1 |
VILLA Pablo |
18:03:06 |
SEM |
WILD TRAIL PROJECT |
M |
|
6004 |
2 |
MITYAEV Dmitry |
18:16:16 |
SEM |
ADIDAS TERREX |
M |
|
6002 |
3 |
POMMERET Ludovic |
18:37:13 |
V1M |
TEAM HOKA |
M |
1 V1M |
6003 |
4 |
SCHJOLBERG Hallvard |
18:45:10 |
V1M |
Inov 8 / LOFOTEN ULTRALOP |
M |
2 V1M |
6019 |
5 |
CURMER Gregoire |
18:47:27 |
SEM |
Compressport Internationa |
M |
3 SEM |
6031 |
6 |
YUN Yanqiao |
18:52:24 |
SEM |
HOKA ONE ONE |
M |
4 SEM |
6011 |
7 |
PIANET Nicolas |
19:29:26 |
V1M |
|
M |
3 V1M |
6022 |
7 |
GRENOT Maxime |
19:29:26 |
SEM |
ASPTT ANNECY |
M |
5 SEM |
6044 |
9 |
RUEDA Santos Gabriel |
19:31:55 |
SEM |
COLUMBIA NOAF UltraSaga |
M |
6 SEM |
6018 |
10 |
CASTANER BERNAT Tofol |
19:39:27 |
V1M |
SALOMON |
M |
4 V1M |
6006 |
11 |
ORNATI Giulio |
19:44:39 |
SEM |
TEAM SALOMON |
M |
7 SEM |
6014 |
12 |
NOEL Yannick |
20:11:15 |
SEM |
|
M |
8 SEM |
6030 |
13 |
STEPHAN Quentin |
20:17:59 |
SEM |
COLMAR.M.C |
M |
9 SEM |
6062 |
14 |
BERAUD Alexandre |
20:19:27 |
SEM |
CSG SAVOIE TRAIL |
M |
10 SEM |
6045 |
15 |
PERRILLAT Christophe |
20:22:24 |
V1M |
GRAND BORNAND |
M |
5 V1M |
6020 |
16 |
BUBLAK Benjamin |
20:34:49 |
SEM |
ADIDAS TERREX |
M |
11 SEM |
6034 |
17 |
BOSQUET Matthieu |
21:13:10 |
SEM |
GRENOBLE UC |
M |
12 SEM |
6353 |
18 |
MICHEL Jean Adrien |
21:22:41 |
SEM |
ENTRE DUNES ET BOUCHOTS L |
M |
13 SEM |
6076 |
19 |
BURNET Jean |
21:31:10 |
SEM |
CMBM |
M |
14 SEM |
6055 |
20 |
JACOUTOT Aurelien |
21:31:18 |
SEM |
RUN ODYSSEA |
M |
15 SEM |
6115 |
21 |
DESILLE Clement |
21:32:21 |
SEM |
TEAM RRUN |
M |
16 SEM |
6086 |
22 |
MORALES RAMIREZ Gerard |
21:34:19 |
V1M |
The Elements Team |
M |
6 V1M |
6021 |
23 |
TANGUY Audrey |
21:36:15 |
SEF |
HOKA ONE ONE |
F |
1ere F |
6010 |
24 |
VERME Patrik |
21:37:46 |
V1M |
Torsby LK |
M |
7 V1M |
6038 |
25 |
SOLE DUOCASTELLA Francesc |
21:52:06 |
SEM |
AE MATXACUCA |
M |
17 SEM |
6048 |
26 |
ALLEN Hillary |
21:52:46 |
SEF |
THE NORTH FACE |
F |
2 F |
6026 |
27 |
LALLEMAND Bruno |
22:19:26 |
V2M |
ES THAON |
M |
1 V2M |
6066 |
28 |
VANTARD Florent |
22:28:52 |
SEM |
ESPRIT RUN |
M |
18 SEM |
6376 |
29 |
KUMPI?? Ain?rs |
22:44:31 |
SEM |
VSK NOSKRIEN |
M |
19 SEM |
6073 |
30 |
FELCH Florian |
22:52:50 |
SEM |
TEAM TRAIL MAGAZIN |
M |
20 SEM |
6080 |
31 |
BYRNE Gavin |
22:57:22 |
SEM |
|
M |
21 SEM |
6364 |
32 |
MARCUCCILLI Jeremie |
22:59:39 |
SEM |
KOOKABARRA |
M |
22 SEM |
6379 |
33 |
PRIGENT Mael |
23:11:44 |
V1M |
RUNNING CONSEIL BREST |
M |
8 V1M |
6448 |
34 |
FRAILE Jesus |
23:26:13 |
V1M |
UGLOWSPAIN |
M |
9 V1M |
6069 |
35 |
VALERO ALARCON Gabriel |
23:28:41 |
SEM |
|
M |
23 SEM |
6058 |
36 |
LYSENKO Andrii |
23:41:50 |
SEM |
ENDURANCE SCHOOL UKRAINE |
M |
24 SEM |
6420 |
37 |
GoTZ Kathrin |
23:46:37 |
V1F |
COMPRESSPORT / HOKA ONE O |
F |
3 F - 1 V1F |
6017 |
38 |
MANSIAT Teddy |
23:58:55 |
V1M |
LONS ATHLE39 |
M |
10 V1M |
6099 |
39 |
KARLSSON Anna |
24h 15' 57 |
SEF |
|
F |
4 F - 3 SEF |
6068 |
40 |
VILASECA Manuela |
24h 19' 13 |
V1F |
The Elements Team |
F |
5 F - 2 V1F |
6098 |
41 |
LOYER Lucien |
24h 21' 22 |
SEM |
TEAM TRAIL ELITE LMR PERF |
M |
25 SEM |
6116 |
42 |
ACHARD Benjamin |
24h 34' 14 |
SEM |
TETE D'OR RUNNERS / CAF L |
M |
26 SEM |
6554 |
43 |
FAIVRE Francois |
24h 37' 42 |
V1M |
|
M |
11 V1M |
6623 |
44 |
BERNARD Yvan |
24h 42' 59 |
V1M |
EA PAYS DE BROCELIANDE |
M |
12 V1M |
6555 |
45 |
LARRANAGA Urko |
24h 50' 14 |
SEM |
|
M |
27 SEM |
6400 |
46 |
PERROT Guillaume |
24h 50' 24 |
SEM |
|
M |
28 SEM |
6431 |
47 |
SUGIMOTO Satoshi |
24h 59' 28 |
SEM |
|
M |
29 SEM |
6065 |
48 |
BORGERSEN Elisabeth |
25h 01' 09 |
SEF |
|
F |
6 F - 4 SEF |
6053 |
49 |
MASSAT Daniel |
25h 10' 33 |
V1M |
AS MONACO |
M |
13 V1M |
6429 |
50 |
BAUMHAUER Stephane |
25h 16' 26 |
V1M |
LES TRAILEURS DU PARMELAN |
M |
14 V1M |
6378 |
51 |
VESSAZ Jerome |
25h 16' 34 |
SEM |
TEAM TRAIL PARIS |
M |
30 SEM |
6451 |
52 |
CAZELLES Julien |
25h 19' 26 |
V1M |
ATHLETISME ST PANTALEON |
M |
15 V1M |
6410 |
53 |
BERANGER Sandrine |
25h 22' 48 |
V1F |
|
F |
7 F - 3 V1F |
6083 |
54 |
BABIN Yoann |
25h 24' 40 |
SEM |
|
M |
31 SEM |
8151 |
55 |
BOURNE Simon |
25h 29' 59 |
V2M |
CALDER VALLEY FR |
M |
2 V2M |
6480 |
56 |
VALLET Jean Louis |
25h 37' 39 |
V1M |
VVF GODIOZ AO |
M |
16 V1M |
6519 |
57 |
PADOVANI Jean Francois |
25h 47' 42 |
V1M |
AC CORTE |
M |
17 V1M |
6416 |
58 |
PONGERARD Kevin |
25h 48' 41 |
SEM |
ASPTT TOULON LA VALETTE |
M |
32 SEM |
6535 |
59 |
BURAKOV Dmitriy |
25h 49' 54 |
SEM |
COLUMBIA RUSSIA |
M |
33 SEM |
6303 |
60 |
RICHARD Sylvain |
25h 50' 55 |
SEM |
|
M |
34 SEM |
6524 |
61 |
LURIA Rene |
25h 51' 35 |
SEM |
|
M |
35 SEM |
6927 |
62 |
DETHOREY Arnaud |
25h 52' 50 |
SEM |
|
M |
36 SEM |
6399 |
63 |
SOLANA Sabrina |
25h 53' 28 |
SEF |
FAM |
F |
8 F - 5 SEF |
6095 |
64 |
BREAKELL Matthew |
25h 56' 28 |
SEM |
|
M |
37 SEM |
7254 |
65 |
MICHALIK Adam |
26h 04' 51 |
V1M |
|
M |
18 V1M |
6440 |
66 |
LECOURT Cedric |
26h 08' 23 |
SEM |
LAVAL TRIATHLON CLUB |
M |
38 SEM |
6442 |
67 |
DREVON Nicolas |
26h 08' 24 |
V1M |
TRAILEURS DU PARMELAN |
M |
19 V1M |
6464 |
68 |
PIBIS Laetitia |
26h 08' 25 |
SEF |
BOA RUNNING TEAM |
F |
9 F - 6 SEF |
6087 |
69 |
PAVLU Ondrej |
26h 22' 22 |
SEM |
COLUMBIA MONTRAIL |
M |
39 SEM |
6111 |
70 |
BELUS TamAs |
26h 23' 00 |
SEM |
GIZIONOK |
M |
40 SEM |
6450 |
71 |
NIMER ECHAVE Isaac Federico |
26h 25' 27 |
SEM |
DANIEL SIMBRON RT |
M |
41 SEM |
8184 |
72 |
PACHTA Martin |
26h 25' 46 |
SEM |
SALOMON/ SUUNTO AMB |
M |
42 SEM |
6872 |
73 |
SANTOS SOUSA Lucinda |
26h 26' 22 |
V1F |
|
F |
10 F - 4 V1F |
6077 |
74 |
PEREIRA Carlos |
26h 26' 23 |
SEM |
ADN PONTA DO SOL |
M |
43 SEM |
6102 |
75 |
MONTSERRAT LOPE Pere |
26h 28' 36 |
SEM |
|
M |
44 SEM |
6784 |
76 |
LLAO GARCIA ?lex |
26h 28' 52 |
SEM |
|
M |
45 SEM |
6413 |
77 |
DOMINGUEZ BOLANOS Javier |
26h 29' 44 |
V1F |
CA FISIORAMA |
F |
11 F - 5 V1F |
6104 |
78 |
VAN GULCK Olivier |
26h 32' 40 |
SEM |
|
M |
46 SEM |
6370 |
79 |
SARRADE LOUCHEUR Benjamin |
26h 36' 07 |
SEM |
|
M |
47 SEM |
6589 |
80 |
CORVE Benjamin |
26h 49' 38 |
SEM |
TERRE DE RUNNING ANTONY |
M |
48 SEM |
8159 |
81 |
ROIG PALAU Joan |
26h 50' 32 |
SEM |
CLUB EXCURSIONISTA MONTBL |
M |
49 SEM |
6498 |
82 |
STAITE Richard |
26h 52' 25 |
V2M |
|
M |
3 V2M |
6745 |
83 |
HEITZ Xavier |
26h 53' 02 |
SEM |
LES TRAILEURS DU PARMELAN |
M |
50 SEM |
6390 |
83 |
DEVILLE CAVELLIN Matthieu |
26h 53' 02 |
SEM |
TEAM TRAIL PARIS |
M |
50 SEM |
6468 |
85 |
KIK Tomasz |
26h 56' 48 |
SEM |
|
M |
52 SEM |
6493 |
86 |
BHARK Bryan |
26h 58' 02 |
SEM |
7HILLS |
M |
53 SEM |
6067 |
87 |
GRANT Sophie |
26h 58' 53 |
SEF |
LA SPORTIVA, ULTIMATE DIR |
F |
12 F - 7 SEF |
6103 |
88 |
LOMBARD Sebastien |
27h 00' 05 |
SEM |
|
M |
54 SEM |
6514 |
89 |
TROVATELLI Dario |
27h 03' 46 |
SEM |
|
M |
55 SEM |
6402 |
90 |
BELLE Adrien |
27h 06' 21 |
SEM |
FOOTING RAMBERTOIS |
M |
56 SEM |
6491 |
91 |
ARRO Luca |
27h 07' 10 |
SEM |
VALLE VARAITA |
M |
57 SEM |
6360 |
92 |
O FARRELL Lonan |
27h 11' 16 |
SEM |
CASTLEGAR AC |
M |
58 SEM |
6534 |
93 |
COCHET Damien |
27h 12' 01 |
SEM |
CLUB MULTISPORT DE PANTIN |
M |
59 SEM |
6506 |
94 |
STANKEVICH Halina |
27h 13' 56 |
SEF |
|
F |
13 F - 8 SEF |
6108 |
95 |
MICHAUDET Martin |
27h 14' 32 |
SEM |
|
M |
60 SEM |
6557 |
96 |
HOSHINO Yukari |
27h 15' 45 |
SEF |
ALTRA/ANSWER4 |
F |
14 F - 9 SEF |
6091 |
97 |
BOGNER Tobias |
27h 21' 19 |
SEM |
TRAILBANAUSEN |
M |
61 SEM |
6891 |
98 |
MARTIN DE CABO Juan Jose |
27h 21' 20 |
V1M |
BUKANEROS SOLIDARIOS |
M |
20 V1M |
6768 |
99 |
CARME Fabrice |
27h 21' 23 |
V1M |
JEFFBTEAM TEAM CLIMONT |
M |
21 V1M |
6658 |
100 |
BUGLIONE Davide |
27h 21' 39 |
SEM |
POLISPORTIVA 5 TERRE |
M |
62 SEM |
6445 |
101 |
MARTEAU Clement |
27h 21' 57 |
SEM |
AAAL |
M |
63 SEM |
6672 |
102 |
PAWLICA Pawe? |
27h 26' 49 |
SEM |
POLISH RADIO/TATRA CAMP |
M |
64 SEM |
8186 |
103 |
NYLANDER Sam |
27h 37' 21 |
V1M |
Le Rire Medecin |
M |
22 V1M |
6336 |
104 |
MARTIN Frederic |
27h 40' 42 |
SEM |
|
M |
65 SEM |
6563 |
105 |
SAGNES Nicolas |
27h 45' 25 |
V1M |
|
M |
23 V1M |
6874 |
106 |
DAN Stefan |
27h 49' 09 |
V1M |
SPORTGURU RACING TEAM |
M |
24 V1M |
6455 |
107 |
EHRIN Stefan |
27h 54' 14 |
SEM |
HEMLINGBY LK |
M |
66 SEM |
6662 |
108 |
OLIVEIRA Joao |
27h 55' 34 |
V1M |
GO! RUNNERS |
M |
25 V1M |
6681 |
109 |
JALMIN Loic |
27h 55' 42 |
SEM |
|
M |
67 SEM |
6641 |
110 |
DALLO Jesus |
27h 55' 55 |
V1M |
|
M |
26 V1M |
6640 |
111 |
TONETTI Emanuela Scilla |
27h 56' 32 |
V1F |
FERRINO WOMEN TEAM |
F |
15 F - 6 V1F |
6125 |
112 |
MOLIMARD Freddy |
27h 57' 31 |
SEM |
|
M |
68 SEM |
6855 |
113 |
ESPERT FONT Antoni |
27h 57' 50 |
SEM |
ALTURA SPORTS LLOSETA |
M |
69 SEM |
6622 |
114 |
VALLA Olivier |
27h 58' 29 |
V1M |
Ultra Taaaaac Team |
M |
27 V1M |
6504 |
115 |
RONDEAU Nicolas |
27h 58' 39 |
SEM |
|
M |
70 SEM |
6618 |
116 |
LABBE Philippe |
28h 01' 23 |
V1M |
team Raidlight |
M |
28 V1M |
6396 |
117 |
JEGOU Aurelien |
28h 02' 48 |
SEM |
TEAM TRAIL JEP |
M |
71 SEM |
6354 |
118 |
NAVAS SOLORZANO Diego |
28h 03' 43 |
SEM |
C.A FISIORAMA DRASANVI |
M |
72 SEM |
6689 |
119 |
OLEARY Joe |
28h 05' 07 |
V1M |
Munster Mountain Running |
M |
29 V1M |
6435 |
120 |
DUVALET Bastien |
28h 09' 04 |
V1M |
ASPTT NICE TEAM GORETS UG |
M |
30 V1M |
6497 |
121 |
UEMIYA Itsuko |
28h 12' 27 |
V1F |
COLUMBIAMONTRAIL |
F |
16 F - 7 V1F |
6302 |
122 |
SANCHEZ VERDEGUER Ruben |
28h 13' 15 |
V1M |
GREEN POWER SPORTS TEAM |
M |
31 V1M |
6414 |
123 |
BERNES LASSERRE Nans |
28h 13' 19 |
SEM |
|
M |
73 SEM |
6444 |
124 |
TABARANT Nicolas |
28h 14' 38 |
SEM |
ESCLOPS AZUN |
M |
74 SEM |
6082 |
125 |
DARVEY Fabrice |
28h 23' 04 |
SEM |
|
M |
75 SEM |
6754 |
126 |
FRATTINI Ludovic |
28h 27' 11 |
V1M |
SC VAGNEY ROCHESSON |
M |
32 V1M |
6715 |
127 |
BILLAND Martial |
28h 27' 19 |
V1M |
|
M |
33 V1M |
6575 |
128 |
SCHAUB Bruno |
28h 29' 21 |
SEM |
|
M |
76 SEM |
6487 |
129 |
GUIBERT ALGLAVE Daphne |
28h 31' 07 |
SEF |
TETE D'OR RUNNERS |
F |
17 F - 10 SEF |
6331 |
130 |
GOCHEV Ivan |
28h 31' 22 |
SEM |
|
M |
77 SEM |
6481 |
131 |
FERNANDEZ CANEGO Angel |
28h 34' 07 |
V1M |
CORREMON TRAIL CUENCA |
M |
34 V1M |
6847 |
132 |
DRUOT Francois Henri |
28h 35' 53 |
SEM |
|
M |
78 SEM |
6418 |
133 |
BAUDRAS Damien |
28h 37' 20 |
V1M |
TRAILERS DU VEXIN |
M |
35 V1M |
6772 |
134 |
GUERRET Hugo |
28h 37' 34 |
SEM |
TRISALEVE ANNEMASSE |
M |
79 SEM |
6556 |
135 |
GARC?A MORENO Alberto |
28h 38' 04 |
V1M |
ALCARRIATREKKING |
M |
36 V1M |
6484 |
136 |
BRIDELANCE Olivier |
28h 40' 56 |
V1M |
|
M |
37 V1M |
6596 |
137 |
QUETTIER Alexandre |
28h 45' 30 |
SEM |
DASSAULT SPORTS SURESNES |
M |
80 SEM |
6432 |
138 |
SEMERJIAN Maria |
28h 50' 32 |
V1F |
I RUN / LA SPORTIVA |
F |
18 F - 8 V1F |
6325 |
139 |
VIGFUSSON Birgir |
28h 53' 46 |
SEM |
ARMANN |
M |
81 SEM |
6398 |
140 |
ROESSLER Benedikt |
28h 54' 53 |
SEM |
|
M |
82 SEM |
6457 |
140 |
MICHEL Christophe |
28h 54' 53 |
V2M |
SAINT CLAUDE ATHLETISME |
M |
4 V2M |
6473 |
142 |
AKDESIR Ezgi |
28h 55' 48 |
SEF |
|
F |
19 F - 11 SEF |
6351 |
143 |
FILE Balazs |
28h 56' 48 |
SEM |
|
M |
83 SEM |
6572 |
144 |
VILA Jaime |
28h 58' 03 |
SEM |
CLUB MUNTANYA I ESCALADA |
M |
84 SEM |
8204 |
145 |
IBARRA BERROCAL Antonio |
28h 58' 20 |
V1M |
CENTRO EXCURSIONISTA DE C |
M |
38 V1M |
6471 |
146 |
GRANDVOINNET Loic |
28h 58' 29 |
SEM |
DSA MORTEAU |
M |
85 SEM |
6818 |
147 |
DE DONCKER Gregory |
29h 00' 09 |
V1M |
|
M |
39 V1M |
7211 |
148 |
JOUANNAUD Benjamin |
29h 03' 26 |
V1M |
CMBM |
M |
40 V1M |
6630 |
149 |
PLONER Martin |
29h 04' 09 |
V2M |
|
M |
5 V2M |
8188 |
150 |
DURAN DURAN Guillaume |
29h 04' 11 |
SEM |
|
M |
86 SEM |
6688 |
151 |
GOSSELIN Mederic |
29h 05' 18 |
SEM |
LA SAMSONNAISE |
M |
87 SEM |
6724 |
152 |
BREWSTER James |
29h 05' 24 |
SEM |
UTMBEERS |
M |
88 SEM |
6877 |
153 |
RAYMOND Nicolas |
29h 14' 51 |
V1M |
VR46 |
M |
41 V1M |
6856 |
154 |
GROGNUX Jean Michel |
29h 15' 19 |
V1M |
CS NOTRE DAME DE BELLECOM |
M |
42 V1M |
6492 |
155 |
CHYLEK Wieslaw |
29h 16' 13 |
V1M |
T&I TEAM |
M |
43 V1M |
6462 |
156 |
GLAREY Sonia |
29h 18' 38 |
V1F |
HOKA ONE ONE ITALIA |
F |
20 F - 9 V1F |
6054 |
157 |
SEVENO Jose |
29h 19' 15 |
V2M |
BELLE ILE EN MER |
M |
6 V2M |
6466 |
158 |
LI Ngan |
29h 20' 00 |
V1M |
RUNNING MADHOUSE |
M |
44 V1M |
6709 |
159 |
FAILUTTI Quentin |
29h 20' 39 |
SEM |
TEAM SPORT CONSULTING |
M |
89 SEM |
6426 |
160 |
BELLOT CHAMPIGNON Nicolas |
29h 21' 46 |
SEM |
|
M |
90 SEM |
6479 |
161 |
PAPI Luca |
29h 22' 18 |
SEM |
WAA TEAM |
M |
91 SEM |
6114 |
162 |
GORCE Josselin |
29h 22' 20 |
SEM |
ACPA |
M |
92 SEM |
6495 |
163 |
GIACUZZO Eric |
29h 23' 22 |
V1M |
|
M |
45 V1M |
6678 |
164 |
MARCHUK Wioletta |
29h 23' 34 |
SEF |
INOV 8 POLAND |
F |
21 F - 12 SEF |
6358 |
165 |
GARCIA DE MARINA Guillermo |
29h 27' 03 |
V1M |
BESCANO CORRE |
M |
46 V1M |
6833 |
166 |
VAUQUELIN Nicolas |
29h 27' 36 |
SEM |
ASMSE TRI 42 |
M |
93 SEM |
6921 |
167 |
RODRIGUEZ Jean Francois |
29h 28' 57 |
V1M |
AIRBUS RUNNING |
M |
47 V1M |
6958 |
168 |
MARTIN ESCRIBANO Maximo |
29h 30' 26 |
V2M |
|
M |
7 V2M |
7082 |
169 |
SCHLUTER Pascal |
29h 32' 56 |
V1M |
TEAM TRAIL 07 |
M |
48 V1M |
6485 |
170 |
FRANCOIS Bertrand |
29h 33' 35 |
SEM |
TRAKKS |
M |
94 SEM |
6427 |
171 |
BASTIAN Fabricio |
29h 37' 05 |
SEM |
|
M |
95 SEM |
6525 |
172 |
ROBERTSON UGIDOS Jon |
29h 38' 04 |
SEM |
GALLARRETA ALPINO |
M |
96 SEM |
6684 |
172 |
ROBERTSON Iker |
29h 38' 04 |
SEM |
CLUB ALPINO GALLARRETA |
M |
96 SEM |
6697 |
174 |
SPALEK Viktor |
29h 40' 21 |
SEM |
|
M |
98 SEM |
6673 |
175 |
RODRIGUEZ CASTILLA Juan Carlos |
29h 40' 25 |
V2M |
ANAGA TRAIL |
M |
8 V2M |
6465 |
176 |
AUCLAIRE Edouard |
29h 40' 38 |
SEM |
|
M |
99 SEM |
6439 |
177 |
FERNANDES Hugo |
29h 44' 28 |
SEM |
MONTREUX TRAIL FESTIVAL & |
M |
100 SEM |
6539 |
178 |
LUCAS FROST Jonathan |
29h 44' 31 |
V1M |
CMBM |
M |
49 V1M |
6809 |
179 |
VERHOLLE Julien |
29h 48' 23 |
SEM |
HOKA FLYER TETE D'OR RUNN |
M |
101 SEM |
6409 |
180 |
DELACOUR Kristian |
29h 48' 55 |
V2M |
|
M |
9 V2M |
7005 |
181 |
LOCATELLI Alessandro |
29h 50' 09 |
V1M |
TRAIL RUNNING PROJECT |
M |
50 V1M |
6777 |
182 |
MILKOWSKI Rafal |
29h 51' 20 |
SEM |
OTK RZE?NIK |
M |
102 SEM |
6550 |
183 |
RUTHERFORD Bret |
29h 51' 29 |
V1M |
|
M |
51 V1M |
6603 |
184 |
PONCET David |
29h 51' 47 |
V1M |
|
M |
52 V1M |
6964 |
185 |
VARDI Ofir |
29h 56' 04 |
V1M |
|
M |
53 V1M |
6887 |
186 |
DEBRAY Thomas |
29h 56' 39 |
SEM |
LA FOULEE D'ANNEMASSE |
M |
103 SEM |
6126 |
187 |
SENRA EIROA David |
29h 56' 54 |
SEM |
AD JARNACHAS |
M |
104 SEM |
6865 |
188 |
CAILLET David |
29h 59' 52 |
V1M |
|
M |
54 V1M |
6701 |
189 |
RIGODANZA Alberto |
30h 00' 41 |
SEM |
A.S.D. TEAM KM SPORT |
M |
105 SEM |
6762 |
190 |
FRISONI Emanuele |
30h 00' 42 |
SEM |
A.S.D. VERONA TRAIL RUNNE |
M |
106 SEM |
6611 |
191 |
HOLGERSSON Kajsa |
30h 04' 13 |
SEF |
LIBERTY TRAIL TEAM |
F |
22 F - 13 SEF |
8138 |
192 |
LOUIS Mathieu |
30h 06' 00 |
SEM |
|
M |
107 SEM |
6476 |
193 |
POCHET Gil |
30h 08' 47 |
SEM |
|
M |
108 SEM |
6951 |
194 |
DE DECKER Jethro |
30h 16' 03 |
SEM |
|
M |
109 SEM |
6707 |
195 |
GRAND Simon |
30h 20' 08 |
SEM |
AC TASSIN |
M |
110 SEM |
8166 |
196 |
GU Haiyan |
30h 20' 34 |
V1F |
|
F |
23 F - 10 V1F |
6516 |
197 |
ZORRILLA VICO Xavier |
30h 20' 45 |
SEM |
MUR I CASTELL |
M |
111 SEM |
8208 |
198 |
HOFMAN Franti?ek |
30h 21' 06 |
V2M |
|
M |
10 V2M |
7699 |
199 |
GRIMAL Jean Baptiste |
30h 21' 53 |
SEM |
|
M |
112 SEM |
8167 |
200 |
BOURDON Nicolas |
30h 24' 24 |
V1M |
BAGNOLES OXYGENE |
M |
55 V1M |
6954 |
201 |
DEJOB Jean Luc |
30h 26' 57 |
V2M |
|
M |
11 V2M |
7063 |
202 |
WANG Yuan |
30h 28' 25 |
SEM |
BOBCATS |
M |
113 SEM |
6586 |
203 |
GOUAN Jerome |
30h 28' 45 |
V1M |
|
M |
56 V1M |
6776 |
204 |
VALLEJO Maria |
30h 31' 51 |
SEF |
|
F |
24 F - 14 SEF |
6734 |
205 |
MARCHAIS Victor |
30h 32' 06 |
SEM |
|
M |
114 SEM |
7114 |
206 |
LILLAZ Pascal |
30h 37' 07 |
V2M |
LES TRAILEURS DU PARMELAN |
M |
12 V2M |
6522 |
207 |
DE BIASE Anna |
30h 38' 19 |
V1F |
SISPORT |
F |
25 F - 11 V1F |
6120 |
208 |
COJAN Gabriel |
30h 41' 44 |
SEM |
SALOMON TEAM ROMANIA |
M |
115 SEM |
6407 |
208 |
SMEDS Henrik |
30h 41' 44 |
V1M |
|
M |
57 V1M |
6604 |
210 |
CRUZ ACOSTA V?ctor Eduardo |
30h 42' 31 |
V1M |
CORRE CON VICTOR |
M |
58 V1M |
7089 |
211 |
BOURON Nicolas |
30h 45' 50 |
SEM |
ACPM |
M |
116 SEM |
7286 |
212 |
SAIGNE Sylvain |
30h 46' 00 |
V1M |
|
M |
59 V1M |
7027 |
213 |
KATCHALOV Dimitry |
30h 46' 53 |
SEM |
|
M |
117 SEM |
6533 |
214 |
MAKELA Tomi |
30h 48' 09 |
V1M |
|
M |
60 V1M |
6646 |
215 |
M?KIAHO Juho |
30h 49' 07 |
SEM |
KORONA INVEST |
M |
118 SEM |
6903 |
216 |
CORNU LANGY Antonin |
30h 51' 48 |
SEM |
|
M |
119 SEM |
6538 |
217 |
LAHCEN Moktar |
30h 52' 37 |
V1M |
|
M |
61 V1M |
8171 |
218 |
BECQUET Clement |
30h 53' 42 |
SEM |
|
M |
120 SEM |
6937 |
219 |
GARIN LAUREL Nicolas |
30h 53' 48 |
V1M |
|
M |
62 V1M |
6528 |
220 |
PAIN Ronan |
30h 53' 59 |
SEM |
35013 |
M |
121 SEM |
6509 |
221 |
CODINA Antonio |
30h 56' 17 |
V1M |
|
M |
63 V1M |
7397 |
222 |
BARCEL? Rafel |
30h 56' 27 |
V1M |
SA MILANA |
M |
64 V1M |
6460 |
223 |
BRUNET MONSERRAT Enric |
30h 56' 28 |
SEM |
SA MILANA |
M |
122 SEM |
7087 |
224 |
JEANJEAN Jerome |
30h 57' 08 |
V1M |
ACP11 |
M |
65 V1M |
6867 |
225 |
AMBROSE Anthony |
30h 57' 51 |
V1M |
NA |
M |
66 V1M |
6350 |
226 |
RODRIGUES Damien |
30h 58' 09 |
SEM |
POMPIER DE SOMMIERES |
M |
123 SEM |
6935 |
227 |
VAN MEULDER Nico |
30h 58' 25 |
V1M |
BORNEM ULTRA TRAIL TEAM |
M |
67 V1M |
6793 |
228 |
ZHOU Yuan |
31h 00' 01 |
SEM |
|
M |
124 SEM |
6605 |
229 |
ALONSO PLAZA Fernando |
31h 02' 55 |
V2M |
|
M |
13 V2M |
6923 |
230 |
RUL Julien |
31h 03' 57 |
V1M |
|
M |
68 V1M |
6879 |
231 |
MENARDI Linda |
31h 05' 37 |
V1F |
ATLETICA CORTINA |
F |
26 F - 12 V1F |
6443 |
232 |
HARDEMAN Vincent |
31h 08' 59 |
SEM |
|
M |
125 SEM |
7007 |
233 |
PAROLI Jean Claude |
31h 11' 41 |
V3M |
JC EPERNAY |
M |
1 V3M |
6873 |
234 |
NAGY Laszlo |
31h 11' 55 |
V1M |
|
M |
69 V1M |
6910 |
235 |
BENNETT James |
31h 13' 48 |
V1M |
Climb South West |
M |
70 V1M |
6814 |
236 |
PRUTSIN Sergey |
31h 16' 17 |
SEM |
RRUNS |
M |
126 SEM |
7000 |
237 |
TYS Maxime |
31h 16' 57 |
SEM |
|
M |
127 SEM |
6570 |
238 |
PEILLON Mathieu |
31h 22' 25 |
V1M |
VRT |
M |
71 V1M |
7389 |
239 |
MATHERS Dale |
31h 22' 28 |
V2M |
MOURNE RUNNERS |
M |
14 V2M |
6835 |
240 |
PILLA John |
31h 22' 39 |
V3M |
|
M |
2 V3M |
6638 |
241 |
BUSCHINO Romain |
31h 23' 37 |
SEM |
|
M |
128 SEM |
6395 |
242 |
HULGAARD Tommy Sommer |
31h 24' 32 |
V1M |
Columbia |
M |
72 V1M |
6310 |
243 |
FRANCAIS Arnaud |
31h 26' 51 |
V1M |
SAONE MONT D'OR NATURE |
M |
73 V1M |
6653 |
244 |
VAN EXE Mickael |
31h 27' 32 |
V1M |
|
M |
74 V1M |
7328 |
245 |
WOO Steven |
31h 28' 01 |
V1M |
|
M |
75 V1M |
6683 |
246 |
CALVET Laurent |
31h 28' 21 |
V1M |
ASSA |
M |
76 V1M |
6774 |
247 |
BOLATRE Morgan |
31h 30' 06 |
SEM |
|
M |
129 SEM |
6882 |
248 |
EGLI Daniel |
31h 30' 07 |
V2M |
|
M |
15 V2M |
6703 |
248 |
DOMENGE Jean Michel |
31h 30' 07 |
V2M |
F2V |
M |
15 V2M |
6853 |
250 |
GIRARD Clement |
31h 31' 27 |
SEM |
|
M |
130 SEM |
7363 |
251 |
MIQUEL Philippe |
31h 32' 01 |
V2M |
SALTA BARTAS |
M |
17 V2M |
6928 |
252 |
HACKING Guy |
31h 32' 07 |
SEM |
|
M |
131 SEM |
7863 |
253 |
FILARDI Francesco Maria |
31h 36' 11 |
V2M |
|
M |
18 V2M |
6636 |
254 |
SENSINI Fabio |
31h 36' 13 |
V1M |
TMC |
M |
77 V1M |
6632 |
255 |
THOMAS Christophe |
31h 36' 30 |
V1M |
TRAKKS TEAM BELGIUM |
M |
78 V1M |
6308 |
256 |
BRENK Jan |
31h 36' 48 |
V1M |
CZSA |
M |
79 V1M |
6736 |
257 |
LEROI Laurent |
31h 39' 17 |
SEM |
AFA FEYZIN |
M |
132 SEM |
6361 |
257 |
BLACKBURN Sam |
31h 39' 17 |
SEM |
|
M |
132 SEM |
7179 |
259 |
GROUX Alex |
31h 40' 22 |
V1M |
|
M |
80 V1M |
7079 |
260 |
MOLY Anne Lyse |
31h 40' 41 |
V1F |
ASPMR |
F |
27 F - 13 V1F |
6446 |
261 |
ZUIJDWIJK Laurent |
31h 43' 01 |
SEM |
|
M |
134 SEM |
6726 |
262 |
BUGNARD Bastien |
31h 44' 31 |
SEM |
|
M |
135 SEM |
6752 |
263 |
GERING Laurent |
31h 44' 44 |
V1M |
RAVANEL & CO |
M |
81 V1M |
7013 |
264 |
PEMSEL Dennis |
31h 46' 32 |
SEM |
Team Montane / Hoka One O |
M |
136 SEM |
6733 |
265 |
TAGLIABUE Francesco |
31h 47' 42 |
SEM |
GSA COMETA |
M |
137 SEM |
6385 |
266 |
MUNCK Bertrand |
31h 49' 25 |
V1M |
CDL68 |
M |
82 V1M |
6564 |
267 |
POTTS Duncan |
31h 56' 37 |
V1M |
CUMBERLAND FELL RUNNERS |
M |
83 V1M |
7261 |
268 |
FERRIEN Killian |
31h 57' 24 |
SEM |
|
M |
138 SEM |
7570 |
269 |
JEANJEAN Nicolas |
31h 59' 15 |
V2M |
FOULEES DE ST GERMAIN EN |
M |
19 V2M |
6739 |
270 |
TAVARES David |
32h 02' 46 |
SEM |
DSA BAUME LES DAMES |
M |
139 SEM |
6614 |
270 |
GALIZZI Paul |
32h 02' 46 |
SEM |
CFGS |
M |
139 SEM |
6854 |
272 |
PERRIN Christophe |
32h 07' 07 |
SEM |
LES GROS MOLLETS |
M |
141 SEM |
6474 |
273 |
COLIN Emmanuel |
32h 07' 42 |
V1M |
|
M |
84 V1M |
7267 |
274 |
ALDERWEIRELDT Kurt |
32h 12' 29 |
V2M |
BREATHTAKINGEXTREME |
M |
20 V2M |
6676 |
275 |
FERNANDEZ DEL CAMPO Yolanda |
32h 13' 40 |
V1F |
WAA ARISTA PRO TEAM |
F |
28 F - 14 V1F |
6330 |
276 |
BESENVAL Leo |
32h 19' 05 |
SEM |
|
M |
142 SEM |
7071 |
277 |
GARCIA David |
32h 19' 30 |
V1M |
CLUB TELENO |
M |
85 V1M |
7311 |
278 |
VALETTE Olivier |
32h 20' 48 |
V1M |
FAC ANDREZIEUX |
M |
86 V1M |
6952 |
279 |
POTIER Yves |
32h 20' 57 |
V2M |
|
M |
21 V2M |
7586 |
280 |
BOMBOURG Cyril |
32h 21' 58 |
SEM |
|
M |
143 SEM |
6892 |
281 |
DE GROOT Frank |
32h 22' 00 |
SEM |
|
M |
144 SEM |
6862 |
282 |
GUERQUIN Benjamin |
32h 23' 40 |
V1M |
|
M |
87 V1M |
7601 |
283 |
POTTIER Alexis |
32h 24' 25 |
SEM |
FLSJ TEAM BARJOT |
M |
145 SEM |
6642 |
284 |
FONCROSE Pascal |
32h 24' 28 |
V1M |
USSA SETE |
M |
88 V1M |
7157 |
285 |
HURTH Aurelien |
32h 24' 46 |
SEM |
S/L CCA ROUFFACH |
M |
146 SEM |
6560 |
286 |
PROTHERY Jean Philippe |
32h 26' 32 |
SEM |
|
M |
147 SEM |
6719 |
287 |
MOLLIERE Christophe |
32h 27' 27 |
V1M |
TRITYC |
M |
89 V1M |
7100 |
288 |
MACLENNAN Cal |
32h 33' 53 |
V2M |
ABINGDON ATHLETICS CLUB |
M |
22 V2M |
7216 |
289 |
RONCORONI Luca |
32h 34' 29 |
V1M |
|
M |
90 V1M |
6536 |
290 |
PUIATI Stefano |
32h 35' 07 |
V2M |
ULTRA TAAAAAC TEAM |
M |
23 V2M |
7527 |
291 |
BARRIOS CABRERA Tanausu |
32h 37' 35 |
SEM |
C.D. VANTRAIL |
M |
148 SEM |
6437 |
292 |
VILLALBA CUBAS Oliver |
32h 37' 37 |
SEM |
|
M |
149 SEM |
6526 |
293 |
JORDAN BLASCO Pau |
32h 39' 52 |
V1M |
UTGS MONTANEROS DE ARAGON |
M |
91 V1M |
7094 |
294 |
ALVAREZ CRUZADO Emilio |
32h 41' 01 |
SEM |
TOXIZA CLUBE DE MONTANA |
M |
150 SEM |
6628 |
295 |
GUERARD Romain |
32h 41' 03 |
SEM |
|
M |
151 SEM |
6679 |
296 |
AFFHOLDER Vincent |
32h 41' 34 |
SEM |
|
M |
152 SEM |
7074 |
297 |
IARIA Thomas |
32h 42' 07 |
SEM |
|
M |
153 SEM |
6470 |
298 |
BOSSUYT Wouter |
32h 42' 25 |
SEM |
|
M |
154 SEM |
7559 |
299 |
KURODA Kiyomi |
32h 42' 53 |
V1F |
TEAM 100MILE |
F |
29 F - 15 V1F |
6389 |
300 |
CARDACCIA Mathieu |
32h 45' 04 |
SEM |
COURIR EN PAYS DE GRASSE |
M |
155 SEM |
7140 |
301 |
BILLIET Maarten |
32h 45' 20 |
SEM |
|
M |
156 SEM |
7838 |
302 |
ELVERM?HR Johan |
32h 45' 48 |
V1M |
|
M |
92 V1M |
7170 |
303 |
MIGNOT BERTRAND |
32h 49' 50 |
V2M |
TEAM COSTO |
M |
24 V2M |
7032 |
304 |
DANIEL Guillaume |
32h 50' 07 |
SEM |
|
M |
157 SEM |
6816 |
305 |
SAVCHENKO Viacheslav |
32h 52' 50 |
V2M |
|
M |
25 V2M |
7084 |
306 |
GIL Luciano |
32h 54' 07 |
SEM |
OUTDOOR TRAINING OT CORDO |
M |
158 SEM |
6790 |
307 |
BLOMFIELD Oliver |
32h 54' 12 |
V1M |
EDEN RUNNERS |
M |
93 V1M |
6647 |
308 |
FRIEDL Laurent |
32h 54' 40 |
V1M |
|
M |
94 V1M |
7171 |
309 |
VALLET Stephane |
32h 55' 01 |
SEM |
|
M |
159 SEM |
7128 |
310 |
TORRESAN Lerri |
32h 55' 35 |
V1M |
NUM SOMNIA |
M |
95 V1M |
7028 |
311 |
BAYONA SIVILA Jordi |
32h 57' 32 |
V2M |
GIMBE |
M |
26 V2M |
6881 |
312 |
FIELDS Yatika |
32h 58' 51 |
SEM |
|
M |
160 SEM |
6926 |
313 |
LE NOCHER Nicolas |
32h 58' 53 |
SEM |
|
M |
161 SEM |
6576 |
313 |
HENRY Sebastien |
32h 58' 53 |
SEM |
GOOD RUNNING TOULOUSE |
M |
161 SEM |
6680 |
315 |
WILLIAMS Thomas |
32h 58' 57 |
SEM |
|
M |
163 SEM |
8206 |
316 |
LEROY Frederic |
33h 01' 47 |
V2M |
ENDURANCE GRIGNON |
M |
27 V2M |
6886 |
317 |
DRUMMOND Andrew |
33h 02' 26 |
SEM |
RUN THE WHITES |
M |
164 SEM |
8211 |
318 |
COTTENS Valerie |
33h 02' 59 |
V1F |
TEAM SUCHET/PERRAUDIN SPO |
F |
30 F - 16 V1F |
6422 |
319 |
GLEIZE Vincent |
33h 03' 02 |
V1M |
|
M |
96 V1M |
7040 |
320 |
CHOMETY FABRICE |
33h 03' 04 |
V2M |
|
M |
28 V2M |
7024 |
321 |
GALLENNE Christophe |
33h 03' 56 |
V2M |
ENTRAID |
M |
29 V2M |
6326 |
322 |
LETAVERNIER Flavien |
33h 06' 59 |
V1M |
STADE ATHLETIQUE BAYEUSAI |
M |
97 V1M |
6494 |
323 |
VILLA Simone |
33h 08' 58 |
V1M |
GAP SARONNO |
M |
98 V1M |
6779 |
324 |
DUMOULIN Marc |
33h 09' 17 |
V2M |
|
M |
30 V2M |
7223 |
325 |
BRANNIGAN Brian |
33h 09' 31 |
V2M |
NOLAVA |
M |
31 V2M |
6945 |
326 |
MOTSCHWILLER Yan |
33h 10' 41 |
V1M |
|
M |
99 V1M |
6974 |
327 |
KIVINEN Matti |
33h 16' 34 |
SEM |
ROVANIEMEN VUORISTOKLUBI |
M |
165 SEM |
6760 |
328 |
CUEVAS GARCIA Jose Luis |
33h 16' 44 |
SEM |
LABARU TRAIL |
M |
166 SEM |
7452 |
329 |
PACINI Piero |
33h 19' 12 |
V2M |
ASD 29 MARTIRI |
M |
32 V2M |
6664 |
330 |
ANDERS Davy |
33h 23' 46 |
SEM |
|
M |
167 SEM |
7119 |
331 |
MOUNIGAN Pascal |
33h 25' 42 |
V1M |
TRAILERS NORMANDS |
M |
100 V1M |
6810 |
332 |
BARCEL? ALOU Pere Joan |
33h 25' 47 |
SEM |
SA MILANA ALARO |
M |
168 SEM |
7297 |
333 |
HSIEH Meng Han |
33h 26' 15 |
SEM |
|
M |
169 SEM |
7505 |
334 |
DELALONDE Julien |
33h 26' 58 |
SEM |
|
M |
170 SEM |
6789 |
335 |
BRISCHOUX Olivier |
33h 27' 50 |
V1M |
|
M |
101 V1M |
6728 |
335 |
JOUBERT Pierre |
33h 27' 50 |
V1M |
TEAM TRAIL TOURAINE |
M |
101 V1M |
7659 |
337 |
MOREAU Yves |
33h 28' 01 |
V1M |
KIKOUROU |
M |
103 V1M |
7073 |
338 |
VIARDOT Anthony |
33h 28' 03 |
V1M |
ATHLETIC RIBOCORTIN SAVIN |
M |
104 V1M |
7085 |
339 |
RODRIGUEZ NOVO Daniel |
33h 28' 08 |
SEM |
CLUB DE MUNTANYA I ESCALA |
M |
171 SEM |
6515 |
340 |
CHENG Wai Yee |
33h 29' 02 |
SEF |
|
F |
15 SEF |
6467 |
340 |
LO Ting Sau |
33h 29' 02 |
V1M |
|
M |
105 V1M |
7215 |
342 |
DEBARNOT David |
33h 31' 13 |
V1M |
COURIR MOROGES |
M |
106 V1M |
6984 |
343 |
ROLLOT Damien |
33h 31' 15 |
SEM |
AVOC QQPLC |
M |
172 SEM |
6660 |
344 |
ZIMMERMANN Andre |
33h 34' 02 |
V1M |
|
M |
107 V1M |
7460 |
345 |
COLIN Thomas |
33h 34' 42 |
SEM |
Les Vosg'Runners |
M |
173 SEM |
6434 |
346 |
PURA Hannu |
33h 36' 50 |
V1M |
VUORTEN JELLONAT |
M |
108 V1M |
7550 |
347 |
LAMY Thibaut |
33h 36' 58 |
SEM |
TEAM TRAIL PARIS |
M |
174 SEM |
6411 |
348 |
JAGIELA Dominik |
33h 37' 03 |
SEM |
GOPR BIESZCZADY MERRELL |
M |
175 SEM |
8168 |
349 |
HANQUEZ Cedric |
33h 37' 33 |
SEM |
|
M |
176 SEM |
6947 |
350 |
DERUAZ Emmanuel |
33h 39' 20 |
V2M |
Ardent Sports |
M |
33 V2M |
7546 |
351 |
WOLBACH Tomasz |
33h 39' 36 |
SEM |
WOLNE SLIMAKI |
M |
177 SEM |
6505 |
352 |
PETROV Nikolay |
33h 43' 18 |
V1M |
|
M |
109 V1M |
6950 |
353 |
MEJIA Sandra |
33h 44' 18 |
V1F |
TEAM AZOCAR |
F |
17 V1F |
6582 |
354 |
LAPOSA Mikael |
33h 44' 26 |
SEM |
|
M |
178 SEM |
6540 |
355 |
COUX Etienne |
33h 44' 32 |
SEM |
LA FOULEE MUROISE |
M |
179 SEM |
6807 |
356 |
DUMAS Jean Baptiste |
33h 44' 35 |
V1M |
ETK TRAILERS |
M |
110 V1M |
7323 |
357 |
CHIURCHIU Ivan Pablo |
33h 46' 19 |
V1M |
|
M |
111 V1M |
6359 |
358 |
PEREZ DE CEA ESCUDERO David |
33h 48' 18 |
V1M |
|
M |
112 V1M |
6949 |
359 |
DARMOCHWAL Leszek |
33h 51' 12 |
V1M |
DZIKIE BOBRY |
M |
113 V1M |
6971 |
360 |
LALLEMENT Cedric |
33h 52' 44 |
SEM |
SPIRIDON JOEUF |
M |
180 SEM |
6766 |
361 |
CLARIS Yannick |
33h 52' 56 |
SEM |
LES TRAILERS DE PARIS |
M |
181 SEM |
6650 |
362 |
DE LA BAUME Jerome |
33h 53' 00 |
SEM |
|
M |
182 SEM |
6863 |
363 |
SOBINA Ivan |
33h 55' 35 |
SEM |
|
M |
183 SEM |
6981 |
364 |
MORVAN Johan |
33h 58' 25 |
V1M |
|
M |
114 V1M |
7385 |
365 |
PeREZ FERRER Jesus |
34h 00' 09 |
V1M |
CASTELLDEFELS OUTDOOR |
M |
115 V1M |
6821 |
366 |
MILLAN MARCO Salvador |
34h 00' 12 |
V1M |
CASTELLDEFELS OUTDOOR |
M |
116 V1M |
6459 |
366 |
MARTINUZZO Guillaume |
34h 00' 12 |
SEM |
IDEMIA SPORT ETUDE |
M |
184 SEM |
7456 |
368 |
STAEHLE Nicolas |
34h 00' 14 |
V1M |
|
M |
117 V1M |
7020 |
369 |
CHIAFFREDO Nicolas |
34h 00' 44 |
SEM |
|
M |
185 SEM |
7999 |
370 |
BR?NDHOLT Morten |
34h 01' 56 |
V1M |
COLUMBIA MONTRAIL |
M |
118 V1M |
6323 |
370 |
PEREZ Christopher |
34h 01' 56 |
SEM |
|
M |
186 SEM |
6837 |
372 |
BRUNOL Jerome |
34h 02' 06 |
SEM |
TeamdHoublon Uglow Amb |
M |
187 SEM |
6616 |
373 |
FANUEL Francois |
34h 03' 46 |
SEM |
|
M |
188 SEM |
7616 |
374 |
GUILLAUMONT Romain |
34h 04' 41 |
SEM |
MAXI TEAM |
M |
189 SEM |
6704 |
375 |
ARNOULD Paul |
34h 08' 22 |
SEM |
|
M |
190 SEM |
7552 |
376 |
COUCHOUD christophe |
34h 09' 44 |
V2M |
|
M |
34 V2M |
7053 |
377 |
SHAO Xiao |
34h 11' 00 |
V1M |
|
M |
119 V1M |
7059 |
378 |
LE CANN Frederic |
34h 11' 34 |
V1M |
RUNNING CONSEIL BREST |
M |
120 V1M |
7057 |
379 |
JACQUEL Xavier |
34h 11' 54 |
SEM |
|
M |
191 SEM |
6986 |
380 |
HALTER Jean Claude |
34h 12' 46 |
V1M |
|
M |
121 V1M |
6670 |
381 |
FALCA Dumitru |
34h 13' 23 |
SEM |
|
M |
192 SEM |
6548 |
382 |
RAMPON Johann |
34h 14' 23 |
V1M |
ACBU |
M |
122 V1M |
7242 |
383 |
HUBBARD Linda |
34h 16' 18 |
V1F |
|
F |
18 V1F |
6607 |
384 |
AUGE Antoine |
34h 16' 26 |
V1M |
|
M |
123 V1M |
7574 |
385 |
DOU Jianyun |
34h 17' 34 |
V1F |
ENGINEBIRD |
F |
19 V1F |
6452 |
386 |
CATHERINE Stephane |
34h 18' 03 |
V2M |
TOURRES ET CIE |
M |
35 V2M |
6869 |
387 |
OGAWA Hisao |
34h 20' 25 |
V1M |
|
M |
124 V1M |
6663 |
388 |
ONEIL Zac |
34h 21' 31 |
V1M |
WELLINGBOROUGH & DISTRICT |
M |
125 V1M |
7123 |
389 |
DARET Laurent |
34h 22' 18 |
V1M |
TEAM IRON RACE/CROSSCALL |
M |
126 V1M |
6313 |
390 |
LAMARQUE Thierry |
34h 24' 06 |
SEM |
Maurice |
M |
193 SEM |
6393 |
391 |
MOULLEC Jean Claude |
34h 25' 12 |
V1M |
|
M |
127 V1M |
7284 |
392 |
MATHIEU Emmanuel |
34h 25' 28 |
V1M |
|
M |
128 V1M |
7664 |
393 |
GELON Alexandre |
34h 26' 27 |
SEM |
GRAVITY RUNNING EXPERIENC |
M |
194 SEM |
7442 |
394 |
CHEN Fuhua |
34h 26' 39 |
V2M |
YAO SPORTS |
M |
36 V2M |
7597 |
395 |
CAMPOS Emmanuel |
34h 28' 21 |
SEM |
JOHN DEERE SARAN OMNISPOR |
M |
195 SEM |
7413 |
396 |
SALAVERT Magali |
34h 28' 28 |
V1F |
XTTR63 |
F |
20 V1F |
6368 |
397 |
BOUCHET Kevin |
34h 28' 30 |
SEM |
|
M |
196 SEM |
6568 |
398 |
TURNER Brendan |
34h 28' 32 |
V1M |
|
M |
129 V1M |
7043 |
399 |
PANIC Marko |
34h 31' 05 |
SEM |
AK SLOBODA |
M |
197 SEM |
6626 |
400 |
BORTOLOTTI Marcello |
34h 31' 24 |
V1M |
ASD ATLETICA 2000 |
M |
130 V1M |
7129 |
401 |
LECLERE Matthieu |
34h 32' 22 |
SEM |
LAISSE COURIR |
M |
198 SEM |
6957 |
402 |
BOUTEILLE Carole |
34h 32' 44 |
V1F |
|
F |
21 V1F |
6363 |
402 |
ADAM Jerome |
34h 32' 44 |
V1M |
|
M |
131 V1M |
6657 |
404 |
LI Alan |
34h 33' 10 |
V1M |
|
M |
132 V1M |
7097 |
405 |
SOCHA Seweryn |
34h 33' 48 |
SEM |
WILD BEAVERS/STR POZNAN |
M |
199 SEM |
6600 |
405 |
OLSZANOWSKI Andrzej |
34h 33' 48 |
V1M |
HAMMER NUTRITION |
M |
133 V1M |
7101 |
407 |
OKSANEN Teemu |
34h 38' 44 |
SEM |
COLUMBIA MONTRAIL FINLAND |
M |
200 SEM |
6649 |
408 |
OHL Sebastien |
34h 39' 09 |
V1M |
|
M |
134 V1M |
7470 |
409 |
MOUROT Kevin |
34h 40' 16 |
SEM |
US TOUL |
M |
201 SEM |
6578 |
410 |
PASQUIE Jerome |
34h 41' 03 |
V1M |
EASYSPORT THOUY |
M |
135 V1M |
7083 |
411 |
MAXIMOV Roman |
34h 41' 45 |
V1M |
|
M |
136 V1M |
7177 |
412 |
LARSEN Stefan |
34h 42' 22 |
SEM |
RUN FOR FUN HAVERSLEV |
M |
202 SEM |
7406 |
413 |
MURPHY Zoe |
34h 42' 23 |
SEF |
TOTAL TRI TRAINING |
F |
16 SEF |
6374 |
414 |
SALENNE David |
34h 42' 30 |
V1M |
SPAC |
M |
137 V1M |
7702 |
415 |
VERHELST Antoine |
34h 42' 58 |
V1M |
|
M |
138 V1M |
7174 |
416 |
VERHELST Gaetan |
34h 42' 59 |
SEM |
|
M |
203 SEM |
7173 |
417 |
COLLET Thurial |
34h 44' 49 |
V1M |
|
M |
139 V1M |
7676 |
418 |
MOREL Cedric |
34h 44' 51 |
V1M |
|
M |
140 V1M |
7436 |
419 |
LALLEMENT Luc |
34h 46' 30 |
SEM |
SPIRIDON LORRAINE |
M |
204 SEM |
6761 |
420 |
PRALET Stephane |
34h 46' 32 |
V1M |
CAPVERCORS |
M |
141 V1M |
7352 |
421 |
MOREAU Benjamin |
34h 47' 44 |
V1M |
|
M |
142 V1M |
7274 |
422 |
CAPRA Lorenzo |
34h 47' 54 |
V2M |
NICE TEAM |
M |
37 V2M |
7637 |
422 |
CHAN Tsz Lung |
34h 47' 54 |
V1M |
THE PEAK HUNTER |
M |
143 V1M |
7717 |
424 |
LAFRENIeRE Audree |
34h 50' 25 |
SEF |
|
F |
17 SEF |
6595 |
425 |
MARTEAU Stephane |
34h 50' 29 |
V1M |
|
M |
144 V1M |
6871 |
426 |
GONZALEZ MILLAN Jose Humberto |
34h 52' 29 |
SEM |
ULTRACHASKIS |
M |
205 SEM |
7142 |
427 |
PASQUIER Laurent |
34h 53' 10 |
V2M |
RAID'YON |
M |
38 V2M |
7493 |
428 |
BARGAIN Frederic |
34h 54' 15 |
V1M |
MONTVILLE RUNNING CLUB |
M |
145 V1M |
7298 |
428 |
BEURIOT Sebastien |
34h 54' 15 |
V1M |
MONTVILLE RUNNING CLUB |
M |
145 V1M |
7463 |
430 |
OKTEM Ozgur |
34h 55' 26 |
V1M |
QNBFINANSBANK |
M |
147 V1M |
6769 |
431 |
COMBES Gwenael |
34h 56' 01 |
SEM |
CHAMBERY TRI |
M |
206 SEM |
6529 |
432 |
DE RUEDA Emmanuel |
34h 56' 31 |
V2M |
TEAM CORNAS |
M |
39 V2M |
7110 |
433 |
BAYEUL Gerald |
34h 57' 47 |
V1M |
ACGV |
M |
148 V1M |
7230 |
434 |
HUANG Ken |
34h 58' 10 |
V1F |
|
F |
22 V1F |
6421 |
435 |
HERNANDEZ Guillaume |
34h 58' 56 |
V1M |
ASPHALTE 94 |
M |
149 V1M |
7314 |
436 |
ABADIE Helene |
34h 59' 02 |
V1F |
AS MURET TRIATHLON |
F |
23 V1F |
6574 |
437 |
FECHIO Ricardo |
34h 59' 18 |
V1M |
JVM TRAIL RUN |
M |
150 V1M |
7181 |
438 |
BAULIER Quentin |
34h 59' 52 |
SEM |
|
M |
207 SEM |
7330 |
439 |
GAILLAC Alexis |
35h 01' 07 |
SEM |
|
M |
208 SEM |
7258 |
440 |
FALLOWS Jonathan |
35h 05' 15 |
V2M |
|
M |
40 V2M |
7727 |
441 |
POLY Roland |
35h 06' 38 |
V3M |
|
M |
3 V3M |
7165 |
442 |
WANG Yang |
35h 07' 54 |
SEM |
|
M |
209 SEM |
6084 |
443 |
PAJAK Sebastian |
35h 09' 10 |
V1M |
|
M |
151 V1M |
7756 |
444 |
VITEAU Sebastien |
35h 10' 53 |
SEM |
SEMUR ATHLETISME AVENTURE |
M |
210 SEM |
6693 |
445 |
FERNANDES Pedro |
35h 11' 14 |
V1M |
MONSANTO RUNNING TEAM |
M |
152 V1M |
6502 |
446 |
GONIN Marc |
35h 11' 55 |
V2M |
|
M |
41 V2M |
7324 |
447 |
IFFLY Sebastien |
35h 15' 22 |
V1M |
|
M |
153 V1M |
6791 |
448 |
WELZEL Ralf |
35h 16' 12 |
V2M |
|
M |
42 V2M |
7572 |
449 |
MILLS Darryl |
35h 17' 18 |
SEM |
|
M |
211 SEM |
7239 |
449 |
DAVIES David |
35h 17' 18 |
SEM |
MONTANE |
M |
211 SEM |
7308 |
451 |
DAVIES Barney |
35h 17' 47 |
SEM |
TORBAY ATHLETIC CLUB |
M |
213 SEM |
7747 |
452 |
ADOLFSSON Robin |
35h 17' 49 |
SEM |
|
M |
214 SEM |
6866 |
453 |
LAURENT Pierre Yves |
35h 18' 13 |
SEM |
ASFI VILLEJUIF |
M |
215 SEM |
7214 |
454 |
OLLAGNIER Elodie |
35h 18' 31 |
SEF |
|
F |
18 SEF |
6584 |
455 |
BEAUSSART Herve |
35h 18' 33 |
V1M |
|
M |
154 V1M |
6885 |
456 |
PELISSIER Johan |
35h 18' 36 |
V1M |
|
M |
155 V1M |
7787 |
457 |
SZKLARSKI Jacek |
35h 18' 42 |
V1M |
|
M |
156 V1M |
7052 |
458 |
HEWITSON Kirsty |
35h 20' 49 |
V1F |
DARK PEAK FELL RUNNERS |
F |
24 V1F |
6544 |
459 |
BARKANI Moshik |
35h 22' 12 |
V1M |
|
M |
157 V1M |
7353 |
460 |
NUNAN Richard |
35h 24' 01 |
V2M |
|
M |
43 V2M |
6314 |
461 |
DEFOURT Xavier |
35h 25' 29 |
V2M |
|
M |
44 V2M |
6340 |
462 |
CHABAUD Frederic |
35h 26' 44 |
V1M |
|
M |
158 V1M |
6781 |
463 |
KOLA Shafy |
35h 27' 04 |
SEM |
|
M |
216 SEM |
7325 |
464 |
ZILLER Christian |
35h 30' 37 |
V1M |
LES REBELLES DE LA FORET |
M |
159 V1M |
7403 |
465 |
FERRIeRES Remi |
35h 30' 46 |
SEM |
YPRL SAINT CYR TRIATHLON |
M |
217 SEM |
6677 |
465 |
GEORGER Adrien |
35h 30' 46 |
SEM |
YPRL SAINT CYR TRIATHLON |
M |
217 SEM |
7111 |
467 |
NICOLLET Pierre |
35h 31' 13 |
V1M |
ACC37 |
M |
160 V1M |
7317 |
468 |
DESMOULINS Olivier |
35h 33' 37 |
V2M |
TOULON SPORTS NATURE |
M |
45 V2M |
6901 |
469 |
CUVILLIER Cedric |
35h 33' 38 |
V1M |
TOULON SPORTS NATURE |
M |
161 V1M |
6635 |
469 |
BOIS Anthony |
35h 33' 38 |
V1M |
TOULON SPORT NATURE |
M |
161 V1M |
7280 |
471 |
SCHIEBER Laurent |
35h 34' 12 |
V1M |
|
M |
163 V1M |
6710 |
472 |
SPETZ Herve |
35h 34' 13 |
V1M |
|
M |
164 V1M |
7243 |
473 |
CLERC Guilhem |
35h 34' 35 |
SEM |
|
M |
219 SEM |
7251 |
474 |
LANCIEN Herve |
35h 34' 58 |
V2M |
|
M |
46 V2M |
7830 |
475 |
SACOTO SILVA Christian Giovanny |
35h 35' 55 |
V1M |
|
M |
165 V1M |
8192 |
476 |
PERROT Alain |
35h 36' 17 |
V2M |
CAPRG / TEAM V2 AU MAX |
M |
47 V2M |
6579 |
477 |
DICKS David |
35h 36' 19 |
V1M |
EDEN RUNNERS |
M |
166 V1M |
7897 |
478 |
CERUTTI Frederic |
35h 37' 31 |
V2M |
|
M |
48 V2M |
7485 |
479 |
LEGER Romain |
35h 38' 28 |
SEM |
OXYJEUNES |
M |
220 SEM |
6513 |
480 |
SATO Yoshitaka |
35h 39' 45 |
SEM |
|
M |
221 SEM |
7500 |
481 |
SKOROBOGATOV Kirill |
35h 39' 47 |
SEM |
|
M |
222 SEM |
6613 |
482 |
TORRESI Giulia |
35h 40' 36 |
SEF |
100% ANIMA TRAIL |
F |
19 SEF |
6386 |
483 |
KARMOUN Jaouad |
35h 40' 37 |
V1M |
VERSAILLES TRIATHLON |
M |
167 V1M |
7066 |
484 |
MUNIZ MOLINA Jordi |
35h 40' 43 |
SEM |
FLEXOR TRAIL TEAM |
M |
223 SEM |
8182 |
485 |
MAUCHAND Jerome |
35h 41' 08 |
V1M |
|
M |
168 V1M |
6894 |
486 |
BJ?REHED Jonas |
35h 45' 01 |
V1M |
FROSTA MULTISPORT |
M |
169 V1M |
7554 |
487 |
MATRAY Mehdi |
35h 48' 02 |
SEM |
TURBO TRIATHLON |
M |
224 SEM |
6848 |
488 |
THOMAS Gethin |
35h 48' 42 |
SEM |
MAINDY HARRIERS |
M |
225 SEM |
7295 |
489 |
CLERC PITHON Quentin |
35h 49' 23 |
SEM |
|
M |
226 SEM |
6714 |
490 |
DELRIEU Anthony |
35h 49' 39 |
V1M |
|
M |
170 V1M |
7341 |
491 |
VALADE Cedric |
35h 50' 20 |
V1M |
|
M |
171 V1M |
6594 |
492 |
LONE Carlos |
35h 50' 46 |
SEM |
|
M |
227 SEM |
7557 |
493 |
BOURQUIN Vincent |
35h 51' 17 |
V1M |
|
M |
172 V1M |
7307 |
494 |
COZIEN Franck |
35h 51' 25 |
V1M |
LA JOIE DE COURIR PLABENN |
M |
173 V1M |
7539 |
494 |
PIRIOU Nicolas |
35h 51' 25 |
V1M |
LA JOIE DE COURIR PLABENN |
M |
173 V1M |
7593 |
496 |
GILLET Emmanuel |
35h 51' 50 |
V1M |
VINALMONT RUNNING FRIENDS |
M |
175 V1M |
7773 |
497 |
CHOUCROUN Alexis |
35h 53' 09 |
V1M |
SAM PARIS 12 |
M |
176 V1M |
7250 |
498 |
ANLEU Erick |
35h 53' 22 |
V1M |
FUTECA RUNNERS |
M |
177 V1M |
7926 |
499 |
CARTAILLER Mathias |
35h 55' 36 |
V1M |
GUILFORD&GODALMING AC |
M |
178 V1M |
6759 |
500 |
FUNNELL David |
35h 56' 07 |
V2M |
|
M |
49 V2M |
7907 |
501 |
JEROME Olivier |
35h 56' 21 |
V1M |
TTF |
M |
179 V1M |
7358 |
502 |
SCHMIDT Michael |
35h 57' 03 |
V1M |
OEL HASEN VEREIN |
M |
180 V1M |
7118 |
503 |
BAISNEE Antoine |
35h 58' 02 |
V1M |
LES LOUPS DE MOYON |
M |
181 V1M |
6890 |
504 |
MERLO Francesco |
35h 58' 41 |
SEM |
EMMERUNNING TEAM |
M |
228 SEM |
6744 |
505 |
CHAN King Long Edward |
35h 58' 45 |
SEM |
|
M |
229 SEM |
6933 |
506 |
DARRIOULAT David |
36h 00' 05 |
V1M |
|
M |
182 V1M |
7348 |
507 |
MUNOZ Mar?a Jose |
36h 00' 25 |
SEF |
DR. MARIO OCHOA |
F |
20 SEF |
6430 |
508 |
MORALES Edwin |
36h 00' 26 |
SEM |
BULEVAR RUNNING |
M |
230 SEM |
6836 |
509 |
HENRY Isabelle |
36h 02' 19 |
V2F |
|
F |
1 V2F |
6811 |
510 |
JUOZAITIS Kestutis |
36h 03' 54 |
SEM |
|
M |
231 SEM |
6972 |
511 |
BEREZNOCENKO Kastytis |
36h 03' 55 |
V1M |
WATERGRASSHILL AC |
M |
183 V1M |
7086 |
512 |
BONNE Samuel |
36h 04' 06 |
SEM |
|
M |
232 SEM |
6723 |
513 |
ZHAN Qingfeng |
36h 05' 58 |
V1M |
|
M |
184 V1M |
7643 |
514 |
PETCHKUL Tanes |
36h 06' 03 |
V2M |
|
M |
50 V2M |
7603 |
515 |
JOLY Philippe |
36h 06' 04 |
V1M |
ECA |
M |
185 V1M |
6938 |
516 |
HOLMGREN Joakim |
36h 06' 45 |
V1M |
RUN TO THE HILLS |
M |
186 V1M |
7383 |
517 |
MAXIMILIEN Dorothee |
36h 07' 31 |
V2F |
|
F |
2 V2F |
6832 |
518 |
HARITONOVS Matiss |
36h 09' 21 |
SEM |
|
M |
233 SEM |
6454 |
518 |
KUKK Kaidi Keir |
36h 09' 21 |
SEF |
|
F |
21 SEF |
6581 |
520 |
CHIPEAU Cyril |
36h 10' 31 |
V1M |
ATHLE VOSGES |
M |
187 V1M |
6900 |
521 |
HELARY Mickael |
36h 11' 22 |
SEM |
TEAM GRAND VILLE |
M |
234 SEM |
7259 |
522 |
CORTI Corrado |
36h 11' 26 |
V1M |
TEAM OTC SSD ARL |
M |
188 V1M |
7152 |
523 |
PINTON Lionel |
36h 11' 37 |
SEM |
COURRIR EN UZEGE |
M |
235 SEM |
6905 |
523 |
SAKAI Takashi |
36h 11' 37 |
V2M |
NCRC |
M |
51 V2M |
7201 |
525 |
WANG Jiadong |
36h 11' 51 |
V1M |
CEIBS RUNNING CLUB |
M |
189 V1M |
7279 |
526 |
COURCAULT Clement |
36h 12' 09 |
SEM |
TEAM HARD RUN |
M |
236 SEM |
7765 |
527 |
CHRISTOPHERSEN Mikkel |
36h 12' 20 |
V1M |
|
M |
190 V1M |
7266 |
528 |
M?LLER Axel |
36h 12' 27 |
V1M |
TV HOCHDORF |
M |
191 V1M |
7630 |
529 |
ARNAUTU Valeriu |
36h 13' 27 |
V1M |
|
M |
192 V1M |
7530 |
530 |
GAUTHIER Guillaume |
36h 13' 57 |
V1M |
|
M |
193 V1M |
7093 |
531 |
RODRIGUEZ GONZALEZ Lluis |
36h 14' 12 |
V2M |
ASSOCIACIO MITJA MARATO F |
M |
52 V2M |
6475 |
532 |
DELETRAZ Gerard |
36h 16' 20 |
V2M |
TEAM TRIANDINE TRAIL |
M |
53 V2M |
6925 |
533 |
REPETTI Benoit |
36h 16' 25 |
SEM |
CLUBINSPORT PAM / Mp Trai |
M |
237 SEM |
6510 |
534 |
HUOT MARCHAND Jerome |
36h 16' 41 |
V1M |
|
M |
194 V1M |
7122 |
535 |
SOLOMON Gad |
36h 16' 55 |
V1M |
RUNGURU |
M |
195 V1M |
7010 |
536 |
THOUVENIN Benoit |
36h 17' 43 |
SEM |
AS CROISS TIGNES |
M |
238 SEM |
7296 |
537 |
VEILLON Eric |
36h 18' 07 |
V1M |
|
M |
196 V1M |
7874 |
538 |
HERMAN Marko |
36h 18' 34 |
V1M |
TRAIL TREKING KLUB STRKA |
M |
197 V1M |
6716 |
539 |
BOSKOVIC Milusa |
36h 18' 35 |
SEF |
|
F |
22 SEF |
6424 |
540 |
LECOCQ Sebastien |
36h 18' 59 |
V1M |
COURIR A VILLERS |
M |
198 V1M |
7271 |
541 |
BLONSKI Daniel |
36h 19' 09 |
V1M |
STEFANIKTRAIL.SK |
M |
199 V1M |
7724 |
542 |
PEREIRA Miguel |
36h 19' 58 |
SEM |
MONSANTO RUNNING TEAM |
M |
239 SEM |
7344 |
543 |
PIEL Hubert |
36h 22' 34 |
V2M |
US LIFFRE |
M |
54 V2M |
7471 |
544 |
KOC Huseyin |
36h 22' 49 |
V2M |
MARATONIST |
M |
55 V2M |
7434 |
545 |
NOGUCHI Kenji |
36h 23' 00 |
V2M |
HONG KONG SIJYUKARA FC |
M |
56 V2M |
7624 |
546 |
NETO Jo |
36h 23' 01 |
V2M |
|
M |
57 V2M |
7336 |
547 |
BOOTHROYD Dave |
36h 23' 07 |
V2M |
BUCKLEY RUNNERS |
M |
58 V2M |
7584 |
548 |
BUFFET Damien |
36h 23' 35 |
SEM |
MIL PATTES VITRE |
M |
240 SEM |
7061 |
549 |
DUPUIS Xavier |
36h 25' 22 |
V1M |
|
M |
200 V1M |
7054 |
550 |
VAUTRIN Joel |
36h 25' 23 |
V2M |
|
M |
59 V2M |
7652 |
551 |
WEISS Jeremy |
36h 25' 25 |
V1M |
|
M |
201 V1M |
6320 |
552 |
ROSLI Abang Jamadi |
36h 25' 48 |
SEM |
NGAP SAYOT RUNNER |
M |
241 SEM |
7595 |
553 |
FROES Carlos |
36h 26' 53 |
V1M |
|
M |
202 V1M |
6648 |
554 |
FARCK Bertrand |
36h 27' 56 |
V1M |
SAONE MONT D'OR NATURE |
M |
203 V1M |
6708 |
555 |
PAPILLON Fabrice |
36h 30' 39 |
V1M |
|
M |
204 V1M |
7036 |
556 |
SACCONI Giorgio |
36h 32' 01 |
V1M |
|
M |
205 V1M |
8209 |
557 |
CATTANE Monica |
36h 32' 02 |
V1F |
MONTAGNETTA SKY RUN |
F |
25 V1F |
8136 |
558 |
GULER Tolga |
36h 32' 13 |
V1M |
QNB FINANSBANK |
M |
206 V1M |
6917 |
559 |
FAIVRE Stephane |
36h 32' 25 |
SEM |
COURIR ENSEMBLE VOSGES |
M |
242 SEM |
7156 |
560 |
CHATELAIN Vincent |
36h 32' 30 |
ESM |
|
M |
1 ESM |
6597 |
561 |
CHAN Kai Chung |
36h 33' 49 |
V1M |
FAITHWALKERS |
M |
207 V1M |
7108 |
562 |
WONG Hin Man |
36h 33' 50 |
V1M |
FAITHWALKERS |
M |
208 V1M |
6838 |
562 |
CHAN Kai Yiu |
36h 33' 50 |
V2M |
FAITHWALKERS |
M |
60 V2M |
7256 |
564 |
ZHONG Liu |
36h 33' 55 |
V1M |
|
M |
209 V1M |
7581 |
565 |
BIRMAN Elsa |
36h 34' 09 |
SEF |
VERTI?TRAIL |
F |
23 SEF |
6615 |
566 |
BONAMY Cyrille |
36h 34' 36 |
V1M |
|
M |
210 V1M |
7537 |
567 |
BEVERNAEGIE Chris |
36h 36' 24 |
V1M |
|
M |
211 V1M |
7484 |
568 |
STEENSELS Michiel |
36h 36' 41 |
V1M |
|
M |
212 V1M |
6692 |
569 |
HATANAKA Takaaki |
36h 36' 56 |
V1M |
|
M |
213 V1M |
7356 |
570 |
PINHEIRO Joaquim |
36h 37' 51 |
V1M |
AVPR |
M |
214 V1M |
7721 |
571 |
BUFFET Charlie |
36h 37' 58 |
V2M |
|
M |
61 V2M |
6852 |
572 |
HUE Thomas |
36h 38' 02 |
V1M |
|
M |
215 V1M |
6624 |
573 |
LEBLANC Anthony |
36h 38' 18 |
SEM |
|
M |
243 SEM |
8172 |
574 |
CHAMBERLAIN Marie Line |
36h 38' 40 |
V1F |
Club de trail de Trois Ri |
F |
26 V1F |
6652 |
575 |
MCLEAN Mike |
36h 38' 43 |
V1M |
|
M |
216 V1M |
7640 |
576 |
BUCK Nicolas |
36h 38' 48 |
V1M |
ASPHALTE 94 |
M |
217 V1M |
6999 |
577 |
BUDAY Peter |
36h 39' 12 |
V1M |
CompactTrail |
M |
218 V1M |
8007 |
578 |
GATARIGAMBA Jean Francois |
36h 39' 36 |
SEM |
ISSY TRIATHLON |
M |
244 SEM |
7935 |
579 |
MOLIN Diana |
36h 40' 10 |
V1F |
|
F |
27 V1F |
6850 |
580 |
CHEMINEAU Nicolas |
36h 40' 12 |
V1M |
SENSASYON RAID |
M |
219 V1M |
7232 |
581 |
COMASTRI Andrea |
36h 41' 03 |
V1M |
SQUADRUN |
M |
220 V1M |
6956 |
582 |
ZARZY?SKI Artur |
36h 42' 59 |
V1M |
MPK WYBIEGANIE |
M |
221 V1M |
6720 |
582 |
BURZY?SKI Sebastian |
36h 42' 59 |
V1M |
MPK WYBIEGANIE |
M |
221 V1M |
7180 |
584 |
COLESAN Diego |
36h 43' 07 |
V1M |
CRETROI RUN |
M |
223 V1M |
7568 |
585 |
BAROU Nicolas |
36h 44' 59 |
V1M |
|
M |
224 V1M |
7837 |
586 |
MORALES PARRA Camilo Andres |
36h 46' 01 |
SEM |
BODYTECH |
M |
245 SEM |
7035 |
587 |
DORADO Eduardo |
36h 46' 24 |
SEM |
|
M |
246 SEM |
7212 |
588 |
VON FRENCKELL Wilhelm |
36h 46' 31 |
V2M |
INGA IF |
M |
62 V2M |
7814 |
589 |
BABUEL Charles |
36h 46' 51 |
V1M |
ASCC RAMBOUILLET OLYMPIQU |
M |
225 V1M |
7321 |
590 |
MATSUNAGA Tomoko |
36h 47' 46 |
SEF |
TEAM CHOKI |
F |
24 SEF |
6552 |
591 |
PIERRE Laurent |
36h 49' 37 |
V1M |
|
M |
226 V1M |
7495 |
592 |
DESCOMBES Guillaume |
36h 49' 52 |
SEM |
|
M |
247 SEM |
7424 |
593 |
HARRIS Grant |
36h 51' 11 |
SEM |
|
M |
248 SEM |
7753 |
594 |
OLIVEIRA Filipe |
36h 51' 43 |
SEM |
UNIVERSITY SAO PAULO PEGA |
M |
249 SEM |
7361 |
595 |
DANIELI Mariano |
36h 52' 34 |
V1M |
RUNCARD FIDAL |
M |
227 V1M |
7405 |
596 |
HARBOIS Cedric |
36h 55' 22 |
V1M |
WTL LAXOU |
M |
228 V1M |
7080 |
597 |
ABERKANE Tahar |
36h 56' 43 |
V2M |
SPORTRAXS |
M |
63 V2M |
6661 |
598 |
SANCHEZ Nathalie |
36h 56' 45 |
V1F |
COURIR EN DOMBES |
F |
28 V1F |
6608 |
599 |
BOISARD Sebastien |
36h 56' 52 |
SEM |
|
M |
250 SEM |
7805 |
600 |
URSINO Alessandro |
36h 57' 09 |
V1M |
MONTBLANCTEAM |
M |
229 V1M |
6959 |
601 |
LUCCHETTI Pietro |
36h 57' 12 |
V1M |
MONTBLANC TEAM |
M |
230 V1M |
7516 |
602 |
GRUIT Emmanuel |
36h 58' 10 |
V2M |
|
M |
64 V2M |
7515 |
603 |
MYLES Mark |
36h 58' 26 |
V1M |
|
M |
231 V1M |
8183 |
604 |
CATOIRE Fabrice |
36h 58' 41 |
V2M |
A J C FRELINGHIEN |
M |
65 V2M |
7832 |
605 |
JOLY Emmanuel |
36h 59' 06 |
V1M |
|
M |
232 V1M |
7091 |
606 |
ALFERO Flavien |
36h 59' 09 |
SEM |
DEUX IBEX EN UBEX |
M |
251 SEM |
6559 |
606 |
BOCH Damien |
36h 59' 09 |
SEM |
DB ACOUSTIC |
M |
251 SEM |
7477 |
608 |
HURTAULT Pascal |
36h 59' 21 |
V2M |
CROCOS DIJON |
M |
66 V2M |
7365 |
609 |
CHAINTREUIL Didier |
37h 00' 07 |
V2M |
TOULON SPORTS NATURE |
M |
67 V2M |
7288 |
610 |
MACHAC Jan |
37h 00' 56 |
SEM |
BRUMOV BYLNICE |
M |
253 SEM |
7672 |
611 |
PEETERS Wesley |
37h 00' 57 |
SEM |
|
M |
254 SEM |
7879 |
612 |
DOLEON Jean Marie |
37h 02' 21 |
V2M |
|
M |
68 V2M |
7947 |
613 |
DUNNE Christopher |
37h 02' 30 |
V1M |
|
M |
233 V1M |
6453 |
614 |
KIKUCHI Hideki |
37h 02' 57 |
V1M |
|
M |
234 V1M |
6472 |
615 |
YOSHIDA Kazutaka |
37h 03' 17 |
V1M |
MEDIASEEK |
M |
235 V1M |
7138 |
616 |
CIFRE CIFRE Martin |
37h 03' 21 |
V1M |
MON AVENTURA/GRUP CORREM |
M |
236 V1M |
7628 |
617 |
OLDHAM Ian |
37h 03' 32 |
V1M |
SWALEDALE RUNNER |
M |
237 V1M |
7275 |
618 |
LOP Elise |
37h 06' 56 |
V1F |
CMBM |
F |
29 V1F |
6722 |
619 |
WORETH Dominique |
37h 07' 00 |
V2M |
CMBM |
M |
69 V2M |
7420 |
620 |
CELLIER Sebastien |
37h 07' 11 |
SEM |
AAA DU LYONNAIS |
M |
255 SEM |
6893 |
621 |
MICHAUD Corinne |
37h 07' 25 |
V1F |
|
F |
30 V1F |
6758 |
622 |
MIL? GAYA Xavier |
37h 08' 21 |
V1M |
CEP PENEDES |
M |
238 V1M |
7360 |
623 |
FREIRE Alejandro |
37h 08' 31 |
SEM |
K RUNNERS |
M |
256 SEM |
7373 |
624 |
SIVIER Vincent |
37h 09' 22 |
V2M |
USSON SPORT NATURE |
M |
70 V2M |
7518 |
625 |
AGUDO RUIZ Juan Francisco |
37h 12' 53 |
V1M |
CLUB DEPORTIVO QUIPAR |
M |
239 V1M |
6700 |
626 |
AGUDO RUIZ Francisco |
37h 12' 54 |
V2M |
CLUB DEPORTIVO QUIPAR |
M |
71 V2M |
6675 |
627 |
MACUH Peter |
37h 13' 03 |
V2M |
|
M |
72 V2M |
7042 |
628 |
PALERMO Giovanni |
37h 13' 05 |
V2M |
TEAM COSTO |
M |
73 V2M |
6820 |
629 |
LECOURT thierry |
37h 13' 54 |
V2M |
JC EPERNAY CHAMPAGNE |
M |
74 V2M |
7096 |
630 |
MOUTAULT Alan |
37h 14' 10 |
SEM |
|
M |
257 SEM |
7047 |
631 |
MARTIN Jeremy |
37h 14' 17 |
SEM |
|
M |
258 SEM |
7867 |
632 |
PRYJMA Tomasz |
37h 14' 39 |
V2M |
FUNEXSPORTS |
M |
75 V2M |
7758 |
633 |
FAGES Perrine |
37h 14' 42 |
SEF |
|
F |
25 SEF |
7068 |
634 |
SLOVAK Tomas |
37h 15' 03 |
V2M |
DHL ITS RUNNING CLUB |
M |
76 V2M |
7635 |
635 |
ROMERO ANDREU Jose Enrique |
37h 15' 08 |
V1M |
C.D. TRAIL RUNNING MALAGA |
M |
240 V1M |
6503 |
636 |
BIELEN Jeroen |
37h 15' 18 |
V1M |
|
M |
241 V1M |
7654 |
637 |
SYLVESTRE Gilles |
37h 15' 28 |
V1M |
|
M |
242 V1M |
6857 |
638 |
FABRY Gilles |
37h 15' 30 |
V2M |
JOGGING LAVERUNE |
M |
77 V2M |
7334 |
639 |
CIBERT Patrick |
37h 18' 01 |
V2M |
TRGV |
M |
78 V2M |
7465 |
640 |
TEITTINEN Samuli |
37h 18' 36 |
V1M |
TAMPERE TRAIL RUNNING |
M |
243 V1M |
7798 |
641 |
CHEN Tao |
37h 19' 21 |
SEM |
???? Mountain City Trail |
M |
259 SEM |
7186 |
642 |
YAMAMOTO Minoru |
37h 19' 27 |
V2M |
Numazu Triathlon Club |
M |
79 V2M |
7981 |
643 |
DESAI Enguerrand |
37h 19' 50 |
SEM |
|
M |
260 SEM |
6629 |
644 |
HARRY Olivier |
37h 21' 39 |
V1M |
|
M |
244 V1M |
7678 |
645 |
CUENOT Eric |
37h 22' 06 |
V1M |
|
M |
245 V1M |
6946 |
646 |
PASQUET Jacques |
37h 22' 33 |
V2M |
|
M |
80 V2M |
7631 |
647 |
FORTUNATO Giulio |
37h 23' 44 |
V2M |
ERNICA RUNNING ASDDILETTA |
M |
81 V2M |
7697 |
648 |
BERTHOUD David |
37h 23' 47 |
SEM |
|
M |
261 SEM |
7800 |
649 |
BERTAULT Damien |
37h 25' 07 |
SEM |
VERTICALE AVENTURES |
M |
262 SEM |
7354 |
650 |
LECOMTE Raphael |
37h 25' 09 |
SEM |
|
M |
263 SEM |
7095 |
651 |
BARNES Ross |
37h 26' 09 |
SEM |
JSK RC |
M |
264 SEM |
7134 |
652 |
BOUSSANT ROUX Yves |
37h 26' 18 |
V2M |
CREE |
M |
82 V2M |
7965 |
653 |
FOURCADE Julien |
37h 26' 19 |
V1M |
|
M |
246 V1M |
7829 |
654 |
VIDAL MATZANKE Antonio |
37h 26' 21 |
SEM |
CORRIOL XTREM |
M |
265 SEM |
7367 |
655 |
DING Jianjun |
37h 26' 30 |
SEM |
BUPT MBA RUNNING CLUB |
M |
266 SEM |
7967 |
656 |
KOTYSZ Waldemar |
37h 28' 05 |
V2M |
BBL OPOLE |
M |
83 V2M |
7661 |
657 |
VELAZQUEZ RODRIGUEZ Antonio |
37h 28' 19 |
V1M |
CD VANTRAIL |
M |
247 V1M |
7208 |
658 |
MONTICELLI Enrico |
37h 28' 28 |
V1M |
AV SPORTING TEAM |
M |
248 V1M |
7811 |
659 |
QIAN Si |
37h 30' 20 |
SEM |
BERRY RUNNER |
M |
267 SEM |
7189 |
660 |
DEPRETZ Sebastien |
37h 30' 23 |
SEM |
|
M |
268 SEM |
7600 |
661 |
YANG Chuanhua |
37h 30' 24 |
V1M |
SHUBAO |
M |
249 V1M |
8095 |
662 |
ZOMER Sandro |
37h 30' 46 |
V2M |
A.S.D. MARATONABILI |
M |
84 V2M |
7896 |
663 |
REEVES Stephen |
37h 31' 01 |
V1M |
LARKFIELD AC |
M |
250 V1M |
7674 |
664 |
DRUGEAULT David |
37h 31' 53 |
V1M |
|
M |
251 V1M |
7489 |
665 |
MATSUMOTO Jun |
37h 32' 22 |
V1M |
|
M |
252 V1M |
6997 |
666 |
LETESSIER Philippe |
37h 33' 25 |
V2M |
GRANVILLE AC |
M |
85 V2M |
7144 |
667 |
POULIN Christophe |
37h 33' 26 |
V1M |
ASBL CURRERE |
M |
253 V1M |
7262 |
668 |
CRETTAZ Steve |
37h 34' 05 |
V1M |
|
M |
254 V1M |
7668 |
669 |
BELUZE Mickael |
37h 34' 28 |
SEM |
AZVEL |
M |
269 SEM |
7015 |
670 |
ST?PIE? Wojciech |
37h 34' 50 |
V1M |
|
M |
255 V1M |
7244 |
671 |
BRICAUD Jeremy |
37h 35' 03 |
SEM |
APTAVITA |
M |
270 SEM |
7464 |
672 |
MOREL Benoit |
37h 36' 07 |
SEM |
BABOORUN |
M |
271 SEM |
7579 |
673 |
IDENN Quentin |
37h 37' 50 |
SEM |
RAACE |
M |
272 SEM |
7183 |
674 |
GRAIZEAU Frederic |
37h 38' 24 |
SEM |
S/L MOUTIERS LES MAUXFAIT |
M |
273 SEM |
7006 |
675 |
CASALA Charles Henri |
37h 39' 57 |
V1M |
|
M |
256 V1M |
7928 |
676 |
ESPOSITO Salvatore |
37h 43' 27 |
V1M |
CENTRO ADDESTRAMENTO ALPI |
M |
257 V1M |
7649 |
677 |
FREEMAN Magic |
37h 43' 59 |
V1M |
|
M |
258 V1M |
6659 |
678 |
KARALIAS Panagiotis |
37h 44' 10 |
V3M |
SPARTAN RUNNERS |
M |
4 V3M |
7929 |
679 |
HUANG Zhaoning |
37h 44' 24 |
V1F |
QUAN^2 |
F |
31 V1F |
6960 |
679 |
LING Xiao |
37h 44' 24 |
SEM |
|
M |
274 SEM |
7016 |
681 |
FELINSKI Jaroslaw |
37h 48' 37 |
V2M |
|
M |
86 V2M |
7669 |
682 |
NEYROLLES Philippe |
37h 50' 00 |
V2M |
PONTAULT AAC |
M |
87 V2M |
6897 |
682 |
NEYROLLES Gerald |
37h 50' 00 |
V1M |
PAAC |
M |
259 V1M |
7302 |
684 |
LEROY Theo |
37h 51' 20 |
V3M |
|
M |
5 V3M |
7418 |
685 |
TOUR Cyril |
37h 51' 26 |
V2M |
TEAM SAINT LOUIS |
M |
88 V2M |
7543 |
686 |
MORO Terry |
37h 52' 18 |
V2M |
LE BER |
M |
89 V2M |
7481 |
687 |
KAISER Philipp |
37h 54' 43 |
V1M |
|
M |
260 V1M |
7983 |
688 |
TSUI Stella |
37h 55' 02 |
SEF |
|
F |
26 SEF |
6656 |
689 |
AUDINEAU Antoine |
37h 55' 24 |
V1M |
|
M |
261 V1M |
7553 |
690 |
DE SAVIGNAC Martial |
37h 56' 23 |
SEM |
|
M |
275 SEM |
7647 |
690 |
GENDRE Olivier |
37h 56' 23 |
V2M |
|
M |
90 V2M |
7861 |
692 |
CHOI Yuet San |
37h 57' 21 |
V1M |
RUNNING MADHOUSE |
M |
262 V1M |
8157 |
693 |
DE ARAUJO PORTO Rafael |
38h 00' 55 |
SEM |
|
M |
276 SEM |
7309 |
694 |
RIOS PITA Ezequiel |
38h 00' 59 |
V1M |
|
M |
263 V1M |
7509 |
695 |
DAFFLON Baudouin |
38h 01' 26 |
SEM |
|
M |
277 SEM |
8161 |
696 |
HUMPHRIES Phil |
38h 03' 20 |
V2M |
CARNETHY |
M |
91 V2M |
6844 |
697 |
CARPENTIER Jean Rene |
38h 06' 01 |
SEM |
TEAM TRAIL INTERSPORT 83 |
M |
278 SEM |
6328 |
698 |
MIJEM Ismael |
38h 07' 43 |
SEM |
COLMAR MARATHON CLUB |
M |
279 SEM |
7115 |
699 |
ARMANGE Xavier |
38h 07' 45 |
V1M |
ATHLETIC BRUNOY CLUB |
M |
264 V1M |
7329 |
700 |
MONTAGNER Jean Luc |
38h 08' 04 |
V2M |
COURIR 26 07 |
M |
92 V2M |
6940 |
700 |
BROSSIER Thomas |
38h 08' 04 |
V1M |
|
M |
265 V1M |
7511 |
702 |
BORO Mikael |
38h 11' 41 |
SEM |
|
M |
280 SEM |
7371 |
703 |
MOMMENS Frederic |
38h 12' 43 |
SEM |
|
M |
281 SEM |
8003 |
704 |
JOMARD Florent |
38h 12' 48 |
SEM |
|
M |
282 SEM |
7350 |
705 |
KACZMAREK Maxence |
38h 12' 49 |
SEM |
|
M |
283 SEM |
7809 |
706 |
MAURON Gaetan |
38h 14' 10 |
SEM |
|
M |
284 SEM |
6939 |
707 |
MACHADO Filipe |
38h 14' 15 |
SEM |
|
M |
285 SEM |
6828 |
708 |
KHOO Hock Meng |
38h 14' 46 |
V1M |
|
M |
266 V1M |
7856 |
709 |
POUCET Antoine |
38h 16' 00 |
SEM |
|
M |
286 SEM |
7482 |
709 |
GAUVAIN Tristan |
38h 16' 00 |
V1M |
|
M |
267 V1M |
7952 |
711 |
TORRES Rafael |
38h 16' 48 |
SEM |
BODYTECH |
M |
287 SEM |
7444 |
712 |
PETITJEAN Pascal |
38h 18' 45 |
V2M |
SCAM XTTR |
M |
93 V2M |
7011 |
713 |
GAIK Andrzej |
38h 18' 47 |
V1M |
|
M |
268 V1M |
6995 |
714 |
DABROWSKI Cezary |
38h 18' 48 |
V1M |
MAXI PIASECZNO |
M |
269 V1M |
7487 |
715 |
DOFFIN Yann |
38h 18' 54 |
V1M |
PIERREVAL |
M |
270 V1M |
6338 |
716 |
COUTREAU Julien |
38h 19' 15 |
V1M |
|
M |
271 V1M |
7322 |
717 |
K?NDIG Daniel |
38h 19' 24 |
SEM |
|
M |
288 SEM |
7571 |
718 |
DAGOSTINO Maurizio |
38h 19' 25 |
V1M |
|
M |
272 V1M |
7599 |
719 |
JEUNIEAUX Yoann |
38h 21' 17 |
SEM |
ATHLETIC BEL AIR |
M |
289 SEM |
7948 |
720 |
CAJUCOM Aristotle |
38h 21' 23 |
V1M |
|
M |
273 V1M |
7839 |
721 |
ENEROTH Lisa |
38h 21' 33 |
SEF |
MALMO GERILLALOPARE |
F |
27 SEF |
6383 |
722 |
MIURA Tetsuya |
38h 21' 44 |
V2M |
|
M |
94 V2M |
7884 |
723 |
DECORNOY Narcisse |
38h 22' 50 |
V1M |
|
M |
274 V1M |
7569 |
724 |
LANDMANN Guy |
38h 23' 02 |
V3M |
LA FOULEE MUROISE |
M |
6 V3M |
7072 |
725 |
PERHAC Stephen |
38h 27' 13 |
V1M |
|
M |
275 V1M |
7191 |
725 |
NAYLOR Robert |
38h 27' 13 |
V1M |
|
M |
275 V1M |
7852 |
727 |
SALARIS Valeria |
38h 28' 06 |
V1F |
|
F |
32 V1F |
6634 |
728 |
DIAS Mario |
38h 28' 11 |
SEM |
|
M |
290 SEM |
7684 |
729 |
CARRANQUE Pascal |
38h 30' 13 |
V2M |
|
M |
95 V2M |
6702 |
730 |
PASSEMARD Frederic |
38h 30' 56 |
V2M |
Ponte trail |
M |
96 V2M |
7891 |
731 |
PASTI Matheus |
38h 33' 01 |
SEM |
Vagalumes e Marcha Lenta |
M |
291 SEM |
7494 |
732 |
MATEZ MOSCOSO Gustavo |
38h 33' 34 |
V1M |
C.D. TRAIL RUNNING MALAGA |
M |
277 V1M |
7842 |
733 |
DE SOUSA Georges |
38h 34' 30 |
V2M |
|
M |
97 V2M |
7391 |
734 |
PEREIRA Fernando |
38h 34' 32 |
V3M |
|
M |
7 V3M |
7825 |
735 |
TISON Gabriel Esteban |
38h 34' 33 |
V1M |
GUSTATRAIL |
M |
278 V1M |
7193 |
736 |
BOIVIN Julien |
38h 35' 24 |
SEM |
ES DU VAL D ?ANJOU BEAUFO |
M |
292 SEM |
7428 |
737 |
CHESNAIE Jerome |
38h 35' 26 |
V1M |
TEAM HARD RUN |
M |
279 V1M |
6860 |
738 |
XIE Yiliang |
38h 35' 43 |
V2M |
DELIGHT |
M |
98 V2M |
7751 |
739 |
DUBREUIL Jerome |
38h 37' 12 |
SEM |
|
M |
293 SEM |
7940 |
740 |
GITTINS Robert |
38h 37' 38 |
V2M |
MACCLESFIELD HARRIERS & A |
M |
99 V2M |
7090 |
741 |
POMMER Matti |
38h 39' 33 |
V1M |
|
M |
280 V1M |
7802 |
742 |
SMITH Helen |
38h 39' 58 |
V1F |
|
F |
33 V1F |
6804 |
743 |
SOUZA Priscila |
38h 43' 11 |
SEF |
|
F |
28 SEF |
6478 |
743 |
JOAO Nadjala |
38h 43' 11 |
SEF |
IAZA TRAIL RUNNING |
F |
28 SEF |
8139 |
745 |
FERNANDEZ Patricia |
38h 51' 09 |
SEF |
HTT |
F |
30 SEF |
6499 |
746 |
CORTIAL Frederic |
38h 51' 42 |
V1M |
CSLG GAP |
M |
281 V1M |
7882 |
747 |
COLL BESTARD Guiem |
38h 51' 50 |
V2M |
CLUB DE MUNTANYA I ESCALA |
M |
100 V2M |
7362 |
748 |
CURRIE Nick |
38h 52' 53 |
SEM |
HELLAS TRIATHLON |
M |
294 SEM |
7726 |
749 |
SEDLENIEKS Ivars |
38h 54' 06 |
V3M |
|
M |
8 V3M |
6830 |
750 |
NASUNO Kosuke |
38h 54' 34 |
V1M |
TAKAKUSA RAZOKU |
M |
282 V1M |
6896 |
751 |
CATEL Elise |
38h 54' 38 |
SEF |
|
F |
31 SEF |
6565 |
752 |
NAMEKI Masaru |
38h 55' 06 |
SEM |
|
M |
295 SEM |
8043 |
753 |
HUANG Christopher |
38h 56' 11 |
V1M |
|
M |
283 V1M |
6343 |
754 |
MAZZAGLIA Pietro |
38h 56' 15 |
V1M |
|
M |
284 V1M |
7843 |
755 |
SAELENS Aurelien |
38h 57' 25 |
SEM |
TEAM ST YORRE |
M |
296 SEM |
6643 |
756 |
ECHARTE Rosario Maria |
38h 57' 46 |
V2F |
AS ASCAIN ELGARREKIN |
F |
3 V2F |
6953 |
757 |
DIQUELLOU Fabrice |
38h 57' 57 |
V2M |
ASASPP |
M |
101 V2M |
7488 |
758 |
BAUDRON Viviane |
38h 57' 58 |
V3F |
|
F |
1 V3F |
6746 |
759 |
GORBATAI Bogdan |
38h 59' 17 |
V1M |
|
M |
285 V1M |
7282 |
760 |
VALLEIX Clotilde |
39h 00' 04 |
V1F |
F2V |
F |
34 V1F |
6483 |
761 |
VINAY Julien |
39h 00' 05 |
V1M |
F2V |
M |
286 V1M |
7044 |
762 |
KAYSER Jean |
39h 00' 46 |
V2M |
RUNPRO |
M |
102 V2M |
7292 |
763 |
PONSARD Julien |
39h 01' 26 |
SEM |
|
M |
297 SEM |
6105 |
764 |
BOURGIER Nicolas |
39h 02' 19 |
V1M |
CAP GRAND AIR |
M |
287 V1M |
7715 |
765 |
GAULD Jodie May |
39h 02' 42 |
SEF |
ST AUSTELL RUNNING CLUB |
F |
32 SEF |
6796 |
766 |
SIBAJA LUQUE Juan |
39h 05' 21 |
V1M |
|
M |
288 V1M |
7990 |
767 |
GARCIA GONZALEZ Mar |
39h 05' 34 |
SEF |
CLUB ATLETISMO PUEBLA |
F |
33 SEF |
6667 |
768 |
COUTY Arnaud |
39h 06' 43 |
SEM |
OSTWIND INTERNATIONAL |
M |
298 SEM |
7332 |
769 |
CAVA Sandro |
39h 08' 07 |
V1M |
|
M |
289 V1M |
7220 |
770 |
LYNE Marc |
39h 10' 24 |
V2M |
WINCHESTER & DISTRICT AC |
M |
103 V2M |
8107 |
771 |
K?NG Georges |
39h 10' 29 |
V2M |
|
M |
104 V2M |
8050 |
772 |
ROMAN Jean Luc |
39h 12' 12 |
V1M |
HT060 LE ROITELET |
M |
290 V1M |
8191 |
773 |
LHOMMEL Laurence |
39h 12' 13 |
V1F |
TRIAMT |
F |
35 V1F |
6751 |
774 |
ROTH Olivier |
39h 12' 14 |
V1M |
|
M |
291 V1M |
7457 |
775 |
ADDE SOUBRA Pascal |
39h 12' 28 |
V2M |
|
M |
105 V2M |
7998 |
776 |
PERSAN Ronald |
39h 12' 35 |
V3M |
|
M |
9 V3M |
7893 |
777 |
CHARRAS Guillaume |
39h 13' 32 |
SEM |
TTP |
M |
299 SEM |
7590 |
778 |
HOUSTON Greg |
39h 14' 25 |
V1M |
|
M |
292 V1M |
6316 |
779 |
NANI Beatrice |
39h 14' 39 |
SEF |
TRE MORI RUNNING TEAM |
F |
34 SEF |
6797 |
780 |
ANATOLY Markin |
39h 15' 12 |
V2M |
|
M |
106 V2M |
8149 |
781 |
PHILIPPE Isabelle |
39h 15' 17 |
V2F |
|
F |
4 V2F |
6968 |
782 |
LESCROART Frederic |
39h 15' 18 |
V1M |
RUNNERS DE BONDUES |
M |
293 V1M |
7969 |
783 |
FERRANTE Olivier |
39h 15' 24 |
V2M |
AGNETZ ATHLETISME |
M |
107 V2M |
7808 |
784 |
LEVY David |
39h 15' 25 |
V1M |
|
M |
294 V1M |
7899 |
785 |
GALLAS Laurent |
39h 19' 04 |
V1M |
SPIRIDON MELLOIS |
M |
295 V1M |
7503 |
786 |
FLAMMANG Alexandre |
39h 19' 26 |
V1M |
LES TUCHES |
M |
296 V1M |
7607 |
787 |
LELONG Olivier |
39h 19' 27 |
V1M |
|
M |
297 V1M |
6327 |
788 |
SAINT POL Joel |
39h 19' 28 |
V2M |
|
M |
108 V2M |
7320 |
789 |
IVANSSON Per |
39h 19' 55 |
V1M |
|
M |
298 V1M |
7417 |
790 |
ARVELO Alejandro |
39h 19' 57 |
SEM |
VENEZUELA TRAIL RUNNING |
M |
300 SEM |
7934 |
791 |
KUHN Nicolas |
39h 21' 24 |
V1M |
AER ERSTEIN |
M |
299 V1M |
6988 |
792 |
HUANG Hongguo |
39h 22' 24 |
V1M |
|
M |
300 V1M |
7796 |
793 |
CHIAVAROLI Fabio |
39h 24' 04 |
V1M |
LET?S RUN FOR SOLIDARITY |
M |
301 V1M |
6753 |
794 |
LEHNERT Yvonne |
39h 25' 09 |
SEF |
|
F |
35 SEF |
6742 |
794 |
KUNCKLER Florian |
39h 25' 09 |
SEM |
|
M |
301 SEM |
7050 |
796 |
BALL John |
39h 26' 17 |
V2M |
|
M |
109 V2M |
7723 |
797 |
MEAD Jonathan |
39h 27' 11 |
SEM |
|
M |
302 SEM |
7019 |
798 |
LAI Phyllis |
39h 27' 57 |
SEF |
|
F |
36 SEF |
7022 |
799 |
THeVENIAU Nicolas |
39h 28' 22 |
SEM |
Desesperaid Team CTC |
M |
303 SEM |
6831 |
800 |
TONETTI Massimo |
39h 29' 57 |
V2M |
|
M |
110 V2M |
7768 |
801 |
VICERA Christian |
39h 32' 52 |
SEM |
PHILIPPINE SKYRUNNING ASS |
M |
304 SEM |
8203 |
802 |
BRAUN Olivier |
39h 35' 52 |
V1M |
|
M |
302 V1M |
7185 |
803 |
CHEW Kai Hua |
39h 36' 13 |
SEM |
|
M |
305 SEM |
7988 |
804 |
HANTISSE Philippe |
39h 39' 19 |
V2M |
|
M |
111 V2M |
6912 |
805 |
WANG Xu |
39h 40' 34 |
SEM |
|
M |
306 SEM |
7820 |
806 |
PARISOT Tristan |
39h 40' 50 |
V2M |
|
M |
112 V2M |
8035 |
807 |
CASTANO GIL Santi |
39h 41' 09 |
V1M |
BESCANO CORRE |
M |
303 V1M |
7667 |
808 |
RISSLAND Olivia |
39h 44' 27 |
SEF |
|
F |
37 SEF |
6998 |
809 |
URTEAGA Tania |
39h 44' 35 |
V2F |
SWIFT |
F |
5 V2F |
6587 |
810 |
IMAI Taeko |
39h 45' 42 |
V1F |
|
F |
36 V1F |
6674 |
811 |
ZUELLI Stefano |
39h 47' 16 |
V1M |
KINOMANA |
M |
304 V1M |
6888 |
812 |
CILLONI Luigi |
39h 47' 17 |
V1M |
ATL. CASTELNOVO MONTI |
M |
305 V1M |
7764 |
813 |
NOGUEIRA Antonio |
39h 48' 00 |
V1M |
|
M |
306 V1M |
7835 |
814 |
PANSERA Fabio |
39h 48' 28 |
V3M |
ASD ATLETICA PRESEZZO |
M |
10 V3M |
8018 |
815 |
LIDSTROM Jesper |
39h 48' 45 |
V1M |
WAVERLEY HARRIERS |
M |
307 V1M |
7810 |
816 |
TOLEAN Sabina |
39h 48' 50 |
V2F |
|
F |
6 V2F |
8143 |
817 |
WASMES Isabelle |
39h 49' 19 |
V1F |
TRAKKS |
F |
37 V1F |
6309 |
818 |
MESSIGHAOUI Nicolas |
39h 49' 20 |
V2M |
|
M |
113 V2M |
7549 |
819 |
ARSAC Martin |
39h 49' 23 |
V1M |
|
M |
308 V1M |
7462 |
819 |
BONDUAU Sebastien |
39h 49' 23 |
V1M |
|
M |
308 V1M |
7695 |
821 |
PUYAT Reyel |
39h 49' 29 |
V2M |
|
M |
114 V2M |
6749 |
822 |
MAZAUD Christophe |
39h 49' 49 |
SEM |
|
M |
307 SEM |
7901 |
823 |
W?RML?NDER Alexis |
39h 50' 19 |
V1M |
|
M |
310 V1M |
6786 |
823 |
W?RML?NDER Anna |
39h 50' 19 |
V1F |
|
F |
38 V1F |
6907 |
825 |
CHABANE Ahmed |
39h 51' 06 |
V1M |
ASSOCIATION SPORTIVE DU D |
M |
311 V1M |
8026 |
826 |
PIBALEAU Arnaud |
39h 51' 32 |
V1M |
|
M |
312 V1M |
7625 |
827 |
ONG Anrong Aaron |
39h 52' 02 |
SEM |
RUNNING DEPARTMENT |
M |
308 SEM |
7755 |
828 |
GILBERT Thomas |
39h 52' 19 |
SEM |
|
M |
309 SEM |
7182 |
829 |
VANOTTI Bertrand |
39h 53' 20 |
V1M |
|
M |
313 V1M |
7278 |
830 |
LU Lihong |
39h 53' 21 |
V2M |
SHUBAO |
M |
115 V2M |
7942 |
831 |
SALVATI Romolo |
39h 54' 48 |
V1M |
PLUS ULTRA |
M |
314 V1M |
7303 |
832 |
MARIN Nicolas |
39h 55' 11 |
SEM |
|
M |
310 SEM |
6767 |
833 |
WANG Yang |
39h 56' 07 |
SEF |
|
F |
38 SEF |
6884 |
834 |
CAMBIANO Giorgio |
39h 56' 09 |
V2M |
ASD ECOTRAIL SICILIA |
M |
116 V2M |
7340 |
835 |
GRADT Thibault |
39h 56' 21 |
SEM |
MONT SAINT AIGNAN TRIATHL |
M |
311 SEM |
7131 |
836 |
TORTEL Laurence |
39h 56' 50 |
V1F |
TEAMPERFORMANCE COACHINGA |
F |
39 V1F |
6508 |
837 |
GIBEAU Gregory |
39h 57' 21 |
SEM |
CAF BESANCON |
M |
312 SEM |
7205 |
838 |
CHARHON Nicolas |
39h 58' 35 |
SEM |
|
M |
313 SEM |
7120 |
839 |
MURAT Florent |
39h 58' 45 |
SEM |
|
M |
314 SEM |
7690 |
840 |
MARET Michael |
39h 59' 44 |
SEM |
|
M |
315 SEM |
7592 |
841 |
TAILLARD Gregory |
39h 59' 56 |
V1M |
AS HSBC FRANCE |
M |
315 V1M |
7388 |
841 |
BRUN Philippe |
39h 59' 56 |
V1M |
|
M |
315 V1M |
7745 |
843 |
KASSAI ZoltAn |
40h 00' 21 |
V1M |
MECSEK MARATON TEAM |
M |
317 V1M |
6963 |
844 |
ANDRIEU Guillaume |
40h 00' 44 |
V1M |
|
M |
318 V1M |
7943 |
845 |
POULAIN Valerie |
40h 01' 53 |
V1F |
ATHLETIC PONT REAN |
F |
40 V1F |
6727 |
845 |
JACOB Sebastien |
40h 01' 53 |
V1M |
ATHLETIC PONT REAN |
M |
319 V1M |
7480 |
847 |
FARIA Manuela |
40h 02' 07 |
V1F |
PORTOCARGO RUNNERS |
F |
41 V1F |
6566 |
847 |
RIBEIRO Luis |
40h 02' 07 |
V1M |
PORTOCARGO |
M |
320 V1M |
7338 |
849 |
BUNJUAR Supat |
40h 02' 26 |
SEM |
TrueSouth Whisky RevRunnr |
M |
316 SEM |
6826 |
850 |
VOWELL Andrew |
40h 02' 56 |
V2M |
|
M |
117 V2M |
8074 |
851 |
ALCAIDE GUARINO Lazaro |
40h 02' 59 |
V1M |
|
M |
321 V1M |
7370 |
851 |
JIMENEZ DELGADO Jose Miguel |
40h 02' 59 |
V2M |
|
M |
118 V2M |
7454 |
853 |
BEULEN Bruno |
40h 03' 17 |
V1M |
|
M |
322 V1M |
7450 |
854 |
TRIDON Jean Philippe |
40h 03' 21 |
V2M |
EFSRA |
M |
119 V2M |
7520 |
855 |
VILLEGAS Jerome |
40h 04' 52 |
V1M |
ND2BR |
M |
323 V1M |
7245 |
856 |
KACZMAREK Stephane |
40h 04' 57 |
V1M |
|
M |
324 V1M |
7556 |
857 |
RAIMONDAS Pasternackis |
40h 05' 11 |
SEM |
|
M |
317 SEM |
8189 |
858 |
WANG Yong |
40h 05' 27 |
V1M |
|
M |
325 V1M |
7865 |
859 |
SHERWOOD Gregory |
40h 05' 45 |
V1M |
|
M |
326 V1M |
7780 |
860 |
MENTZER Julien |
40h 06' 48 |
V1M |
|
M |
327 V1M |
8002 |
861 |
MACHO Laurent |
40h 07' 04 |
V1M |
|
M |
328 V1M |
7225 |
862 |
HAUTEFEUILLE Laurent |
40h 07' 09 |
SEM |
|
M |
318 SEM |
6902 |
863 |
ARAKI Tomonori |
40h 07' 10 |
V1M |
Columbia Montrail |
M |
329 V1M |
6319 |
864 |
LEBON Johny |
40h 07' 32 |
V1M |
LIVRY GARGAN |
M |
330 V1M |
7775 |
865 |
ZANG Yunzhi |
40h 07' 47 |
V1F |
|
F |
42 V1F |
6798 |
866 |
SANCHEZ L?PEZ Alfredo Javier |
40h 08' 51 |
SEM |
PANGEA MOVEMENTS |
M |
319 SEM |
7339 |
867 |
BIAVA Frederic |
40h 09' 06 |
V1M |
|
M |
331 V1M |
7927 |
868 |
LE GALUDEC Mickael |
40h 09' 53 |
V1M |
|
M |
332 V1M |
7921 |
869 |
VAILLANT Christophe |
40h 09' 54 |
V1M |
ES CORSEN |
M |
333 V1M |
8199 |
870 |
MAO Chenkai |
40h 11' 47 |
SEM |
|
M |
320 SEM |
8177 |
871 |
KUMAMOTO Tadaaki |
40h 11' 51 |
V1M |
|
M |
334 V1M |
8001 |
872 |
ROUMET Paul |
40h 12' 07 |
SEM |
|
M |
321 SEM |
6920 |
873 |
HUE Jean Noel |
40h 12' 10 |
V2M |
|
M |
120 V2M |
7650 |
874 |
CILLONI Giovanni |
40h 12' 53 |
V1M |
AMOROTTO ASD |
M |
335 V1M |
7828 |
875 |
GAO Xidong |
40h 13' 14 |
SEM |
9KM Trail Runner |
M |
322 SEM |
7772 |
876 |
BOUISSE Laurent |
40h 13' 19 |
V2M |
|
M |
121 V2M |
7763 |
877 |
CLERC Jerome |
40h 13' 20 |
V1M |
|
M |
336 V1M |
7689 |
878 |
SEIGNOL Thierry |
40h 13' 22 |
V2M |
ZETEAM |
M |
122 V2M |
8038 |
879 |
TROUGHTON Christian |
40h 13' 51 |
V1M |
CLAPHAM CHASERS |
M |
337 V1M |
7605 |
880 |
TROJNAR Damian |
40h 14' 05 |
SEM |
KS JANUSZE |
M |
323 SEM |
7445 |
881 |
ANDRES Kamil |
40h 14' 06 |
SEM |
KS JANUSZE |
M |
324 SEM |
7003 |
881 |
DETKO Ewa |
40h 14' 06 |
V2F |
|
F |
7 V2F |
7368 |
883 |
WALLACE Stephen |
40h 14' 13 |
V2M |
NEWCASTLE AC |
M |
123 V2M |
7394 |
884 |
WINTER Guy |
40h 14' 26 |
V1M |
|
M |
338 V1M |
7821 |
885 |
PASSELANDE Jean Marie |
40h 20' 38 |
V1M |
|
M |
339 V1M |
7526 |
886 |
BOURSE Dany Christophe |
40h 20' 40 |
SEM |
RUNNING CLUB NOYELLOIS |
M |
325 SEM |
8154 |
887 |
VIRIGLIO Gilles |
40h 20' 46 |
V2M |
|
M |
124 V2M |
8037 |
888 |
PANER Rowell |
40h 21' 24 |
SEM |
TEAM PHILDR, MIDDLE EAST |
M |
326 SEM |
8099 |
889 |
LARBRE David |
40h 22' 29 |
V1M |
|
M |
340 V1M |
7639 |
890 |
LE BOZEC Philippe |
40h 23' 29 |
V1M |
MARSEILLE TRAIL CLUB |
M |
341 V1M |
7384 |
891 |
OHMURA Soichi |
40h 23' 37 |
SEM |
|
M |
327 SEM |
8097 |
892 |
GARCIA MENDEZ Jairo |
40h 23' 44 |
V2M |
MERCURY SPEED RUNNERS TEA |
M |
125 V2M |
7312 |
893 |
STAUNTON Christian |
40h 24' 08 |
V1M |
|
M |
342 V1M |
7687 |
894 |
ANDRILLAT William |
40h 24' 30 |
SEM |
|
M |
328 SEM |
6764 |
895 |
MAILLOT Cedric |
40h 25' 15 |
V1M |
|
M |
343 V1M |
7359 |
896 |
MICHAUD David |
40h 25' 59 |
SEM |
|
M |
329 SEM |
7378 |
897 |
MORELLE Pierre |
40h 26' 24 |
V1M |
RCB |
M |
344 V1M |
7612 |
898 |
HOFFMAN David |
40h 26' 46 |
SEM |
|
M |
330 SEM |
7576 |
899 |
WU Han |
40h 27' 29 |
SEM |
|
M |
331 SEM |
7973 |
900 |
YANG Yu |
40h 27' 30 |
SEM |
BBKING |
M |
332 SEM |
7137 |
901 |
ZHANG Zhuangliang |
40h 27' 33 |
SEM |
BBK |
M |
333 SEM |
7001 |
902 |
BARNARD Nikki |
40h 28' 47 |
SEF |
|
F |
39 SEF |
6740 |
903 |
LETIZIA Dario |
40h 30' 02 |
V2M |
|
M |
126 V2M |
7602 |
904 |
LOUIS Alain |
40h 30' 37 |
V2M |
AGNETZ ATHLETISME |
M |
127 V2M |
7017 |
905 |
UNVOY Maxime |
40h 30' 56 |
SEM |
|
M |
334 SEM |
7346 |
906 |
LEI Aoran |
40h 31' 11 |
SEM |
|
M |
335 SEM |
8105 |
907 |
BUSSEUIL Catherine |
40h 33' 38 |
V2F |
CLUB26ALLAN |
F |
8 V2F |
7285 |
908 |
MCARTHUR William |
40h 33' 42 |
V1M |
|
M |
345 V1M |
7326 |
909 |
MARTIN Ariana |
40h 33' 48 |
SEF |
MAGREDI MOUNTAIN TRAIL |
F |
40 SEF |
6757 |
910 |
DEL SAL Carlo Fabrizio |
40h 33' 52 |
V2M |
KC |
M |
128 V2M |
7974 |
911 |
TROUT Martin John |
40h 33' 53 |
V3M |
KINOMANA |
M |
11 V3M |
8198 |
912 |
ZORN Pierre Emmanuel |
40h 34' 35 |
V1M |
KNOERSHEMOTHERFUCKERS |
M |
346 V1M |
7682 |
913 |
LEE David |
40h 34' 38 |
V1M |
|
M |
347 V1M |
7720 |
914 |
FRIESS Mark |
40h 35' 28 |
V1M |
|
M |
348 V1M |
6324 |
915 |
CUCHERE Antoine |
40h 35' 59 |
SEM |
|
M |
336 SEM |
7561 |
916 |
DESBOIS Frederic |
40h 36' 25 |
V2M |
BANANES ENDIABLEES |
M |
129 V2M |
7375 |
917 |
PINAULT Florent |
40h 36' 36 |
V1M |
|
M |
349 V1M |
7178 |
918 |
PINOT Francois Xavier |
40h 37' 22 |
V1M |
|
M |
350 V1M |
7641 |
919 |
DOMAINGUE Jean Claude |
40h 38' 29 |
V1M |
|
M |
351 V1M |
7782 |
920 |
MARC Fabienne |
40h 38' 57 |
SEF |
MATMUT |
F |
41 SEF |
6698 |
921 |
LAMBERT Eric |
40h 40' 08 |
V1M |
EFSRA TRAIL AVENTURES |
M |
352 V1M |
7662 |
922 |
PANNIER Laurent |
40h 40' 13 |
V1M |
OXYGENE BELBEUF |
M |
353 V1M |
6800 |
923 |
BIERNACKI Benoit |
40h 40' 21 |
SEM |
|
M |
337 SEM |
7150 |
924 |
MAES Patrice |
40h 40' 52 |
V2M |
AJCFRELINGHIEN |
M |
130 V2M |
7984 |
925 |
WANG Jun |
40h 40' 54 |
SEM |
|
M |
338 SEM |
7914 |
926 |
JUTZET Sabine |
40h 41' 11 |
V2F |
LRDC |
F |
9 V2F |
6567 |
926 |
DUPUY Pascal |
40h 41' 11 |
V2M |
PATATEYOUPI |
M |
131 V2M |
7333 |
928 |
PIDDEN Andrew |
40h 41' 26 |
V2M |
|
M |
132 V2M |
6345 |
929 |
JEANNOT Celine |
40h 42' 06 |
V1F |
ROCK N TRAIL |
F |
43 V1F |
6906 |
930 |
CHEN Ying |
40h 42' 58 |
SEF |
XIAOERHEI |
F |
42 SEF |
6601 |
931 |
LEROOY Nicolas |
40h 43' 50 |
SEM |
LES CENTAURES DE PERTUIS |
M |
339 SEM |
7025 |
932 |
LETURGIE Romain |
40h 44' 50 |
SEM |
DSN74 |
M |
340 SEM |
8042 |
933 |
POIRON Jerome |
40h 44' 51 |
V1M |
|
M |
354 V1M |
7160 |
934 |
JEANPIERRE Frederic |
40h 44' 52 |
V1M |
CGFM MULHOUSE |
M |
355 V1M |
6883 |
934 |
DEBRUN Christophe |
40h 44' 52 |
SEM |
EFSRA |
M |
341 SEM |
7514 |
936 |
KULPE Valdis |
40h 45' 21 |
V1M |
IZTURIBA |
M |
356 V1M |
7468 |
937 |
TRINDADE Washington |
40h 45' 24 |
V1M |
|
M |
357 V1M |
8196 |
938 |
LINKEVICS Gusts |
40h 45' 27 |
V1M |
|
M |
358 V1M |
7562 |
939 |
GOSSELIN Christophe |
40h 45' 30 |
V1M |
|
M |
359 V1M |
7269 |
940 |
CAYEUX Guillaume |
40h 45' 47 |
V1M |
|
M |
360 V1M |
8013 |
941 |
GAUDICHEAU Patrick |
40h 45' 57 |
V3M |
TEAM TRAIL MOULIN DE ROMA |
M |
12 V3M |
8010 |
942 |
MASSON Julien |
40h 46' 26 |
V1M |
VEXINTRAILASSOCIATION |
M |
361 V1M |
7900 |
943 |
SALES BOYOLI Claudia Ivonne |
40h 46' 32 |
V1F |
ALTRA MEXICO CLUB HUNZAS |
F |
44 V1F |
6936 |
944 |
PHONYIAM Ekkaphon |
40h 46' 49 |
SEM |
|
M |
342 SEM |
8072 |
945 |
CARLIER Pierre Albert |
40h 46' 53 |
V2M |
|
M |
133 V2M |
8056 |
946 |
GERMOND Florian |
40h 46' 54 |
SEM |
ASPHALTE 94 |
M |
343 SEM |
7936 |
947 |
DAGUET Vincent |
40h 46' 57 |
V2M |
SAINT PRIEST TRIATHLON |
M |
134 V2M |
7430 |
948 |
CHANTRAKUL Thienchai |
40h 47' 24 |
SEM |
|
M |
344 SEM |
7827 |
949 |
BARTHELEMY Sandrine |
40h 48' 30 |
V1F |
SALEVE TRAIL |
F |
45 V1F |
6787 |
950 |
ROTH Zach |
40h 48' 45 |
SEM |
|
M |
345 SEM |
6593 |
951 |
QUILLET Cedric |
40h 50' 58 |
V1M |
E2A ESPRIT TRAIL ANJOU |
M |
362 V1M |
7241 |
952 |
KOLB Stephann |
40h 50' 59 |
V2M |
ACIGNE JOGGING |
M |
135 V2M |
7620 |
953 |
ANGELA Piero |
40h 51' 35 |
V2M |
SISPORT |
M |
136 V2M |
7987 |
954 |
SWEERIS Esther |
40h 52' 03 |
V2F |
|
F |
10 V2F |
6983 |
955 |
AVALOS SALAZAR Felipe |
40h 52' 04 |
SEM |
GUTS |
M |
346 SEM |
8150 |
956 |
IBANEZ DE ELEJALDE Xabier |
40h 54' 50 |
V1M |
|
M |
363 V1M |
7506 |
957 |
STAPLES Louise |
40h 54' 57 |
V1F |
|
F |
46 V1F |
6969 |
958 |
WANG Yi |
40h 55' 27 |
V1F |
|
F |
47 V1F |
6501 |
959 |
LI Yingda |
40h 55' 30 |
SEF |
|
F |
43 SEF |
6839 |
959 |
HUANG Ping |
40h 55' 30 |
V1M |
TEAM TSAIGU |
M |
364 V1M |
7707 |
961 |
NEGRE Miguel |
40h 55' 43 |
V3M |
|
M |
13 V3M |
8131 |
962 |
MICHENAUD Benjamin |
40h 55' 47 |
SEM |
|
M |
347 SEM |
6990 |
962 |
BROUARD Arnaud |
40h 55' 47 |
V2M |
JAMG |
M |
137 V2M |
7848 |
964 |
MICHENAUD Alexandre |
40h 55' 49 |
SEM |
|
M |
348 SEM |
6991 |
965 |
ARRIVE Guillaume |
40h 56' 01 |
V1M |
75033 |
M |
365 V1M |
6932 |
966 |
VAN DEN BOSSCHE Bruno |
40h 56' 26 |
V2M |
WRCLIERNEUX |
M |
138 V2M |
8200 |
967 |
DANHAUSEN Axel |
40h 56' 43 |
V2M |
TEAM LAUFCAMPUS |
M |
139 V2M |
7268 |
968 |
GUJER Sascha |
40h 57' 43 |
SEM |
|
M |
349 SEM |
7873 |
969 |
LIM Ben |
40h 57' 53 |
SEM |
|
M |
350 SEM |
7609 |
970 |
AMBROSI Jerome |
40h 58' 10 |
V1M |
OLYMPIQUE CABRIES CLUB |
M |
366 V1M |
7964 |
971 |
KELLERMANN Manuel |
40h 58' 25 |
SEM |
|
M |
351 SEM |
7270 |
972 |
CASCIA Luis Ignacio |
40h 58' 27 |
V1M |
|
M |
367 V1M |
6978 |
973 |
COSENTINO Santiago Javier |
40h 58' 28 |
V1M |
|
M |
368 V1M |
7746 |
974 |
BERTRAND David |
40h 59' 23 |
V1M |
|
M |
369 V1M |
7331 |
975 |
ROMAIN Rudi |
40h 59' 24 |
V2M |
|
M |
140 V2M |
7712 |
976 |
PICOT David |
40h 59' 38 |
SEM |
EA CREIL |
M |
352 SEM |
7437 |
977 |
GROSSE Marianne |
40h 59' 44 |
V2F |
ALTI TRAIL / RAME ERNO |
F |
11 V2F |
6311 |
977 |
RICHARD Carinne |
40h 59' 44 |
V1F |
UA SOCIETE GENERALE |
F |
48 V1F |
6780 |
979 |
DEPETRIS Estelle |
41h 00' 09 |
V1F |
C?ur de Runneuses |
F |
49 V1F |
7002 |
980 |
BLAISE Alexandre |
41h 00' 12 |
SEM |
|
M |
353 SEM |
7092 |
981 |
HONDA Hidetoshi |
41h 00' 14 |
V2M |
TEAM PARIS MARATHON |
M |
141 V2M |
7968 |
982 |
KREMER Bertrand |
41h 00' 16 |
V1M |
|
M |
370 V1M |
7533 |
983 |
DUFAUD Thierry |
41h 01' 08 |
V2M |
SENS ROUTE TRAIL |
M |
142 V2M |
7840 |
984 |
FELIX Marie |
41h 01' 27 |
SEF |
|
F |
44 SEF |
6824 |
985 |
RABINEL Mathilde |
41h 01' 28 |
SEF |
APTAVITA |
F |
45 SEF |
6841 |
985 |
RUIZ Olivier |
41h 01' 28 |
V1M |
APTAVITA |
M |
371 V1M |
7067 |
987 |
DULAU Hadrien |
41h 01' 29 |
SEM |
APTAVITA |
M |
354 SEM |
7657 |
988 |
JOLY Laurent |
41h 01' 36 |
V1M |
|
M |
372 V1M |
7065 |
988 |
LOCATELLI Eric |
41h 01' 36 |
V1M |
|
M |
372 V1M |
7610 |
990 |
NAM Jeongkil |
41h 01' 50 |
V2M |
KUMF |
M |
143 V2M |
7978 |
991 |
PIERMARTERI Paolo |
41h 02' 04 |
V1M |
|
M |
374 V1M |
7980 |
992 |
SCHNEIDER Stephane |
41h 02' 16 |
V2M |
TEAM BOUNTY |
M |
144 V2M |
7795 |
993 |
ROHMER Laurent |
41h 02' 20 |
V2M |
|
M |
145 V2M |
7691 |
994 |
AGULTO Arlene Emmanuelle |
41h 02' 37 |
SEF |
THE NORTH FACE PHILIPPINE |
F |
46 SEF |
6868 |
995 |
SOMEYA Hideki |
41h 02' 47 |
SEM |
|
M |
355 SEM |
7813 |
996 |
DALTON Mark |
41h 03' 33 |
V2M |
N/A |
M |
146 V2M |
7141 |
997 |
RAMBALDI Tiberio |
41h 04' 47 |
V3M |
POLISPORTIVA PORTA SARAGO |
M |
14 V3M |
7633 |
998 |
LEVESQUE Yan |
41h 04' 50 |
V1M |
|
M |
375 V1M |
7739 |
999 |
CORBELLA Paolo |
41h 05' 10 |
SEM |
LES ROUILLES TEAM TRAIL |
M |
356 SEM |
7404 |
999 |
FALLOT Stephen |
41h 05' 10 |
V1M |
TOMBLAINE SPORT LOISIR |
M |
376 V1M |
7807 |
1001 |
CASTELLI Simonetta |
41h 05' 12 |
V2F |
FODIPE |
F |
12 V2F |
7012 |
1002 |
WILSON Stephanie |
41h 05' 23 |
V1F |
|
F |
50 V1F |
6813 |
1003 |
MITTAUT Jean Baptiste |
41h 05' 34 |
V1M |
|
M |
377 V1M |
7740 |
1004 |
GOUZIN Charles |
41h 06' 38 |
SEM |
|
M |
357 SEM |
7187 |
1005 |
NOVARRO Bobby Victorio |
41h 07' 19 |
V1M |
BDG EXPLORER |
M |
378 V1M |
8078 |
1006 |
HERNANDEZ RUIZ Javier |
41h 08' 03 |
V1M |
|
M |
379 V1M |
7575 |
1007 |
ENGMARK Morten |
41h 08' 06 |
V1M |
T & P TRAIL & PANDELYGTES |
M |
380 V1M |
7257 |
1007 |
BODE Allan |
41h 08' 06 |
V2M |
|
M |
147 V2M |
7781 |
1009 |
FERNANDEZ BECERRIL Ivan Arturo |
41h 08' 30 |
V1M |
FROGS TRAIL MEXICO |
M |
381 V1M |
7670 |
1010 |
JAMIN Dominique |
41h 09' 19 |
SEM |
JOG IN ATTITUDE |
M |
358 SEM |
7719 |
1011 |
VIGREUX Jerome |
41h 11' 04 |
V1M |
|
M |
382 V1M |
7789 |
1012 |
MARQUET Vivien |
41h 11' 10 |
SEM |
RAACE |
M |
359 SEM |
6339 |
1012 |
NEMPONT Frederic |
41h 11' 10 |
V1M |
|
M |
383 V1M |
7785 |
1014 |
MICHELET Rudy |
41h 11' 16 |
SEM |
|
M |
360 SEM |
8180 |
1015 |
GRAYE Frederic |
41h 12' 28 |
V1M |
S/L JANZE ATHLETISME PAYS |
M |
384 V1M |
8049 |
1016 |
SAINT VENANT Mathias |
41h 12' 29 |
V1M |
|
M |
385 V1M |
7587 |
1017 |
MAMMASSE Salim |
41h 13' 24 |
SEM |
|
M |
361 SEM |
7623 |
1018 |
WUCHER Laura |
41h 13' 27 |
SEF |
US THANN ATHLETISME |
F |
47 SEF |
6668 |
1019 |
GUYOT Olivier |
41h 13' 32 |
V1M |
|
M |
386 V1M |
8040 |
1020 |
PESTOURIE Eric |
41h 13' 41 |
V2M |
ATHLETISME SAINT PANTALEO |
M |
148 V2M |
7701 |
1020 |
BUCHON lionel |
41h 13' 41 |
V1M |
ALPRO SOJINAL |
M |
387 V1M |
7859 |
1022 |
WALTER Henri |
41h 13' 48 |
SEM |
|
M |
362 SEM |
7564 |
1023 |
NOEL Sebastien |
41h 15' 47 |
V2M |
FREE RUNNERS LE CLUB |
M |
149 V2M |
8017 |
1024 |
THOMASSET Sylvain |
41h 18' 04 |
SEM |
|
M |
363 SEM |
7519 |
1025 |
ZACCHETTI Gianni |
41h 18' 29 |
V1M |
GRUPPO SPORTIVO ALPINI AS |
M |
388 V1M |
7103 |
1026 |
XU Lei |
41h 18' 33 |
SEM |
????? |
M |
364 SEM |
8207 |
1027 |
ACHARD Jean Luc |
41h 22' 44 |
V1M |
JOGGING NARBONNE MONPLAIS |
M |
389 V1M |
7529 |
1028 |
GOODRICH Steven |
41h 22' 47 |
V1M |
|
M |
390 V1M |
7941 |
1029 |
ROLFE Trevor |
41h 22' 48 |
V1M |
CAPE MULTISPORT CLUB |
M |
391 V1M |
7675 |
1029 |
DARWOOD Alun |
41h 22' 48 |
V1M |
CAPE MULTISPORT |
M |
391 V1M |
8057 |
1031 |
GIACOMINI Roberto |
41h 22' 50 |
V3M |
GSD VAL ROSANDRA TRIESTE |
M |
15 V3M |
7504 |
1032 |
PAN Zheng |
41h 23' 01 |
V1M |
SHUBAO |
M |
393 V1M |
7997 |
1033 |
MAKRUSHIN Alexey |
41h 23' 10 |
V1M |
FOREVERYOUNG |
M |
394 V1M |
7993 |
1034 |
LOAIZA Bryan |
41h 23' 29 |
SEM |
BODYTECH |
M |
365 SEM |
7407 |
1035 |
SZYSZKA Thierry |
41h 23' 33 |
V2M |
AS AGNETZ |
M |
150 V2M |
7956 |
1036 |
PETTOROSSI Hernan Dario |
41h 23' 46 |
V1M |
CORRERAYUDA |
M |
395 V1M |
7757 |
1037 |
PLOVIER Barbara |
41h 24' 29 |
V1F |
|
F |
51 V1F |
6743 |
1038 |
KING Michael |
41h 24' 33 |
V3M |
|
M |
16 V3M |
8077 |
1039 |
HERNANDEZ Jean Luc |
41h 24' 49 |
V2M |
|
M |
151 V2M |
7793 |
1040 |
GAUTIER Patrice |
41h 26' 46 |
V2M |
|
M |
152 V2M |
7912 |
1041 |
PETITJEAN Marc |
41h 26' 53 |
V2M |
ASASPP |
M |
153 V2M |
7534 |
1042 |
VALDEZ Ella |
41h 26' 58 |
V1F |
FRU/TRAIL JUNKIES MIDDLE |
F |
52 V1F |
8144 |
1043 |
MANZONI Paola |
41h 28' 17 |
V2F |
|
F |
13 V2F |
6840 |
1043 |
CAMUFFO Arnaldo |
41h 28' 17 |
V2M |
|
M |
154 V2M |
8118 |
1045 |
VERGNANO Giorgio |
41h 28' 18 |
V2M |
|
M |
155 V2M |
7831 |
1046 |
NESPOLI Ambrogio Matteo |
41h 28' 24 |
V2M |
|
M |
156 V2M |
7930 |
1046 |
WOLTER Hanns |
41h 28' 24 |
V1M |
|
M |
396 V1M |
7933 |
1048 |
BOOS Jean Pascal |
41h 28' 45 |
V1M |
|
M |
397 V1M |
7744 |
1049 |
RAN Qiong |
41h 28' 59 |
V1F |
|
F |
53 V1F |
6876 |
1050 |
LEI Cao |
41h 29' 01 |
V1F |
Langren Running Club |
F |
54 V1F |
6803 |
1051 |
FOLEY Matt |
41h 29' 40 |
SEM |
EDMONTON RUNNING CLUB |
M |
366 SEM |
7638 |
1052 |
BONJEAN Cyril |
41h 29' 43 |
V1M |
INFOSPORT LOIRET |
M |
398 V1M |
7306 |
1053 |
DAVIS Rob |
41h 29' 44 |
V2M |
|
M |
157 V2M |
7849 |
1054 |
VARON ACOSTA Maritza |
41h 29' 45 |
V1F |
SOY MONTANA |
F |
55 V1F |
7106 |
1055 |
FAURE Benoit |
41h 29' 51 |
V3M |
|
M |
17 V3M |
7735 |
1056 |
THURMAN James |
41h 29' 55 |
SEM |
|
M |
367 SEM |
7804 |
1057 |
GUILLARD Alain |
41h 30' 09 |
V1M |
|
M |
399 V1M |
7862 |
1058 |
RASPEAU Guillaume |
41h 30' 50 |
SEM |
|
M |
368 SEM |
7102 |
1059 |
HUNG Hunghsin |
41h 31' 02 |
SEM |
nawa sports club |
M |
369 SEM |
6321 |
1060 |
MURPHY Brendan |
41h 31' 21 |
V1M |
LE CHEILE AC |
M |
400 V1M |
7834 |
1061 |
HINMAN Martin |
41h 31' 30 |
V1M |
PARIMARA |
M |
401 V1M |
7342 |
1062 |
SALES Francois |
41h 32' 12 |
V2M |
ETENGHIEN |
M |
158 V2M |
7931 |
1063 |
TSCHANTRE Nicolas |
41h 32' 13 |
V1M |
|
M |
402 V1M |
7380 |
1064 |
KOMATSU Kazuhiko |
41h 32' 32 |
V1M |
|
M |
403 V1M |
8000 |
1065 |
KATO Hiromasa |
41h 33' 49 |
V1M |
|
M |
404 V1M |
7855 |
1066 |
SPINI Massimiliano |
41h 34' 58 |
V1M |
|
M |
405 V1M |
8067 |
1067 |
VILLA AGUILAR Jorge Andres |
41h 38' 36 |
V1M |
BODYTECH |
M |
406 V1M |
8205 |
1068 |
BUJeS Marc Henri |
41h 39' 07 |
V1M |
|
M |
407 V1M |
7791 |
1069 |
PODIO Mauro |
41h 39' 56 |
V2M |
|
M |
159 V2M |
7885 |
1070 |
RICHARDSON David |
41h 42' 06 |
V1M |
|
M |
408 V1M |
7779 |
1071 |
TORKAR Branko |
41h 42' 13 |
V3M |
|
M |
18 V3M |
7713 |
1072 |
CARLE Anthony |
41h 42' 42 |
V1M |
|
M |
409 V1M |
6348 |
1073 |
VIEILLE Florian |
41h 43' 53 |
SEM |
|
M |
370 SEM |
7976 |
1074 |
ODA Narumi |
41h 44' 27 |
V2M |
|
M |
160 V2M |
7786 |
1075 |
YOSHIDA Shuhei |
41h 45' 26 |
V2M |
RUNNING COBRA |
M |
161 V2M |
8069 |
1076 |
BERTA Gabriella |
41h 45' 28 |
V1F |
TTT |
F |
56 V1F |
8135 |
1077 |
FREIBERGA Antra |
41h 45' 35 |
SEF |
SCENIC TRAIL ROCK GOAT |
F |
48 SEF |
7210 |
1077 |
RAMAN Vikram |
41h 45' 35 |
SEM |
|
M |
371 SEM |
8190 |
1079 |
ISONO Reika |
41h 46' 11 |
V1F |
|
F |
57 V1F |
7596 |
1080 |
ZHANG Zhuqing |
41h 47' 08 |
V1F |
|
F |
58 V1F |
7396 |
1081 |
CERF Gilles |
41h 47' 42 |
V3M |
TEAM HOLNON |
M |
19 V3M |
7567 |
1082 |
BELTRAN Audrey |
41h 49' 14 |
SEF |
|
F |
49 SEF |
6823 |
1083 |
REMOND Sebastien |
41h 49' 49 |
SEM |
TEAM ESTU R |
M |
372 SEM |
7473 |
1084 |
NOEL David |
41h 49' 55 |
V1M |
RUN POUR TOUS |
M |
410 V1M |
7858 |
1085 |
LOUBET Isabelle |
41h 50' 07 |
V2F |
|
F |
14 V2F |
6961 |
1086 |
BENAY Jean Christophe |
41h 50' 27 |
V1M |
TRIATHLON PLESSIS ROBINSO |
M |
411 V1M |
7916 |
1087 |
MOREAU Jean Francois |
41h 54' 45 |
V3M |
SEMUR ATHLETISME AVENTURE |
M |
20 V3M |
7970 |
1088 |
PAREIN Beno |
42h 02' 21 |
V2M |
AJCFRELINGHIEN |
M |
162 V2M |
7812 |
1089 |
CALVO Christine |
42h 02' 30 |
SEF |
|
F |
50 SEF |
7030 |
1090 |
MASSON Vincent |
42h 02' 34 |
V1M |
|
M |
412 V1M |
8016 |
1091 |
JABLOWSKI Cedric |
42h 02' 35 |
SEM |
|
M |
373 SEM |
7749 |