V1M |
Hermine Sports Nature Ker |
M |
|
0 |
469 |
TALBOURDET Christophe |
3h20'13 |
V1M |
Team Tsa |
M |
|
0 |
470 |
COQ Michel |
3h20'14 |
V1M |
St Samson Sur Rance |
M |
|
0 |
471 |
SAOZANET Cecile |
3h20'14 |
V1F |
Ouest Energie |
F |
|
0 |
472 |
LERAY Stephane |
3h20'15 |
V1M |
Union Sportive Bainaise |
M |
|
0 |
473 |
HENRY Dominique |
3h20'20 |
V1M |
|
M |
|
0 |
474 |
LEFRANCOIS Matthieu |
3h20'22 |
SEM |
Team Trail Aber Benoit |
M |
|
0 |
475 |
LE CLECH Julien |
3h20'31 |
SEM |
Quimper Footing Loisirs / |
M |
|
0 |
476 |
SEVENOU Nicolas |
3h20'32 |
SEM |
Ac Veules |
M |
|
0 |
477 |
JULOU Yannick |
3h20'45 |
V1M |
|
M |
|
0 |
478 |
RAULT David |
3h21'09 |
V1M |
|
M |
|
0 |
479 |
LESCOP Laurent |
3h21'15 |
SEM |
Fanch Rider Trail |
M |
|
0 |
480 |
TRAVERS Stephane |
3h21'16 |
V1M |
Us St Berthevin |
M |
|
0 |
481 |
OGOR Bruno |
3h21'23 |
V1M |
Team Trail Aber Benoit |
M |
|
0 |
482 |
LE MENER Jerome |
3h21'25 |
V1M |
Les Foulees Saint Aubinoi |
M |
|
0 |
483 |
JEZEQUEL Pascal |
3h21'27 |
V2M |
Trotteurs De La Penzee |
M |
|
0 |
484 |
AUBREE Adeline |
3h21'33 |
SEF |
Alb Brece |
F |
|
0 |
485 |
ARTHUR Vincent |
3h21'45 |
SEM |
Co Pace |
M |
|
0 |
486 |
LORTIE Luc |
3h21'50 |
V3M |
Cap Du Saumurois |
M |
|
0 |
487 |
BATOT Fabrice |
3h21'55 |
V2M |
Savigne L'eveque Sarthe M |
M |
|
0 |
488 |
COLLOBERT Paol |
3h21'55 |
SEM |
|
M |
|
0 |
489 |
BONHOMME Adrien |
3h22'01 |
ESM |
S/l Ca Morlaix |
M |
|
0 |
490 |
NOBLET Christophe |
3h22'02 |
V2M |
Athle Du Pays De Redon |
M |
|
0 |
491 |
GUILLERM Erwan |
3h22'06 |
V1M |
|
M |
|
0 |
492 |
HAUTEFORT Stephane |
3h22'08 |
V2M |
Courir A Saint Divy |
M |
|
0 |
493 |
GOURMELON Michel |
3h22'08 |
V2M |
Courir A Saint Divy |
M |
|
0 |
494 |
LE MENER Francoise |
3h22'17 |
V1F |
|
F |
|
0 |
495 |
SALOU Philippe |
3h22'18 |
V2M |
Pabu |
M |
|
0 |
496 |
CLEMENT Olivier |
3h22'22 |
V1M |
Raisin Athletisme |
M |
|
0 |
497 |
COSSON Yohan |
3h22'22 |
SEM |
|
M |
|
0 |
498 |
GICQUELET Jean marc |
3h22'26 |
V2M |
Athle Du Pays De Redon |
M |
|
0 |
499 |
JANNIN Stephane |
3h22'26 |
V1M |
Broceliande Aventure 37 |
M |
|
0 |
500 |
LE BRAS Yannik |
3h22'42 |
V1M |
Pluguffan Footing |
M |
|
0 |
501 |
PONTOREAU Antoine |
3h22'44 |
SEM |
|
M |
|
0 |
502 |
LE HIR Sebastien |
3h22'50 |
V1M |
|
M |
|
0 |
503 |
LE SCOLAN Stephane |
3h22'57 |
V1M |
Pokes Team Citror |
M |
|
0 |
504 |
MERVIN Christophe |
3h23'07 |
V1M |
Combattante |
M |
|
0 |
505 |
QUEMERE Marc |
3h23'08 |
V1M |
Pour Mathis |
M |
|
0 |
506 |
BELDANE Mickael |
3h24'19 |
V1M |
Menestrail |
M |
|
0 |
507 |
LE CALVEZ Dominique |
3h24'36 |
V3M |
Groupama |
M |
|
0 |
508 |
BRIAND HENO Fabienne |
3h24'38 |
SEF |
Joggers De La Laita |
F |
|
0 |
509 |
DESPRES Emilie |
3h24'39 |
SEF |
Courir A Dol |
F |
|
0 |
510 |
HENO Christophe |
3h24'39 |
SEM |
Monterblanc |
M |
|
0 |
511 |
SERREAU Delphine |
3h24'40 |
SEF |
Us St Berthevin |
F |
|
0 |
512 |
LE SAUSSE Bruno |
3h24'44 |
V1M |
Team Tamalou Mellac |
M |
|
0 |
513 |
SAYAD Malika |
3h24'45 |
V1F |
Running Club Berville 95 |
F |
|
0 |
514 |
BARBEOCH Alain |
3h24'50 |
V3M |
Galouperien Briec |
M |
|
0 |
515 |
BREUZIN Colin |
3h24'54 |
V1M |
Geveze C'est Le Pied |
M |
|
0 |
516 |
ROSEC Jean paul |
3h24'56 |
V2M |
Courir A Saint Divy |
M |
|
0 |
517 |
HUNAULT Herve |
3h25'03 |
V1M |
S/l Ac Haute Vilaine |
M |
|
0 |
518 |
DUGUET Thierry |
3h25'05 |
V2M |
|
M |
|
0 |
519 |
FAUROUX Sylvain |
3h25'06 |
V1M |
Us St Berthevin |
M |
|
0 |
520 |
STRULLU Christian |
3h25'08 |
V1M |
Armor Lux |
M |
|
0 |
521 |
NADER Olivier |
3h25'08 |
V1M |
Armor Lux |
M |
|
0 |
522 |
HAMON Christelle |
3h25'15 |
V1F |
Team Du Pelem |
F |
|
0 |
523 |
GAUTIER Benoit |
3h25'16 |
V1M |
|
M |
|
0 |
524 |
AUSSANT Olivier |
3h25'17 |
V2M |
Martigne Running |
M |
|
0 |
525 |
SOMEIL Loic |
3h25'20 |
V1M |
|
M |
|
0 |
526 |
VERGOS Antoine |
3h25'21 |
SEM |
|
M |
|
0 |
527 |
ODIC Sandrine |
3h25'32 |
SEF |
|
F |
|
0 |
528 |
CREIGNOU Valerie |
3h25'34 |
V1F |
La Joie De Courir Plabenn |
F |
|
0 |
529 |
CREIGNOU Alan |
3h25'34 |
V1M |
La Joie De Courir Plabenn |
M |
|
0 |
530 |
BRANQUET Isabelle |
3h25'34 |
V1F |
La Joie De Courir Plabenn |
F |
|
0 |
531 |
LE MOUEL Delphine |
3h25'38 |
V1F |
Team Camus |
F |
|
0 |
532 |
HENRY Yohann |
3h25'40 |
SEM |
|
M |
|
0 |
533 |
BUCHARD Jerome |
3h25'41 |
V1M |
|
M |
|
0 |
534 |
SEGALOU Alienor |
3h25'45 |
SEF |
Courir A St Gregoire |
F |
|
0 |
535 |
FURON Sebastien |
3h26'00 |
V1M |
Chaumes En Retz |
M |
|
0 |
536 |
MIDY Patrice |
3h26'06 |
V1M |
|
M |
|
0 |
537 |
CHOLLET Olivier |
3h26'19 |
SEM |
|
M |
|
0 |
538 |
DABIN Florian |
3h26'20 |
SEM |
Janze |
M |
|
0 |
539 |
LACOMBE Fanny |
3h26'22 |
SEF |
|
F |
|
0 |
540 |
POUSSIN Antoine |
3h26'25 |
SEM |
|
M |
|
0 |
541 |
AUBRY Guillaume |
3h26'25 |
SEM |
Les Nounours Du Cambout |
M |
|
0 |
542 |
GALLAIS Jean marc |
3h26'25 |
V1M |
Les Nounours Du Cambout |
M |
|
0 |
543 |
BAZIN Didier |
3h26'27 |
V1M |
Les Runner S Faou |
M |
|
0 |
544 |
MARIVAIN Quentin |
3h26'29 |
SEM |
Noyal Pontivy |
M |
|
0 |
545 |
LE GUEVEL Damien |
3h26'30 |
SEM |
Mouton Blanc |
M |
|
0 |
546 |
LE PRINCE Jerome |
3h26'31 |
SEM |
Team Go Sport |
M |
|
0 |
547 |
BERCHE Laurent |
3h26'34 |
V1M |
Cormaristriathlon |
M |
|
0 |
548 |
HENAFF Christophe |
3h26'42 |
SEM |
|
M |
|
0 |
549 |
BONTHOUX Sebastien |
3h26'47 |
SEM |
Foulees Saint Aubinoises |
M |
|
0 |
550 |
JOULIN Jean francois |
3h26'48 |
V1M |
Team Du Pelem |
M |
|
0 |
551 |
LE BERRE Jean marc |
3h26'52 |
V1M |
Elan Du Porzay |
M |
|
0 |
552 |
MIGNON Mickael |
3h26'55 |
V1M |
La Joie De Courir Plabenn |
M |
|
0 |
553 |
COLAS Jean marie |
3h27'28 |
SEM |
|
M |
|
0 |
554 |
BREMOND Sebastien |
3h27'29 |
SEM |
Pontivy |
M |
|
0 |
555 |
BOUYER Emilie |
3h27'40 |
SEF |
Jogging Club Poire Sur Vi |
F |
|
0 |
556 |
GUEGUEN Benoit |
3h27'48 |
V1M |
Saint Nazaire Olympique S |
M |
|
0 |
557 |
BOUCHET Frederic |
3h27'48 |
V2M |
Raid Des Genets |
M |
|
0 |
558 |
SAULAIS Pierre marie |
3h27'50 |
SEM |
Poitiers |
M |
|
0 |
559 |
MEHEUST Marion |
3h27'51 |
SEF |
Serbouti Run |
F |
|
0 |
560 |
PEREZ Jerome |
3h27'51 |
SEM |
Cap Endurance |
M |
|
0 |
561 |
LE MOING Jean marc |
3h27'52 |
V1M |
Fitness Club Kemperle |
M |
|
0 |
562 |
FOURNIER Christophe |
3h28'06 |
SEM |
Ua Canton De Savenay |
M |
|
0 |
563 |
GUILLO Thierry |
3h28'31 |
V2M |
|
M |
|
0 |
564 |
BONAMY Gaetan |
3h28'36 |
V1M |
Ploeren Endurance |
M |
|
0 |
565 |
MIGNON Christine |
3h29'01 |
V1F |
Ste Marie |
F |
|
0 |
566 |
GUILLOUX Anthony |
3h29'28 |
V1M |
Coureurs Des Ajoncs |
M |
|
0 |
567 |
BIGOT Stephane |
3h29'32 |
V1M |
Galoupat |
M |
|
0 |
568 |
BOURGEOIS Pascal |
3h29'32 |
V3M |
Hac L Hermitage |
M |
|
0 |
569 |
GUIVARCH Didier |
3h29'36 |
V2M |
|
M |
|
0 |
570 |
CORNU Isabelle |
3h29'38 |
V2F |
Ama Cugand 85 |
F |
|
0 |
571 |
FOUILLADIEU Olivier |
3h29'40 |
V1M |
As Bpo |
M |
|
0 |
572 |
DERUNES Herve |
3h29'43 |
V2M |
Athle Du Pays De Redon |
M |
|
0 |
573 |
TRUBUILT Damien |
3h29'44 |
SEM |
Rostrenen |
M |
|
0 |
574 |
MELLOT Marie claire |
3h29'47 |
SEF |
Pokes Team Citror |
F |
|
0 |
575 |
LE COMTE Erwan |
3h29'51 |
V1M |
Pokes Team Citror |
M |
|
0 |
576 |
NEDELEC Christel |
3h29'58 |
V1F |
Rederien Plougoulm |
F |
|
0 |
577 |
SAUVAGE Franck |
3h30'01 |
V2M |
Savigne L'eveque Sarthe M |
M |
|
0 |
578 |
GARNIER Alexandre |
3h30'01 |
SEM |
Groupama |
M |
|
0 |
579 |
HERTSOEN Jacky |
3h30'12 |
V1M |
|
M |
|
0 |
580 |
LAISSE Sarah |
3h30'15 |
SEF |
|
F |
|
0 |
581 |
COTONNEC Christophe |
3h30'16 |
V1M |
|
M |
|
0 |
582 |
GORIN Stephane |
3h30'16 |
V1M |
Vigil'oust |
M |
|
0 |
583 |
HAREL Sebastien |
3h30'17 |
V1M |
Achv Nouvoitou |
M |
|
0 |
584 |
BACCON Frederic |
3h30'28 |
SEM |
|
M |
|
0 |
585 |
LE COGUIC Chloe |
3h30'32 |
SEF |
Endurance Shop Lanester |
F |
|
0 |
586 |
BOIVIN Xavier |
3h30'35 |
SEM |
|
M |
|
0 |
587 |
BOIVIN Mathilde |
3h30'35 |
SEF |
|
F |
|
0 |
588 |
BASSAN Philippe |
3h30'35 |
V2M |
Saint Quay |
M |
|
0 |
589 |
DUBOIS Valerie |
3h30'35 |
V1F |
Athle Du Pays De Redon |
F |
|
0 |
590 |
HARDY MARCHAND Veronique |
3h30'35 |
V1F |
Athle Du Pays De Redon |
F |
|
0 |
591 |
LE TRIONNAIRE Thierry |
3h30'44 |
V1M |
Groupama |
M |
|
0 |
592 |
BOURBIGOT Raphael |
3h30'51 |
SEM |
|
M |
|
0 |
593 |
EVEILLARD Denis |
3h31'06 |
V1M |
|
M |
|
0 |
594 |
GRANDIN MARTIN Helene |
3h31'06 |
SEF |
|
F |
|
0 |
595 |
LE BOURHIS TALMON Sandra |
3h31'26 |
V1F |
|
F |
|
0 |
596 |
CRONIER Laurent |
3h31'26 |
V1M |
Martigne Running |
M |
|
0 |
597 |
FLOCH Stephane |
3h31'27 |
V1M |
Drvtt |
M |
|
0 |
598 |
LANCHEC Yann |
3h31'35 |
V1M |
Pontivy |
M |
|
0 |
599 |
HOSTIOU Jerome |
3h31'41 |
SEM |
|
M |
|
0 |
600 |
ROCHARD Gilles |
3h32'13 |
V1M |
Rance Jogging |
M |
|
0 |
601 |
AUBERT Arnaud |
3h32'23 |
V1M |
|
M |
|
0 |
602 |
LECUYER Lionel |
3h32'37 |
V1M |
Pac Mac |
M |
|
0 |
603 |
CLEMENT Arnaud |
3h32'43 |
V1M |
|
M |
|
0 |
604 |
LE GALL David |
3h32'52 |
SEM |
Brest |
M |
|
0 |
605 |
PAUGAM Baptiste |
3h32'52 |
SEM |
Brest Goelopeurs |
M |
|
0 |
606 |
REGAUDIE DE GIOUX Guillaume |
3h33'00 |
SEM |
Les Grenouilles Bleues |
M |
|
0 |
607 |
LATRILLE Christophe |
3h33'01 |
V1M |
Ua Canton De Savenay |
M |
|
0 |
608 |
VITAL Olivier |
3h33'04 |
V1M |
Cs Betton |
M |
|
0 |
609 |
LE RALEC Pierre |
3h33'05 |
SEM |
|
M |
|
0 |
610 |
GUILLO Pascal |
3h33'05 |
V2M |
Yapa |
M |
|
0 |
611 |
LE BOUDEC Jean marc |
3h33'05 |
V1M |
Groupama |
M |
|
0 |
612 |
BIGOIN Daniel |
3h33'08 |
V3M |
Konifled Ar Sul |
M |
|
0 |
613 |
QUERE David |
3h33'08 |
SEM |
|
M |
|
0 |
614 |
FOURNIER Maxime |
3h33'09 |
SEM |
Groupama |
M |
|
0 |
615 |
DANIEL Claude |
3h33'14 |
V2M |
Upac |
M |
|
0 |
616 |
LE HANNIER Ludovic |
3h33'16 |
SEM |
|
M |
|
0 |
617 |
GUERVENO Erwan |
3h33'17 |
V1M |
|
M |
|
0 |
618 |
GUELTAS Herve |
3h33'28 |
V1M |
Rah Coet Lanrenec |
M |
|
0 |
619 |
HERBINIERE David |
3h33'30 |
SEM |
Courir A Coray |
M |
|
0 |
620 |
COEURDEROY Eryck |
3h33'30 |
V2M |
Les 3 B |
M |
|
0 |
621 |
MARTI Rebecca |
3h33'30 |
SEF |
As Monaco |
F |
|
0 |
622 |
LEBOUC Bruno |
3h33'38 |
V2M |
Janze Athle |
M |
|
0 |
623 |
ROLLAND Yves |
3h33'41 |
V2M |
|
M |
|
0 |
624 |
MAZE Mariane |
3h33'41 |
V1F |
|
F |
|
0 |
625 |
GLAIZOT Antoine |
3h33'45 |
SEM |
Chartres De Bretagne |
M |
|
0 |
626 |
BECKER Irek |
3h34'11 |
SEM |
Acr Locmine |
M |
|
0 |
627 |
NICOLAS Thierry |
3h34'24 |
V1M |
|
M |
|
0 |
628 |
BEAULIEU Ronan |
3h34'24 |
V1M |
Saint Berthevin |
M |
|
0 |
629 |
MORIO Gilbert |
3h34'34 |
V2M |
|
M |
|
0 |
630 |
SIMON Aurelie |
3h34'56 |
SEF |
Adn Noyal Pontivy |
F |
|
0 |
631 |
PETIT Jean francois |
3h35'09 |
V1M |
Team Mega Plus |
M |
|
0 |
632 |
FLEURY Christele |
3h36'05 |
SEF |
Jogging Detente Nonaisien |
F |
|
0 |
633 |
GALLE Marie |
3h36'05 |
ESF |
Achv Nouvoitou |
F |
|
0 |
634 |
CARIOU Lise marie |
3h36'08 |
V1F |
Raid Attitude Bzh29 |
F |
|
0 |
635 |
HALLOUX Erwan |
3h36'17 |
V1M |
|
M |
|
0 |
636 |
ELISSALDE Laurent |
3h36'27 |
V2M |
Ms Chantenay Nantes |
M |
|
0 |
637 |
HAMON Yann |
3h36'28 |
V1M |
Athle Du Pays De Redon |
M |
|
0 |
638 |
SAUSSET Nathalie |
3h36'31 |
V2F |
Ac Romorantin |
F |
|
0 |
639 |
SIMON Alain |
3h36'33 |
V1M |
Amoureux De Trezien |
M |
|
0 |
640 |
MAQUIGNON Ronan |
3h36'35 |
SEM |
Ca Bouge Avec Ethan |
M |
|
0 |
641 |
MATSAEFF Erwan |
3h36'44 |
V1M |
|
M |
|
0 |
642 |
BOURDE Sylvain |
3h36'48 |
V1M |
Lanvollon |
M |
|
0 |
643 |
STEVEN Malenfant |
3h36'49 |
SEM |
Saint Nazaire Olympique S |
M |
|
0 |
644 |
LE PLENIER Eric |
3h37'28 |
V2M |
Uaca |
M |
|
0 |
645 |
THOMAS Yves marie |
3h37'39 |
V2M |
|
M |
|
0 |
646 |
DENOUAL Alexandre |
3h38'11 |
SEM |
|
M |
|
0 |
647 |
SALIOU Olivier |
3h38'17 |
SEM |
|
M |
|
0 |
648 |
RAULT Cedric |
3h38'18 |
SEM |
Generation Sport Lamballe |
M |
|
0 |
649 |
LAOT Anne helene |
3h38'18 |
V1F |
Courir A Ploudal |
F |
|
0 |
650 |
RECULEAU Anne solene |
3h38'19 |
SEF |
Cjac |
F |
|
0 |
651 |
LESTARD Stephane |
3h38'19 |
V1M |
Alb Brece |
M |
|
0 |
652 |
BUREL Jacqueline |
3h38'19 |
V3F |
Saint Nazaire Olympique S |
F |
|
0 |
653 |
LE CORGUILLE Emeric |
3h38'31 |
SEM |
Saint Brieuc Bmx |
M |
|
0 |
654 |
HAMON Sylvain |
3h38'32 |
V1M |
|
M |
|
0 |
655 |
THEODIN Marie noelle |
3h38'37 |
V1F |
Us Bainaise / Trail Du Te |
F |
|
0 |
656 |
BOULLE Maxence |
3h38'42 |
SEM |
|
M |
|
0 |
657 |
MEROUR Christelle |
3h38'43 |
V1F |
Club Trail La Roche mauri |
F |
|
0 |
658 |
LE GAL Stephane |
3h38'44 |
V1M |
|
M |
|
0 |
659 |
DAVID Alain |
3h38'48 |
V3M |
Athle Du Pays De Redon |
M |
|
0 |
660 |
CALVARIN David |
3h39'01 |
V1M |
Hermine Sport Nature |
M |
|
0 |
661 |
FRAVAL Joel |
3h39'09 |
V2M |
Groupama |
M |
|
0 |
662 |
DEMALLE Antonin |
3h39'09 |
SEM |
Confrerie Des Ecraseurs D |
M |
|
0 |
663 |
FRAVAL Pierre |
3h39'09 |
SEM |
Brest |
M |
|
0 |
664 |
HENO Vincent |
3h39'19 |
SEM |
Loisir |
M |
|
0 |
665 |
BOUGEARD David |
3h39'24 |
V1M |
Running Star |
M |
|
0 |
666 |
BAGUE Gaelle |
3h39'30 |
V1F |
Elorn Raid Nature |
F |
|
0 |
667 |
COUEDIC Nicolas |
3h39'39 |
V1M |
Fresnaye Team |
M |
|
0 |
668 |
BURBAN Guillaume |
3h39'48 |
V1M |
Caudan |
M |
|
0 |
669 |
HAUTEMANIERE Frederique |
3h39'49 |
V1F |
Coten Trail |
F |
|
0 |
670 |
ORAIN Jean claude |
3h39'49 |
V4M |
Asptt Rennes |
M |
|
0 |
671 |
VAULEON Alan |
3h39'51 |
SEM |
|
M |
|
0 |
672 |
CORBIN Bernard |
3h39'58 |
V2M |
Team Hdb |
M |
|
0 |
673 |
MOISAN Beatrice |
3h40'09 |
V1F |
|
F |
|
0 |
674 |
SEVERE Stephane |
3h40'18 |
V2M |
Les Semelles Kersaintaise |
M |
|
0 |
675 |
AARAB Abder |
3h40'29 |
V2M |
Cs Betton |
M |
|
0 |
676 |
OLIVIER Andre |
3h40'32 |
V2M |
|
M |
|
0 |
677 |
BREHELIN Jerome |
3h40'37 |
V1M |
Plaintel Aventure |
M |
|
0 |
678 |
LANDAIS Frederic |
3h40'39 |
V1M |
|
M |
|
0 |
679 |
MICAULT Emmanuel |
3h40'42 |
SEM |
Caen Athle |
M |
|
0 |
680 |
MAZE David |
3h40'43 |
V1M |
Plouider Sports Nature |
M |
|
0 |
681 |
GUILLEUX Delphine |
3h41'28 |
SEF |
Acigne |
F |
|
0 |
682 |
CRONIER Serge |
3h41'29 |
V2M |
Rcn Clisson |
M |
|
0 |
683 |
BRISSEAU Philippe |
3h41'41 |
V2M |
Pass Running |
M |
|
0 |
684 |
LE ROUX Emmanuelle |
3h41'43 |
V1F |
La Joie De Courir Plabenn |
F |
|
0 |
685 |
KOZLOWSKI Yann |
3h41'45 |
V1M |
|
M |
|
0 |
686 |
SAUSSET Jean francois |
3h41'53 |
V3M |
Ac Romorantin |
M |
|
0 |
687 |
AVELINE Bruno |
3h42'27 |
V2M |
Us Arnage |
M |
|
0 |
688 |
LOAEC Eric |
3h43'03 |
V1M |
Kernilis Sports Nature |
M |
|
0 |
689 |
HUYNH Philippe |
3h43'09 |
V1M |
Tipiak |
M |
|
0 |
690 |
SIOHAN Sylvain |
3h43'10 |
SEM |
Oxygene Plouneventer |
M |
|
0 |
691 |
SCRUIGNEC Guy |
3h43'34 |
V1M |
K3 sports |
M |
|
0 |
692 |
BELLEGO Jack |
3h43'39 |
V2M |
Foot Atscaf 35 |
M |
|
0 |
693 |
CADIOU CASTEL Stephanie |
3h43'59 |
V1F |
Aberwrach |
F |
|
0 |
694 |
CARIOU Christophe |
3h44'16 |
V1M |
Gorrequer |
M |
|
0 |
695 |
COAIL Veronique |
3h44'40 |
V2F |
|
F |
|
0 |
696 |
FALCHIER Tanguy |
3h44'50 |
V1M |
E O Landerneau |
M |
|
0 |
697 |
MESTRIC Antonin |
3h45'24 |
SEM |
|
M |
|
0 |
698 |
ANGLADE Christian |
3h45'30 |
V1M |
Courir A Moelan |
M |
|
0 |
699 |
BOURBIGOT Regis |
3h45'38 |
V1M |
As Cormaris |
M |
|
0 |
700 |
JOURDAIN Christian |
3h45'41 |
V2M |
Jourdain Conseil Habitat |
M |
|
0 |
701 |
THIEBOT Gersende |
3h45'42 |
SEF |
|
F |
|
0 |
702 |
VALDER Olivier |
3h46'01 |
V1M |
Colpo Athle Plaisir |
M |
|
0 |
703 |
THEAULT Sylvain |
3h46'05 |
V1M |
|
M |
|
0 |
704 |
GUY Jacques |
3h46'07 |
V1M |
|
M |
|
0 |
705 |
SENGES Arnaud |
3h46'20 |
V2M |
Asbpo |
M |
|
0 |
706 |
DENIEL Eric |
3h46'25 |
V1M |
Team Keopsys |
M |
|
0 |
707 |
ROCHE Olivier |
3h46'26 |
V1M |
|
M |
|
0 |
708 |
LEBORGNE Marcel |
3h46'32 |
V3M |
Cap Du Saumurois |
M |
|
0 |
709 |
POUPEE Nathalie |
3h46'32 |
V1F |
Cap Du Saumurois |
F |
|
0 |
710 |
PERCHEC Nicolas |
3h46'38 |
SEM |
Edb Hillion |
M |
|
0 |
711 |
TREDAN Brieuc |
3h46'47 |
SEM |
|
M |
|
0 |
712 |
LE JEUNE Julie |
3h47'04 |
V1F |
Santec |
F |
|
0 |
713 |
PASTUREAU Gidas |
3h47'05 |
SEM |
|
M |
|
0 |
714 |
LANGLAIS Nathalie |
3h47'12 |
V1F |
|
F |
|
0 |
715 |
PRUAL Richard |
3h47'14 |
SEM |
|
M |
|
0 |
716 |
FRERE Jean |
3h47'19 |
V2M |
Les Semelles Kersaintaise |
M |
|
0 |
717 |
GUILLEMOT David |
3h47'25 |
V1M |
As Pleumeleuc Bedee Volle |
M |
|
0 |
718 |
BOUCHEUR Gilles |
3h47'29 |
V1M |
Ribin Vtt Le Drennec |
M |
|
0 |
719 |
LIOTIER Maxime |
3h47'48 |
SEM |
Liotier |
M |
|
0 |
720 |
SXAY Benoit |
3h48'09 |
SEM |
Trail De Guerledan |
M |
|
0 |
721 |
LATIMIER Philippe |
3h48'11 |
V2M |
Menestrail |
M |
|
0 |
722 |
ARCHENOUL Sebastien |
3h48'38 |
V1M |
Trail Des Fous |
M |
|
0 |
723 |
MEUNIER Anthony |
3h48'40 |
SEM |
Meunier |
M |
|
0 |
724 |
JOLIVET Laurent |
3h48'45 |
SEM |
Courir A Plougoumelen |
M |
|
0 |
725 |
LAGADEC Ronan |
3h48'45 |
SEM |
Gazelec |
M |
|
0 |
726 |
LERAT Agathe |
3h48'48 |
SEF |
Saint Nazaire Olympique S |
F |
|
0 |
727 |
LE GOFF Vanessa |
3h48'50 |
SEF |
Team Trail Aber Benoit |
F |
|
0 |
728 |
LE BRETON Catherine |
3h48'54 |
V1F |
|
F |
|
0 |
729 |
CADIOU Arnaud |
3h48'57 |
V2M |
|
M |
|
0 |
730 |
MARC Olivier |
3h48'58 |
V1M |
Les Cavaleurs Plmcb Brest |
M |
|
0 |
731 |
EONIN Karen |
3h49'02 |
SEF |
|
F |
|
0 |
732 |
LEFORT Philippe |
3h49'08 |
V2M |
Trail Des Fous |
M |
|
0 |
733 |
THOMAS Frederic |
3h49'09 |
SEM |
Pokes Team Citror |
M |
|
0 |
734 |
MORAND Philippe |
3h49'16 |
V2M |
Airbus Running Team |
M |
|
0 |
735 |
CRETOIS Celine |
3h49'19 |
V1F |
Martigne Running |
F |
|
0 |
736 |
DEFER Nicolas |
3h49'21 |
SEM |
La Roche Sport Nature |
M |
|
0 |
737 |
BIDANEL Christian |
3h49'24 |
V2M |
La Roche Sport Nature |
M |
|
0 |
738 |
CONNAN Jean philippe |
3h49'24 |
V2M |
Footing Landerneen |
M |
|
0 |
739 |
LE GRALL Franck |
3h49'37 |
V1M |
|
M |
|
0 |
740 |
COLLY Olivier |
3h49'37 |
V1M |
Achv Nouvoitou |
M |
|
0 |
741 |
BOUVIER Carine |
3h49'39 |
SEF |
Chartres De Bretagne |
F |
|
0 |
742 |
BILLOT Goriane |
3h49'39 |
V1F |
As Sii |
F |
|
0 |
743 |
BARS Isabelle |
3h49'39 |
V1F |
La Foulee Folgoatienne |
F |
|
0 |
744 |
CROCHARD Johann |
3h49'45 |
V1M |
Rccn |
M |
|
0 |
745 |
LE CORVIC Severine |
3h49'45 |
V1F |
Asptt Vannes |
F |
|
0 |
746 |
MAINSARD Florence |
3h49'54 |
SEF |
Courir A Dol |
F |
|
0 |
747 |
LUCAS Erwan |
3h49'55 |
SEM |
|
M |
|
0 |
748 |
LE METAYER Nathalie |
3h51'09 |
V1F |
Asphalte Guipel |
F |
|
0 |
749 |
LE VEZU Laurent |
3h51'09 |
V1M |
St Gregoire Triathlon |
M |
|
0 |
750 |
TROADEC Bernard |
3h51'12 |
V2M |
Team Trail Aber Benoit |
M |
|
0 |
751 |
LE ROUX Goulven |
3h51'14 |
SEM |
|
M |
|
0 |
752 |
GUERIN Odile |
3h52'05 |
V2F |
Chalonnes Olympique Sport |
F |
|
0 |
753 |
URIEN Maryline |
3h52'16 |
V1F |
|
F |
|
0 |
754 |
DASSE Benoit |
3h52'26 |
SEM |
Pleum Run |
M |
|
0 |
755 |
GAVEAU Philippe |
3h52'56 |
V3M |
A C Romorantin |
M |
|
0 |
756 |
LARDEUX Roseline |
3h52'58 |
V1F |
Les Foulees Mauritanienne |
F |
|
0 |
757 |
CROSNIER Andre |
3h52'58 |
V1M |
|
M |
|
0 |
758 |
CHOQUET Sabine |
3h53'11 |
V1F |
Les cavaleurs plmcb Brest |
F |
|
0 |
759 |
LE HIR Benoit |
3h53'20 |
SEM |
Guipavas Oxygene |
M |
|
0 |
760 |
LAVIGNE Joel |
3h53'20 |
V2M |
|
M |
|
0 |
761 |
LEMOUX Lionel |
3h53'23 |
V1M |
S/l Ac Haute Vilaine |
M |
|
0 |
762 |
BORDIEC Christian |
3h53'42 |
V1M |
As Vitre |
M |
|
0 |
763 |
LEBERT Bruno |
3h53'45 |
V1M |
Savigne L'eveque Sarthe M |
M |
|
0 |
764 |
SEBILLET Morgane |
3h53'48 |
SEF |
Athle Du Pays De Redon |
F |
|
0 |
765 |
LALA Juliette |
3h53'48 |
SEF |
|
F |
|
0 |
766 |
GUILLEUX Nicolas |
3h54'01 |
V1M |
Acigne |
M |
|
0 |
767 |
LE TURDU Laurence |
3h54'06 |
V1F |
Chalonnes Olympique Sport |
F |
|
0 |
768 |
STEPHAN Gurvan |
3h54'06 |
SEM |
Team Gwerliskin |
M |
|
0 |
769 |
LE BOLLOCH Gerard |
3h54'06 |
V2M |
Cos Ville De Vannes |
M |
|
0 |
770 |
FORESTIER Florence |
3h54'09 |
V1F |
Trailers Du 44 |
F |
|
0 |
771 |
MOYRET Gaelle |
3h54'09 |
SEF |
Les Trailers Du 44 |
F |
|
0 |
772 |
LE COURTES Gregory |
3h54'10 |
SEM |
|
M |
|
0 |
773 |
RUELLO Mickael |
3h54'16 |
V1M |
Menestrail |
M |
|
0 |
774 |
QUERE Eric |
3h54'16 |
V2M |
|
M |
|
0 |
775 |
CORSON Guillaume |
3h54'19 |
V1M |
|
M |
|
0 |
776 |
ROBO Jacob |
3h54'33 |
V1M |
Ploeren Enduance |
M |
|
0 |
777 |
GUILLO Maela |
3h54'53 |
SEF |
Cs Hispano Suiza |
F |
|
0 |
778 |
LE GOURRIEREC Antoine |
3h54'57 |
SEM |
Cs Hispano Suiza |
M |
|
0 |
779 |
FOUCHE David |
3h55'06 |
V1M |
Les Foulees Mauritanienne |
M |
|
0 |
780 |
GARNIER Antoine |
3h55'14 |
SEM |
|
M |
|
0 |
781 |
BOURRIQUEN Laurent |
3h55'15 |
V1M |
Macadam Pont Scorff |
M |
|
0 |
782 |
GESTIN Benoit |
3h55'18 |
SEM |
|
M |
|
0 |
783 |
DENIAUD Aurelie |
3h55'19 |
SEF |
Cormaris Triathlon |
F |
|
0 |
784 |
PICHOT Karina |
3h55'25 |
V1F |
|
F |
|
0 |
785 |
PHILIPPE Marine |
3h55'36 |
SEF |
Coten'trail |
F |
|
0 |
786 |
GORIN Nathalie |
3h55'37 |
V1F |
Coten'trail |
F |
|
0 |
787 |
FEREY Lionel |
3h55'37 |
V3M |
Coten'trail |
M |
|
0 |
788 |
LESNIEWSKI Jimmy |
3h55'43 |
SEM |
Rostrenen Fc |
M |
|
0 |
789 |
DARBOS Stephane |
3h56'16 |
SEM |
Guerledan Aventures |
M |
|
0 |
790 |
MOREL Eric |
3h56'22 |
V1M |
Foulees Varzecoises |
M |
|
0 |
791 |
PETIBON Gilles |
3h56'41 |
V1M |
St Servant |
M |
|
0 |
792 |
BURLOT Xavier |
3h57'01 |
SEM |
|
M |
|
0 |
793 |
JACOPIN Christophe |
3h57'03 |
V2M |
|
M |
|
0 |
794 |
LE BRIQUER Alain |
3h57'30 |
V4M |
St Nazaire Olympique Spor |
M |
|
0 |
795 |
HERPE Rodolphe |
3h57'36 |
V1M |
Saint Brevin |
M |
|
0 |
796 |
DUCHEMANN Jannick |
3h57'39 |
V1M |
|
M |
|
0 |
797 |
LE GRAND Bruno |
3h57'41 |
V1M |
Raid Finistere Sud |
M |
|
0 |
798 |
HARTEREAU Murielle |
3h57'41 |
V1F |
Courir A Saint Divy |
F |
|
0 |
799 |
HAUTEFORT Gaelle |
3h57'41 |
V1F |
Courir A Saint Divy |
F |
|
0 |
800 |
QUEMENER Arnaud |
3h57'49 |
SEM |
Cas Inguiniel |
M |
|
0 |
801 |
ROMIEUX Estelle |
3h57'49 |
V1F |
Cas Inguiniel |
F |
|
0 |
802 |
BERNARD Solene |
3h57'52 |
SEF |
|
F |
|
0 |
803 |
LE GOVIC Gael |
3h57'53 |
V1M |
Infosport Loiret |
M |
|
0 |
804 |
BOSSARD Helene |
3h57'59 |
V1F |
|
F |
|
0 |
805 |
MENAGER Delphine |
3h58'04 |
SEF |
Cormaristriathlon |
F |
|
0 |
806 |
FORT Romain |
3h58'08 |
SEM |
|
M |
|
0 |
807 |
FORESTIER Remy |
3h58'08 |
V1M |
Trailers Du 44 |
M |
|
0 |
808 |
LANDURE MERLE Christine |
3h58'09 |
V2F |
Courir A Bourg Blanc |
F |
|
0 |
809 |
LACROIX Andree |
3h58'11 |
V2F |
Asptt Vannes |
F |
|
0 |
810 |
QUERE Danielle |
3h58'24 |
V2F |
La Joie De Courir Plabenn |
F |
|
0 |
811 |
BLAUD Alexandre |
3h58'45 |
V1M |
Pac Mac |
M |
|
0 |
812 |
CALU Olivier |
3h58'54 |
V1M |
Ucknef |
M |
|
0 |
813 |
ARGOUARCH Sophie |
3h59'00 |
V1F |
La Joie De Courir Plabenn |
F |
|
0 |
814 |
LE GURUN Mathieu |
3h59'37 |
SEM |
Breal |
M |
|
0 |
815 |
HELLEGOUARCH Vincent |
3h59'38 |
SEM |
Corlay |
M |
|
0 |
816 |
COLLE Xavier |
3h59'54 |
V3M |
|
M |
|
0 |
817 |
LE MOIGNE Jocelyne |
3h59'58 |
V2F |
Alcp Carhaix |
F |
|
0 |
818 |
RONDEL Jean noel |
4h00'04 |
V2M |
Bsa Carhaix |
M |
|
0 |
819 |
LAUDRIN Patricia |
4h00'10 |
V2F |
Pontivy Triathlon |
F |
|
0 |
820 |
POIGNANT Romuald |
4h00'49 |
V1M |
Asptt Vannes |
M |
|
0 |
821 |
LECROC Antoine |
4h01'30 |
SEM |
Running Club Berville 95 |
M |
|
0 |
822 |
LEFEUVRE Julien |
4h01'36 |
SEM |
Martigne Running |
M |
|
0 |
823 |
LAVARENNE Philippe |
4h02'09 |
V1M |
|
M |
|
0 |
824 |
DANIEL Jean philippe |
4h02'10 |
V2M |
|
M |
|
0 |
825 |
LE GUEDARD Yann |
4h02'17 |
V1M |
Alp Ploufragan |
M |
|
0 |
826 |
PINCON Nathalie |
4h02'18 |
V1F |
Trail Des Fous |
F |
|
0 |
827 |
CHALMEL Bertrand |
4h02'26 |
SEM |
|
M |
|
0 |
828 |
QUIDU Erwan |
4h02'29 |
V1M |
Hemocromatose France |
M |
|
0 |
829 |
LOHOU Steven |
4h02'32 |
SEM |
|
M |
|
0 |
830 |
JOUBREL Frederic |
4h02'55 |
V2M |
Union Athletique Chateaub |
M |
|
0 |
831 |
MARTIN Guy |
4h03'04 |
V3M |
Courir A Saint Divy |
M |
|
0 |
832 |
BOYER Celine |
4h03'46 |
SEF |
Carquefou Ac |
F |
|
0 |
833 |
BRUAND Cecile |
4h03'47 |
SEF |
|
F |
|
0 |
834 |
MARCHAL Luc |
4h04'43 |
V1M |
Best Triathlon Saint Naza |
M |
|
0 |
835 |
MOREAU Patrick |
4h04'46 |
V3M |
As St Sylvain D Anjou |
M |
|
0 |
836 |
RIOU Gwenaelle |
4h04'48 |
V1F |
Breizh Sport Aventure |
F |
|
0 |
837 |
BERCHE Severine |
4h04'54 |
V1F |
Cormaristriathlon |
F |
|
0 |
838 |
PAVAGEAU Laure |
4h05'46 |
SEF |
Nantes |
F |
|
0 |
839 |
AVRIT Mickael |
4h05'48 |
V1M |
|
M |
|
0 |
840 |
KOKAR Yvan |
4h05'57 |
SEM |
|
M |
|
0 |
841 |
GETONEH WELDEYOHANNE Dereje |
4h06'18 |
V1M |
|
M |
|
0 |
842 |
CARRER Anthony |
4h06'45 |
SEM |
Martigne Running |
M |
|
0 |
843 |
BOULEAU Severine |
4h06'52 |
V1F |
Ac Romorantin |
F |
|
0 |
844 |
VAN GRIMBERGHE Stephane |
4h07'01 |
V2M |
Ca Carquefou |
M |
|
0 |
845 |
BUREAU Lenka |
4h07'01 |
V1F |
Carquefou Ac |
F |
|
0 |
846 |
ALLANIC Steve |
4h07'11 |
V1M |
Saint Nazaire Olympique S |
M |
|
0 |
847 |
AUDUREAU Virginie |
4h07'11 |
SEF |
Saint Nazaire Olympique S |
F |
|
0 |
848 |
LE MAUX Yann |
4h07'13 |
V1M |
Guerledan Aventures |
M |
|
0 |
849 |
BRETAUDEAU Pascal |
4h07'14 |
V1M |
|
M |
|
0 |
850 |
COUDRIN Christian |
4h07'14 |
V1M |
Mega Club |
M |
|
0 |
851 |
BRETAUDEAU Nathalie |
4h07'15 |
V1F |
Louverne Running |
F |
|
0 |
852 |
LE PEN Alexandre |
4h07'20 |
SEM |
|
M |
|
0 |
853 |
GUERIN Marie agnes |
4h07'21 |
V1F |
Ama Cugand 85 |
F |
|
0 |
854 |
STEPHAN Cathy |
4h07'26 |
V1F |
Courir A Saint Divy |
F |
|
0 |
855 |
VIDELOUP Sebastien |
4h07'29 |
SEM |
|
M |
|
0 |
856 |
GERARD Nathalie |
4h07'41 |
V1F |
Alb Athle 35 |
F |
|
0 |
857 |
BESNARD Herve |
4h07'47 |
V2M |
|
M |
|
0 |
858 |
JOUBERT Emmanuel |
4h07'57 |
V1M |
Raid Des Genets |
M |
|
0 |
859 |
KELLER Jerome |
4h08'21 |
V1M |
|
M |
|
0 |
860 |
TASSET Yves |
4h09'30 |
V1M |
Team Du Pelem |
M |
|
0 |
861 |
MARTIN Pauline |
4h10'05 |
SEF |
Achv Nouvoitou |
F |
|
0 |
862 |
ROBIN Patrick |
4h10'06 |
V1M |
Saint Nazaire Olympique S |
M |
|
0 |
863 |
ROY RODIER Laetitia |
4h10'38 |
V1F |
Chalonnes Olympique Sport |
F |
|
0 |
864 |
ROIGNANT Patrick |
4h10'42 |
V1M |
|
M |
|
0 |
865 |
MANCEAU Pierre |
4h10'57 |
SEM |
Kalenji Team |
M |
|
0 |
866 |
LE MENER Pascal |
4h11'01 |
V1M |
Courir A Ploumagouar |
M |
|
0 |
867 |
LE GLOANNEC Erwann |
4h11'16 |
V1M |
Team Cheptain Trail |
M |
|
0 |
868 |
MEILLEUR Joel |
4h11'27 |
V2M |
|
M |
|
0 |
869 |
GOUDEAU Corine |
4h11'32 |
SEF |
Savigne L'eveque Sarthe M |
F |
|
0 |
870 |
MAIGNAN Julie |
4h11'55 |
SEF |
Sabinou |
F |
|
0 |
871 |
ROUCHON Dominique |
4h12'42 |
V3M |
Cap Du Saumurois |
M |
|
0 |
872 |
FUSTER Jerome |
4h13'26 |
V1M |
Brest |
M |
|
0 |
873 |
BENECH Caroline |
4h14'55 |
V1F |
Team Trail Aber Benoit |
F |
|
0 |
874 |
OGOR Liliane |
4h14'55 |
SEF |
Team Trail Aber Benoit |
F |
|
0 |
875 |
MALHERBE Jean claude |
4h16'02 |
V3M |
Coureurs De L'isle |
M |
|
0 |
876 |
KEREVER Yvan |
4h16'07 |
V1M |
|
M |
|
0 |
877 |
GASTALDELLO David |
4h16'13 |
V1M |
Asc Cormaris Triatlon Ath |
M |
|
0 |
878 |
LE GOFF Yannick |
4h16'23 |
V1M |
Quimper Footing Loisirs |
M |
|
0 |
879 |
EDET Mickael |
4h17'22 |
V1M |
Les Foulees Mauritanienne |
M |
|
0 |
880 |
CHARPENTIER Linda |
4h18'20 |
V1F |
Savigne L'eveque Sarthe M |
F |
|
0 |
881 |
NIEPCERON Claude |
4h18'20 |
V3M |
Savigne L'eveque Sarthe M |
M |
|
0 |
882 |
PELTIER Eric |
4h18'23 |
V2M |
Thales |
M |
|
0 |
883 |
LEROUX Celine |
4h18'29 |
V1F |
Flk Triathlon |
F |
|
0 |
884 |
AZOULAY Stephanie |
4h18'30 |
V1F |
Jogging Loisir Orgeres |
F |
|
0 |
885 |
COBIGO Francoise |
4h18'31 |
V1F |
Adn Noyal Pontivy |
F |
|
0 |
886 |
BOUDARD Mathilde |
4h18'31 |
SEF |
|
F |
|
0 |
887 |
LE FORESTIER Karine |
4h18'31 |
V1F |
Adn Noyal Pontivy |
F |
|
0 |
888 |
LE MERCIER Christelle |
4h18'31 |
V1F |
Adn Noyal Pontivy |
F |
|
0 |
889 |
COBIGO Yves |
4h18'31 |
V1M |
Adn Noyal Pontivy |
M |
|
0 |
890 |
HOURDIN Nicolas |
4h18'46 |
V1M |
Union Sportive Bainaise |
M |
|
0 |
891 |
CHIQUART LEROY Nadege |
4h18'54 |
V1F |
|
F |
|
0 |
892 |
JOUAN Herve |
4h19'01 |
V3M |
Ec Rostrenen |
M |
|
0 |
893 |
LOHEAC Geraldine |
4h19'15 |
V1F |
Guilers |
F |
|
0 |
894 |
POT Linda |
4h19'30 |
V1F |
|
F |
|
0 |
895 |
LE POTTIER Jean francois |
4h19'33 |
V2M |
Neorun |
M |
|
0 |
896 |
CAMUS Ezechiel |
4h20'29 |
V1M |
Team Camus |
M |
|
0 |
897 |
POT Franck |
4h21'03 |
V1M |
|
M |
|
0 |
898 |
FLOCH Gwenole |
4h23'30 |
V1M |
|
M |
|
0 |
899 |
BRETAIRE Nadia |
4h23'40 |
V1F |
Achv Nouvoitou |
F |
|
0 |
900 |
THUILLIER Jacques |
4h23'40 |
V3M |
Guerledan Aventures |
M |
|
0 |
901 |
FLEURANCE Cathie |
4h23'43 |
ESF |
Etoile Mouzillonnaise |
F |
|
0 |
902 |
FLEURANCE Anita |
4h23'43 |
V1F |
|
F |
|
0 |
903 |
GUIVARCH Joel |
4h23'55 |
V1M |
|
M |
|
0 |
904 |
WATTEAU Laurent |
4h23'55 |
V2M |
Vytajog |
M |
|
0 |
905 |
QUINTIN Isabelle |
4h23'55 |
V2F |
Elorn Raid Nature |
F |
|
0 |
906 |
GUIVARCH Anne |
4h23'55 |
V1F |
|
F |
|
0 |
907 |
MARZIN Dominique |
4h24'04 |
V2F |
Cormaris |
F |
|
0 |
908 |
KEMLIN Juliette |
4h24'04 |
V2F |
Cormaris Triathlon |
F |
|
0 |
909 |
POTIRON Jacques |
4h24'16 |
V1M |
Cormaris Triathlon Athlet |
M |
|
0 |
910 |
GUEVEL Bernard |
4h24'57 |
V2M |
Raidlight |
M |
|
0 |
911 |
JOURDAIN Hugo |
4h25'24 |
SEM |
|
M |
|
0 |
912 |
ROBIN Christophe |
4h25'26 |
V1M |
1 Cent Team |
M |
|
0 |
913 |
DORMEAU Fabien |
4h26'02 |
SEM |
Les Trailers Du 44 |
M |
|
0 |
914 |
DABURON Arnaud |
4h26'02 |
V1M |
Team Terre De Running Sau |
M |
|
0 |
915 |
DUVAL Caroline |
4h26'36 |
SEF |
Martigne Running |
F |
|
0 |
916 |
DAGORN Erwan |
4h27'24 |
V1M |
Asptt Vannes |
M |
|
0 |
917 |
LEPELTIER Jean claude |
4h27'25 |
V3M |
Asptt Vannes |
M |
|
0 |
918 |
HENAFF Jean michel |
4h28'06 |
V1M |
Groupama |
M |
|
0 |
919 |
ROUAULT Valerie |
4h29'01 |
V2F |
Jogging Loisir Orgeres |
F |
|
0 |
920 |
ANDRE Daniele |
4h29'11 |
V2F |
Plaintel |
F |
|
0 |
921 |
ROUDAUT Francoise |
4h29'19 |
V2F |
|
F |
|
0 |
922 |
OUDIN Laura |
4h30'06 |
SEF |
|
F |
|
0 |
923 |
COUBRUN Ronan |
4h30'06 |
SEM |
|
M |
|
0 |
924 |
MALARD Jean bernard |
4h30'50 |
V3M |
Jogging Le Rheu |
M |
|
0 |
925 |
LANGUENOU Xavier |
4h32'54 |
V1M |
E.o. Landerneau |
M |
|
0 |
926 |
ROUSSEL Tristan |
4h33'44 |
V1M |
Plouzane |
M |
|
0 |
927 |
MOREIRA Laure |
4h34'40 |
V2F |
As Nandy |
F |
|
0 |
928 |
TAVEAU Gilles |
4h34'40 |
V2M |
As Nandy |
M |
|
0 |
929 |
LE COZ Stephane |
4h35'03 |
V2M |
|
M |
|
0 |
930 |
WAMBST Sebastien |
4h35'03 |
V1M |
Orange Bleue Le Mans |
M |
|
0 |
931 |
QUEGUINER Guy |
4h38'29 |
V2M |
|
M |
|
0 |
932 |
BERTHEL Thierry |
4h39'08 |
V1M |
|
M |
|
0 |
933 |
HUGEL Christian |
4h40'18 |
V1M |
|
M |
|
0 |
934 |
GUILMOIS Corinne |
4h40'57 |
V2F |
Alb Brece |
F |
|
0 |
935 |
JEANNETEAU Isabelle |
4h40'57 |
V2F |
Alb Athle 33 |
F |
|
0 |
936 |
LAVOUX Alain |
4h40'59 |
V3M |
As Nandy |
M |
|
0 |
937 |
LAGRANGE Philippe |
4h41'00 |
V2M |
As Nandy |
M |
|
0 |
938 |
ANDRE Xavier |
4h44'17 |
V1M |
|
M |
|
0 |
939 |
VARIN Bettina |
4h44'21 |
SEF |
Spac |
F |
|
0 |